□rchipLon G G ROOT DUMONT m IEIIWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij STAATSLOTERIJ Xgelhandel •Alkmaar ATAX - HEILOO il Herman KWAAD -'IÉ 9 9 TGGELZETTEPSBEDmjp WAND £tv VLOERTEGELS 1 1 1 I ''1' 31 kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Raad ging akkoord met nieuwe regeling SIERADEN HORLOGES KLOKKEN EN VERLOVINGSRINGEN Juwelier A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 635e loterij maandag 7 april a.s. S.V. „De Foresters" houdt receptie Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Ariette Verdonk met haar poes Mikkie. Drie jaar oud is Ariette en zij komt regelmatig bij Van Staalduinen om eten voor Mikkie te kopen Deze week alles voor uw vissen 10% korting op aquariums. Tropische vissen 4 kegelvlekbarbelen 4,50 4 black molly's 2,50 Eheimpomp no. 388 compleet met vulling 82,50 Stofzuiger voor uw aquarium van 7,95 voor 5,95 Regentonnen 100 liter slechts 35,00 :T%TÏCTB 40 jaar Tandtechniker Openbare kleuterschool „De Nieuwe Hoeve" BLOEMENDAGEN 1975 IN LIMMEN NIEUW! ALLE 13 GOED deel 8 De hits van nu, o.a, slechts f 1,90 J.J. PANTEK0EK, !ng. Ernstig verkeersongeluk op de Kanaalweg „FALKLAND" 26 april/3 mei „HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK" Vergadering Volksmuziekschool Vereniging Openbaar Onder wijs houdt vergadering Toneelvereniging „Falkland" Huidenhandel kreeg ongewenst bezoek AFVALSTOFFEN Telefoon 072-34800 U BELT, WIJ KOMEN - DAG- EN NACHTSERVICE Tegelzettersbedrijf H. Dumont opent haar winkel voedsel winnen VOOR ALLE VRIENDEN 3 VAN DIER EN PLANT §ii 1, 'I1' ras ■sii/'l ill III 2 APRIL 1975 32e JAARGANG NO. 51 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Oastricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten lleiloo, Limmen, Egmond- Rinnen, Rinncgom, Egm. a.d. Hoef Ad\en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag fi uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LidNBM Gratis bouw- en verbouwadvies .11L Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Geldelijke steun aan bewoners voor woningverbetering etc. De Raad ging akkoord met de „Verorde ning geldelijke steun bewoners bij wo ningverbetering, krotontruiming en door stroming Heiloo 1975". De commissie voor maatschappelijke zorg en cultuur en de commissie voor verordeningen wa ren reeds gehoord. Door één der raads leden werd gevraagd de nieuwe verorde ning ook te laten gelden voor hen die vanaf 1 januari 1975 een verzoek had den ingediend. Burgemeester Hoekstra zegde de Raad toe binnenkort over de werking van deze verordening informatie te verstrekken in de „Uitkijkpost". Burgemeester en wethouders aan de Raad: „Bij raadsbesluit van 27 april 1973 is vastgesteld de Verordening geldelijke steun bewoners bij krotontruiming, door stroming en woningverbetering Heiloo 1973, die in werking is getreden op 1 ja nuari 1973 (met terugwerkende kracht). De verordening is gebaseerd op de door de Minister van Volksgezondheid en Ruimtelijke Ordening vastgestelde Be schikking van 24 november 1972, nr. 1124437. Deze beschikking is met ingang van 1 januari 1974 en 1 januari 1975 op een aantal punten gewijzigd en wel met betrekking tot: a. wijziging huurgrens b. verhoging maximale rijksbijdrage; c. toekenning rijksbijdrage bij ontrui ming van woningen, niet zijnde krot ten, welke in het kader van de stads vernieuwing moeten worden geamo- veerd; d. rijksbijdrage woningverbetering ook voor de eigenaar-bewoners e. rijksbijdrage woningverbetering voor bewoners bij tijdelijke instandhouding woningen. Ad a: wijziging huurgrens. De huurgrens ingeval van doorstroming (tot nu toe bepaald op 350 per maand voor de nieuwe woning) is gewijzigd in 375,- - per maand. Door de verhoging van de huurgrens voor de nieuwe woning kunnen wat meer woningen als door stromingsobject gaan gelden. De grens van de huurprijs van de te ver laten woning blijft vooralsnog op 160,— per maand. Ad b: verhoging maximale rijksbijdrage. De maximale rijksbijdrage ter tegemoet koming in de kosten ingeval van woning verbetering en krotontruiming (tot nu toe bepaald voor Heiloo op 1.400,is verhoogd tot 2.400, Vorengenoemde maximale rijksbijdrage wordt slechts verleend, indien de bijdra ge, welke de gemeente aan de bewoners verstrekt, ten minste 3.000, groot is (d.w.z. 100/80 van de rijksbijdrage van 2.400,—). Tot deze verhoging werd door de Minis ter besloten, omdat het in de bedoeling ligt de beschikbare middelen meer direct te richten op woningverbetering en stadsvernieuwing. In verband daarmede is ook de naam van de Beschikking ge wijzigd in Beschikking geldelijke steun bewoners bij woningverbetering, krot ontruiming en doorstroming. Het maximum van de rijksbijdrage voor doorstromingsgevallen blijft gehand haafd op 1.400, Wij stellen u voor de tegemoetkomingen in de kosten van krotontruiming en wo ningverbetering te verhogen tot maxi maal 3.000,en de naam van de Ver ordening overeenkomstig de Beschikking te wijzigen. Ad c: toekenning rijksbijdrage bij ont ruiming van woningen, niet zijnde krotten, die in het kader van de stadsvernieuwing moeten worden geamoveerd. Ten aanzien van het bovenstaande heb ben wij tot dusverre met goedvinden van uw raad op grond van artikel 6 lid 2 van de huidige Verordening (ontsnappings clausule) primair een doorstromingsver goeding toegekend ad 1.750— waarin door het rijk voor 1.400,wordt bij gedragen. In onze gemeente is dat van toepassing op de mensen, die uit 't Loo moeten ver huizen. Wanneer echter aan de gestelde huur- grenzen voor doorstroming niet werd voldaan, dan verleende ons college secun dair een uitkering uit het gemeentelijk saneringsfonds ad 1.750, - ,'welk bedrag geheel voor rekening van de gemeente komt. In de circulaire van 4 januari 1974 wordt medegedeeld, dat voor ontruiming van woningen, niet zijnde krotten, die in het kader van de stadsvernieuwing moeten worden gesloopt, eenzelfde bijdrage kan worden verstrekt als voor krotontrui ming. De consequentie hiervan is wel, dat dan een gemeentelijke bijdrage moet worden verleend van 3.000,- - waarin echter voor 80% door het rijk wordt bijgedra gen. Daar het rijk echter het accent heeft gelegd op woningverbetering en stadsvernieuwing, is het ook niet meer dan redelijk bovenstaande gevallen in de Heiloose Verordening onder de krotont ruiming te brengen en de bijdragen tot 3.000,te verhogen. Mocht in eerste instantie niet worden voldaan aan de voorwaarden om voor een krotontruimingsvergoeding in aan merking te komen (artikel 3 van de huidige Verordening), dan dient secun dair een uitkering uit het saneringsfonds te worden verstrekt. Terzake hiervan rrloet het bedrag derhalve ook verhoogd worden tot 3.000,wat geheel voor rekening van de gemeente komt. Wij stellen u voor de tegemoetkomingen voor dergelijke gevallen te verhogen van 1.750,— tot 3.000,—. Ad d: rijksbijdrage woningverbetering voortaan ook voor eigenaar-bewo ners. Met ingang van 1 januari 1975 wordt ook een rijksbijdrage voor woningverbetering in het vooruitzicht gesteld ten behoeve van bewoners, die tevens eigenaar van de woning zijn. Aangezien een eigenaar bewoner, die zijn woning ingrijpend wenst te verbeteren, reeds voor een aan zienlijke investering komt te staan, zou den de kosten van het herinrichten van de woning voor hem een belemmering kunnen vormen tot verbetering over te gaan. Een rijksbijdrage van 2.400,- welk bedrag de gemeente met 25% verhoogt, betekent voor de eigenaar-bewoner een stimulans zijn woning te verbeteren. Als algemene voorwaarden gelden, dat de woningverbetering ten minste 10.000,bedraagt en voor dit doel sub sidie uit 's Rijks kas is verleend krach tens de Beschikking geldelijke steun ver betering woningen en woonbuurten dan wel op grond van de Beschikking gelde lijke steun rehabilitatie. Wij adviseren u de Verordening met het bovenstaande te verruimen. Voor een ruime sortering in: dan naar Kenn.straatweg 414, Heiloo-Tel. 30799 K DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 072-32447 POSTGIRO 422217 Atl e: rijksbijdrage woningverbetering' bewoners bij tijdelijke instandhou ding woningen. De beschikking van 20 december 1974 voorziet met ingang van 1 januari 1975 ook in de mogelijkheid ten behoeve van bewoners van woningen, die eerlang om stedebouwkundige redenen zullen moe ten verdwijnen, doch waaraan thans nog bepaalde voorzieningen moeten worden getroffen om die woningen tot aan het tijdstip van sloop als zodanig in stand te houden, een tegemoetkoming te ver lenen. Die bewoners zien zich dan, even eens geplaatst voor kosten van herin richting en dergelijke. In het algemeen zullen het voorzieningen betreffen, die een bedrag van 10.000,niet te boven gaan. De rijksbijdrage, welke voor dit doel aan de gemeente zal worden uitgekeerd, be draagt ten hoogste 800, onder de voorwaarde, dat de gemeente dat bedrag met 25% verhoogt. Wij stellen u voor een bepaling van die strekking in de Heiloose verordening op te nemen, zodat aan bewoners van in de toekomst te slopen woningen een gel delijke tegemoetkoming wordt verstrekt ad 1.000, voor de kosten tot verbe tering van hun woningen." In verband met promotie naar 3e klasse van de K.N.V.B. Ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap van het eerste elftal van de afdeling voetbal en de daaraan verbon den promotie naar dé 3e klasse van de K.N.V.B., recipiëren de spelers, trainer, leiders en het sectiebestuur voetbal van de s.v, „De Foresters" op zaterdag 5 april in het clubgebouw op de Eg'elshoek. De receptie is van 3 tot 5 uur. Zilvcrstr. 1 Tal. 072-10892 het goedkoopste adres in Nederland Dinsdag 8 april zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer N. Majolée het tand- technikervak inging. Vele jaren was hij in dienst bij tandarts Ackema te Alk maar, de laatste jaren was hij free-lance werkzaam. Aangezien de heer Majolée buiten zijn dagelijkse arbeid op velerlei terrein zijn enthousiaste medewerking verleent, zal het hem op die dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. houdt ouderavond op 10 april De oudercommissie van de openbare kleuterschool „De Nieuwe Hoeve" heeft de ouders uitgenodigd een ouderavond bij te wonen, te houden op donderdag 10 april in de aula van de school. De aan vang is kwart over acht. De heer N. Langereis en één van de andere leerkrachten van de basisschool „De Nieuwe Hoeve" zullen aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoorden, die betrekking hebben op de kinderen die in augustus naar de basisschool - gaan. Voordracht over bewegingsleer bij kinderen Op deze ouderavond zal de heer J. Vol- beda, leraar bewegingsonderwijs, uit Oudorp, een voordracht houdéh over be wegingsleer bij kinderen. Reeds in februari heeft u in dit blad kunnen' lezen dat de Bloemendagen ge pland werden op 26, 27 en 28 april a.s. De tijd gaat snel en wij zijn nu nog pim. 3 weken verwijderd van deze data. Het Mozaïekenkomitee heeft intussen niet stil gezeten. In grote lijnen is de opzet gelijk aan 1974. Diverse te organi seren onderdelen zijn bijgeschaafd. Bin nenkort zal huis aan huis een uitgebreide informatieve folder verspreid worden. Van diverse zijden is reeds grote belang stelling aan de dag gelegd voor het ma ken van mozaïeken en werkstukken. De route zal i.s.m. de Gemeente Limmen en Rijkspolitie worden vastgesteld en naar alle waarschijnlijkheid niet gewijzigd worden. Bij de ingang van ons dorp zul len routekaartjes gratis worden ver strekt aan de bezoekers. Zaterdag, 's avonds, zal de traditionele koninginverkiezing plaatsvinden in het Parochiehuis. Zondag zal een feestelijke rondrit gemaakt worden. Tijdens de Bloemendagen zal onder aus piciën van het Mozaïekenkomitee een grote kunst-, antiek- en oude ambach- tenbeurs georganiseerd worden. In de immense bloembollenhallen van J. Val- kering Zn. B.V. aan de Rijksweg 164 zullen een groot aantal gerenommeerde antiquairs een plaats vinden met antiek en curiosa voor de grote en de kleine beurs. Parkeerruimte voor pim. 500 au to's en gemakkelijk bereikbaar. De Bloemendagen 1975 naderen snel. Limmen maakt zich op om wederom dui zenden uit den lande te begroeten. De inwoners van Limmen lopen warm, staan startklaar om alle records van 1974 te verslaan Limmen is in de ban van de Mozaïeken. SHIRLEY AND COMPANY LEFT SIDE NANA MOUSKOURI NICÖ HAAK EN DE PANIEKZAAIERS en vele anderen VAL AOSTAST'RAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Twee zwaar gewonde Heilooërs Op de Kanaalweg had een zeer ernstig auto-ongeluk plaats. Komende uit de richting Akersloot raakte een auto, een Jaguar, bestuurd door dhr. C. Rijke, in een slip en raakte een aantal bomen langs de weg. De auto werd uit elkaar gereten. De mede-inzittende, de 65-ja- rige J.K., liep onder andere een schedel- basisfraktuur op, ook dhr. R„ 62 jaar,, werd zo zwaar gewond, dat hij nog niet gehoord kon worden. Beide werden over gebracht naar een ziekenhuis in Alk maar, nadat dokter M. R. Koelman de eerste hulp had verleend. DONATEURS: Kaarten halen woensdag 9 april en donderdag 10 april van 19.30-20.30 uur in het Open Huis. Zie elders in dit blad. De algemene vergadering van zelfstan dige leerlingen en ouders van leerlingen van de Volksmuziekschool, zal woensdag 16 april plaats vinden in de grote zaai van het Open Huis. Aanvang 20.00 uur. Deze vergadering wordt bijeengeroepen om, d.m.v. verkiezing, drie nieuwe leden voor het bestuur aan te wijzen. Dooi' het bestuur zijn de volgende perso nen bereid gevonden zich kandidaat te stellen, t.w. (volgens alfabetische volg orde): dhr. O. M. Boetes, dhr. G. J. v. d. Brink, dhr. S. Buitenkant, dhr. G. D. Hofman, dhr. C. Knijnenberg en mevr. A. Neervoort-Zeylstra. Tegenkandidaten kunnen worden voor gedragen door een groep van tenminste 5 zelfstandige leerlingen of ouders van leerlingen. Voordrachten, die vergezeld dienen te gaan van een schriftelijke mededeling van de kandidaat, dat deze bereid is een eventuele benoeming te aanvaarden, vóór 16 april indienen bij het secretari aat t.n.v. mevrouw E. Das-Waalewijn, Groote Olven 17, Heiloo. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs houdt op dinsdag 8 april haar jaarverga dering in de aula van de W. j. Hofdijk- school. Aanvang 20.00 Uur. De heer M. Balfoort van het hoofd bestuur van de V.O.O. (Amsterdam) zal dan ook spreken over de inte gratie van het kleuter-lager onderwijs. De aaneenschakeling van kleuter- en la gere school tot één basisschool van 4- tot 12-jarigen. Naast liet uitbrengen van de jaarversla gen door mevr. J. M. Adrichem-Damèn (secretaresse) en dhr. S. J. Kramer (penningmeester) is er een bestuursver kiezing. Van de aftredende bestuursleden mevr. J. M. Adrichem-Damén en dhr. C. Meertens stelt de eerste zich herkies baar. In de ontstane vacature van dhr. Meertens stelt het bestuur voor dhr. P. Postma te benoemen. „Het dagboek van Anne Frank" Dit toneelwerk brengt Falkland in het kader van de 30-jarige bevrijdingsher denking op zaterdag 26 april en 3 mei in het Asta-theater. Veel feest omtrent het 50-jarig jubileum van Falkland is natuurlijk erg mooi, maar in ditzelfde seizoen kunnen we toch ook wel eens stilstaan bij de reali teit van 30 jaar geleden. Een tijd, waar in Falkland geen Falkland mocht heten, en de naam koos van „De Schakel" („Schakels" is ook een toneelwerk van Heijermans, evenals zijn pseudoniem „Falkland" nog verbintenis met hem laat voelen Falkland, die dit seizoen enkele duizen den tot haar publiek mag rekenen, hoopt met „Plet dagboek van Anne Frank" to neel te brengen, dat u aantoont, dat deze vereniging zeker niet buiten de realiteit om wil. Donateurs, u kunt woensdag 9 april en donderdag 1.0 april a.s. uw kaart afhalen voor de door u gewenste avond, in het Open Huis tussen 19.30 en 20.30 uur. U heeft hierover al bericht ontvangen. Geld en huiden gestolen Bij de fa. Burgering aan de Kennemer straatweg werd ingebroken. Naast enke le huiden wérd een bedrag aan klein geld gestolen. De daüer(s) is (zijn) vermoe delijk via een keukenraam binnen geko men. hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1SA1 27 maart jl. opende tegelzettersbedrijf H. Dumont haar winkel aan de Heeren- weg 203. Het pand dat voorheen werd gebruikt als wassalon, heeft een meta morphose ondergaan en is niet alleen ingericht als tegelshop maar men kan ook de bijpassende sanitair en keukens bekijken die geleverd worden door lood- gietersbedrijf A. Borst. Bij de opening mocht men zich verheu gen in een grote belangstelling, getuige de vele bloemstukken. Stationsweg 65-67. Heiloo Dlf Kennernerstraatweg 129. Heiloo Oil Laat 202. hoek Schoutenstraat. Alkmaai i 'li I' i 1 kil;! 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1