r IEUWSBIAD VOOR HEILOO makelaardij van steeg LI ll|IIIII I S.V. „De Foresters" vierde promotiefeest naar 3e kl. Herman KWAAD ATAX - HEILOO DEZE WEEK igethandei Alkmaar &YAlf$ HANRAADS^ SCHOENEN W M Een leuk cadeau Tropische vissen kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiioo tel.30815 'I'IIIIII III1 De vrouw, weer helemaal vrouw bij Van Schagen Mode SIERADEN HORLOGES KLOKKEN EN VERLOVINGSRINGEN Juwelier Telefoon 072-34800 U BELT WIJ KOMEN - DAG- EN NACHTSERVICE Gevr. Dame of Heer met rijbewijs guus van der linden bloemsierkunst Een CAVIA (marmol) plus een mooie kooi met bodem- bedekking en voer; dus helemaal compleet qq 4 kegelvlekbarbelen 4,50 4 kardinaaltetra's 7,00 Grote sortering bloem- en tuin zaden, begoniaknoilen en aiüe soorten mest voor kamerplanten Een goedkope, maar gezellige afscheiding maakt u met rietmatten en rietmaten. Dit is Peter Schouten met zijn trouwe vriend. Peter woont in Akersloot en komt regelmatig bij Van Staalduinen. I er mee Wed se! Voor enne, VOOR ALLE VRIENDEN '1 VAN DIER EN PLANT Bouw sporthal begonnen Agenda Jan Dekker exposeerde in De Zevensprong SOCIALE WETGEVING Uitkeringen A.O.W. per 1 april verhoogd Aanleg hosstrook gegund aan de fa. F. J. Zonneveld Het Rode Kruis hield jaarvergadering Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet NIEUW! ALLE 13 GOED deel 8 De hits van nu, o.a. slechts li.90 J. J. PANTEK0EK, ing. Bejaarden van „De Loet' wacht aantrekkelijk concert Roemeens Festival in Altenburg EEEJ-HETifiMI Jongeren in Heiioo zetten zich in voor Noord-Ierse kinderen VLECHTSCHOENEU Een zomerschoen uit 100% echt leder Zit U als gegoten Geeft U extra veel draagplezier v. Bommel - Sioux Piëdro - Pinocchio enz. 9 APRIL 1975 32e JAARGANG NO. 52 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiioo Telefoon 072-30175 Rpilaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiioo Tel. 072-30182 VV. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiioo, l.iinmen, Egrnond- P.intien, Rinnegóm, Egm. a.d. Hoef Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv. per, mm 30 cent (excl. BTW Bij kontrukt rednktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiioo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Receptie werd druk bezocht Talrijke geschenken werden aangeboden Het eerste elftal van de s.v. „De Fores ters" behaalde het kampioenschap in de vierde klaëse van de K.N.V.B. en promo veerde naar de .derde klasse. Dit heuge lijk gébeuren werd zaterdag in de kan tine op het .sportcomplex de Egelshoek feestelijk gevierd. Met o.a. een receptie welke zeer druk bezocht werd. Talrijke geschenken werden de sectie voetbal van „De Foresters" aangeboden, trainer C. J. Geelhuizen, die een bijzonder groot aan deel heeft gehad in deze promotie kreeg veel lofuitingen te horen en het elftal werd volop in de bloemetjes gezet en in de plantenLeuk was het dat de dames van deze spelers niet vergeten werden, het was een vertegenwoordiger van A.F.C. (Alkmaar) die hen in de bloeme tjes ging zetten. Gemeentebestuur leeft met nvv zorgen mee Wethouder J. Bolten vertegenwoordigde liet gemeentebestuur op deze receptie. Doelende op meer behoefte aan velden, zei dhr. Bolten dat het bestuur der ge meente, de zorgen kent en liet uitkomen dat het gemeentebestuur welwiilend staat tegenover de wensen van de ver eniging. Het welzijn van. allen, wat er in Heiioo moet gebeuren, staat daarbij voorop. De heer Pauw, sprekende namens de K.N.V.B. kon ook op een andere wijze „De Foresters" complimenteren. „De Fo resters" bereikte namelijk een minimum aan straf punten De sectie junioren verraste, bij monde van de heer J. A. Voorthuis alle spelers en leider van het elftal op een prachtige plant. Ëen prachtige kleurenfoto van het gepromoveerde elftal werd elke speler aangeboden door de voorzitter van „de club van 100", de heer M. Vos. 500 stenen voor nieuw jeugdkantine Een bijzonder geschenk werd, symbo lisch, aangeboden. Een eerste steen van de 500 die nog zullen volgen voor de bouw van een jeugdkantine op de Egels- hoek. Het was de voorzitter van de Hei- loose zusterorganisatie H.S.V., de heer C. Keeman, die hoopte dat H.S.V. „De Foresters" als toekomstige tegenstander zal ontmoeten in de komende, nieuwe competitie. De heer P. A. van Amerongen, oud-voor zitter van „De Foresters", thans KNVB- bestuurder, zei dat hij vijf kampioen schappen had meegemaakt van „De Fo resters". Hij hoopte dat hij ook nog een zesde mee mocht maken. Sprekers waren er van de voetbalver enigingen D.C.G. en „De Beursbengels", beiden uit Amsterdam. Deze prezen de Heiloose verenigingen daar zij, als hun velden onbruikbaar waren, terecht kon den op de Egelshoek. „Sporthuis Helling" liet zich op deze re ceptie niet onbetuigd. Er werd een enorm grote tas aangedragen met daarin voet balkleding voor het gehele elftal! De spreker van Kolping Boys memoreer de dat zijn elftal niet gemakkelijk is ge weest, in de competitie voor „De Fores ters". Hij zei dat zijn vereniging hoopte dat „De Foresters" weer spoedig in de zelfde klasse zou uitkomen als zij. Dat kon verschillend worden uitgelegd, en omdat er uit de zaal snel gereageerd werd, herstelde de Kolping Boys verte genwoordiger zijn woorden met te zeg gen: „en dan natuurlijk in de 3e klasse. De voorzitter van de sectie voetbal van „De Foresters", de heer G. van Eyk, ging uitvoerig in op de gehouden toespraken en bedankte allen zeer hartelijk. Daarin betrok hij speciaal hen die, zoals altijd, klaar stonden om het feest voor te be reiden. Zoals de velen die geheel gratis het kantinewerk doen. De heer W. Jager sr. trad op als cere moniemeester en dat ging hem goed af. Naast de vele genoemde sprekers waren er nog tal van zusterorganisaties verte genwoordigd, van hier en elders, 's Avonds werd de promotie nog nage- vierd, zij het dan in intieme kring. N.M. Enorme kóllektie voor grote maten Donderdag jl. organiseerde Van Schagen Mode een modeshow in eigen huis waar voor een grote belangstelling bestond. De mannequins toonden een uitgebreide kóllektie voorjaars- en zomerkleding voor jong en oud. Hierbij willen we voor al vermelden dat dit modehuis bij haar inkopen bijzondere aandacht heeft be steed aan haar kóllektie japonnen en deux-pfeces voor de grotere maten waar door u bij Van Schagen Mode een ge weldige keuzemogelijkheid heeft. Vlotte, mouwloze japonnen, waarbij de mouw tjes los geleverd kunnen worden en bij zonder fraaie deux-pieces, gebreide jas jes, japonnen met bijpassende jasjes, mantelkostuums en zeer chique mantels uit Parijs. „De mode voor de grotere ma ten is eindelijk weer volledig in ere her steld", aldus de voortreffelijke ladyspea ker, mevr. A. Maes, die op haar eigen charmante wijze deze show begeleidde. De getoonde mode was geheel en al op de romantische, vrouwelijke toer. Zelfs het jonge meisje vertoom zich weer graag in een superwijde klokrok met b.\ een leuke tricotset van Pierre Cardin maai' ze ziet er ook snoezig uit in een jurkje met rood/witte verpleegsters streepjes waaronder ze op een frisse dag een collpullover aantrekt. Beeldschoon zijn ook de zeer wijde poplin jurkjes in b.v. een barnsteenkleur, al of niet met een ceintuur te dragen en gecompleteerd Voor een ruime sortering in: dan naar Ken n. straat weg 414, Heiioo - Tel. 30799 vooral bij een trois-pièces, de rok toch altijd wat meer te verduren krijgt. We zagen ook nog erg leuke Lucia-sets in kant-motief, beeldschone zwart/witte lange zomeravondjaponnen en verder, te veel om op te noemen. De kleuren zijn vooral rood, zwart, blauw en groen in kombinatie met wit en zwart of bruin met écru. Tot slot willen we graag' de nieuwe modekleur voor de komende winter vast verklappen en dat is, grijs. Op zich mis schien een wat saaie kleur maar ook een kleur waarmee allerhande kombinaties denkbaar zijn. Gelukkig is het nog niet zover. Tamara. evt. 65+ voor het bezorgen van bestellingen 2 uur per dag. kennemerstraatweg 470 - heiioo - telefoon 072-30067 met een fleurige shawl of een lange ket ting. Voor een avondje uit zagen we.zeei romantische jurkjes in hemelsblauw met veel kant en. pofmouwtjes en een Franse creatie in zwart en wit met, veel volants en een heuse petticoat. We gaan weer helemaal terug naar de romantiek. Geweldig mooi zijn ook de poplin-regen- mantels die je echt niet alleen bij slechl weer hoeft aan te trekken. In Parijs hebben we ze vorige week te kust en te keur zien dragen en een dag latei' za gen we al deze unieke mantels in de show bij Van Schagen Mode. Deze man tels zijn er met een complete cirkelrok öi met de ruimte verwehkt vanuit de schou derpas. In Parijs dragen bijna alle vrou wen er een mutsje bij, gebreide mutsjes die evenals een geweldige kóllektie shawls en hoeden van glanzend stro bij dit modehuis verkrijgbaar zijn. Evenals in Parijs zagen we bij deze show ook een poplinmantel in aflopende tinten (ombré) van heel licht tot donkerblauw. Ze zijn er ook in andere kleuren en de jurkjes in deze stijl moesten nog binnen komen. Erg apart. Alcantara is de naam van een nieuwe synthetische stof uit Japan waarvan ja ponnen en rnantelkostuums gema.akt worden. Het heeft de greep van suède maai- is zeer goed wasbaar, het plet niet en is duurzaam in het dragen. Wel wat kostbaar maar zeer chique en exclusief. Dé roklengte is tot óver de knie en we dragen er dan ook hoge hakken bij al of niet met plateau-zool. We zagen prach tige rokken waan'an de taillebies geheel in vorm is gesneden, rokken met plooien en rokken die slank afkleden over de heupen en naar onderen toe klokkend uitlopen. Bij veel deux-pièces en trois-pièces is de blouse in blouson-stijl gemaakt en van een lichtere stof kwaliteit dan de rok. Erg praktisch wanneer je bedenkt dat Stationsweg 65 - f,71 'H'eilóö Kennemerstraat'wsg 129, Heiioo Laat 202, hoek Schout&nstraat, Alkmaar j op sportcomplex „Het Vennewater" Kortgeleden is de bouw van een, sporthal aan de fa. Teerenstra Zn. gegund. Met de eerste werkzaamheden is genoemde firma begonnen. Zoals bekend mag wor den verondersteld komt deze sporthal op het nieuwe sportcomplex „Het Venne water". voor de op donderdag, 17 april 1975 te houden vergadering vpn ,de Gemeen schappelijke Schoolraad Openbaar On derwijs in de Vondelschool om 20.00 uur. Opening; notulen; vaststelling Huishou delijk Reglement; ingekomen stukken - vakantiespreiding; rooster van aftreden; kontakt met schoolraden in andere ge meenten: rondvraag en sluiting. In de Zevensprong waren t/m zondag jl. 48 schilderijen te bewonderen van onze plaatsgenoot, de heer Jan Dekker die vooral het landschap in en rond Heiioo met intense gevoeligheid op het doek- weet vast te leggen zoals o.a. de Hoever- vaart, de Boekelermeer, de Schermer- dijk, boerderijen, Nijenburg in de winter, duinlandschappen, storm in de polder en bloeiende planten en bloemen. Jan Dekker heeft het afgelopen jaar be paald niet stilgezeten. Bijna al het ten toongestelde werk was nieuw en vooral qua kleur mooier dan ooit. De tentoonstelling werd georganiseerd door zoon Jaap Dekker die alle bewon dering heeft voor het werk van zijn va der en alhoewel het voor Jan Dekker allemaal niet zo nodig hoeft was het toch vöor hem ook een feest om al zijn werk stukken in deze goede expositieruimte te zien hangen; een expositieruimte die gewoon" véél te weinig benut wordt. Voor echtparen en alleenstaanden nu resp. 943.en 665.50 Per 1 april 1975 zijn de uitkeringen krachtens de Algemene Ouderdomswet i AOW), de Algemene Weduwen- en We zenwet AWWen het Wezenpensioen voor ouderloze kinderen verhoogd. Hieronder volgen de wijzigingen. Algemene ouderdomswet (AOW) Voor echtparep: oud - 909.p. mnd; nieuw per 1.4.75 - 943,per maand. Voor alleehst.,: oud - 641,50 per maand; nieuw per 1.4.75 - 665,50 per maand. Uitkering Algemene Weduwen en Wezenwet (AWW) Weduwen met minderjarige kinderen: oud 909, nieuw per 1.4.75 - 943,per maand. Alleenst. (jonger dan 65 jr)oud 641,50 nieuw per 1.4.75 - 665,50 per maand. Wezenpensioen (voor ouderloze kinde ren) kinderen tot en met 9 jaar: oud 207,50 per maand; nieuw per 1.4.75 - 215,50 per maand; kinderen 10 t/m 15 jaar: oud 305, per maand; nieuw per 1.4.75 - 316,50 per maand; kinderen 46 t/m 26 jaar: oud 397,50 per maand; nieuw per 1.4.75 - 412,50 per maand. De uitkeringen voor kinderbijslag hebben per 1.4.75 géén wijzigingen ondergaan. Voor de alleenstaande AWW-genieten- den die voor het ziekenfonds als ver plicht verzekerden worden aangemerkt wordt op de jpeuwe uitkering ingehou den een bedrag van 32,44, zodat dezen een uitkering ontvangen van 633,06 per maand. Als laagste inschrijver; voor j' 465.900,- Op maandag .1 maai t besteedde de Grond Mij N.V., in opdracht van de gemeente Heiioo, de aanleg aan van een hosstrook tussen de Zeeweg en de Vennewaters- weg, westelijk van de nieuwe verbin dingsweg Het Malevoort, gemeentelijk genoemdrecreatiegebied Heiioo-West, l'ase 8. Een hosstrook van 21 ha die, zoals we reeds eèrder schreven, gelegenheid zal geven om te wandelen, te fietsen maar ook bereden zal kunnen worden per paard. Een vijver komt er met een vis- steiger. 150.000 kubieke meter grond moet bij de aanleg van deze hosstrook verzet worden: Er hadden voor deze aanbesteding acht aannemers ingeschreven. Laagste was de fa. P. J. Zonneveld iHeiioo) welke vorige week het werk is gegund. Volgen de week wordt met de uitvoering ervan begonnen. Wie voor de beplanting gaat zorgen is ons nog niet bekend, wel dat onze gemeentelijke plantsoenendienst, voor het beplantingsplan zal zorgen. De. fa. Zonneveld heeft de laatste jaren tal van grondwerken uitgevoerd in Hei ioo. 'Zo heeft dit bedrijf nog het sport complex „Het. Vennewater" in uitvoe ring. Werkzaam jaar achter (le rug De afdeling Heiioo van het Rode Kruis hield haar jaarvergadering in Het wijk- gebouw aan de Holleweg. De belangstel ling voor deze bijeenkomst was uitge sproken slecht. Naast het bestuur, de Kringsecretaresse mej. Vader en Kring Welfareleidster freule Verschuur, beiden uit Beverwijk, was slechts één lid aan wezig. Wel teleurstellend voor een be stuur dat zich inzet voor het veelom vattende werk van het Rode Kruis. Dit bleek weer ondubbelzinnig uit het jaar verslag van de secretaresse mevr. G. M. Bootsman-Bood. Een greep uit het jaarverslag De Rode Kruiscölonne bestaat uit tl le den en tijdelijk hoofd van de colonne is mevr. H. van Staveren-Jansen. Het Wel fare-werk wordt geleid door mevrouw "VV. Bakker-Rijkholt. Tien welfare-help sters bezochten 8 patiënten thuis en 25 in inrichtingen. Het ledental bedraagt ongeveer 1450 en vertoont, helaas, een dalende lijn. De grote inzameling bracht 6.525, op. De bloedtransfusiedienst was ook vorig jaar in Heiloa. 480 flessen bloed werden afgenomen, 55 meer dan een jaar ervoor. Vier invaliden uit Heiioo konden met de Henri Dunant" mee, twee colonneleden verleenden medewerking op deze boot tochten. Een I-Ieilooër kon genieten van een sveek vakantie in het Rode Kruis tehuis „De IJsselvliedt" te.Wezep. Gememoreerd werd in het. jaarverslag het 40-jarig bestaan van de afdeling en de verkoopmiddagen van welfare-artike len, welke ongeveer 2.500, opbrach ten. Meegedeeld werd op deze bijeen komst dat mej. Vader heengaat als Kringsecretaresse en wordt opgevolgd door mej. Langedijk uit IJmuiden. Het lag in de bedoeling op deze avond afscheid te nemen van twee welfare medewerksters en twee colonneleden, voor het bestuur was het wel wat teleur stellend dat geen van deqe vier genodig den aanwezig waren. De heer H. Greeuw lichtte de financiële situatie van de afdeling toe. De heer F. J. D. Baars leidde de vergadering die, gezien de geringe opkomst, in een mini mum van tijd was afgelopen. N.M. SHIRLEY AND COMPANY LEFT SIDE NANA MOUSKOURI NICO HAAK EN DE PANIEKZAAIERS en vele anderen VAN AQSTASTAAA7 28 TELEFOON 3'31 6" HEILOO „Vita Nova" speelt op dinsdag 15 april De bewoners van bet. verzorgingstehuis „De Loet" en gasten uit de bejaarden woningen uit de omgeving Bosboom Toussaintweg, Potgieterweg en Hase- broekweg) wacht weer een mooie ont spanningsavond. Op dinsdag 15 april speelt namelijk weer het accordeonor kest „Vita Nova" uit Alkmaar, onder leiding van Wim Cornelissen. Reis voor 2 personen naar Roemenië Tot 26 april kunt u in café-restaurant „Altenburg", Strandboulevard 7 in Eg- mond aan Zee intens genieten van een Roemeens Festival, waar Roemeense musici folkloristische muziek uit hun land ten gehore brengen, bijgestaan door een Roemeense zangeres. U kunt boven dien smullen van Roemeense gerechten die door chef-kok Vasileseu worden be reid. Ook Roemeense dranken zoals b.v. de „tuica" zijn verkrijgbaar. Deze Roemeense groep trad al eerder in Nederland op in de Holiday Inn in Utrecht en zij brachten ook via de radio hun muziek ten gehore. De muziek zal in „Altenburg" iedere avond te beluisteren zijn vanaf-18.30 uur (behalve de woensdagen) en tevens op zaterdag- en zondagmiddag. Ook de café bezoeker die eens wat van deze muziek wil horen is dus van harte welkom. De prijzen van de gerechten en Roe meense drankjes zijn redelijk te noemen en elke bezoeker dingt automatisch mee naar een geweldige prijs, nl. een geheel verzorgde reis voor 2 personen naar Roe menië. Op elke nota staat nl. een num mer en uit al deze nummers wordt eind april het winnende nummer getrokken. Volksdansgroepen die geïnteresseerd zijn kunnen met „Altenburg" kontakt opne men. Tevens kan „Altenburg" op een middag voor b.v. 65-plussers desgewenst een gratis optreden van de musici arran geren. Men kan daarover contact opne men met de directie van café-restaurant „Altenburg", tel. 02206-1352. Zitverïtr 1 T«l 072-10492' f hei goedkoopste adres in Nederland Zaterdag, 10 mei a.s. zal Heiioo geheel in het teken komen te staan van een aktie voor hulp aan Noord-Ierse kinde ren. Een groep aktieve samenwerkende jongeren uit Heiioo heeft voor die dag een plan de campagne opgesteld dat de nodige centjes in het laatje moet bren gen. Op het programma staan o.a. een rommelmarkt, een disco-avond, diverse kinderspelen zoals bijv. sjoelen, ballen gooien, een poppenkastvertoning, er wor den pannekoeken gebakken en er komt een grabbelton en een theetuin maar ook een sehietteqt, knikkerspelen en nog heel veel meer. Al deze festiviteiten zullen plaatsvinden in en rond het Open Huis. Alleen de dis co-avond gaat men verzorgen in het Bru- nogebouw. Een aantal kleuterleidsters hebben zich enthousiast gemeld om met hun kleuters voor de nodige versieringen zorg te dra gen. Ophaaldag rommelmarkt Zaterdag 26 april is de ophaaldag voor de rommelmarkt. Vanaf 10.30 uur gaat men heel Heiioo door om alles, het geeft niet wat, op te halen. Dóe voorat mee. Rol desnoods uw beste vloerkleed op. Ruim de boekenkast eens lekker op of ga eens rondneuzen op de zolder. Met uw aller medewerking moet het toch mo gelijk zijn om straks een aantal Noord- Ierse kinderen uit de zwaarst getroffen gebieden voor enkele weken in Heiioo op verhaal te laten komen. Een groot aan tal jongeren is hier al weken voor in touw. Laat ze niet in hun hemd staan! Bijna 6.000, De stand van de giro kruipt langzaam omhoog en staat momenteel op 5.929,72. Er is 25.000, nodig. Het rekeningnummer bij de Amrobank is 43.12.04.500 onder vermelding van „Hulp Noord-Ierse kinderen Heiioo". Zaterdag, 10 mei, een dag om vast te noteren. Vanaf 10 uur 's morgens voor jong en oud. De stand van de giro zuilen we wekelijks in de Uitkijkpost vermel den. Voor alle inlichtingen omtrent deze dag kunt u terecht bij G. Sengers, Hee- renweg 64, tel. 30544. Voor alle informaties over de Noord- Ierse kinderen kunt u terecht bij C. San ders, Groot Barlaken 33, tel. 30810. „LIMMEN "-NIEUWS A.s. zondag het laatste programma voor de selectie-elftallen van het kompetitie programma 1974-1975. Het eerste zowel als het tweede elftal spelen deze wedstrijd buitenshuis; het le naar Alcmaria Victrix en het 2e naar Volewijckers in Amsterdam. Het programma voor het a.s. weekend ziet er als volgt uit. Zondag' 13 april: Alcm. Victrix 1 Limmen 1 14.30 uur De Volewijckers 2Limmen 2 12.00 uur Limmen 3Meervogels 3 12.00 uur Bergen 3Limmen 4 12.00 uur Berdos 7Limmen 6 14.30 uur Limmen 7—H.S.V. 9 14.30 uur Limmen 8S.C. Dynamo 7 12.00 uur Vitesse 13Limmen 9 14.30 uur JUNIOREN A: Limmen 1 -W.G.W. 1 12.00 uur Zaterdag 12 april: JUNIOREN B: Go Ahead 1- -Limmen 1 13.15 uur Zeevogels 2- - Limmen 2 15.00 uur Limmen 3 -Vitesse 4 15.00 uur JUNIOREN C; Limmen 2 -Vit.esse. 4 13.45 uur Stationsweg 81 - Heiioo - Tel. 30789 's Maandags de gehele dag gesloten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1