□rchpLon FA. J. J. PANTEK0EK, ing. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij van steeg Ififl iKi 50 JAAR CAECILIA Lgeihandel Alkmaar VAN< 'BV nu f2495.- nu f 2395.— ATAX- E.V.C. 1 - V.S.V. 1 Deze week alles voor uw tuin Oersterke tuinslang Herman KWAAD Grote prijsverlaging! Rank-Arena kleurentelevisie met inruil f 1495.— Gemeentegids Heiloo 1975 kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel,30815 ff li Geweldig festijn op 26 en 27 april Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet I.R mf ROOT Rene Schoorl met zijn parkiet Kobus. Kobus luistert goed naar Rene en komt direct op zijn schouder zitten als hij hem roept. Rene verzorgt Kobus goed en komt regelmatig] bij Van Staalduinen voer kopen. Op alle Husqvarna grasmachines 10% korting. 85 cent per meter 50 meter voor 37,50 Alle soorten handgereed schap voor uw tuin VAM compost, turfmolm en kunstmest. AZOBE matten 14,50 per nv Nieuw binnen gekomen: een grote sortering FRIESAARDEWERK dan kunt u h 0to v°edse/ VOor 'ermee 9rat,s uw c/ier winnen VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT SIERADEN HORLOGES KLOKKEN 'EN VERLOVINGSRINGEN Juwelier AFVALSTOFFEN FALKLAND 26 april - 3 mei „HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK" 66 cm grootbeeld met afst.-bediening 66 cm grootbeeld zonder afst.-bediening En dan natuurlijk ook nog 51 cm voor mensen met weinig plaatsruimte De hele zomer feest in het Stationscentrum Isolatiebedrijf Kuyper gaf demonstratie in plan Mallevoort ÜEILO0 Telefoon 072-34800 U BELT, WIJ KOMEN DAG- EN NACHTSERVICE A,s, zondag 14.30 mr BESLISSINGSWEDSTRIJD om lief kampioenschap van de 3e klasse K.N.V.B. Sportpark H.S.V. Toneelver. „Falkland" Defensiespecialist P. Dankert sprak in Heiloo De heer C. de Grétaf 25 jaar bestuurslid van de s.v. „De Foresters" Afhalen abonnementen voor „Het Baafje" 16 APRIL 1975 33e JAARGANG NO. 1 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties oi' afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Git blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limrnen, Egmond- ili.inen, Rinnègom, Egm. a.d. Hoef Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 Uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent (excl. BTW Bij kontrakt reduktie. 'ïwp vv' Gratis bouw- en verbouwadvies -J l l L_ Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Het Heilooër Harmonieorkest Caecilia bestaat 50 jaar; een feest dat zijn hoog tepunt zal vinden op 26 en 27 april met geweldige evenementen voor jong en oud in Heiloo. Zaterdagavond, 26 april bent u van harte welkom op een echte Heilooër avond in de tennisloods van de bloembollenexpor teur Hommes aan de Kennemerstraat weg. Vanaf 19.30 uur tot 2 uur 's nachts krijgt u daar een fantastisch programma voorgeschoteld waar de stukken vanaf vliegen zoals bijv. een optreden van de zangvereniging Nieuw Leven, de caba retgroep Brandhout, de muzikale clown, Klaas Koomen, de Volksmuziekschool Heiloo, de Ned. Ver. van Huisvrouwen, het Heilooër Strijkorkest, een demon stratie van de gymnastiekverenigingen Doves en Klimop. Conferences en pre sentatie, Nico Akkerman. Vanaf 22.45 uur dansen voor jong en oud met medewerking van het trio Ger Dijks hoorn. De toegiuig-is-gehee! .gratis Zondagmiddag 27 april zullen een zeven tal drumbands door het dorp marcheren met als eindpunt het kermisterrein. U ziet hier een optreden van Caecilia, Van Speijck uit Egmond aan Zee, Eensgezind heid, het Trompetterkorps Heiloo, Eens gezindheid Egmond-Binnenn, Drumband Akersloot en Lamoraal uit Egmond a.d. Hoef. De eerste drumband is gepland om 14.00 uur. Tussen deze optredens door worden de prijswinnaars bekend gemaakt van de tekenwedstrijd op de kleuterscholen. Alle deelnemers aan deze wedstrijd ontvan gen een jubileum-ballon. Deze tekenin gen zijn op dezelfde middag te bewon deren in de feestzaal bij Hommes. De zaal en bar openen om 14.30 uur en iedereen is hartelijk welkom tot 17.30 u. Receptie Zaterdag, 26 april wordt er in dezelfde zaal van Hommes een receptie gehouden van 14.30 tot 16.00 uur. Jubileumconcert Zondagavond vanaf 20.00 uur zal er ook in deze tennishal, die overigens geheel gratis ter beschikking werd gesteld, een jubileumconcert plaatsvinden. Aan dit Ere-concert werken meeEensgezindheid Heiloo en Eensgezindheid uit Egmond- Binnen, Lamoraal, Egmond a.d. Hoef en vanzelfsprekend Caecilia uit Heiloo. Na afloop gezellig samenzijn tot 0.30 uur. Een muzikale omlijsting wordt verzorgd door Pieter de Jong op zijn elektronisch orgel. Een programma om je petje voor af te nemen. Alle medewerkenden treden geheel belangeloos op. Kom vooral op tijd. Er zijn 600 zitplaat sen. De feestzaal is zaterdagavond al om 7 uur open. 50 Jaar Caecilia De oprichting van deze muziekvereniging begon 50 jaar geleden eigenlijk door nog al vreemde omstandigheden waar de to neelvereniging Falkland wel iets mee te maken had. Zij voerden nl. het toneel stuk „Allerzielen" op dat nogal wat be roering in Heiloo teweeg bracht. De bur gemeester had hier toestemming voor gegeven maar pastoor Van Meeuwen had zo zijn bedenkingen. Hij ging „het kaf van het koren" scheiden en nodigde en kele heren in de pastorie om nu eens een katholieke muziekvereniging op te rich ten. Op 27 februari 1925 vond de oprich tingsvergadering' plaats en het bestuur werd gevormd door de heren P. Hoefjes, J. Morsch, W. Groot, A. Zoon en P. Ha lter. De pastoor werd ere-voorzitter en kapelaan Van Kessel geestelijk adviseur. De vereniging telde 17 leden. De heer P. Kuijs uit Castricum werd aangezocht als dirigent en hij bleef dit tot 1939. Caecilia, toen nog alleen fanfare, behaal de diverse succussen op concoursen en men had meteen een flink aantal dona teurs, pl.m. 150. De contributie bedroeg 20 cent per week. Op 22 november 1925 vond het eerste donateurscpncërt plaats in het Bruno- gebouw en volgens de notulen uit die tijd was de zaal goed bezet met een enthou siast publiek. In 1928 blies men reeds een aax-dig toon tje mee in de 2e afdeling van de R.K. Bond. Er werd een eerste prijs met lof behaald ep het ene succes volgde het andere op. In 1928 kreeg Caecilia een inzinking. De animo voor de vereniging begon te verflauwen en successen bleven uit. Na een korte opleving pond 1935 ging de ver eniging nog meer achteruit. Er bleven nog maar 14 leden over. De dirigent en direkteur, de heer Kuijs, kon weinig doen om deze achteruitgang te verhinderen en in 1939 nam hij het besluit om zijn func tie in handen te leggen van een jonge kracht en wel de heer L. Oly (27) uit Bergen. Op zijn aanraden werd ook het bestuur verjongd. Voorzitter was toen C. Zoon, P. Kuyper penningmeester en Th. Kuyper secretaris. Het ledental was intussen weer gestegen tot 40. Dit lever de wel een tekort aan instrumenten op en men besloot tenslotte om ér 21 nieu we instrumenten bij te kopen. Hiervoor werd een lening aangegaan. In de oorlog kreeg de vereniging opnieuw een flinke opduvel. Alles stond zo'n beet je stil. De eerste opleving vond plaats tij dens de bevrijdingsfeesten maar ook zo vlak na de oorlog zat er nog niet veel fut in de leden. In 1946 nam men weer deel aan een Bondsconcours. Hier werd een tweede prijs behaald en een aantal leden was dermate teleurgesteld dat ze verder voor de eer bedankten. Het ledental zakte destijds van 41 naar 25. In 1948 boekte de vereniging weer leuke successen op con coursen. Men behaalde 2 maal een eerste prijs en in 1950 werd het 25-jarig jubi leum op grootse wijze gevierd. Het was een bijzonder jaar. Piet Hoetjes was 25 jaar lid en er vond een groots Bondscon cours plaats op 4 en 11 juni in het Mu- ziekpark Heiloo. Op 11 juni behaalde men een eerste prijs met 339 punten en op 17 september tij dens het 25-jarig bestaan van de Bond een 1ste prijs met lof. van de eerste af deling werd Caecilia bevorderd naar de afdeling „Uitmuntendheid" en in ditzelf de jaar werd de Drumband opgericht. Men startte hier met 20 man. Een uni cum voor Heiloo. hoogeweg 72 - lieiloo - tel.02205-1S41 m LET OP." Stationsweg 65-67, Heiloo Kennemerstraatweg 129, Heiloo Laat 202, hoek Schoutenstraat, Alkmaar Voor een ruime sortering in: dan naar K Kenn.s'raatweg 414, Heiloo-Tel, 30799 Zilverstr. 1 Te) 072-10»92 hel goedkoopste adres in Nederland Harmo nie-orkest De heer Kuyper, die maar liefst 22 jaar de voorzittershamer hanteerde had er in die tijd slapeloze nachten van dat alle nieuwe leden zo ongeveer binnen een jaar weer de benen namen. Hij was het die, om dit te voorkomen, naast het fan fare-orkest. een harmonie-jeugdorkest de grond stampte dat het bijzónder fijn ging doen. Na een jaar wilde deze jeugd echter samen met de Fanfare op stap en dat kon gewoon niet. Het roer werd om gegooid en radicaal/werd er besloten om van Caecilia één harmonie-orkest te maken. Vanaf die tijd ging alles zeer harmonisch. In 1972 besloot de dirigent, de heer Oly, na 33 jaar zijn dirigeerstok aan de wil gen te hangen en hij werd opgevolgd door de heer W. Bakker uit Schagen die na korte weer werd opgevolgd door de jeugdige en enthousiaste Nico Braas (24) uit Berkhout. Een geweldige dirigent. Het voorzitterschap kwam in handen van de heer J. Heijne. Zie elders in dit blad. VAN AOSTASTRAAT 28, HEILOO - TELEFOON 31316 Op 21 maart 1971 gooide CaeciJia. hoge ogen in Amersfoort tijdens een K.R.Ö.- Festival. Zij eindigden met de muziek vereniging „Zwaag" op de eerste plaats. Momenteel telt Caecilia 74 werkende le den en lo leerlingen. De opleiding ge schiedt zoveel mogelijk op de Volksmu ziekschool Heiloo en extra lessen worden er gegeven door Carl Fullbrand. De kon takte i met de muziekschool zijn vooral de laatste jaren steeds beter geworden. Sinds 10 jaar operee-t in én rond Heiloo de boerenkapel „De Kinkeluters" die ge heel bestaat uit leden van Caecilia. De sfeer bij Caecilia is in één woord ge weldig te noemen. Er is bijna niemand meer die ook maar één repetitie over slaat en leden die door een huweiijk bui ten Heiloo komen te wonen blijven hun vereniging trouw. Het huidige bestuur is als volgt samen gesteld: voorzitter J. A. Heijne, secreta ris Jan Pinieng, penningmeester Aad Borst, instructeur drumband Theo Ur- sem en verder Jan Hoetjes en Hans Klaasse, Donateurs zijn zeer welkom. Men kan zich aanmelden in de feesthal voor f 5. per jaar. Heiloo gaat een groots muziekfestijn te gemoet. Caecilia zal de bloemetjes eens fijn buiten zetten. Een geweldig feest voor jong en oud. U komt toch zeker ook? Groots opgezette braderie Vanaf half juni tot eind augustus zal er elke Vrijdagavond in het Stationscen trum een feestelijke en groots opgezette braderie-avond gehouden worden die evenals elders duizenden mensen op de been zal brengen. De ondernemers van dit winkelcentrum, die hiertoe het initiatief namen, zullen op deze avonden met zeer speciale feest- aanbiedingen komen maar men zal er ook een pottenbakster aantreffen, een kaasboetiek, een dropstand, 2e hands tijdschriften, een oiiebollenkraam en de monstraties van het werken met een spinnewiel, het vervaardigen van siera den enz. enz. Ook alle andere ondernemers uit, Heiloo zijn uitgenodigd om aan deze braderie- avonden mee te doen. Een aantal van hen reageerde reeds spontaan en ook nu kan men zich nog aanmelden, maar dan wel zo snel mogelijk, bij Piet Avis, Sta tionsweg 68, tel. 32834. Ditzelfde geldt ook voor alle verenigingen in Heiloo waarvan er ook reeds enkele met leuke initiatieven over de brug zijn gekomen. Deze avonden zullen duren tot 9 uur maar in het hoogseizoen heeft men ver gunning gekregen om tot 10 uur door te draaien. Om de sfeer zo gezellig mogelijk te ma ken wil men een muziektent plaatsen op het parkeerterrein aan de Heeren- weg waar iedereen muziek mag komen maken. Ook hiervoor even kontakt op nemen met Piet Avis. Vanaf de Butterlaan tot aan de hoek bij de Disco Heiloo zal de Heerenweg, in clusief het parkeerterrein, worden afge zet en eveneens de Stationsweg vanaf v. d. Peet's Vakhandel tot de snackbar van Vijn. In het overige gedeelte van de Stationsweg zal men met parasols op de stoep staan. Als parkeerterrein zal het kermisterrein aan de Westerweg worden aangewezen. Voor dit geweldige initiatief heeft men van gemeentewege alle medewerking verkregen en ook van de plaatselijke politie zal men zeker op de nodige bij stand kunnen rekenen. Heiloo krijgt zijn braderie en hoe?! Het belooft een grandioos feest te worden. Zaterdag gaf het Isolatiebedrijf Kuyper voor bewoners en toekomstige bewoners van plan Mallevoort een demonstratie met isolatieschuim dat tussen de spouw muren werd aangebracht van de woning van de directeur van de fa. Spruyt uit Alkmaar aan de Obi'ichlaan. Terwijl velen de voortreffelijk ingerichte' woning konden bezichtigen legde dit be kende Isolatiebedrijf uit Heiloo een „warme deken" rondom het huis met het moderne Isosehuim dat zowel koude en warmte maar ook geluid buitensluit. Via voorgeboorde gaten wordt dit schuim van buitenaf laag voor laag tussen de spouwmuren gespoten en het was heel duidelijk te zien hoeveel kieren en tocht gaten een woning eigenlijk heeft. In verband met de energie-crisis geeft het Rijk dan ook tot 31 juli 1975 een flinke subsidie tot maximaal 1.000, voor het isoleren van uw woning; een subsidie die geheel door dit bouw- en isolatiebedrijf wordt verzorgd. De stookkosten kunnen tot een minimum worden teruggebracht wanneer u tevens de yensters laat voorzien van Thermo pane- of voorzetramen. Het is zelfs zo' dat u de kosten van isolatie er binnen enkele jaren volledig uit hebt. Voor alle verdere inlichtingen kunt u geheel vrijblijvend terecht bij de firma Kuyper aan de Stationsweg 91. Op de zaterdagen 26 april en 3 mei brengt Falkland in het Asta-theater „Het dagboek van Anne Frank" naar „Het Achterhuis" van Anne. Veel moeite (èn kosten) heeft Falkland zich weer getroost, om met dit toneel spel zo goed mogelijke voorstellingen te maken. Falkland heeft in het kader van „30 jaar bevrijding" een goede keus ge daan. Kaarten nu halen a 4.50 Voor kaarten kunt u zich wenden tot de volgende adressen: M. C. Affourtit, Torenlaan 37R. Doggenaar, Haesacker- laan 23; Bloemenhuis „Confidentia", Holleweg 43; Kiosk Avis, Stationsw, 68. Wij raden u aan, zich te haasten. U kunt het natuurlijk nog proberen aan de kas sa, maar dat is wel een risico. over defensie- en buitenlandse zaken Sprak kortgeleden voor de V.V.D. mi'. H. van Riel, voorzitter van de Eerste Kamerfraktie van deze partij, in Heiloo, vorige week sprak een andere belang- rijke politicus op een bijeenkomst van de P.v.d.A. Het was de heer P. Dankert, Tweede Kamerlid en defehsie-specialist van de P.v.d.A. Alhoewel ook dit Tweede Kamerlid be zwaren heeft tegen de huidige NAVO meende hij toch dat het noodzakelijk is daarin te blijven. In dit verband zei dhr. Dankert dat uittreding gevolgen zou hebben op onze positie in de E.E.G. Ook op binnenlands terrein zag spreker al leen maar nadelen, vooral op politiek terrein. Dhr. Dankert constateerde dat West- Europa een zekere economische macht vertegenwoordigt, militair gezien niet, daarom is samenwerking in N.A.V.O.- verband noodzakelijk. Spreker wees op het machtige militaire apparaat van Rusland. Dit is een realiteit. Hij zag West-Europa niet ais een derde wereld macht. De terugval in de economische groei leidt thans weer naar nationaal denken, aldus dhr. Dankert. Hij vond dit een ongunstige en gevaarlijke ont wikkeling, Het Kamerlid besprak de opvolging van de S larfighter, waarvoor enkele NAVO- partners al de Amerikaanse F-16 hebben gekozen. Dhr. Dankert ontwikkelde een aantal bezwaren tegen de aanschaf, door Nederland. Dhr. Dankert liet uitkomen dat hij veel waardering heeft voor het beleid van Minister Vredeling (defensie) en v. d. Stoel (buitenlandse zaken). Zij moeten werken binnen de grenzen van de politie ke verhoudingen in Europa. Na zijn toespraak ontwikkelde zich een interessante discussie waaruit wel bleek dat men het op een aantal belangrijke punten niet met dhr. Dankert eens was. Op zaterdag 3 mei receptie De heer C. de Graaf, lange jaren secre taris van de s.v. „De Foresters", is 25 jaar bestuurslid van deze sportvereni ging. Op zaterdag 3 mei zal dit jubileum gevierd worden in de kantine van „De Foresters" op de Egelshoek. Nog morgen, vrijdag en zaterdag Zij die hun bestelde zwemabonnement voor „Het Baafje" nog niet hebben afge haald kunnen dit alsnog doen morgen, 17 april en vrijdag, 18 april van 9-12 en van 1.30-4.30 uur en zaterdag, 19 april van 9-12 uur in het Open Huis. In samenwerking met de uitgever van dit blad zullen in juni 1975 6.500 gemeentegidsen gratis huis-aan-huis in Heiloo worden verspreid. De gemeentegids bevat o.a. gegevens over onderwijs, sport, ge zondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die niet in de gemeentegids 1973 staan vermeld of waarvan de gege vens, zoals deze in de gemeentegids 1973 zijn vermeld, niet meer overeenstemmen, dit schriftelijk of telefonisch (tel. 31144, toestel 21) op te geven. HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEILOO.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1