□rchipLcin UIT HEILOO S O" G ROOT =J3Lom- makelaardij STAATSLOTERIJ PLAN OOST igelhandel 9-Alkmaar mm// u UW tt,t* IEUWSBLAD VOO EILOO eeft oersterke werphengel téleskopische- en inschuifhengels originele vispet klaar 19 18 kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Gemeentelijk fonds voor muziekonderwijs 2HM33JJ5M Zilveren Priesterfeest Open huis bij Jef Letschert op woensdagavond 4 juni Pastoor Reus Begeleidingsorkest voor Noord-Holland concerteerde in het Witte Kerkje Jubileum ds. Ph. Ouwendjjk Geslaagd AFVALSTOFFEN VERKEERSVEILIGHEID IN HEILOO LAAT TE WENSEN OVER weiier Herman Kwaad De sieraden van toen zijn de mode ONDERPULLI'S Prijs f 19.90 Vakantieweek bejaarden begon uitstekend A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 637e loterij maandag 2 juni 1975. De heer J. Rus sr. overleden Internationale Jeugdprijsvraag Raadslid A. van Dijk gaat Heiloo verlaten Geslaagd Openbare bijeenkomst VVD trok veel belangstelling Slijterij GEBR. BEUMER VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT J.J. PANTEK0EK, ing. h 28 MEI 19/5 33e JAARGANG NO. 7 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag (i uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbcuwadvies r 5 iC Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Vrijdagavond heeft de raad van Hei loo een verordening vastgesteld voor een gemeentelijk fonds voor het mu ziekonderwijs. Het is de bedoeling van deze verordening dat in bijzondere gevallen een studietoelage wordt toe gekend aan hen, die door financiële bezwaren niet in staat zijn het onder lijs aan de Volksmuziekschool te Hei loo te volgen. Deze studietoelage mag als regel een bedrag van 150. [ter studiejaar en per leerling niet overschrijden. Burgemeester en wethouders regelen jaarlijks het bedrag der studietoelage. Om hiervoor in aanmerking te komen moet de belanghebbende zijn wettige woonplaats in de gemeente Heiloo bebben en bovendien niet bij machte zijn die studie redelijkerwijs te bekos tigen of te doen bekostigen. Aanvraagformulieren voor een derge lijke studietoelage zullen bij de Volks muziekschool te Heiloo verkrijgbaar zijn. 's Maandags t/m 's vrijdags van 14-18 uur of op het spreekuur van de directeur op maandagavond van 18.30 tot 19.30 uur, of bij het gemeentehuis. Het inleveren van (leze formulieren moet uitdrukkelijk geschieden bij het gemeentehuis t.a.v. dhr. Amsterdam. Mr. L. J. A. van Dantzig zei o.a. dat zijn fraktie bepaald niet kon blaken van enthousiasme over deze regeling maar men wilde toch ook geen nee zeggen. De heer A. J. M. ten Hoope vond het een vervelende zaak dat men hiervoor toch bepaalde gegevens bloot moet geven. „Een vorm van discriminatie", aldus de heer Ten Hoope. Alhoewel men het op enkele punten niet helemaal eens kon worden werd toch besloten deze nieuwe regeling eerst eens een jaar te laten werken. „We weten er nu nog maar weinig van hoe dit allemaal zal gaan lopen", aldus burgemeester Hoekstra. Parkeersituatie Groenelaan In verband met de verkeersveiligheid aan de Groenelaan heeft de raad be sloten het eerder ingestelde parkeer verbod yoor het betreffenoe gedeelte van de Groenelaan in te korten tot 20 ml in oostelijke richting vanaf de Kennemerstraatweg. 2. De groenstroken van de Groenelaan gedeeltelijk te verharden door middel van grastegels met handhaving van het bomenbestand waarvoor een cre- öiet van 10.000, beschikbaar werd gesteld. 3- Het speelterrein aan de Groenelaan te handhaven. L Een trapveld aan te leggen op een terrein gelegen naast het perceel Öos- terzijweg 4. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilvcrslr. 1 - Te) 072 10892 hel goedkoopste adres in Nederland Verbindingsweg tussen parkeerterrein v. Aostastraat en Raadhuisweg Over het voorstel van het college van B. en W. om de verbindingsweg tussen het parkeerterrein aan de v. Aosta straat en de Raadhuisweg aan te wij zen als-fietspad, verboden voor brom fietsen met ingeschakelde motor en uitgezonderd trouwstoeten kon de raad bepaald niet erg enthousiast zijn. De heer J. H. Zoon vond de hele zaak wat overdreven. Ir. T. G. Tomson sprak over een wat armzalig geformuleerd voorstel. Het leek hem het beste om er maar met een een slagboom neer te zetten. Ook de heer Ten Hoope toonde zich niet bijster enthousiast. Het college zal zich op dit punt nog nader beraden. Benoeming hoofdleidster Tot hoofdleidster aan de zesde open bare kleuterschool werd benoemd me juffrouw J. D. Oosterwoud, kleuter leidster aan de openbare kleuter school De Basseroet. Mevrouw De Jonge-Janssen is per 1 augustus 1975 benoemd tot onderwij zeres in vaste dienst aan de zesde openbare school voor lager onderwijs. Mej. M. E. Dogterom is met ingang van 1 augustus benoemd tot onder wijzeres aan de zesde openbare lagere school. Zij is momenteel in vaste dienst als onderwijzeres aan de W. J. Hofdijkschool voor g.l.o. Eervol ontslag werd verleend aan de heer D. J. Snaphaan als onderwijzer aan de openbare school De Nieuwe Hoeve. De heer Snaphaan is benoemd tot leraar aan de „Kohnstamschool" te Alkmaar. Regioberaad Noord-Kennemerland De intensivering van het regioberaad in Noord-Kennemerland leverde vrij dagavond ook enige discussie op. De heer Zoon vroeg zich af wat de financiële konsekwenties zouden zijn en de heer J. Pieters was van mening dat Alkmaar als grootste gemeente met zijn plannen moet komen. Er zijn een aantal zaken in de regio aan de orde waarover de omliggende gemeen ten te weinig weten en er zijn plannen die niet in regionaal verband ter spra ke zijn geweest" aldus dhr. Pieters. Burgemeester Hoekstra zei o.a. dat het de bedoeling is om met uniforme voorstellen in alle raden te komen. Bovendien zullen in het overlegorgaan ook enkele raadsleden worden opge nomen. Voor Heiloo zullen dit er 2 zijn en bij overschrijding van het in wonertal boven de 20.000, automa tisch 3. De kosten voor het secretariaat wor den gedragen door Alkmaar. De func tie van het overlegorgaan ziet het college van B. en W. meer als discus sieforum, minder gericht op besluit vorming en meer gericht op menings vorming. „We moeten allemaal nog leren om meer regionaal te denken", aldus bur gemeester Hoekstra. Zoals we reeds eerder schreven zal de D.A.-drogisterij van Jef Letschert ge vestigd worden aan de Heerenweg, naast de Candelaer in het Stations- centrum. De juiste openingsdatum is donder dag 5 juni a.s. Woensdagavond kan men vanaf 7 uur vast een kijkje komen nemen. De heer en mevrouw Letschert zullen u dan graag een beetje feestelijk ontvangen •n hun splinternieuwe zaak, terwijl de opening op donderdag gepaard zal gaan met diverse leuke aanbiedingen. In verband met het vertrek van de fam. Plooijer naar elders is het bij zonder prettig te weten dat men nu voor reform-artikelen, homeopatische geneesmiddelen, honing, dieet-artike- Jen en vele kruiden- en theesoorten wj Jef Letschert in het Stationscen- Jtum uitstekend terecht kan. Woensdagavond zullen de nieuwe oranje vlaggen in dit gezellige win kelcentrum weer vrolijk wapperen. Deze moderne en goed gesorteerde zaak betekent dan ook zeker een aan winst voor het Stationscentrum. We wensen het echtpaar Letschert alle succes. In het weekend van 31 mei en 1 juni wordt het zilveren priesterfeest van pastoor Reus gevierd. In de Willi- brorduskerk zullen de eucharistievie ringen geheel in het teken staan van dit feest. Op 3 juni 1950 werd pastoor Reus door de toenmalige bisschop van Haarlem, Mgr. Huibers, in de kathe draal aldaar tot priester gewijd. Ach tereenvolgens was hij kapelaan te Wormer, Rotterdam en Amsterdam. Hier werd hij ernstig ziek. Door een hersenvliesontsteking raakte hij twee maanden buiten bewustzijn. Niemand dacht dat hij nog zou herstellen. In 1959 werd hij rector van een kin dertehuis in Halfweg en godsdienst leraar op het meisjeslyceum Sancta Maria te Haarlem, in 1964 moderator en godsdienstleraar aan het r.k. lyce um van Hilversum. In 1967 volgde zijn benoeming tot pastoor van de Willibrordusparochie in Heiloo. Pastoor Reus is een echte West-Fries: geboren in Grootebroek bracht hij zijn hele jeugd door in Obdam. Hij is dan ook bepaald geen pratertje. Hij heeft een hekel aan holle woorden en vrome frasen. Bekend is zijn grote zorg voor zieken. Hij bezoekt hen vaak en vooral als ze hem nodig hebben bij de voorbe reiding op het sterven. Kinderen hebben zijn hart gestolen. Daarom kan hij nog steeds niet lat&n op 5 december als Sinterklaas gezin nen met gelovige kinderen te bezoe ken. In het Brunogebouw zal er op zondag 1 juni van 14.30 tot 16.30 uur een re ceptie zijn, waar iedereen, die pastoor Reus de hand wil drukken, hartelijk welkom is. Zaterdagavond gaf het Begeleidings orkest van Noord-Holland een con cert in het Witte Kerkje te Heiloo o.l.v. de heer Pieter-Jan Olthof. So liste, Bea Moerbeek fagot Begonnen werd met Pavane en Cha conne van Henry Purcell. Deze Pa vane, een statige dans, werd door Purcell omgewerkt tot een droevige klaagzang met schrijnend dissonante akkoorden. Een mooie maar niet een voudige compositie die door een on voldoende voorbereiding slecht uit de verf kwam. Het concert voor fagot, strijkorkest en basso continuo van Joh. Friedrich Fasch maakte echter weer veel goed. Dit fagotconcert vertoont overeen komst met de fagotconcerten van Vi valdi en Graupner en de soliste, Bea Moerbeek, liet de vele aanwezigen ademloos luisteren naar de indringen de klanken van haar prachtige in strument, de fagot. Een totaal ander werk was de sonate in B van Handel met Pieter-Jan Olt hof aan het spinet en Martin Gerkerts, fluit. Bijzonder melodieus en goed uit gevoerd, evenals de Bagatelle a tre van Giovanni Simone Nayr met Mar tin Gerkens, fluit, Ernst Smidts, kla rinet en Bea Moerbeek, fagot. Na de pauze bracht het voltallige or kest de Derde (zgn. Schotse) Symfo nie van F. Mendelssohn-Bartholdy; een meesterlijk stukje muziek waar aan Mendelssohn jarenlang heeft ge werkt. De onmiddellijke aanleiding is een verblijf van de componist in Schotland geweest, waar het ruwe, eenzame landschap een onvergetelijke indruk op hem maakte. Het orkest, dat 3 jaar geleden in Heiloo werd op gericht en voor het merendeel uit enthousiaste amateurs bestaat, zorgde voor een meesterlijke uitvoering. Met verbazing hebben we dit eerste solis tische optreden in Heiloo aangehoord. Deze moeilijke symfonie werd zo gaaf en met zoveel enthousiasme gebracht dat je nog nauwelijks kon geloven met amateurs te doen te hebben. Alhoewel dit orkest meestal begelei dingen verzorgt voor koor gezelschap pen zal men in de toekomst toch wat meer solistisch op gaan treden. De uitvoering in het Witte Kerkje kwam voor hen totaal onverwachts. Een ander concert dat op deze avond in het Witte Kerkje zou plaats vinden kon door omstandigheden geen door gang vinden. De uitstekende dirigent had precies 14 dagen de tijd om een programma samen te stellen; een programma waarvan het eerste gedeelte voor de orkestleden volkomen nieuw was; vandaar dat men ook even „in de fout" ging. Een dankbaar publiek beloonde diri gent en orkestleden na afloop met een staande ovatie. Er is in dit orkest nog plaats voor enkele amateur-musici, vooral strij kers. U kunt zich opgeven als lid bij R. Beijer, Hallstein nes 15, Bergen, tel. 02208-4589 en bij C. Mensing, De Kistemaker 5, Heiloo, tel. 31596. Er wordt gerepeteerd op vrijdagavond in het Open Huis van 20-22.15 uur. op woensdag 4 juni 25 jaar predikant Op 4 juni a.s. zal ds. Ph. Ouwendijk de dag gedenken waarop hij 25 jaar geleden tot het ambt van predikant van de Nederlands Hervormde Kerk toetrad. Zijn eerste gemeente was Oudkerk in Friesland; daarna diende hij de gemeente van Slikkerveer en sedert 3 maart 1963 is hij verbonden aan de Hervormde Gemeente te Hei loo. De kerkelijke colleges van de Her vormde gemeente bieden aan ds. Ou wendijk en zijn gezin een receptie aan welke zal plaats vinden in het Herv. Centrum „De Rank" op woensdag 4 juni van 6 tot 7 uur n.m. Gemeenteleden en andere belangstel lenden worden uitgenodigd de predi kant tijdens deze receptie geluk te wensen met zijn amtsjubileum. Voor uw hoogeweg 72- heiloo -tel.02205-15A1 Automobilisten rijden te hard Na de raadsvergadering van vrijdag avond jl. stelde mr. L. J. A. van Dantzig een aantal vragen aan het college van B. en W. betreffende de verkeersveiligheid in Heiloo die z.i. nogal wat te wensen overlaat. Met het oog op het toenemend aantal auto's in Heiloo, het parkeren aan beide zijden van vele wegen, het te harde rijden, het ontbreken van trot toirs e.d. zou de heer v. Dantzig graag zien dat het college zich eens extra over dit toch zo belangrijke probleem buigt. „Je houdt vele malen je hart vast als je die kleine spelende kinde ren ineens tussen geparkeerde auto's uit de weg op ziet rennen", aldus de heer Van Dantzig. Burgemeester H. Hoekstra liet de heer Van Dantzig weten dat het col lege voortdurend met dit probleem bezig is. Waar mogelijk worden er trottoirs aangelegd, er verschijnen zgn. bliksemschichten op de weg, kin deren krijgen steeds meer begeleiding bij het oversteken en bij een unaniem verzoek van bepaalde „wijkbewoners" kunnen er eventueel auto's uit een straat geweerd worden of zgn. „drem pels" worden aangelegd. „Een algehele oplossing is er niet voor" aldus burgemeester Hoekstra. „Het aanbrengen van „drempels" kan weer leiden tot schadeclaims tenzij hier weer op wordt gewezen middels een bordje aan het begin van die weg." Er wordt wel een proef geno men met zo'n verkeersdrempel bij de wijk Mariënstein. We willen met klem alle automobilisten in Heiloo verzoe ken om toch vooral heel erg voorzich tig door ons dorp te rijden. Drempels zouden toch eigenlijk overbodig moe ten zijn. Heiloo is mooi maar laten we het met zijn allen voor onze kinderen vooral leefbaar houden. Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 ZOJUIST ONTVANGEN: mooie kwaliteit in 6 kleuren Uw modeadviseur HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 Telefoon 072-33308 Bijzonder goed hotel en praehtig weer De vakantieweek van de 81 deelne mers is zaterdag uitstekend begonnen. De feis in twee Hooyberg touringcars verliep vlot, zodat om 4 uur men Sle- naken en het zo prachtig gelegen ho tel „Op den Dries" bereikte. In Motel „Nuland" te Nuiand (N.-Br.) gebruik te men een uitstekende „koffietafel". De verzorging in het hotel is uitste kend, staat op een berg en daardoor heeft men een bijzonder mooi uitzicht op het zo fraaie en zeer gevarieerde heuvellandschap. Er werden reeds za terdagavond en ook zondagmorgen heerlijke wandelingen gemaakt; daar voor was het weer bijzonder goed. Alhoewel dit niet in het programma voorkwam werd zondagmiddag een korte trip gemaakt door het zuidoos telijk deel van Zuid-Limburg. Een at tractie was toen het zien van de ren ners welke deelnamen aan de „Olym- pia" toer. Maandag vertrok men al vroeg naar het openluchtmuseum te Bokrijk (in België). Een drietal ontspannings avonden volgen, naast de vijf geplan de halve- en hele dagtrips. Zo een dia avond over Zuid-Limburg en een mu ziekavond met een boerenkapel (15 man sterk Het is opvallend dat reeds na één dag er een sfeer is ontstaan, alsof men hier al dagen is. Dit belooft het aller beste voor de nog komende vakantie dagen. DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 Onze plaatsgenoot Paul Hofstra is op 21 mei aan de V.U. te Amsterdam geslaagd voor zijn doktoraal examen Natuurkunde. van de Rnbobanken In Heiloo zijn drie prijzen gewonnen door deelnemers aan de internationale jeugdprijsvraag, welke werd georgani seerd door de Coöp. Centrale Raiffei- sen-Boerenlëenbank. De prijswinnaars zijn: 30e prijs - een fototoestel - P. Zoon, Westerweg 371A, Heiloo, 77e prijs - een serie boekjes over de raket, radio, telescoop, e.d. - R. Out, Vossen- akkers 41, Heiloo; 131e prijs - een boek „wat wil ik van de techniek we ten" - V. Giling, Middelhof 10, Heiloo. Wij feliciteren de winnaars van harte met het behalen van hun prijs. INZAMELINGSCAMPAGNE eind mei - begin juni Per 15 juni gaat het raadslid voor de V.V.D., de heer A. van Dijk, Heiloo verlaten i.v.m. eer; benoeming elders. Hij wordt opgevolgd door de heer II. M. Post (3.6), werkzaam hij do Hoogovens hij het vervoerswezen in de ruimste zin van het woord. Mevr. J. Wuyster-Schüddehoom, die als nr. 7 prijkte op de kandidatenlijst van de V.V.D., moest haar beurt voorbij laten gaan omdat ze zojuist in vaste dienst is getreden, als onder wijzeres aan de openbare basisschool in Heiloo. De heer van Dijk vestigde zich in 1960 in Heiloo als hoofdinspokteur titulair, belast met de aanslagrege ling inkomstenbelasting en vermo gensbelasting. In 1970 werd de heer van Dijk gekozen in de gemeente raad. In de fraktie was hij de man van de financiën en zo was hij dan ock lid van de raadscommissie van financiën. Verder maakte hij deel uit van de commissie voor georga niseerd overleg in ambtenarenzaken en voor volkshuisvesting. De heer van Dijk was eveneens lid van de commissie ad hoe Gasboring Heiloo, een zaak die hem vooralwat het mi lieu-beheer betrof zeer na aan het hart lag. Bij ons in oorrand uit lie bekende film: Op het op donderdag 22 mei gehou den examen te Heiloo slaagden voor- het diploma Engels spreekvaardig heid „Elementair" de dames E. Adrichem te Heiloo, E Dudink-Mul- der te Heerhugowaard, J. Kok-Sen- gers te Alkmaar, J. Muller te Oudorp, L. Poland-Kok te Alkmaar, C. Sengers-Kerssens te Heiloo, M. Wonder te Heiloo, A. Zwaan-Ursem te Heiloo en de heren J. Dudink te Heerhugcwaard, E. v Houten te Alk maar, J. de Jong te Heiloo, B. Kok te Alkmaar, P. v. d. Molen te Bak- kunt. Voor spreekvaardigheid „Midden-A" slaagde mevr. G. Bravenboer te Hei loo. Voorts slaagde voor de Nederlandse Associatie voor Praktijk-examens (spreekvaardigheid) mevr. B. M. Fens-Verschragen Petten. Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. Maandagavond hield de V.V.D. afd. Heiloo een openbare bijeenkomst waarvoor een behoorlijke belang stelling bestond. Het V.V.D.-raadslid gaf een uitvoe rige toelichting op de onroerend goedbelasting in het algemeen en voor Heiloo in het bijzonder. Wet van 1970 De wet van 24 december 1970 tot wijziging van de bepalingen inzake gemeentelijke en provinciale belas tingen opent voor de gemeentebestu ren de mogelijkheid over te gaan tot heffing van belastingen ter zake van onroerend goed. Het Koninklijk besluit van 14 oktober 1971 geeft op dit punt nadere regels. Het is de bedoeling dat de belas tingen ter zake van onroerend goed uiterlijk op 1 januari 1979 in alle gemeenten zullen zijn ingevoerd. Tot die datum geldt een wettige overgangsregeling. Gelijkijdig met die invoering van de nieuwe heffing ver vallen de grondbelasting, de perso nele belasting en ^e straatbelasting. Het doel van deze nieuwe wetgeving is om het gemeentelijk belasting gebied te verruimen en het uitgaven beleid meer in overeenstemming te brengen met een eigen financiële verantwoordelijkheid. In Heiloo wil men niet tot de uiter ste termijn wachten omdat o.a. de voorbereidende wei kzaamheden zeer tijdrovend zijn. De raad zal dan ook worden Verzocht het besluit tot invoering van de on roerend goedbelastinpen dit jaar te nemen. Dit houdt in dat de heffing op zijn vroegst op 1 januari 1976 mag ingaan. Belastingplichtigen De onroerend goedbelastingen kun nen worden geheven van: a. degenen, die op 1 januari van het belastingjaar het onroerend goed al dan niet krachtens een zakelijk of persoonlijk recht feitelijk gebrui ken. (de gebruikers). b. degenen, die op 1 januari van het lastingjaar van het onroerend goed het genot hebben krachtens een za kelijk recht (de zakelijk gerechtig den). Burenweg 7 - Telefoon 30220 HEILOO WIJ BEZORGEN OOK AAN HUIS Bekend Heilooër Zondagmiddag overleed de heer J. Rus sr. Hij is 88 jaar geworden. De Heer Rus, een bekend Heilooër, startte; in 1910 als jong aannemer. Daarnaast ontwikkelde hij tal van aktiviteiten in het belang van de ge meenschap. Voor de oorlog was hij raadslid Looi de Vrijzinnige Democraten en na do oorlog kwam hij terug als raads lid voor de P. V. d. A. Een aantal jaren vervulde de heer Rus de lutikie van wethouder waarhij hij de porte feuille beheerde van Openbare Wer ken. Hij heeft cr in die jaren alles aan gedaan om het eigen karakter van Heiloo te bewaren. Vooral hij de nieuwe bestemmingsplannen, zoals destijds het plan Oost, was het de heer Rus die aan deze plannen de juiste stootkracht wist' te geven. Ook het verenigingsleven in Heiloo lag de heer Rus na aan het hart. Hij heeft zeker ook een belangrijke rol gespeeld bij de overname van het Heilooër Bos door Natuurmonumen ten. Hij was eveneens de stichter van het Blockhovepark en de initia tiefnemer voor de Stichting Oude Pastorij. De teraardebestelling zal plaats heb ben donderdag 29 mei om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Holleweg. O* X®X Mi|Cc V vist u eens uit waarom u beter naar van Staalduinen kunt gaan voor uw hengeluitrusting! compleet met molen, nylon en dobber omdat het visseizoen begint slechts 19.50 bovendien bij aankoop van elke werpmolen 100 meter nylon kado van onbreekbaar materiaal 11.50 I tuigje kado bij aankoop van' n hengel VOOR IEDERE BEGINNENDE HENGELAAR LIGT ER EEN Eéns moet de eerste keer zijn, niet waar. En wij weten bijna zeker dat het niet bij één keer blijft. Daar durven wij een weddenschap op af te sluiten, vandaar dat u die vispet alvast van ons krijgt. Stationsweg 65-67, Heiloo Kennemerstraatweg 129, Heiloo Laat 202, hoek Schoutenstraat, Alkmaar I Willeke Alherti/Rooie Sien Philips 6410 076 17,90 Q 7112 601 18,90 Verder ruime keuze uit andere filmmuziek. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Grondslag Beide belastingen worden met be trekking tot elk onroerend goed ter zake waarvan de belasting geheven wordt naar eenzelfde grondslag be rekend, t.w. hetzij de waarde welke aan het on roerend goed in het economisch ver keer kan worden toegekend, hetzij de oppervlakte van het onroe rend goed. Tarief Het tarief moet worden gesteld op een vast bedrag voor elke eenheid van 3000,of elke eenheid van 10 volle vierkante meter van de hef fingsgrondslag. Belangrijke keuze De belangrijkste keuze waarvoor de gemeenteraad in Heiloo bij de invoe ring van de o.g.b. komt te staan is die van de grondslag. Beide mogelijk heden, waarde en oppervlakte, heb ben hun voor- en tegenstanders. Het college van B. en W. meent na ampele overweging de voorkeur te moeten geven aan de grondslag „waarde". Het tarief zal deels komen te vallen op de gebruikers van het onroerend goed en deels op de eigenaren. Op vrijdag 6 juni zal men over dit onderwerp in de raad gaan discussi eren. Men denkt aan een tarief van 2.50 per eenheid van 3.000, Bij een woning, die b.v. een taxatie waarde heeft van 150.000,zou dit dus betekenen dat er 50 eenheden a 5,250,opgebracht moet worden (eigenaar en gebruiker sa men). In elke andere gemeente kunnen weer ander tarieven gelden. In Zutphen liggen deze tarieven b.v. aanmerkelijk hoger t.w. 12.50 voor de eigenaren en 4.50 voor de ge bruiker per eenheid van 3.000, Het tarief in Heiloo wordt bepaald door de gemeenteraad. De taxatie van het onroerend goed zal door ge meentelijke taxateurs geschieden. Het gaat om de waarde bij vrije op levering. Volgens een globale berekening staat er in Heiloo voor 600 miljoen waarde aan onroerend goed. De ge meente moet hiervan 900.000, aan belastingen verwerven. Zij zit hierbij ruimschoots onder de gestelde limiet van 1.800.000, Een interessant onderwerp waar over vele vragen werden gesteld. Na de pauze sprak de heer T, G. Tomsom over het milieubeheer in Heiloo, ,een interessant onderwerp waar met veel belangstelling naar geluisterd werd. Wegens ruimtege brek kunnen we hier jammer ge- genoeg niet verder op ingaan. H

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1