□rchipuun S.V. de FORESTERS i1 makelaardij 0 c-TPj o m 1 i GRASMAAIMACHINE van f.120 TUINCENTRUM HEILOO IEUWSBLAD VOOR HEILOO mmrn/ Kgelhandel 9'Alkmaar het tfytdnen f ii i i'i1 11 11 Prijs 79.— Jan Rus sr. ten grave gedragen Burgemeester Hoekstra verzorgde trekking Opening Jef Letschert week uitgesteld Gevraagd: Part-time BEJAARDENHELPSTERS Bezoekt de FANCY-FAIR, Apotheken in Heiloo gaan per 1 juli eerder dicht Voor Noordierse kinderen moet nog 7.000, op tafel komen Mej. J. Hamstra neemt afscheid van het onderwijs Je BLIJFT lopen voor Unicef Juwelier Herman Kwaad Heerlijke vakantieweek in Zuid-Limburg Mooie corduroy broeken Jeugdmuziekconcours te Beverwjjk CITIZEN vanaf f 128.j Trompetterkorps „Heiloo" de beste in Schagen Alle kleuren JEANS S.V. „De Foresters" gaat 100.000,lenen PASTOOR N. REUS OP GROOTSE WIJZE GEHULDIGD Ter ere van 25-jarig priesterfeest J.J. PANTEKOEK, ing. !;l 1 Sk'il Ons natuurhistorisch hoekje DORPSUITBREIDING Peter Groefsema bracht eerste vis bij Herman Boersen Gevonden voorwerpen Bij aankoop van een een GRASVANGBAK van 131— Hoogeweg 69 - Heiloo - Telefoon 02205-1262 JUNI 1975 33e JAARGANG NO. 9 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 Kedaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag (i uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Gratis bouw- en verbcuwadvies Tl /C Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Donderdagmiddag werd de heer J. Rus sr., die zondag 25 mei op 88-jari- ge leeftijd overleed, ten grave gedra gen op de algemene begraafplaats aan de Holleweg. In aanwezigheid van o.a. burgemees ter H. Hoekstra, wethouder J. Bolten gemeentesekretaris P. H. van Loon en brandweercommandant de heer P. A, C. Nieuwpoort sprak de nestor van de gemeenteraad, de heer Th. G. Tomson een afscheidswoord. Hij sprak hierbij vooral zijn waardering uit voor het vele werk dat de heer Rus in zijn tijd als raadslid en later als wethouder van Openbare Werken voor de gemeente Heiloo had verzet. „Al waren we 't vaak niet met elkaar eens door o.a het bekende generatie conflict, na afloop van de vergaderin gen hebben we toch veel samen ge lachen. We hebben in die jaren wel eens heel ver van elkaar afgestaan maar ge lukkig is later alles weer goed geko men". Aldus de heer Tomson. Aan het graf werd gezamenlijk nog het Onze Vader gebeden waarna de heer J. Rus jr. alle aanwezigen be dankte voor hun belangstelling. van de loterij ten bate van de bouw van een jeugdkantine Tijdens een buitengewone ledenver gadering, vrijdagavond op de Egels- hoek, verrichtte burgemeester H. Hoekstra de trekking der verloting diedes.v. De Foresters hield ten bate van de bouw van een jeugdkantine. Het viel burgemeeser Hoekstra op dat de Foresters een grote klanten kring heeft, U zat door heel Noord- Holland heen geloof ik, aldus de heer Hoekstra. De prijzen vielen als volgt: le prijs, John Bolten, eethoek 1278 2e prijs, Portable t.v. 4833 3e prijs,staande schemerlamp 10043 le prijs,waardb.J 100.-,behang 8273 5e prijs, schapenvacht 2163 6e prijs, wandkoffiemolen 3935 7e prijs,wandkoffiemolen 9852 8e prijs,Dart-spel 5783 9o prijs, roomstel 10960 10e prijs, tas 2885 He prijs, waslijn uittrekbaar 7704 12e prijs, Doe het zelf doos 4870 13e prijs, Doe het zelf doos 1664 14e prijs Aansteker 8832 15e prijs, Waardeb. visitek. 5699 16e prijs, Whisky set 10026 17e prijs, sleepkabel 6442 18e prijs, Hamer plus duimstok 9456 10e prijs, hoofdsteun 1881 2e prijs, casette 5023 21e prijs, casette 2465 22c prijs, leren parkeersch. 10486 23 prijs, tegeltje 6457 24e prijs, Spiegel voor toilett. 10597 25e prijs, onderzetters 6153 26e prijs, autolampenset 7566 27e prijs, zaklantaarn 7852 28e prijs, doosje zeep 10236 29e prijs, flacon Loreal shampoo 7596 30e prijs, badminton-set 8704 Door enige tegenslag bij de verbou wing is de opening van de D.A.-drogis terij van Jef Letschert aan de Hee- week uitgesteld. De openingsdatum renweg in het Stationscentrum een wordt nu donderdag 12 juni. Op woensdag 11 juni houden de heer en mevrouw Letschert open huis en zullen ze u graag een beetje feestelijk ontvangen, „met een borrel", aldus Oef Letschert (min. 2 ochtenden) en VAKANTIEHULPEN (vanaf 17 jaar) Sollicitaties: Stichting voor Gezins- en bejaardenzorg Noord-Kènne- merland, Commandeurslaan 1, Heiloo, tel. 30570: ma, t/m vr. tussen 12.30 en 13.30 uur. t t t ten bate van de bouw van onze JEUGDKANTINE, op zaterdag 7 juni en zondag 8 juni a.s., van 11 tot 6 uur. VELE ATTRAKTIES, o.a.: Rad van Avontuur, Doelschieten, Ballen gooien, Poffertjes eten, enz. enz. Honderden prijzenGratis entree voor iedereen. Op naar „De Egelshoek", Laan van Muijs, Heilpo, De apotheken in Heiloo gaan met in gang van 1 juli a.s. een half uur eer der dicht. I.p.v. zes uur sluiten de apotheken dan om half zes, dit i.v.m. werktijd verkorting van de apothekersassisten ten. De openingstijden zijn dan: maandag t/m vrijdag van 8.00-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten deze tijd kunt u terecht bij de dienstdoende apotheek. Om het verblijf van een 40-tal Noord- Ierse kinderen voor drie weken in Heiloo zo aangenaam mogelijk te ma ken moet er nog 7.000,op tafel komen. Het is de bedoeling dat er, evenals de vorige keer, diverse uit stapjes worden gemaakt waaraan in het algemeen nogal hoge kosten zijn verbonden. Er moeten oa. bussen worden gehuurd en fiesen, maar bovendien zijn ook de diverse entreeprijzen van het een en ander inmiddels sterk verhoogd. Momenteel bedraagt het saldo bij de Amrobank 18.425,Hiervan werd, zoals u weet, het grootste deel op originele wijze bijeengebraejit door Buk-Buk en andere samenwerkende jongerengroeperingen. „Zij hebben hiermee fantastisch werk gedaan", aldus de heer C. Sanders, van het Komitee Hulp Noord-Ierse kinderen ■Heiloo. „Langs deze weg wil ik ze namens het komitee nog heel hartelijk bedan ken voor hun geweldige inzet". Het programma is reeds schematisch vastgesteld. Het is alleen nog de vraag of alles wat er op papier staat ook inderdaad kan worden uitge voerd. Het komitee wil dan ook nogmaals een beroep doen op de Heilooër bevol king om de laatste stenen er aan bij te dragen. Het gironummer van de Amrobank is 2162 en het rekeningnummer 43.12.04.500 ten name van het „Komi tee Hulp Noord-Ierse Kinderen Hei loo. Bij voorbaat hartelijk dank. was 24 jaar verbonden aan de Vondelschool Op donderdag 19 juni neemt mej. J. Hamstra afscheid van het onderwijs. Ze is 40 jaar onderwijzeres, waarvan 24 jaar in Heiloo, verbonden aan de Openbare Basisschool, de Vondel school. Voor dien tijd was zij werkzaam in Hensbroek, Limmen en Langedijk. Wat het leren betreft schetst oud- schoolhoofd van dc Vondelschool, de heei Rommel, mej. Hamstra als een prima onderwijzeres. Het handwerken op schoot was bij haar in goede han den. „Zij was een goed collega" en dhr. Rommel schetst haar als een ster ke persoonlijkheid. „Ze had alles voor de school over". Programma rond het afscheid Op donderdag 19 juni, na de aankomst van mej. Hamstra in de aula van de school (om half twee) zullen kinderen van de school opvoeren de musical „De groene mannetjes", onder leiding van de dames Kuyper en Valk. Om half vier volgt de officiële recep tie en van vijf tot zes uur mogen ou ders en oud-leerlingen de scheidende onderwijzeres de hand drukken. Opbrengst tot nu toe plm. 8.400, Geweldig, het is weer gelukt! De goedgeefsheid van de mensen in Hei loo is fantastisch! Nog steeds komen er bedragen binnen, maar de 8.400.- is ruimschoots bereikt! Hartelijk dank aan allen, die zo royaal de spon sorkaarten hebben ingevuld. Hartelijk dank ook aan alle kinderen, die zo enthousiast sponsors opgezocht heb ben en op 25 mei in zo grote getale hebben gelopen voor Unicef! Gehol pen door het mooie weer was het voor velen een geslaagde, wandeltocht met weer bijzondere prestaties. Zoals Vin cent Hopman met maar liefst 11 spon sorkaarten vol! Dan een aantal ge weldige lopers, t.w:Marcel Rijs met 40 km, Max Schuddeboom met 35 km en Ruud van Toorenburg, Peter Buis, Ric Beenties en Jeroen Doedens even als vorig jaar met 30 km. Dan danken wij ook van harte de fa milie Jacobs, do beheerders van het Open Huis. Alhoewei de heer Jacobs die dag zijn verjaardag vierde, werd soontaan alle medewerking toegezegd. En wat een fijne samenwerking met deze hulpvaardige mensen! Ook kre gen wij van de firma Groot en Zn. van Boha benzinestation meer dan 500 rolletjes pepermunt cadeau om aan alle lopers uit te delen en waren er mensen die spontaan aanboden cm mee te betaler: in de onkosten, zodat we kunnen zeggen dat al het bijeengebrachte geld ook werkelijk aan de kinderen in Vietnam ten goede komt. Ook willen wij de leerkrachten van de scholen nog eens bijzonder bedanken voor de aandacht die zij hebben besteed in de klassen aan deze loep, waardoor vele kinderen opge wekt werden hieraan mee te doen. Het is wel eens moeilijk om steeds weer een beroep te moeten doen op de nnderwiiskrachten, maar het is dui delijk dat zonder hun medewerking het ontzettend moeilijk is de kinderen te bereiken. Van harten hopen wij dan ook dat behalve het spontaan bijeen gebrachte geid. bii jong en oud ook een bezinning heeft plaats gevonden over onze verantwoordelijkheid ten opzichte van onze kinderen in nood. K| Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Vorige week schreven wij dat de va kantieweek voor bejaarden, in Zuid- Limburg van 24 t.m. 31 mei, uitste kend was begonnen. De hele week is het zo gebleven. In eeri prima sfeer; een uitstekende verzorging in aller lei opzicht in Hotel „Op den Dries" te Slenaken, een aantal fijne ontspan ningsavonden en prachtige trips met de tourincar. Zowel door Zuid-Lim burg als door het noordelijk deel van België. Voorts was er volop gelegen heid tot wandelen door het uitge strekte heuvellandschap in het grens gebied van Nederland en België. Een der hoogtepunten was zeker wel dc dagtrip door de Belgische Arden nen met bezoeken aan de Barage de Vesdres (een waterbassin met 25 mil joen kubieke meter water waaraan 13 jaar gebouwd is - Barage La Gileppe, bekeken vanuit de hoogte en een machtige indruk maakte op de deel nemers - en de watervallen van Coo. Gereden werd door Spa, bekend als kuuroord - maar ook vanwege zijn casino's. Chaufontaine is ook zo'n plaats. Van de gelegenheid om van het 36 graden geneeskrachtige bronwater te genieten werd gebruik gemaakt. Een paar deelnemers namen het zelfs nog in flessen mee. Een andere trip leidde naar het open luchtmuseum in Bokrijk. Alle 81 deel nemers stapten in een treintje en zo werd er gereden, bijna een half uur lang, door dit prachtige natuurgebied. Natuurlijk werd de Mergelland-route gereden en het drie-landenpunt be zocht. Bezoeken werden gebracht aan Val kenburg en Maastricht. In deze laat ste stad ging men „markten". Gezel lig ook door de duizenden Belgische bezoekers. Volop werd er gewandeld Volop is er gewandeld, dikwijls in groepjes. Zowel de korte, maar ook de langere uitgestippelde V.V.V.-routes. Zo werd er gew andeld naar de Bel gische Teuven, een heerlijk gebied, niet gehinderd door verkeer of gren- brede rib, kleuren beige en bruin Alle maten zie etalage UW inodëad'visetir: HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 Telefoon 072-33308 Op het Jeugdmuziekconcours te Be verwijk werden op 17 mei, de 2e voor rondeavond, diverse prijzen uitgereikt o.a. aan leerlingen van de Volksmu ziekschool Heiloo. A-klasse, 10-14 jaar: Adrie Apeldoorn, piano, kreeg een tweede prijs (126 punen) voor zijn vertolking van composities van John Thompson en William Gillock. In dezelfde klasse werd door Sjaak Zoon, dwarsfluit, een eerste prijs met ster 157 V2 pt.) behaald voor de uit voering van het eerste deel van het fluitconcert van Chr. W. v. Gluck. B klasse, 15 t.m. 21 jaar: Een eerste prijs met ster (153 punten) kregen Marjolein ten Cate, Marjan Raar en Maria Duyn, dwarsfluiten, met hun bijdrage aan 't concours, n.).. 't trio III voor 3 fluiten van James Hook. J automaat met datum J in meer dan 1 opzich Op het muziekfestival te Schagen is T.K.H. zondag j.l. weer een wissel beker rijker geworden door met 140 V2 pt. als hoogste te eindigen. In de jury rapporten was veel enthousiasme waar te nemen. Cijfers van 8V2 t.m. 9 Ti waren daarvan dan ook het ge volg. Ook maitre Carla van Geelen eindigde als hoogste in de senioren afdeling (37l/2 pt.Bovendien was het T.K.H. dat in de pauze met haar show een enorm sukses oogstte. In de wedstrijd kwam T.K.H. uit met als „lopend" nummer „Strike up the band" van George Gerswin, en „staand": een selektie uit „West Side Story" van Bernstein, beide in een door de jury zeer gewaardeerd arran gement van instrukteur N. Beemster. Velours sweaters, rib, T-shirts, gestreept en uni Spijkerrokken in div. kleuren enz. van 12 tot 50 jaar. Kom even kijken Tel. 072-34461 HEERENWEG 205 Ook in Schagen de Jeugdhand in aktie In de jeugdafdeling kwam de T.K.H. jeugdband wel enkele punten te kort voor een le prijs. Toch vermeldden de jury-rapporten: „Hulde voor de durf!" daar deze „jonkies" niet bepaald met het het eenvoudigste werk kwamen aandragen: „Kleine Quadrille" van Egberts en „Mawama" van N. Beem ster (met een lastige maatwisseling). Een 2e prijs, maar dik verdiend. In de komende tijd is T.K.H. in ver schillende delen van Heiloo aktief: in Oos (gisteravond), Zuid, Zuid- West, West. Na de vakanties komen weer andere delen van Heiloo aan de beurt. A.s. een concours in Wijk aan Zee. En dan staan er nog wel wat op tredens buiten Heiloo op het pro gramma. Vorige week was men weer in Amsterdam. De majorettes hebben al een keer in hun tweede show-kos tuum opgetreden en na de vakantie zal ook de sr.-band in een nieuw te nue verschijnen. Tot de winter staat er nog wel iets te gebeuren. Enkele wisselbekers zijn er dan ook nog te verdedigen. T.K.H. maakt het zich niet bepaald gemakkelijk. Maar dat is ook niet de bedoeling. Voer de nieuwe cursussen (in septem ber) kunnen zich altijd belangstel lenden melden. Tel. 32815. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet voor de houw van jeugdkantine Vrijdag werd in de kantine aan de Egelshoek de buitengewone leden vergadering van de s.v. „De Fores ters" gehouden. Hoofdmoot deze avond was de lening die men af wil sluiten voor de bouw van een jeugdkantine. Deze avond was de architekt, de heer van Ast aanwezig om tesamen met de aanwezigen de bouwplannen nader toe te lichten. De projektkosten zullen zo'n slordige 135.000, gaan bedragen. De ver. gadering werd gevraagd goedkeuring te verlenen voor een lening van 100.000,de rest zou zelfwerk zaamheid moeten worden. Dit ziet men trouwens bij de Foresters wel zitten. Met elkaar en voor elkaar is het pa rool en met elkaar is men tot veel in staat. Zonder hulp uit de vereniging kan het niet, dat is ook de mening van de heer van Ast, die een heel mooi plan heeft ontworpen. De oppervlakte van de kantine zal driemaal zo groot worden dan nu het geval is, terwijl ook de kleedkamer- nood zal worden opgeheven. Bij de huidige 12 kleedkamers zullen er nog vier bij komen. De heer Van Ast legde aan de hand van de tekening uit hoe een en ander er zal komen uit te zien. Men heeft besloten om de ruwbouw dooi een aannemer te laten verrich ten, begin oktober zou men dan kun nen beginnen met de zelfbouw. De lening van 100.000,heeft een looptijd van twintig jaar. Contributieverhoging noodzakelijk Deze avond werd ook officieel be krachtigd dat de heer C. de Graaf, erelid der vereniging is geworden en werd hem het receptieboek en de foto-reportage aangeboden, die ter gelegenheid van zijn jubileum werd gemaakt. Overgegaan werd tot een contribu- verhoging, de tegenwoordige kosten stijgingen vragen nu eenmaal om aanpassing. Gevraagd werd ook aan die leden waarop zulks van toepassing is, eens te zien of hun contributie wel regelmatig wordt betaald, er staat n.l. nog een bedrag van 4.000,— open. Na nog enkele medededingen kon men de vergadering besluiten, en werd overgegaan tot de prijsuitrei king van de gehouden verloting. Nu kan men zich weer geheel gaan wijden aan de komende fancy-fair die het komende week-end zal worden gehouden. Alles voor de bouw van de jeugd- kanine, men hoopt heel Heiloo aan staande zaterdag en zondag op de Egelshoek te kunnen vinden. Kan op reis gaan met 3.000, De afgelopen dagen is pastoor N. Reus van de St. Willibrordusparochie op grootse wijze gehuldigd. Ter gelegen heid van zijn 25-jarig priesterfeest, op 3 juni. Zeker wel zo'n 800 belang stellenden drukten zondagmiddag, tij dens een receptie in het Brunogebouw de jubilerende pastoor de hand. De pastoor wil graag op reis en onder dit motto .werd er geld ingezameld voor een passend geschenk. Pastoor Reus kan op stap, met niet minder dan 3.000,— op zak. Zoveel werd er bijeengebracht. De overhandiging ge beurde origineel. Een meisje in een Tiroler pakje, voorzien van een rug zak, stapte op de pastoor toe en haal de uit de rugtas een cheque van 3.000,—. Twee uur lang trokken de gelovigen langs pastoor Reus, die letterlijk han den te kort kwam. Met hem waren broers en zusters naar de receptie gekomen. Een pastoor die graag kontakt heeft met de mensen Mevr. H. Settels-Dekker verwelkom de pastoor Reus en zijn familie na mens het R.K. Kerkbestuur. „Men vraagt zich wel eens af of iemand gehuldigd moet worden bij een 25-ja rig jubileum," aldus mevr. Settels. „Nou, wij geloven dat mensen die zo lang een plaats innemen dit toekomt. We hebben in pastoor Reus een pas toor die graag kontakt heeft met de mensen en altijd de pastorie open heeft voor zijn parochianen. Omstreeks St. Nicolaas maakt pas toor Reus zich zeer verdienstelijk als een Goedheiligman, de Cl. Willibrord- school zorgde dan ook voor een Sin terklaasje. De Mariaschool verraste de pastoor op een grote tekening en een passend gedicht en leerlingen van de Lidwinaschool boden zelfgemaakte bloemen aan. Jubilaris sprak tot jubilaris Ds. Ph. Ouwendijk, die 25 jaar predi kant is sprak pastoor Reus toe na mens het Interkerkelijk Pastoraal Be raad „Heiloo". „Priester of predikant zijn in deze tijd niet zo vanzelfspre kend meer," aldus ds. Ouwendijk. We hebben de wind niet meer zo mee." Zeer onder de indruk dankte de jubi lerende pastoor voor de grootse hulde hem gebracht. In zijn dankwoord be trok pastoor Reus ook de huishoud ster en de koster van de kerk. De beide dames- en herenkoren van de St. Willibrorduskerk en de H. Moe der Godskerk zongen tijdens deze re ceptie en het Harmonie-orkest en VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO drumband „Caecilia" brachten een serenade. Onder de aanwezigen behoorden bur gemeester Hoekstra en zijn echtge note. „Leven voor de ander" Zaterdag en zondag, voorafgaande aan de receptie, waren er drie Eucha- ristie-vieringen. Zaterdagavond stond de Eucharistieviering in het teken van het thema: „Leven voor de an der". Er was grote belangstelling en er werd meegewerkt door een rit misch koor q.I.v. de heer H. de By. De eerste Eucharistieviering zondag morgen, was gewijd aan de sacra mentsdag. Medewerking was er van het jeugdkoor onder leiding van dhr. W. Admiraal. Gezongen werd de Res- ponsoriaalmis in G groot van onze plaatsgenoot Piet Groot. Het was de eerste uitvoering in Heiloo. Aan de tweede Eucharistieviering op deze zondag werkten de koren van beide parochies mee en voorts enkele solisten. Gezongen werd onder leiding van de heer J. Overtoom de Mis in G-dur van W. A. Mozart. Voor bege leiding zorgde een strijkensemble en aan het orgel Piet Groot. Er was gro te belangstelling. Wanneer wij een landschap bezien vanuit een biologische hoek, u ver wacht van mij natuurlijk niet anders, dan spreekt men van een biotoop. Het Heilooërbos is duidelijk een an dere biotoop, dan de omliggende wei landen. Elke biotoop kent zijn eigen typische plant- en diersoorten. Kie viten, grutto's en scholeksters zijn uit gesproken bewoners van de weiland biotoop. Met hun forse snavels bezit ten zij prima werktuigen om insekten en wormpjes uit de grond te peuteren. Vaak trappelen zij daarbij met hun poten, om hun prooidiertjes naar bo ven te lokken. Merels, lijsters en mezen zijn gespe cialiseerde bosvogels. Koolmezen ver staan de kunst aan de dunste boom twijgjes te bengelen en aldus hun maaltje insekten te vergaren. Reigers hebben twee biotopen nodig om zich te kunnen handhaven: een bosbiotoop voor het nestelen en een weilandbiotoop voor het verzamelen van voedsel. Visjes, kikkers en slakjes staan bovenaan op hun menu. Sinds de Tweede Wereldoorlog heeft een ander landschap zich stormachtig ontwikkeld, nl. het landschap van de bebouwde kom. De kern van iedere gemeente is gegroeid, soms mag je zeggen verrijkt, met 'n aantal nieuw bouwwijken. Het is de vraag, hoe de omliggende min of meer ongerepte biotopen daar op reageren. Met het bouwrijp maken en de daarop volgende bouwactivitei ten wordt een bestaand ecosysteem volkomen ontwricht. Is deze ont wrichting definitief of bestaat de kans dat de aangetaste biotoop een deel van zijn domein herovert? Eén en ander is afhankelijk van een tweetal factoren: le hoe de nieuwe bebouwing wordt ingepast in een ge geven biotoop; 2e in hoeverre de aan getaste biotoop het vermogen bezit, verloren terrein te hernemen. De eerste factor ligt op het vakgebied van onze planologen. Naar ik meen, heerst de mening, dat we hier, wat dat betreft, niet slecht af zijn. De tweede factor is de laatste jaren een geliefd studie-onderwerp van biolo gen. In feite handelen veel van mijn „hoekjes" over aan menselijke bewo ning min of meer aangepaste planten en dieren. Ieder kent het niet overdreven ver haal van de brutale reiger, die goud vissen uit de tuinvijver komt stelen. In de vijver bij de Ringweg (West) staat een paal met het optimistische opschrift - Geen zwemwater - Op een morgen zat daarop een fraaie vol wassen reiger doodgemoedereerd zijn verenkleed te verzorgen. Mijn opdrin gerige belangstelling, noch enkele passerende auto's konden hem uit zijn concentratie brengen. Het is niet gewaagd te beweren, dat wij het behoud van onze reigers te danken hebben aan hun aanpassings vermogen. Ooievaars, die van dezelf de vogelfamilie zijn, hebben in dit op zicht duidelijk de boot gemist. Ik zou vele voorbeelden kunnen geven van wilde planten, die in de bebouwde kom blijken te kunnen doordringen. Misschien besteed ik nog wel eens meer aandacht aan de waterlopen van plan Mallevoort, waarin zich een frap pante watervegetatie ontwikkelt. Kortom, de mens, met zijn oprukken de bebouwing, hoeft niet persé de na tuur te verschralen. mei 1975/HaBe. Zaterdagmorgen rond de klok van half vijf kwam Peter Groefsema als eerste de winkel van Herman Boer sen binnenstappen met een zojuist gevangen vis. Hij won hiermee de eerste prijs in een viswedstrijd die door Herman Boersen was uitgeschre ven en wel een werphengel plus mo len. Ook vorig jaar was Peter nummer 1. De grooste vis werd gevangen door R. Esseveid, t.w. een snoekje van 36.5 cm. Hij kreeg een werphengel cadeau. Jammer genoeg lieten de meisjes het afweten. Voor het meisje dat de grootste vis zou binnenbrengen lag er n.l. ook een werphengel bij Herman Herman Boersen klaar. Jammer la- dies. Volgende keer beter. Zilvcritr.l T.l 072-10692 hel goedkoopste adrei in Nederland Lijst van gevonden voorwerpen, aan gegeven in de week van 26 mei tot 2 juni op het groepsbureau der rijks politie te Heiloo Gevonden: zilveren armband met 7 bedeltjes; kanariegele rubberboot; gewone huissleutel; rubber automat; koker met tekeningen; bos sleutels; oude damesfiets; bruine lederen hand schoenen; zonnebril; herenbril; zwar te damesschoudertas met inhoud; leesbril; sleutelhanger met drie sleu tels; balletschoentjes; zakmes. Inlichtingen: woensdag en zaterdag tussen 2 en 4 uur op het groepsbureau der rijkspolitie te Heiloo CADEAU

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1