CÏ2 steeg Joke Groot uit Castricum 300.000ste bezoekster van „Het Baafje" makelaardij van Lgelhandel Alkmaar NIEUWSBLAD VOOR HEILOO J.J. PANTEKOEK, ing. MIDDENSTANDS-HANDELSSCHOOL HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA Dr. Albert Schweitzer- herdenking Nivon houdt weer lang herfstweekend Heter dan heet Zuster T. Mink (78) overleden Hl I in ru me Winkelcentrum Zuid-West wordt vrijdag opgeleverd Verloskundige Zuster E. Engeringh jubileerde Verpachting van het café-restaurant Sporthal Tropische temperaturen in bibliotheek aan Ewisweg Nog steeds geen verlichting! op deel van Zeeweg Juwelier Herman, Kwaad Nieuwsberichten omtrent het dorpsfeest Wij zijn weer geopend v.a. donderdag 14 aug. Verjaardag van pastoor J. Schmidt Pleister-aktie E.H.B.0. Heiloo „Zij leren het nooit Raadsvergadering op vrijdag 22 augustus „Al mijn oud-leerlingen zijn nu 65-phssers" Beplanting welke toch weer de aandacht trekt VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 313-16 - HEILOO Officiële en rijksgesubsidieerde Dir.W. J. J. Gallee, Kenn.straatweg 133 - Tel. 072-31665 Eén- en twee-jarige opleiding voor het Aanmelding en inlichtingen bij: W. J. J. Gallee, Kennemerstraatweg 133 Tel 072-31665 A. M. de Vries, De Driestal 36 Te), 072-31842 Th. Kaandorp, Zeeweg 2 Tel. 072-32086 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-' Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. op 16 augustus in het kader \an Toer-in Noord-Holland In het kader van Toer-in Noord-Hol land 1975 zal op zaterdag 16 augustus in de Witte Kerk van de Hervormde Gemeente te Heiloo een Dr. Albert Schweitzer herdenking plaats vinden. Dr. Schweitzer overleed 10 jaar ge leden. Het hoofdonderdeel van deze herden king zal bestaan uit een Bach-con- cert. Schweitzer was een groot be wonderaar van Bach en zijn muziek. Het uit te voeren programma omvat: een inleidend woord, uit te spreken door ds. Dick Werner, directeur van het Albert Schweitzer Fonds. Het concert zal worden uitgevoerd door: Ma.ja van der Veen (piano), Leida Pos (alt) en Kees Rosenhart orgel Leida Pos, wonende te Zaandam, is een leerlinge van Annie Hermes. Onze plaatsgenote Ma ja van der Veen is genoegzaam bekend. Kees Rosenhart is o.m. vaste organist van de Waalse kerk te Haarlem. Deze herdenking wordt gesubsidieerd door de Culturele Raad N. Holland en door het Gemeentebestuur van Hei loo. Dit gebeuren wordt warm bij u aanbevolen. Men zal ook een indruk kunnen krijgen van hetgeen mogelijk is met het fraaie Flentroporgel dat in de Witte Kerk aanwezig is. Aanvang 8 uur n.m. De toegangsprijs bedraagt 4.00. Voor houders van een CJP-paspoort en voor personen boven 65 jaar 3. Programma's, tevens toegangsbewijs, zijn te verkrijgen vanaf 7.30 uur in het kerkgebouw. Tijdens de pauze zal koffie verkrijg baar zijn. Tijdens die pauze zullen foto's van Dr. Schweitzer alsmede enig documentatiemateriaal van het Albert Schweitzer Fonds verkrijg baar zijn. Logerende In het Hunenhuis te Havelte (Dr.) Het Ned. Inst. v. Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk houdt weer een lang herfst-weekend op het zo prachtig en rustig gelegen natuur vriendenhuis „Het Hunenhuis" te Ha velte (Dr.). Vrijdag gaat men door de nieuwe Flevo-polder naar Lelystad-haven om de daar aanwezige expositie te be zoeken over de inpoldering van het IJsselmeer. Urk staat op het pro gramma, want 's vrijdags komen de vissers met hun lading huiswaarts en dat is een leuk gezicht. Mogelijk dat tenslotte het voormalige eiland Schokland bezocht zal worden, 's Zaterdags staat een toer door het prachtige Drente op het programma. Bezocht wordt Noord-Sleen, het openluchtmuseum „De Zeven Mar ken" te Schoonoord en het museum dorp Orvelte. i Op zondagmorgen is er gelegenheid om op stap te gaan, een schaapskooi te bekijken of een bezoek te brengen aan de Meeuwenpiassen. De data van deze drie-daagse tocht is 10. 11 en 12 oktober. De kosten voor leden zijn 70,—; niet-leden 80.en kinde ren 60.Men kan zich opgeven vóór 30 augustus bij dhr. Th. Er- kamps, Werkendelslaan 4, tel. 31769. Het was de afgelopen weken heter dan heet en met deze vaststelling ver tel ik niemand wat nieuws. Het was het gesprek van de dag en alle kran ten waren er mee overgoten. Voor één keer hoefde niemand naar het zuiden te trekken om de zon te „ko pen" en bij de geringste inspanning brak het klamme zweet je uit. Een tropische temperatuur, die ons plot seling overviel en waar niemand ook maar iets aan kon veranderen. Flesjes met nagellak bij drogisterij Jef Letschert sprongen van pure spanning uit elkaar en de stoere zo nen van bakker Hemmer haalden hun broden uit de snikhete oven alsof er niets aan de hand was. Gewoon door gaan, was hun kommentaar en dat deden we dan ook zo goed en zo kwaad als het maar enigszins kon. Bij vishandel De Graaf werd er om 5 uur 's morgens al vis gebakken en gelukkig had men bij Nidrac, de fa briek die alleen al 4500 wasrekjes per dag maakt en plastificeert juist va kantie. Bij een droogoven staan die tot 460 graden Celsius wordt opge voerd, is bepaald geen wissewas en zeker niet bij deze exhorbitante tem peratuur. Bij de bibliotheek aan de Ewisweg waande je je in een hete oven en bij de gelukkige winkeliers, die in het bezit zijn van een aircondition-appa- raat kwam je letterlijk gesproken van de hel in de hemel. Zwembad „Het Baafje" kreeg in één week tijd 100.000 bezoekers te ver werken en de temperatuur van het water was maar liefst 24 graden. De instructrices werden onder een para sol gezet anders zouden ze zeker zijn bezweken. Fietsen zijn er verkocht aan de lo pende band. Zonnejurken, badpakken en alle speelgoed wat maar met zand en wa ter te maken heeft vlogen de winkels uit. Er waren ook enkele onderne mers die bij gebrek aan belangstelling hun deur in de middag maar op slot deden. Het was onverwachts allemaal even anders dan anders, 's Avonds om 9 uur waren de stranden nog overbe zet en de braderie in het Stationscen trum liep beter dan iemand ooit had durven verwachten. Het V.V.V. heeft over belangstelling ook niet te klagen en de ijsfabrikanten slaan dit jaan de slag van hun leven. Zelfs minister Van Doorn was door de hitte bevan gen. Toch hoop ik niet nog eens 25 jaar op een dergelijke zomer te hoeven wachten. De avonden waren in elk geval verrukkelijk. Teetje. Was indertijd ook gemeente- vroedvrouw Na een noodlottig ongeval in haar woning en overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar, overleed op 78-jarige leeftijd zuster T. Mink. Tot februari 1963 was zij in Heiloo vroedvrouw. Zij bracht hier, in 22 jaar, ongeveer 1700 baby's ter wereld. Lange tijd was zij ook gemeente vroedvrouw. SORTCftlHQ VIN PT U fly Oppervlakte 2000 m2 Het overdekte winkelcentrum in Mal- levoort, het „Winkelcentrum Zuid- West", wordt vrijdag a.s. opgeleverd door de projectontwikkelaar Kok Bouwontwikkeling B.V. te Rotterdam. In dit winkelcentrum, gelegen aan het kruispunt Pastoor van Muijenweg en Het Malevoort, zijn 13 winkels ge situeerd waarvan er momenteel 6 zijn verhuurd. Vorige week schreven we reeds uit voerig over de IFA-markt van de heer D. Broers die op 11 september zijn deuren hoopt te openen en zo verschijnen er in dit buurtcentrum nog een kapsalon, een stomerij, een slagerij, een Chinees restaurant en een bar-bistro. Voor deze „dagwinkels", die in één laag zijn gebouwd zal voor voldoende parkeerruimte worden zorggedragen. Het nieuwe winkelcentrum ziet er bijzonder goed verzorgd uit en als straks alle panden zijn verhuurd zal het oók zeker aan de nodige sfeer niet ontbreken. Elk winkelcentrum heeft nu eenmaal een bepaalde aan loopperiode nodig. Voor de bewoners van plan Malie- voort en omgeving betekent dit buurtcentrum een belangrijke aan winst; een aanwinst waar we zeker nog op terugkomen. T.v.T. 'I 12 Vi jaar in Heiloo werkzaam De verloskundige zuster E. Engeringh jubileerde dezer dagen. Zij was 12% jaar werkzaam in Heiloo. Zij had er geen behoefte aan dat in wijde kring kenbaar te maken. Door een samen loop van omstandigheden kwamen wij achter dit jubileum. Zr. Engeringh vestigde zich in februari 1963 in Hei loo. In de afgelopen jaren hielp zij ongeveer 1750 baby's ter wereld te brengen. In deze tijd van geboorte regeling/geboortebeperking, een nog al fors aantal. Inschrijvingen vóór 15 september Het dagelijks bestuur der gemeente heeft een oproep geplaatst aan hen die eventueel interesse hebben om het café-restaurant van de toekom stige sporthal te exploiteren. Zij moeten inschrijven vóór 15 sep tember 1975. B. en W. veronderstellen dat de sport hal medio december 1975 of januari 1976 in gebruik genomen kan worden. Na het aanbrengen van het „geraam te", van staal, is men net begonnen met het metselwerk. I I In het filiaal van de openbare biblio theek aan de Ewisweg heerste de af gelopen week een ondragelijke hitte waarbij de temperaturen opliepen tot; plm. 35 graden. Het was er ronduit, gezegd op bepaalde uren niet meer te. harden. De uitleenuren van dinsdag.: en vrijdagmiddag moesten dan ook noodgedwongen worden verschoven, naar de avond waar men er met een, dubbele bezetting hard tegenaan, ging. Juist in deze tijd van het jaar, is het enthousiasme om te lezen gro-, ter dan ooit. yele honderden boeken! moesten er in- en uitgeschreven wor-j den en met enige verbazing hebben) wij en vele anderen zich afgevraagd! hoe de mensen, die uren achtereen in; deze „oven" moesten werken het in; dit houten noodgebouw, zonder enige) zonwering, hebben uitgehouden. Vani de vroege ochtend tot de late avond staat de zon op deze bibliotheek en| het bleek bovendien ook onmogelijk! om de ramen tegen elkaar open tel zetten. Deze goed verzorgde en gezellige bi bliotheek heeft over belangstelling zeker niet te klagen. Het is wel te; hopen dat men voor dit „warmte-' probleem" een oplossing weet te vin den. Tropenrooster j Voorlopig is er een tropenrooster in-, gesteld en dit houdt in dat bij tempe raturen boven de 30 graden de uit leenuren van de dinsdag en vrijdag middag worden verschoven naar de avond. Mocht u dus weer eens voor een dichte deur komen dan weet u nu exact wat er aan de hand i's. T.v.T. t Tussen ongeveer de Ringweg en Omloop Nog steeds is er geen verlichting aan gebracht op de Zeeweg, ongeveer tus sen de Ringweg/Ewisweg en Omloop Het Malevoort. Vooral voor de tijde lijke bewoners van de omvangrijk campings „Klein Varnebroek" en d „Camping Heiloo" die 's avonds wan delend het dorp in willen gaan, nie zo prettig. De meest westelijke wegel als Omloop en Het Malevoort badei in een zee van licht, maar een dee van de weg die er naar toe leidt i nog steeds jn 't donker gehuld! Zo') acht maanden geleden hebben wij a gewezen op genoemd euvel. 13 AUGUSTUS 1975 33e JAARGANG NO 19 Alhoewel de veldwachter de naaste buurman was liet hij zich die 30 cent niet ontglippen. Een kapitaal in die tijd want meester Smit ontving voor het lesgeven in de avonduren precies 90 cent voor 1 uur. Het vinden van dit aandoenlijk sim pele aanstellingsbriefje bracht bij de nu bijna 80-jarige heer Smit heel wat herinneringen naar boven. Zo moest hij ook weer even terugdenken aan zijn oud-leerlingen die nu allemaal boven de 65 jaar zijn, zoals bijvoor beeld A. Klaase, Gerard Rozing, Wou ter Kaandorp en de bloemist A. Schouten. Allemaal knulletjes die er toch wel wat van gemaakt hebben. Wanneer het hoofd van de school, de heer B. Veltman, niet aanwezig was op deze driemansschool stond meester Smit voor 96 leerlingen in zijn eentje en dit gebeurde nogal vaak. De aanstelling van de heer Smit was in die tijd eigenlijk niet zo'n geluk kige greep want na één week voor de klas te hebben gestaan moest de meester de wapenrok aantrekken. Hij kwam bij de Landstorm 1915 en pas na 27 maanden kreeg hij verlof om weer voor de klas te gaan staan om dat hij, zoals het stond omschreven, onmisbaar was voor de school. Heiloo was nog een dorpje met vele zandwegen en in dit dorpje keerde de heer Smit 14 jaar geleden na lange tijd weg te zijn geweest toch weer terug. Dat was zijn grote wens, een wens die na zijn pensionering pas in vervulling kon gaan. Mede door zijn vroegere aktiviteiten op het gebied van het amateurtoneel, o.a. bij ,,'t Ontluikende Roosje", is de heer Smit voor vele oudere Heilooërs bepaald geen onbekende. „Ik wilde weer vlak bij het Witte Kerkje wonen," zegt de heer Smit die er met zijn 79 jaar nog zeer pa tent uitziet. „Warneer ik boven uit het raam kijk kan ik het kerkje net nog zien." K Door vele enthousiaste reakties in de vorm van ideeën en uitgewerkte pro gramma-onderdelen begint het dorps feest volwassen vormen aan te ne men. Met het door de ver. Pappod (een stichting in oprichting die het sociaal-culturele leven in Heiloo een zetje in de goede richting wil geven) gegeven startschot tot dit zomers festijn is zeer snel door een aantal groeperingen en kleine zelfstandigen aangegrepen om er hun medewerking aan te verlenen. Hoewel in de komende weken het vol ledige programma met de nodige me dedelingen in de Uitkijkpost uw aan dacht zal vragen is er nu reeds het een en ander te vertellen. Het feest zal een half etmaal duren. Twaalf uur lang van tien uur 's mor gens tot tien uur 's avonds kan een ieder zijn feestelijke inslag de vrije loop laten. Zo is er voor de fietsenthousiasten een fietsrally, waarin men allerlei on bekende en bekende plekjes van Hei loo in het vizier zal krijgen. Speciaal voor de kinderen is er veel te beleven. Zo kan er naar hartelust geverfd, op de autoped geraced (voor de ouderen trouwens ook bijzonder interessant) en naar de poppenkast gekeken en geluisterd worden. Voor de muziekliefhebbers is er een verscheidenheid aan luistergenot. De bekende harmonieklanken zullen ook op dit feest ten gehore worden ge bracht, een jazzy-trio, waarin onze bekende discofiel Erik Nap een heel speciale partij drumt, zal een fijnbe snaard repertoire ten gehore brengen en voor de discofans is er bijna voort durend een open-lucht-disco-pop-fes- tival. Een heel eigen karakter zal het geluid van de Boerenkapel hebben. Voor diegenen die het een en ander zoeken is er de fancy-fair, verzorgd door de Zeeverkenners. Voor de smulpapen is er een barbecue met daarbij de mogelijkheid tot een opfrissend wijntje. De welbekende cabaretgroep Brand hout zal een speciaal voor deze dag satirische editie uitbrengen, terwijl de toneelgroep Falkland ook het een en ander zal vertonen. Deze grepen uit hetgeen op 30 augus tus op het sloopterrein bij het Witte Kerkje met en voor de inwoners van Heiloo zal gebeuren, zal plaatsvinden in een ongedwongen sfeer, waarin het goed „jijen" en „jouwen" zal zijn, waarin er ruimte zal zijn voor con tacten in een theetuinachtige sfeer, waarin het goed en plezierig toeven is. Voor reakties kan een ieder contact opnemen met de coördinatoren: Hans van der Laan, De Hofstee 11, telefoon 33217 en Guido ten Berge, Mariën- stein 18, tel. 33765. Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Vrijdag, 15 augustus a.s. viert pastoor J. Schmidt zijn 64ste verjaardag. Zijn leeftijd kan vermeld worden, want die is toch officieel bekend vanuit de Gemeentegids Heiloo, blz. 25. Wanneer u tijd hebt en in de gelegen heid bent tot een persoonlijke felici tatie, dan bent u van harte welkom aan de Holleweg 111, vrijdag, 15 au gustus, 's morgens van 10-12 uur en 's avonds van 19-20 uur. Proficiat pastoor en een prettige dag! N. J. Buskermolen. Op zondag 17 augustus houdt de E.H.B.O. afd. Heiloo de jaarlijkse pleisteraktie bij de uitgang van de kerken. Dit jaar zal de aktie niet alleen worden gehouden bij de Willi- brorduskerk en O.L. Vr. ter Nood (Kapel) doch ook bij de Kruiskerk en Witte Kerk. Wij doen een beroep op u allen de E.H.B.O. te steunen. Als symbool wordt u een pleister aangeboden. Van de opbrengst, waarvoor wij u bij voorbaat hartelijk danken, kunnen wij het verbandmateriaal weer aan vullen. Mogen wij op uw gulheid rekenen! Dan kunnen wij, de E.H.B.O.'ers, me demensen helpen en bijstaan in tijd van nood. Heeft u verder belangstelling voor het werk van de E.H.B.O.? In sep tember begint weer een cursus welke op een leerzame en gezellige wijze wordt gegeven in het kruisgebouw aan de Holleweg. Leest onze adver tentie een dezer weken in de „Uit kijkpost". Laat geen waardevolle spullen in de auto liggen Toen een Alkmaarse autobestuurster terug kwam van een wandeling door het Heilooërbos, kwam zij tot de ont dekking dat uit haar auto zo 't een en ander gestolen was. Ze had nota- bene haar tas met tal van waarde volle spullen in de auto laten liggen. En dit terwijl men regelmatig kan le zen over soortgelijke diefstallen. We zouden willen zeggen: „Ze leren het nooit." Er werden weer niet-afgesloten fietsen weggenomen Het euvel van fietsen weg te nemen wordt wel bijzonder in de hand ge werkt door ze niet op slot te zetten. Dat gebeurde tenminste weer de af gelopen week. Onder andere bij het zwembad „Het Baafje" en 't station. Bijzonder slordig zijn niet alleen kin deren maar ocrk ouderen op 't fietsje. Zo hoorden we dat een familie werd gewaarschuwd dat een fiets was ge vonden. Na een paar dagen was hij nog niet weggehaald! Voor een belangrijk bedrag aan artikelen gestolen Thuiskomende bemerkte de fam. IJ. aan de Egelenburg dat er ingebroken was. De keukendeur was geforceerd en een belangrijk bedrag aan waarde volle voorwerpen was meegenomen. Bromfietser liep hersenschudding op De Heiloose bromfietser S. kwam op de Provinciale weg tussen Uitgeest en Limmen in aanraking met een Franse wandelaar op het rijwielpad. Bij de ontstane valpartij kreeg S. een hoofdwonde en een hersenschudding. Mevr. S., die als duo-passagiere mee reed kwam er betrekkelijk goed af. Evenals haar man werden zij naar een ziekenhuis gebracht, maar kon den later weer huiswaarts keren. Oververmoeide autobestuurder reed tegen lantaarnpaal Op de Rijksweg te Limmen reed een autobestuurder uit Alkmaar tegen een lantaarnpaal. Door oververmoeid heid was hij in slaap gevallen. Met inwendige kneuzingen werd de auto bestuurder, A.V., naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De maandelijkse raadsvergadering wordt gehouden op vrijdagavond 22 augustus. Volgende week hopen wij de belangrijkste voorstellen van de agenda te publiceren. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zitvcrftr. 1 T.l 072 10692 het goedkooptle adres in Nederland LidNBM B BI De heer E. Smit: kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel.30815 De heer Bijkerk kondigt de 300.000ste bezoekster aan. Weth. Bolten steekt de loftrompet voor leiding en personeel van „Het Baafje" Een beplanting welke toch weer de bijzondere aandacht trekt, is die op de kruising Omloop-Spillaan. De fraai aangelegde heidetuin met daarin o.a. wat berken. Talrijke heidesoorten bloeien daar praktisch het gehele jaar dooi'. Unieke gebeurtenis Zondagmiddag rond de klok van 2 uur vond er in het zwembad „Het Baafje" een werkelijk unieke gebeur tenis plaats. Mevrouw J. GroQt uit Castricum stapte als 300.000ste be zoekster de drempel van ons prach tige zwembad over. Uniek, omdat precies een week eerder de 200.000ste bezoeker met bloemen en kado's was ingehaald. Dit betekent dat er ge middeld ruim 14.000 bezoekers per dag kwamen; een aantal dat ver uit steekt boven de meeste grote zwem baden. in Nederland, waar men niet boven de 6.000 bezoekers per dag komt. Het» hoogste aantal bezoekers op één dag was zelfs 18.500. Joke Groot blij verrast „Ik heb altijd gedacht dat het toch hardstikke leuk zou zijn als ik eens zoiets zou mogen meemaken" zei Joke Groot blij verrast. Zij werd ge- filiciteerd door loco-burgemeester J. Bolten die haar namens het gemeen tebestuur een fraai boeket bloemen overhandigde en een zwemabonne ment voor het volgend: jaar. De be drijfsleider, de heer G. J. H. Bijkerk, riep het grote nieuws bij de toren nog eens enthousiast om zodat er een da verend applaus volgde. De heer Bo ten sprak namens het gemeentebe stuur zijn waardering uit voor de accuratesse en het enthousiasme waarmee in Het Baafje door het vol tallige personeel wordt gewerkt. Mevrouw Groot, die ook nog een waardebon van 10. ontving van de kantinebeheerder van 't bad, zei met haar kinderen regelmatig naar het Baafje te komen omdat ze het een bij zonder fijn en overzichtelijk bad vindt. Met zijn 4 ha ligweide en zijn grote parkeerruimte is het dan ook een juweeltje. Het water wordt dag en nacht gezui verd en de heer Bijkerk vertelde ons dat het ondanks de grote drukte met vervuiling nog al meevalt. Twee maal per dag worden er proefmonsters van het water genomen. Er komt in een dergelijke drukke periode natuurlijk wel heel wat extra werk om de hoek kijken, maar daar slaat men zich hier manmoedig doorheen. Vooral het toe- zich houden op zo'n krioelende me nigte vereist veel extra inspanning. „Wanneer iemand de opmerking maakt dat we de planten rond het bad wel eens wat water mogen geven, dan kan ik me daar bij deze drukte nauwelijks over opwinden", aldus de heer Bijkerk. De verantwoordelijkheid voor al die mensen in het water staat voor mij echt op de eerste plaats". Het zou ons overigens niet verbazen wanneer wij dit seizoen ook nog aan een aantal van 400.000 bezozekers komen. Met deze 100.000 bezoekers in één week heeft het Baafje zichzelf ruimschoots overtroffen. Een uniek geval, dat is het zeker. Wie wat bewaart, die heeft wat. Dat ondervond de heer E. Smit in Heiloo die bij het opruimen van wat paperas sen een met de hand geschreven aan stellingsbriefje vond van precies 60 jaar geleden waarbij hij benoemd werd tot onderwijzer aan de Gemeen teschool II. Het briefje was geschre ven en ondertekend door de toenmali ge burgemeester van Heiloo, Jonk heer Nico van Foreest. Het aanvangsalaris bedroeg 550, per jaar. Na aftrek van de pensioen premie bleef hier 10,per week van over. Aan kostgeld betaalde de jonge meester Smit in die tijd bij de weduwe J. Kossen 37,50 per maand. De salarissen werden op school uitbe taald door de veldwachter, die er dan nog weer eens 30 cent van opstreek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1