%Wtü HANRAADS SCHOENEN Fa. J. J. Pantekoek, ing makelaardij „de FLINTSTONES ERRES CASSETTEDECKS ^gelhandel Alkmaar Voor bruiloften, partijen en jubilea Speciale arrangementen ;nd eftchown NIEUWSBLAD VOOR HEILOO presenteert Telefoon 072 - 33844 Kennemerstraatweg 97 - Heiloo mA Sporthal Het Vennewater nog dit jaar gereed Sluiting zwembad „Het Baafje" Bouwrijpmaken van »De Ronge" gegund Nederlandse artiesten komen voetballen in Heiloo het a.s. week-end op veelvuldig verzoek het dans- en show-orkest rr MOSSELAVOND ARRY Kollekte K.W.F. Drs. W. de Gooijer directeur algemene zaken Café-rest. „De Rustende Jager" wordt geveild Uitreiking bejaardenpassen Feestelijke opening ÏFA-Markt Modeshow Van Schagen Mode Paul Sengers opent snackbar-koffieshop Tijdelijke afsluiting van wegen rond Winkelhof 't Loo HEET VAN DE NAALD CORDUROY BROEKEN Gedeputeerde Staten keurden eindelijk het plan „De Ronge" goed DEZE WEEK: Speciale aanbieding: f 429— 648.- W oningbou wverenigingen blij met het gereed komen van 40 woningen Simon Jorritsma verkreeg Koninklijke onderscheiding Dorpsfeest: loterij Vriendschapstournooi Heiloo 1975 Van Aostastraat 28 - Heiloo Telefoon 31316 mvmmm&jïGZMmtsssvmii Gemeente Heiloo BEKENDMAKING VERKOOP BOUWTERREINEN IN PLAN DE RONGE Jan Mars ving grootste ruisvoorn Hobbyfarm heeft tekort aan leiding Voorschriften voor de fiets Bedrijfsviswedstrijd D.V.W. Si oER 1975 J3e JAARGANG NO 23 10 SEPTEMBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Reilaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egntond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent iexcl. BTW) Bij kontrukt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel,30815 alles naar wens verloopt zal Hei- mog dit jaar een grandioze sport- il rijker zijn. Een sporthal, die aan le bestaande wensen ruimschoots jemoet zal komen. j zuiden van de Zevenhuizerlaan men reeds een stalen geraamte in staan waaromheen driftig een jnen muur gemetseld wordt. sporthal om U tegen te zeggen |t een zaaloppervlakte van 44x28 Daaromheen komen 6 kleedka- rs met wasruimten en toiletten, ners voor de jury, de E.H.B.O. en scheidsrechters. komt een groot restaurant waar ereen vrij kan binnenwandelen en endien een aparte ingang voor in- iden met een aangepaste toilet- mte. Boyendien zullen zij het voor- ht genieten om in de sportzaal de erse sportevenementen te kunnen gen. sporthal krijgt een hoogte van 'meter 'waardoor ook sporten als jminton hier goed tot hun recht innen komen. Er worden maar liefst adminton-banen uitgezet, 3 tennis- len, 4 velden voor volleybal en 3 #r basketbal. In het midden komt 31 center cord voor belangrijke wed- Injden en om een te grote wirwar I lijnen te voorkomen overweegt Én momenteel om hiervoor met los- tapes te werken die men er na de dstrijd weer af kan halen, de sporthal kan men ook terecht ir zaalhandbal, micro-korfbal, zaal- |key en zaalvoetbal en natuurlijk voor turnwedstrijden waarvoor t nodige voorzieningen zullen wor- en getroffen. De vloer van de sport- vvordt gemaakt van een bijzon fee kunststof die aan alle eisen vol- loet en is goedgekeurd door de NSF. itkomt een tribune voor 100 per- raen maar er zijn uitbreidingsmo gelijkheden tot 350 personen. In tasporthal zullen' ook gymnastiek- pd gegeven worden en daarvoor Wil h een vouwwand worden aange- racht die via het indrukken van een nop van boven naar beneden komt ikken. Een hypermoderne installa- ie, )e bouw van deze sporthal wordt terzorgd door het aannemersbedrijf in de Gebrs. Teerenstra B.V. uit Itiloo en het ontwerp komt van het irchitectenbureau Ir. W. F. Saarberg n Ir. J. W. v. d. Scheer B.V. Heiloo is zo langzamerhand gegroeid dorpje naar dorp. Een dorp om ie! te hebben. T.v.T. lang de enige, nog steeds de beste, schoenen ioor de Nederlandse ]eugd STATIONSWEG 81 - HEILOO TEL. 30789 's Maandags de gehele dag gesloten. f zaterdagmiddag, 20 september om "r gaan de poorten van het zwem- '1 „Het Baafje" weer dicht. Men 'It hier dan een totaal aantal be ters te verwerken gekregen van 310.000, een aantal waar vele grote tmbaden nooit aan toe komen. 'Magmiddag om 2 uur is er nog tomazwemmen voor de schoolkin- re|i en zaterdagmiddag om 4 uur men opgaan voor alle diploma's, moeite waard om eens even te kijken. I1^ zij de geweldige zomer heeft e' Baafje" dit jaar een record aan- bezoekers getrokken. Het gaf Jtdenvol werk dat overigens met ''bekende enthousiasme werd ver- tt. '810 dagen kunt u hier terecht. De "Peratuur van het water is in elk 'al nog verrukkelijk. aan de fa. P. J. Zonneveld voor 328.800.— bouwrijpmaken van het nieuwe .weidingsplan „De Ronge", groot 'o2 is gegund, onderhands, aan P- J. Zonneveld te Heiloo, voor "bedrag van 328.800.—. Naar wij 1 emen zal zo spoedig mogelijk be- z «en worden met dit object. °ok het artikel over „De Ronge", rs in de Uitkijkpost). voor Noordierse kinderen Zondagmiddag 21 september a.s. komt het Nederlands Artiestenvoet balelftal naar Heiloo om hun krach- m ten te meten met de F.C. Buk-Buk op het H.B.V.-terrein aan Het Maalwa ter. De opbrengst zal geheel ten goe de komen aan het komitee „Hulp Noordierse kinderen Heiloo". In het artiesten-elftal zullen we o.a. Ben Cramer, Richard Ross, IJf Blok ker, Toni Alberti, Serge van Saskia en Serge en Ruud van The Blue Dia monds aantreffen en de voorzitter van het komitee, de heer C. Sanders zal het elftal van Buk-Buk gaan ver sterken. De artiesten zullen worden gesponsord door Adidas. Deze wedstrijd begint om 2 uur. Het belooft een verrukkelijke sensatie te worden. De entreeprijzen zijn zeer laag te noemen, t.w. 2.voor volwassenen en 1.voor kinderen. Wie nog graag iets voor deze Noord ierse kinderen wil doen die in april voor 3 weken naar Heiloo komen, krijgt nu de kans. U krijgt er boven dien nog een sensationele voetbalwed strijd voor terug. Middenstanders, die graag hun naam horen noemen op het voetbalveld kunnen dit voor elkaar krijgen door een premie te zetten op de eventuele doelpunten. Men kan hiervoor kon- takt opnemen met de heer C. San ders, Groot Barlaken 33, tel. 30810. Kom met z'n allen naar deze gran dioze show! Teetje. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet r 's Vrijdagavonds van 20.00 - 00.30 uur 's Zaterdags van 20.00 - 01.30 uur 's Zondags van 16.00 - 19.00 uur (Matinee) en van 20.00 - 23.30 uur Tot 31 oktober a.s. wederom iedere VRIJDAGAVOND onze Voor 15.per persoon onbeperkt mosselen eten (inclusief stokbrood en een keuze uit diverse sauzen) Ruime parkeergelegenheid in de direkte nabijheid. Zil.crilr.1- Tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland had prachtig resultaat De kollekte van het Koningin Wilhel- mina Fonds, die onlangs in Heiloo plaatsvond, heeft 13.434,47 opge bracht. Een geweldig resultaat waar voor het /bestuur van de K.W.F. afd. Heiloo alle gulle gevers bijzonder dankbaar is. Hun dank gaat ook uit naar het grote aantal enthousiaste kollektanten die steeds weer klaar staan om de helpende hand te bieden. Vorig jaar bracht de kollekte op 11.075,54, een bedrag dat nu ruim schoots werd overschreden. Wanneer u door omstandigheden het gevulde envelopje nog thuis hebt lig gen dan kunt u dat alsnog afgeven of in de bus werpen bij de heer H. van Duykeren, Ewisweg 54, Heiloo. van het Psychiatrisch Centrum Drs. W. de Gooyer, tot voor kort di- rekteur van het Noordelijk Instituut voor toegepaste Psychologie en Be drijfswetenschappen in Groningen, werd benoemd tot direkteur voor Al- genene Zaken van het Psychiatrisch Centrum „St. Willibrord". Intussen heeft drs. De Gooyer zijn nieuwe funktie al aanvaard. Drs. de Qooyer is ook een aantal ja ren verbonden geweest als organisa tie-adviseur aan het bekende bureau Berenschot. In het naiaar hoopt de nieuwe funk- tionaris van „St. Willibrord" te pro moveren aan de Technische Hoge school - Twente, on een proefschrift over technologische vernieuwingen. op donderdag 2 oktober Het nu ruim een jaar leegstaande Hotel-Café-Rest. „De Rustende Ja ger", eigendom van de lieer N. van Haaster te Castricum, zal op don derdag 2 oktober geveild worden. Het gebeurt door notaris J. van Zanten, eveneeens te Castricum, vanaf 11 uur in Hotel-Café-Rest. „De Oude Her berg". (Pas 65) Van de zijde van het gemeentebestuur vernamen wij dat in oktober a.s. ëen begin zal worden gemaakt met de uit reiking van de bejaardenpassen. Iedere 65+ krijgt een persoonlijke uitnodiging dit pasje ter gemeente secretarie af te halen. Bij echtparen, waarvan één der part ners 65 jaar of ouder is en de andere 60 jaar of ouder, wordt ook aan laatstgenoemde een persoonlijke uit nodiging gezonden. De kosten bedragen 6,50 per pas en men dient voorts een recente, onge bruikte pasfoto mee te nemen. De uitreiking zal vóór 1 december a.s. (datum waarop van dit pasje ge bruik kan worden gemaakt) zijn be slag hebben gekregen. Vanavond zal de splinternieuwe Ifa- markt ih het winkelcentrum Zuid- West op feestelijke wijze worden ge opend. Van 19.30 tot 21.00 uur kunt u vast allemaal een kijkje komen ne men in het ruime pand van de heer Broers aan de Pastoor van Muijen- weg. Voorafgaande aan deze kijk- avond zal de heer B. de Rooy, direc teur verkooporganisatie van Ifa-Ne- derland de officiële opening verrich ten. Naast een feestelijke ontvangst in deze ruime en zeer overzichtelijke supermarkt kunt u morgen profiteren van een aantal geweldige aanbiedin gen die u in een advertentie in deze Uitkijkpost zult kunnen vinden. In deze Ifa-markt vindt u letterlijk alles wat u zich maar kunt wensen. Een enorm assortiment aan levensmidde len, een leuk ingerichte boetiek voor vers brood, kaas, noten maar ook buitenlandse kaassoorten, een ruime groenten- en fruitafdeling, een goed gesorteerde wijnafdeling, een grote ambachtelijke slagerij en noem maar op. Er zijn ook zoutloze artikelen voorhanden en het nodige voor dia betici. Via 4 kassa's hoopt men u zo snel .mogelijk met de boodschappen weer naar buiten te helpen. Vanavond zal de muziekvereniging „Eensgezindheid" acte de presence geven. Morgenochtend vanaf 9 uur kunt u hier voor al uw inkopen terecht. Voor de kinderen is er ook nog een ver rassing. Op 24 en 25 september a.s. houdt Van Schagen Mode haar jaarlijkse modeshow. Op woensdag 24 septem ber in Castricum en op donderdag 25 september in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar. Een datum om vast te no teren. Voor de show in Alkmaar kan men zowel 's middags als 's avonds terecht. We komen hier nog op terug. Tegen het einde van deze maand opent Paul Singers (30) een snack- bar-koffieshop-bar in het winkelcen trum Zuid-West in plan Mallevoort. Volgens deze enthousiaste onderne mer, bij velen bekend door zijn jaren lange werkzaamheden op de camping Klein Varnebroek, belooft het alle maal bijzonder gezellig te worden. In de snackbar zal letterlijk van alles te verkrijgen zijn. In de koffieshop kan men niet alleen terecht voor 5 verschillende soorten koffie maar ook o.a. voor 10 soorten thee. Er komt echt Italiaans ijs, elke dag vers in 12 verschillende smaken en bij een ge zellig achtergrondmuziekje zal het hier straks goed toeven zijn. Met zijn echtgenote en een vakkundige kracht, die hiervoor nog aangetrokken zal worden gaat men er straks hard te genaan. Alle lekkere hapjes komen uit eigen keuken en het is de bedoe ling dat jong en oud hier een gezellig trefpunt zullen vinden van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. „We hebben de meest moderne appa ratuur aangeschaft" aldus Paul Sen gers die we aantroffen in een heel grote en heel kale ruimte waarin zelfs nog geen enkele tussenwand te bespeuren was. Er moet nog heel wat gebeuren voor de feestelijke opening straks zal kunnen plaatsvinden en de naam „Paul Sengers Heiloo" boven de ingang prijkt. Het is maar dat u vast weet waar u straks in dit nieuwe winkelcentrum een rustpunt en de nodige lekkere hapjes zult kunnen vinden. We ko men hier t.z.t. nog op terug. Binnenkort zal naar verwachting de bouw van Winkelhof 't Loo starten. Voordat met de bouw kan worden be gonnen zullen de nutsbedrijven de nodige voorbereidende werkzaamhe den moeten verrichten. Dat zal ge beuren in het nog resterende gedeelte van deze maand en voorzover nodig in oktober. Daarvoor is het nodig, dat verschil lende wegen rond het toekomstige winkelcentrum tijdelijk voor het ver keer worden afgesloten. Het gaat om de volgende straten: het gedeelte van de Willibrordus- weg tussen de Schoollaan en de Heerenweg; Van der Veldenstraat met inbe grip van de kruising met de Holle- weg; het gedeelte van de Schuine Hondsbosschelaan tussen de spoor wegovergang en de Holleweg (éénrichtingsverkeer met een in- rijverbod voor auto's in oostelijke richting) het gedeelte van de Heerenweg tussen de Raadhuisweg-noord en de Raadhuisweg-zuid; de Schoollaan. Het verkeer zal via aanduidingen op de afsluitingen en omleggingen attent worden gemaakt. W/AVAW/AWAW.VVVVV1 Onze nieuwe maar ook: OVERHEMDEN VESTEN PULLOVERS JACKS SPI J KERBROEKEN Kom even kijken bij: HEERENWEG 205 Tel. 34461 awavawavavava Op vrijdag 31 januari 1975 nam de gemeenteraad het besluit uitvoering te geven aan het vijfde uitbreidings plan wat de Raad op 23 juni 1972 had vastgesteld. Een bebouwingsplan wat men „De Ronge" zou gaan noe men, westelijk van de nieuwe ver keersweg Het Malevoort, ongeveer tegenover het uitbreidingplan in uit voering „Vreder.oord". Gebruikelijk is dat dit soort beslui ten binnen twee maanden afgehan deld worden door Gedeputeerde Sta ten. Het heeft, in dit geval van „De Ronge", echter zeven maanden ge duurd. Vorige week kwam 'pas de goedkeuring af. Grondprijs 110.per m- meter De Raad stelde de grondprijs per vierkante meter vast op 110,Een ongekend hoge prijs voor Heiloose begrippen. De totale kosten van 45.280 m- grond, waarvan ongeveer 28.431 m- bestemd is als bouwgrond, zijn 3.127.410, 'De andere 16.849 m- wordt bêstemd voor wegen, parkeerstroken, water partijen en plantsoen. Er worden in „De Ronge" gebouwd 48 bungalows, 10 vrijstaande villa's en 5 vrijstaande woningen. Stereo cassettedeck EK 3507 van 499. voor Hi-Fi Stereo deck 9148, natuurlijk ook geschikt voor Chroom-dioxide banden, van 988. voor I11 uitbreidingsplan „V'redenoord". Vanaf donderdag 25 september zul len de 40 huurwoningen in het uit breidingsplan „Vredenoord", ten wes ten van Vrieswijk, in bezit genomen kunnen worden van de toekomstige bewoners. Verdeeld per 1/3 aan resp. leden van tje woningbouwvereniging „Wilibrord'7 de woningbouwvereni ging „Volkshuisvesting" en het ge meentebestuur. De heer, H. de Vries, sekretaris van „Volkshuisvesting" toonde zich zeer verheugd over de bouw van deze 40 eengezinswoningen en zei dat de toe komstige bewoners al even verheugd zijn over hun woning. De laatste jaren werden voor en door de woning- bcuwverenigingen praktisch alleen flats gebouwd. De laatste in Mariën- stein (2). Het type van de 40 woningen vari eert en dit maakt het complex van woningen aantrekkelijk. Ze werden ontworpen door het ar- chitektenburo Bakker en Boots te Schagen en gebouwd door het Hei loose aannemersbedrijf G. Teerenstra en Zn. Er zijn vier soorten woningen, waar van de prijzen als volgt zijn vastge steld: 7 woningen voor zogenaamde kleine of onvolledige gezinnen, met een slaapkamer beneden en één bo ven (per maand 215,15 wonin gen met een slaapkamer beneden en twee boven 268,15 woningen met drie slaapkamers op de boven verdieping en zolder 374,en 3 aangepaste woningen (voor minder validen, welke een slaapkamer bene den heeft en twee slaapkamers op de bovenverdieping en de mogelijkheid van een derde slaapgelegenheid, kos ten 396,per maand. Ongetwijfeld forse bedragen voor een woning welke met rijkssubsidie is gebouwd. Simon Jorritsma, geboren op 4 april 1919 in Enkhuizen ontving gisteren uit handen van burgemeester H. Hoekstra een zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op voordracht van het Ahold- concern voor 40 jaar trouwe dienst bij Albert Heijn. Na het opspelden van deze medaille wenste burgemeester Hoekstra de heer Jorritsma namens het gemeente bestuur van harte geluk met deze on derscheiding. „Veertig jaar bij één be drijf werken is toch wel iets", aldus de burgemeester. Wanneer ik het eer ste winkeltje van Albert Heijn aan de Zaanse Schans vergelijk met het hui dige bedrijf dan is dat toch wel een heel verschil. Met inzet en toewijding van al uw krachten heeft u aan deze groei meegeholpen." Namens de groepsdirectie van Albert Heijn bedankte de heer F. I. Ahlqvist de heer Jorritsma voor zijn totale inzet voor dit bedrijf waarbij hij hem een draagmedaille overhandigde. De heer P. G. Zwarts, filialen direc teur, bedankte de heer Jorritsma na mens directie en bestuur. Hij zei o.a. altijd grote bewondering te hebben gehad voor het plezier waarmee de heer Jorritsma zijn zware taak steeds heeft verricht. „Vooral in de begin periode viel dit lang niet altijd mee," aldus de heer Zwarts. „Met bakfiet sen en motorcarriers ging u de boer op om de boekjes op te halen en de boodschappen weer thuis te brengen. U was bovendien de grondlegger van de supermarkt in Enkhuizen waar u na eerste bediende en plaatsvervan gend filiaalhouder uiteindelijk tot be drijfsleider benoemd werd. Toen weer naar Heiloo in 1969. Een winkel, die ook in de groei was. Ook hier werd enorm veel werk verzet." Namens het Ahold-concern ontving de jubilaris een gouden speldje en een envelop met inhoud. De heer H. R. de Nijs, groepsleider, sprak vooral over de grote binding die de heer Jorritsma met de klanten had weten te behouden. Hij overhan digde hem een getuigschrift van het Ministerie van Nijverheid en Handel. De heer M. M. Koster, personeelschef, bracht voor mevrouw Jorritsma een gouden broche mee voor haar mede werking aan het bedrijf. Het werd een feestelijke dag voor de familie Jor ritsma, een dag die ze niet licht zul len vergeten. Daar in de Uitkijkpost van vorige week een aantal programmabladen nummers van het dorpsfeest zijn weg gevallen, volgt hier een volledig over zicht van de nummers die een prijs waard zijn. De prijzen kunnen vóór 15 september afgehaald worden probrammablad meenemen) bij Nico van Adrichem, Kanaalweg 44, Heiloo. Prijsnummers 18, 34, 68, 85, 140, 192, 234, 272, 281, 308, 314, 377, 385, 400, 401, 447, 458, 561, 659, 666, 674, 714, 802, 803, 994, 1010, 1091, 1153, 1162, 1201, 1206, 1250, 1283, 1288, 1322, 1344, 1485, 1527, 1592, 1618, 1678, 1687. Op zaterdag, 13 september a.s. zal op de velden van Stabilitas (achter het psych. centrum St. Willibrord) het Vriendschapstournooi Heiloo 1975 plaatsvinden. Aan de wedstrijden zal worden deelgenomen door Gemeente, H.B.V., Stabilitas, D.O.K., Dompvloet Boys en Horna. Na afloop van het tournooi zal de wethouder van sportzaken, de heer J. Bolten, de prijzen uitreiken in de fovter om 16.45 uur. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat in het bestemmingsplan De Ronge, gelegen ten westen van Het Malevoort, bouwterreinen te koop zijn. Het plan omvat de volgende bouwterreinen :- 10 terreinen voor de bouw van bungalows (gemiddelde grootte 900 m2) 5 terreinen voor de bouw van vrijstaande woningen (gemiddelde grootte 360 m2) 48 terreinen voor de bouw van geschakelde bungalows (gemiddelde grootte 360 m'2) De grondprijs bedraagt 110,per m'2, exclusief B.T.W. te verhogen met 9%% 's-jaars ingaande 1 juli 1975 tot aan de datum van beta ling van de koopsom. Met het bouwrijp maken wordt binnenkort begonnen. Gegadigden woonachtig in Heiloo hebben tot 1 december 1975 voor rang tot koop. Een aantal van vorengenoemde bouwterreinen is reeds verkocht aan Heilooër aannemers. Per 15 oktober vindt de eerste toewijzing plaats. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen bij het bureau Grondzaken ter gemeente-secretarie. Heiloo, 8 september 1975. Burgemeester en wethouders van Heiloo, H. Hoekstra, burgemeester. P. H. J. van Loon, secretaris. In een viswedstrijd, die Herman Boer- sen had georganiseerd voor de maand augustus, won onze collega van de Uitkijkpost, de heer Jan Mars, de eerste prijs. Hij ving die maand nl. de grootste ruisvoorn (35,5 cm) en kwam daar mee in het bezit van een prachtige werpmolen. De ruisvoorn werd aan de haak ge pikt op 31 augustus met materiaal van Herman Boersen. Nog net op tijd dus om deze fraaie prijs in de wacht te slepen. Ook voor de maand september stelt Herman Boersen weer een prijs be schikbaar en wel een mini-telescoop werphengel t.w.v. 36,Wie in deze maand de grootste snoekbaars vangt kan deze werphengel mee naar huis nemen. Wel even laten meten bij Herman Boersen. Bij de Hobbyfarm kan men nog en kele leidsters en/of leiders gebruiken, die voor één avond in de week 1% uur, assistentie willen verlenen bij één van de groepjes jongens en meis jes. Een opleiding is niet vereist. Voor alle inlichtingen hieromtrent kunt u terecht bij mevr. N. de Bruyn, Groote Olven 8, tel. 34643. Voor de kinderen van 6 t/m 8 jaar is er momenteel een ledenstop. Het en thousiasme voor deze woensdagmid dagclub is zelfs zo groot dat er intus sen een ellenlange wachtlijst is ont staan. Het zou te wensen zijn dat er voor al deze kinderen een alternatief gevonden zou kunnen worden. Als een kind leert fietsen moet het ook de verkeersvoorsehriften leren. Het moet weten wat de betekenis is van de verkeersborden en welke re gels in acht moeten worden genomen. Dat kan het beste in de praktijk ge beuren, dus tijdens gezamenlijke fietstochten met de ouders of andere volwassenen. In een nuttig boekje: Fiets-etiquette wordt alles op over zichtelijke wijze, voorzien van prak tische adviezen, samengevat. Door overmaking van 3.60 op postgiro rekening nr. 234567 kan dit boekje bij de stichting „Fiets" in Amsterdam worden aangevraagd. Onder goede weersomstandigheden werd zaterdagmorgen vanaf 6 uur 2 x IV2 uur gevist in het Noordhollands Kanaal. De vangsten waren niet bijs ter groot, op een enkele uitschieter na, namelijk de heer A. G. van der Nagel, die in totaal zo'n 644 cm vis uit het water wist te halen. Hij viste in D.V.W. 1 en deze ploeg werd dan ook grandioos kampioen met 1018 crq De ploeg van De Koepel werd 2e met 597 cm vis, gevolgd door de ploeg van Uitkijkpost 1 en D.V.W. 2 met resp. 476 en 413 cm. 5e werd Uitkijkpost 2 met 287 cm, 6q R. Politie met 177 cm, 7 en 8 'werden Gemeente en Germefa, ieder met 153 cm, en 9e Germefa 2, 89 cm. De voorzitter, dhr. Scholten, die na de wedstrijd de uitslag bekend maak te, vond jammer dat niet alle vissers na afloop naar het Open Huis kwa men. „Ook al heeft men niets gevan gen", aldus dhr. Scholten. Laten we hopen dat dit een volgend keer, wan neer de bedrijfswedstrijd weer plaats vindt, wel het geval zal zijn. De heer A. G. van der Nagel werd eerste bij de Bedrijfsviswedstrijd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1