□rchipLcin makelaardij f elhandel Alkmaar NIEUWSBLAD VOOR HEILOO 33e D.45 1.98 9.75 2.25 kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 IF A-Markt Heiloo-West feestelijk geopend Bijzondere kerkdienst op zondagavond 28 sept. Bouwrüpmaken „Winkelhof 't Loo" INTERNATIONAAL VERWARMD Canadees ruitjasje AFVALSTOFFEN Openbare kleuterschool „De Nieuwe Hoeve" Anjerkollekte Veel animo voor „De Rustende Jager" Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Tas met muziek verloren Muziekverenigingen concerteren in het Witte Kerkje Afscheid van Het Baafje Eerste abonnements concert op 24 september Met de Soos op stap RIJDEN IN RU/M SORTeRlNQ VIN PT O Bi- J. J. PANTEK0EK, ing. Ook derde 8-daagse vakantieweek slaagde Kinderkle dingbeurs 1BER IS JAARGANG NO. 24 17 SEPTEMBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 /oensdagavond jl. vond de officiële pening plaats van de splinternieuwe [a-markt van de heer D. Broers in tt wijkwinkelcentrum Zuid-West in Mallevoort. Een prachtige, rui- supermarkt me^ een keur aan vensmiddelen, vers brood, een uit breide groenten-afdeling, non-food rtikelen, een kaasboetiek met o.a. ele buitenlandse kaassoorten en een itenbar. In deze supermarkt een rote ambachtelijke slagerij van de ter J. v. d. Stelt uit Purmerend. Een sieraad voor de gemeente" jemde de heer B. de Rooij van de ikooporganisatie Ifa Nederland de- i nieuwe aanwinst in zijn openings- leech. „Elk mens kent hoogtepunten zijn leven waar hij naar toeleeft iet angst en kriebels of het wel goed jl gaan. Zo zal het ook de families iroers en v. d. Stelt gegaan zijn. Ik icht dat ze het nooit op tijd zouden edden maar zij hebben een geweldige restatie geleverd. Als organisatie ijn we trots dat we er weer een su- trmarkt bij hebben." heer J. Langedam, directeur van [ia-Nederland sprak ook een geluk- uit aan het adres van de fami- ies Broers en v. d. Stelt: „We zijn Itijd verheugd over elk initiatief dat ondernemerszijde uitgaat. In dit Wrijf staat de service aan de klan- Mtijd voorop." fil slot wenste de heer Langedam /de ondernemers alle succes. Op n beurt bedankte de heer D. Broers «n ieder voor alle bloemen, geschen en en vriendelijke woorden. het officiële gedeelte kwamen ve in uit de omgeving van dit nieuwe Ékelcentrum even een kijkje nemen raarbij „Eensgezindheid" voor een vrolijke noot zorgde. onder verantwoordelijkheid van het I.P.B.H. Op zondagavond 28 september om 7 uur wordt in de Gereformeerde Kerk een bijzondere kerkdienst ge houden, onder verantwoordelijkheid van het Interkerkelijk Pastores Be raad Heiloo. In deze kerkdienst waarin zowel het thema van de Vre- desweek, die op 28 september eindigt, aan de orde komt, als bezinningsak- tie van de kerken over de nieuwe levensstijl, die rond Prinsjesdag is be gonnen. Bovendien zijn de oecumeni sche gespreksgroepen, die in Heiloo regelmatig bijeenkomen, bij de voor bereiding van deze dienst betrokken. Medewerking van jeugdkoor „Kariko" In deze dienst zullen voorgaan rector drs. J. P. H. Bertrand, die de (korte) preek zal houden en de remonstrant se predikante da. B. J. C. Piso, die beiden deel uitmaken van het IPBH. Medewerking wordt verleend door het r.k. jeugdkoor Kariko onder lei ding van broeder Avitus. Het is de bedoeling, dat de dienst niet veel langer dan een uur zal duren, waarin ruimschoots gelegenheid bestaat om in de achterzaal van de kerk of in de hal onder het genot van een kop kof fie na te praten over de dienst en eventueel te bezien hoe anderen ver trouwd kunnen worden gemaakt met wat deze dienst beoogt. Het thema van de dienst is dus twee ledig: aan de ene kant de bedoeling van de vredeweek, die dit keer als onderwerp „De weg van honger en ge (we) ld" heeft. Op allerlei manieren probeert de vre desgroep in de week van 21 tot en met 28 september duidelijk te maken welke verschrikkelijke gevolgen, ge weld en geld kunnen hebben, uiter aard niet alleen in ons beschutte Ne derland, maar vooral in gebieden waar men deze woorden niet eens kan lezen of schrijven. Deze dienst kan dus worden gezien als een af sluiting van de vredesweek. Nauw hiermee samen hangt de aktie Nieuwe levensstijl. De raad van ker ken begint op Prinsjesdag 16 septem ber met de aankondiging van een jaar van bezinning op onze eigen le venswijze, die natuurlijk niet los kan worden gezien van het thema van de vredesweek. Maandelijks zal de raad van kerken een van de vele facetten van ons leven speciaal onder onze aandacht brengen. Daarbij zullen niet alleen de kerken maar bijv. ook de politieke partijen, alsmede de radio en de t.v. een belangrijke rol spelen. De gezamenlijke werkgroepen wek ken graag een ieder op deze dienst bij te wonen. door fa. G. P. Groot en Zn., voor 311.500,— Onderhands werd aanbesteed en ge gund aan de fa. G. P. Groot en Zn. (Heiloo) het bouwrijp maken van het terrein wat nodig is voor de uitvoe ring van de eerste fase van het „Win kelhof 't Loo". Het omvat een terrein groot 15.000 vierkante meter. Aan gelegd moeten worden een definitieve weg en enkele tijdelijke wegen. An derhalve kilometer aan buizen moe ten gelegd worden. Een gescheiden buizennet wordt aangelegd voor de traditionele afvoer en van het opper vlaktewater. De kosten welke met dit werk gepaard gaan zijn 311.500. samen met een ENGELSE COLTRUI en een AMERIKAANSE JEANS Kom even kijken HEERENWEG 205 Tel. 34461 Mevrouw Broers ontvangt op dit moment de gelukwensen van de heer B. de Rooy van de verkooporganisatie Ifa-Nederland. Naast haar de heer D. Broers en geheel links de heer J. v. d. Stelt. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 houdt ouderavond op 23 september De openbare kleuterschool „De Nieu we Hoeve" houdt op dinsdag 23 sep tember een ouderavond in de aula van de school. De heer Van Wijk houdt een inleiding met als onderwerp „Begin met mu ziek". Er moeten drie leden in de ouder commissie gekozen worden omdat de dames Hess en De Bruyn en de heer Rutgers niet herkiesbaar zijn. Kandi daat zijn al gesteld de dames Huizer en Walda en de heer v. d. Monde. f s f De kollekte voor het Prins Bernhard- fonds (de zgn. Anjerkollekte) werd de eerste week van september in Hei loo gehouden. De opbrengst van deze kollekte bedroeg 3293,63. Voor alle medewerking, die verleend werd bij deze kollekte heel hartelijk dank. Op 2 oktober a.s. 's morgens om 11 uur zal het hotel-café-restaurant „De Rustende Jager" in veiling gebracht worden bij „De Oude Herberg" ten overstaan van notaris J. van Zanten te Castricum. Voor deze veiling bestaat reeds grote animo en dit is gezien de prachtige ligging en de oppervlakte van het pand dan ook niet zo verwonderlijk. Zo dacht ook de heer N. van Haaster uit Castricum die dit pand eind vorig jaar tot het zijne maakte. Makelaar N. Th. van Amsterdam te Castricum kreeg de opdracht hier een stukje pcojekt-ontwikkeling te reali seren en zo ontstond er in samenwer king met het bekende Architecten bureau Spaargaren een plan voor ver zorgingsflats voor bejaarden. Speels van opzet en in 3 woonlagen te bou wen. „De haalbaarheid van dit plan hing in grote mate af van de mede werking van de gemeente Heiloo", aldus de heer Van Amsterdam. „Om dit gebouw architectonisch zo ver antwoord mogelijk te realiseren had den we nl. nog wat meer grond van de gemeente nodig. Alhoewel het plan in Heiloo niet werd afgekeurd konden we toch niet tot overeenstemming komen. „Als daar iets gerealiseerd moet wor den doen we het liever zelf", was het antwoord na enkele besprekingen. In tweede instantie kwam men bij de gemeente aankloppen met een to taal ander plan. Een Alkmaarse mu ziekhandel wilde het pand huren om er een zogenaamd Muziekcentrum van te maken. De grote zaal zou be nut worden voor proefconcerten van diverse muziekscholen maar ook voor diverse muziekverenigingen in Heiloo waarbij andersoortige verenigingen niet zouden worden uitgesloten. Het café zou veranderen in een ver koopruimte voor muziekinstrumenten annex showroom en er zou tevens een gezellige koffieshop verrijzen. „De gemeente zei nee tegen deze plannen omdat het een aantasting zou bete kenen van het geplande winkelcen trum", aldus de heer v. Amsterdam. In Castricum heeft men geen behoef te meer om jarenlang te wachten en dat is dan ook de reden waarom „De Rustende Jager" in veiling gebracht wordt. Voor Heiloo is het te wensen dat de gemeente dit oude doch solide pand weer in handen weet te krijgen. De animo is er zeker maar de prijs zal hier vanzelfsprekend mee te ma ken hebben. We zijn bijzonder be nieuwd. T.v.T. tje of zo te drinken. De koffietafel viel er best in, getui ge het feit dat er veel gegeten werd. Het verblijf in 's-Heerenberg werd zo kort mogelijk gehouden. Men wil de zoveel als mogelijk van de mooie natuur genieten. Vervolgens ging de reis via Zeddam, Keppel naar Doesburg en Dieren, door de onzalige bossen, naar de Pos- bank, ook wel de Gelderse Ardennen genoemd. Wij hebben genoten van het prachtige heuvelland en was het fijn aldaar te wandelen. Plm. kwart voor zes werd de terugréis aanvaard, 't Gooi en Amsterdam. Onderweg werd echter in Wouden berg in het restaurant „Bergzidht" een theepauze gehouden. Het werd geen theedrinken. De penningmees ter bood, tot een zeker bedrag, een e-nsumptie aan. Het werd nu meer een „afzakkertje". Deze geste werd zeer op prijs gesteld. Daarna zo vlug mogelijk naar huis en werd Heiloo omstreeks zeven uur weer bereikt. Het was weer een pracht tocht, waarop met veel ge noegen terug kan worden gezien. Tot het slagen van deze tocht heeft zeker de chauffeur van de firma Hooijberg veel bijgedragen. Hij was zeer onderhoudend en zijn „uitleg" voortreffelijk. Natuurlijk rest mij ook weer allen, zonder uitzondering, die, in welke vorm ook, hebben deelgenomen om deze tocht mogelijk te maken, harte lijk dank te zeggen. S. Op dinsdagavond 26 augustus verloor een van de leden van de harmonie St. Ceacilia na afloop van de weke lijkse repetitie zijn tas met muziek. Na een paar dagen ging men naar de politie, in de hoop, dat de eerlijke vinder dit wel aan de politie doorge geven zou hebben. Hier wist men echter van niets en nog steeds niet. Deze muziek heeft voor de vinder geen enkele waarde maar is voor de vereniging een flinke financiële strop want elke partij moet opnieuw aan geschaft worden. Gaarne terug bezorgen bij een van de leden van St. Ceacilia. op zaterdag 4 oktober De muziekvereniging „Eensgezind heid" organiseert op zaterdag 4 ok tober een concert in Het Witte Kerk je. Medewerking wordt verleend door „Kunst na Arbeid" uit Purmerend en het jeugdorkest „De Combinatie", bestaande uit leden van „Eensgezind heid", „Schermers Fanfare" en O.K. K. (Oostwoud) onder leiding van Joh. de Gier. Dit jeugdorkest maakte vooral tijdens een vakantie-studie week te Eist (U.) uitstekende vorde ringen. Gevoegd bij het optreden van „Kunst na Arbeid", welke tot één van de beste orkesten uit onze om geving behoort, belooft het een muzi kale avond te worden. Wij hopen nog op de samenstelling van het programma terug te komen. Dhr. P. van den Dongen, die vanaf de opening van het zwembad „Het Baaf je" zich als een zeer aktief medewer ker heeft laten kennen neemt i.v.m. zijn pensioengerechtigde leeftijd af scheid met het navolgende gedichtje dat we u niet wilden onthouden. Van alle Baafjes zwembad dagen is dit de laatste die 'k zal verdragen. Daarom komt in gedachten terug die zes seizoenen, wat ging 't nog vlug Hoe weet ik nog die eerste keer van kennismaking met een heer die baas werd in het nieuwe bad en personeel nog nodig had. Wat zoekt hij mensen die het wagen op zulk 'n leeftijd werk te vragen. Geen medisch onderzoek of test die heer vertrouwde het heel best. Ga maar beginnen, doe maar aan zie zelf ook maar wat moet worden gedaan. En nu aan 't eind van dit seizoen denken wij aan die tijd van toen. Nu is na vijf en half jaar de tijd dan eindelijk toch daar van sluiting, eind van 't seizoen de poort dichten niet meer open doen. Dag zwembad 't Baafje, dag mijnheer dag personeel die elke keer met vriend'lijke woorden mij begroetten dit is de dag dat we eindigen moeten, 'k Wens allen het beste voor nu en voortaan 't zal zonder mij ook waarachtig wel gaan. P. van den Dongen 13-9-75 Dirigent is weer André Vandernoot Theo Olof, solist in vioolconcert van W. A. Mozart Op woensdag 24 september is het eerste abonnementsconcert, van de serie van vier, van de Heilooër Kunst kring. Evenals de voorgaande jaren speelt het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest. Plaats van samenkomst is weer de aula van het Psychiatrisch Centrum. Op dit concert, met als dirigent An dré Vandernoot, treedt op als solist Theo Olof. Hij is te horen in het Vioolconcert in A gr. t. K.V. 219 van W. A. Mozart. Verder staan op het programma de Symfoniëtta voor blaasinstrumenten van Willem van Otterloo en de Symfonie no. 8 in F. gr. t. op. 93 van Ludwig van Beet hoven. Abonnementen Wenst men nog kaarten, dan moet men zich wenden tot de administra teur van de Kring, de heer A. Am sterdam, Vrieswijk 190, tel. 31722. De abonnementsprijs, voor vier con certen is 21,en voor hen die dag onderwijs volgen 10.50. Een losse kaart kost 7. 1974: 1.7 miljoen Nederlanders gebruiken de auto voor hun "X" vakantie. De slagerij van de heer v. d. Stelt, welke in de If a-markt is ondergebracht. Zilvcrstr. 1 Tel 072-10892 het goedkoopste adres in Nederland Begunstigd door fraai zomerweer en in de beste stemming, gingen 43 le den van de Algemene Bejaarden Sociëteit „Vrij en Blij, op maandag 8 september j.l. er op uit, een dag tocht per bus te maken, naar Mont- ferland, 's-Heerenberg en Gelderse Ardennen. Zij vertrokken om 8 uur vanaf de parkeerplaats bij het Open Huis. Gereden werd via Zaanstad, Am sterdam en Gooistreek naar Maarn, alwaar in het restaurant „De Pyra- mide van Austerlitz" een heerlijk kop koffie met gebak werd genut tigd. Vervolgens via Zeist, Doorn, Rhenen, Arnhem en over de nieuwe autobaan naar Zevenaar, bereikten wij het prachtige heuvelland van Montferland met haar dichte bebos sing. In 's-Heereberg stond een prima koffietafel gereed. Van te voren was eerst nog gelegenheid om een borrel- Juni Je bent nog maar net op de wereld gezet, Je kent nog alleen maar je eigen bed, Dan moet je beslist op alle tijden In de wagen en rijden, rijden Je rijdt in je eigen wagen rond Met je duimpje in je mond. Pa en Moe, die lópen beiden Maar jij moet rijden, rijden, rijden En kun je al heel netjes zitten Dan maak je hele lange ritten Achter op de fiets van Ma Voorop rijdt de trotse Pa rijden Het eerste speelgoed gaat op wielen. Vertederd kijken alle zielen Hoe je obstakels kunt vermijden Toe maar jongen: rijden, rijden Maar dan komt pas de grote pret, Je krijgt je eerste autoped Wel lig je brullend op de grond: Er is een tandje uit je mond Maar na 't eerste medelijden Ga jij maar gauw weer rijden, rijden Nauwelijks groei je weer een „pietsie", Kijk! daar komt 't kleine fietsie. Weet je, wat de ouders zeiden O, kijk dat kind nou toch eens rijden Natuurlijk kreeg zijn Pa een slee En daarin moet je heel vaak mee. Hij vindt zichzelf niet te benijden: Mee móet-ie, dus maar rijden, rijden Toen - kreeg-ie een fiets, om naar school te gaan, Dat heeft-ie dan ook trouw gedaan Er kwam ook een racefiets, u kunt me geloven Spiksplinternieuw, van onder tot boven. Je zag 'em over de wegen glijden: Dat was pas een vaartjerijden, rijden Denk niet, dat ie een keer ging lopen, 't Werd hoog tijd, om een brommer te kopen Met een stel vrinden ging 't om „tijden" Dat was pas rijden, rijden, rijden En na een paar jaar, daar kwam dan de wagen. Een sportcar kon hem 't meeste behagen. Nu zit ie dagelijks achter 't stuur. Kijkt nauwelijks om naar de natuur Hij scheurt maar over 's heren wegen Pas op U komt 'em vast wel tegen Zwart glanzende wagen komt vóórgereden „Heeft niet geleden" rijden M. A. Ch. Smit-Du Fied. -* y «sL» Tl* VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Op bezoek o.a. aan 't Loo, St. Hubertusslot en kasteel Doorneburg Ook de derde 8-daagse vakantie week voor bejaarden, van 6 tot en met 13 september, met als stand plaats het „Troelstraoord" te Beek bergen is uitstékend geslaagd. Be houdens een enkel regenbuitje (don derdag en vrijdag waar men weinig of geen last van had) was het prach tig vakantieweer. De verzorging was weer uitstekend, er werden weer veel hele- en halve trips gemaakt en wat zeer belangrijk is tijdens zulk soort vankantie-weken, de sfeer was weer prima! Hiervan profiteerden in niet geringe mate een aantal mindervali- den, welke anders moeilijk met va kantie kunnen gaan. Op maandag werd onder andere de Heilig Landstiching, gelegen tussen Nijmegen en Berg en Dal bezocht. Een interessante excursie. Genoten werd van het natuurschoon rond Berg en Dal en Groesbeek, maar ook van de rit langs de druk bevaren Waal en door de Betuwe. De tweede dagtrip leidde onder meer naar Apeldoorn, De Dellen en Bronk- horst. In Apeldoorn bezocht het gezelschap de stallen op 't Loo, -waar tal van rijtuigen uit vroeger jaren staan, en het Paleis 't Loo, met een rijkdom aan schilderijen, meubelen en porcelein en glaswerk. In de Dellen, te Epe werd in bosrijke omgeving „De Os senstal" met een bezoek vereerd en deed men zich te goed aan de over heerlijke pannekoeken. De IJssel overstekende ging het ge zelschap naar het kleinste stadje van Nederland, Bronkhorst. Een stadje, wat het centrum betreft ge heel op de lijst van monumenten is geplaatst. Nationaal Park De Hoge Veluwe werd bezocht. Het Nationaal Park De Hoge Veluwe werd tijdens een halve dagtocht be zocht. Er was een interessante rond leiding door het St. Hubertusslot en een bezoek werd gebracht aan het Kröller-Muller museum, waar veel werk van Vincent van Gogh is sa mengebracht. Opvallend met hoeveel belangstelling deze vakantie-gan- gers de kunstwerken bekeken. Een tweede halvedag trip leidde naar Arnhem waar bezocht werd het open luchtmuseum. Ook hier weer een rondleiding. Met zeer veel genoegen werd er gekeken naar de vele kleder drachten, van vroeger jaren, welke uit kollekties zijn samengesteld uit het bezit van de koningin. Interes sant waren de uiteenzettingen over de bouw en de inrichting van oude boerderijen. In de romantische omgeving van Kas teel Doorneburg, gelegen in de Over- Betuwe (gemeente Bemmel) werd de koffie gebruikt en weer onder des kundige leiding het kasteel bezich tigd en tevens de kapel. Naast het vastgestelde programma werden er nog een aantal tochtjes ingelast, onder andere naar de Pos- bank. De heide bloeide nog volop zodat van de Posbank het een bij- z nder fraai gezicht was. Individueel maar ook in kleine groep jes werd er volop gewandeld in de on middellijke nabijheid van het Troel- stra-oord, gelegen midden in de bos sen. De benen gingen zelfs van de vloer Tijdens zulk soort vakantieweken zijn er altijd een paar ontspanningsavon den. Op één dezer avonden speelde er een orkestje. Samen met de andere gasten op het Oord heeft men pret tige uurtjes beleefd en gingen zelfs de benen van de vloer. Deze vakantieweek was dan ook een goed besluit van de drie gehouden vakantieweken waaraan in totaal 151 personen deelnamen. Gezien de ontelbare reakties zullen het volgend jaar er zeker nog meer aan deel ne men. Mevr. N. v. d. Graaf-Biersteker heeft reisleider Majoleée, zuster Annegon- da en chauffeur Arie Korenaar be dankt namens de deelnemers. Zij overhandigde hen een bedrag onder couvert. Zij uitte de wens dat dhr. Majolëe met dit soort werk door zou blijven gaan. Op een nog vast te stellen datum in cktober of november volgt een reünie van de deelnemers van alle reizen. Dan zullen o.a. de filmpjes worden vertoond van alle drie de reizen. Woensdag 1 oktober wordt in De Rank, Kennemerstraatweg 83 de na- jaarskledingbeurs gehouden voor de leeftijd van 4-12 jaar, georganiseerd door de Federatieve Vrouwenraad. Van de opbrengst van de kleding is 75 procent bestemd voor de personen die de kleding inbrengen. Het ove rige geld is bestemd voor de Federa tieve Vrouwenraad, die het geld voor een goed doel bestemd. De prijs van de kleding wordt in over leg met de inbrenger vastgesteld. Vuile of kapotte kleding wordt niet ingenomen. Er wordt streng geselek- teerd. De inbreng van kleding kan gebeuren 's morgens van 8.45 -12 uur. De ver koop is 's middags van 1.30 - 5 uur. Het terughalen van niet-gekochte k'eding en het afrekenen vindt uit sluitend plaats 's avonds van 7-9 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1