MODESHOW van sehagcii node makelaardij ©Es §3 elhandel Alkmaar Castricum Alkmaar IEUWSBLAD VOOR HEILOO Él •mtSST kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Kruisgebouw wordt ten Foto-Kino Heiloo helpt Noordierse kinderen [Ouderavond 6e openbare kleuterschool verhuur aangeboden Die jeugd van tegenwoordig Fotoclub Heiloo gaat weer beginnen woensdag 24 september in de Clinghe aanvang 20.00 uur. donderdag 25 september in het GULDEN VLIES aanvang 14.30-20.00 uur. entrée: f7.50 incl. koffie met gebak HEILOQ-Kennemerstraatweg 127 TEL: 072-31815 Uitgifte van folder bracht al vele nieuwe leden Unicef scholenverkoop brengt ruim 3000.op Een verrassing in de krant De Rijksbegroting van twee kanten bekeken Voorstelling te Alkmaar Gesprekskringenwerk over uiteenlopende onderwerpen „Gevaarlijk snoepgoed" De heer P. de Graaf ging heen Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet. CASH CARRY yvwwwwwvwwwwwwa een lekkere warme trui kopen Stichting voor Gezins- en Bejaardenzorg Noord-Kennemerland 0p en top verenigingsman jubileert Groots afscheid van „Horna"-directeur RAAD VAN HEILOO BIJEEN Aantal belangrijke zaken aan de orde DE NIEUWE VAN DEZE WEEK: Disco Mania Bomans Elvis Presley Herman Krebbers Conny v. d. Bos Abend in Wien LP. GOLDEN EARRING J. J. PANTEK0EK, ing. AANLEG RUITERPAD LANGS DE ZEEWEG Stichting voor Gezins- en Bejaardenzorg NOORD-KENNEMERLAND VERHUIST naar Westerweg 294 te Heiloo - 1 33e JAARGANG NO. 25 24 SEPTEMBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. lom het bezoek van een groep kinde ren uit Noord-Ierland aan Heiloo 1 straks te veraangenamen kwam er jezer dagen een geweldig aanbod van Foto Kino Heiloo. Het komitee kfijgt je beschikking over 45 fotokamera's, i jie drie weken lang geheel gratis ge- èruikt kunnen worden. Een geweldig \ebaar van Foto Kino Heiloo, waar juen bizonder gelukkig mee iis. Jzoals wellicht nog weet geeft Herman [Boersen een zelfde aantal fietsen in (bruikleen. In de tijdelijke huisvesting aan Het l/eid is de eerste ouderavond van de ieuw opgerichte 6e openbare kleu- >rschool gehouden. iidden november hopen de aktieve 'idsters juf. Semie Oosterwoud en lita Haartman-Bakker te velhui- en naar het momenteel in aanbouw jjnde scholencomplex in het plan (alevoort, westelijk gelegen van het ieuwe winkelcentrum. [ie nieuwe kleuterschool, momenteel a. 45 leerlingen, vormt samen met Ie 6e openbare basisschool een zgn. jeintregeerde school. [(adat door beide, leidsters de doel stellingen van de kleuterschool in iet algemeen belicht waren, werd ,an het slot van de avond een ouder- lommissie gekozen. Benoemd wer- len mevr. Boelhouwer, voorz., A. J. M. Heymerink secr., J. Bindt, penn. én de dames Dijkstra en Kaatee be stuursleden. fWVWWWWWV Door de centralisatie van alle kruis werk van de Kruisvereniging Heiloo, in het voormalige Groene Kruis ge bouw aan de Holleweg, werd het vroegere Wit-Gele Kruisgebouw aan de Commandeurslaan-hk Haesacker- laan overbodig. In de laatste verga dering werd mededeling gedaan, dat men het gebouw wilde verhuren maar niet verkopen. Mogelijk dat men te- zijnertijd er weer de beschikking over wil hebben. De Kruisvereniging „Heiloo" kwam tot stand door fusie van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis per 1 januari 1974. In het gebouw aan de Commandeurslaan was de laatste tijd gevestigd de Stichting voor Gezins verzorging en Bejaardenhulp „Noord- Kennemerland", welke binnenkort ondergebracht wordt in de voormali ge Cl. Willibrordschool aan de Wes- terweg. Het Wit-Gele Kruisgebouw werd in 1967 gebouwd. In de informatie over het voormalige Wit-Gele Kruisgebouw wordt gezegd dat het te gebruiken zou zijn als kan toorruimte en geschikt voor o.a. me dische praktijk. Mogelijkheden waren er voor een medisch centrum Het is nog niet zo lang geleden dat de vraag werd gesteld: „Is een me disch centrum in Heiloo niet moge lijk?" Gedacht werd dan aan spreek uren van doktoren in een gebouw. De laatste tijd hebben doktoren in Heiloo, verbonden met hun huis, een praktijk gevormd. Het bestuur van de Kruisvereniging „Heiloo" heeft inder tijd contacten gehad met de medici. IWVWiWVWWWVWV1, Wanneer je zoals wij nogal wat langs Je weg timmert krijg je zo hier en laar wel eens wat te horen over „die jeugd van tegenwoordig". Er worden uiten ingegooid, beplantingen ver nield, bordjes uit de grond getrokken, Kilde bloemen geplukt en ga zo maar oor. an de zwijgende meerderheid of lie- jer gezegd, de enorme groep jonge- en die zeer positief bezig zijn hoor je aar mijn smaak maar al te weinig. )ank zij deze jongeren kwam er zon- ag jl. weer bijna 1.000, - binnen oor de Noordierse kinderen. Dank ij deze jongeren kwamen er duizen- en guldens in het laadje bij het ko- litee „Hulp Noordierse kinderen leiloo" waardoor de plannen om deze inderen naar Heiloo te halen dopr ;onden gaan. Geld, veel geld, dat op le meest originele wijze werd bijeen- ïbracht. lank zij de jongeren in Heiloo kwam 'r een ouderwets, gezellig dorpsfeest ot stand met alles dr'op en d'ran. Een eest voor jong en oud dat klonk als een klok. !o zou je ook nog al die verenigingen armen opnoemen waar de jeugd zo ijn eigen inbreng heeft op wat voor terrein dan ook. jeugd in het algemeen en chauvi nistisch gezegd, de jeugd van Heiloo 11 in't bijzonder, doet naar mijn smaak geweldige dingen; dingen waar wij 'Is volwassenen nog heel wat van kunnen leren. Wij slaan in elk geval al deze aktivi- teiten met stille verwondering gade. Zij kloppen zich hier bepaald niet 'oor op de borst. Laten wij er daarom des te meer met respect ons petje 'oor afnemen. Geen „hot news maar lel verschrikkelijk belangrijk dacht pt zo. Kom eens kijken op een van de volgende avonden 30 september Dia-avond. 14 oktober Zwart/wit fotowedstrijd. 28 oktober Lezing met dia's. 11 november Bespreking Nationale selectie zwart/wit foto's. De avonden worden gehouden in „Het Open Huis" aanvang 8 uur. U bent altijd van harte welkom. c. Daar werd ook gesproken over een gemeenschapscentrum, in zuid-west, waar dan spreekuur in gehouden kon worden en o.a. een filiaal van de openbare bibliotheek in gevestigd zou kunnen worden. Het is allemaal niet doorgegaan. Mogelijk dat één of een combinatie van tandartsen dit zo gunstig gelegen gebouw in gebruik kunnen nemen. Temeer daar de meeste tandartsen (5) nu wonen binnen een geringe straal van het centrum der gemeente. Vorige week werd door de Kruisver eniging „Heiloo" een folder verspreid met informatie over deze zo belang rijke vereniging, waarvan ieder Hei loos gezin nog geen lid is. 'De heer Van Deursen, sekretaris- penningmeester van de Kruisvereni ging „Heiloo" toonde zich zeer ver rast over het resultaat van de uit gifte van deze folder waarin, onder andere werd opgewekt lid te worden. (Tussen haakjes, 4700 gezinnen zijn al lid!). Velen gaven zich op en in lichtingen werden gevraagd. Voor het gemak noteren wij hier nogmaals het telefoonnummer van de vereniging en het adres: Kruisgebouw Holleweg 94, kantoor geopend vanaf maandag tot en met donderdag 's morgens van 9.30 tot 10.30 uur en telefoon 31073. Ook inclusief Termijen en Vrieswijk In de folder wordt gezegd dat het werkterrein van de wijkverpleegkun dige, zuster C. J. van Leeuwen loopt ten noorden van cje lijn Kanaalweg- Stationsweg-Pastopr van Muijenweg inclusief Mariënstein. Wij vernamen dat daartoe ook behoren de wijken Termijen en Vrieswijk. Dank zij de enthousiaste hulp van de Kennedyschool voor Mavo, de St. Jan Mavo en de St. Agneshuishoudschool, heeft de huis aan huis verkoop van Unicefkaarten in Heiloo deze keer 3167,30 opgebracht. Verleden jaar was dit 2066,59. Het regionaal Uni- cefcomité dankt alle leerkrachten en leerlingen, die hieraan hebben mee geholpen van harte voor de inspan ningen die zij zich getroost hebben. Vele kinderen, verspreid over de ge hele wereld, worden met de gelden die Unicef ontvangt, geholpen aan een menswaardiger bestaan. Tot Nieuwjaar aan toe kunt u op de hieronder vermelde verkoopadressen nog steeds kaarten en agenda't ver krijgen. Hierbij zijn ook de reeds be kende minikaarten, prentbriefkaar ten, luchtpostpapier en geschenkdo zen. „Groet een vrind en helpt een kind" Plaatselijke verkoopadressen Heiloo: „Het Open Huis", St. Wilibrordusw. 9 Kunsthandel „De Candelaer", Hee- renweg 211; Mevr. v. d. Stok, Zevenhuizen 1; Mevr. Slavenburg, v. Merlelaan 4; Mevr. Naessens, de Vang 2; Mevr. Moerbeek, Tulpencroftlaan 40. Limmen: Mevr. Neelen, Kapelweg 15. Egmond aan de Hoef: Mevr. Weeda, Prinses Beatrixlaan 37. Egmond aan Zee: Kapsalon Kleinveld, Prins Bernhard- straat 12; Hr. Janzen, Zeeweg 92. Heeft u ook een prachtige, door een kind gemaakte kaart of tekening ge vonden in de Uitkijkpost? Die kaart is een vredesgroet van een schoolkind uit Heiloo aan u. De kin deren hebben vorige week op school deze kaart gemaakt, zodat u juist in de Vredesweek deze groet zou krij gen. Het Interkerkelijk Vredesberaad Hei loo heeft n.l. aan alle basis- en kleu terscholen in Heiloo gevraagd om de leerlingen deze kaart te laten te kenen. Dit is niet de enige aktie, die het I.K.V. Heiloo in deze vredesweek or ganiseert. Deze week is er de Kapelkerk aan de Laat in Alkmaar een grote manifes tatie onder het motto „Leven en Welzijn" georganiseerd, waar naast vele andere groepen ook het I.K.V. een stand heeft ingericht. Deze mani festatie duurt tot en met 28 septem ber Ook op zondag 28 september wordt er, mede door het I.K.V., een oecu menische dienst om 19 uur in de Ge reformeerde Kerk georganiseerd Het thema van de dienst is het the ma van de Vredesweek nl. „Weg van Honger en Geweld. De dienst wordt voorgegaan door Rector Bertrand en ds. Piso'. De kollekte die gehouden wordt is ten bate van het „Defence and Aid Fund". De doelstellingen van dit fonds zijn: 1. Het verschaffen van rechtsbijstand aan hen die worden beschuldigd van het overtreden van de rassenwetten in Zuid-Afrika. \2. Het scheppen van mogelijkheden om de veroordeelden na hun straftijd weer een plaats terug te geven in de maatschappij en het verlenen van hulp aan de gezinnen van gevange nen. 'Het geven van informatie over het onrecht in Zuid-Afrika om zo het ge weten v. d. wereld wakker te hou den. Voer het geval u toch nog de Vredes week zou vergeten, hebben wij span doeken opgehangen om u er nog maals aan te herinneren. Voor in lichtingen kunt u terecht bij mevr. A. Muts, Termeyen 19, tel. 33515, Mej. H. van Rheenen, Westerweg 180. IP.S. Het aantal getekende kaarten was niet toereikend voor de totale oplage van de Uitkijkpost, zodat niet iedereen een kaart bij zijn krant vindt. door J. Keja (WD) en A. Kosto (P.v.d.A.) Wij deden al mededeling van een bijeenkomst ter bespreking van de rijksbegroting voor 1976. Het zijn de tweede kamerleden J. Keja (VVD) en A. Kosto (P.v.d.A.) die vanuit duide lijk verschillende gezichtshoeken dit zullen deen, morgen, donderdag 25 september in de zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat. Naast leden van deze partijen wordt ook grote belangstelling verwacht van andere belangstellenden. De toe gang is vanzelfsprekend gratis. Sinds '69-'70 bestaat er op het Petrus Canisius College te Alkmaar de tra ditie dat er jaarlijks een serie voor stellingen wordt gegeven van een blij spel uit het klassieke en semi-klassie- ke repertoire. Zo kwamen de afgelopen jaren au teurs als Shakespeare, Molière, Gol- doni en Tsjechow aan bod. Het nieuwe seizoen wordt ingezet met „School voor vrouwen" van Mo lière. Medespelenden zijn leerlingen, oud leerlingen en leraren van de school. De regie is zoals altijd in handen van Wim Boddeke, leraar toneelkunst. De voorstellingen vinden plaats op 2, 3 en 4 oktober in de aula aan de Bleekerskade te Alkmaar, telkens om 20.00 uur. In het kader van de Raad van Kerken Er zijn vele soorten mensen. Er zijn mensen, die van mening zijn dat de veranderingen in leven en denken zich lang niet snel genoeg voltrekken. Er zijn anderen, die vinden dat het veel te snel gaat. Er zijn er ook, die hopen dat er spoedig een einde komt aan deze „overgangstijd", waar we eindelijk in een beetje rustiger vaar water terecht komen. Maar hoe de mensen ook zijn, allemaal houden zij zich op de een of andere wijze bezig met deze tijd. Een van de vragen is daarbij wat het Evangelie voor ons kan betekenen zowel nu als met het oog op de toe komst. Allen, \die zich op enigerlei wijze met het christelijk geloof ver bonden weten, zowel in als buiten kerken, zitten met dezelfde vraag. Daarom zal er komend winterseizoen in het kader van de Raad van Kerken een aantal gesprekskringen worden gehouden, waarbij iedereen - ouderen en jongeren - welkom is. Bij voldoende deelname zullen de ge sprekskringen worden opgezet. De startbijeenkomst wordt gehouden op maandag 6 oktober '75 in de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat en zal beginnen om 8 uur 's avonds. Hier zullen de onderwerpen nader toege licht worden. Het ligt in de bedoeling, om per kring 4 a 5 avonden bijeen te komen. Onderwerpen: 1. Naar een nieuwe Levensstijl. 2. Einde of nieuw begin (boekje van dr. F. Boerwinkel) - Verheldering t.a.v. de tijd waarin wij leven. 3. Gemeente van onderen (boekje van ds. J. Vuijst) - Wat betekent het Gemeente van Christus te zijn. 4. Moderne Theologie - a. Jodendom, b. Verzoening en Lijden (boekje van ds. Wiersinga). c. etc. etc. 5. Jongeren groep - Onderwerp na onderling overleg. 6. Bijbelkring - Onderwerp na onder ling overleg. De deelnemers kunnen zelf, als ze vende onderwerp, een keuze maken. Voor opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot, de volgende adressen A. Brandsma, Molenweg 11, 30129; Pastor H. Buskermolen, Holleweg 111 31453 H. de Kruijk-Boerma, Korbeellaan 4, 33052 ds. Ph. Ouwendijk, v. Doornstaat 24, 30719 P. Rietveld, Heersmeeth 2, 34931 en M. Sants-Kottman, Vrieswijk 35, tel. 32564. Vanavond blijspel in „De Loet" Vanavond, woensdagavond, wordt in het verzorgingstehuis „De Loet" op gevoerd het blijspel „Gevaarlijk snoepgoed". Uitvoerendén zijn leden van het Noord-Hollands Kleintoneel uit Winkel, onder leiding van de heer Leguit. Deze toneelgroep was al meer dere malen in „De Loet". In „Gevaarlijk snoepgoed" komen tal van speler(sters) voor het voetlicht. In personen als St. Nicolaas, Napo leon, een stelletje zeerovers, zelfs een boef, maar ook een vrolijke clown. In „Gevaarlijk Snoepgoed" verschijnen ook een aantal haremdames. U ziet, nogal uiteenlopende personages. Naast „De Loet"-bewoners mogen ook bewoners van de woningen voor bejaarden uit de naaste omgeving, deze ontspanningsavond bijwonen. was o.a. bouwer aan de Ger. Kerk Op 53-jarige leeftijd overleed vorige week de heer P. de Graaf, bij velen bekend als Piet de Graaf, bedrijfs leider van de firma Zandbergen, fruithandel (Alkmaar). De gezondheid van Piet de Graaf liet al lange tijd te wensen over, maar het overlijden overrompelde velen. Velen woonden vrijdagmiddag de uit vaartdienst bij welke plaats vond in de Gereformeerde Kerk. De dienst werd geleid door ds. O. Ch. Verkuyl, tot voor kort predikant in Heiloo, thans in Musselkanaal. Op verzoek werden geen toespraken gehouden of bloemen gezonden. Direkt na de bevrijding hebben wij Piet de Graaf leren kennen, hij meen de ook een aandeel te kunnen en te moeten leveren in het besturen van de gemeente. Dit gebeurde, als anti revolutionair, bij de verkiezing van een nood-gemeenteraad. De Gere formeerde Kerk had hier nog geen kerkgebouw. Piet de Graaf is één der bouwers geworden van het huidige kerkgebouw aan de Noordergeest straat. Geen gemakkelijk taak, voor al omdat oorspronkelijk gedacht werd aan een kleiner kerkgebouw. Geprofiteerd werd van het zakelijk inzicht van de overledene en het doorzettingsvermogen. Piet de Graaf fungeerde zelfs nog een tijdje als organist. In de commissie van beheer, van de Gereformeerde Kerk, had Piet de Graaf tot zijn dood nog zitting. Binnen en buiten het kerkelijk leven was hij een geziene figuur, vooral door de spontane wijze waarop hij anderen benaderde. Je kunt een Borstrok aantrekken. Maar wat je ook kunt is col of ronde hals, Shetland wol, acryl. Kom even kijken bij HEERENWEG 205 Tel. 34461 afd. Heiloo/Limmen Met ingang van 1 oktober a.s. ver huist de Stichting Noord-Kennemer- land voor gezins- en bejaardenzorg naar het volgend adres: Westerweg 294 (zijingang oude Willi- 1 rcrdusschool) te Heiloo. Dc ruimtes in het Wit-Gele kruisge bouw aan de Commandeurslaan 1 zijn te klein geworden voor de zich snel uitbreidende afdeling van deze stichting. Men krijgt nu de beschikking over eigen kantoor- en vergaderruimtes, waar men op een plezierige wijze een ieder kan ontvangen. Ook het leiders/leidsters bestand wordt per 1 ooktober a.s. uitgebreid, zodat u de volgende personen tijdens het 'spreekuur zult aantreffen: Afd. Gezinszorg: mevr. Kenter-v. Ophem mevr. de Vries. Afd. Bejaardenzorg: mevr. Zuider- duin-v .d. Meij; mevr. Bouma-Wits; mevr. Vermeulen-Fruijtier; Mej. Kui per; Hr. Lammerts. Het spreekuur van de afdeling blijft van maandag t.m. vrijdag van 08.30- 09.30 uur. De telefoonnummers blijven voorlopig nog ongewijzigd, afd. Gezinszorg 072- 30000; afd. Bejaardenzorg 072-30570. Zilvcrstr.l Tel 072-10892 hef goedkoopste adres in Nederland Echtpaar Groot stapte 50 jaar geleden in het huwelijksbootje Het is niet meer mogelijk om van de vele jubilea in Heiloo regelmatig melding te maken. Eén uitzondering willen wij maken voor de heer Thijs Groot en mevrouw M. Groot-Bakker die a.s. vrijdag, 26 september 50 jaar getrouwd zijn. Dhr. Groot heeft, zo als men pleegt te zeggen: „een hele staat van dienst achter zich". Dhr. Groot is, van jongst af, een mu zikant in hart en nieren. Het begon al in de Zaanstreek waar hij geboren werd, verhuisde naar Purmerend, en werd daar lid van „Kunst na Arbeid". „Daar heb ik de prettigste herinne ringen aan", zo zegt de jubilaris. Als hovenier naar Heiloo gekomen dook hij weer direkt in de muziek, te weten: hij werd lid van „Eensgezind heid" en de operettevereniging „Hei loo". En niet zo maar een lid! Acht tien jaar is hij al bestuurslid, eertijds drie jaar voorzitter en sinds kort heeft hij de voorzittershamer weer toegewezen gekregen.. „Ik hoop dat een ander, een jongere, het spoedig kan overnemen, dit is niet normaal dat op mijn leeftijd iemand voorzitter moet zijn". Om nog even bij „Eensgezindheid" te blijven, al vele jaren leidt dhr. Groot jonge leden op voor het orkest. Iedere zaterdagmorgen is hij op zijn post en kennelijk heeft hij nog veel plezier in dit werk, wat geheel prodeo wordt gedaan. In H.O.V. heeft dhr. Groot ook zijn sporen verdiend. Zijn vrouw en hij waren wat men noemt, lange tijd „werkend" lid. Hij hanteerde ook een aantal jaren de voorzittershamer. Dit deed hij ook in de Hoveniers vereniging „Alkmaar en Omstreken" en dat nog wel zeven jaar lang. Mensen als Thijs Groot, de eenvoud zelve, en die je met een lantaarntje moet zoeken, mogen best eens een keertje met echtgenote, in 't zonne tje gezet worden. Fin dit doen we dan bij deze! Wilt u hen feliciteren a.s. vrijdag, dan kunt u hen en de familie vinden in Café ,,'t Putje", aan de Kapellaan. De receptie is van 5-7 uur. N.M. Na 21 jaar direkteurschap van „Melco" en „Horna" Vorige week woensdagmiddag werd in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar, afscheid genomen van de heer A. Rodenburg. Het vond plaats onder zeer grote belangstelling en op waar lijk grootse wijze. De heer Rodenburg en zijn echtge note waren kennelijk verrast door de belangstelling op deze receptie. Dhr. Rodenburg heeft 21 jaar, vanaf de stichting, als direkteur de gehele ont wikkeling meegemaakt van de „Mel co", later de „Horna". De heer N. Hoornsman, voorzitter van de c.v. „Noord-Holland", gaf daar van een overzicht. Hij overhandigde dhr. Rodenburg als afscheidsgeschenk onder andere een gouden horloge met inscriptie. Voor de Noord-Hollandse Bond van Zuivelhandelaren sprak de - heer Barneveld. Deze bood het echt paar Rodenburg een kleurentelevi sie aan. De heer Morshuis bood, na mens het personeel, een set tuinstoe len aan. Dhr. Rodenburg dankte zichtbaar be wogen, voor zoveel belangstelling en hvlde. o.a. voorstel voor een crediet: restauratie Witte Kerk De raad van Heiloo komt bijeen op aanstaande vrijdagavond 26 septem ber. Er staan een 16-tal punten op de agenda, waaronder een aantal be langrijke. Burg. en weth. schrijven aan de raadsleden over de strekking van een crediet van 192.064,— voor restau ratie van de Witte Kerk het volgen- dG'. Onlangs werd geconstateerd dat het pleisterwerk aan de binnenzijde van de bij de gemeente in eigendom zijnde toren van de Witte Kerk door de in de oude steen aanwezige chemische stoffen begon los te raken. Getracht is dit euvel provisorisch te verhelpen, hetgeen zonder resultaat bleef. Ook bleek toen dat het buitenpleisterwerk door algvorming ernstig was aange tast. Daar dezelfde klachten zich ook bij het kerkgebouw voordeden, hebben B. en W. in overleg met de Kerkvoog dij door het architectenbureau Rap- pange B.V. te Amsterdam, welk bu reau ook de vorige restauratie heeft begeleid, een begroting voor de to tale herstelwerkzaamheden laten op maken. De totale kosten van deze restauratie waardoor genoemde gebreken o.a. door een betere ventilatie afdoende worden verholpen, bedragen voor de toren 97.347,— en voor het kerkge bouw 124.717, In een gezamenlijk schrijven van Kerkvoogdij en gemeentebestuur is aan de Minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk ver zocht een bijdrage in deze kosten te verstrekken. Door de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg is echter bericht, dat door het ontbreken van de middelen thans geen definitieve subsidietoezeg gingen kunnen worden gedaan. Men geeft in overweging het verzoek over enige jaren te herhalen zonder zich reeds te binden over een dan te ne men beslissing. Voor de Kerkvoogdij is het ten enen male onmogelijk zonder voldoende subsidie de restauratie te laten uit voeren. B. en W. zijn bereid de kosten van herstel van het kerkgebouw, waarmee uit overwegingen van cul turele aard toch onze gehele gemeen schap is gediend, te betalen, waarbij overeengekomen is, dat de Kerkvoog dij 30.000,— bijdraagt en eventuele toekomstige rijks- en provinciale sub sidies aan de gemeente cedeert. SUBSIDIëRING VAN JEUGDSPORT B. en W. willen een verordening vast stellen régelende de subsidiëring van jeugdsport. In een uitvoerig schrijven aan de raadsleden lichten zij op de volgende wijze hun voorstel toe In één sector is middels de sportad- viescommissie uitvoerig met alle be trokken instellingen overlegd, name lijk in die van de sport (de z.g. denk sporten daarbij inbegrepen). In samenhang met een subsidierege ling voor jeugdsport zullen de ge- bruiksvergoedingen voor gemeentelij ke sportaccommodaties per 1 januari 1976 worden opgetrokken. Dit houdt in dat de vergoeding voor terreineh voor buitensport zullen worden ver hoogd van 350.tot 500.per veld en de vergoeding voor de sintel- baan van 420.— tot 600.—. Zowel de subsidiebedragen als de huren zul len telkenjare worden herberekend volgens het prijsindexcijfer over het voorafgaande jaar. Met de betreffen de sportverenigingen zullen ingaande 1 januari 1976 nieuwe uniforme huur contracten worden gesloten. AANTAL BELANGRIJKE ZAKEN VOLGENDE WEEK IN BESPREKING Agendapunt 4 voor de a.s. raadsver gadering gaat over de Wet „Reorga nisatie Binnenlands Bestuur", een belangrijke zaak, ook voor de ge meenten. Plaatsruimtegebrek en de uitgebreidheid van de informatie, van B. en W. aan de Raad, deed ons be sluiten volgende week daarover te schrijven. Tegelijkertijd met een ver slag over de besprekingen in de Raad. Een tweede punt, punt 6 van de agen da: „Vaststelling verordening gelde lijke steun verhuis- en herinrichtings kosten Heiloo 1975", willen we dan ook behandelen. INZAGE VAN DE RAADSSTUKKEN De agenda en de stukken betrekking hebbende op deze openbare raadsver gadering zijn voor een ieder in te zien op donderdag 25 en vrijdag 26 sep tember op de afdeling Algemene Za ken,ten gemeentehuize. Dit tijdens de kantooruren. Ook kan men de stuk ken inzien tijdens de openingsuren in de leeszalen van de Openbare Biblio theek en Leeszaal, op de Kennemer straatweg en Ewisweg-hoek Pastoor van Muijenweg. SPOORWEGO VERG AN G SCHUINE HONDSBOSSCHELAAN WORDT VERBREED De spoorwegovergang Schuine Honds bosschelaan is o.a. door de in de di recte omgeving gelegen scholen en de uitbreidingen in zuid-west een druk verkeerspunt geworden. Daarom be staan er plannen deze relatief smalle overweg te verbreden. Ook van de kant van de ouders, wier kinderen voor het schoolbezoek iedere dag vier maal deze overgang oversteken, wordt aandrang uitgeoefend tot ver breding over te gaan. De Nederlandse Spoorwegen zijn in principe bereid medewerking te ver lenen en willen daartoe een plan met begroting opstellen. De hieraan ver bonden kosten bedragen 3.480, 22 originele hits met een glimlach 40 greatest hits Beethoven Vioolconcert van dichtbij met Rudolf Schock en Renate Holm Weer leverbaar binnenkort: VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Enige tijd geleden schreven wij over het toenemen van de ruitersport, maar ook over de geringe mogelijk heden deze sport te beoefenen. Het is daarom verheugend dat B. en W. naast de aanleg van een ruiter pad in de in aanleg zijnde bosstrook (tussen Zeeweg en Vennewatersweg) nog met een ander voorstel komen. Zij schrijven hierover aan de Raad het volgende: De Zeeweg is een geliefde plaats waar deze „sport" wordt beoefend; daar door worden de wandelpaden in de bossages in elkaar getrapt. Het berij den daarvan dient dan ook te worden voorkomen. Een en ander heeft geleid tot plannen - naast de aanwezige fiets- en wan delpaden - een afzonderlijk ruiterpad langs de Zeeweg te realiseren. In de groenstrook langs de zuidzijde van de Zeeweg is hiervoor ruimte aanwezig, terwijl via dat tracé aan sluiting wordt verkregen op de ge projecteerde ruiterpaden in de fasen vijf en acht van het recreatieplan. De kosten van een dergelijk pad zijn door de afdeling openbare werken ge raamd op 24.752,—. Bezien zal nog worden of in de toekomst door grond aankopen enkele knelpunten in de route, waar de bosstrook wordt on derbroken en de ruiters door de smal le berm worden gevoerd, kunnen worden opgeheven. Als enig knelpunt resteert dan nog de brug over de Hoe- vervaart, waar een afdoende oplos sing niet of slechts met hoge kosten kan worden gevonden. B. en W. stellen dan ook voor het be nodigde bedrag voor aanleg beschik baar te stellen. GEEN VERKEERSLICHT INSTALLATIE OP KRUISPUNT STRAATWEG - ZEVENHUIZER- LAAN - GROENELAAN B. en W. hebben gekozen voor een eenvoudige en relatief goedkope ver betering, waardoor de verkeerspro blemen ter plaatse bevredigend wor den opgelost. De voorzieningen betreffen o.a. ver betering van de toegang van de Ze- venhuizerlaan op de Kennemerstraat weg door vervanging van de klinker bestrating door asfalt; het aanbren gen van wegenmarkeringen door mid del van wegenverf en het verplaatsen c.q. verbeteren van bestaande bus- haltes Opneming van een verkeerslichten installatie is niet noodzakelijk daar de „schaduwwerking" van de bestaan de installatie bij de Stationsweg vol doende ruimte geeft de Kennemer straatweg op of af te rijden; boven dien zal te zijner tijd bij aanleg van de zuidelijke wijkontsluitingsweg ook op dat punt een verkeerslichtenin stallatie nodig zijn. Uitvoering van de geschetste werken bedragen naar raming 40.000, SPREEKUUR C.D.A. Het C.D.A. houdt vanavond weer, van half acht tot acht uur, spreekuur op het gemeentehuis. Openbare behandeling door Prog. Comb. De Prog. Comb, behandelt de agenda voor de raadsvergadering, vanavond in het openbaar, in het Open Huis. Aanvang 8 uur. Men kan dan aan de discussies deelnemen. PARKEERVERBOD GEWENST VOOR GEDEELTE HEERENWEG „Op 21 augustus 1975 is een brief bin nen gekomen van de bewoners van het gedeelte van de Heerenweg ten noorden van de Kerkelaan, waarin zij verzoeken om een inrijverbod voor auto's ter plaatse. Het is gebleken, dat er - ondanks de aanwezigheid van parkeergelegenheid op de hoek Kerkelaan-Heerenweg - toch nog veelvuldig auto's worden ge parkeerd op het betreffende gedeelte van de Heerenweg vooral- door auto mobilisten die hun hond uitlaten of gaan trimmen in het Heilooërbos. Dit veroorzaakt inderdaad overlast, omdat uitritten worden geblokkeerd en de weg in- en uitrijden wordt be moeilijkt. Bovendien is het gewenst dat bij brand en ongevallen de weg vrij blijft van geparkeerde auto's" zo constateren B. en W. Genoemde bewoners stelden een inrij verbod of parkeerverbod voor. Het instellen van een parkeerverbod is de aangewezen maatregel. Gezien het voorafgaande stellen B. en W. voor het parkeren voor het betreffende gedeelte van de Heeren weg voor beide zijden te verbieden. Commandeurslaan 1 Heiloo m.i.v. 1 oktober 1975 (oude Willibrordusschool, zijingang) Spreekuur maandag t/m vrijdag 08.30 - 09.30 uur Tel. afd. Gezinszorg 072-30000 Tel. afd. Bejaardenzorg 072-30570 i 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1