□rchipLCir Ook bij SLIJTERIJ 242 SUPERMARKTPRIJZEN Heerenweg 242 Heiloo Telefoon 072 - 34650 makelaardij STAATSLOTERIJ NOORD-KENNEMERLAND VERHUISD jelhandel "Alkmaar IEUWSBLAD VOOR HEILOO kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Voortreffelijk gespeelde werken op 1ste abonne mentsconcert van „De Heilooër Kring" Jubilerend „Nieuw Leven" geeft feestconcert Geslaagd voor ingenieurs- examen cultuurtechniek Slager J. Brink viel weer in de prijzen Afsluiting gedeelte Stationsweg Gemeentepersoneel won viswedstrijd Van Schagen Mode toonde herfst- en winterkollektie VANAF DONDERDAG STARTEN WIJ WEER met een NIEUWE KOLLEKTIE. Juwelier Herman Kwaad Overweldigende belang stelling voor Nivon informatie-avond AFVALSTOFFEN Afsluiting van de Vredesweek 1975 met oecumenische kerkdienst A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 640e loterij maandag 6 oktober a.s. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Rommelmarkt - Fancy-Fair Stichting voor Gezins- en Bejaardenzorg naar WESTERWEG 294 le Heiloo Gastouders Noordierse kinderen bijeen „Falkland" pionier overleden GEZOCHT: „Mooie" Majorette- j meisjes - T.K.H. Voor Trompetterkorps „Heiloo" NU opgeven SHOWBLAZERS BAS plus TROMPET I.P. O 1 ROOT Ouderavond kleuterschool „De Nieuwe Hoeve" ERVAREN SH0W-0VERSLAGER IN RUIME SOHWUNQ /INPT U Bi J. J. PANTEK0EK, ing. Vignet voor sportvereniging Groefsema De laatste 2 jaar geen j uitzending van kinderen i In herinnering de auto-puzzelrit Nierstichting-kollekte 20 t/m 25 oktober SHOWMANNEN, die willen toeteren Ouderavond van de Nic. Beetsschool JONGEDAMES SHOWBAND TKH HEILOO MAJORETTEKORPS TKH 33e JAARGANG NO. 26 1 OKTOBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Reilaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Opmerkelijk spel van Theo Olof, in werk van W. A. Mozart In het programma van het eerste abonnementsconcert in het seizoen 1975-'76, van de Stichting „De Hei looër Kring", vorige week woensdag avond in de aula van het Psych. Cen trum „St. Willibrord", stond een drie tal werken. Naast werken van W. A. Mozart en Ludwig van Beethoven, één van de levende componist Willem van Otterloo. Theo Olof mag geacht worden een uitstekend vertolker te zijn van Mo- larts vioolconcerten. Het vioolconcert K V. 219 was één van de vijf concer ten die Mozart in één jaar tijd maak te, in het jaar 1775 op 19-jarige leef tijd. Theo Olof gaf van dit vioolcon cert een opmerkelijke en voortreffe lijke vertolking. Vooral het adagio klonk bijzonder mooi en zo maakte t»k het Tempo di Menuetto een ge voelige indruk op de vele aanwezigen Ide zaal was voldie zich ontlaadde in een langdurig applaus, ook van de leden van het Noordhollands Phil- iiarmonisch Orkest en haar dirigent André Vandernoot, die op prachtige wijze begeleidde. Theo Olof van zijn kant liet hen volop delen in dit sue- Van Beethoven stond op tiet program ma de Symfonie no. 8 in F gr. t. op. 93. Deze achtste symfonie werd door Beethoven reeds ontworpen, terwijl hij nog aan de zevende werkte. Ook modern werk op 't programma Velen staan nog onwennig tegenover de moderne klassieke muziek. Moge lijk moet men deze meer horen om tot grotere waardering te komen. Naast Mozart en Beethoven stond dus Willem van Otterloo op het program ma. Het moderne werk van deze com ponist was „Symfoniëtta", een werk voor 12 houtblazers en 4 hoorns. Vlekkeloos door dit ensemble uitge voerd. Een werk wat hoge technische eisen stelt aan de instrumentalisten die, blijkens de uitvoering ook volop aanwezig zijn in het N.Ph.O. De toe hoorders honoreerden ook deze uit voering met een welverdiend applaus. Als geheel dus een mooie kunstzinni ge avond, een goed begin van de serie van vier concerten. N.M. De gemengde zangvereniging „Nieuw Leven" bestaat 30 jaar. Ter gelegen heid hiervan geeft men een feestcon cert „Bel Canto" op woensdag 29 ok tober in de Moeder Godskerk aan de Holleweg, Aanvang 20.00 uur. Een uniek concert waarbij selecties, aria's en koren uit opera en operette ge bracht zullen worden door het jubi lerende koor met medewerking van Jenny Veeninga, sopraan, Caroline v. Hemert, alt/mezzo-sopraan, Piet de Reuver, tenor, John Bröcheler, bas/ bariton, aan de vleugel Hans Broek man, de Amsterdamse Tram Harmo nie. Dirigenten: Jan Ros en Piet de Reuver. Algehele leiding: Piet de Reuver. De toegangsprijs bedraagt 7.50. Voor houders van een C.J.P. 4. -. Donateurskaarten, 5.— voor 1 toe gangsbewijs, 10.— voor 2 toegangs bewijzen. Ere-donateur, 15.- - of meer voor 2 toegangsbewijzen met gereserveerde plaatsen. Binnenkort komen de leden bij u langs voor donateurskaarten en toe gangsbewijzen. Voorverkoopadressen zijnmevrouw C. Zuiderduin, Heerenweg 120, tel. 31172, de heer J. Burgering, Stati onsweg 35, tel. 31198, mevr. M. Ze- gers, De Blomhof 14, tel. 31096 of bij bet Open Huis aan de Willibrordus- weg, tel. 33368. We willen u graag adviseren om vooral tijdig voor kaarten te zorgen. Onze plaatsgenoot de heer J. P. Asjes slaagde voor het Ingenieursexamen cultuurtechniek, aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. tijdens de gehouden Landbouwdag Slager J. Brink viel vorige week woensdag, tijdens de gehouden Land- bouwdag in Alkmaar, weer in de prij zen. Met zijn kollektie koeien van eigen weiderij, behaalde dhr. Brink een eerste prijs en twee eervolle ver meldingen. In de afdeling vette kal veren behaalde onze Heiloose slager eveneens een eervolle vermelding. in de periode van 6 t/m 17 okt. 1975 Het gedeelte Stationsweg, gelegen tussen spoorbaan en Westerweg zal in de periode 6 t/m 17 oktober 1975 worden herstraat. Dit weggedeelte zal dan tijdelijk voor alle verkeer - behalve fietsers en voetgangers - in oostelijke richting worden afgesloten. Het verkeer zal via aanduidingen op belangrijke punten op de afsluiting attent worden gemaakt. Het is mogelijk, dat de werkzaamhe den kortere óf langere tijd in beslag zullen nemen dan de aangegeven pe riode. Ving 1573 cm vis; Rijkspolitie 712 cm Op zaterdag 27 september is de 2de viswedstrijd in dit jaar tussen Rijks politie en Gemeentepersoneel gehou den in de vijvers van „Het Baafje". In de stromende regen werd verwoed gestreden om in het bezit te komen van de groepsbeker. Hulde en waardering voor de dames Smitts en Otto, die kans zagen on danks regen en wind de gevangen vissen te meten en te noteren. Ondanks een langslaper kon de wed strijd toch nog op tijd beginnen. De totale uitslag van de 2 wedstrijden samen was: Het Gemeentepersoneel met 1573 cm bekerwinnaarRijkspoli tiepersoneel met 712 cm sportieve verliezer. Ie bij het Gemeentepersoneel was S. Droog met 284 cm; le bij het Rijks- politiepersoneel J. Epskamp, 87 cm. De meester Rommel-trofée voor de grootste vis was nu voor W. Jas van de Rijkspolitie met een brasem van 42 cm. Vorige week woensdag en donderdag, resp. in Castricum en Alkmaar, toon de Van Schagen Mode haar nieuwe herfst- en winterkollektie voor een uitverkocht huis. Een zeer fraaie kol lektie voor jong en oud waar chique en sportief hand in hand blijken te kunnen gaan. Bepaald niet extra-va gant maar wel opvallend door zijn schitterende kleuren, aparte dessine ring en de kwaliteit van stoffen en afwerking waar de heer en mevrouw Van Schagen hoge eisen aan stellen. Een ongelooflijke serie lange mantels van befaamde binnen- en buitenland se couturiers waaronder de bekende camelkleurige in nieuwe lijn, mantels in een verfijnde tweed, regenmantels met een leuke ruitvoering waarbij ook rokken in dezelfde stof verkrijg baar zijn, loden mantels met een pel- lerine, mantels in een soepele flanel en een opvallend mooie zwart zijden mantel met een wollen uitvoering. Ook het mantelkostuum is weer hele maal in ere hersteld. In een sportieve en toch chique belijning voor de rij pere vrouw en bijzonder leuke pakjes voor de jongeren, b.v. in battledress- 'stijl met een voering in dezelfde stof als de rok en aan de buitenkant po plin of zijde. Soms zelfs aan twee kanten te dragen. Prachtige buitenpakken waren er te zien van Mischa Vermont met een „jupe culotte" oftewel broekrok in een loden stof, flanel of tweed. Erg apart. Japonnen en deux-pièces zijn er te kust en te keur. Opvallend zijn vooral de soepele stoffen en schitterende natuurlijke kleuren van herfstbossen of heide. Er zijn ook weer veel ruiten of strepen in de mode en pakjes waarbij het rugpand en de mouwen van een fijn breiwerk zijn vervaar digd. We zagen snoezige jurkjes van Betty Carclay in een fel rode ruit en heel aparte japonnen met een panneldruk. We dragen er kettingen bij en shawls en bij de Lucia-sets zijn nu ook wol len mutsen en panties in de kleur te verkrijgen. De belangrijkste modekleur is toch wel grijs, een kleur die zich uitste kend laat combineren met bijv. lila, paars, wijnrood of één van de prach tige tinten groen. Bij de lange rokken dragen we laar zen of schoenen met hoge hakken. De japonnen zijn niet meer zo wijd. Blouses zijn er in tricot, katoen, fla nel of quiana-zijde. Met de pantalons, rokken, leuke rib- belvesten, sjaals, mutsen enz. kunnen we weer eindeloos kombineren. Helemaal terug is de alpino. Te ver krijgen in diverse kleuren. Zo ook het befaamde krijtstreepje en pakjes van chenille velours. Deze hang naar de dertiger jaren is ook terug te vin den in de avondkleding. Witte blou ses met kantjes en braderie afgezet en een zeer aparte zwart kanten sto la van chenille velours. De witte blouses dragen we op een lange zwarte avondrok; een rok die we eigenlijk allemaal zouden moeten bezitten. Voor de prijs hoef je het echt niet te laten en je kunt er van alles op dragen. Niet alleen voor de avondjes uit maar vooral erg gezellig voor vele avondjes thuis met vrien den of zo maar met z'n tweetjes bij de open haard en een goed glas wijn. De romantiek komt in alle opzichten gelukkig weer terug. Bij Van Schagen Mode heeft u ook wat dat betreft nu nog een geweldige keuzemogelijkheid. Tamara. vormd door de heren J. C. van den Hoek (voorzitter), C. Sanders (se cretaris) en B. R. Talens (penning meester). Onderdak in Brunogebouw Om de kinderen uit Noord-Ierland in Heiloo een „eigen home" te geven heeft men voor 3 weken het gehele Brunogebouw gehuurd. Ook op de zolder van Buk-Buk kunnen zij te recht. Om eventuele moeilijkheden te voorkomen zal men hier in deze 3 weken geen alcoholhoudende dranken schenken. In de grote zaal komen 2 biljarts, 1 voetbalspel, 2 ping-pong tafels, 3 sjoelbakken, 2 flipperautomaten, een discohoek en diverse dam- en schaak spelen. Verder zullen hier diverse ak- tiviteiten plaatsvinden zoals o.a. bin go- en disco-avonden. Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Opgave creatieve cursussen overtreft de verwachtingen Overweldigend groot was donderdag avond de belangstelling voor infor matie over de te houden creatieve cursussen. Spreekwoordelijk kon men, in de gro te zaal van het Open Huis, over de hoofden lopen. Zeker wel een paar honderd personen, in het algemeen dames, toonden veel belangstelling voor demonstraties welke gegeven werden. Velen van hen gaven zich op voor één der cursussen. Het meren deel van hen was geen lid van het Nivon. Op een gegeven moment stond men in de rij om zich op te geven! Tal van cursussen zijn dan ook vol geboekt. Pottenbakken blijkt wel bij zonder te zijn aangeslagen. In ver band met de grote belangstelling er voor worden er nu zelfs twee cur sussen voor beginners gehouden en twee vervolgcursussen. De cursus wandkleden maken was ook al vlug vol en voor een tweede cursus had men ook al voldoende deelnemers. Ook voor de cursus pop pen maken was grote belangstelling. Zoals gezegd, ook een aantal andere cursussen zijn volgeboekt. Tweede cursussen zijn alleen mogelijk als er leiding beschikbaar is en dat is geen gemakkelijke zaak. Daar wordt aan gewerkt. In ieder geval kan men zich nog wel opgeven voor de cursus: „Spelen met hout" en voor de cursus „batikken" (voor beginners) welke in februari begint. Het Nivon had de informatie-avond goed voorbereid en de diverse stands gaven een uitstekende indruk over hetgeen men kan leren op de diverse cursussen. Jammer is het, dat op organisato risch terrein, ook bij het Nivon, een geweldig gebrek is aan mensen die flink de handen uit de mouwen kun nen steken. Het vele voorbereidende werk moet nu door een te klein aan tal personen verricht worden. Mocht het nodig zijn, dan zullen wij de lezers op de hoogte houden van uitbreiding van de cursussen. N.M. Voor uw Voor de warme maaltijden zijn de kinderen weer van harte welkom in de St. Willibrordusstichting. De heer H. M. van Beek zal enkele kerkdiensten organiseren waarvoor koren e.d. worden aangetrokken. Op het programma staan o.a. een dagtocht per bus naar Linnaeushof in Bennebroek, een fietsdag in het duingebied, een strandwandeling, een rondvaart in Amsterdam en een be zoek aan Artis, per bus naar de Pier van Scheveningen, paardrijden, voet balwedstrijden voor jongens en meis jes tegen jongens en meisjes uit Hei loo, sportdagen, een barbecuefeest, per bus naar Duin -el in Wassenaar, Dolfirama in Zandvoort en naar Slag haren. Een geweldig programma waarin vanzelfsprekend nog wijzigin gen mogelijk zijn. met als thema: „Weg van honger en geweld" Ter afsluiting van de Vredesweek 1975 vond er zondagavond in de Ge reformeerde kerk een oecumenische kerkdienst plaats. De belangstelling er voor was zeer groot, de kerk was overvol. Opvallend was dat zovele jongeren aanwezig waren. Rector drs. J. P. H. Bertrand sprak over het thema „Weg van honger en geweld". Hij wees daarbij op de grote tegenstellingen in de wereld. Aan de ene kant overvloed terwijl aan de andere kant 1/3 van de wereldbevol- DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: vindt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTBRIEEN. enz. VRIJDAGAVOND i KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Scrapbook Alle kinderen ontvangen een scrap book waarin ze foto's en alle her inneringen aan Heiloo kunnen vast leggen. Burgemeester H. Hoekstra heeft reeds gezorgd voor een wel komstwoord, dat hierin zal worden opgenomen. Ook hij is bijzonder en thousiast dat zo velen in Heiloo zich voor deze goede zaak inzetten. Door een fabriek waarvan we de naam niet mogen noemen werden er 45 lunchtassen verstrekt en de 5 le verworsten, die door slagerij Brink ter verkoop aan het komitee werden aangeboden brachten op deze avond 42,op. Tot slot geven we u nog graag even het gironummer van het komitee „Noordierse kinderen Heiloo" bij de Amrobank in Heiloo :43.12.04.500. Voor inlichtingen kunt u terecht bij de heer C. Sanders, Groot Barlaken 33, tel. 30810. Zilvcrstr. 1 -T«t. 072 10895 hel goedkoopite adres in Nederland king honger lijdt. Rector Bertrand wees ook op het geweld wat begaan wordt. Ieder op zijn eigen manier zou zeker wat kunnen doen aan wat hier en elders in de wereld gebeurt. Dit was, in't kort, de inhoud van het thema. De predikante da. B. J. C. Piso sprak een uitvoerig welkomstwoord en sprak de voorbede uit: Verootmoedi ging. Hetty van Rhenen declameerde het gedicht: „Zover zijn we dan" van Jules de Corte. Jan Ligthart en Huib van Rooyen hekelden in hun samenspraak scherp de tegenstellingen op deze wereld. Waardevolle medewerking van „Kariko" Waardevolle medewerking werd ver leend door het r.k. jeugdkoor Kariko en een ritmisch ensemble o.l.v. broe der Avitus. Naast hun eigen optre den waren zij de „motor" van de ge meenschappelijk gezongen liederen. Voor ons klonken bijzonder indruk wekkend: „Pelgrims zijn wij mensen" en vooral „Alle mensen worden broe ders" met als refrein: Alle mensen worden broeders, als uw boodschap wordt verstaan, als door liefde wordt verbonden, wat alleen niet kan bestaan Jan Ligthart gaf een toelichting op het werk van het Interkerkelijk Vre desberaad, dat o.a. de Vredesweek voorbereidt. N.M. Zaterdag 4 oktober wordt er in de Bestevaerslaan bij nr. 2 een rommel markt - fancy-fair gehouden. De op brengst is voor de dierenbescherming. Komt allen, er zijn enorm veel prij zen en je kunt er van alles kopen. Het begint om half 10 en het gaat de gehele dag en avond door. Tot ziens op 4 oktober. afdeling Heiloo, is m.i.v. 1 oktober 1975 (oude Willibrordusschool, zij-ingang) Spreekuur ma. t/m vrij. 08.30 - 09.30 uur Telefoon afd. Gezinszorg 072-30000 Telefoon afd. Bejaardenzorg 072-30570 Programma gereed Donderdagavond kwamen de gast ouders die het komende voorjaar Noordierse kinderen in huis zullen opnemen in het Open Huis bijeen. Naast het bespreken van het pro gramma werd de financiële stand van zaken onder de loupe genomen. Mo menteel heeft het komitee 20.957,06 in kas. De heer C. Sanders gaf een toelich ting op het besluit van het komitee om in elk gastgezin 2 kinderen onder te brengen, t.w. een van katholieke en een van protestantse huize. In Noord-Ierland leven de kinderen in voor elkaar afgesloten straten en wijken, die door barrières en prik keldraadversperringen worden ge scheiden. Ze komen naar ons land om eikaar als mens te leren ontmoe ten en om door plezierige aktiviteiten in een „vredige" omgeving de narig heid van thuis even te vergeten. Een experiment in samenleven. De Hollandse leiding, momenteel nog bestaande uit de heren C. Sanders en M. Muller, werd uitgebreid met de dames Reina Hekman, Joke van Beek, Cora Woods en de heer Hans Duynmayer. Het komitee „Noord ierse kinderen Heiloo" wordt ge- Toon cle Gier (79 jaar) Op 79-jarige leeftijd overleed de heer Toon de Gier. Men mag hem be schouwen als één der pioniers van „Falkland". Mede oprichter van het toenmalige Arbeiders Toneelvereni ging „Falkland", waarvan hij lange tijd bestuurder was, met o.a. de funk- ties van voorzitter en penningmees ter. Toon de Gier heeft de jaren van strijd meegemaakt. Uit de toneel groep van de Bond van Staatspensio- nering werd „Falkland" geboren. Hij maakte de moeilijkheden mee rond de opvoeringen van „Allerziejen". Sa men met zijn vrouw Alie en zijn zus ter mevr. Joosten-de Gier speelden zij veel Heyermans-stukken zoals het genoemde „Allerzielen", „Op hoop van zegen", „Zonsopgang" en „Schakels". Stuk voor stuk werken met een diepe strekking; met aan de kaak stellen van maatschappelijke wantoestanden. Toon de Gier, naar Heiloo gekomen als uitvoerder, wijdde zich ook aan de muziek. Hij was vele jaren trouw lid van „Eensgezindheid". Maandag had de crematie plaats te Driehuis-Westerveld. bMe PM M M M hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Kregen veel zelf te doen (op muziekgebied) De gehouden ouderavond van de openbare kleuterschool „De Nieuwe Hoeve", vorige week dinsdag, mocht zich in een grote belangstelling ver heugen. Over de jaarverslagen van mevrouw De Bruyn, secretaresse en dhr. Post- ma, penningmeester, waren er geen vragen. De dames Hess en De Bruyn en dhr. Rutgers traden af als leden van de oudercommissie en waren niet herkiesbaar. Aangezien zich niemand kandidaat liet stellen naast die welke door de oudercommissie genoemd werden, werden gekozen de dames Huizer en Walda en dhr. v. d. Monde. Dhr. Postma bood, namens de ouder commissie mevr. De Bruyn en dhr. Rutgers een plant aan, dit uit blijk van waardering voor hun werk. Mevr. Hess, het derde aftredende lid van de oudercommissie, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. Mevr. Holtes, hoofdleidster van de school, vroeg hulp van enkele ouders voor de pation bij de school. „Begin met muziek" De heer J. v. Wijk, muziekpedagoog, sprak over het onderwerp „Begin met muziek". Hij begon met iets te ver tellen over de manier van muziek- onderricht zoals die vroeger geschied de op scholen. Vervolgens vertelde hij iets over instrumenten, die tegen woordig op school gebruikt worden. De heer Van Wijk ging daarna aan het musiceren met de aanwezige ou ders. Een aantal van hen moest hem behulpzaam zijn met het bedienen van de instrumenten en de rest fun geerde als koor. Met behulp van het liedje: „Surle pont, d'Avignon" werd een heel muziekstuk gemaakt. Hier na liet dhr. v. Wijk nog enige andere manieren van musiceren met behulp van eenvoudige hulpmiddelen zien. Het betoog van dhr. v. Wijk werd beëindigd met de opname van mu ziekstukjes van een kleuterklas, een basisschoolklas, een 4de klas van een Havo-school, van studenten van een sociale academie en van volwassenen die een cursus muziek volgden. Het geheel was zeer geslaagd. Het zal voor de ouders wel een verrassen de avond geweest zijn. Inplaats van iets passief aan te horen, kregen ze ook veel zelf te doen. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO I Sportvereniging Groefsema heeft zich i een eigen huisstijl aangemeten, omdat i men vindt dat ook een vereniging best de nodige aandacht aan haSr presentatie naar binnen en buiten mag besteden. Er is gezorgd voor nieuw briefpapier, kaarten en wat dies meer zij, keurig gedrukt in zwart en bruin. Het ontwerp is van graficus Jaap Olof, verbonden aan een Zaans reklamebureau. Hij heeft wat het vignet betreft zogezegd de s en g in de houdgreep genomen. Olof vertelt erover: „Vertrekpunt was voor mij de aktiviteiten van Groefsema, judo, damesgymnastiek, conditietraining. Ik heb gezocht naar beweging, ritme en ook beheersing. Want dat is het toch? Beheersing van het lichaam. Ergens heb ik gele zen, inspanning van het lichaam, ont spanning van de geest. Dat vond ik erg treffend. Hopelijk heb ik mijn ontwerp iets in deze zin kunnen mee geven." Centraal Genootschap gaat daarom geen kontributie innen! Het bestuur van de afdeling Heiloo van het centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden deelt haar leden mee, dat de kontributie voor '75 niet geïnd zal worden. Men heeft hier toe besloten, daar er de laatste 2 jaar geen kinderen voor uitzending in aanmerking kwamen en men de leden dan ook niet nodeloos wil laten be talen. Dit wil niet zeggen dat men de af deling gaat opheffen, in tegendeel. Zouden er van huisartsen of school- I arts opgaven zijn van kinderen die voor uitzending in aanmerking ko men, dan kan men zich hiervoor in verbinding stellen met de sekreta- resse mevr. C. Tensen-Mantel, Holle- weg 58, Heiloo. van Z. en P.C. „Heiloo" Onder verwijzing naar de medede lingen in ons blad van vorige week vestigen wij nog graag de aandacht op de auto-puzzelrit van de Z. en P.C. „Heiloo", die a.s. zaterdag, 4 okto ber in Heiloo wordt gehouden. Iedere auomobilist kan hieraan deel nemen. De deelnemerskosten bedra gen bij vooraanmelding 3,50 per auto en bij aanmelding bij de start 4,50. Vooraanmelding kan plaats vinden 's avonds tussen 18.00 en 21.00 uur onder telefoon 30944. Aanmelding bij de start is mogelijk van 13.00 tot 13.30 uur. Voor hen die zich kortgeleden in Hei loo hebben gevestigd is deze puzzel- rit een uitstekende gelegenheid om de plaats van inwoning te verkennen. Van 20 t.m. 25 oktober wordt weer een inzameling gehouden t.b.v. de (helaas vele) nierpatiënten in Neder land, onder het motto: „Uw geld, hun leven". Er moet op dit gebied in Ne derland nog erg veel gebeuren. Wat allemaal, dat leest u in de komende weken. Kollektanten Om de wijken nog kleiner te maken, is er nog steeds behoefte aan kollek tanten. Gegadigden (v.a. 16 jaar) kunnen zich melden bij de aktie-leider, M. C. Affourtit, Torenlaan 37, tel. 32815. Propaganda De aktie-leiding heeft zich gereali seerd, dat van het geld dat in de af gelopen 3 jaar is besteed uit de kol- iektegelden uit Heiloo aan propagan da, 1 patiënt 1 dag geholpen zou kunnen worden. Daarom is men op zoek gegaan naar een sponsor, die advertentiekosten op zich gaat ne men, Of dat dit jaar zal lukken, is helaas nog een vraag. Voor inlichtingen: tel. 32815. IM= Meisjes vanaf 15 jaar, Ritmisch aan gelegd, goed figuur en mannen van 15 tot 50 jaar, lieM ervaren bla zers 'van trompet, hoorn, trombone of sousaphone, er zijn voor u i.v.m. uitbreidingen nog enkele mogelijk heden. Géén ervareing, maar toch voldoende showgevoel? Dan leidt T. K. H. u op. Eventueel is ook een er varen overslag-tamboer welkom. On ze majorette-opleiding is alweer ge start, maar we kunnen nog best en kele jonge dames plaatsen. Blijf niet thuis zitten, maar kom. We hebben ook u nodig, om nog „groter te groeien". Showband- en majorettepeloton T.K.H., Heiloo Inlichtingen. Martin Affourtit, alg. voorz., tel. 32815; Niek Beemster, in- strukteur, tel. 32422; Ans Meyer, But- terlaan 55 (majorettes). Inleidingen over „ouderparticipatie" Op de ouderavond van de openbare basisschool de Nic. Beetschool op maandag 6 oktober in de aula van de school, zuilen de dames S. Klip en M. Eijs uit Alkmaar een inleiding houden over „ouderparticipatie" Aan de orde komen de jaarverslagen. Er moeten nieuwe leden gekozen wor den in de oudercommissie. De ouder commissie stelt als kandidaten de heren H. Kracht en P. Reeling Brou wer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1