UIT HEILOO S EK ~&LAb N3 SPORT en SPEL edver- ts£rt in c!Lt ATAX 072 - 34800 2.75 jonge mannen TAXIBEDRIJF I BRINK eiloo's Raad heeft veel bezwaren egen reorganisatie van Binnenlands Bestuur §i.' Keja (VVD) en Kosto (PvdA) gaVen hun visie op Rijksbegroting Kunstgebitten* reparaties MAKELAARDIJ VAN DER BORDEN LEVERWORST Slagerij AELBERS WIJ SLIJPEN: Mode voor ALKMAAR TAXI ZWART TEL. 31313 Nu ook Taxibusje Veiling De Rustende Jager Burgerlijke stand VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Films zonder eigenaars „Landbouw Noord-Holland, waarheen Politie fungeerde als taxi-ondernemer Gevraagd om informatie Het eeuwige te laat komen Liever fietsen dan brommen Reünie-bijeenkomst LUCHTVERWARMING de C.V. met toekomst FA. H00GEB00M LIMMEN TOBER IMPOST 1 OKTOBER 1975 Raadslid Ten Hoope contra wethouder Bolten jo's Raad, vrijdagavond bijeen, tak het concept-ontwerp van wet irganisatie Binnenlands Bestuur" der vier raadsfracties was en- iiast over wat de minister van inlandse Zaken de Gaay-Fort- in dit concept heeft voorgesteld, van Dantzig achtte de behande- van deze belangrijke zaak ge leerd. De taak van de gemeenten Jdt uitgehold als het wet wordt, meende dat het wel noodzakelijk e komen tot herindeling van ge- >nten. Tomson veronderstelde dat de. Ivan de 96 gemeenten in Noord- ,nd zeer uiteenlopend zullen zijn. wijfelde aan de invloed die deze enten kunnen uitoefenen op de [anisatie. Hij vond vele zaken gemeenten in goede handen, die en daar ook blijven. Hij meende ts dat bepaalde bevoegdheden overgedragen zouden kunnen eer Zoon zag niet veel positiefs ft ontwerp wet. Hij vroeg zich af eel deze reorganisatie van het enla'nds bestuur wel niet moet kosten. «er ten Hoope uitte bezwaren te- de centralisatie gedachte die uit ontwerp wet spreekt. „Het is een eden van de gemeenten", aldus ten Hoope. Hij toonde dan ook enthousiasme voor de voor- ;elde reorganisatie. r 9 r 9 „Klok terugdraaien sprekers horende, concludeerde •meester Hoekstra, dat het zo moet. „Het is de klok terug- en". De heer Hoekstra zei dat 800 gemeenten in Nederland mening kunnen zeggen, en gerekend mag worden dat ze be en hebben tegen deze reorgani- 'plannen. „Ik geloof dat men in Haag daar toch wel rekening zal houden". De voorzitter stelde de notulen van de gehouden dis- ies ter kennis te brengen aan het inciaal bestuur. „Dan weten ze het gemeentebestuur er over it". Raad ging hiermee akkoord. :rp£ discussie over het leveren van sportbenodigdheden raadslid de heer ten Hoope werd estaan vragen te stellen aan het van burgemeester en wethou- irom wordt een plaatselijk bedrijf ingeschakeld bij de levering van lartikelen, zo was ongeveer het pek aan het dagelijks bestuur gemeente. Hij doelde o.a. op de schaf van materiaal voor de in taw zijnde sporthal. Dhr. ten öjfcé ^ei dat hem al een paar maal jvptóoofd dat rekening gehouden jf worden met een plaatselijke on - jlmemer in sportartikelen. Nu is het |r een bedrijf van elders dat de T heeft gekregen en de Heilooër tr naast. n de wethouder van Openbare ken de heer Bolten zei dat deze irnemer zijn kans voorbij had i gaan, werd de heer ten Hoope inder kwaad. Bolten somde op dat de laatste n regelmatig materiaal is be- Ibij het bewuste bedrijf, dus aan verzoek van de heer ten Hoope oldaan. De heer ten Hoope om- hl de wijze waarop de wethouder 5 lelde inzake de aanschaf van ma ilen voor de sporthal, de wethouder tal van bestel- |oWpi opnoemen, dhr. ten Hoope if niet achter en wilde aantonen het Heiloose bedrijf goedkoper leveren dan het bedrijf van el- was een weinig aantrekkelijk van een vergadering die om 11 moest eindigen, maar uitliep tot half twaalf. Ook Heiloo's raad sprak met afschuw over doodvonnissen in Spanje I ioo's raad betoonde geen adhesie I (de motie van de gemeente Alk- jr tegen de doodvonnissen in I aije, maar sprak wel zijn afschuw fver uit. icen korte discussie over het Alk- li «s verzoek, zei burgemeester I fctra: „Ook bij ons bestaat af- I itw over deze barbaarse middel- li 'Re doodvonnissen". )ver het voorstel tot het instellen van een parkeerverbod, nog niet beslist voorstel tot het instellen van een icerverbod voor een gedeelte van Heerenweg, ten noorden van de 'ïlaan (zie Uitkijkpost van vori- week) werd nog niet gesproken ffi raadsvergadering. De betrok- hewoners, welke een brief had- gezonden aan het gemeentebe- hadden bezwaren tegen deze «maatregel. Deze bezwaren ien pas vrijdag kenbaar gemaakt, een volgende raadsvergadering deze zaak aan de orde omdat W. nog willen gaan praten met viertal Heerenweg-bewoners. Raadslid Hoogland uitte scherpe kritiek De raad ging vrijdagavond akkoosd met een voorstel van B. en W. om 192.064,te voteren voor restau ratie van de Witte Kerk. (Zie uit voerig voorstel in de Uitkijkpost van vorige week Voor het zover was werd er scherpe kritiek geuit op het beleid van de wethouder van openbare werken door de heer Hoogland. Hij ergerde zich in de allereerste plaats aan de aan hef van het voorstel: „onlangs werd geconstateerd dat het pleisterwerk etc." Het is zeker al zo'n 3 a 4 jaar geleden dat het geconstateerd is. De heer Hoogland zei dat er bij de res tauratie zo'n 12 jaar geleden fouten zijn gemaakt. Om dat nu te voorko men wilde hij een deskundige inge schakeld zien. De heer Zoon was het met het betoog eens dat een uiterst deskundige ingeschakeld dient te worden om weer niet in dezelfde fout te vervallen. De heer Zoon had daar al om gevraagd in een commissie vergadering van februari. Wethouder Bolten zei in zijn antwoord dat een deskundige van Monumentenzorg ad vies zal uitbrengen. De heer Hoogland bleek, gezien de ervaringen in 't verleden, daar niet tevreden mee te zijn. De discussies raakten verhit en burgemeester zei geprikkeld dat deze zaak een zaak van B. en W. is en niet alleen van de wethouder. „Er zijn in het verleden geen fouten gemaakt. Zulke dingen zijn niet te voorzien. Van een monu ment wat eeuwen oud is weet je niet hoe het zich gedraagt. Mr. v. Dantzig vroeg even schorsing van vergadering en deelde later mee dat zijn fraktie (Prog. Comb.) alleen akkoord zou gaan met het voorstel van B. en W. als alsnog een deskun dige op het gebied van vochtbestrij- ding wordt uitgenodigd. Geen kapverbod in Heiloo Niet voor de eerste keer kwam de zaak van al of niet een kapverbod aan de orde. In de vergadering van 28 februari 1975 besloot de Raad geen kapver- ordening vast te stellen en gedepu teerde staten van Noord-Holland te verzoeken de termijn voor de onthef fing van de Boswet met 10 jaar te verlengen. Gedeputeerde staten gaven opnieuw ontheffing, doch voor een termijn van vijf jaar en verzochten i.v.m. de al gemeen aanvaarde opvattingen met betrekking tot natuurbehoud en land- schapszorg, deze aangelegenheid nog maals aanhangig te maken en de zienswijze van G.S. ter kennis te brengen. De heer Vahl vond een kapverbod echt niet noodzakelijk. De liefde voor de natuur is hier zo groot, dat daar geen behoefte aan is. Ir. Tomson was er ook tegen, het heeft een averecht se uitwerking. Het zal de aanplant tegengaan omdat men het later niet meer zou mogen kappen. De heer Ten Hoope zei dat Heiloo de enige gemeente is in de wijde omge ving die geen kapverordening heeft. Hij probeerde aan te-tonen hoe nodig zulk soort verordeningen wel is. Dit met te wijzen op het kappen van bo men aan de Heerenweg en de Spoor- laan. Burg. Hoekstra stelde voor het Pro vinciaal bestuur mee te delen dat de gemeente niet terug wilde komen op zijn eerder besluit. De heren Ten Hoope en Breemer dienden de volgende motie in. „De gemeenteraad van Heiloo in ver gadering bijeen op vrijdag 26 sep tember 1975. Gelet op 1. de ontwikkelingen in een recent verleden t.a.v. het kappen van bomen 2. de uitdrukkelijke wens van gede puteerde staten van Noord-Hol land om tot een kapverordening te komen, i.v.m. de zeer aanmer kelijke veranderingen t.a.v. na tuurbehoud en landschapszorg; 3. de noodzaak tot zoveel mogelijk uniformiteit van deze verordening in de regio; spreekt uit;. dat het voor de gemeente Heiloo noodzakelijk is om op korte termijn een kapverordening uit te voeren; en gaat over tot de orde van de dag." De raad besloot anders met 9 (VVD) tegen 6 (Prog. Comb, en Heiloo 2000) Volgende week nog een aantal punten onder de loupe In verband met de plaatsruimte wil len we volgende week terugkomen om een aantal andere zaken die aan de orde zijn geweest, te bespreken. N.M. Het was een goede gedachte van de VVD en de PvdA in Heiloo om de Tweede Kamerleden J. Keja en A. Kosto gezamenlijk uit te nodigen om hun visie te geven op de Rijksbegro ting 1976. Het zaaltje in de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat was don derdagavond dan ook overbezet. De heer Th. de Jong, voorzitter van de PvdA afd. Heiloo, leidde de beide heren in waarna het vuurwerk kon beginnen. De heer Keja ging behoorlijk in de aanval tegen het beleid van de hui dige regering en de begroting over 1976. „Deze begroting heeft bij ons de meest sombere verwachtingen overtroffen", aldus de heer Keja. „Steeds weer worden onze waarschu wingen in de wind geslagen evenals onze cijfers en oplossingen in de te- genbegrotingen die gewoon van de tafel worden geveegd. Andriessen en Aantjes zijn het ook met ons eens maar die zijn bang voor nieuwe ver kiezingen. In 1973 hebben we in onze tegenbegroting al aangegeven hoe de werkloosheid zou kunnen worden te ruggedrongen. We hebben toen al gewaarschuwd voor de slechte toe standen bij de woningbouw en de gi gantische groei bij C.R.M. Welzijn moet betaald worden door de wel vaart. Het potverteren gaat maar door. Dit beleid komt uit op een bankroet. De bevolking krijgt straks de rekening gepresenteerd. Tijdens het kabinet Biesheuvel werden er nog 155.000 woningen per jaar gebouwd. Het zijn er nu nog maar 105.000." Ook de wegenbelasting, de steeds stij gende PTT-tarieven en de verslech tering van het ondernemersklimaat werd door de heer Keja onder de loupe genomen. De BTW, die van 16 naar 18% zal moeten stijgen vond dit Kamerlid van de VVD maar een droevige zaak evenals de bezuiniging bij Defensie en Verkeer en Water staat. De heer A. Kosto bedankte de heer Keja voor zijn uitstekende betoog maar, zei hij: „Bij al deze kritiek heb ik geen duidelijke aanwijzingen ge hoord hoe het dan allemaal wel zou moeten. Op 7, 8 en 9 oktober zullen we het beleid van deze regering moe ten verdedigen. Dit wordt een zoge naamde testcase, evenzeer voor de oppositie. De malaise van het ogenblik wordt voor 50% bepaald door de economie in het buitenland. Dit kabinet heeft maar een beperkte invloed op de ont wikkelingen. De oliecrises is de grote klap geweest. Het is ons inderdaad niet gelukt de werkeloosheid te be strijden. We hebben er voor miljar den in geinvesteerd en Den Uyl heeft 3 miljard uitgetrokken om de nood lijdende bedrijven te stimuleren. Al lemaal maatregelen die aan de struc turele werkloosheid niet afdoen. Dit kabinet staat duidelijk voor het „wel zijn". Daarom gaan we ook meer be zuinigen op onze uitgaven voor De fensie en Verkeer en Waterstaat dan op C.R.M. Een duidelijke keuze." De heer Kosto ging zoals hij zei„effe tegen de VVD an" door de VVD een conservatieve partij te noemen. De heer Keja nam de handschoen op en zo ontstond er een klein stukje vuurwerk dat tenslotte door de voor zitter van de VVD, de heer A. Grond- hout werd geblust. Na de pauze konden de aanwezigen vragen stellen aan beide Kamerleden. Hier werd dankbaar gebruik van ge maakt alhoewel het soms moeite kostte om tussenbeide te komen. Vooral de werkeloosheid, het slechte ondernemersklimaat en de wegenbe lasting bleken brandende vragen te zijn waarop beide Kamerleden ook niet steeds een pasklaar antwoord wisten te geven. Het ging bovendien om een persoonlijke visie van de he ren. Dit laatste werd op een goed moment duidelijk onderstreept door de heer Kosto met de woorden: „Ik ben geen aftreksel van Den Uyl". De heer Grondhout bedankte beide Kamerleden voor hun komst waarbij hij lachend opmerkte voor dit „ge vecht" gelijke prijzen uit te delen. T.v.T. VAN HEILOO Sneller, beter en goedkoper Ook gouden tanden. Drogisterij „DROKA" Kennemerstraatweg 402, Heiloo l.dNBM kan een ware delicatesse zijn, maar dan komt het. uit de fijne worstkeuken van Heerenweg 186 - Heiloo Telefoon 31141 Hele Leverworst, 500 g Maakt u ook eens kennis met dit kwaliteits- produkt. HANDZAGEN CIRKELZAGEN WIDIA ZAGEN LINTZAGEN SCHAAFBANK MESSEN tot 1000 mm GOLFMESSEN SCHAREN HAND- EN MOTORMAAIERS Heerenweg 138A Tel. 31334 Exclusief model Schoenhandel Schoenreparatie Westerweg hoek Ewislaan Tel. 33901 Dag en nacht bereikbaar PINKSTERBLOEM STRAAT Leuk gelegen midden woning met voor- en achtertuin en souster- rain. Ind.: entree, hal, w.c., keuken, woonk., 3 slpks., douchecel. Direkt leeg te aanv. Vr.pr. 61.500,- k.k. VRAAGT ONZE FOTO-INFORMATIE kennemerstraatweg 33 Alkmaar Telefoon 072-11141 makelaars o g [telen benoemd in overlegorgaan regioberaad raadsvergadering van 23 mei heeft Heiloo's Raad zich uitge ven voor intensivering van het ioberaad Noord-Kennemerland. Wis heeft de raad ingestemd met vormen van een overlegorgaan, irin per gemeente één vertegen- irdiger van het college van B. en daarnaast per gemeente één of !t door de raad uit zijn midden 1 te wijzen leden zitting nemen, terband met het passeren van de van 20.000 inwoners mag de teente drie vertegenwoordigers 'temen. De drie grootste frakties [fen door B. en W. verzocht kan nen te stellen voor het overleg- San. acclamatie werden benoemd de "**ir. T. G. Tomson (VVD), J. ;!ters (CDA) en A. H. Hoogland ^■Comb.). We willen u nog graag even attent maken op de veiling van De Rusten de Jager die morgenochtend om 11 uur zal plaatsvinden in hotel-café restaurant „De Oude Herberg" ten overstaan van notaris J. van Zanten te Castricum. Naar wij zo hier en daar mogen be luisteren is de animo bijzonder groot. Het gaat om een openbare veiling. Wellicht voor velen interessant om hierbij aanwezig te zijn. Elders geboren: Judith, d.v. H. Steenhoek en C. C. M. Bakker; Brita A„ d..v. L. Andersson en Cae- cilia B. A. Hofstede; Etienne H. G„ z.v. S. L. G. Bruens en H. C. P. Vroom; Chaira J., d.v. R. L. Borderslee en J. Bernabela. Ondertrouwd Cornelis Pronk en Catharina Hiddes; Robert Hoogland en Rita M. Koning. Getrouwd Johannes P. Handgraaf en Anna M. L. Admiraal Johannes P. J. Kraakman en Anne- china G. M. Baij; Gerard R. ten Wolde en Geertje E. de Groot; Cornelis P. Rood en Clasina C. G. Bakker; Franciscus J. Schuszler en Maria Ve- reschild; Piet van Steeg en Maria E. Nijenhuis. Overleden: Catharina Zoon, e.v. Haaker, 79 jr.; Antonius de Gier, oud 79 jaar. Elders overleden: Hendrik Veendorp, oud 76 jaar. DAMCLUB HEILOO Donderdag 1 oktober start de Dam club met dammen voor jonge spelers. Het dammen wordt gehouden in het Ópen Huis, zaal 4. Er wordt in com petitieverband gespeeld, waardoor 't spel voor de jongelui een spannend karakter krijgt. De partijen worden gespeeld van kwart voor zeven tot kwart voor acht. Medailles en een wisselbeker zijn voor de winnaars. Het lidmaatschap loopt van 1 okt. '75 tot en met 30 april '76. De kontri- butie voor jeugdleden bedraagt 25 ct. per week. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer A. v. d. Laan, Schuine Hondsbosschelaan 21, Heiloo of op donderdag op de clubavond in het Open Huis. In de onderlinge competitie zijn de volgende partijen gespeeld: Groep 1: J. Schurer - T. v. d. Aar 02 A. v. d. Laan - A. Dekker 11 J. Groenenboom - R. de Boer 11 F. Schouten - C. Bijwaard 20 S. Schurer jr. - C. v. Lieshout 02 J. Roelofszen - G. Snel 20 Groep 2: B. Hofman - R. Brink 20 A. Kroon - W. Groothelm 11 R. Bijwaard - N. Ursem 11 S. Schurer sr. - C. Swart 20 G. de Boer - M. Heeringa 20 J. Kraakman - L. Koersen 20 ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De competitie bij de schaakclub is nu in volle gang. Slob die duidelijk uit vorm is verloor zijn tweede partij. Ook Alleman kon niet tot winst ko men, terwijl ook Sneek de kracht van een nieuwkomer in de hoofdgroep ondervond. De partij Moeijes- Nie- haus kon door de eerste op het het nippertje remise gehouden worden. In groep 1 leidt nu Holtes met 2% pt. gevolgd door Reus met 2 punten. In groep II leidt Eilermann met 2 punten gevolgd door Niehaus met 1% punt. In groep III gaat voorzitter de Graaf op kop. De gedetailleerde uitslagen zijn: Groep I: Reus - Koeman 10 Slob - Holtes 0—1 Sneek - v. Hoek 01 v. d. Werff - Heeringa 01 Alleman - v. Bentum V2—V2 Groep II: v. Etten - Werksman afgebr. Moeijes - Niehaus VLV2 Slinger -Kieberl 0-1 Wasscher - de Jager 01 Groep III: Merkelbach - de Graaf V2—Y2 v. Dijk - Molenaar 10 v. Rijn - v. d. Blom 0—1 Ook nu zijn nog steeds schakers met zeer goede tot zeer matige schaak talenten welkom om in de derde groep te strijden voor een van de drie promotoeplaatsen. Ook bij de jeugdgroep is de compe titie weer begonnen. De uitslagen luiden hier: J. M. Broers - P. Mul 11 I. de Jager - M. Veldt 11 W. Muller - M. Boersen 11 Y. Ooyevaar - E. Koenders 1-1 E. de Boer - M. v. Roomen 20 A. Ariëns - K. v. Koersveld V2 I. de Jager - R. de Winter 02 M. de Winter - M. Veldt 2—0 J. M. Broers - E. Koenders 20 Y. Ooyevaar - P. Mul 11 H. Boersen - M. Veldt 20 W. Muller - M. de Winter 11 I. de Jager - M. Roomen afgebr. E. Ariëns - E. de Boer 01 Deze twee sets werden dan ook bei den door Effect verloren. De vierde set hebben de dames ge wonnen omdat in die set de ballen goed opgevangen werden, waardoor er „geweldige" aanvallen opgebouwd konden worden, waarop de Noordkop- dames geen antwoord hadden. De uit slag 15-3 bewees dit. Helaas heeft het Noordkop-team met een beetje hulp van de scheidsrech ter de laatste set op hun rekening weten te brengen, zodat de dames van Effect hun eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen met 23 hebben verloren. Alice Admiraal FORESTERSrNIEUWS Een ondubbelzinnige nederlaag tegen Alkmaarse Boys van het eerste elf tal bewees dat er toch nqg wel enig verschil is tussen vierde' en derde klas. Maar a.s. zondag gaan we het op nieuw proberen in de thuiswedstrijd tegen D.T.S. uit Oud-Karspel, aan vang half drie. Het tweede elftal en de junioren Al doen het voortreffelijk: beide teams staan op de eerste plaats van hun afdeling. Reden te meer om ook deze beide elftallen te bezoeken. Het programma: 10.00 uur: De Foresters 4 -A.F.C. '34 4 De Foresters 7 - S.V.W. '27 12 12.00 uur: De Foresters 2 - W.G.W. 2 De Foresters Al - D.C.G. Al De Foresters 5 - SC Dynamo 4 S.V. „DE FORESTERS" houdt jaarvergadering op 3 okt. De s.v. de Foresters houdt aanstaande vrijdag, 3 oktober, haar jaarvergade ring. Aan de orde komen de verschil lende jaarverslagen. Van het hoofd bestuur is aftredend, maar herkies baar de algemeen voorzitter de heer C. J. van Leeuwen. Het hoofdbestuur gaat machtiging vragen om zo mogelijk het hoofdbe stuur uit te breiden met één of twee leden tijdens het lopende verenigings jaar. Bestuursmutatie bij de sectie baseball - softball Wij lezen in het clubblad van s.v. De Foresters dat er in het bestuur van de sectie baseball-softball een mutatie heeft plaats gevonden. Wegens een meningsverschil met het hoofdbe stuur heeft de heer M. C. Rootjes met onmiddellijke ingang bedankt als secretaris. Desgevraagd heeft hij zich bereid verklaard de lopende werk zaamheden tot uiterlijk 1 november te verrichten. Dhr. Rootjes heeft de afgelopen jaren een grote rol ge speeld in de groei en bloei van deze sectie van de s.v. De Foresters. Worden de pupillen van de s.v. De Foresters zondag kampioen? K. v. Koersveld - R. de Winter 01 EFFECT-NIEUWS Dames Effect 1 - Noordkop Na een jaar de sfeer van de 3e divisie volleybal geproefd te hebben, mocht het eerste damesteam van Effect zaterdag 27 september weer spelen in de lagere promotieklasse. Vol optimisme begonnen ze de strijd tegen Noordkop uit Den Helder. De eerste set werd dan ook met 15-9 gewonnen. De tweede en derde set lieten echter zien, dat het team nog helemaal moest wennen aan de nieuwe opstel ling. De Foresters Biesing in beslissingswedstrijd tegen H.C.K. Aanstaande zondag is de kans groot dat de pupillen (baseball) van de s.v. De Foresters kampioen van Neder land worden. Werd Biesing eerst kampioen van het rayon Noord-Hol land, in de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland wat daar op volgde deden onze jeugdige base- ball-spelers in de leeftijd van ong. 12 jaar) het bijzonder goed. Van de acht gespeelde wedstrijden wonnen zij er zes en verloren er slechts 2. Zondag j.l. wonnen zij van Sparta Biesing met 32 en van H.S.C. met niet minder dan 232. Op 5 oktober moet dus de beslissing vallen, om 12 uur wordt gespeeld tegen H.C.K., op het sportpark aan de Jan van Galenstraat in Amster dam. Veel succes toegewenst in de hoofd stad. D.V.W. A.s. zondag 5 oktober wordt de 4e comp. wedstrijd gehouden afd. Wit- vis. Deze witvissers gaan naar de Oterlekerringvaart. Vertrek is vanaf Open Huis om 6.00 uur. Opgeven bij de wedstrijdcom- misie vóór vrijdagavond 18.00 uur. Laat (le paddestoelen staan! Het is weer paddestoelentijd. In ver schillende delen van Heiloo staan ze weer, verschillende soorten. Het is jammer dat ze geplukt worden, laat ze staan, zodat ook anderen kunnen genieten van de uiteenlopende grootte en kleuren. Boswachter Werksman deelde ons mede, dat gelukkig de laatste jaren minder paddestoelen uit "zijn,' bos worden gehaald, maar altijd te veel. Bomen leden onder zware storm van zaterdag Bomen leden zaterdag van de storm. Niet alleen dood hcut kwam naar be neden, ook levend hout. Vooral de vrijstaande boomsoorten leden er on der. Op de Zanderslootweg dreigde de \yeg geblokkeerd te worden door eén zware tak van een boom. Schouwburgbezoek neemt drastisch toe Gehoord in „Zoeklicht op Neder land", dat het bezoek aan schouw burgen, praktisch in het gehele land, drastisch is toegenomen. Vooral in de zogenaamde amusementssector. Om maar dicht bij huis te blijven, in Hoorn, werden al 32000 plaatsen ver kocht voor het komende uitgaans- seizoen, 1975 1976. Peter de Lohr, direkteur van de schouwburg etc. in Haarlem zei, dat door de ontstane crisissituatie men blijkbaar meer behoefte is gaan krij gen om .pit te. gaan. Daar profiteert in niet geringe mate de .amusements-._ pctQf Mi?,* Een andere schouwburgdirekteur wees op de sociale funktie van het bezoek aan schouwburgen. Er werd ook op gewezen dat nog niet alle la gen van de bevolking een schouwburg of theater bezoeken. Als op een zomerdag Zo slecht als zaterdag het weer was, zo prachtig was het zondagmiddag. Als op een zomerdag, zo druk was het op de laatste zondag in september in het Heiloër Bos. Vooral rond de Katteberg en de Kortelingen. Op zo'n dag ervaar je weer de grote betekenis van een bos als het Heilooër Bos in de onmiddelijke omgeving. Het verkeer heeft het niet gemak kelijk in het Centrum Door de grondwerkzaamheden, in verband met de toekomstige bouw van het Winkelhof ,,'t Loo", moesten verschillende wegen worden afgeslo ten. in het centrum van 't dqrp. Het verkeer naar en van de gereformeerde en Hervormde kerken/het Open Huis en „De Oude Herberg", om van ande ren nog maar niet te spreken raakte danig in de knoop. Verwacht mag worden dat één of meer wegen spoe dig weer open gesteld kunnen worden voor alle verkeer. N.M. Elk jaar opnieuw blijven de ontwik kelcentrales met vele duizenden cine- en diafilms zitten, waarvan de eige naars onbekend zijn. Een onderzoek heeft uitgewezen dat van de „onbestelbare films" meer dan 90 procent te wijten is aan on achtzaamheid van het publiek. Men stuurt de film ter ontwikkeling op, maar men vergeet zijn afzender op de juiste plaats van het verzendzakje in te vullen. Bij de ontwikkelcentrales treft men zelfs speciale afdelingen aan, die met de meest moderne hulpmiddelen de eigenaars van deze onbestelbare films trachten op te sporen. Voor een ge deelte slaagt men daar ook in zij het na zeer veel kost en moeite. Een goed advies, dat zeker op zijn plaats is luidt: Vul uw naam en adres in op de daarvoor bestemde plaats van het verzendzakje zodra u de film gekocht heeft, of lever de belichte film in bij uw eigen fotohandelaar. Wanneer deze raad wordt opgevolgd zal het aantal onbestelbare films drastisch verminderd worden. Studiedagen en studie-avonden op ,,'t Oude HoF' te Bergen Dit winterseizoen worden er weer een aantal studiedagen en studie avonden georganiseerd op de Volks hogeschool 't Oude Hof in Bergen. Studiedagen als vervolg op het pro- jekt „Landbouw Noord - Holland, waarheen?" Studiedagen, die zich dit jaar rond de volgende thema's zullen afspelen: - hoe doorbreken we in land- en tuin bouw de ekonomische groeispiraal? - wat is in de toekomst de gewenste bedrijfsvorm en bedrijfsgrootte? - hoe is het gesteld met landbouw en milieu, rekreatie, landschapsparken enz. - en hoe gaat het met de belangenbe hartiging van boer en tuinder? Boeren, boerinnen, tuinders en tuin dersvrouwen, anderen die in en om de landbouw werkzaam zijn en boven dien in Noord-Holland wonen worden uitgenodigd om deze winter mee te komen praten over vragen, die we elke dag tegenkomen, die grote in vloed hebben op onze toekomst, en waar we, met elkaar, een antwoord op zullen moeten vinden. Ook diegenen die niet in de landbouw werken, maar er wel in geïnteres seerd, zullen hartelijk welkom zijn. Een eerste introduktie informatie avond wordt gehouden op maandag 3 november om 20.00 uur. Opgaven en inlichtingen bij Volks hogeschool 't Oude Hof, postbus 94, Bergen Nh. Telefoon 02208-4541. Tijdens de vakantieweek van bejaar den uit Heiloo, is er kostelijk ge lachen om het volgende voorval. Een van de oudste deelneemsters welke aan het winkelen was geslagen in Apeldoorn was bang dat ze te laat bij de touringcar van de groep zou ko men. Een winkeljuffrouw was zo vriendelijk om, op haar verzoek, een taxi te bellen. Dit duurde haar te lang dat de taxi kwam en ze stapte naar buiten en stak haar wandelstok omhoog toen zij een auto aan zag ko men. Het leek wel of die auto later weer kwam aanzetten „Ik stak mijn stok nog wat hoger op en warempel die stopte. Ik schrok,me dood, 't was een politieauto en daar zaten een paar van die „broekies" in", aldus onze bejaarde dame. „Nou ik zei waar het om ging en toen zeiden ze „Stap maar in". En hier ben ik dan!" De politie-agenten en de vakantie gangers hebben kostelijk gelachen om dat geval. Service ook van de brandweer van Apeldoorn. Een invalidewagentje ver toonde nukken, in de garage van deze brandweer werd „het geval" gauw verholpen. Zowel de politie als de brandweer, in Apeldoorn, maakten zodoende een bizonder goede indruk. over bezetting N. Ph. O. Het verzoek is gedaan aan de leiding van de Stichting „De Heilooër Kring" om informatie te geven over de be zetting van het Noord-Hollands Phil- harmonisch Orkest, zoals het in Hei loo concerteert. Er hebben zich vele mutaties voorgedaan in het orkest, dit was merkbaar op het eerste con cert, vorige week woensdagavond. Is het niet mogelijk dat gegevens ver strekt worden over genoemde bezet ting in Heiloo, dan is het toch wel aantrekkelijk de bezetting te verne men zoals het orkest bijvoorbeeld concerteert in plaatsen als Haarlem. Velen met ons zullen geïrriteerd ra ken door het eeuwige telaatkomen tijdens uiteenlopende bijeenkomsten. Zo bijvoorbeeld bij concerten. Slag van kwart over acht, de aanvang van het eerste abonnements concert woensdagavond, komen er nog, zij het gelukkig een klein aantal, binnen. En dan, gezien de grote belangstel ling vooor dit soort concerten, nog zoekende naar een plaats. De sfeer in zulk een concertzaal lijdt er onder en werkt storend. Indertijd was de aanvang van de con certen acht uur, toen waren er laat komers en nu wordt begonnen om kwart over acht en nu zijn er even goed concertbezoekers die te laat ko men. Laat men wat eerder van huis gaan, zodat men op tijd aanwezig kan zijn! Aan de organisatoren zouden we wil len vragen, laat de laatkomers niet meer binnen, dan is het misschien af gelopen. Het kwam ons ter ore dat er de laat ste tijd naar verhouding opvallend meer fietsen dan bromfietsen worden verkocht. Vooral jonge meisjes vin den de verplichte bromfietshelm be paald geen charmant hoofddeksel. Je kapsel krijgt bovendien een lekkere opduvel. Ook dit is één van de rede nen waarom deze dames weer terug keren tot de fiets. Alhoewel we de noodzaak van een valhelm graag willen onderschijven kunnen we ons deze reaktie toch wel voorstellen; een reaktie waar vele ouders alleen maar blij mee zijn. Fiet sen is nu éénmaal gezonder en veili ger. In het verkeer wordt vreemd genoeg met bromfietsers geen rekening ge houden. Op de fietspaden zijn het on dingen door de hoge snelheden waar mee gereden wordt maar op een auto weg zijn ze vaak levensgevaarlijk doordat ze te langzaam rijden ten opzichte van het overige verkeer. Bromfietsers zijn een groep apart waarvoor toch eigenlijk dringend spe ciale paden moeten worden aange legd. Het is inconsequent om ze in het verkeer wel toe te laten maar er ver der geen voorzieningen voor te tref fen. De fiets met hulpmotor behoort al zo lang tot het verleden. De hui dige bromfiets is wel wat anders. We zijn benieuwd of hier nog eens iets aan gedaan wordt. Het zou in elk geval heel wat ongelukken voor komen. Teetje. H.S.V .-NIEUWS Programma voor zondag 5 okt. S.R.C. 1 - H.S.V. 1 2.30 u. Kennemers 2 - H.S.V. 2 12.00 u. H.S.V. 4 - Limmen 3 2.30 u. H.S.V. 5 - K.S.V. 3 2.30 u. H.S.V. 6 - Holandia T. 5 2.30 u. H.S.V. 7 - Alkm. V. 5 12.15 u. H.S.V. 8 - A.F.C. 8 12.15 u. Hugo B. 5 - H.S.V. 9 11.30 u. Limmen 11 - H.S.V. 10 12.45 u. Kolp. B. 7 - H.S.V. 11 12.00 u. Junioren: H.S.V. Al - Alkm. B. Al 12.15 u. Vitesse A4 - H.S.V. A2 2.30 u. H.S.V. A3 - Kolp. B. A2 12.15 u. Alkm. B. A4 - H.S.V. A4 12.30 u. H.S.V. BI - H.R.C. BI 11.00 u. H.S.V. B2 - H.R.C. B2 11.00 u. H.S.V. Cl - H.R.C. Cl 11.00 u. H.S.V. C2 - H.R.C. C2 11.00 u. Damesvoetbal Winkel 1 - H.S.V. 1 12.00 u. Er zal weer een reünie-bijeenkomst gehouden worden van de deelnemers welke dit jaar deelnamen aan de va kantie-weken in Slenaken (L.); de Lutte (Ov.) en Beekbergen (Gld.). In verband met de grootte van het ge zelschap zal dit maal samengekomen worden, op vrijdag 7 november, in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aén de Noordergeeststraat. Filmpjes zijn gemaakt van alle drie reizen en men zal weer kunnen genie ten van de belevenissen tijdens de vakantie. Er is voorts een bont-pro gramma wat grotendeels door deel nemers zelf zal worden verzorgd. Het zal bestaan uit zang, muziek, voor dracht en volksdansen. Evenals vorig jaar is de toegang gra tis maar er is een grote verloting om de onkosten enigszins te dekken. Ook nu verwacht de leiding dat de deelnemers iets afstaan voor deze verloting. Vorig jaar was het een grote verrassing dat ruim 60 prijsjes binnenkwamen, waarvan de meesten - door de gevers zelf gemaakt. En wat voor prijsjes! Verwacht wordt dat dit weer gebeurt. Tot vrijdag 7 november kan men de prijsjes afge ven: Torenlaan 13. „LIMMEN"-NIEUWS Het le elftal gaat a.s. zondag naar een van de nieuwelingen in deze af deling G.V.O. in Krommenie; het elf tal dat nog geen verloren wedstrijd meemaakte, dus aan het elftal van Limmen de eer. G.V.O. begint haar thuiswedsrijden om 2.00 uur. Het goed draaiende 2e elftal ontvangt Oriënt 2, dat ook als nieuweling in hun afdeling uitkomt en nu maar af-, wachten hoe deze kennismaking ver loopt. Het programma voor het komende weekend ziet er als volgt uit: Zondag 5 oktober: G.V.O. 1 - Limmen 1 14.00 u. Limmen 2 - Oriënt 2 14.30 u. H.S.V. 4 - Limmen 3 14.30 u. S.V.W. 7 - Limmen 4 14.30 u. C.S.V. 3 - Limmen 5 14.00 u. Limmen 6 - Berdos 6 11.30 u. Limmen 7 - Go Ahead 5 14.30 u. Vitesse 12 - Limmen 8 12.45 u. Limmen 9 - Berdos 9 14.30 u. U.S.V.U. 10 11.30 u. - H.S.V. 10 12.45 u. Limmen 10 Limmen 11 Junioren A: W.G.W. 1 - Limmen 1 11.00 u. Limmen 2 - S.V.W. 3 11.00 u. Zaterdag 4 oktober: Junioren A: Alkm. Boys 5 - Limmen 4 14.30 u. Junioren B: Limmen 1 - Go Ahead 1 U.S.V.U. 2 - Limmen 2 Limmen 3 - Vitesse 5 Junioren C: Kolping Boys 1 - Limmen 1 Limmen 2 - St. Adelbert 2 U.S.V.U. 3 - Limmen 3 Limmen 4 - Koedijk 2 14.30 u. 14.30 u. 14.30 u. 13.15 u. 13.15 u. 14.30 u. 13.15 u. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. MIDDENWEG 25 Telefoon 02205-1877 Sanitair- en warmtetechniek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 7