□rchipLt Het Dierenhuis TRICOT RIMcl Centrale Verwarming mmm makelaardij Winkelhof 't Loo" smit beheer bv beverwijk NIERSTICHTING: LANDELIJKE K0LLEKTE 20 t.m. 25 oktober (volgende week) K ialll ijgelhandel «Alkmaar élk »:.yXft«SMA 5 - tófi-i miMm> •m* i 1 a Nl IEUWS B LAD VOOR H EILOO Juwelier verwarming ZOON EM»},, f.M- *U 3 W41 kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 ziet er bepaald niet ongezellig uit mm. I HEILOO pd- en vloertegels. Plavuizen, u haarden v.a. f 398.- geh. compleet LC2333* BUNGALOW "D is verplaatst naar de Kennemerstraatweg 129, Ter kennismaking geven we deze week 10% KORTING op onze glasgelijmde aquariums. v/h Van Staalduinen B.V. Herstel van vroegere wandelpaden gewenst ATTENTIE achter de zaak Herman Kwaad Aan alle kindervrienden van Heiloo TELEFOON 32815 - GIRO 388000 Volgende week: Nierstichting-kollekte Kees Veldt nam zaak van Van Staalduinen over Sporthuis Helling houdt wintersportavond AFVALSTOFFEN De heer G. J. H. Bykerk benoemd tot bedrijfsleider sporthal Vanavond „open huis" b\j Snack-Grill-Bar Paul Sengers Veel belangstelling bij opening assurantiebedrijf J. Kools Juwelier Herman Kwaad zit midden in de verbouwing Beetsschooloudercommissie werd aangevuld Poppentheater „Mjjko" in Heiloo J. J. PANTEK0EK, ing. Parijs is in Heiloo met de nieuwste kollektie van PIERRE CARDIN Rokken, blouses, vesten, pullovers en pantalons Mode waarmee U naar hartelust kunt kombineren. RAADHUISWEG 6 HEILOO Elke vrijdag koopavond van 7-9 uur. TA MEIL00 HEERENWEG 211 TELEFOON 31875 donderdag 16 okt. 16-19.00 uur m i «fr. JAARGANG NO. 28 15 OKTOBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. is bouw- en verbouwadvies Seopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag- lorgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Wesierweg 234 leiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Aspirant-huurders bekeken de plannen «dagavond jl. organiseerde de lidza in Heiloo een voorlichtings- itd inzake het plan „Winkelhof 't in het gebouw van Openbare [ken aan de Kanaalweg. oewel de belangstelling bepaald overweldigend te noemen was in de wel aanwezige aspirant- irders in hoge mate geïnteres- td, keer Wildeboer van het project- rikkelingsburo gaf een uiteenzet- j van de plannen terwijl ook bur- ieester H. Hoekstra aanwezig was eventuele vragen te beantwoor- hoopt dit nieuwe winkelcentrum ipenen in het najaar van 1976. De irprijs bedraagt 155 gulden per ikante meter voor de begane id en 80 gulden per vierkante me- voor de bovenverdieping: Het ge- ziet er bijzonder aantrekkelijk met royale luifels en grote eta- aan de buitenzijde en glazen lifpuien aan de binnenkant van tentrum dat geheel overdekt en (vrij door middel van automa te schuifdeuren wordt opgeleverd, winkelpanden zijn per eenheid i)5,3 x 5,5 meter te huur en zo kan naai' gelang de behoefte één imer&ere eenheden samenvoegen, bovenverdieping kan men gebrui- ais bergruimte maar evenzeer als il van de winkel. Deze bovenver- lingen zijn b.v. ook lytermate' ge- ikt voor verzorgende bedrijven zo- bijv. een pedicure boven een lenenzaak of een schoonheidsspe- iste boven een kapsalon. vraag van een der aanwezigen ten winkelpand hier ook zonder tnverdieping gehuurd kon worden ie heer Wildeboer ten antwoord dit in eerste instantie niet mo llis. Dit kan alleen wanneer bijv. ondernemer in een belendend i een dubbele of desnoods drie- Iele bovenruimte zou willen heb- Zaken waarover straks intern heel wat gewikt en gewogen zal men worden met de projectont- tolaar. Over een week of 6 wor- ideze winkelpanden definitief ver- omtrent mede dat men hier zo snel mogelijk mee gaat beginnen. De eerste fase van dit winkelcentrum beslaat 3.000 m- en wanneer de ani mo zo groot is als hij op het moment blijkt te zijn dan bouwt men onmid dellijk verder tot 4.500 m-, Op de plattegrond stond reeds een pand kant en klaar uitgewerkt en wel voor Albert Heijn die hier een winkeloppervlakte krijgt van 1.000 vierkante meter. Het marktgebeuren zal iets worden verplaatst en meer naar het winkel centrum worden gebracht. Ondanks het enthousiasme van een aantal aanwezigen hoorden we in de wandelgangen toch ook sombere ge luiden. „Wat gaat er straks met de Kennemerstraatweg gebeuren als een aantal ondernemers hier wegtrekt naar het Winkelhof 't Loo?" Zorge lijke opmerkingen die we ons heel goed kunnen voorstellen. De onder nemers van deze winkelstraat waren ,dan ook goed vertegenwoordigd op deze voorlichtingsavond. Een aantal van hen wordt met de bouw van dit centrum ongewild voor een moeilijke keuze geplaatst waarbij vooral de financiële haalbaarheid een grote rol zal spelen. Men zou wat dit laatste betreft op korte termijn de koppen eens bij el kaar moeten steken; dan weet men in elk geval waar men straks aan toe is zonder onverwachts uit de boot te vallen. T.v.T. Swanendael 9 "Uniek gelegen aan fraaie wa terpartij een (b.j. 1960) met c.v. en garage en o.a. L- vormige woonkamer (38 m2) met parketvloer, open haard, 3 slaapkamers. Totale oppervlak te 670 m2. Te aanv. febr. 1976. Vraagprijs 228.000,—. Groenelaan 52, Tel.(02510) 2 80 60 na kantoortijd (02510) 35136 Zilvcrstr. 1 - T.I 07Z I0892 fljoedkoopite adres in Nederland Heilooër ondernemers krijgen ang en er bestaat reeds een lijst een groot aantal serieuze gega- len. Een lijst, die niet wordt Vrij den maar waar men inzage in |t wanneer men serieuze plannen it om tot huur van een winkel- over te gaan. Heilooër onderne- die op deze lijst genoteerd zullen een schriftelijk verzoek |fn om binnen 14 dagen te laten P of ze nog interesse hebben. Jemeester Hoekstra wilde over i,geheime" lijst wel kwijt dat ge- 'fd zal worden naar een zo geva- d mogelijk branche-patroon, te verhuren winkels waarbij koop "tgesloten worden glasdicht opge- Na oplevering heeft men nog maand de tijd om af te bouwen, "gaat nl. pas de huur in. bouw heeft men rekening ge- dèn met' invaliden die zich hier gemakkelijk met een wagentje Hen verplaatsen. »ordt een groot parkeerterrein gelegd voor ruim 400 auto's en iemeester Hoekstra deelde hier- 't Was weer 'n fijne middag Door Overkerck gepland En vriendelijk uitgenodigd We waren ook present. En welgemoed vertrok de stoet We reden in het eerste uur Door 't mooie duin 't Was puur natuur. De herfst kwam zich al melden In 't bos en op de velden En wij genoten van de rit We voelden ons weer fit. We stapten af, gingen naar binnen Daar zou het feest pas goed beginnen We zaten fijn, op ons gemak En kregen koffie met gebak. Daarna 'n borrel, maar niet één Werden wat praterig naar het scheen Zongen mee uit volle borst En niemand had meer dorst De fijne pannekoek werd geserveerd Met spek, of ook met stroop gesmeerd Daarna is iedereen voldaan Tevreden naar Heiloo gegaan. Wij danken 't bestuur van Overkerck En 't personeel voor al hun werk. De gezamenlijke bejaarden. De verkoop van onze DIERENSPECIAALZAAK aan de Stationsweg naast Van Schagen Mode. 's Maandagmorgens gesloten Mi Langs beide zijden van de Kennemerstraatweg Nog niet zo lang geleden lagen langs de Kennemerstraatweg, aan beide zij den, behoorlijke wandelpaden. Een groot deel ervan ging geheel verloren of ligt er slecht bij. Dit door ver schillende oorzaken. Voor auto's en wielrijders wordt er goed gezorgd maar de wandelaars worden soms nog wel eens stiefmoederlijk bedeeld. Zo op de Kennemerstraatweg tussen ongeveer de woonhuizen 270 en 37, de Nijenburgweg en Kuillaan. Vroeger werd, toen de Kennemerstraatweg van Rijkswaterstaat was, nogal eens geklaagd over het onderhoud. Het lijkt ons gewenst dat, nu die van de gemeente Heiloo is, het gemeentebe stuur de wandelpaden op korte ter mijn in ere herstelt. Nu is men, voor een deel, genoodzaakt op het rijwiel pad te lopen. Met alle mogelijke con- sekwenties. Ondanks de verbouwing gaat de verkoop gewoon door Wy zijn geopend van 10-4 uur. Vrydagavond, zaterdag en maandag zyn wij gesloten daar de goederen in verzekerde bewaring worden gesteld. Dat geldt ook voor Reparatie. K Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Aktie t.b.v. kinderen van alle gezindten Evenals voorgaande jaren, willen wij ook nu weer ons best doen om voor de „Vara Speelgoedaktie" een verza meling bij elkaar te krijgen. Wilt u ons daarbij weer helpen? Deze aktie is via radio en t.v. welbekend en brengt blijdschap in al die kinderhar ten, die verlangend uitzien naar het St. Nicolaasfeest. U weet, dit is een landelijke aktie voor ALLE kindertehuizen in ons land en voor ALLE gezindten. Willen de dames dié de poppen aan kleden deze vooral op tijd brengen? Mogen wij weer op uw medewerking rekenen Met vriendelijke groeten, Mevr. C. Bammens-Kaaijk, Kennemerstraatweg 79 fam. Bood, Kerkeln. 28. i®L_ Nog dringend nodig: kollektanten! De volgende week, van 20 t/m 25 oktober, zal de landelijke kollekte worden gehouden t.b.v. de nietpatiën- ten in Nederland. Vorig jaar was Heiloo, met 35 cent per inwoner, wel een van de „kop lopers" in Nederland. Heilooënaren, houden zo, ook dit jaar! Er worden nog wel kollektanten ge vraagd, die zich kunnen aanmelden bij de aktieleider, M. C. Affourtit, To renlaan 37, tel. 32815. Waar gaat nu al dat geld naar toe? Wat doet die Nierstichting Chronische niervergiftiging is lang een dodelijke ziekte geweest. Met an dere woorden, iemand die eraan leed, ging eraan dood. Sinds kort is daar gelukkig verande ring in gekomen. Dankzij de kunst nier. De kunstnier, het woord zegt het al, vervangt onze nieren wanneer die hun werk niet meer kunnen doen. De behandeling aan de kunstnier heet dialyse. Zo'n dialyse moet twee, soms drie keer per week worden toegepast. El ke behandeling duurt 8 a 12 uur. De enige mogelijkheid om van de dia lyse-behandeling af te komen, is de niertransplantatie. Deze mogelijkheid heeft 2 voordelen. In de eerste plaats kan iemand na een geslaagde nier transplantatie weer vrijwel leven als ieder gezond mens. En bovendien komt er een plaats vrij voor een nieu we patiënt aan een kunstnier. Vele tientallen mensen per jaar, die in Nederland sterven aan een nier vergiftiging, hadden in leven kunnen blijven als er voor hen een plaats aan een kunstnier zou zijn geweest. De Nier Stiehting Nederland pro beert, samen met anderen, op kor te termijn hun leven te redden. In de afgelopen jaren heeft de Stich ting al veel kunnen doen. Samen met particulieren - mensen zoals u - die de Stichting financieel of op andere wijze gesteund hebben. Samen met alle organisaties en instellingen die zich bezig houden met de gezond heidszorg, zoals de ziekenfondsen. En samen met de overheid, die miljoenen in de diverse voorzieningen heeft ge stoken. De regering /al dit ook blij ven doen. En op den duur zullen alle benodigde voorzieningen er dan ook wel komen. Maar „op den duur" zal het te laat zijn voor een heleboel mannen (lees: collega's), vrouwen (lees: kennissen) en kinderen (lees: schoolvriéndjes). En wat „te laat" in dit verband wil zeggen, weet u nu. De Nier Stichting Nederland en de Vereniging tot Steun aan de Nier Stichting Nederland proberen vooral twee programmapunten te realiseren., En op korte termijn. 1. Opvoering van het aantal nier transplantaties tot 400 per jaar; De 27-jarige Kees Veldt nam één de zer dagen de dierenspeciaalzaak van Van Staalduinen aan de Kennemer straatweg over. Na 10 jaar in het vak te hebben geze ten is Kees Veldt bijzonder blij dat hij nu de kans heeft gekregen om voor zichzelf te beginnen. „Ik had hier al jaren naar uitgekeken", aldus deze jonge enthousiaste zakenman die hoopt dat de mensen die eerder bij Van Staalduinen aan de Stationsweg hun inkopen kwamen doen ook hem zullen weten te vinden. Naast Kees zullen ze daar ook andere bekende gezichten in de winkel aan treffen. In zoverre is er dus niet zo veel veranderd. Aangezien dit pand wel heel wat kleiner is zal de heer Veldt metter tijd wat meer gaan specialiseren. 'Voorlopig deze week vast een leuk stuntje ter kennismaking. Zie de ad vertentie in deze krant. Bloembollen zijn er momenteel te kust en te keur. Het is NU de tijd om te planten. We wensen Kees Veldt veel sukses! 2. Uitbreiding van de mogelijkheid voor patiënten om thuis zelf cfe kunstnierbehandeling toe te pas sen. En dat kan alleen gerealiseerd wor den met uw hulp. En u kunt helpen. Heel eenvoudig zelfs. Nier Stichting Nederland, gironum mer 388.000 of: Rabobank Heiloo. Landelijke kollekte van 20 t/m 25 oktober 1975. Telefoon voor Heiloo: 32815. Geef met gulle haïul aan de kollek- tant U kunt ook via bovenstaand adres lid worden van de Nierstichting. U ont vangt dan o.a. het blad „DIA". Bo vendien kunt u zich opgeven als DONOR. Daarover de volgende week meer. Op donderdagavond 23 oktober houdt Sporthuis Helling in samenwerking met het bekende reisbureau Arke een unieke wintersportavond in Het Gul den Vlies te Alkmaar. Aanvang 20.00 uur. Deze avond zal bestaan uit o.a. 2 in teressante wintersportfilms, 2 mode shows met het nieuwste op kleding- gebied en een dia-presentatie van. de bekende Arke-reizen. Het geheel zal worden gepresenteerd door niemand minder dan de bekende voetbalscheidsrechter Frans Derks. Kaarten voor deze wintersportavond zijn verkrijgbaar aan de zaak in Hei loo ad. 5,per persoon, incl. koffie met gebak. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Vanavond om 8 uur zal de feestelijke opening plaats vinden van de Snack- Grill-Bar van Paul Sengers in het nieuwe winkelcentrum aan het Male- voort. liet Trompetterkorps Heiloo zal met zijn majorettes vóór die tijd een leuke show verzorgen. Zoals u reeds in onze Uitkijkpost hebt kunnen lezen heeft Paul Sengers ook aan de kinderen gedacht. Mórgen tussen 4 en 7 uur kunnen ze allemaal een gratis ijsje komen halen. Vanavond is een ieder in elk geval van harte welkom om vast een kijkje te komen nemen. De heer en mevr. Sengers zullen u hartelijk ontvangen. Maandagmiddag hielden de heren J. en C. Kools open huis in hun splinter nieuwe assurantie-, advies- en bemid- delingsburo aan de Kennemerstraat weg 75. In dit prachtig verbouwde pand dat gerust een aanwinst voor de Kenne merstraatweg genoemd mag worden stroomden de bezoekers af en aan. Een enorm aantal fraaie bloemstuk ken, planten en kado's werden er tij dens de receptie binnengebracht. De grote klantenkring van de heren Kools liet het bepaald niet afweten. Het is een duidelijke zaak dat een goed advies op dit voor leken niet altijd zo duidelijke terrein van on schatbare waarde kan zijn. De heer J. Kools sr. zit dan ook al 30 jaar in het vak. Voor een geheel gratis en goed advies kunt u altijd bij hem terecht. Het is nu officieel bekend dat dhr. G. J. H. Bijkerk (40), bedrijfsleider van het zwembad „Het Baafje", even eens de bedrijfsleiding zal gaan voe ren over de sporthal „Het Vennewa- ter", die eind van dit jaar gereed zal komen. De heer Bijkerk, die vanaf 1 maart 1970 officieel in dienst is bij de ge meente Heiloo als bedrijfsleider van Het Baafje zit al 22 jaar in het vak. Hij toonde zich over deze benoeming - die voor hem een geweldige promo tie betekent - zeer verheugd. „Ik heb hier eigenlijk al jaren naar toe ge leefd" vertelde de heer Bijkerk ons enthousiast. „Het wordt een dubbele functie waarbij ik vooral 's winters praktisch elke dag in de sporthal aanwezig kan zijn. Het zal o.a. tot mijn taak gaan behoren om de sporthal zo economisch mogelijk te gaan runnen d.w.z. dat de hal, die van 's morgens 8.30 tot 's avonds 11 uur geopend zal zijn vol moet komen, 's Morgens zal ik de scholen begelei den die hier met hun leerlingen de gymnastieklessen gaan geven terwijl de andere helft van de sportzaal dan gebruikt zal kunnen worden voor b.v. tennissen of badminton." Op dit ter rein heeft de heer Bijkerk reeds eer der ervaring opgedaan. In 1963 en '64 had hij nl. de technische leiding over 2 sporthallen en 13 gymnastiekzalen in Enschede. „Het is allemaal een kwestie van goed organiseren," zegt de heer Bijkerk die dit „leiderstalent" als wij het zo vrij mogen uitdrukken ook in „Het Baaf je" heeft weten uit te dragen. Bijna alle medewerkers en medewerksters zijn al vanaf de opening aan dit zwembad verbonden en een ieder kent zijn plaats en zijn taak. Vooral bij topdagen, en qiie zijn er nogal wat ge weest, is dit uitermate belangrijk. Als nevenfuncties is de heer Bijkerk nog voorzitter van de Belangengroep voor Bedrijfsleiders van Sporthallen en Zwembaden in Noord-Holland, voorzitter van de Hartstichting, afde ling Heiloo en viee-voorzitter van de Radio Zendamateurs afd. Heiloo. Winkelen in de schuur De verbouwing bij juwelier Herman Kwaad waar we al eerder over schreven is reeds in volle gang. Voor lopig is er een klein winkeltje inge richt in de schuur achter het woon huis waar u natuurlijk ook voor alle reparaties terecht kunt. De feestelijke heropening zal plaats vinden op donderdagavond 13 novem ber. Vóór deze datum zal de zaak en kele dagen geheel gesloten worden, maar daarover zal men u via een ad vertentie tijdig inlichten. De openingstijden van het noodwin- keltje zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 4 uur. Het winkel tje is gesloten op vrijdagavond, zater dag en maandag. Vragen over psychologische test en Clto-toets Op de ouderavond van de Nic. Beets- school werd o.a. gevraagd over psy chologische test en de zgn. cito-toets. Uit het antwoord van het hoofd der school de heer De Jager bleek dat beide goed functioneren maar dat het advies van de leerkrachten toch be palend dient te zijn. Deze hebben er varingen met de kinderen. De heer Koelemay, onderwijzer aan de Nic. Beetsschool, meende dit te mogen concluderen o.a. door verwijzing naar gegevens die op een schoolbord wa ren aangebracht. Waar de 28 leer lingen vervolgonderwijs zijn begonr nen, na het verlaten van de school in 1975. Om de ouderparticipatie ook aan de Beetsschool gestalte te geven was een circulaire voor medewerking uit gereikt. Er gaven zich een aantal moeders daarvoor op. Voor hen volgt een voorlichtingsavond. Er waren vragen over het school zwemmen, schaken en dammen. De jaarverslagen van de secretaresse, mevr. M. L. Doedens-van Doorn en de penningmeester, dhr. J. Muijs, werden goedgekeurd. In de ouder commissie werden gekozen de heren H. Kracht en R. Reeling Brouwer. Deze verkiezing werd nodig door het vertrek van dhr. B. Heytink en toe komstige uitbreiding van het ouder commissiewerk. De ouderavond had, onder leiding van de heer J. W. M. Koppert, een zjeer vlot verloop, zodat de aanwezi gen reeds om kwart over tien huis waarts konden keren. in de herfstvakantie Op woensdagmiddag 22 oktober a.s. zal om 14.30 uur in De Nieuwe Hoeve het poppentheater „Mijko" uit Haar- VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 HEILOO lem een voorstelling geven op uitno diging van de Vrieswijk Vereniging. Opgevoerd wordt „Het Robijnen Boompje". De voorstelling zal ongeveer 1 uur duren en is toegankelijk voor kinde ren van 5 t.m. 11 jaar. Voorverkoop kaarten is op woensdag morgen 22 oktober tussen 10 en 11 uur op Vrieswijk 113. Deze voorver koop is alleen voor kinderen uit de wijk De overige kaarten zullen voor het optreden worden verkocht aan de zaal van De Nieuwe Hoeve. De entree-prijs voor Vrieswijk-kin deren is 1.en voor niet Vrieswijk kinderen 2.Zaal open 14.15 uur. de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet door ons gemaakt Kies het bedrijf met de A.C. I. erkenning GRATIS IJS 11 i tyi i De echtparen Kools sr. en jr. temidden van de vele gezonden bloemstukken bij de opening van het assurantiebedrijf op de Kennemerstraatweg 75.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1