®Pil iUolten I WÊÊm makelaardij Zondag EXPOSITIE massief eiken meubelen r m NIEUWSBLAD VOOR HEILOO ie 3 k ri Je Kgelhandel 'Alkmaar Juwelier Op iedere vrijdagavond onbeperkt KONIJN ETEN voor 22.50 per persoon Telefoon 072-33844 Kennemerstraatweg 97 - Heiloo kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel.3C815 NIEUW RIETEN PLANTENBAKKEN uit grootmoeders tijd guus van der linden bloemsierkunst Speelgoedmarkt succes Winterregeling St. Willibrorduskerk 22 nov. FALKLAND: blijspel „ROSAURA" Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN ■WBnsaiMw^iBiwrTDKSMMi'raicJM» trrpi )ud-plaatsgenoot benoemd tot burgemeester van Wieringermeer Wand- en vloertegels. Plavuizen, haarden v.a. i 398.- geh. compleet 31738 Vondelschool bestaat 25 jaar Kaartverkoop „Falkland" Opbrengst kollekte k*iw v '2*,.. "v A - Schouten's Bloemsierkunst totaal gemoderniseerd Operette-nieuws Er zijn weer kinderpostzegels Ouderavond kleuterschool „Pinkeltje" Heiloo Opgelet I Nu leverbaar HOLLANDSE TOP 20 van K-TEL Wegens verbouwing GESLOTEN van ma. t/m donderd. f 18.50 Herman Kwaad J.J. PANTEKOEK, ing. Op het gebied van Wildspecialiteiten is „De Oude Herberg" hèt adres voor een uitgelezen diner. Voor zowel het Kerstdiner van de eerste als tweede Kerstdag hebben wij voor U een uniek arrangement samengesteld. Op aanvraag zullen wij U gaarne schriftelijk nader informeren. In de week-ends presenteren wjj bovendien het dansorkest J.A.R. Geweldige belangstelling voor Franse show OBER H) |j JAARGANG NO. 31 5 NOVEMBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. h. Hondi ing Dai lbaan sppas aaiB Dames i Alleen bij de speciaalzaak van Heiloo kennemerstraatweg 470 telefoon 072-30067 heiloo lomraandowissellng bil leilooer Brandweer De speelgoedmarkt die Pappod afge lopen zaterdag in het Brunogebouw heeft gehouden, is na een aarzelend- begin toch een succes geworden. Het hoofdzakelijk tweedehands speelgoed! vond gretig aftrek en de vertegen woordigster van Unicef in Heiloo, Saskia Moerbeek, kon 690.in ontvangst nemen. Bij de loterij zijn de volgende winnende nummers uit de bus gekomen flesje kralen: 56, 68, 95, 121, 139, 201. kleurenbalpen40, 45, 78, 82, 114, 126, 127, 132, 136, 137, 150, 158, 161, 170, 174, 186. playmobil: 26, 29, 47, 86, 87, 107, 119, 152, 181, 192. Deze prijzen waren beschikbaar ge steld door speelgoedhuis Lute en kun nen worden afgehaald op Termijen 44, Heiloo. Bij gelegenheid van het feest van Sint Willibrord zal op zondag 9 no vember om 10 uur (winterregeling) in de Willibrorduskerk aan de Wes- terweg worden uitgevoerd de Missa Brevis in G-dur van Mozart. Het koor staat onder leiding van dirigent-or ganist Piet Groot. 'ellen naaf] Dhr, ,j. Kroonenburg geïnstalleerd als commandant hj gaat de geschiedenis in als duurste 'andweercommandant van Heiloo", Iildus burgemeester H. Hoekstra bij it afscheid van de heer P. A. C. (ieuwpoort. Daarbij doelde de heer ioekstra op de aanschaf van niet jinder dan drie brandweerauto's en let betrekken van een nieuwe brand- wrkazerne in de IV-z jaar dat dhr. Seuwpoort commandant was van de (rijwillige brandweer. Dhr. Hoekstra Miaalde ook nu weer dat de Hei teer brandweer een fijn team is en litstekende prestaties weet te leve- „we hebben de plicht om voor materiaal te zorgen". De heer Ioekstra weer daarbij ook op de steeds belangrijker taak bij de alge- iene hulpverlening. „In de bijna 25 jur dat u bij de brandweer was, aft u alle rangen doorlopen", aldus Hoekstra. „U bent, op ons ver- langer gebleven als comman- Sk dan gebruikelijk is; we hadden i zelfs nog langer willen houden, naar u heeft de wens te kennen ge- jeven uw taak over te dragen aan een jongere." Namens de gehele Heiloose gemeen- schap bracht burgemeester Hoekstra te heer Nieuwpoort dank. Hij over- landigde hem een horloge. Mevrouw Seuwpoort ontving een oude brand- leerhelm opgemaakt met bloemen. Samens de Vereniging van Brand- leercommandanten kon dhr. Hoek stra een onderscheiding aanbieden als lijk van grote waardering voor het sele en goede werk van de scheidende inctionaris. „Na de Spaanse tijd, de slag bij Nieuwpoort" 5e heer A. N. Boerma, voorzitter van Vrijwillige Brandweervereniging erinnerde aan de afsluiting van het nmandantschap van de heer P. raans, toen gesproken werd van de Spaanse tijd" en het aanvaarden van It commando van de heer P. A. C. lieuwpoort. „We kregen toen de slag Nieuwpoort." Dhr. Boerma bood n afscheid een herinneringsbord met scriptie aan en bloemen aan mevr. ieuwpoort. „De onvoltooide de beeldspraak ging dhr. Nieuw en verder, het ingaan op „de on- iltooide tijd". Al jaren werd er ge roken over het bouwen van een 'andweerkazerne. Deze kwam tot stand, evenals een vernieuwing van alle materiaal, zodat de brandweer op alle terreinen voor haar taken be rekend is. „Er zijn vele lessen aan vooraf ge gaan tot vorming van het huidige korps," aldus dhr. Nieuwpoort. „De laatste jaren heb ik, in het overleg, steeds de adjunct-commandant be trokken." De scheidende functionaris droeg met vertrouwen het commando over aan de heer J. Kroonenburg. Tenslotte bracht dhr. Nieuwpoort dank aan het gemeentebestuur, het personeel van de gemeente en de Rijkspolitie, waarmee goed werd sa mengewerkt. De overdracht Burg. Hoekstra zei dat uit de candi- daten dhr. Kroonenburg naar voren was gekomen. Hij verwachtte dat de nieuwe commandant zijn taak met volledige inzet zal verrichten. De heer Hoekstra bood daarna dhr. Kroonen burg de officiële aanstelling aan en mevr. Kroonenburg bloemen. De heer Hoekstra deelde mede dat het lid van het korps, de heer H. Rozing, be noemd is als adjunct-commandant. Mevrouw Rozing kreeg bloemen. Korps bestaat thans voor 75% uit jongeren De nieuwe commandant hoopte op een goede samenwerking met het ge meentebestuur en de gemeentelijke diensten. Hij deelde mede, dat thans het korps voor 75% uit jongeren be staat. Ook dhr. Kroonenburg wees op de noodzaak van uitbreiding van het korps. Na een korte pauze kregen een aantal vertegenwoordigers van korpsen uit de regio gelegenheid om te spreken en geschenken aan te bieden. Onder de vele aanwezigen, welke deze bijeenkomst bijwoonden, zagen we ve le oud-leden van het korps met hun echtgenoten waaronder de oud-com mandant de heer P. Spaans, wethou der mevr. A. M. E. van der Zee-Man- dersloot, een aantal raadsleden, ge meentesecretaris de heer P. H. J. van Loon en de directeur van openbare werken, de heer A. Brandsma. Voorts de adjudant van de Rijkspolitie, de heer L. Los. In intieme kring werd later de bij eenkomst voortgezet. Toen kon dhr. Boerma de heer Nieuwpoort meedelen dat de vereniging Vrijwillige Brand weer hem benoemd had tot ere-lid van de vereniging. N.M. •IgliMKiaKaWKgiBaWWKiBgWWIglK Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo -morgen De heer J. F. G. Knorr, thans van Andijk e oud-plaatsgenoot indertijd ofdcommies ten gemeentehuize) is fioemd tot burgemeester van de cieente Wieringermeer. Een ge- ïnte van ongeveer 12.000 inwo- p. Thans is dhr. Knorr burgemees- r van Andijk. Voor dhr. Knorr be tent dit een flinke promotie. Zilvcrslr. 1 Tel 072 10892 9oedkoopste adres in Nederland op vrijdag 2 januari 1976 De openbare basisschool, de Vondel school, bestaat op vrijdag 2 januari 1976 25 jaar. De Beetsschool van de heer P. Köhne aan de Willibrordus- weg huisvestte vóór 1951 negen klas sen. Het werd nodig een tweede opap- bare school te stichten. (In 1975 zijn het er al 61). Begonnen werd met de bouw van een 4-klassige school, waar aan enkele jaren later al 2 aan moes ten toegevoegd. Twee jaar geleden werd in gebruik genomen een handen- arbeidlokaal en een aula, of zoals men het ook wel pleegt te noemen: een ontmoetingsruimte. Van de nieuwe school werd de heer J. J. Rommel hoofdonderwijzer en dat bleef hij tot zijn pensionering toe, in 1973. Het aantal leerlingen van o.a. de Vondel school, maakte het wenselijk dat met ingang van het cursusjaar 1975-'76 een tweede 1ste klas, een parallelklas, gevormd werd. Oudercommissie en onderwijzend per soneel gaan zich beraden hoe men dit jubileum het beste kan vieren. Kennemerstraatweg 131 Heiloo Tel. 072-34966 opening van 12 tot 16 uur t.o.Willibrordusstichting Voor de voorstelling van „Rosaura", zaterdag 22 november in het Asta- theater, begint de kaartverkoop op donderdag 6 november en maandag 10 november van 19.30 tot 20.00 uur (op deze avonden alleen afhalen van kaarten voor donateurs). Na 10 nov. begint de losse kaartverkoop bij: M. C. Affourtit, Torenlaan 37; R. Doggenaar, Haesackerlaan 23; Kiosk Avis, Stationsweg 68; Open Huis, Willibrordusweg. Falkland brengt een blijspel van Car lo Goldoni: „Rosaura, de listige we duwe", in een vertaling, bewerking en onder regie van Wim Boddeke. Het belooft weer een voor Heiloo unieke belevenis te worden. Op 20 nov. speelt Falkland dit blijspel in Heliomare in Wijk aan Zee. De onlangs gehouden Nat. Kollekte Geestelijk Gehandicapten 1975 heeft in Heiloo 8.311,89 opgebracht. Een en ander is tot stand gekomen mede dank zij de geweldige inzet van de vele kollektanten en gulle gevers. Aan een ieder, die aan het bereiken van dit prachtige resultaat heeft mee gewerkt, hartelijk dank. Vorige week dinsdagavond verrichtte mevrouw Hoekstra, echtgenote van de burgemeester, de officiële opening van het totaal gemoderniseerde bloe menmagazijn, Schouten's Bloemsier kunst aan de Stationsweg. Nadat het Trompetterkorps Heiloo, geheel in nieuw kostuum gestoken, met zijn majorettes een leuke show had verzorgd die heel wat mensen op de been bracht, knipte mevr. Hoek stra een fraai bloemenlint door. Zij werd bij het betreden van de totaal vernieuwde winkel op de voet ge volgd door een groot aantal belang stellenden die hun bewondering voor het fraaie geheel bepaald niet onder stoelen of banken staken. Middels een kleine verbouwing die werd uitge voerd door het Bouw- en Isolatiebe drijf Kuyper, heeft men hier een enorme ruimte weten te scheppen. De reeds eerder gebouwde plantenkas vormt nu met de winkel één geheel, een waar paradijsje met een keur aan planten, plantenbakken, bloemen en bloemstukjes, potterie in oude en moderne stijl, prachtig koperwerk enz., en een gezellig zithoekje voor het uitzoeken van bloemwerken voor speciale gelegenheden. Mevr. Hoekstra zei o.a. het bijzonder op prps te stellen dat de fam. Schou ten haar had uitgenodigd om deze prachtige zaak te openen; een zaak die best zal floreren in het aktieve p*-*'onscontrum. Volgend jaar bestaat de Heilooër Operette Vereniging 25 jaar. Een heuglijk feit, dat wij dan ook met elkaar hopen te gaan vieren, met de bekende operette „lm Weissen Rössl" van Ralph Benatsky. Wij zijn reeds met veel enthousiasme aan 't instuderen om deze operette dd. 20 en 27 maart a.s. goed op de planken te krijgen. Door de grote rolbezetting in deze operette kunnen wij het koor nog wel iets uitbreiden. DAMES en HEREN, voelt u er niets voor om ook eens voor 't voetlicht te verschijnen, om op die manier weer velen een prettig avondje uit te be zorgen? Wij repeteren iedere donder dagavond van 8-10.30 uur in 't Open Huis. Komt u eens een avond kijken of luisteren en u zult zelf zien, hoe gauw u mee gaat doen, want al bent u nog niet enthousiast, u wordt het wel. Wilt u meer weten, dan kunt u altijd bellen naar de voorzitter, de heer Mans, Poortweijdt 8, tel. 31604. Zoals u allen weet, kan geen vereni ging draaiende blijven zonder dona teurs. Wij hebben er gelukkig enige, maar veel te weinig. Mogen wij bij deze een beroep op u doen, om ons te steunen. Voor uw donatiebedrag ad 7.50 p. p. krijgt u een gratis toe gangsbewijs plus een besproken plaats, voor een van onze uitvoerin gen. (Losse kaarten kosten 10. Wij hebben uw hulp en steun hard nodig. U kunt zich opgeven bij mevr. Domper, Vossenakkers 43, tel. 34472. Ze zijn weer volop verkrijgbaar: de nieuwe kinderpostzegels, de blikvan- gertjes van een in de wereld unieke aktie. Hulpverlening aan jeugd door middel van postaal verkeer. Dat be tekent, dat er vanaf 11 november weer een goede traditie kan worden voortgezet: „kinderzegels plakken op uw post". In het „kraampje" van het plaatselijk comité op het postkantoor liggen óók de fleurige wenskaarten op u te wachten, die verwijzen naar de ko mende hoogtijdagen van het jaar, naar Kerst en Oud en Nieuw. Kaar ten die welkom zijn bij familie, rela ties en vrienden in binnen- en buiten land. In deze prachtige kollektie met o.a. reprodukties uit Nederlandse musea, borduurkaarten met patroon, bloe- menkaarten die u het gehele jaar kunt verzenden, een set als cadeautje voor St. Nicolaas of de Kerst, zal zeker iedereen iets van zijn gading kunnen vinden. De zegels dragen afbeeldingen van oude gevelstenen en zijn weer héél mooi dit jaar. Wij hopen dat u eens bij ons „kraam pje" komt kijken en kopen! Ga voorop bij hulp aan kinderen met een tekort! Voor de philatelistenwij verkopen ook eerste dags-enveloppen, maar komt u niet te laat Op het postkantoor kunt u terecht vanaf dinsdag 11 november tot en met vrijdag 28 november a.s. van 9 tot 5 uur. Afgelopen donderdagavond hebben de ouders van de kleuters van „Pinkel tje" kennisgemaakt met plak-teken- en verftechnieken. Na een korte uitleg van de mogelijk heden met het materiaal mochten de ouders op eigen niveau met het ma teriaal werken. Aanvankelijk leverde dat bij de meeste ouders wel wat pro blemen op maar naarmate de avond vorderde werden de werkstukken steeds gedurfder. Vooral werd het werken met waardeloos materiaal beoefend. Op deze bijzonder geslaagde avond, ontdekten ouders hun verborgen ta lenten en leerden zij eenvoudige tech nieken aan die zij ook thuis met hun kleuters kunnen toepassen. „Vakmanschap is meesterschap", al dus mevr. Hoekstra „en ik heb verno men dat u ook werkelijk vakwerk levert". Mevrouw Hoekstra zei gelezen te hebben dat 5% van de mensen re gelmatig bloemen koopt, 74% koopt ze af en toe en 21 nooit. „Maar dat zullen dan wel mannen zijn" voegde ze er lachend aan toe. De heer Schouten sr. dankte mevr. Hoekstra voor de goede wensen, de aanwezigen voor hun belangstelling en alle medewerkers die hard hadden gewerkt om deze verbouwing binnen 14 dagen rond te krijgen. Onderaan nemer van Houten bleek zelfs nach tenlang geen bed gezien te hebben. Inplaats van bloemstukken werden er talloze flessen drank, taarten, fruitmanden en andere kado's bin- gebracht. Het werd weer een gezel lig openingsfeest waarbij bepaald niet op de klok werd gekeken. Mevrouw Hoekstra ontving nog een fraai boe ket bloemen en een zeer toepasselijk boekwerk, getiteld „Fleur op met bloemen". Voor alle klanten was er een leuk plantje. De familie Schouten kan tevreden zijn met deze prachtige aanwinst. De grote klantenkring zal zich hier best thuisvoelen. Voor verlichting werd gezorgd door Van der Peet's Vakhandel. Beka bracht hier een zeer modern winkel interieur aan en de fa's Korstanje en Ursem zorgden voor een fraaie vloer- bedekking en een fris kleurtje. 20 originele hits van 20 originele stars Ook in minicassette Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO 's Vrijdagavonds van 20.00 - 00.30 uur 's Zaterdags van 20.00 - 01.30 uur 's Zondags van 16.00 - 19.00 uur (Matinee) en van 20.00 - 23.30 uur Ruime parkeergelegenheid in de direkte nabijheid. Bij schilder Bolten aan de Westerweg had men het afgelopen weekend over belangstelling bepaald niet te klagen. Honderden mensen kwamen even een kijkje nemen naar de splinternieuwe kollektie behang van R&D die op kamerhoogte was uitgestald en zeer veel interesse toonde men ook voor het exclusieve behang van het „Fran se behanghuis" Venilia naar ontwer pen van Pierre Cardin. Het ging er allemaal bijzonder gezellig aan toe. Er was volop rode wijn en Franse kaas en de fa. Van Haneghem had het geheel aangekleed met prachtige planten en opgemaakte plantenbak ken. Er stonden Franse fietsen van Herman Boersen en er lagen Franse tijdschriften van Kiosk Avis. Het was erg leuk om nu eens fotobehang te kunnen zien op ware grootte en op de eerste etage had men hier een enorme wand mee beplakt, een fraai bosgezicht in de herfst. Zondag jl. hielden de heer en mevr. Bolten-Kroon hier een demonstratie van de nieuwe Franse haarlijn La Ligne „S". De belangstelling hiervoor was overweldigend en talloze dames werden van een fraai kapsel voorzien. Er werd geknipt, gekruld en opge kamd dat het een lieve lust was. Terwijl mevrouw Bolten heel duide lijk liet zien hoeveel variaties er mo gelijk zijn op dit nieuwste Franse kapsel toonde de heer Bolten wat een vakman met een heel klein schaartje kan doen in de nieuwe sassoon-tech- niek. Een gezellig muziekje verhoog de de sfeer; een sfeer die deze drie dagen durende show tot een uniek evenement maakte. De eerstgeborene in Heiloo in 1976 ontvangt bovendien nog een kamer tje Frans behang van schilder Bol ten; behang waar dat kleine wurm niet veel van zal zien maar waar je als ouders zijnde toch wel even U tegen kan zeggen. De exclusieve des sins en kleuren trokken dan ook bij zonder de aandacht. De prijzen vielen best mee en wanneer je een beetje gedekte tint neemt heb je er wer kelijk jarenlang plezier van. Ook nu kunt u al deze soorten be hang eens op uw gemak gaan bekij ken bij schilder Bolten aan de Wes terweg en wanneer u het met uw haardos niet meer ziet zitten stap dan gerust eens bij Salon Kroon in het Stationscentrum binnen. In beide zaken wordt u allerhartelijkst ont vangen. Als één van de initiatiefne mers willen we ook graag noemen de heer C. J. Koopmeiners. Hij ont wierp o.a. de fraaie advertentie voor deze show. „Gewoon erg leuk om te doen" was zijn kommentaar. T.v.T. Stap (laar toch niet in Nog steeds zijn er argeloze mensen die zich, met een mooi praatje, iets aan laten smeren. Zo'n geval hoorden wij weer dezer dagen. Een dame werd op straat aangehouden door heren in een auto. Of ze niet een mooi en goed lapje stof wilde kopen. De dame zei dat ze geen geld bij haar had. Geen nood, de heren gingen wel even met haar mee naar huis. Ze waren zelfs zo galant om haar daarvoor in te laten stappen. Argeloos als onze dame wel was (hoe bestaat het!) liet zij zich een lap stof aansmeren voor 200.Qua kwaliteit en prijs in geen enkele verhouding. We zouden, evenals we bij vorige ge legenheden op ander terrein, weer willen adviseren: stap daar toch niet in Zelf ondervonden Een geschiedenis die wij enige maan den geleden zelf meemaakten was de volgende. Twee heren hadden een koffer met „goed" weg te geven. Het juiste adres konden ze niet vinden. Op de Hee renweg hielden zij ons daarover aan. Zij wilden de koffer met „goed" aan ons wel afstaan. „Stap maar even in dan brengen we u wel even thuis." Brutaal stapten zij naar binnen en installeerden zich in de fauteuils. Aangezien de heer des huizes op het onbegrijpelijke verhaal en de onge lofelijke aanbieding, niet wenste in te gaan, waren de heren in hun slee ijlings vertrokken. Helaas zullen de „heren" zeker el ders wel succes hebben gehad. Dat er wat achter zat, dat zal wel zeker ge weest zijn. De heer en mevrouw J. Bolten-Kroon met hun modellen voor een schit terend bosgezicht in herfsttooi, op fotobehang van schilder Bolter,.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1