warn/mm IGrote Verbouwings Opruiming bij Juwelier A. BART /HOLLAnD BEIIEER BV prachtige laarzen f IIOLLfinD BEIIECR BV HANRAADS schoenen L f L. makelaardij van steeg Zojuist ontvangenj Verschillende kleuren ZIE ADVERTENTIE BINNENPAGINA IEUWSBLAD VOOR HEILOO igelhandel Alkmaar STATIONSCENTRUM kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel 3u815 inbraak boel overhoop gehaald Wip-eenden geen speelgoed voor volwassenen Boomplantdag voor volwassenen op 29 nov. St. Nicolaas komt zaterdagmorgen om 11.30 uur in Heiloo „De Rustende Jager" nu toch onderhands verkocht Gemene streek van opgeschoten jongen Speciale St. Nicolaas- aanbieding: L.P. met alle bekende St. Nicolaas-liedjes 6.90 J. J. PANTEK0EK, ing. Pappod - Pappod - Pappod Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet l|||llllll||lllllll||lllllll||IIIIIHl|IIIIIIH£ iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii I Overweldigende belang- Wenskaarten stelling voor nieuwe B&W Supermarkt linees-Indisch restaurant winkelcentrum Zuid-W est bijna gereed vlogen de deur uit WEGENS VERBOUWING zijn wij maandag, dinsdag en woensdag (24 t/m 26 nov.) GESLOTEN WUIJTS - Optiek - Foto Een uitgelezen kollektie in: inaa—BBiaawMasicrM—amiaKS' KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN szwfrBi.i.mwnTiMiwBriiMJM—»rrm«— Krijgt Heiloo een bijenpark Kerstfeest bij De Oude Herberg Heerenweg zaterdag weer open voor het verkeer Drogisterij Ranzijn moest het ontgelden Vorm van sadisme Van der Peet's vakhandel verbouwd Vloeibare Zwarte Pieten zwart Salon KROON Unicefvoor Sinterklaas of Kerstmis Dia-avond in de Germefa- kantine V Informatie over straatnaamgeving Falkland geeft 2e voor stelling op 29 november FALKLAND 29 NOVEMBER A.S. 2e voorstelling „ROSAURA" Raad op 28 nov. büeen Deze week was ik bjj Koomen Modes MBER |(s JAARGANG NO. 33 19 NOVEMBER 1975 7 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieptijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. 1,1 Jaar niets gevonden aan geld ■de nacht van zaterdag op zondag ■ingebroken bij mevr. H.D.I. aan iKennemerstraatweg. Via een inge- likt keukenraam kwam men bin- I Kennelijk was het de bedoeling ld te stelen, maar dat was niet Iwezig. In huis werd tenminste de Iele boel overhoop gehaald; aan ■kelen wordt echter niets vermist. Baken anders stuk! Wip-eenden, als attraktie voor kinde ren geplaatst bij het parkeerterrein van het wijkwinkelcentrum „Zuid- West", dreigen stuk te geraken. Volwassenen moeten zo nodig daarop ook gaan zitten met het mogelijke gevolg dat ze stuk raken. De wip-eenden zijn, als men het nog niet wistü), geen speelgoed voor vol wassenen maar voor de kinderen. Mogelijkheid zich op te geven tot 21 november Vorige week wezen we op de boom plantdag in „West", op zaterdag 29 november. Daar, aan de Omloop, moeten zo'n 60 bomen herplant wor den. Volwassenen vanaf 18 jaar, wel ke mee willen werken aan deze aan plant kunnen zich nog opgeven tot 21 november op de afdeling beplan tingen van openbare werken of zich schriftelijk wenden tot deze dienst of tel. 31144. Na afloop gaan de planters onder het genot van een kopje koffie napraten in de H.S.V.-kantine. Zaterdagmorgen komt St. Nicolaas met 9 zwarte Pieten om 11.30 uur in Heiloo aan op het oude vertrouwde plekje tegenover de Willibrorduskerk. De stoet gaat langs huize Overkerk via Hoog en Laag naar de Wester- weg, Stationsweg, Heerenweg, Laar manstraat. De Kennemerstraatweg wordt overgestoken en dan gaat de hele stoet met alle kinderen van Hei loo en hun oudeers via Frederica's Hof door de Van der Feen de Lilleweg langs het bejaardenhuis De Loet door de Burenweg en de Dokterslaan naar de Oude Pastorij. Om plm. 11.20 uur komt men dan bij het gemeentehuis aan waar St. Nico laas door de burgemeester H. Hoek stra zal worden opgewacht, geven weer acte de présence en het Alle muziekverenigingen van Heiloo is te hopen dat de weergoden ook een leuke duit in het zakje doen. In het Stationscentrum zullen alle verwachten. kinderen een leuke surprise kunnen Jullie hoeven echt niet te dringen. De ondernemers van dit gezellige winkelcentrum hebben weer voor vol doende presentjes gezorgd. Om eventuele problemen te voorko men heeft St. Nicolaas ons verzocht of alle ouders mee willen lopen in de stoet. Het wil nog wel eens gebeuren dat vooral de kleintjes wat in de ver drukking raken en dat is voor deze grote kindervriend bepaald niet zo leuk om aan te zien. Helpt u een handje mee? Komen er op deze plaats luxe bejaardenflats Wat bij een openbare veiling vorige maand niet mogelijk was is nu make laar Amsterdam uit Castricum, ge lukt. Hij heeft het café-restaurant- bedrijf „De Rustende Jager", sinds ruim een jaar eigendom van de heer N. M. G. van Haaster, eveneens te Castricum, onderhands weten te ver kopen. Met het gemeentebestuur van Heiloo word(tHen) door de nieuwe eige naar (s) (men kon nog niet zeggen wie dat is/zijn) besprekingen gevoerd over de bestemming. Het ligt in de bedoeling „De Rus" af te breken en er luxe bejaardenflatjes te bouwen. Volgens onze bron van informatie is er voor luxe verzorgingsflats grote belangstelling. Zeker op deze plaats. Stal tas met lekkernijen op Sintermaarten Voor een jeugdige Sint Maartenvier- der eindigde de tocht langs de huizen droevig. Toen hij dinsdag op de Sta tionsweg liep beroofde een opgescho ten jongen, rijdende op een fiets, hem van de tas met zijn bij elkaar gezon gen lekkernijen. „Een gemene streek" aldus de verontwaardigde moeder, waar we het grondig mee eens kun nen zijn. Het prachtige nieuwe pand van Juwelier Herman Kwaad dat door de verbouwing een totaal ander aanzien heeft gekregen. De etalages maar ook de winkel zien er nu veel moderner en royaler uit. Donderdagavond kwamen velen de heer en mevrouw Kwaad even de hand drukken en een glaasje drinken. Een aanwinst voor de Kennemerstraatweg. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Hier zijn dan eindelijk de lang be loofde winnaars van de kleur-wed- strijd van het film-weekend. Het was erg moeilijk voor de jury om de mooi ste er uit te kiezen! Er waren zulke mooie bij! Hier zijn dan de gelukkige winnaars. Hoofdprijzen: Ivo van Riel, Ellen van den Berg, Aranka van Bronkhorst. Troostprijzen: Brigitte Waal, Wietje Pruim, Bert Pruim, Marja van Aren- thals, Eric adres: op de Wieken 24, Taco van Maanen, Hans van Willi gen, Han van den Berg en Jorien van Maanen. De prijs kun je afhalen bij Addy Dek ker, Keldercroftlaan 17, Heiloo. Zilwrttr.1- T«l 072 10892 het goedhoopite adrei in Nederland Y wsirtoopS @®(te ta Naast onze aktiviteiten op het gebied van Nieuwbouw-verkoop, zijn wij eveneens gespecialiseerd in de aan- en verkoop van woningen, bouwgron den en bedrijfspanden. Ook u kunt van onze ervaring ge bruik maken. Neem eens vrijblijvend kontakt met ons op. ASSURANTIE FINANCIERING EN HYPOTHEKEN Kennemerstraatweg 580 - Heiloo - Tel. 072-30683* - 02206-1869 ■oor de opening van de prachtige ItW Supermarkt aan de Stations weg; bestond donderdag jl. een over- pldigende belangstelling. |ok tijdens het feestelijke Open Huis f woensdagavond kwamen zeer ve in even een kijkje nemen. Je heer en mevrouw Van Weert kwa len bijna handen te kort om de vele liukwensen, bloemen en kado's in Ptvangst te nemen. Een feestelijke ibeurtenis in het gezellige winkel- Intrum waar de lichtjes 's avonds [eer volop branden., len schitterende zaak, deze tweede in Heiloo. Daar is iedereen |t in elk geval over eens. >t nieuwe winkelcentrum in plan ïllevoort krijgt er een ruim en zeer zellig Chinees-Indisch restaurant i. Dit restaurant, „Happy China", ent zijn deuren op 2 december om uur 's middags. genaar is de heer Cheung Kwok Fai 5)- 1 december houdt nij s avonds pen huis". Het restaurant biedt aats aan plm. 100 personen, maar en kan hier ook kant en klare maal- den afhalen. lak voor de opening komen we hier f! even op terug. Bij „Serigrafia" aan De Loet 4 vlogen weze week de unieke wenskaarten met pentekeningen van het Witte Kerkje en Betsy's Hof de deur uit. Het zijn dan ook juweeltjes, deze beeldschone tekeningen van de heer J. A. Pannekeet, afgedrukt op oud- hollands papier. Kaarten om te ver sturen maar ook om als versiering aan de wand te hangen. U kunt deze kaarten laten bedrukken met uw Kerst- en Nieuwjaarswensen en bij grote hoeveelheden zal dit zeker in de prijs schelen. Inmiddels zijn alle kaarten uitver kocht maar u kunt ze nog bestellen Afdrukken van deze kaarten kon u vorige week vinden in de Uitkijkpost. Wacht met uw bestelling niet te lang. Ze kosten 1.50 per stuk met enve lopje. HEERENWEG 151 C:" Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Bijenhouden als hobby raakt steeds meer in. Steeds meer mensen gaan zich voor dit eeuwenoude stiel inte resseren. Als je je aan de regels houdt waar bijen prijs op stellen dan is im keren echt niet zo moeilijk en ge vaarlijk als men denkt. Gevaar is er in wezen helemaal niet bij. Waarom nu een BIJENPARK? Het valt ook in Heiloo niet altijd mee om, als je de bijen en hun behuizing een plaats wilt geven, een rustig plekje te vinden. Ze zijn in wezen niet lastig en je zou ze bij wijze van spre ken in je achtertuin kunnen houden, maar jammer genoeg zijn vele men sen nogal huiverig voor die nijvere fo06St J6S. Bijenhouden in je achtertuin, en daar beschikken de' meeste mensen toch alleen maar over, is er dus niet bij. Vandaar dat de imkers van Heiloo voor zichzelf en aspirant-bijeenhou- ders aan burgemeester en wethou ders gevraagd hebben hen een stukje grond te willen afstaan, waar hun bijeenvolken zonder overlast voor de omgeving geplaatst kunnen worden. De eerste berichten zijn hoopvol. Wij zijn er van overtuigd dat, als dit plan werkelijkheid wordt, dit de bijen- houderij in Heiloo en Omstreken veel goed zal doen. Onze gedachten gaan, bij realisatie van dit plan, ook uit naar de scholen, om de leerlingen in aanraking te brengen met de natuur, door hen er bij te betrekken. Wij zullen u in ieder geval op de hoogte houden van de ontwikkelingen. Wilt u nu misschien al meer weten over de imkerij? Bel of schrijf gerust. Ik wil graag inlichtingen verstrek ken, imkers zijn behulpzame mensen. Herm Ettema, Vossenakkers 33 Heiloo, telefoon 33700. Bij de Oude Herberg in Heiloo zal het Kerstfeest 1975 op luisterrijke wijze gevierd gaan worden. Op beide dagen verzorgt men hier een sfeervol diner-dansant van 19.00- tot 1.00 uur. Er is een uitstekend dansorkest „The Flintstones" en 2 bekende televisie-sterren, Ronnie To- ber en Cisca Peters zullen u met hun zang in de juiste stemming weten te brengen. Op aanvraag zal men u schriftelijk nader informeren. Voor tweede Kerstdag is men reeds volgeboekt. Haast 'is dus wel gebo den. De Oude Herberg verkreeg 2 Sterren classificatie Enkele dagen geleden ontving de di- rekteur van het hotel-café-restaurant „De Oude Herberg", de heer C. J. M. Witjens, van het sekretariaat van de Hotelclassificatie het bericht dat aan zijn bedrijf een classificatie van 2 sterren is toegekend. Dit na een onlangs gebracht bezoek van één der inspecteurs van de sa menwerkende toeristische organisa ties ANWB - KNAC en Nat. Bureau voor Toerisme aan de Oude Herberg waarover een rapport werd uitge bracht. Het is begrijpelijk dat de heer Wit jens hier bijzonder verheugd over is. tussen v. d. Veldenstraat en Raadhuisweg Met veel belangstelling wordt uitge keken naar de werkzaamheden die werden en worden verricht op de Heerenweg, tussen de v. d. Velden- straat en de Raadhuisweg. Men is nu druk bezig met de bestrating en ge hoopt wordt dat tegen zaterdag dit stuk van de Heerenweg (en een deel van de v. Aostastraat wat ook open gebroken werd) voor het verkeer weer opengesteld zal worden. Vooral door de ondernemers in deze omge ving. En dit vooral in verband met inkopen voor de Sinterklaas. Spiegelruit van etalage werd ingegooid Drogisterij Ranzijn aan de Stations weg moest het zondag ontgelden. Een grote spiegelruit van de etalage werd ingegooid. Door wie is nog niet pre cies bekend. De Rijkspolitie vraagt getuigen van deze vernielzucht. Twaalfjarige jongen op klaarlichte dag mishandeld Wat we zeker in Heiloo niet voor mogelijk hadden gehouden vond vo rige week plaats, aan de rand van het Heilooërbos. De 12-jarige Erik van Linden uit de Rector Frederiklaan wandelde in het bos toen een drietal jongens met hem aan de praat gingen. Ze boden hem een tractatie aan waarop hij niet in ging. Erik, die met zijn hond het bos was ingegaan, werd daarna lastig ge vallen: gestompt en geslagen. Zijn hond die tussenbeide wilde komén werd door de jongens aan een paal van de Kattenberg gebonden; Erik werd gedwongen zich uit te kleden. Toen begon de klap- en stomppartij opnieuw, zelfs toen het slachtoffer op de grond lag! Na zich uitgeleefd te hebben gingen de drie jongens er vandoor. Erik van Linden kon één der jongens van voornaam en de po litie kon daarna het trio aanhouden. Het waren de 13-jarige LH. uit Hei loo, de 12-jarige H.H. uit Limmen en de eveneens 12-jarige N.V. uit Aker sloot. In zeer korte tijd heeft het aanne mersbedrijf van P. Leering uit Hei loo 't winkelpand van Van der Peet's Vakhandel aan de Stationsweg een totaal ander aanzien gegeven. Mid dels een kleine verbouwing' heeft men hier aardig wat ruimte weten te scheppen. Ruimte om de geweldige kollektie lampen eens tot zijn recht te laten komen. Deze afdeling is dan ook 4 keer zo groot geworden. Op verlichtingsgebied is de keuze hier vrijwel onbeperkt maar ook het as sortiment elektrische huishoudelijke apparaten heeft een uitbreiding on dergaan en dat is zo vlak voor het feest van St. Nicolaas toch wel even prettig om te weten. De heer en mevrouw Van der Peet vonden de verbouwing niet groot ge noeg om er een officieel feest van te maken. Toch is het zeker de moeite waard om zo maar eens even te gaan kijken. Feestelijke aanbiedingen van Van der Peet's Vakhandel kunt u vinden in een advertentie in deze Uitkijkpost. Het loodgieterswerk werd verricht door het loodgietersbedrijf van G. M. Baltus uit Heiloo. voor 1 piet 2.70 voor 5 pieten 8.10 Stationscentrum 78 Tel. 072-30502 Nu Sinterklaas en Kerstmis weer na deren, willen wij u nog even attent maken op de mogelijheid om Unicef- kaarten kado te doen, of te kopen voor eigen gebruik. Zij wensen en brengen geluk, en dat geldt niet al leen voor degene, die deze kado's krijgt, maar ook voor al die nood lijdende kinderen in de ontwikkelings landen. Wij verkopen minikaarten per doos en per stuk, prachtige geschenkdo zen, agenda's, bouwplaten en talloze andere kaarten w.o. ook luchtpost. De kaarten variëren in prijs vpn f 0,40 per stuk met env. t.m. 1.25 Een minidoosje met 25 kaartjes plus env. kost 10.,—, en agenda 12.50. U kunt ze krijgen op de navolgende verkoopadressen Egmond aan de Hoef. Mevr. Weeda, Prinses Beatrixlaan 37; Egmond aan Zee, Kapsalon Kleinveld, Prins Bernhardstraat 12; Hr. Janzen, Zeeweg 92; Heiloo, het Open Huis, Willibrordus- weg 9, Kunsthandel de „Candelaer", Heerenweg 211; Mevr. v .d. Stok, Ze venhuizen 1; Mevr. Naessens, De Vang 2, Mevr. Moerbeek, Tulpen- croftlaan 40; Limmen, Mevr. NeClen, Kapelweg 15. Onder auspiciën van de Federatieve Raad van 't Voormalig Verzet wordt a.s. vrijdagavond '21 nov. om 8 uur een bijzondere bijeenkomst gehouden i n de Germefa-kantine aan de Oos- te -zijweg. Er zullen dia's vertoond worden door de Oorlogsgravenstich ting. De heer D. Steenmeijer, direk- teur van deze stichting, zal een toe lichting geven bij deze dia's. De bijeenkomst is toegankelijk voor iedere belangstellende en is gratis. in „Zuid-West" Herhaaldelijk bereiken ons vragen naar de betekenis van de namen in het zuid-westelijk gedeelte van de ge meente; ook is men geïnteresseerd in de historie hiervan. In dit verband is het wellicht nuttig een korte uit eenzetting te geven. In het gebied ten westen van de Vrieswijk, Termijen en Mariënstein zijn de volgende wijknamen inge voerd: Vredenoord, Boekenstein en Baeten- burg. Vredenoord: Boerenbuitenplaats, welke moet heb ben gelegen op de huidige plaats van boerderij Cranenbroek. Boekenstein: Boerenbuitenplaats in de polder Boe- kelermeer. Baetenburg: Huis met plantagie, welke in 1725 door de familie Van Foreest werd aangekocht. Ten westen van Vredenoord en Boe kenstein ligt het nog te realiseren bestemmingsplan „De Ronge". In vroeger jaren was De Ronge een zeer bekende boérderij aan de Wes- terweg. De namen van wegen in plan „Mallevoort" In het plan „Mallevoort", gelegen ten noorden van de woonwijk Mariën stein, gelden de volgende namen: Obriglaan, Oudburgerlaan, De Dresch, De Vlei, De Kandelaar, Het Malevoort, Harrelaers. Obriglaan: De huidige Pastoor van Muijenweg heette vroeger Obriglaan; deze naam komt reeds voor op een kaart date rende uit het jaar 1680. Oudburgerlaan: Deze naam is heel oud en staat in de inventaris van de Abdij van Egmond; in 1261 was dit de naam voor de hui dige Stationsweg en vormde de grens tussen de heerlijkheden Heiloo en Oesdom, welke later zijn samenge voegd tot de gemeente Heiloo. De Dresch: Is een vroegere naam van een wei land aan de Westerdijk; deze dijk is intussen verdwenen en liep vanaf de Ewisweg ongeveer ter hoogte van de Ewislaan in westelijke richting. De Vlei: De Donkere Vlei was in het jaar 1680 de naam van het gedeelte van de Holleweg tussen de Stationsweg en de Schuine Hondsbosschelaan. De Kandelaar: Was een weiland bij de Egmonder- vaart, nabij de grenspaal met de ge meente Egmond-Binnen; ten noorden van de Vennewatersweg. Het Malevoort: Malevoort of Malevoortsdijk was een dijk, die leidde naar het gemaal, het land Malevoort en het Maalwater. In de volksmond heette deze weg Mallevoortsdijk. Harrelaers: Harrelaers was de naam van een weiland. (22 november al een week uitverkocht) Nog op het laatste moment heeft Falkland de beslissing genomen, op 29 november (zaterdag over een week) een reprise te geven van: „Rosaura, de listige weduwe". Reeds de vorige week was de voorstelling van a.s. zaterdag uitverkocht en moeten nu al velen teleurgesteld wor den. Falkland neemt daarom het risico van een niet geheel gevulde zaal, op de 29ste. Het zou dus erg fijn zijn, zo snel mogelijk voor de 29ste kaar ten te kopen (niet-donateur) of af te halen (donateurs op vertoon van do- nateurskaart), na 22 nov. (er moeten kaarten worden bijgedrukt). Vriendelijk verzoek Voor mensen die een affiche aan het raam hebben, een vriendelijk verzoek, deze te laten hangen t/m 29 nov. en zo mogelijk 22 nov. te veranderen in 29 nov. FALKLAND hoopt op uw volledige medewerking en vertrouwt erop, zo toch veel teleurgestelden tevreden te hebben gesteld. Kom De weg rond het wijkwinkelcentrum in zuid-west is vernoemd naar Het Hoekstuk, dat was een weiland, ge legen bij het watergemaal nabij de Bayershoffweg. Volgende week vrijdag 28 november komt de gemeenteraad van Heiloo weer in openbare vergadering bijeen. Op woensdag 26 november hopen wij een aantal van de belangrijkste agen dapunten te publiceren. (Advertentie) - aan de Van Aostastraat, bij dat grote parkeerterrein. Je kunt er letterlijk van alles kopen. GROVE RITSEN van 10 tot 70 cm, allerlei fournituren zoals VOERING, GAREN, KNOPEN, GESPEN, BAND, CEINTUURS enz. Ook alledaagse dingen als biesband, spelden, maaswol, vlieselines, triplure en tussenlinnen. Zelfs HELE DIKKE BREINAALDEN no. 7, 8 en 10. Ze hebben er ook prachtige dikke TWEED en BOUCLÉ WOL van NEVEDA. Méér dan 300 kleuren DMC-SPLIJTZIJDE, HANDWERK- STOFFEN en BORDUURGAAS. Nu het kouder wordt en we weer PANTIES gaan dragen kun je er ook goed terecht, wel 40 KLEUREN heb ben ze. Zelfs ook nog GEWONE NYLONKOUSEN en natuurlijk ook KNIEKOUSJES. Nou ja, er komt geen eind aan. Neem bijv. die SOK KEN, ONDERGOED, PYAMA'S, NACHTHEMDEN en LAKENS. Nou er is geen ruimte meer maar je moet beslist eens gaan kijken bij TEXTIEL KOOMEN MODES v. Aostastraat 9, Heiloo, telef. 30199.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1