□rchipuun Ifii HOLLAnD BEHEER BV UOLLAM) fiCllfClt BV c Centrale Verwarming £>e <Du£e ^evberg makelaardij f in de weekends presenteren wij het dansorkest De Flintstones ugelhandel 1 "Alkmaar Nl IEU WS BLAD VOOR H EILOO so/tre/iMG geopend WÊÊM GRANDIOZE UITVERKOOP bij K00MEN modes - textiel kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Vierde film: „Le Milieu du monde" Gemeenteraad op vrijdag 23 januari bijeen Anjerfonds deed schenking Uitbreiding speelzalen Grote belangstelling bij crematie van de heer Jan de Pijper ATTENTIE Gesloten van zaterdag 17 t/m 26 januari. Herman Kwaad VERGADERING VOLKSMUZIEKSCHOOL - Iets uit de 25-jarige geschiedenis van de Vondelschool IN RU/Mi VIN PT O BV: J. J. PANTEK0EK, Ing. HEÏL00 dag Filiaal bibliotheek kreeg ongewenst bezoek Romantische muziek tijdens derde abonnementsconcert Ingezonden: Friezen om ütens Hartelijk dank Ulll||||llllll||||llll|||||lll!lllilllll|||||||ll|||||||li||||||lll||||||llll|||||lll||||||lll||||||llll||||||ll||||||lll||||||illt|||!llil|||^ Rectificatie ISIS - ZOON verwarming pójjjSJï) pEILOO HEERENWEG 211 TELEFOON 3l875j Ruime parkeergelegenheid in de directe nabijheid Telefoon 072-33844 Kennemerstraatweg 97 - Heiloo Eerste paal (van de 600) ging de grond in makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot M winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10 hoüoo [imnbmj tel. 072-30498 14 JANUARI 1976 33e JAARGANG NO. 40 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-ailressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent i excl. BTW Bij kontrakt reduktie. v. Aöstastraat 9 - Heiloo Telefoon 30199 Gratis bouw- en verbouwadvies !T\ r~ Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Wesierweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 LidNBM 19, 20 en 21 januari voor de Filmliga Als vierde film van het seizoen 1975- '76 van de Filmliga „Heiloo" wordt op maandag 19, dinsdag 20 en woens dag 21 januari gepresenteerd: „Le milieu du monde" van regisseur Alain Tanner. De begroting van 1976 op 30 januari in de Raad De maandelijkse gemeenteraadsver gadering wordt gehouden op vrijdag 23 januari. Volgende week woensdag hopen wij een aantal van de belang rijkste agendapunten te publiceren. Een week daarop, op vrijdag 30 janu ari, komt de begroting voor 1976 aan de orde. Komt men op deze avond niet klaar (gebruikelijk is om de ver gadering te beëindigen om 11 uur) dan wordt de behandeling voortgezet op maandagavond 2 februari. Gaf 1500,aan de Volksmuziekschool „Heiloo" Het Anjerfonds heeft de Stichting Volksmuziekschool Heiloo voor het aanschaffen van een piano een sub sidie verleend van 1.500, met ingang van 2 februari Zoals wij de vorige week reeds schre ven heeft de Stichting Kinderspeel zalen Heiloo door de medewerking van de gemeente de beschikking ge kregen over twee lokalen aan Het Veld. Eén daarvan wordt inmiddels gebruikt door de peutergroepen die voorheen bijeen kwamen in de kan tine van de s.v. „De Foresters". Met ingang van 2 februari a.s. zal in het tweede lokaal aan Het Veld een derde speelzaal van start gaan. Ook hier zullen twee groepen van 20 peu ters telkens twee ochtenden per week worden opgevangen. De lange wachtlijst voor de speelza len kan hierdoor bijna worden wegge werkt. Het normale verloop onder de straks 120 kinderen die een speelzaal bezoeken, zal hopelijk ook tot gevolg hebben dat de peuters niet meer on aanvaardbaar lang op de wachtlijst moeten blijven staan. Voor de nieuwe speelzaal is uiteraard speelgoed nodig. Als u op zolder of in de garage nog goed bruikbaar speelgoed hebt voor kinderen van 2% tot 4 jaar, is het zeer welkom. Er is vooral behoefte aan rijdend materieel (driewielers, stepjes, loop fietsjes), houten puzzels, poppen en poppewiegen en -wagens. Het speel goed zal in dank worden aanvaard bij de peuterspeelzalen aan Het Veld (elke ochtend behalve 's woensdags) of bij mevrouw E. Das-Waalewijn, Groote Olven 17. Bijzonder groot was donderdagmid dag de belangstelling bij de crematie, op Driehuis-Westerveld, van de heer Jan de Pijper die op 40-jarige leeftijd plotseling overleed. Uit deze belang stelling mag men concluderen dat dhr. De Pijper, o.a. directeur van de Volksmuziekschool „Heiloo", bijzon der gezien was. Als vertegenwoordi ger van de Volksmuziekschool „Hei loo" waren aanwezig de heer C. Knij- nenberg (voorzitter) en de heer J. H. Zoon. Verder tal van docenten en ook oud-functionarissen en oud-leerlingen van de school. In tegenstelling tot wat wel gebruikelijk is, had men op verzoek van de overledene deze af- scheidsdienst uiterst sober gehouden. Zo werd er niet gesproken en geen muziek ten gehore gebracht. Op velen maakte dat wel een bijzon der diepe indruk. Mevrouw De Pijper dankte voor de getoonde belangstelling. Bloemstuk ken waren er o.a. van het bestuur der school en medewerkers. De vlag van de school hing donder dag halfstok. J Gelieve reparaties vóór die datum af te halen, daar onze goederen in verzekerde bewaring worden gesteld. JUWELIER - GOUDSMID Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 De algemene vergadering van zelfstandige leerlingen en ouders van leer lingen van de Stichting Volksmuziekschool Heiloo met het bestuur, zal gehouden worden op dinsdag 27 januari 1976 in de Nicolaas Beetsschool, aanvang 20 uur. AGENDA: 1 Mededelingen. Bestuursverkiezing: mevrouw A. Neervoort-Zeylstra aftredend en herkies baar, tegencandidaten gesteund met 5 geldige handtekeningen, kunnen I 1 worden ingediend. Rondvraag. Sluiting. L. J. UILDRIKS, secretaresse. Dit bericht geldt als uitnodiging. Een 25-jarig gestaan is voor velen niet belangrijk. Ouders van kinderen welke de openbare basisschool, de Vondelschool bezoeken denken daar anders over. Zij vormden een speciale commissie om dit kwart-eeuw-feest te vieren en daarbij kregen zij gewel dig veel medewerking toegezegd. Dit bleek woensdagavond toen er een bijeenkomst was van hen die op de een of andere manier haar of zijn medewerking had toegezegd. Het bleek ook, toen wij een gesprek je hadden met commissieleden, het oud-hoofd van de Vondelschool de heer J. J. Rommel en het huidige hoofd, de heer S. J. Kramer. Lang samengewerkt, Nic. Beets-Vondelschool Wie de eerste geschiedenis van de Vondelschool bekijkt ziet dat er lang een nauwe samenwerking is geweest tussen de Nic. Beets- en Vondel school. Overigens niet onbegrijpelijk omdat in 1951 de heer J. J. Rommel werd benoemd tot hoofd van de Von delschool. Deze was tot voor 1951 verbonden aan de Nic. Beetsschool. Er werd een vierklassige school ont worpen door de heer Eversteijn, toen verbonden aan de dienst van open bare werken van Heiloo. De school aan de Breedelaan, de tweede open bare school werd gebouwd door de fa. Klaasse (Heiloo). Al spoedig werd het nodig er een zesklassige school van te maken en drie jaar geleden werd de Vondelschool uitgebreid met een handenarbeidlokaal en een aula, waar men bijzonder blij mee was. Ouderavonden werden gegeven in het gymnastieklokaal aan het Slimpad. Men week uit naar „De Rustende Ja ger" en later naar de zaal van de Gereformeerde Kerk. In 1972 ging de heer Rommel met pensioen en werd opgevolgd door de heer S. J. Kramer die naast een pret tige werkkring, sinds 1959, ook op de Vondelschool zijn levensgezellin vond! Als we de afgelopen 25 jaar door snuffelen dan bemerken we dat er heel wat mutaties zijn geweest on der het onderwijzend personeel. In de laatste jaren valt dat mee. Een aantal werd hoofd elders, zoals de heren Klunder, Veenman en Berg man. Bijzonder lang aan de school verbon den was mej. J. H. F. Hamstra, nl. 24 jaar. Was men in 1973 trots op de totstandkoming van het handen arbeidlokaal, sinds de aanvang van het cursusjaar 1975-'76 is het aan zijn doel onttrokken. Tot grote te leurstelling van de leerlingen en het onderwijzend personeel. Het doet nu dienst als lokaal van een tweede eer ste klas. Gehoopt en verwacht wordt dat ingaande het cursusjaar 1976-'77 een oplossing gevonden zal worden, zodat men weer de beschikking kan krijgen over het handenarbeidlokaal. Bij de aanvang van dit artikel spra ken we al van grote medewerking van ouders bij het, vieren van dit 25- jarig jubileum. Voor zover wij kun nen nagaan is er vooral de laatste jaren een uitstekende band ontstaan tussen ouders en onderwijzend per soneel, wat alleen maar het onder wijs ten goede kan komen. Het is dan ook een reden van de ouders om dit jubileum te vieren. Een jubileum wat gevierd, moet worden met een twee ledig doel, want via een reeds aange kondigde fancy-fair (op zaterdag 31 januari, maar daarover op woensdag VAN AÖSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO 28 januari meer) wil men geld bij eenbrengen voor tal van dingen die anders niet zo makkelijk te reali seren zijn. Wanneer wij de revue laten passeren over.de afgelopen 25 jaar, dan horen we tal van anecdotes óver de school en haar onderwijzend personeel. Zo wel uit de mond van dhr. Rommel als dhr. Kramer. Zo van dhr. Rommel (chauvinist als hij nu eenmaal was geworden) die een solliciterende „juf" achter op z'n fiets zette om vooral al het moois van Heiloo te laten zien. Als het ge kund had, had hij haar voor op de stang genomen. Van dhr. Kramer, dat er nog wel wat aan vooraf ging op school, voordat „juf" zijn echtgenote werd! N.M. Buit (uit geldkistje) ong. 470.- Van vrijdag op zatetrdag kreeg het filiaal van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, welke gevestigd is aan de Ewisweg - hoek Pastoor van Muijen- weg, ongewenst bezoek. De buit be droeg ongeveer 470.zijnde o.a. geïnde kontributiegelden. De da- moet (én) goed op de hoogte zijn ge weest waar het geld te vinden was. Een soortgelijke inbraak vond vorig jaar plaats in de hoofdbibliotheek aan de Kennemerstraatweg. Toen was de buit minder. wêirfeopt mw Naast onze aktiviteiten op het gebied van Nieuwbouw-verkoop, zijn wij eveneens gespecialiseerd, in de pan en verkoop van woningen, bouwgron den en bedrijfspanden. Ook u kunt van onze ervaring ge bruik maken. Neem eens vrijblijvend kontakt met ons op. ASSURANTIE FINANCIERING EN HYPOTHEKEN Kennemerstraatweg 580 - Heiloo - Tel. 072-30683® - 02206-1869 N.Ph.O. speelde werken van F. Mendelssohn-Bartholdy Prachtig spel van violist Valery Gradow „De hedendaagse componisten vinden in hem een vurig bepleiter", aldus de beschrijving in het programmaboekje over Hiroyuki Iwaki, de dirigent die woensdag het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest leidde. Het con certprogramma bestond echter uit een aantal romantische werken bij uitstek, zoals muziek bij Shakespea re's „Midzomernachtsdroom" van de bekende componist Felix Mendels- son-Bartholdy. Na een wat aarzelend begin kreeg de uitvoering van „Midzomernachts droom" een uitnemende vertolking. Wie Shakespeare's werk gezien heeft proefde nu ook in de muziek de echte sprookjessfeer! Bijzonder mooi klonk de Nocturne, bruisend de alom be kende Bruiloftsmars. Het tweede werk van Mendelssohn, dat op het programma stond, was het vioolconcert in e kl. t. Daarin was solist Valery Gradow. Hij leverde prachtig spel. Vooral het laatste deel toonde de grote muzikaliteit van de solist, waarbij de orkestbegeleiding zich uitstekend aansloot. Solist en orkest mochten een lang- lurig applaus in ontvangst nemen 4an een volle aula van het Psychia- :risch Centrum. n het tweede deel van het concert verd door het N.Ph.O. gespeeld een verk van César Franck, een tijdge- loot van Mendelssohn, namelijk de symfonie in d kl. t. Hiroyuki Iwaki lirigeerde dit werk zonder gebruik e maken van de partituur. Deze lymfonie werd wel bijzonder knap 'ertolkt. Een aantal instrumenten irijgen een bijzondere taak toebe- ieeld in Franck's werk. Zoals in het weede deel, het allegretto. De har- >iste en de strijkers begonnen dit deel net fraai spel gevolgd door lichte ilaasinstrumenten en later overge- ïomen door de Engelse hoorn. Heer- ijk om naar te luisteren. Iet slot van het derde deel voerde laar een hoogtepunt. De aanwezigen eageerden dan ook met een lang durig applaus. Hiroyuki Iwaki werd verschillende malen teruggeroepen maar liet volop zijn musici in het succes delen door o.a. de concert meester, J. M. Hesmerg, de hand te drukken. Een wel bijzonder mooi concert wat aanleiding geeft om weer verlangend uit te zien naar het volgende. Op 3 maart vierde en laatste abonnementsconcert in dit seizoen Op woensdag 3 maart volgt het 4e en tevens het laatste abonnements concert van „De Heilooër Kring" in het seizoen 1975-'76. Dirigent is dan weer André Vander- noot en solist Eduardo del Pueyo, piano. Eduardo del Pueyo speelt op dit con cert het Pianoconcert no. 3 van Lud- wig van Beethoven. Van W. A. Mo zart staat op het programma de ou verture „Die Zauberflöte" en voorts van Joh. Brahms de Symfonie no. 2. N.M. Wand- en vloertegels, Plavuizen. Opgn haarden v.a. f 398.- geh. compleet DE ORKAAN DOORSTAAN Dat had mijn kerstkrans aan de bui tendeur, maar hij kon niet de mensen handen doorstaan die hem in de nacht van zaterdag op zondag van de deur rukte. Nee, het waren geen kinderen, maar volwassen mensen, die dit presteer den. De kerstversiering blijft bij mij tot Driekoningen altijd hangen. Het gaat niet om die krans van een luttel bedrag, maar om de mentaliteit van deze mensen. Met dank voor de plaatsing, Mevr. Bellekom-Kos Westerweg 80 Krifeavontl op 23 januari Op vrijdag 23 januari a.s. is er een Kriteavond, die u niet mag missen. Het bekende toneelstuk: „Maeike fan Sminia" zal vertolkt worden door de Friese toneelploeg uit Amersfoort. Dit blijspel heeft al vele malen voor 'suksesvolle avonden gezorgd. Onze zustervereniging heeft kosten noch moeite gespaard om er iets ge weldigs van te maken. De bewerking van de regisseur Tom v. Ek staat daar borg voor! De avond zal opgeluisterd worden door het duo „De Flamingo's" uit Hoorn. Aanvang 8 uur. Ount sjin in „Het Gulden Vlies'1 te Alkmaar. Inlichtingen: H. Hooghiemstra, Ewis- iaan 49, Heiloo, tel. 30003. In uw blad las ik een artikeltje over de „Kerstviering" in Heiloo. Naar aanleiding hiervan deel ik u mede dat ook wij verrast werden met een heerlijke bak met prachtig fruit. De bezorger kon ons niet zeggen „waar" of „wie" bëdankt kon worden. Mag ik daarom langs deze weg „De gulle gevers" van harte dank zeggen. A. Ras deze foto een deel van het uitgezette gebied waa r Winkelhof 't Loo" ml verrijden. Maandag werd de eerste paal geheid, Zitvcritr. 1 Tel 072 10862 hel goedkoopite adrei in Nederland Vorige week stond er in onze Uit kijkpost een advertentie over Roc- kosmetika waarvoor men eens langs moest komen bij apotheek Sibilo aan de Pastoor van Muijenweg. Alhoewel het bijzonder prettig is te weten dat er nu ook kosmetika in Heiloo te ver krijgen is voor vrouwen die allergisch zijn voor de normale schoonheids middelen had de naam van deze apo theek er niet onder mogen staan. Een apotheker mag n.l. niet adverteren en de heer Sibilo toonde zich hier dan ook uiterst verontwaardigd over. De ze advertentie werd geplaatst door het HAL allergenen laboratorium in Haarlem. -W:- "U -• de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet H door ons gemaakt v'CSscJr'N. Kies het bedrijf met de A.C.I. erkenning S voor de bouw van het „Winkelhof 't Loo" Gistermorgen ging de eerste paal voor de bouw van het „Winkelhof 't Loo", de grond in. Er zullen voor de bouw ongeveer 600 betonpalen van 5 meter lengte, de grond in moe ten gaan. Dit werk wordt uitgevoerd, door het aanneem- en heibedrijf Ver- steegh N.V. te Mijdrecht-Willnis. Er werd begonnen aan de noordzijde van het omvangrijke bouwterrein. (Vori ge week gaven we wat inzicht van het te bouwen winkelcentrum). Het heien zal ongeveer een maand in beslag nemen. Hlversum. Het ging er letterlijk en figuurlijk nogal koel toe tijdens en na het slaan van deze eerste paal! „lil oktober bedrijfsklaar?" „Aan ons zal het niet liggen" Wij hadden een kort gesprekje met mr. Wildeboer. Wij vroegen hem of in oktober het winkelhof wel bedrijfs klaar zou zijn. „Aan ons zal het niet liggen!" aldus deze projektontwikke- laar welke samen met architekt Man- née en het aannemersbedrijf J. Spij ker thans ook uitvoert „De Markhof" in Hoofddorp. In dat winkelcentrum komen een 25-tal zaken. Zeer gevarieerde zaken Mr. Wildeboer wilde ons niet zeggen wat voor soort zaken er in het „Win kelhof 't Loo" zuilen komen. Dit om meer dan één reden (van één is het wel bekend, dat is Albert Heyn, welke ongeveer 1000 mr winkelruimte heeft gehi uM). Mr. Wildeboer wilde, wel kwijt dat er veel animo bestond om zich te vestigeh in het winkelcen trum (In één bedrijfstak waren er zelfs 4 gegadigden) en dat het een zeer gevarieerd aantal bedrijven is. Zoals bekend hadden Heiloose onder nemers voorrang bij de vestiging in dit Wini 'Ventrem. Bestuur der gemeente bij „mijlpaal" ontbrak Het bestuur der gemeente ontbrak gistermorgen bij het bereiken van de „mijlpaal" in de wordingsgeschiede nis van de plannen rond dit te reali seren winkelcentrum. Naast de direk- teyr van Openbare Werken, de'heer A. Brandsma en een staf van mede werkers waren wel aanwezig de pro- jektontwikkelaar mr. Wildeboer en de aannemer de hr. Spijker, beide uit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1