UIT HEILOO S VERENIGINGSNIEUWS BRINK GEMEENTEBEGROTING BESPROKEN EN AANGENOMEN Heeft u nog benen om op te staan? BOWLING HEILOO Tel. 31992 een aantal besluiten van BURGEMEESTER EN WETHOUDERS GINGEN IN OP VRAGEN EN OP- EN AANMERKINGEN VAN DE RAADSLEDEN Financiële toestand van de gemeente niet geheel zonder zorgen LUCHTVERWARMING de C.V. met toekomst FA. H00GEB00M LIMMEN EGMOND A/D HOEF Bijzonder aantrekkelijk concert van „Lamoraal" UITKIJKPOST 11 FEBRUARI 1976 mm Onder bovenstaande kop maakten wij' vorige week een begin van het ver slag, hetgeen door plaatsgebrek niet in zijn geheel kon worden opgeno men. Thans vervolgen wij dit verslag. Verbetering van de uitkeringen aan de gemeenten Mr. L. J. A. van Dantzig voerde het woord namens de Progressieve Com binatie in Heiloo's Raad. Hij begon met: „Ook voor 1976 zijn de financiële vooruitzichte.: van onze gemeente gunstig. Eén van de oorzaken daar van wordt gevormd door de omstan digheid dat wie voldoende reserves heeft, goedkoper kan financieren dan degeen die voor elke investering moet lenen - meestal tegen hoge rente. Een andere oorzaak is gelegen in de ver betering van de uitkeringen aan de gemeenten van de zijde van het rijk. Wij achten dit een verdienste van de huidige regering en hechten eraan te verklaren dat wij, met name ook om deze reden, vertrouwen hebben in het thans zittende kabinet. Anderzijds willen wij ons uitspreken tegen de bij het rijk bestaande centra lisatieneigingen. blijkende uit voor waarden en bepalingen verbonden aan financiële regelingen, en uit het wetsontwerp betreffende de bestuur lijke reorganisatie. Het. door ons in de commissie geop perde denkbeeld van een medezeggen schapscommissie bij Openbare Wer ken heeft na aanvankelijke tegen stand inmiddels begrip gevonden bij de andere fracties. Wij dringen aan op een positieve benadering van de zijde van B. en W. van dit denkbeeld en van de daarover van de samenwer kende organisaties van overheidsper soneel te verwachten brief". Over de bouw van woningen zei mr. van Dantzig het volgende: „Het college streeft bij het maken van plannen voor nieuwe wijken en bij het onderhandelen over waar en wat gebouwd zal worden, naar een zo groot mogelijk hoeveelheid woning wetwoningen en premiehuurwonin gen. Wij waarderen dit streven en dringen erop aan er zo mogelijk nog krachtiger en in ieder geval onver minderd mee voort te gaan. Ook vra gen wij er aandacht voor van de voor de verkoop; te bouwen woningen een zo groot mogelijk aantal tegen een zo laag mogelijke prijs te realiseren, ten einde de mogelijkheid deze woningen te kopen niet te beperken tot de ver houdingsgewijs kleine groep zeer ge goeden. Kan al een inzicht worden gegeven in de verhoudingen tussen de categorieën woningen die het col lege voor de volgende uitbreidingen en voor zuid-oost op het oog heeft. De voorkeur van B. en W. voor het verkopen van de gemeente-eigendom zijnde huurwoningen wordt door ons niet gedeeld; wij l epleiten een aan tal huurwoningen in gemeentehanden te houden teneinde daarmee de mo gelijkheden te vergroten tot het huis vesten van mensen die anders om welke reden dan ook moeilijk onder dak kunnen komen. In welke richting streeft het college naar een geeigende oplossing voor de huisvesting van jongere alleen- si aanden? Indien van een a.s. gezin de man in Heiloo en de vrouw elders woont, kan de man in Ileiloo als woningzoekende worden' ingeschreven. Indien van een nastaand gezin de vrouw in Heiloo en de man elders woont, kan dan de vrouw als woningzoekende in Heiloo worden ingeschreven? Zo neen, zou dit dan veranderd kunnen worden?" Over het Open Huis zei spreker: „Het Open Huis zal naar do verdie ping van het winkelhof worden over- geplaatst. Pas als die Overplaatsing, voltooid is, zal de oude Nieolaas Beetsschoo] kunnen worden afgebro ken. Wij pleiten er voor die afbraak nog wat langer uit te stellen teneinde in de praktijk na te gaan of de af- braak wel werkelijk nodig is voor hel tot stand brengen van voldoende par keergelegenheid Hij de winkelhof, in welke tijd tevjëns kan worden bezien ,j of Wellicht een andere instelling de ruimte goed zou kunnen gebruiken zonder het Open Huis concurrentie aan te doen". En over de openbare bibliotheek: ..Do Openb. Leeszaal en Bibliotheek l is 'n buitengewoon nuttige maar voor jl de gemeente kostbare instelling, mc- de doordat het Lik tot uitgayen noopt maar zijn subsidie pas in de loop van de jaren optrekt. De hoeveelheid jeugdige lezers is sterk gestegen nu j door hen niet meer betaald behoeft te worden. Men kan betreuren dat dit toch niet hoge drempeltje moest worden weggenomen om de belang stelling te doen toenemen, maar lie ver verheugen we ons over die toe name. Deze vereist eigenlijk het aanschaffen van meer boeken en het aanstellen van een extra kracht - voor een be perkt aantal uren - om de jeugdige lezers bij hun keus te adviseren. Wij hopen dat indien het bestuur voot' deze doeleinden om een verhoging van de reeds aanzienlijke gemeente lijke bijdrage vraagt, het college met een voorstel tot toekenning daarvan zal komen". Zo besloot mr. van Dantzig. Over dit laatste punt heeft Ir. Tomson ook ge sproken in zijn beschouwing. Ilij zei daarover het volgende: „Het begrote tekort op de bibliotheek baart ons enige zorgen en lijkt bo vendien onvoldoende. Wij willen er uw aandacht op vestigen dat de wet thans een verhoging van het lecsgcld voor volwassenen van 10.- tot 12.50 zou toestaan. I)c toegankelijkheid van het station De. heer A. J. M. ten Hoope ging ook dit keer weer uitvoerig in op de situ atie bij het station, of beter gezegd, hij liet zich critisch Uit over de jalan- nen „De ontwikkelingen rond het station gaan steeds vastere vormen aanne men en ik geloof dat dit het aanzien 1 rond het station aanzienlijk zal ver beteren. Of dit ook betrekking zal hebben op de toegankelijkheid van het station wens ik te betwijfelen, daar nu alles, wat maar enigszins in de richting kwam van een tunnel of tunneltje is verdwenen. Wij begrijpen heel goed dat dit een zuivere N.S. aangelegenheid is t.a.v. de service tot haar klanten en dat zijn er heel wat in Heiloo, forensengemeente bij uit stek. Toch moet ons van het hart, dat door het college totaal geen aan drang of voorstellen in de richting van een voetgangerstunnel zijn ge daan, hetgeen door ons als een grove nalatigheid wordt ervaren t.a.v. de hier woonachtige forensen". Over het winkelhof 't Loo zij spreker: „De eerste paal voor het winkelcen trum ,,'t Loo" is geslagen en daarmee zal de bouw, naar wij aannemen, wel snel gaan vorderen, ik hoop echter niet dat het hetzelfde lot beschoren zal zijn als het winkelplan „Zuid- West", want dan zijn we wel in de aap gelogeerd. Volgons insiders loopt al les echter naar wens en behoeven we ons dus geen zorgen te maken en daar houden we het dan maar op. Op dat het zo zijn moge. Grote algemene voorzieningen gaan dit jaar gereedkomen: in de eerste plaats de sporthal en ten tweede het nieuwe complex tennisbanen aan het Vennewater. Ook op verkeersgebied gaan we de realisering zien van de verbetering van het nare kruispunt aan het einde van de Kerkelaan, het geen samen met de groene golf een aanzienlijk betere doorstroming moet gaan garanderen Tegenover dit alles steken kleine voorzieningen die diverse individuele ingezetenen willen aanbrengen aan hun eigendommen schril af, en dit om hun woongenot te verhogen zonder het algemeen belang te schaden. Maar toch ondervinden zij hier te weinig medewerking ook van de raad. Ik geloof dat het goed is eens wat, meer aandacht te besteden aan de in dividuele ingezetene en dan natuur lijk in positieve zin, opdat een opko mende regentenmentaliteit kan wor den voorkomen. Want het realiseren van grote algemeen aansprekende en dure gemeenschapsvoorzieningen gaat ons zeer goed af, hetgeen natuurlijk goed is maar zeker niet voldoende. Ze spreken waarschijnlijk wat beter tot de verbeelding dan de kleine zaken waarover veel gesproken en betut teld wordt, maar één ding mogen we niet vergeten: in groot of kleine zaak de individuele mens blijft daarin toch het belangrijkste element", aldus de heer ten Hoope, van „Heiloo 2000". Kom dan eens naar de HEILOO'S KA AH 11 ondenbelasting a f geschaft De meerderheid voor het voorstel van burgemeester en wethouders, de hon denbelasting af te schafen (al voor 1976) was groter als velen wel ver wacht zouden hebben. Het vo'orstel werd aangenomen met 13 tegen 4 stemmen. Reinigingsrechten omhoog van 44 naar 50 gulden Het voorstel van B. en W. om de rei nigingsrechten te verhogen (ingaan de 1976) kreeg ook een ruime meer derheid. Deze gaan omhoog van 44 tot 50 guldon. Wil men extra zakken kopen dan kosten deze voortaan 50 cent per stuk (was 44 cent. Toegangskaart tot „Het Baafje" blijft 2 gulden Gezien de stijgende kosten bij de ex ploitatie van het zwembad „Het Baafje" stelde de heer J. Dekker na mens zijn fraktie voor de toegangs prijs te verhogen van 2 gulden tot 2 gulden vijfentwintig cent. De meerderheid van de Raad 12 van de 17 raadsleden voelde daar niets voor. Werkgroep Stichting Jeugd- en Jongerenwerk „Heiloo" krijgt 5.000,voor diverse aktiviteiten De begroting van de. gemeente is goedgekeurd door de gemeenteraad, liet houdt in dat onder andere de werkgroep Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk „Heiloo" 5.000, gaat krijgen. Voor diverse te houden akti viteiten, aldus de toelichting. De Kennemer Invaliden Sportclub K.I.S.te Beverwijk krijgt een aan tal-subsidie van de Gemeente Heiloo voor 1976 is deze geraamd op 1.000,-. Voor 10 Heiloose leden a 100, (leen extra tegemoetkoming aan zwemciub Do heer J. II. Zoün brak een lans voor do Z .en P. club „Heiloo", een extra subsidie te verlenen (staal op de begroting voor 840, -). Dit in verband met vervoerskosten naar Egmond etc. Dhr. Zoon zei dat andere sportverenigingen nog indi recte subsidie genieten bij het ge bruik van bijvoorbeeld sportvelden en 'of gymnastieklokalen. Burgemees ter II. Hoekstra voelde daar niets voor, deze zei dat de zwemciub voor 600, het gehele zomerseizoen van' het open zwembad in Heiloo gebruik kan maken. Ir. Tomson was het wel met 't stand punt van het college van B .en W. eens maar vond toch dal zij best kon gaan praten met het bestuur van de zwemciub. Toekomstige verzorgingsllat „Westerzij" pas over twee jaar gereed Bij do discussie over de trage voort gang in plannen tot realisatie van de verzorgingsflat aan do Zeeweg, zei wethouder mevr. mr. A. M. L. van der Zcc-Mandersloot. dat ér al ge dacht wordt aan eon naam van deze flat. Do naam „Wosterzij" werd door haar genoemd. Kr werd, naar aan leiding van de ongerustheid die Ir. T. G. Tomson tot uiting bracht, dat het allemaal zo lang duurde, meege deeld dat waarschijnlijk half maart Gedeputeerde Staten een besluit zul len nemen aangaande de bouw. De gevolgde procedure neemt niet langer tijd in beslag dan gebruikelijk, aldus de wethoudster De bouw gaat na het fiat van G.S. zeker wel 2 jaar in beslag nemen. Burgemeester H. Hoekstra ging in op de financiële toestand van de gemeen te zoals dez door de heer Pieters was geschetst. In tegenstelling met de heer Pieters zei de heer Hoekstra dat de financiële toestand van de ge meente niet zonder zorgen is. Voor zichtigheid is geboden, aldus de bur gemeester. De grondverkopen zijn binnenkort voorbij. Er moeten kapi taalsuitgaven gedaan worden van rond 10 miljoen. Voor de helft kan het uit eigen middelen gefinancierd worden, zo hield de heer Hoekstra de raad voor. Aan het adres van Ir. Tomson zei de burgemeester dat be houdens de verhoging van de reini gingsrechten geen enkel tarief de hoogte in gaat. Wat ruimer zittende in de financiën hebben B. en W. doen besluiten een voorstel te doen, de hondenbelasting te doen afschaffen. B. en W. menen dat een verhoging van het tarief voor „Het Baafje" achterwege moet blij ven, ondanks het grote tekort op de exploitatie, waarop de heer Dekker gewezen had. We v^illen dat zien als eeri jubileumgeschenk bij het berei ken van de 20.000e inWoner. Voorstel om explotatietekort van bibliotheek te (lekken Mr. L. J. A. van Dantzig had aan dacht gevraagd voor de financiële moeilijkheden bij de openbare lees zaal en bibliotheek. Dit in verband met het in werking treden van de nieuwe bibliotheek per 1 juli 1975. Burgemeester Hoekstra zei dat in de februari vergadering van de Raad een voorstel van B. en W. te ver wachten is. Hij sprak van een tekort van 85.000,— (geld nodig voor de aanschaf van boeken voor de jeugd bibliotheek 1 Er was gesproken over de Stichting Peuterspeelzalen. Dhr. Hoekstra zei hierover dat gebruikt gemaakt wórdt van gemeentelijke lokalen en dat daar geen huur yoor wordt berekend. Kleuterscholen aan vernieuwing toe In antwoord op een vraag betreffende de toestand van de kleuterscholen aan de Laan van Zeeman zei burge meester Hoekstra dat deze ook aan vernieuwing toe zijn. Eind 1976-'77 zullen er zeker voorstellen komen. Er wordt nog niet gedacht aan een gymnastieklokaal bij de scholencom plexen in „Zuid-West", wel is er grond voor gereserveerd. Scholen gaan gebruik maken van de nieuwe sporthal. Mr. van Dantzig had de vraag gesteld of het niet gewenst is de grondprijs in de zogenaamde oude gebieden aan te passen aan die van de nieuwbouwwijken omdat thans de prijzen sterk uiteenlopen. Dhr. Hoekstra zei nhmens het college van B. en W. dit te willen bezien. ,,'t Loo" voor de gemeente geen financieel, nadeel" De heer A. J. M. ten Hoope, het win kelcentrum in „Zuid-West" nogal pessimistisch beoordelend, kreeg als antwoord, dat het „Winkelhof 't Loo", voor de gemeente, geen nadeel kan opleveren. „Merkwaardig trio", aldus burge meester Hoekstra, naar aanleiding van een opmerking van Ir. Tomson over het huidige college van B .en W„ „En altijd nog één koers kunnen va ren". Ten aanzien van gemaakte op - en aanmerkingen betreffende de ver keerssituatie op de Kennemerstraat- weg, op de grens van Heiloo en Alk maar, door de hr. Pieters en Ir. Tom son, zei de wethouder van Openbare Werken, de heer J. Bolten, dat het zijn aandacht heeft en dat maatrege len genomen zullen worden. Gepleit werd voor het horen van bewoners, in dit deel van de gemeente. Mr. v. Dantzig had informatie ge vraagd over de toekomstige bouw van „Boekenstein". Dhr. Bolten antwoord- dedat het soort woningen ongeveer gelijk zal zijn als in „Vredenoord". Ook de bewoners van „Tuindorp" en de Rector Frederiklaan, welke voor behoud van de huidige beplanting zijn, zullen zeker gehoord worden, aldus de wethouder. Eind april kruispunt Straatweg- Kerkelaan) in uitvoering Gevraagd hoe het staat met de werk zaamheden op het kruispunt Kenne- merstraatweg - Kerkelaan, waarvoor Heiloo's Raad al geld voteerde, deelde de wethouder mee, dat eind april het werk in uitvoering zal komen. Ook mevr. van der Zee vond de ver bouw van het ,,Asta"-theater niet aantrekkelijk. Raadsleden hadden er op gewezen dat je dan beter 'n nieuw gebouw neer kan zetten. (Op de be groting stond bij de nieuwe kapitaals uitgaven een bedrag van 750.000, De wethoudster zei dat in „Vreden oord" voor 75% aan „sociale woning bouw" is gebouwd. Het huidige Open Huis" is gebrekkig geworden Namens zijn fraktie had mr. van Dantzg gevraagd voorlopig het hui dige Open Huis te laten staan, omdat er behoefte zou bestaan, ook na de voltooiing van de ontmoetingsruimte in het „Winkethof" 't Loo". Mevr. v. d. Zee zei dat het gebouw allerlei gebreken vertoont. Ze noemde het dak en de verwarming. Gehoopt wordt dat alleenstaanden in de naaste toekomst geholpen kunnen worden door de mogelijke plannen van de woningbouwvereniging. Niet in potje stoppen Indertijd kreeg de gem. 100,000. uit de winst van de „Gaskop Noord- Holland". Gevraagd werd of daarmee onrendabele gasaansluitingen betaald konden worden. Dit bleek weinig of niet mogelijk. Gezegd werd dit be drag niet in een potje te stoppen maar het te gebruiken voor het zwembad. In tegenstelling tot vorig jaar wilde de Progressieve Gomb. voor een deel, nu voor de post B.B. stemmen. Er is enige duidelijkheid gekomen ten aan- zen van de huidige en toekomstige organisatie, aldus sprekers. De heer A. H. Hoogland vroeg weer waarom de rekeningen van deze B.B. altijd zo lang uitblijven. Burgemeester Hoek stra kon daar niet veel over zeggen, alleen dat de rekening van 1972 nu is afgegeven bij Ged. Staten van Nrd- Holland. De heer J. Dekker vroeg zich af of er niets aan te doen is tegen het ver oorzaken van glasschade aan school gebouwen. etc. In 1975 was deze schade 3.800, AGENDA OPEN HUIS - HEILOO Week van 15 febr. t.m. 21 febr. Maandag 16 februari: Nivon, wandkleden Plattel, vr., zang Falkland, toneel E.H.K., klaverjas Sans Atout, Bridge Filmliga, Asta Dinsdag 17 februari: Nivon, raamweven Plattel, vr, schilderen Doves, gym Yoga Yoga Bejaarden soos Ned. Ver. v. Huisvr. Bridgeles Nivon, pottenbakken H.A.F.. fotografie Oppositie jr., schaken Oppositie sr., schaken Nieuw Leven Filmliga, Asta Woensdag 18 februari: Nivon, batikken Slank en Fit, cursus Yoga Sans Atout, Br, dames Sans Atout Bridge, dames Nivon, marionetten Falkland, toneel Scheidegger, typen Sans Atout, wedstrijd Filmliga, Asta Donderdag li) februari: Ned. Ver. v. Huisvr. Beter Bewegen. Federatie Bejaarden soos Damclub Heiloo jr. Damclub Heiloo sr. Nivon, pottenbakken Falkland, toneel H.O.V., operette Vrijdag 20 februari: Volksdansen, bejaarden Plattel, vr., volksd. Ned. Ver. v. Huisvr. Bridge Henooer strijkorkest Beg. Ork. v. Nrd.Holl Falkland, toneel Zaterdag 21 februari: Falkland, uitvoering Dik Trom, Asta 9.30-11.30 u. 14.00-15.00 u. 20.00-22.00 u. 20.00-23.00 u. 20.00-22.00 u. 20.00-2.3,00 u. 9.30-11.30 .u 9.30-11.30 u. 9.30-11.30 u. 9.30-11.30 u. 13.30-15.30 u. 13.30-17.00 u. 13.30-15.30 u. 20.00-22.00 u. 20.00-22.00 u. 18.45-19.45 u. 20.00-23.00 u. 20.00-22.00 u. 20.00-23.00 u. 9.30-11.30 u. 10.30-11.30 u. 9.30-11.30 u. 14.00-17.00 u 14.00-17.00 u. 20.00-22.00 u. 20.00-22.00 u. 19.45-21.00 u. 20.00-22.00 u. 20.00-23.00 u. 10.30- 9.30- 13.30- 18.45- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00 12.00 u. 11.30 u. 17.00 u. 19.45 u. 22.00 22.00 u. 22.00 u. 22.00 u. 11.00-12.00 u. 14.0015.30 u. 14.00-17.00 u. ZU.UU-22.UU u. 20.00-22.00 u. 20.00-22.00 u. 14.00-16.00 u. „I)E GROTE WERELD EN DE KLEINE ELISABETH" Nu ook voor „Huisvrouwen" Vorig najaar was het echtpaar Hoek- meyer in Heiloo om voor de Bond van Plattelandsvrouwen een dia-avond te houden over hun wereldreis per zeil boot, getiteld: „De grote wereld en de kleine Elisabeth". Op donderdag avond 26 februari zal het echtpaar Hoekmeyer weer naar Heiloo komen. Dan zullen zij de dia-serie vertonen voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen, in de zaal van de Ger. Kerk. Ook nu zal er gelegenheid zijn tot "het stellen van vragen. Ditmaal zijn ook huisgenoten welkom. HEILOOER AMATEUR FOTO CLUB Dinsdag 1.1. hield de H.A.F. haar club avond in het Open Huis. 34 dia's werden voor de aanwezigen ter be oordeling geprojecteerd. Nadat de punten geteld waren, bleek dat het mooiste dia was ingezonden door de heer Drenth (Kust van Corn wall), gevolgd door de dia's „Zons ondergang" van de heer Wester en „Molen bij Rustenburg" van de heer van Dongen, In de competitie stond de heer van Dongen nummer één, gevolgd door de heren Blom, Dekker en Wester met een gelijk aantal punten. De volgende clubavond wordt gehou den op dinsdag 17 februari in het Open Huis. „PATER BEN STRIK" Brasil op weg Al vele jaren biedt Pater Ben Strik met zijn groep „Die Aaghten Canto- rij" een helpende hand aan mensen in Brazilië. Hij doet dit door tijdens vie ringen in kerkelijke en andere ge meenschappen een christelijk thema te benaderen in woord, gebed en ge zang en vooral ook de aandacht te vestigen op de nood onder de men sen in Brazilië. Daarvoor houdt hij tijdens de vieringen een collecte en verkoopt hij na afloop platen, band jes en stickers. Ook wij kunnen die helpende hand bieden door naar deze vieringen te gaan en mee te luisteren, te bidden, te zingen en te geven voor de mensen in Brazilië en zo Brasil op weg te helpen naar een goede toekomst. Op zaterdagavond 14 februari (7 uur) en op zondagmorgen 15 februari (om 10 uur en 11.30 uurl komt Pater Ben Strik met zijn koor „Die Aaghten Cantorij" in de Willibrorduskerk in Heiloo. Het thema zal dan zijn: Reli gie. U bent van harte welkom. ZATERDAGAVOND DISKOSHOW HOOR DISKOTEEK ATLANTIC Zaterdag 14 februari geeft disko- teek Atlantic een disco-avond in de kelder van de Moeder Gods Kebk te Heiloo. (Holleweg). De toegang is geheel gratis en we be ginnen om 8.30 uur. Ook is er een ge weldige lichtshow. Dit alles bij el kaar zou je eigenlijk niet mogen mis sen. Tot zaterdag! JElGDKAPEL Zondag 15 februari is er weer een jeugdkapeldienst in De Rank. Aan vang 10.00 uur. Deze zondag zijn er drie mensen die de dienst leiden t.w. de heren B. van Dalfsen, M. A. van Heeringen en P. van Vliet. In deze dienst wordt op vragen door jeugdkapellers gesteld in de afgelo pen diensten ingegaan. De drie volgende diensten waarin een van de bovengenoemde mensen voor gaan wordt dit nog vervolgd. NATIONAAL HEKELCABARET IN HEILOO Voor zaterdag 28 februari heeft Pap- pod het Nationaal Hekelcabaret uit genodigd. 's Avonds half negen in het Asta- theater. Het Nationaal Hekelcabaret dat vroeger bekend was onder de naam Grimlach, bestaat uit Gerard Elschot, Louis Engels en Piet Hekker (piano) Zij noemen zich: Onafhankelijk, vrij postig, morbide, intelligent, lollig, ijdel, politiek bewust, spits en arro gant muzikaal en keihard. In de komende weken zult u verder geïnformeerd worden. Gaat u niet te karnavallen? Dan kunt u evengoed een fijn avondje uit! En dat in Heiloo. 28 februari - half negen - Asta-theater - Entree 3.Voorverkoop vanaf 18 februari bij: Otto de Haas, Ter- mijen 44, tel. 34874; George Dekker Keldercroftlaan 17, tel. 34793. VERENIGING VOOR CHR. NAT. SCHOOLONDERWIJ S L. Sinke benoemd tot hoofd van derde basisschool Het bestuur van bovengenoemde ver eniging verwijst u gaarne naar de in dit blad voorkomende advertentie voor de aanmelding van nieuwe leer lingen. Uit deze advertentie blijkt dat per 1 augustus 1976 een nieuwe school door ons in gébruik zal worden genomen. Naast „De Ark" en de „Rehoboth" school wordt dit dan de derde basis school. Déze nieuwe school komt in plan Mallevoort, achter het daargele- gen winkelcentrum. De plannen voor deze bouw zijn in middels goedgekeurd door het ge meentebestuur van Heiloo en we hopen dan ook zeer binnenkort een begin te maken met de bouw van deze school. Tot hoofd van deze nieuwe school is door het gemeentebestuur benoemd de heer L. Sinke, thans hoofd van de Rehobothschool. Sollicitanten voor de funktie van hoofd van de Reho bothschool zijn inmiddels opgeroepen. Deze maand is de benoeming hiervan te verwachten. Mede in velband met de nieuw te openen school is spoedige aanmel ding van nieuwe leerlingen gewenst. HEILOOSE BEJAARDEN NAAR VOLKSDANSBAL IN SCHOORL Het volksdansbal, voor volksdans groepen van bejaarden, vorig jaar in „De Blinkerd" te Schoorl, is uitste kend bevallen. Er namen honderden volksdansers uit Noord-Holland aan deel. Naast het dansen was er een programma dat bijzonder aantrek kelijk was. Het slagen van deze akti- viteit, welke bijna de gehele dag in beslag nam, is zo aangeslagen dat er zelfs twee volksdansdagen worden ge houden, en wel op de zaterdagen 8 en 15 mei, weer in „De Blinkerd" te Schoorl. Van de volksdansgroep voor bejaarden in Heiloo hebben zich bijna allen opgegeven voor één van beide dagen. K.V.G. ST. MONICA A.s. donderdag begint de V.O.S. cur sus voor de dames die zich opgegeven hebben. Het is om 9.15 uur in het Open Huis. 18 februari komt de heer Sanders spreken en dia's vertonen over het leven van de Noord-Ierse kinderen. Zoals u weet wil het comitee van de Noord-Ierse kinderen alles doen om weer een groep of meer van deze kin deren naar Heiloo te krijgen U kunt daar ook aan meewerken door naar deze avond te komen. Er zal tevens een verloting gehouden worden vóór het goede doel. De huish. voorlichting in N.-H. brengt een cursus „Verzorging ka merplanten", die gegeven wordt op 1, 15 en 22 maart 's avonds van half acht tot 10 uur in de Bruno. Het cur susgeld bedraagt 9.p.p. Heeft u interesse, wilt u zich dan opgeven voor 20 februari bij het bestuur? STIJLDANSEN BIJ BUK-BUK Zoals wij vorige week al vermelden vindt er a.s. zaterdag een stijldans avond plaats in de Jeugdsociëteit Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo Gratis kaarten voor deze avond, die voor iedereen, d us ook voor ouderen, toegankelijk is, zijn verkrijgbaar bij: Disco Ypma, Langestraat, Alkmaar en bij de dansscholen. Voor de goede orde vermelden wij nog dat de kaar ten alleen van te voren verkrijgbaar zijn en niet op de avond zelf. De zol der van Buk-Buk is op de stijldans avond normaal open. Verder is Ier zondag weer een Discomiddag m.m.v. Discotheek Van Willigen. KUNSTSCHATTEN IN HET FRANS HALS MUSEUM Lezing met dia's voor „Plattelandsvrouwen" Op de maandelijkse 'bijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen, op dinsdag 17 februari in de zaal van de Gereformeerde Kerk, zal de heer G. Kooy een lezing houden over „Kunstschatten in het Frans Hals museum". Dit met de vertoning van dia's. Op donderdag 19 februari gaan „Plat telandsvrouwen een excursie houden naar het Frans Halsmuseum in Haar lem. Het vertrek is gesteld om één uur vanaf het grote parkeerterrein bij de brandweerkazerne. Men is te rug ongeveer vijf uur. Voor opgave bij de leden van de reiscommissie. OUDERVERENIGING „LI DWIN ASC'HOOL" krantenaktie Op zaterdag 14 februari a.s. van 9.30 tot 11.30 uur zal er weer een kran tenaktie worden gehouden aan de Lidwinaschool, Pastoor van Muijen weg 19. Het oud-papier kan direkt worden overgeladen in containers, deze containers worden om 11.30 uur opgehaald. In verband met nieuwe systeem vra gen wij u dringend zoveel mogelijk het oud-papier zelf aan school te brengen. Heeft u geen vervoersmoge lijkheden dan kunt u bellen naar de heer Kaandorp, Egelenburg 11, tel. 32455 tot vrijdagavond tien uur. Het oud-papier wordt dan bij u thuis op gehaald. Wij verzoeken u het oud-papier zo veel mogelijk gebundeld of in dozen mee te geven om het overladen te ver eenvoudigen. Ook wilen wij er bij u op aandringen geen oud-papier meer bij de school te deponeren wanneer de containers weggehaald zijn. POSTZEGEL VER. „HEILOO" De postzegelver. „Heiloo" houdt haar eerstvolgende bijeenkomt op donder- ,dag 12 februari a.s. in het Open Huis. Deze onderlinge ruilavond begint om 20.00 uur. Philatex wordt op donderdag 11 maart verwacht. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. OPRICHTINGSVERGADERING TENNISVERENIGING „HET VENNEWATER" Op woensdagavond 18 februari a.s. Om 20.00 uur organiseert het werk- kommitee van de tennisvereniging in oprichting „Het Vennewater" een bij eenkomst voor alle nieuwe ieden in de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat. Op deze avond zal de officiële op richting plaats vinden en er komen dan ook tal van bestuurlijke zaken aan de orde. Verder zal o.a. de begroting over '76 besproken worden en de contributie regeling. Aangezien de leden van het werk- komitee zich allen bereid verklaard hebben om tot de ledenvergadering in 1977 in het bestuur zitting te ne men ziet het bestuur er als volgt uit: De heer G. P. van Deventer, voorzit ter, mevr. J. Breckveld-Boerma,se cretaresse, de heer G. H Hoppe,, le pennigmeester, de heer W. P. Hink, 2e penningmeester en overige leden, mevr. R. J. Pohley-Ypma, de heer H. v. d. Leij en de heer W. de Gooijer. Er is een voorstel om de voorzitters- funktles van een viertal commissies door bestuursleden te laten vervul len, t.w. mevr. Pohley-Ypma voor de technische commissie, de heer Hink voor de kantine-commissie, de heer v. d. Leij voor de bouw/onderhouds- commissie en de heer de Gooijer voor de redaktiecommissie. Zeer dringend worden de nieuwe le den verzocht zich kandidaat te stel len voor een plaats in een der com missies, om de splinternieuwe vereni ging zo goed mogelijk te laten funk- tioneren. WIE WIL ASSISTENTIE VER LENEN BIJ DE BOUW VAN EEN KINDERDORP? Oproep in „Zuidwester" van Mariënstein Belangen Vereniging De volgende oproep lazen we in de „Zuidwester" van de Mariënstein- Vereniging; wie van onze wijkbewo ners is bereid om in de zomermaan den assistentie te verlenen bij de bouw van een kinderdorp in Heiloo? Voor inlichtingen en aanmelding bij de heer Guido ten (Berge, Mariënstein 18, tel. 33765. HOWLING HURRICANES FANCLUB houdt op zaterdag 27 maart fan- avond in Egmond-Binnen „The Howling Hurricanes", bestaan- de uit Remie Beukert, Wil'bert Beu kert, Rein Beukert en Annet Baars en Jos 'Groothuizen heeft een aantal enthousiastelingen geïnspireerd en gestimuleerd een fanclub op te rich ten. De „Howling Hurricanes" fanclub heeft een eigen blad. In het zevende nummer „De Rat", want zo heet het blad, lezen wij dat de fanclub 197 leden heeft. Voorzitster in onze jeug dige plaatsgenote Carla Settels (Groeneweg 1, tel. 31827). Op zaterdag 27 maart, om half negen, houdt de .Howling Hurricanes fan club een fan-avond in het Joeb-ge- bouw aan de Heerenweg te Egmond- Binnen. BIJZONDERE EUCHARISTIE VIERING Op zondag 15 februari a.s. zal de Hoogmis beginnen om 9.15 uur in de 'Moeder Gods Kerk, en op wel bijz. wijze opgeluisterd worden. Tesamen met het volledige Herenkoor van de St. Wilibrordus Kerk zal het paro chiële Herenkoor de vierstemmige Mis van Gruber uitvoeren. Ai met al in bovengenoemde viering een koor uit minstens 40 personen. Beide koren hopen, dat velen deze bijzondere viering zullen bijwonen. FILMLIGA MET „PLEl RE PAS LA BOUCHE PLEINE" van Pascal Thomas, op 16, 17 en 18 februari Volgende week maandag en woens dag (16, 17 en 18 februari) zal de filmliga „Heiloo", in het Asta-theater vertonen de film: „Pleure pas la bouche pleine" van de regisseur Pas cal Thomas. LIMMEN NIEUWS De weersomstandigheden in aanmer king genomen, 'meenden wij reeds bij t voorbaat dat het programma van hei vorige weekend wegens de terrein gesteldheid geen doorgang zou vin den. Voor het programma van 14 ee 15 februari zijn wij milder gestemd Het le eftal ontvangt Berdos, dat dit seizoen hetzelfde lot ondergaat als het Limmen-elftal en zich in de on derste regionen bevindt. We zullen afwachten wie van beide het beoogdt doei zal vinden. Het 2e elftal hoopt door de gedwongen winterstop toch weer op appèl te komen als vóór dezë periode en ziet dan ook de wedstrijd tegen G.V.O. met belangstelling teget; moet. Vraagt vrijblijvend inlichtingen MIDDENWEG 25 Telefoon 02205-1877 Sanitair- en warmtetechniek Het programma voor het a.s. ziet er als volgt uit: Zondag 15 februari: Limmen 1 - Berdos 1 GVO 2 - Limmen 2 Foresters 3 - Limmen 3 Limmen 4 - SVW 7 Limmen 6 - HSV 7 Go Ahead 5 - Limmen 7 Limmen 8 - Berdos 8 Limmen 9 - Zeevogels 7 Foresters 8 - Limmen 11 A. Junioren: DTS 1 Limmen 1 Vitesse 7 - Limmen 3 Zaterdag 14 februari: Junioren B: Vitesse 5 - Limmen 3 13.15 uul Junioren C: Victoria O 2 - Limmen 2 14.30 u, CSV 4 - Limmen 4 14.30 u weekend 14.30 u, 12.00 u. 14.30 uj 11.30 j 14.30 u. 12.00 u 11.30 uf 14.30 u( 10.00 u. 14.30 ui; 14.30 u: Ernstige en vrolijke muziek op het programma Aanstaande zaterdagavond geeft de muziekvereniging „Lamoraal van Eg- mont" haar jaarlijkse donateurscon cert in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef. In velerlei opzicht kan het een aan trekkelijke avond worden. In de al lereerste plaats hét optreden van het orkest dat een zeer gevarieerd pro gramma gaat uitvoeren van ernstige en vrolijke muziek. In een aantal werken treden leden van het orkest als solist op. Het or kest staat weer onder leiding van Frans Alleman. De drumband zal op treden onder leiding van tamboer- maitre Rita Belleman en instructeur Piet Oosthuis. De drumband maakt tijdens dit concert voor het eerst ge bruik van hoorns en trompetten. Op deze avond worden de nieuwe uniformen overgedragen en in ge bruik genomen. Er is bal na met mu ziek van „The Narrow's", MUZIEKFESTIJN IN LIMMEN De culturele raad Limmen Organi seert op vrijdagavond 20 februari a.s.v in de R.K. Kerk te Limmen een unie ke muziekavond. Aan deze avond wordt medegewerkt door de Konink lijke PTT-Brass Band uit Utrecht o.l.v. Cees Brugman, het kinderkoor „De Castrikieten" van de muziek school Castricum o.l.v. Cees Brugman en Peter Rijs el. orgel en het Jonge renkoor uit Limmen o.l.v. Peter Rijs met medewerking van Rob van der Sande el. orgel en John Snel drums. De Koninklijke PTT Brass Band uit Utrecht staat sedert oktober 1973i; onder leiding van C. Brugman. Een brass-band is een koper-ensemble vol gens Engelse samenstelling en wordt gekenmerkt door een bijzonder zang rijke toon. De PTT-brass band heeft zich in Nederland een zeer goedé naam verworven, mede door de vele concerten en andere aktiviteiten. On langs was de band nog te beluisteren in een speciaal programma van de TROS-radio en binnenkort nog enkele radio-programma's. Cees Brugman slaagde in 1963 voor het staatsexamen Tuba/Trombone en studeerde daarna kompositie en instrumentatie. In 1971 behaalde hij de MO-akte „Algemene Muzikale Vorming", Sedert 1972 is hij direkteur van de muziekschool in Castricum. Tijdens de laatste jaren heeft hij voor zowel Nederlandse- als Engelse orkesten diverse arrange menten en komposities geschreven. Het repertoire van de PTT brass is zeer veelzijdig en varieert van oori spronkelijke blaasmuziek tot swin gende eigentijdse muziek. Het jongerenkoor uit Limmen heeft gedurende de afgelopen jaren reeds] aan verschillende evenementen medeï werking verleend en wordt geleid' door musicus/organist Peter Rijs. De-! ze behaalde in 1971 de M.O.-akte „Al-P gemene Muzikale Vorming". Momenteel is hij verbonden als vak-' leerkracht muziek aan enkele basis-! scholen en als docent A.M.V./koorj zang en el. orgel aan de muziekscho len Heiloo en Castricum. Zijn orgelstudie voltooit hij thans bij Bernard Drukker aan het Conserva torium te Enschede. Het kinderdoor „de Castrikieten" van de muziekschool Castricum be staat 5 jaar en staat sedert de op-I richting o.l.v. Cees Brugman, terwijl] Peter Rijs yoor de begeleiding zorg-j draagt. Het repertoire van het koor; bestaat uit diverse aktuele kinder- i liedjes. De PTT bras band speelt op 20 fe-; bruari o.a. Suite „Four Little Maids" van John Carr; The Acrobat var Greenwood; My Old Kentucky Home (euphoniumsolo) van W. Rimmor: Wherever you Walk van Handel „Air" uit New Baroque Suite van T. Higgins; selectie uit musical ..Show boat" van Jerome Kern; An-An (Samba) van Siebert. Het jongerenkoor zingt o.a. Blowinl in the wind arr. P. Rijs; All my loving] van The Beatles; Put your hand in the hand, van Gene MacLellan; selec tie van negro-spirituals.; The must beautiful girl en To my fathers house. Het kinderkoor „Dc Carikie- ten" zingt o.m. Er staat een eeuwen oude lindeboom; Konijn en ik, de paardendief, speeltijd en de oude mu zikant. Het unieke concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is erg laag gesteld t.w. 2.50 per persoon en kinderen tot en met 16 jaar 1.50. Kaarten kunnen tevoren worden gereserveerd, ook telfonisch bii het gemeentehuis Limmen 02205-1456. 's Avonds 02205- 1601. CONQITSTA NIEUWS Zoals gewoonlijk hebben we woens dagavond onze vaste damcompetitie, en vrijdag creatieve- en informatieve avonden. A.s. vrijdag, 13 febr, half 9, onze eerste informatieve avond. Hierbii zal een film over de milieu vervuiling gedraaid worden, de ge maakt is door een bekende Limmer, Kees Druiven. Na deze vertoning zal er gepraat worden over de vervuiling op zich, en over het maken van een film. Het blijkt dat er een hele hoop mensen zich hiervoor interesseren En de zaterdagavond. 14 februari, muziekavond, 3 in 1. met Uriah HeeP, Neil Diamond en Elvis Presley. Aan vang 8 uur. En de zondagmiddag. Ruilbeurs. Hierbij kan alles tegen alles geruild worden zoats: postze gels, platen, glazen, bekers, posters speakers, poppetjes, enz. Dus tot ziens op een van deze dagen in ont moetingscentrum „Conquista", Vis- weg 63a, Limmen,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 8