Hij heeft wel ons geld meegenomen Mar» wij hebben nog ROSÉ (uit het vat) nu slechts 1 week liter fl: 275 makelaardij „DIK TROM" GAAT NIET DOOR Falkland teleurgesteld Premiekoopwoningen in Heiloo VOORLICHTINGSBIJEENKOMST Ji li bolten joh n bolten massief eiken meubelen Wèl ander kinderstuk op 6 en 7 maart kgdhandel -Alkmaar NIEUWSBL R HEILOO geregistreerde woningzoekenden en leden/huurders DRANKEN-SERVICE HOEKSTUK 9. HEILOO MUSICASSETTES C-90 slechts 2.95 Bij 3 stuks 8.— MIJN HYPOTHEEK WEL OF HIET VIA DE MAKELAAR 11 Deze week was ik bij Koomen Modes modes - textiel Herman Kwaad Ski-service-dag bij Sporthuis Helling Ruilmiddag voor de jeugd Voorlichtingsbijeenkomst over koop van premie-woningen makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot Toeren op de galerij van een flat? Carnaval in Heiloo AFVALSTOFFEN iïïBwaesaieaM—ra KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN Een uitgelezen kollektie in Enveloppenaktie Hobbyfarm Carnavalsoptocht voor alle kinderen in Heiloo Samen praten over verkeersproblemen Volgende week vrijdag raadsvergadering Zullen er in Heiloo en Limmen meer woningen gebouwd moeten worden? De Natuur Aanbieding van deze week: Eduardo del Pueyo gaat pianoconcert van Beethoven vertolken Iets over de film Pleure pas la Bouche pleine' Wat de baard is voor vader Abraham is de BOWLING HEILOO voor jong en oud. Tel. 31992 33e JAARGANG NO. 45 18 FEBRUARI 1976 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel.30815 Falkland heeft een zeer teleurstellen de en akelige week achter de rug. Het bestuur kreeg hel bericht, dat Falkland „De avonturen van Dik Trom" niet mag spelen, zelfs niet de door haar gemaakte bewerking. Wat bij de/.e vereniging niet bekend was, maar ook niet bij de bureaus voor auteursrechten, was, dat voor Nederland slechts één man met zijn groei) het alleenvertoningsrecht heeft onder de naam „Dik Trom". Falkland" heeft kosten noch moeite 'gespaard, te redden wat er te redden viel, zelfs met inschakeling van rechtskundig adviseurs. Het heeft niet mogen baten; de rechthebbende kon (of: wilde?! geen medewerking verlenen. Het zou Falkland zelfs a een lieve cent kunnen kosten, omdat het reklame heeft gevoerd onder de naam Dik Trom. De mensen van deze vereniging hebben een half jaar kei hard gewerkt aan deze voorstellingen en men zal daarom begrijpen, hoe groot de teleurstelling en verslagen heid is onder de Falklanders. „Falkland" begrijpt echter heel goed dat die teleurstelling bij de kinderen des te groter zal zijn. Men geeft dit soort voorstellingen namelijk bijzon der graag voor de kinderen, en óm de kinderen. Daarom zal nu vrijwel elke avond gewerkt worden, om toch twee kindervoorstellingen te gaan ge ven, en (jat zo goed mogelijk te doen. En dat gaat gebeuren op 6 en 7 maart voor alle kinderen die kaarten heb ben gekoekt. LET OP! Kaartverkoop voor liet nieuwe stuk Doordat „Falkland" de naam Dik Trom niet mag voeren moeten kaar ten voor een ander stuk worden inge bracht. Alle kinderen die kaarten winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10. heiloo tel. 072-30524 privé mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 U kunt natuurlijk rechtstreeks naar een geldgever toestappen. U krijgt dan de beste hypotheek natuurlijk van die geldgever, hetgeen op zich gerust een goede hypotheek kan zijn, maar het zijn juist üw persoonlijke omstandigheden, die bepalend zijn voor de hypotheekvorm, die u het beste past. Een van de belangrijkste facetten is wel het verschil in belasting voordelen, die de verschillende vormen u bieden, afhankelijk van uw inkomenspositie. Daarom is onafhankelijke, objectieve informatie voor u onmisbaar. Deze onafhankelijkheid en objectiviteit vindt u bij de MAKELAAR. aan de Van Aostastraat, bij dat grote parkeerterrein. Ze hebben daar van alles. Grove ritsen van 10 tot 70 cm. Allerlei fournituren zoals o.a. houten knopen, applicaties etc. Meer dan 100 soorten en kleuren wol. Ook vissers garen en mooie haakgarens. Alle kleuren D.M.C. splijtzijde. Een geheel nieuwe collectie stramiens en hand werken. U moet beslist eens gaan kijken bij K00MEN Van Aostastraat 9, Heiloo, tel. 30199 Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet voor Dik Trom kochten, zullen deze moeten inruilen voor een ander toe gangsbewijs, en wel zoveel mogelijk bij het verkoopadres waar zij de Dik- Trom-kaart kochten. De kaart van zaterdag 21 febr. geldt voor 6 maart, en die van 22 februari voor 7 maart. Wanneer men vindt, dat de kinderen alleen voor Dik Trom zouden komen, mag men ook tegen inlevering het geld terug vragen! Maak zoveel mo gelijk gebruik van dezelfde verkoop adressen. Vanaf a.s. maandag 23 februari is inruil mogelijk „Falkland" hoopt dat Heiloo begrip kan opbrengen voor deze situatie. Het nieuwe stuk, waarvan de titel volgende week bekendgemaakt zal worden zal ook best leuk worden. Men is per slot van rekening van „Falkland" goede kinderstukken ge wend, waarover veel kinderen steeds weer bijzonder enthousiast zijn. Wees voorzichtig ruil de kaarten in. Want „Falkland" mag geen kinde ren binnenlaten op een Dik Tram kaart. Voorkomt u dus nieuwe teleur stellingen bij uw kinderen. „Falkland" heeft al eens eerder he mel en aarde moeten bewegen om een stuk te mogen spelen. Dat was het geval met „De Brug" van Hella Haas- se en met „De Jantjes" van Bouber. Toén waren bepaalde rechten echter wél bekend bij auteursrechtenbureaus en toén verleenden de rechthebben den wèl hun medewerking. Voor de nieuwe kindervoorstellingen en deze hele affaire kunt u, als dat nodig is, nadere inlichtingen krijgen bij de voorzitter van „Falkland", M. C. Affourtit, Torenlaan 37, tel. 32815, maar dan graag tussen 17.30 en 18.30 uur. De onderstaande besturen brengen ter kennis dat op 4 maart a.s. om 20.30 uur in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg een zal worden gehouden over de bouw van premiekoopwoningen in de plannen Boekenstein en Baetenburg voor van de woningbouwverenigingen in de gemeente Heiloo. Voor een zo volledig mogelijke informatie zullen tekeningen en fi- nancieringsvoorstellen met vergelijkingen van maandtermijnen aan wezig zijn. Het Gemeentebestuur, (tel. 31144) De Vereniging voor Volkshuisvesting „Heiloo" (tel. 31861) Woningbouwvereniging „St. Willibrordus" (tel. 33252) JUWELIER - GOUDSMID Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Zaterdag a.s. houdt Sporthuis Helling een ski-serviee-dag ter afsluiting van het wintersportseizoen. Van 9 uur 's morgens tot 6 uur 's a- vonds kunt u bij Helling uw gebruik te ski-materiaal gratis na laten kij ken. De mogelijkheid bestaat exen- eens om uw ski's weer bedrijfsklaar te laten maken voor het volgende winterseizoen, zodat ze de zomer goed doorkomen. Dit tegen een kieine vergoeding. De nodige machines zoals bijv. een waehsapparaat en een slijpmachine zullen in de winkel geplaatst worden en alles onder het motto: „Klaar ter wijl u wacht." Er zijn ski's en schoenen voor heel speciale prijzen en gratis stickers en posters voor de kinderen (alleen a.s. zaterdag). Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur is er in het Open Huis weer de maan delijkse ruilmiddag voor de jeugd. Je kunt van alles meebrengen zoals bijv. postzegels, sigarenbandjes, suiker zakjes, lucifersmerken en noem maar op. Er is tevens een verloting. Deze ruilmiddagen worden elke 3de zaterdag van de maand gehouden en als je ook aan de verlotingen met leuke prijzen mee wilt doen moet je je wel meteen opgeven als lid. Het lidmaatschap kost maar 2.50 per jaar en daar zullen je ouders vast geen bezwaar tegen hebben. Wanneer je geen lid wilt worden mag je even goed naar de ruilmiddagen komen maar dan zonder mee te doen aan de verloting. Deze ruilmiddagen worden georganiseerd door de Postzegelver eniging Heiloo. Kom je zaterdag ook? Het is hardstikke gezellig. voor geregistreerde woningzoekenden Op donderdag 4 maart is er in het Brunogebouw een voorlichtingsbij eenkomst van de woningbouwvereni gingen „Volkshuisvesting" en „St. Willibrordus". Een bijeenkomst waar in informatie zal worden gegeven aan geregistreerde woningzoekenden en leden/huurders van de beide woning bouwverenigingen in Heiloo. Over de bouw van premie-koopwoningen in de uitbreidingsplannen Boekenstein en Baetenburg (zuid-west). Voor een zo volledig mogelijke infor matie zullen tekeningen en financie- ringsvoorstellen met vergelijkingen van maandtermijnen aanwezig zijn. De aanvang van de bijeenkomst is half negen. 36 eengezinswoningen in de woningwet-sector Naast 60 koopwoningen, eengezins woningen, in de premie-sector te bou wen en gedifferentieerde grootte, worden in Boekenstein 36 eengezins woningen gebouwd in de woningwet sector. Voorts een aantal in de zgn. vrije sector. Dus een gevarieerde bouw welke Heiloo al jaren kent en tot uitdrukking kwam in de uitvoe ring van uitbreidingsplannen. UW MAKELAAR. Zilvcrslr. 1 T«f 072 10892 het goedkoopite adrei in Nederland Nee, sportman zag Abraham! Wordt een galerij van een flat nu ook al als rijweg gebruikt? zo zullen niet-ingewijden zich afgevraagd heb ben toen zij aan de Vinkenbaan een toerfiets zagen met een „man" erop. De „man" was een levensgrote pop ter gelegenheid van de 50ste verjaar dag van Harm de Vries. Harm de Vries de geweldig sportieve, die naast een verwoed wandelaar nog heel laat aan fietsen ging doen. Wij schreven daar indertijd al meer over. Hij nam deel aan toertochten, niet zo zeer om de prijzen (de huiskamer is er overigens wel mee „versierd") maar omdat hij dat nu eenmaal leuk vond. Harm traint nog steeds, zij dat hij 't doet 'om een gezonde lichame lijke conditie te behouden. „Ik ben nog nooit zo goed als juist de laatste jaren", vertrouwde hij ons toe, toen wij hem met een bezoekje „vereer den". Leuk voor hem dat tal van mensen uit de sport (hij wandelt veel en deed ook al voor de leukigheid aan een paalzitwedstrijd mee) zijn „Abram zien" niet vergaten, o.a. ook dokter H. L. Pijlman uit Alkmaar niet. Zondag 29 februari a.s. kan iedereen „lekker doorzakken" in de Vier sprong bij Aris de Wit en op maan dagavond 1 maart is het „Boerenbal" in La Strada met medewerking van de Boerenkapel. Dinsdag 2 maart is het „Carnaval uitluiden" bij de Railway met Agda en Kees. Alle narren en narrinnen kunnen de gehele carnavalstijd gezellig uit in hun eigen Narrendom. Een avondje gezellig uit is goed voor de mens. Schuif alle zorgen maar even aan de kant. Alaaf! Voor uw fi -P- AL «ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL EmSCÏ VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo il33KMN^iiaaMHSSIimNNS1}I! De komende dagen gaan de kinderen van de Hobbyfarm weer op stap voor hun jaarlijkse enveloppenaktie. In heel Heiloo zullen ze een enve lopje in de bus doen en zaterdag a.s. komen ze dit weer ophalen. Alle bijdragen, hoe klein ook, zijn van harte welkom. De opbrengst zal gebruikt worden voor de aankoop van materiaal en gereedschap. In de Hobbyfarm komen wekelijks 160 kinderen tussen de 6 en 14 jaar in groepjes bijeen waar ze zich onder leiding op allerhande manieren creatief kunnen uitleven. De Hobby farm is voor kinderen van alle ge zindten. Voor het eerst organiseert de Hei- looër carnavalsvereniging „De Nar renkap" op zaterdag, 27 februari een kinder-carnavalsoptocht door Heiloo. Men vertrekt vanaf de parkeerplaats aan de Westerweg tegenover de Wil- librorduskerk om 14.00 uur. Vanaf 13.30 uur kunnen de kinderen zich hier aanmelden bij een speciale post die hiervoor wordt ingericht. Zij krij gen dan een deelnemerskaart waarop ze naderhand een kleine verrassing in ontvangst kunnen nemen. Deze kaar ten zijn uitsluitend verkrijgbaar bij het vertrekpunt. Het is vanzelfspre kend de bedoeling dat het een lekkere gekke optocht wordt. Het gaat er echt niet om dat de kinderen in su- per-de-luxe carnavalspakjes verschij nen maar het is wel erg leuk als ze er allemaal een beetje anders uitzien dan normaal. In de wijken Mariën stein, Termijen en Vrieswijk is men al druk doende met de voorbereidin gen om op originele wijze voor de dag te komen. Het zou bijzonder leuk zijn als bijv. ook de kleuterscholen aan deze carnavals-optocht enige aandacht zouden willen schenken door met de kinderen het een of ander te maken. Maar ditzelfde geldt eigenlijk ook voor de kinderen van de basisscholen. Het wordt een hard stikke leuke optocht met veel muziek en ook gemeentelijke autoriteiten zullen bij het gemeentehuis waar de stoet langs trekt van hun belangstel ling blijk geven. De optocht eindigt weer bij de par keerplaats aan de Westerweg. Oproep aan (le ouders Aan alle ouders zouden we de oproep willen doen om hun kindéren een beetje te stimuleren om aan deze op tocht mee te doen. Over het alge meen willen de kinderen zich wel erg graag lekker gek verkleden maar de helpende hand kunnen ze hier meest al niet bij missen. „De Narrenkap" rekent in elk geval op een geweldige opkomst. Bewoners van Heiloo-noord worden vrijdagavond verwacht In de raadsvergadering van vrijdag 30 januari kwamen de verkeerspro blemen van Heiloo-Noord aan de or de. Vooral het in- en uitrijden van de Foreestlaan (Blockhovepark) levert de laatste tijd grote problemen op voor autobestuurders. Aan burge meester en wethouders werd ge vraagd om maatregelen te nemen. Gevraagd werd ook daarin de betrok kenen te kennen. Dit werd door de wethouder van openbare werken, de heer J. Bolten, toegezegd. Hij heeft woord gehouden; op a.s. vrijdagavond 20 februari worden allen die zich be trokken voelen bij de genoemde ver keersproblemen in de gelegenheid ge steld een bijeenkomst te bezoeken, te houden in het gebouw van de dienst van Openbare Werken aan de Ka- naalweg. De aanvang is acht uur. Aanbesteding reconstructie kruispunt Naar wij vernamen zou gisteren de aanbesteding plaats hebben van de reconstructie van het kruispunt Ken nemerstraatweg - Regulierslaan -Hei- looër Tolweg. Door tal van oorzaken kon de, uitvoe ring van de plannen nog geen door gang vinden. Thans wordt op bepaalde uren van de dag ('s morgens en 's middags) het verkeer geregeld door een mobile ver- keersinstallatie, bediend door de Alk- maarse verkeerspolitie, met de re constructie van genoemd kruispunt wordt een constante installatie in werking gesteld. Volgende week vrijdagavond, 27 fe bruari komt de raad weer in een openbare vergadering bijeen. Volgen de week hopen wij een aantal van de belangrijkste agendapunten te publi- Heiloo dacht aan afronding van bouwplannen Als een donderslag bij heldere hemel verschenen vorige week berichten in de pers over plannen van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Gruijters, naast bouwakti- viteiten, ook na 1980, o.a. ten noorden van Alkmaar, die ook ontwikkeld die nen te worden in zuidelijke richting. Genoemd worden de gemeenten Hei loo en Limmen. Velen zullen met gemengde gevoelens daarvan hebben kennis genomen! Waarom? Omdat in het verleden bij gesprekken over het streekplan Noord-Kennemerland door raadsle den werd kenbaar gemaakt dat een ongebreidelde uitbreiding van Heiloo helemaal niet op 'prijs werd gesteld. Toen werden door makers van het plan, wat als basis moest gaan die nen voor gemeentelijke uitbreidings plannen, gezegd dat Heiloo zou kun- nep (niet moeten!) komen tot 35 a 40.000 inwoners. Later, tot groot ge noegen van velen, werd een aantal genoemd van 25.000 injvoners. Zijn we goed ingelicht dan werden daar de huidige uitbreidingsplannen ook op afgestemd. Na „Zuid-West" alleen nog „Zuid-Oost" Nog maar een klein aantal jaren ge leden werd in hef openbaar, door het gemeentebestuur van Heiloo, duide lijk gemaakt dat na het tot stand ko men van de uitbreidingsplannen in het zuidwestelijk deel der gemeente een afronding van de bouwaktivitei- ten zou plaatsvinden in het zuidoos telijk deel der gemeente. Ten oosten van de Oosterzijweg. Uitgerekend' werd dat het daarmee dus gebeurd zou zijn en Heiloo dan 25.000 inwo ners kon herbergen. Voor de uitbrei ding in „Zuid-Oost" liepen een aantal raadsleden toen al niet zo warm, men zal zich nu helemaal niet prettig voe len met de gedachte toch te moeten pitbreiden. Maar waar? Gaan de gedachten toch weer in de richting van de Boekelermeer? Gaan de gedachten van bebouwing van de boekelermeer weer spelen, vragen we ons af. Indertijd heeft Alkmaar, voor de uitvoering van haar bouwplannen, het oog laten vallen op de Boekelermeer. Dat is toen voor komen. Onderzoekingen werden ge daan naar de hoedanigheid van de grondsoort (een heel rapport ver scheen er over) en tuinders, die door woningconcentraties in het gebied van Beverwijk en Heemskerk werden verdreven, vervangende grond aan te bieden in de Boekelermeer. Daar werd weinig of geen gebruik van ge maakt. Wel werden in de loop der jaren steeds meer warenhuizen ge bouwd in de meer. Wij zouden niet weten, waar anders, dan in de Boekelermeer, men over zou kunnen gaan tot bouw van grote complexen woningen. De verstedelijkingsnota, samenge steld door minister Gruyters, is de volksvertegenwoordiging aangeboden. Het is bekend dat ten aanzien van bebouwing in Noord-Holland, Gede puteerde Statenlid ir. Knoop er an dere opvattingen op na houdt dan de minister. Het is zaak dat het gemeen tebestuur van Heiloo en haar bevol king zich in de naaste toekomst ern stig gaat bezig houden met genoemde plannen van de minister. Heiloo moet een goede woongemeente blijven. Daarbij hoort veel „groen". Wij ver onderstellen dat bij realisatie van de plannen van minister Gruijters dit deerlijk aangetast zal worden. N.M. KEUKENS massief eiken keukens geheel handwerk dus p recies op maat gemaa kt enkele of dubbele roodkoperen spoelbakk en met of zonder afdr uiprek Oudhollandse ro odkoperen pompkrane n met porceleinen han dgreep roodkoperen vu ilstortklepjes in het aa nrechtblad ingebouwde elektrische kookplaten met roodkoperen man telplaat roodkoperen w asemkappen ingebouw de koelkasten hoekkas ten met draaiplateau i ngebouwde houten snij plank en houten hakbl okken. kortom wij maken alles op maat kennemerstraatweg 231 heiloo tel.072-34966 t.o.Willibrordusstichting Als januari-maand voor bij is Of het winterde of niet Dan komen lichtere dagen Airede in 't verschiet. De eerste lenteboden Die zien we dan al gauw Ofschoon het wel riskant is Door late vorst en kou. Natuur treedt-soms vernietigend op En dan weer lieflijk, zacht, Zoals men in de lentetijd Vol hoop van haar verwacht. Natuur, als deel van het heelal, Door 's Scheppers hand geleid, Gaat rustig langs gewezen baan In tijd en eeuwigheid. Maart je N. Zwaan Alkmaar, 10 febr. '76 op laatste abonnementsconcert Op het vierde en laatste abonne mentsconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, op woensdag 3 maart, is de Spaanse pianist Eduar do del Pueyo de solist. Met begeleiding van het N.Ph.O., weer onder leiding van André Van- dernoot, speelt Eduardo del Pueyo het derde pianoconcert in e kl. t. op. 37 van Ludwig van Beethoven. Naast het pianoconcert, vóór de pau ze, speelt het orkest de ouverture „Die Zauberflöte" van Wolfgang Amadeus Mozart. In het tweede deel van dit concert wordt gespeeld de Symfonie no. 2 in D gr. t. op. 73 van Johannes Brahms. Eduardo del Pueyo, pianosolist op laatste abonnementsconcert Eduardo del Pueyo begon zijn muzi kale studies in Saragossa, zijn ge boortestad, en zette deze naderhand voort in Madrid. Toen hij op 17-jarige leeftijd debu teerde met de Société Philharmom- que van Saragossa, werd hem een beurs aangeboden, die hem in staat stelde zijn studies in Parijs te vol tooien. Al spoedig gaf hij een serie concerten in het Theatre des Chams Elysées en in 1927 werd hij uitverko ren om als solist op te treden tijdens het festival ter herdenking van de 100-jarige sterfdag van Ludwig van Beethoven, georganiseerd door de Concerts Lamoureux in Parijs. Eduardo del Pueyo besloot daarna zich tijdelijk uit het concertleven te rug te trekken om zich te wijden aan de bestudering van de nieuwe piano- esthetiek van Marie Jaëll, leerlinge van Liszt, en tevens zijn compositie studie te voltooien. In 1935 gaf hij weer een concert met de Société Philharmonique van Brus sel. Sedertdien trad Eduardo del Pue yo weer regelmatig op in alle muziek centra van de wereld. Gedurende vele jaren was hij pro fessor aan het Koninklijk Conserva torium van Brussel en buitengewoon leraar aan het „Chapelle Musicale" van Koningin Elisabeth van België, waar men leerlingen voorbereidt op het beroemde concours. Enige jaren geleden vierde Eduardo del Puyo een unieke gebeurtenis in het muzikale leven door zijn 100ste concert te ge ven met dezelfde Société Philharmo nique van Brussel. Zijn geboortestad Saragossa eerde deze grote kunstenaar, na een inte grale uitvoering van de sonates van Beethoven, door een straat naar hem te noemen en hem lid van de „Colegio de Aragon" te maken. Eduardo del Pueyo wordt beschouwd als een van de meest opmerkelijke vertolkers van de werken van Beet hoven, waarvan hij vele grammofoon opnamen heeft gemaakt. vai) Pascal Thomas In 't kort deelden wij vorige week al mede dat de 5de film van de filmliga „Heiloo", welke na maandag en dins dag, vanavond voor de derde maal, in het Asta-theater draait: „Pleure pas la Bouche pleine", is. Van regisseur Pascal Thomas. Nu, in 't kort, iets over de inhoud. „Pleure pas la Bouche pleine" draait om authentieke gegevens van sympa thieke mensen in hun doodgewone dagelijkse doen en laten, in en rond om een klein Frans provinciestadje. Thomas' verteltrant is onbekommerd opgewekt en dreigt soms vast te lo pen in een humoristische levensaan vaarding a tout prix. Maar vlak ach ter dat schijnbaar te ongecompliceer de speelt hij geraffineerd veel men senkennis en directe observatie uit. Dat doet hij met zijn onverbloemde kijk op de erotiek bijna steeds vol doende zout in de pap. Kijkend naar dit levenslustige gezin van een kleine begrafenisondernemer die zelf de kisten timmert en wiens 16-jarige dochter Anne (Annie Cole) haar eerste liefdesavonturen beleeft, vraagt men zich, omdat er soms ver tragingen en herhalingen zijn, wel af hoe echt deze mensen leven en of de film eigenlijk niet voorschrijft hoe ze volgens Thomas zouden moeten le ven. Maar het geheim van zijn talent is, dat hij bij de toeschouwer de pret tigste jeugdervaringen aanstipt en die als spelregisseur door zijn rollen zeldzaam levensecht laat vertolken. De abonnees van de Filmliga wacht een aantrekkelijke voorstelling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1