W UIT HEILOO S I io maart f ik I I SS y/p P makelaardij van steeg (CS5 »«-P A PR.OJO f NEVEDA so li mrmi m f/l _elhandel °Alh maar NI IIUWSB LAD VOOR H O O UI 4aiBF yBSST kenr kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel,30815 ons. (KL^GD o o -s >»- >N 9.- or |50 >0 Wel of geen MAKELAAR Inschakelen bij verkoop van uw huis makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot 8 Super-de-luxe Brunswick-banen, een oergezellige bar, een fijn muziekje... BOWLING HEILOO AFVALSTOFFEN Herman Kwaad Al sloopvergunning voor afbraak van „De Rustende Jager" Het nieuwe lente/zomer breiboek is er TEXTIEL 3£oomen MODES OPROEP TOT MEDEWERKING I „Pappod" wil komen tot Stichting voor jeugd- en jongerenwerk Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Openbare kleuterschool „De Basseroet" Grote belangstelling by afscheid van adjudant F. Los Zwembad open op 17 april Rectificatie Aanbieding van deze week: CASSETTE-MOLENS Nu slechts 9.90 J. J. PANTEK0EK, Ing. Banketbakkerij Van Velzen ondergaat verbouwing De heer T. W. Mooijman (70 jaar) overleden Het hoogste punt bereikt; de vlag in top! Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN iioaaaNssia IARI Ij; 3 MAART 1976 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Q2QH Waardering en kritiek geuit Situatie rond het station weer eens aan de orde De heer J. H. Zoon was bang dat wij met het beschikbaar stellen van 15.000,aan de Nederlandse Spoorwegen (een bedrag in de kosten van planvoorbereiding voor het ma ken van een nieuwe spoorwegover gang) aanstonds aan moeten draven met plannen voor de N.S. Spreker zei eindelijk te willen weten waar we aan toe zijn. Het plan van een voetgan gerstunnel gaat niet door, aldus bur gemeester Hoekstra in zijn antwoord. Dhr. Hoekstra stelde vast dat de si tuatie rond het station al tien jaar in bespreking is. Hij kon de heer Zoon gerust stellen met te zeggen dat het crediet nog maar alleen nodig is voor het uitwerken van plannen en dat de raad binnenkort over de uitvoering nog kan beslissen. De raad ging met deze uiteenzetting akkoord, behalve de heer A. J. M. ten Hoope, die zoals ook al bij de be grotingsbesprekingen, weinig ver trouwen blijkt te koesteren in de ge hele gang van zaken. Raad toonde zich weinig gelukkig met reconstructie Wat te voorzien was, ook Heiloo's raad toonde zich weinig gelukkig met de reconstructie van de splitsing Kennemerstraatweg - Van Foreest- laan. De heer J. Dekker zei wel blij te zijn. Er is geprobeerd een zo goed mogelijke oplossing te zoeken. Een ideale oplossing is het niet, zo con stateerde dhr. Dekker. Dhr. Borsjes was niet zo gelukkig met het voorge stelde. Er gaat een flessenhals ont- Beroep op de raad, van J. F. J. de Jong, had weer geen succes De Raad van Heiloo besloot op 26 september 1975 geen medewerking te verlenen aan een verzoek van de heer J. F. J. de Jong te Heiloo, vergunning te verlenen voor de bouw van een bedrijf voor de fabricage van bielzen meubelen. Dhr. De Jong deed opnieuw een be roep op de raad omdat B. en W. af wijzend beschikt hadden op zijn ver zoek, hem de gelegenheid te geven de fabricage van bielzen tuinmeubelen voort te zetten in de op zijn perceel staande broeikas. (De werkplaats brandde vorig jaar tot de grond toe af). „Uw raad en ons college waren be vreesd voor het scheppen van een precedent", aldus B. en W. in hun toelichting. „Dit zelfde bezwaar geldt voor het verlenen van een onthef fing." Op een wens van de raad heb ben B. en W. geprobeerd dhr. De Jong aan een andere vestigingsmoge lijkheid te helpen. „Van de door ons gesuggereerde oplossing wenst hij echter geen gebruik te maken." Vrijdagavond zei burgemeester H. Hoekstra in zijn antwoord aan de raadsleden het nog eensvan een aantal alternatieven heeft dhr. De Jong niet willen of kunnen gebruik maken. Ir. T. G. Tomson begreep wel de mo tieven van B. en W. maar vond het toch jammer dat er geen tijdelijke op lossing was bereikt. Hij stelde voor een tijdelijke vergunning te geven, onder goede afspraken, voor twee jaar. Bekend met de bezwaren vond de heer J. Vahl dat er mogelijkheden genoeg waren voor dhr. De Jong. De heer A. J. M. ten Hoope meende 152.200, geld bespaard had kun nen worden. Want per 1 februari ging de prijs weer omhoog. De heer Pieters vroeg ook eens te denken aan het personeel dat met de wagen moet werken, in te schakelen bij de aan schaf. Wethouder Bolten zei dat dit is ge beurd evenals bij de aankoop van de vorige „Kliko" vuilnisauto. De wethouder kon de raad verzeke ren dat de nu vastgestelde prijs ge handhaafd zal blijven voor de ge meente. Burgemeester Hoekstra vulde zijn wethouder nog aan met te zeggen dat het uitstellen van aankoop (Ged. Staten moeten aan elk raadsbesluit nog haar goedkeuring geven) er een besparing van rente is. AU WOENSDAG o Q7i k. k. o° O <0 cr> <T) u. O vö V0 staan. Een tweede rijstrook op de Kennemerstraatweg, voor de richting Alkmaar, leek hem noodzakelijk. Met dhr. Dekker vond dhr. Borsjes het gewenst om alvast rekening te hou den met het aanbrengen van ver keerslichten. Breng nu al kabels in de grond, zo was het advies. Dhr. Borsjes drong aan, evenals be woners van het Blockhovepark, als nog een uitval uit dit park naar de randweg te verkrijgen. Wethouder J. Bolten zei ook nu, dat het geen ideale oplossing zal worden. Het zal toch wel een hele verbetering zjjn, zo liet hij er op volgen. Een tweede rijstrook is niet mogelijk, al dus de wethouder. Over mogelijkheden om alsnog een uitval naar de randweg te creëren zei dhr. Bolten: „Ik geloof daar niet in." In dit verband zei de wethouder nog dat autobestuurders, komende uit de westelijke richting van de randweg niet linksaf kunnen slaan. Zij moeten tot aan de Ommering gaan (ver keersplein) om het centrum van Alk maar te bereiken. De raad ging tenslotte toch akkoord met het voorstel van B. en W. dat men nu wat soepeler moest han delen. De heer A. H. Hoogland con stateerde dat dhr. De Jong daar niet zijn bedrijf mocht uitoefenen. Daarbij kennelijk reagerend op woorden van ir. Tomson. Ir. Tomson tenslotte: we moeten een zekere barmhartig heid betrachten. Een voorstel van hem om tijdelijk de fabricage daar ter plaatse toe te staan haalde het niet. Raad verheugd over extra bijdrage aan bibliotheek De heer Chr. J. Vahl toonde zich- zeer verheugd over het voorstel van B. en W. de openbare leeszaal en bibliotheek een extra subsidie toe te kennen van 50.000, voor de aan koop van 4000 jeugdboeken. Verheugd ook dat zovelen de weg naar de bi bliotheek hebben gevonden. Mevrouw A. Brolsma-Polling sloot zich hierbij aan. Zij die er mee moeten werken in kénnen De heren A. J. M. ten Hoope en J. Pieters wezen er op dat als in januari de beslissing was gevallen over de aankoop van een vuilnisauto kosten ro 2,- winkelcentrum zuid-west. het hoekstuk 10 heiloo tel 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 Er zijn ongetwijfeld dozijnen mensen, die tot volle tevredenheid zonder makelaar geslaagd zijn. MAAR als niet deskundige loopt u risico's. Bijv.: Is het voor uw koper financieel wel haalbaar? Is zijn entoesiasme voor uw huis niet groter dan zijn portemonnaie? Heeft u uw woning niet beneden de waarde verkocht? Een goede makelaar kan u helpen o.a. 1) Hij zal een gefundeerd oordeel kunnen geven over de mogelijke op brengst van uw huis en aan de hand daarvan in overleg met u een vraagprijs kunnen vaststellen. 2) Hij zal snel een gegadigde voor u kunnen vinden. Makelaardij H. DONKERSLOOT heeft een lijst van woningzoekenden. Waarschijnlijk zit uw koper hier al bij. 3) Hij oriënteert zich omtrent de financiële mogelijkheden van uw aspi rant-koper. 4) Hij regelt met u de bezichtigingen van het huis, en voert namens u alle onderhandelingen. Kortom: Hij begeleidt u in de moeilijke onroerend goed materie tot en met de notariële overdracht. UW MAKELAAR: Wat wil een mens nog meer? Je vindt het allemaal in de Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo - tel.02205-1541 JUWELIER - GOUDSMID Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 De heer A. P. L. van Veen kan motel gaan bouwen Als hogere organen accoord gaan met het besluit van de raad, zal de heer A. P. L. van Veen, eigenaar van café restaurant „Tolhuis", zijn plannen tot bouw van een motel naast „Tolhuis", kunnen gaan uitvoeren. De heer A. H. Hoogland was er tegen. „Op de nog weinige open ruimten moeten we zuinig zijn", aldus dit raadslid. De heer B. C. M. Breemer vroeg of dhr. v. Veen mee gaat beta len aan de oplossing van de dan ont stane verkeerssituatie. Daar had bur gemeester Hoekstra vertrouwen in. Dat was al gebleken bij een onder houd. Het bleek in de korte discussie ook nu dat men nogal genuanceerd dacht over de soort bebouwing. Met 12 tegen 4 stemmen werd besloten een- voorbereidingsbesluit te nemen, de vergunning kan dan verleend wor den via de procedure van de Wet op de ruimtelijke ordening, van de wo ningwet. Ambtenaar van <le burgerlijke stand voor één huwelijk B. en W. stellen de raad voor drs. A. E. A. van Gils, burgemeester van Ossendrecht, voor een bijzondere ge legenheid te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand van Heiloo. De heer A. J. M. ten Hoope meende dat er een precedent wordt gescha pen. Wat nu zal worden toegestaan zou men anderen niet kunnen wei geren. Daarop antwoordde burgemeester Hoekstra dat iedere andere aanvrage zeker bekeken zal worden. De heer J. Pieters wilde wel wat meer informatie. Hij kreeg deze. De toekomstige bruid en bruidegom zijn Heilooërs en de bruidegom is een vriend van de familie v. Gils. „We kunnen hen gelukkig maken", aldus, ongeveer, dhr. Hoekstra. Raadslid uitte kritiek Uitvoerig werd er gesproken over de overdracht van het P.E.N.-terrein aan de Holleweg, waarbij de kam peervereniging „Óns Kamp" zo nauw betrokken is. Terwijl ir. T. G. Tomson sprak van een lankmoedige en prijzenswaardige houding van burgemeester en wet houders en de heer A. J. M. ten Hoo pe zijn waardering uitsprak, pakte de heer A. H. Hoogland juist uit tegen het beleid van het dagelijks bestuur der gemeente. Hij sprak van een te genstrijdige houding, overstaggaan van B. en W. en dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland in zijn ge sprongen voor de belangen van „Ons Kamp". Hij verwachtte dat B. en W. loyaal het gesloten akkoord uit zou voeren. Burgemeester Hoekstra raakte bij zonder geprikkeld door de woorden van dhr. Hoogland. Hij sprak van een onfatsoenlijk gedrag van een hogere overheid. We hebben naar een oplos sing gezocht. Goedkeuringen waren verkregen, pas bij de notariële over dracht werd duidelijk dat G.S. niet wenste mee te werken aan het be sluit van 21-12-1973. „Wij zuilen, vanzelfsprekend, loyaal het akkoord uitvoeren", aldus dhr. Hoekstra. Dhr. Hoekstra zei dat nog gedacht Wordt het terrein te gebruiken als parkeerterrein en speeltuin. Contact daarover zal plaatsvinden met het bestuur van de Speeltuinvereniging „Heiloo". De speeltuin, aan het be gin'van de Holleweg, zal in verband met de aanleg van het tracé Stations weg-Zeeweg het veld moeten ruimen, Red.). Burg. Hoekstra liet uitkomen dat er mogelijk nog andere bestem mingen zijn. ,,U als raad zal zelf daar over moeten beslissen", aldus de bur gemeester. Wegen verontreinigd door honden Het beschikbaar stellen van 4.400,- aan de stichting Dierentehuis „Alk maar-Bergen" bracht de gelegenheid voor de heer J. H. J. Overmeer om te vragen of niets gedaan kan worden aan de steeds sterker optredende ver ontreiniging van wegen door honden. Van achter de groene tafel kon daar nog geen antwoord op worden gege ven. Gemeente kan voorlopig niet rekenen op subsidie voor aankoop, afwerking en inrichting van nieuw „Open Huis" Op vrijdag 27 juni stelde de gemeen teraad een crediet van 1.789.360, beschikbaar voor de aankoop, afwer king en inrichting van het ontmoe tingscentrum „Het Open Huis". In het begeleidend schrijven bij het voorstel om dit crediet beschikbaar te stellen schreven B. en W. o.a. het volgende: „Wellicht worden deze kos ten nog verminderd door een subsidie van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk (R.R.M.). Wij vernamen dat het ge meentebestuur voorlopig niet kan rekenen op een bijdrage van het rijk. Een aantal zgn. groeikernen, zoals Alkmaar, Purmerend en Hoorn zullen onder andere eerst in aanmerking ko men voor een bijdrage uit de Rijks- „pot". Zijn we goed ingelicht dan staat Heiloo op de 8ste plaats voor. zulk een bijdrage. N.M. Burgemeester H. Hoekstra deelde vrijdagavond de raadsleden mee, dat een sloopvergunning is afgegeven voor afbraak van ,,be Rustende Ja ger", welke sinds 1 september 1974 leeg staat. Zoals wij reeds schreven ligt het in de bedoeling op de vrij ko mende ruimte flatjes voor bejaarden Te bouwen. De laatste tijd werd het gebouw beschadigd en zou gevaren kunnen gaan opleveren. Dhr. Hoekstra benadrukte dat het afgeven van deze sloopvergunning niet betekent dat het college van B. en W. de bouwplannen van de eigenaar heeft go'edgekeurd. Voor zo ver ons bekend is eigenaar de fa. Moei te Alkmaar en de adj.-directeur van „Coplan" de heer C. de Fouw, maakte eind vorig jaar plannen be kend voor bouw van flatjes voor be jaarden op het terrein van „De Rus". Ook nieuwe HAAKPATRONEN HANDWERKEN No. 3 Van Aostastraat 9 - HEILOO - Tel. 30199 Groot parkoerterrein Maandag gesloten 3800,voor werkzaamheden in Hasebroeksehool De raad voteerde 3800, voor het uitvoeren van een aantal werkzaam heden in de J. P. Hasebroeksehool. De heer J. H. J. Overmeer vroeg zich af hoe zo kort na de begrotingsbehan deling zulk een voorstel de raad kon worden aangeboden. Burgemeester Hoekstra beloofde dat in het vervolg nauwlettender gekeken zal worden naar de toestand van de gebouwen. Speelterrein in nieuwe bosstrook niet meer mogelijk Nog aanvaardbare mogelijkheden elders? De heer B. C. M. Bremer vroeg aan dacht voor de brief van de heer Van Kappel over het aanleggen van een speelplaats voor kinderen in de nieuw aangelegde bosstrook. In dit verband vroeg dhr. Bremer ook of er advies kon worden gegeven aan de Stichting „Ruimte voor de jeugd". Het raadslid had begrepen dat B. en W. een ter rein aan de Zeeweg bij de Egmonder- vaart voor dit doel op 't oog had, maar dat dhr. v. Kappel etc. daar niets voor voelt. Burgemeester Hoekstra zei dat het gevraagde niet meer mogelijk is. Het is als bosplan aangelegd, door de ge meente goedgekeurd en uitgevoerd met medewerking van Rijk en Pro vincie. Daar was plaats voor een speelweide maar niet voor een speel terrein. De wethouder van Openbare Werken, de heer J. Bolten, zei dat een gesprek met „Ruimte voor de jeugd" zeker mogelijk is. Aanleg van een speel plaats kan zeker nog worden onder zocht in de aan te leggen woonwijken Boekenstein en Baetenburg. Bijeenkomst op woensdag 10 maart Op woensdag 10 maart vindt er in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg een bijeenkomst plaats van „Pappod". „Pappod" wil volgens de statuten een „Stichting voor Jeugd- en Jongeren werk" zijn. „Onder dit Jeugd- en Jongerenwerk" kan worden verstaan het organise ren van activiteiten en festiviteiten, die voor de deelnemers geen verplich ting met zich meebrengen, het is vrij om te komen en te gaan, je hoeft geen lid te zijn", aldus Mark Assen berg, namens de stuurgroep, in zijn informatie aan geïnteresseerden. Men wil komen tot een bestuur, thans wordt nog leiding gegeven door een zogenaamde stuurgroep. Mogelijkheden wat „Pappod" kan ondernemen Tal van mogelijkheden lijken er te liggen voor een organisatie als „Pap pod". Op het gebied van creativiteit, handvaardigheden, lichaamsvaardig- heden (bijvoorbeeld bewegingsspel), uitingsvaardigheden (b.v. poppenspel) muziek en cursussen. Ten aanzien van recreatie wordt ge dacht aan o.a. zomerkampen, straat- en buurtfeesten. „Pappod" zou kunnen gaan stichten gespreksgroepen, aktiegroepen en ex cursies gaan organiseren. Inspelen op de behoeften van de bewoners van Heiloo „Pappod? zal gaan proberen in te spe len op de behoeften van de bewoners van Heiloo, ontmoetingsmogelijkhe- den bevorderen en de kontakten sti muleren. „Pappod" wil de Heilooërs bewust laten worden van hun levenssituatie. Hoe ziet die er nu uit, hoe zou die situatie veranderd kunnen worden, cm echt in samenwerkingsverbanden te kunnen leven. De meuten kennis laten maken met aspecten van 't cul turele- en maatschappelijke leven, zoals boven al ten dele is genoemd. De mensen iaten ontdekken wat hun aktive en passieve mogelijheden zijn op velerlei terrein. „Pappod" staat voor ogen bepaalde aktiviteiten te kunnen ontwikkelen in een eigen centrum, te exploiteren zon der winstbejag. Een open centrum, waar bezoekers in en uit kunnen gaan, zonder dat ze ergens lid behoe- ven te zijn. Al op verschillend terrein werkzaam Momenteel is „Pappod" als met een drietal werkgroepen werkzaam, deze drie werkgroepen vormen thans de stuurgroep. Het werk van deze groe pen is in 1975 tot uiting gekomen door een aantal zeer geslaagde akti viteiten: om een paar te noemen; het grootse dorpsfeest: Hou Heiloo wak ker; 't Oosters muziek weekend en de vertoning van kinderfilms. Mede werking werd verleend aan speel- en rommelmarkten voor Noord-Ierse kinderen en Unicef. kontakten werden gelegd met aan tal officiële instanties Gesprekken hebben plaats gehad met de burgemeester en wethouders (o.a. over de bouw van een eigen gebouw en subsidie) en de Provinciale jeugd raad. U ziet „Pappod" heeft ook al veel voorbereidend werk verricht om tot een Stichting te komen, en kon takten té leggen. Wat nu gevraagd wordt aan o.a. organisaties en indi viduele belangstellenden, om op woensdag 10 maart (naar het Bruno gebouw te komen, om samen te over leggen wat er gebeuren moet De mogelijkheden te onderzoeken en zo mogelijk, de benodigde werkgroe pen te vormen. Het ligt in de bedoe ling, na deze besprekingen, nog wat in een ontspannen sfeer wat na te pra ten N.M. Zilvcritr. 1 Tel 072-10*92 het goedkoopste adres in Nederland houdt contactavond op 4 maart De openbare kleuterschool „De Bas seroet" houdt op morgen, donderdag 4 maart, een contactbijeenkomst in de school aan de Trompenburg. Er zullen mededelingen gedaan wor den o.a. over de wisseling van samen stelling van de oudercommissie. (De heer H. Isaks heeft de opengevallen plaats van de heer P. Keesman inge nomen, door vertrek naar elders). Een toelichting zal gegeven worden op het plan tot bouw van nieuwe kleuterscholen, voor „De Basseroet" en „St. Maarten". Ook over het tij delijk onderkomen en de problemen die daar aan vast zitten. Want de be staande scholen moeten eerst afge broken wordeen wil men op de Trom penburg de nieuwe scholen kunnen bouwen. Op deze contactavond zullen leer krachten van de basisschool, de Nic. Beetsschool, aanwezig zijn om daar kennis mee te maken. De meeste kin deren welke „De Basseroet" verlaten gaan naar deze basisschool. De raadszaal was woensdagmiddag geheel bezet met belangstellenden toen de commandant van de groep Heiloo van de Rijkspolitie, adjudant F. Los, wegens funktioneel leeftijds ontslag, afscheid nam. Burgemeester iH. Hoekstra, als eerste burger der gemeente, hoofd van de Politie, leidde deze afscheidsreceptie. Hij deelde me de dat de burgemeester van Limmen, de heer N. H. Molhoek, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Limmen werd nu vertegenwoordigd door loco-burge meester de heer Kroone. Naast het voltallige college van B. en W. van iHeiloo, zagen we een aantal raads leden, de districtscommandant, over ste van Zijp, tal van rechterlijke au toriteiten, het vrijwel voltallige corps van de Rijkspolitie, Groep Heiloo, een groot aantal ambtenaren waarmee de scheidende heer Los relaties had, de commandant van de vrijwillige brandweer en vele familieleden van het echtpaar Los. Voorts waren aanwezig de genees heer-directeur van het Psychiatrisch Centrum Dr. A. J. A. M. Wijffels en de oud-burgemeester van Heiloo de heer J. A. Pesman. Grote wetskennis De heer Hoekstra prees de grote ijver en inspanning van dhr. Los. „U trad op alsof het uw eigen zaak was" al dus de burgemeester. Deze stelde vast dat de scheidende politie funk- tionaris wel eens lastig kon zijn. „Niet alleen voor anderen maar ook voor zichzelf." „U maakte vele rapporten, die al of niet werden uitgevoerd. U werkte zo lang als het dag was". Dhr Hoekstra wees op de grote wetskennis van dhr. Los. 'Burgemeester Hoekstra wees op de onderbezetting van de groep Heiloo van de R.P. „Wat dat betreft is Hei loo wel de koploper van onderbe zetting" Spreker wees op de ver schillende beoordeling van het werk van de groepscommandant. Positief en negatief. De heer Hoekstra zei tot dhr. Los dat deze daar maar niet zo zwaar aan moest tillen „Wij zijn erkentelijk voor uw inzet, en hoe u een veelomvattende taak opvatte". Burgmeester Hoekstra bood een tweetal bijzettafeltjes aan en mevr. Los kreeg voorts een fraaie ruiker rozen aangeboden. De gemeente Lim men bood eveneens een bloemstuk aan, die door dhr. Hoekstra werd overhandigd. „Hoekstuk van ons staatsbestel" Overste van Zijp begon zijn toespraak met te zeggen dat de politie een hoek stuk is van ons staatsbestel. De over ste releveerde de loopbaan van dhr. Los die hij al in Twente had leren kennen. Dhr. Los, zo stelde de over ste vast, mocht voor velen ouderwets aandoen, maar dacht bij de uitoefe ning van zijn funktie rechtlijnig, en hij liet er op volgen: „Zoals ik ook ben, wet is wet! Overste van Zijp bood de heer Los een bedrag onder couvert aan en er wa ren weer bloemen voor mevr. Los. „Funktie zwaar beroep" De vervangend groepscommandant, adjudant H. van Heusden, welke een aantal jaren nauw samenwerkte met adjudant Los zei dat de functie van commandant een zwaar beroep is. Dhr. van Heusden constateerde dat de heer Los tot de laatste dag zijn werk met volle overgave heeft gedaan. Hij knapte vele zaken zelf op, aldus adjudant v. Heusden. Deze overhandigde naast een bloemstuk aan mevr. Los ook een bedrag onder ccuvert aan. „Veel gevraagd, maar weinig gekre gen", zo formuleerde de heer van den Bosch van de rijksgebouwendienst. Hij doelde op de zo hoog nodige uit breiding van het groepsbureau. In zijn dankwoord stelde adjudant Los vast dat de bezetting van het politiecorps gelijk is aan 1968 toen hij naar Heiloo kwam. Hij wees op de veel omvattende taken van de politie, vooral het verkeer eist veel mankracht. In dit verband wees de adjudant op de drukte in de zomer dagen rond „Het Baafje, één van de drukste zwembaden van het land", aldus dhr. Los. Op de verhouding burgemeester-poli tieman doelende zei dhr. Los: „Een man van wie je wist dat hij achter je stond". Tot de vele (jonge) wachtmeesters*" sprak de heer Los: „Ik hoop dat jullie dat bereiken wat jullie er van ver wachten", een soort vaderlijke raad dus ten afscheid. N.M. Bestelkaart vóór 15 maart inzenden Gelukkig kunnen we het woord „zwembad" weer in onze vocabulaire opnemen. Het betekent dat het weer bijna lente is en we ons ook weer bezig gaan houden met allerhande aktiviteiten in en rond het zwembad. Als het goed is hebt u nu allemaal een bestelkaart met de Uitkijkpost in huis gekregen waarop u abonnemen ten tegen verminderde prijzen kunt bestellen. Deze kaarten moeten vóór 15 maart op het gemeentehuis wor den ingeleverd. Denk vooral aan de pasfoto's waarop u op de achterzijde naam en geboortedatum vermeldt. De prijzen zijn ten opzichte van 1975 niet gewijzigd. Wie nog geen bestelkaart heeft ont vangen kan deze alsnog afhalen op het gemeentehuis. Wij maken u erop attent dat de Wereldgebedsdag 1976 op vrijdag 5 maart in de Gereformeerde Kerk in de Noordergeeststraat niet om 8 uur, maar om half acht begint. voor 32 cassettes - stapelbaar - in verschillende frisse kleuren VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Bij banketbakkerij C. van Velzen aan de Kennemerstraatweg - hoek Stati onsweg is men momenteel druk bezig met een verbouwing aan de winkel. Aan beide zijden wordt er een stukje aangebouwd met een brede luifel er boven. Er komt een nieuwe etalage en van de bestaande inrichting zal straks niets meer terug te vinden zijn. De fa. Koning verzorgt een to taal nieuw interieur en door de gro tere ruimte kan men hier straks ook een open koeling en een diepvrieskast plaatsen. De winkel zal een modern aanzien krijgen maar wel in een gezellige sfeer opgetrokken worden. Winkel blijft open Ondanks deze verbouwing, die wordt uitgevoerd door de gebrs. Kaandorp, zal het winkelen gewoon doorgaan maar dan wel voor een paar weken achter het pand in een noodwinkel. Eind maart hoopt men het geheel klaar te hebben. Als geboren Heilooër trad de heer Van Velzen al op jonge leeftijd in de voetsporen van zijn vader die op de zelfde plek een brood- en banketbak kerij had. In 1955 werd het bedrijf van vader overgenomen waarna in 1961 een totaal nieuw pand werd op gezet. Sinds 1 januari 1975 is er weer jong bloed in het bedrijf gekomen. Dochter en schoonzoon van de heer en mevrouw Van Velzen werden toen medefirmant. Ook zij werken evenals mevrouw Van Velzen enthousiast in het bedrijf mee. Voor de grote klantenkring zal het hier straks nog gezelliger winkelen zijn. De heropening zal gepaard gaan met een aantal leuke aanbiedingen die u t.z.t. in een advertentie in de Uitkijk post zult kunnen vinden. Het ontwerp voor deze verbouwing werd gemaakt door de Heilooër ar chitect de heer E. van Ast. Het elek trische gedeelte wordt verzorgd door zoon Hans onder supervisie van Van der Peet's Vakhandel. Was op velerlei terrein werkzaam Na een langdurige ziekte, maar toch nog onverwacht, overleed zaterdag de heer T. W. Mooijman op 70-jarige leeftijd. Evenals zovelen uit de vooroorlogse jeugdbeweging, heeft deze periode het leven van de heer Mooijman be paald. De heer Mooijman was een zeer -so ciaal bewogen man. De politiek trok hem aan evenals de vakbeweging. Hij was niet minder dan 50 jaar lid van een vakbond. Hij was betrokken bij de metaalindustrie, werkte tot zijn pensionering bij de Ned. Mach. fa briek (de vroegere Alkmaarse Ijzer gieterij) en sloot zijn loopbaan daar af als chef van de technische dienst. Grote verdiensten toonde hij, als ver tegenwoordiger van het N.V.V. in de toenmalige commissie sociale werk voorziening. Veel gedaan op het terrein van het ontwikkelings werk De heer Mooijman was veelzijdig. Jarenlang was hij nauw betrokken bij het Instituut voor Arbeiders ontwik keling. het latere Ned. Inst. v. Volks ontwikkeling en natuurvriendenwerk (Nivoni. Als bestuurslid en later een aantal jaren voorzitter. Talrijke ex cursies leidde hij en trad op als reis leider. Hij heeft in deze functie on noemelijk mooi werk gedaan voor de bejaarde Nivon-leden. Hij leidde tal rijke vakantieweken in Oisterwijk, die georganiseerd werden door het Melchersfonds. „Het Zeehuis", een natuurvrienden huis van het Nivon te Bergen aan Zee hielp hij mede, als lid van de be heerscommissie, bewoonbaar te ma ken en te houden. Om hen die de na tuur op wilden zoeken maar over een smalle beurs beschikten een onver getelijke vakantie te bezordgen. Dhr. Mooijman verlangde veel van hen waarmee hij samenwerkte, maar hij gaf ook het voorbeeld. Zijn leven lang probeerde hij door 'n volledige in zet wat te doen voor anderen, vooral voor hen die dit nodig hadden. Velen zullen hem daarvoor dan ock dank baar zijn! N.M. De bouw van de belangrijke uitbrei ding van het verzorgingstehuis „De Loet" vordert goed. Donderdag werd het hoogste punt van de bouw bereikt en feestelijk ging de vlag in top. Maandag werd deze gebeurtenis tij dens een zgn. weekvergadering ge vierd in aanwezigheid van architect D. Fleddérus (Enkhuizen) en de aan nemers de gebroeders Heijne (Hei loo). Wij vernamen dat de bouw zeer voorspoedig verloopt, mede dank zij het betrekkelijk gunstige weer, waar door het aantal niet-werkbare dagen, tot nu toe, niet groot is geweest. Zo doende mag gerekend worden, dat eind juli de bouw opgeleverd kan worden. Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL S&i VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1