UIT HEILOO S BOERMA'S FA. D. DE GRAAF PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN •nst Burgerlüke stand Filmfestijn voor de jeugd in Heiloo en Limmen Bijeenkomst pleegouders Noordierse kinderen HET IS LENTE Tyd om uw planten bak of schaal weer eens lekker op te knappen. AALSMEERSE BLOEMENHAL HET IS WEER ZOVER... van 22 tot en met 27 maart GROTE-MATEN-WEEK IN DAMESSCHOENEN schoenhandel en Ie klas reparatie-inrichting VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Raad gaat bestemmingsplan „Omgeving Station" bespreken VIS EN DELICATESSEN Attentie .i. .wirwiiiiii""niiurrrT"i"rr KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN Een uitgelezen kollektie in laaHHssioamtss Verstedelükingsnota ligt ter inzage tot 1 juli 1976 Heiloo leverde zijn aandeel in de Nationale Boomplantdag Bloemwerk exotische planten Kapel Psych. Centrum „St. Willibrord" Stichting Kinderspeelzalen houdt ouderavond Slijterij - Wijnhandel GREEUW H. J. DIJKMAN, vrijdag 26 maart GEEN PRAKTIJK Informatie-avond over tweede Leeghwaterbrug DE LAATSTE EER" UITKIJKPOST UITKIJK Elders geboren: Petra G., d.v. J. A. Busch en G. Th. Mol; Jacob G., z.v. J. G. Kolodziej en E. Th. Koopman; Nicoliene M„ d.v. C. J. M. Baar en Ms Schouten; Jeffrey J. W„ z.v. W. H. J. Stoop en H. Hofman; Robertus J., z.v. S. C. Kaandorp en A. M. Bruin; Hendrikus A. J., z.v. A. J. Punt en C. M. C. Kroon. Ondertrouwd: Johannes A. de Waard en Corry Vis- ser Dick F. S. Fleurbaaij en Elisabeth J. van der Plaats; Martinus J. M. Houtenbos en Pal- miera E. J. Schram. Getrouwd: Hendricus J. P. Handgraaf en Cor nelia S. Kóppes; Willem A. Bak en Wijnanda A. H. van Dijk; Josephus van den Berg en Maria A. Disseldorp. op 20 en 21 april a.s. Negen S.R.V.-melkhandelaren, waar van 8 in Heiloo en 1 in Limmen, gaan de komende 4 weken een geweldig leuke aktie voeren waarvan de jeugd kan profiteren. Vier weken lang zul len zij nl. via een advertentie in de Uitkijkpost speciale aanbiedingen doen waarbij geheel gratis S.R.V.- stickers te verkrijgen zijn. Bij 12 stickers ontvangt u een gratis toe gangsbewijs voor een kostelijke film „Oom Ferdinand en de Toverdrank", die op 20 en 21 april a.s. in het Asta- theater in Heiloo vertoond zal wor- den. De hoofdrollen worden vertolkt door Lex Goudsmit en Willeke Al- berti. Vandaag kunt u reeds de eerste ad vertentie in de Uitkijkpost vinden en u zult zien dat deze stickers snel te verzamelen zijn. U kunt ze opplakken op de bijgeleverde sticker-kaart. Een leuk initiatief van een aantal enthousiaste ondernemers die nu eens iets voor de kinderen in de Paas vakantie wilden doen. Er zullen op beide dagen 3 voorstellingen worden gegeven dus er is plaats genoeg. Voor alle kinderen is er na afloop van de film nog een traktatie. De kinderen uit Limmen worden ge heel gratis met de bus van en naar huis gebracht. Uw S.R.V.-man weet er verder alles van. Morgenavond zal er in het Open Huis aan de Willibrordusweg een bijeen komst plaatsvinden voor alle pleeg ouders die straks kinderen uit New Lodge en Tiger's Bay voor 3 weken een gastvrij onderdak zullen verlenen. Alhoewel men reeds schriftelijk een uitnodiging voor deze avond heeft ontvangen willen we u de juiste da tum nog graag even in herinnering brengen. Het komitee „Hulp Noordierse kin deren Heiloo" rekent op uw aller aan wezigheid. Bij de slaagt u beslist Zevenhuizerlaan 54 - Heiloo Raadhuisweg 11 - Heiloo - Telefoon 31009 Ouders geven dikw ijls wel het slechtste voorbeeld Soms geven ouders wel een slecht voorbeeld aan hun kinderen. Toeval lig waren wij daar weer getuige van op het kruispunt bij het raadhuis. Zaterdagavond fietsten een paar da mes met een ongeveer 10-jarige jon gen uit westelijke richting over de rijbaan het kruispunt over alsof er geen rijwielpad was. En dat nog wel op het moment dat het verkeerslicht overging van groen op rood! Geluk kig bleek de jongen wat wijzer te zijn dan de dames waarvan één zeker zijn moeder was. Hij keerde terug om via het rijwielpad en het groene ver keerslicht de Straatweg over te ste ken. Waarbij hij de bemoedigende woorden van een voorbijganger kreeg dat hij wijzer was dan zijn moeder en dat hij vooral geleerde verkeersregels moest opvolgen. Verbindingspad Vredenoord- Termijen kwam tot stand Vooral voor de bewoners van de nieuwe woonwijk Vredenoord, is het aanleggen van een betegeld verbin dingspad naar Termijen van beteke nis. Dit is nu tot stand gekomen. Tot voor kort moesten de bewoners van Vredenoord via Het Zevenhuizen en Het Malevoort. Door deze nieuwe verbindingsweg kan men wat gemak kelijker naar andere delen van het dorp komen. AAN- EN VERKOOP VAN GROND Voorstel instellen van éénrichtings verkeer in de Vossenakkers A.s. vrijdagavond komt de Raad van Heiloo weer bijeen. Vele punten van de agenda zijn ha merstukken. Het belangrijkste punt op de agenda, wij zinspeelden daar al op vorige week in de „Uitkijkpost", is de bespreking van het onderwerp „be stemmingsplan „omgeving Station" Eigenaar van Café-Bar ,,'t Putje" richt zich tot de gemeenteraad Burgemeester en wethouders schrij ven aan de gemeenteraad ten aanzien van een bezwaarschrift van de heer G. D. Kaay, eigenaar van Café-Bar ,,'t Putje" het volgende: Nadat in het verleden door diverse omwonenden schriftelijke en telefo nische klachten zijn ingediend, heeft de voorzitter getracht de overlast zoveel mogelijk te beperken, daarbij rekening houdend met de belangen van de exploitant. Op grond daarvan zijn de aanvragen van de heer Kaay voor het organise ren van levende muziek op 28 en 29 februari 1976 afgewezen en is slechts de aanvraag voor 2 maart 1976 geho noreerd. Tegen deze beslissing richt de heer Kaay zich thans tot de raad met een bezwaarschrift. Israël Comité Nederland richtte brief aan de gemeenteraad In een aan de raad gerichte brief spreekt het Israël Comité Nederland zijn verontrusting uit over het ver strekken van gegevens uit het bevol kingsregister, waaruit blijkt dat ie mand niet-jood is. In Heiloo worden uit het bevolkings register geen gegevens omtrent ker kelijke gezindte verstrekt, zodat on gerustheid voor wat betreft onze ge meente niet nodig is Brief over parkeren voor invaliden De Algemene Nederlandse Invaliden Bond heeft ook aan Heiloo aandacht gevraagd voor de parkeerproblemen van gehandicapten. B. en-W. zijn van mening, dat de gevraagde medewer king zonder meer kan worden toe gezegd. Tot op heden is in Heiloo slechts éénmaal een ontheffing van parkeerverboden gevraagd en ver leend. Wij vermoeden dat deze geringe be hoefte een gevolg is van de goede parkeermogelijkheden in onze ge meente nabij de winkelcentra. Sinds kort zijn op die parkeerterreinen en kele plaatsen gereserveerd voor inva liden. „Verkeerselement ondergeschikt ge maakt aan verblijfsfunktie" Door de inrichting van de straat als „woonerf", waarbij het verkeersele ment ondergeschikt is gemaakt aan de verblijfsfunktie, is de Vossenak kers niet meer geschikt voor het be rijden daarvan in beide richtingen. Ook de parkeerhavens zijn zodanig gesitueerd, dat deze op veiiige manier kunnen worden benaderd vanuit één richting. Het éénrichtingsverkeer is destijds op de gehouden hearing onderwerp van bespreking geweest en de bewo ners kunnen zich met deze verkeers maatregel verenigen". B .en W. stellen voor éénrichtings verkeer in te stellen voor de Vossen akkers, waarbij het inrijden alleen is toegestaan vanaf de Ewislaan; fiet sers kunnen van dit verbod worden uitgezonderd". Crediet aanschaffing materiaal ten behoeve van onderhoud sportterreinen Aan de Raad wordt gevraagd een cre diet te verstrekken van in totaal 34.750,voor het aanschaffen van materiaal ten behoeve van onderhoud sportterreinen. B. en W. stellen de Raad voor aan te schaffen een bere- geningsinstallatie, kosten 20.000, een transportmiddel, kosten 5.000.- en een trekker, kosten 10.500,— TELEFOON 31440 STATIONSWEG 85 - HEILOO Wij ontvingen van de PTT drie num mers van de „Uitkijkpost" retour, be stemd voor 1080 Brussel, aangezien deze onvoldoende gefrankeerd waren. Wil degene die deze exemplaren ver zonden heeft zich met ons kantoor, tel. 072-30175, in verbinding stellen? r Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL ■SiSCfi VRIJDAGAVOND KOOPAVOND :e/i.u Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Renteloos voorschot aan Base- en Softballclub „Heiloo" Onlangs is in onze gemeente opge richt de Base- en Softballclub „Hei loo", welke vereniging thans reeds met elf voor het merendeel jeugdige teams aan de in mei beginnende com petitie déelneemt. Aangezien de nieuwe vereniging nog niet de beschikking heeft over het noodzakelijke en voor deze sport rela tief dure materiaal, heeft het bestuur zich tot B. en W. gewend met het verzoek een renteloos voorschot te verstrekken. B. en W. achten het verzoek van deze jonge vereniging redelijk en stellen daarom voor onder de in het ter inza ge gelegde besluit opgenomen voor waarden het gevraagde ad 7.500,— renteloos te verlehen". „De Vroegte Wint" krijgt ook visrecht in vijver nieuw recreatie gebied Bij schrijven van 30 november 1975 verzoekt de hengelsportvereniging „D.V.W." het visrecht te mogen hu ren van de vijver langs het Malevoort en de vijver gelegen in de 8e fase van het recreatieplan Heiloo-West. Met „D.V.W." zijn reeds drie huur overeenkomsten gesloten voor elders in de gemeente gelegen viswater Ge let op de wijze waarop „D.V.W." ge bruik maakt van het visrecht in dit viswater, bestaat tegen verhuur van het visrecht in de gevraagde vijvers geen bezwaar. Teneinde meer duidelijkheid in de huurverhouding met „D.V.W." te ver krijgen is het gewenst een nieuwe huurovereenkomst te sluiten, waarin al het aan „D.V.W." uitgegeven vis water is opgenomen. De raad wordt gevraagd in te stem men met de bij de stukken ter inzage gelegde nieuwe huurovereenkomst met de hengelsportver. „D.V.W." voor de in deze gemeente gelegen vis water". Vestigingen Industrieterrein Oosterzij-Zuid Het aantal vestigingen op het Indus trieterrein aan de Oosterzij wordt steeds groter, mede mogelijk gewor den door uitbreiding van het Indus trieterrein Oosterzij-'Zuid. Het aanne mersbedrijf J. A. de Geus wil daar grond kopen, 800 vierkante meter a 67.60 per m2. De fa. J. J. Schoorl en Zn.. Groothan del in bier en limonades wil daar ko pen 1100 m2, voor dezelfde prijs. Voor de verdere ontwikkeling van het industrieterrein Oosterzij-Zuid dient de gemeente te beschikken over het tuinders- annex bollenbedrijf van de heer P. Pilkes. In de aankooponder handelingen is overeengekomen dat het woonhuis met 1435 vierkante me ter grond buiten de aankoop blijft en voorts dat aan dhr. Pilkes medewer king zal worden verleend voor de bouw van een woonhuis, aan de zuid zijde van zijn woonhuis aan de Oos terzijweg 39. Voor het bouwrijp ma ken van dit terrein betaald dhr. Pil kes mee. Overeengekomen is de ver koop van 8465 m2 grond, met de zich daarop bevindende opstallen etc. voor de prijs van 83.315, Raadsleden gaan restauratie van Witte Kerkje bekijken Vooraf aan de Raadsvergadering, om half acht, worden de raadsleden in de gelegenheid gesteld de restauratie van het Witte Kerkje in ogenschouw te nemen. Een restauratie waarvoor de gemeente Heiloo een flink bedrag voteerde. Stukken inzien door belangstellenden Belangstellenden kunnen de stukken betrekking hebbende op de raads- agenda, inzien op donderdag25 en vrijdag 26 maart tijdens de kantoor uren op de afdeling Algemene Zaken ten gemeentehuize en tijdens de ope ningsuren in de leeszalen van de Openbare Bibliotheek en Leeszaal op de Kennemerstraatweg en de Ewis - weg hoek Pastoor van Muijenweg. Spreekuur C.D.A.-fraktie Het spreekuur van C.D.A.-Raadsfrak- tie is vanavond (woensdagavond) van half acht tot acht uur op het gemeen tehuis. Openbare bespreking van raadsstukken De Prog. Comb, bespreekt ook van avond, in het Open Huis, in een open bare bijeenkomst de stukken welke op de raadsagenda staan. Een ieder kan deze bijeenkomst bijwonen. In mei waarschijnlijk in bespreking in Heiloo's raad In het kader van de inspraakproce dure voor planologische kernbeslis singen heeft het hoofd van de Cen trale Afdeling Voorlichting van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aan B. en W. een exemplaar van de Verstedelij- kingsnota toegezonden. De nota met bijlagen ligt tot 1 juli 1976 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter in zage. De provinciale en gemeentelijke over heden kunnen via dezelfde inspraak procedure hun mening kenbaar ma ken. Teneinde u zo goed mogelijk te informeren zal gedurende de reactie- termijn de nota op de commissieka mer voor u ter lezing liggen. De fraktievoorzitters zijn reeds in het bezit gesteld van de Verstedelij- kingskrant, het informatieblad bij de nota en de structuurschets voor de verstedelijking. 139 bomen werden geplant In „Mallevoort" Heiloo heeft vorige week woensdag zijn aandeel geleverd in de Nationale Boomplantdag. Weer, want al vele jaren is het gemeentebestuur aktief op dit terrein. Andere delen van de gemeente werden al door onze school jeugd van bomen voorzien. Zesde klassers van alle 13 basisscholen to gen met of zonder schop naar de nieuwe woonwijk „Mallevoort" waar men aan de afwerking van de laatste huizen nog bezig is. Er werden 139 bomen geplant: essen, esdoorns, eiken en platanen. Ongeveer 450 scholieren namen aan het karwei deel wat vlot verliep omdat de plantsoendienst al van te voren de ,,poot"gaten had ge maakt. Het planten gebeurde onder het alziend oog van het hoofd van de plantsoendienst de heer H. J. Alofs en zijn medewerkers, de wethouder van openbare werken dhr. J. Bolten, de adjunct-directeur van O.W. dhr. J. Weber en de chef van de afdeling Algemene Zaken de heer Kaashoek. Nog niet alle wegen in „Mallevoort" hebben bomen gekregen, omdat nog niet alle straatbermen vrij zijn van bouwmaterialen. Waar het mogelijk is zijn perken aangelegd met heesters. Ook in deze woonwijk zal men de ko mende jaren kunnen genieten van bloeiende rozen, want die zijn daar ook weer volop geplant. Volgende jaren nu eens wat anders! Bepaalde tradities in ere houden is soms gewenst, maar met het ten ge schenke geven van een lineaaltje en een sinaasappel moet men maar eens breken! Er zullen zeker wel andere attrakties te bedenken zijn. Per school werd, aan de hoofden, een boekenbon aangeboden, te gebruiken in het kader van de boomplantdag. ViiÖT iedere i éb eeri^^vol Stationsweg 111 Heiloo. Telefoon 072 - 31340. Eucharistieviering met jongerenkoor uit Limmen Aanstaande zaterdag 27 maart 7 uur, Kapel Psych. Centrum St. Willibrord, Eucharistieviering m.m.v. het Jonge renkoor uit Limmen o.l.v. Peter Rijs. Celebrant is pater W. Brom. Onder werp: „Breekpunt"? Keerpunt?". Een ieder is van harte welkom. Lezing over: „Meest voorkomende opvoedingsproblemen bij jonge kinderen" De Stichting Kinderspeelzalen „Hei loo" houdt op dinsdag 6 april haar jaarlijkse ouderavond in de zaal van de Gereformeerde Kerk. (Zeer juist: autobezitters worden in de uitnodi ging tot deze bijeenkomst gewezen op het parkeren aan de Vinkenbaan. - Red.). Mevr. M. W. van Wermeskerken, arts en verbonden aan het Medisch-op- voedkundig Bureau te Alkmaar, zal op deze ouderavond een lezing hou den over: „Meest voorkomende op voedingsproblemen bij jonge kinde ren", met gelegenheid tot het stellen van vragen. Vertoond zullen worden dia's, opgenomen in de speelzaal. De aanvang van de bijeenkomst is 8 uur. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Peuterzalen „Olleke", „De Teddybeer" en „Brammetje" Vooraf aan het jaarverslag, samen gesteld door secretaris mr. T. Sikke- ma, lezen wij dat er nu drie speelza len zijn. Van de peuterspeelzaal „Ol leke" (Het Veld-Zuid) zijn leidsters de dames G. Schaap-Hagenaar en W. T. Heyink-Dekker)de peuterspeel zaal „De Teddybeer" (Kerkelaan) de dames M. Reidinga-Nieuweboer en H. C. Tromp-Buijzer en de peuter speelzaal „Brammetje" (Het Veld- Noord) M. A. Spira-Niermans en H. Mansholt-Caspers. De drie zalen hebben elk een capaci teit van 40 kinderen, die in twee groe pen van 20 kinderen twee ochtenden per week deelnemen. De ochtenden zijn maandag/donderdag of dinsdag/ vrijdag van 9 tot 12 uur. Waardevolle medewerking „Hoewel niet meer betrekking heb bend op het verslagjaar 1975, willen wij hier toch vermelden dat in ver band met de opening van een derde speelzaal twee nieuwe leidsters in dienst worden genomen, en wel me vrouw H. Mansholt-Caspers en mevr. H. C. Tromp-Buijzer. Mevr. Mansholt was reeds eerder als leidster bij de stichting werkzaam. De secretaris memoreert het afscheid van de medische adviseuze, mevrouw P. Gisolf-Ruhl, die Heiloo verliet om zich elders te vestigen. Men is ver heugd dat de huisarts R. P. Kamer man (Heiloo) haar functie heeft wil len overnemen. voor zondag 28 maart 1976: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 11 uur ds. Ph. Ouwendijk in de Witte Kerk. Crèche in bijgebouw. Zondags school in de Vondelschool. De Rank 10 u. Jeugdkapel o.l.v. dhr. Landstra. Kruiskerk 9.30 uur ds. J. v. d. Schee. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in de Re- hobothschool. 19 u. ds. J. v. d. Schee. De Ark 10 uur Jeugdkerkers n. d. Kruiskerk. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. H. L. Lieve. Gerei. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 uur drs. A. Pietersmate, Dirks- horn. Crèche en kindernevendienst 9 t/m 12 jaar; 5 uur ds. H. W. Wierda Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur. Bijbelstudie donderdagavond om 8 uur Holleweg 106. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vrouw ter Nood, Kapel laan 13, tel. 02205-1288. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9 uur ds. J. Mostert. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.30 uur ds. B. J. C. Piso. Doopgez. Gem., Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. Van der Sluis. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a.d. Hoef, 10 uur ds. v. d. Zee. Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Eucharistievieringen tijdens 't week end: zondag 10 uur Hoogmis; 11.30 uur de mis met jeugdkoor en zondag avond om 6.30 uur. zaterdagavond om 7 uur. Eucharistievieringen in de week: dinsdag- t/m vrijdagochtend om 8 u.; ma.-, di.- en vrijdagavond 7.30 uur. Event, gelegenheid om te biechten: zaterdagmiddag vanaf 5 - 5.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 11J Eucharistie-vieringenzaterd. 19 u., zondag 8 uur, 9.15 uur (hoogmis). 10.45 uur en 12.00 uur. Avondmissen in de week: maandag, woensdag en vrijdag om 19.30 uur. Vroegmissen in de week:.7.30 uur (di. en do.) 8 uur (dagelijks, behalve ma.) Biechthoren: zaterdag 16.30-18 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u„ zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo Dr. Kamerman, Ewisweg 48-50, tel. 072-33080. Limmen: Gedurende het weekeinde is altijd één van de twee Limmer artsen te berei ken; tel. 1272. Woonadres dr. v. d. Dusse, 't Kieften- land 34,; dr. Bremmers: Dusseldor- perweg 88. I Weekenddienst Apotheek Apotheek A. C. Hartong-van Ark, J. van Goyenstraat 300, tel. 072-19620. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. Canisia, Hogeweg 65, Limmen, tel. 02205-1224. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, tel. 32719. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: D. H. Gastman, Mesdaglaan 2, Alk maar, tel. 072-23499. DIERENARTSEN E. van Oostveen, Kenn.straatw. 103, Alkmaar, tel. 072-12133. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: 's donderdags van 8.30-12.00 u SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Iedere di.- en vr.-morgen 8.30-11.00 u., di.av. 7-8 uur en na afspraak, v. Aos- tastraat 5, tel. 31144, toestel 54. R.K. ALG. MAATSCHAPP. WERK Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7-8 u„ wo.- en vrijdag ochtend van 8.30-10.30 uur; in Limmen in het Wijkgebouw, Kerk- weg 1, tel. 1250, di.-middag 2-3 uur. en donderdagavond 6-7 uur. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Geopend: werkdagen van 9.30-10.30 u. behalve vrijdag, tel. 31073. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 34694 - 34398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 30082, te bereiken v. 12.30-13.30 uur; Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 30082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. J. van Leeuwen, Stationsweg 66, Alkmaar, tel. 10221, te bereiken van 8.00-8.30 uur; Zr. A. v. Staveren, De Kandelaar 22, tel. 34326, te bereiken van 8.00-8.30 u. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen halj en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltei Rector Frederiklaan 5, tel. 16377 mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Moleni; telefoon 30127. GEZINSVERZORGING BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Akerslo Alkmaar, Egmonden, Heiloo en men. SPREEKUUR DAGELIJKS van t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur de onderstaande adressen AKERSLOOT: Kerklaan 61, telefd 02513-12048; ALKMAAR: Nassauplein 8, tel. (I 27066; EGMONDENWilhelminastraat li tel. 02206-1671; HEILOO/LIMMENWesterweg (zijingang oude Willibrordussch/ tel. 072-30000 (gezinsverzorging) tel. 072-30570 (bejaardenhulp). Direktie en Administratie: Nasi plein 8 te Alkmaar, tel. 072-271 waar wij de gehele dag bereikba» zijn voor dringende aanvragen. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS'! Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaaj en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Statid straat 64, Alkmaar, tel. 072-23! VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar Heiloo, tel. 31297. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur' Maatsch. werkster mev E. H. Emke-Wortel. Maandag t/m vrijdag van 9-10.30 un in het Open Huis. Dinsdag en donderdag van 1.30-3 ui in het Brunogebouw. Of na afspraak: telefoon 31297. Rechtswinkel Alkmaar Rechtswinkel Alkmaar, Diggelaai steeg 2, dinsdagavond half acht t( negen uur. Géén telefoon. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZA Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd! Maandag 19.00-21.00 19.00-21.0j Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.# 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.# 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.# 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-S uur geopend (ook voor niet-leden). OPENINGSTIJDEN FONOTHEE] Dag Volwassenen Jeugd Woensdag 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEE] Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenwe; Telefoon 30670 Dag Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag Volwassenen 14.00-17.00 19.00-21.00 14.00-17.00 19.00-21.00 14.00-17.00 19.00-21.00 10.00-12.00 Jeugd/ 14.00-17.» 19.00-21.» 14.00-17,Ofl 19.00-21.1 14.00-17.1 19.00-21 .Ofl 10.00-12.' „Een waardevolle bijdrage tot het werk rond de peuterspeelzalen wordt verder geleverd door mejuffrouw J. van Leeuwen, wijkverpleegkundige te Heiloo. Wij zijn blij dat zij het werk heeft willen overnemen dat in het verleden zo voortreffelijk werd ge daan door zuster Rutgers van der Loeff", aldus mr. Sikkema. De secretaris gaat uitvoerig in over de huisvesting van de speelzalen en de start van de derde speelzaal op 2 februari 1976. Basissteun van rijkswege is gerealiseerd De penningmeester mr. P. Reeling Brouwer zegt in zijn jaarverslag ver heugd te zijn dat na jarenlange po gingen een basissteun van rijkswege is gerealiseerd. Wij moeten echter ook weer niet al te hard juichen, omdat de middelen, die door het rijk zijn toegevoegd, beperkt zijn en de jaar lijkse kosten hard stijgen. De door ons gevraagde en ontvangen bijdrage van de gemeente bedraagt 3.500.—. Nadat in de loop van 1975 het rijk een bijdrage van 2.500.per zaal aan de gemeente verstrekte, hebben wij het aanvullende bedrag van 1.500.alsnog ontvangen. Het be drag is gereserveerd voor de verhui zing naar Het Veld en de aanloop kosten van de derde zaal." Streven gericht tarief van 40. per maand niet te verhogen „Ons streven is erop gericht om het tarief van 40.— per maand in 1976 niet te verhogen." Dit wordt gezegd in de bespreking van de begroting van 1976. TANDARTS HEILOO Inmiddels heeft de gemeenteraad een bijdrage van 7.500,goedgekeurd als bijdrage voor de drie peuterspeel zalen, welke subsidie mede gebaseerd is op een bijdrage van het rijk aan de gemeente. „De twee speelzalen in Het Veld zullen voorts door de ge meente aan ons ter beschikking wor den gesteld op dezelfde voorwaarden als het gebouw aan de Kerkelaan." Dat betekent, op zeer gunstige voor waarden. Medewerking van alle kanten „De salariskosten zijn gestegen gelijk aan de algemene ontwikkeling van het loonpeil, waarbij het sterk op trekken van de minimumlonen hun weerslag duidelijk gevonden hebben in onze begroting." En voorts schrijft mr. Reeling Brouwer in zijn finan cieel verslag: „Hoewel de begroting een tekort aangeeft, hebben wij, ge zien de medewerking welke wij van alle kanten ondervinden, het vertrou wen dat dit tekort ons niet zal nood zaken de lesgelden in 1976 te verho gen." Dit nadelig saldo is 900.per zaal of over de drie speelzalen 2700, dit op een totaalbedrag van ontvang sten en uitgaven van 61.995, Op 31 maart wordt een openbare in- formatieve bijeenkomst gehoudaj over het voorlopige plan voor dt bouw van een tweede Leeghwater brug over het Noordhollands Kanal in Alkmaar en de verdubbeling vajl de aansluitende wegvakken van dt tertiaire weg 41 en de secundaire w| 7, tussen de Bestevaerstraat en Omval in de gemeente Alkmaar, De bijeenkomst, die onder leiding staan van een lid van gedeputeerf staten, wordt gehouden om 20.00 u| in het Wapen van Heemskerk, Bree; straat 33 In Alkmaar. M BEGRAFENISVERENIGING belast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPORTEN voor de kostende prijs. Geen leden - geen kontributies Uitvoerder: A. KLAASE Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 b.g.g. 31009 of 30306 A. N. BOERMA Raadhuisweg 11, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 Afgelopen weekend deed zich een kettingbotsing voor aan de Kennemer straatweg tegenover de Kerkelaan. 6 auto's waren hierbij betrokken. De materiële schade was aanzienlijk. Gelukkig deed zich geen lichamelijk letsel voor.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 2