mgfr c UIT HEILOO S 1 O1 ONDERWIJS - HEDEN 3 ,>$1 .,fT, 'Ouders letten zelf met op vo". ..-V-ltfe 5' Sp nnnni\\ VianHrfiSnhool HcrJw Per leerling 150 gubhn III rian Zuid-West te Heiloo gemeenten voorbereid schoolmateriaal per laar S3 if \h IFi Vc R< Ri K Li Li G P 5 M Banketbakkerij Van Velzen in de bloemetjes gezet Reigers zijn weer wat lastig Gemeentebestuur kwam polshoogte nemen Rubriek, verzorgd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Heiloo, Berichten, voorzien van een nummer zijn tegen kostprijs verkrijgbaar bij het| secretariaat, telefoon 31148. 5 Jaarvergadering VOO—Heiloo in teken^van^Oontourennota Dinsdag 6 april a.s. wordt de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden in de Nic. Beetsschool, aanvang 8 uur. ri_n De avond zal begonnen worden met een inleiding door Mevr.Mr. J.i. Whitlau, directeur van het VOO-bureau Amsterdam over de CONTOURENNOTA, de discussie nota, waarin de onderwijsminister zijn visie geeft over het gehele onderwijs tot het jaar 2000. VOO heeft als organisatie ook haar inbreng m de discussxes en heeft daarbij de mening van de afdelingen nodig. Na de inleiding volgt het huishoudelijk gedeelte. Ook belangstellende niet-leden zijn van harte welkom. Dus: 6 april, 8 uur in de ific. Beetsschool. jmt- - lg jf - - .„JiïAür Burgerlijke stand „Eensgezindheid" houdt jaarlijks donateursconcert Eerste werkzaamheden begonnen Gevonden voorwerpen Dirk-Jan een dichte bak, voor ieders rijgemak Ouderavond 6e openbare kleuterschool Zilveren draagmedaille voor plaatsgenote Goedkeuringen verleend aan bouw van appartementenflat Grote groep van bejaarden bewonderden de nieuwe sporthal Amsterdamse politieagenten als houthakkers Leden van „Ons Kamp" naar nieuw terrein MEERDERHEID VAN DE RAAD NIET AKKOORD MET BELANGRIJKE DELEN van de nota over ontwerp- bestemmingsplan „omgeving Station" Van Schagen Mode toonde gevarieerde kollektie. Geslaagd I UIT HEILOO'S RAAD „Zeer gereserveerd geweest" aldus burgem. H. Hoekstri Rare praktijken van jongen sin Ki N II Si 21 2i 2! 2! 2 M P P B B B F UITKIJKPC 'I. I ii Woensdagavond vond de officiële her opening plaats van banketbakkerij O. van Velzen aan de Kennemer- straatweg/hoek Stationsweg. Een feest dat bepaald niet ongemerkt is voorbijgegaan. Zeer velen kwamen de fam. v. Velzen hun gelukwensen aan bieden en talloze fraaie bloemstuk ken, fruitmanden en andere geschen ken werden hierbij overhandigd. Ook de daarop volgende dagen liet men zich bepaald niet onbetuigd. „Een geweldige verrassing dat ieder een zo met je meeleeft" aldus mevr. Van Velzen. Middels een verbouwing en een to taal nieuw interieur heeft deze win kel een heel ander aanzicht gekregen. Hypermodern maar door een leuke verwerking van materialen en kleu ren doet het geheel toch bijzonder sfeervol aan. De grote sortering kleurrijke paas eieren geven momenteel een extra fleurige noot aan het geheel. De gro tere winkelruimte is zowel voor de fam. Van Velzen alsook voor de klan ten bepaald een aanwinst te noemen. Vanzelfsprekend kunt u hier nu nog een kijkje gaan nemen. vooral voor wielrijders op de Straatweg Reigers zijn weer wat lastig,- vooral voor wielrijders die de Kennemer- straatweg moeten nemen naar Alk maar en andersom. De uitwerpselen van de reigers vallen niet altijd naast hen neer. Voorgaande jaren nam Rijkswaterstaat maatregelen, zij bracht zgn. baldakijnen aan. Nu de gemeente de Straatweg in bezit heeft is er, tot nu toe, nog niets gebeurd. <***a*~^**TTiiiinniiiniiiii<iiiiiiiiiiiir "*"f Aan de uitnodiging van de Kerx- voogdij van de Herv. Gemeente, had het gehele gemeentebestuur gevolg gegeven, om de restauratie van het Witte Kerkje in ogenschouw te ne men. Daarnaast waren aanwezig een aantal leden van de Kerkvoogdij, Ds. J v. d. Schee, de adjunct directeur van openbare werken, de heer J. We ber, dhr. K. Nijdam van de gebouwen dienst en de hoofduitvoerder van de restauratie, de aannemers de Geus. Dit bezoek gaf een duidelijk inzicht over de omvang van deze restauratie, die nog wel zo'n 6 weken in beslag zal nemen. Daarbij gaven de heren de Geus en de president Kerkvoogd de heer H. J. Hoogkamp een toelich ting. Ook toren in restauratie betrokken Naast het kerkje is ook de toren, ge meentelijk eigendom, in de resauratie betrokken. De laatste jaren werkten klok en haantje op de toren slecht of geheel niet, verwacht mag worden dat ook daar in voorzien zal worden. \ev 31 MAART 197 - Vjt -.1 'Om «/*- V - WI»«V* ,.1 I la, V n' 'ei 1 dure leermiddelen 1 - Voor runer a-onotrr WIJS* Voorhchrmssavona «ver hufBauot voortji«el onderwijs K)ach*en onderwijssubsidies aan Co^" catte Ken blik in de enorme sortering lekkernijen die banketbakkerij v. Velzen toont in het geheel vernieuwde winkelpand. Geboren Rick F. J., z.v. L. G. van Raalte en C. H. Glorie. Elders geboren: Adrianus E. M., z.v. J. W. Altenaar en A. M. Oudhoff; Annechine W., d.v. J. W. Feiken en A. M. G. Min. Ondertrouwd Petrus L. Duin en Norma J. Glas. Getrouwd Adrianus J. P. Dekker en Elisabeth MAGlorie; Jan van dei' Meuien en Maria A. M. Velzeboer; Marinus E. Lodder en Anna HsM. Alofs. Overleden Johannes Bokma, oud 88 jaar. Elders overleden: Lucia M. van Tunen, e.v. van den Bergh, oud 49 jaar; Willem Wiringa, oud 82 jaar; Rijkje Dirkmaat, w.v. Steen, 86 jr.; Ant.ie de Ruiter, w.v. Blomberg, 79 jr. op zaterdag 10 april in het Brnnogebouw Op het jaarlijks donateursconcert van de muziekvereniging „Eensgezind heid", op zaterdag 10 april in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg zal, naast dit orkest ook optreden het Jeugdorkest „De Com binatie", bestaande uit leden van Eensgezindheid, Schermer Fanfare en O.K.K. uit Oostwoud, onder leiding van Joh. de Gier. De heer De Gier dirigeert ook Eensgezindheid. Het programma van het Jeugdorkest bestaat uit een zevental werkjes, al len van de componist R. Beek. Deze componist maakte tal van danswerk- jes. „De Combinatie" laat van hem horen: Quartier Latin (wals) Jenny Martina (tango), Pcicky (charleston) en Hit Spots (cha-cha). Het jeugdorkest opent het program ma met Melodie makers (Medium Fose). Optreden van aantal leerlingen In het tweede deel van deze concert avond speelt Eensgezindheid de Klei ne Suite van Tsjaikowsky in een be werking van Kees Vlak. Van Kees Vlak wordt uitgevoerd de Italiaanse suite „Tre Pizze". Voorts „Ciaconna Antiqua" van de bekende componist Gerard Boedijn en „Olimpica" (Mar- cia Symphonica) van G. Orsomando. Een aantal leerlingen, in opleiding bij de heer Th. Groot, openen het con certprogramma van deze donateurs avond. Men hoopt tezijnertijd het or kest, met deze jongens en meisjes, te versterken. Momenteel is de bezet ting van het orkest voor de helft ou dere en voor de andere helft jongere leden. voor reconstructie kruispunt Straatweg - Kerkelaan Maandag is men begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor reconstructie van het kruispunt Ken- nemerstraatweg - Kerkelaan. Op dit kruispunt worden verkeersinstallaties geplaatst. De werkzaamheden be staan nog uit werk voor openbare nutsbedrijven. De eigenlijke recon structiewerkzaamheden zullen waar schijnlijk half april aanvangen en ge hoopt wordt dat vóór de vakanties het werk klaar zal zijn. Kosten van uitvoering zijn 450.000, Dameshorloge (Velona); visunster; bruin nylon net; herenhorloge (An- cre); rol plastic (Brabants bont); vier sleutèls in rood etui; boek; ver zekeringsplaatje; bril; Simca sleu tels; twee oorbellen; vijf sleutels; fietstas met inhoud; bankbiljet; hon- deriem; bruine portemonnee; zilveren kettinkje; groene legerjas; oorbel; fietspomp; rode handschoen; brom- fietsverz.plaatje; muts; en een tuin- sproeier. Inlichtingen: woensdag- en zaterdag middag tussen_2 en 4uuronhet Onder dit motto hebben een aantal aktieve jongedames die paardrijden bij de manege aan de Egmondermeer D. 9 nabij het Maalwater in Heiloo een aktie ontketend om de bestaande „bak" van 20 x 60 m overdekt te krij gen. Eigenaar en rij-instrueteur van deze manege is Dirk-Jan Dekker (20). Via een brief, die dezer dagen is uit gegaan naar alle ruiter- en paarde- vrienden wil het aktiekomitee be staande uit Lia Bais, Evelien Mulder, Carla Settels, Joke Kruk, Wally Reyn, Margreet Groot, Naomi Morriën en Katja Bais de nodige gelden bijeen zien te krijgen om hun rijplezier, dat telkenmale wordt verstoord door de „weergoden", tot een meer zeker rij- genoegen om te zetten. De 150 cursisten snakken wat dit betreft naar een overkapping van de manege. Het gemeentebestuur van Heiloo heeft reeds toegezegd achter deze plannen te gaan staan en wat dat betreft is er dan ook geen vuiltje aan de lucht. In november van dit jaar hoopt het aktiekomitee de overdekte manege klaar te hebben. Origineel De aktie is zeker origineel te noemen. Voor een maandelijkse bijdrage van 25. of 50. - kan men straks wanneer de manege klaar is 7 of 14 maanden lang elke week één keer gratis paardrijden. Het komt er op neer dat men eigenlijk gewoon voor uit betaalt met het voordeel dat re gen, wind en kou deze plezierige uur tjes straks niet meer kunnen beder ven. Voor extra giften is er een rekening geopend bij de Algemene Bank Ne derland te Heiloo, gironummer 6102 t.n.v. de aktie „Dirk-Jan een dichte bak voor ieders rijgemak", rek. nr. 5.895.155.00. Correspondentie-adres is Postbus 98. Maandag 5 april om 20 uur houdt de 6e openbare kleuterschool aan het Malevoort haar 2e ouderavond in haar nieuwe school. Belangstellender zijn van harte welkom. Voor de pauze staan een aantal pun ten van huishoudelijke aard op de agenda, w.o. de verkeersproblematiek rondom school en het vinden van een jiassende schoolnaam. Na de pauze zal de heer S. M. D. Jones, tandarts, een lezing houden over het kindergebit. Het is bekend dat dhr. Jones dit aktuele onderwerp op een bijzonder geanimeerde en leer zame wijze weet te behandelen. In de afgelopen week hebben burge meester en wethouders van Amster dam aan mevr. A. M. van Vughl-Baas, wonende te Heiloo, Groote Olven 18, een zilveren draagmedaille toege kend als blijk van waardering voor de uitstekende medewerking aan de viering van het 700-jarig bestaan van Amsterdam gedurende het jaar 1975. Een en ander onder toevoeging van een oorkonde voorzien van de hand tekeningen van Dr. I. Samkalden, burgemeester en Drs. W. Lemstra, sekretaris. De toekenning geschiedde voor het vele werk, dat mevr. v. Vught geheel belangeloos verrichtte voor de F.A.A. S.O. (de Federatie van Amsterdamse Amateur Symphonie Orkesten). De in deze Federatie aangesloten orkes ten, t.w. Con Brio, Schubert, Mozart en Alphons Diepenbrock hebben op 6 oktober van het vorig jaar een ge zamenlijk concert gegeven in de grote zaal van het Concertgebouw en ver zorgden ook de siotavond van „Am sterdam - 700 jaar" in de Wester- kerk. Mevrouw van Vught is penningmees ter van genoemde Federatie en te vens aktief lid van het Amsterdams sympnomeorKest „Aipnons Diepen brock". In dit orkest is zij de aan voerster van de 2e violen. Op de zilveren draagmedaille is een authentieke afbeelding opgenomen van de zeeelafdruk van de tolakti Kan bouw in najaar begonnen worden? Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben de benodigde goedkeu ringen verleend voor de bouw van een appartementenflat aan de Zee weg. De grond waar nu het apparte mentenflat Westerzij zal verrijzen had eerst de bestemming van motel- bouw. „Westerzij" zal omvatten 122 flats en plaats bieden aan ongeveer 200 bewoners. Toen de plannen voor bouw van zulk een verzorgingsflat bekend werden gemaakt, was er veel animo. Na die tijd werd een aantal van de lijst afgevoerd door verschil lende oorzaken maar, zoals wij verna men, zijn er minstens weer evenzo- velen belangstellenden aan toege voegd. Zoals wij indertijd ai schreven, het gebouw wordt ontworpen door het architectenbureau Ir. Bakker en Boots te Schagen en het werk wordt uitgevoerd door het aannemersbe drijf G. Teerenstra en Zn. te Heloo. werden bijzonder gastvrij ontvangen Maandagmiddag kregen de bejaarden van Heiloo de gelegenheid de nieuwe sporthal „Het Vennewater" te bekij ken. Een grote groep van hen, bewon derde de nieuwe aanwinst en men werd bijzonder gastvrij ontvangen door de bedrijfsleider de heer G. J. H. Bijkerk en zijn medewerker de heer A. J. Vennik. Onder hun leiding werd een rondgang gemaakt. In het res taurant werden deze belangstellenden toegesproken door wethouder J. Bol- ten. Deze vond het bijzonder prettig dat er zo'n grote belangstelling was van ouderen, terwijl zij toch niet meer gebruik zullen maken van de riante sportaccommodatie. ,,U kunt nu zien wat er ook met uw geld is gedaan." Zoals gezegd, de groep van oudere inwoners werd bijzonder gastvrij ont vangen; zij werden zelfs onthaald op koffie en een drankje. We geloven daarom, dat wij namens alle bezoe kers spreken, als wij dank zeggen voor het prettige uurtje in „Het Ven newater": in het Heilooërbos Gistermorgen arriveerden op het landgoed Nijenburg, onderdeel van het Heilooërbos een viertal overval wagens van de Amsterdamse politie, plus een kantinewagen. Er stapten uit een vijftigtal aspirant-agenten van de gemeente Amsterdam. Zij sloegen aan het werk, met zaag en bijl om het bos, onder het alziend oog van boswachter J. Werksman, wat uit te dunnen. Als onderdeel van hun politie-opleiding werden deze werk zaamheden gewenst geacht, zo ver namen wij. De jeugdige agenten von den het werk wel prettig, een aantal beschouwde het zelfs als een uitje. Of het werk altijd wel deskundig ge schiedde kunnen wij niet beoordelen. naar gunstig gelegen terrein aan Slootenslaan Het afgelopen jaar is er veel geschre ven en gesproken over het verdwij nen van het kampeerterrein aan de Holleweg. Waar de laatste jaren de bewoners van de huisjes zich hadden verenigd in de Vereniging „Ons Kamp". Moeilijkheden waren er over waar naar toe, als de 23 eigenaren met hun huisje moesten vertrekken en een tweede vraag op wat voor voorwaarden? Er is o,i. een uitste kende oplossing gevonden. Een ter rein is aangewezen aan de Slootens laan, gelegen tussen de bestaande campings van Kaandorp en Keuning. Vorige week publiceerden we oen groot deel uit de nota over enkele essentieele punten, die betrekking hebben op het ontwerp-bestemmings- plan „Omgeving Station". Dit plan verkeert in een ver gevor derd stadium van voorbereiding. De gemeenteraad heeft daar lang over gediscussieerd. De belangstelling van de betrokkenen, Station-Centrum on dernemers was groot De heer A. H. Hoogland opende de rij van sprekers. Hij begon met te zeggen dat hij het juist vond dat de fietsen stalling zo dicht mogelijk bij het sta tion diende te komen; kabels al ge legd dienden te worden om eventuele verkeerslichten te maken op de krui sing Stationsweg-Heerenweg (na tot standkoming van het nieuwe weg- tracé en er vrede mee had dat het voetgangerstunneltje, vervalt. Dhr. Hoogland meende dat het Sta tions-Centrum, zoals het nu is, be houden moet blijven, met enkele uit breidingen die beslist nog mogelijk zijn. Hij wees er in dit verband op dat het fingerend plan deze mogelijkheid oo kbiedt. Hij toonde zich verheugd dat aan de wens van de Progressieve Combinatie om meer parkeerruimte te scheppen, gehoor is gegeven. Dhr. Hoogland zei dat de gemeente wel de taak heeft om vast te stellen waar wel en geen winkels mogen komen maar niet wat voor winkels. Als een ondernemer er brood in ziet dan moet men hem zijn gang laten gaan. „De meerderheid van onze groepering staat achter het college", aldus dhr. Hoogland. De heer J. Pieters zei, namens de C. D.A. dat men acoord ging met A. B en C, uit de nota en dat zijn fractie-ge- noot de heer J. H. Zoon op enkele an dere facetten van deze nota nog in zou gaan. Dhr .Pieters zei dat de be stemming „Omgeving Station", zoals die door B. en W. aan de orde is ge steld de gehele gemeente raakt. De heer A. J. M. ten Hoope miste !n het ontwerp bestemmingsplan de voetgangerstunnel, waar hij al meer dan eens om had gevraagd. Hij vond de uitbreiding van het winkelbestand niet zo geweldig. Hij zei dat niet de Raad had te bepalen wie zich wel en niet wilde vestigen. Hij zag mogelijk- heden van uitbreiding tussen de Sta- tionsweg en de Butterlaan. De „Hei loo 2000"-man was voor het houwen van winkels op he voormalige vci- lingterrein. Ir. T. G. Tomson zei dat het winkel centrum bij het Station een aantrek kelijk en zeer levendig geheel is. En dat men daar voorzichtig mee moet omgaan. Een uitbreiding in oostelijke richting op de Stationsweg zag hij wel, maar we dienen rustig af te wachten of daar later behoefte aan is. Evenals de heer ten Hoope toonde Ir. Tomson zch voorstander van bebou wing aan de noord- en zuidzijde van het voormalige veiling-terrein. De heer J. Borsjes, een minderheid in de Prog. Comb, dacht aan de ves tiging van boetiekjes op dit terrein. De heer J. H. Zoon zei dat het Sta tionscentrum een geweldige, plek is in onze gemeente. Hij wees in dit ver band op een uitvoerige nota van de winkeliersvereniging van de omge ving station, waarin wensen werden kenbaar gemaakt. Spreker plaatste zich achter de he ren Ten Hoope, Borsjes en Tomson om wel de mogelijkheid te bieden winkels te bouwen op het voormalige veilingterrein wat men gaat noemen Stationsplein. „Bestemmingsplan pas over een aantal maanden aan de orde" Ir. Tomson pleitte voor verplaatsing van de geplande fietsenstalling naar de noordzijde van de Stationsweg. In het ontwerp-bestemmingsplan staat deze aan de zuidzijde, bij het Stati onsplein geprojecteerd. Dhr. Zoon was blij met de parkeer ruimte in het plan. Als alternatief hebben we nog parkeerruimte, voor 200 auto's op het voormalige. Ger- mefa-terrein aan de Westerweg, al dus dhr. Zoon. Burgemeester H. Hoekstra begon met te zeggen dat het bestemmingsplan pas over een aantal maanden aan de orde komt. Uitbreiding van gevestig de- zaken wordt mogelijk en er zijn nog mogelijkheden om woonruimte uit te breiden bij bestaande zaken. Dhr. Hoekstra wees op het gevaar van doublures bij het vestigen van meer zaken. Dhr. Hoekstra kantte zich scherp tegen het vestigen van winkels aan het Stationsplein, de ver plaatsing van de fietsenstalling en de uitbreiding van het aantal winkels in het stationscentrum. De burgemees ter wees erop dat aan bepaalde wen sen van Stationscentrum-onderne mers tegemoet is gekomen. Zo de mogelijkheid om, vanuit de Stations weg, langs de spoorlijn in zuidelijke richting te rijden naar het Stations plein. N.S. toch wel bereidwillig Burg. Hoekstra zei, dat alhoewel mis schien in 't verleden de Nederlandse Spoorwegen weinig tot medewerking bereid waren, we nu tevreden mogen zijn. De woning van de N.S. die af gebroken moet worden wordt „om niet" afgestaan, de grond voor de fietsenstalling is beschikbaar en men is bereid om een tweede overweg, op geringe afstand, aan te leggen. De Spoorwegen stellen er nu prijs op, om samen met het gemeentebestuur, van het Stationsplein iets aantrekke lijks te maken. Daar is het algemeen belang mee gediend, zo benadrukte de heer Hoekstra. De halte Heiloo zal „Station Heiloo" gaan worden. Dhr. Hoekstra wees er op dat „omge ving van het station" een reeds jaren lopende zaak is. Hij zóu het betreuren als de Raad niet akkoord ging met het plan van B. en W. Zeer overtuigend betoog Burg. Hoekstra zei dat het gevaar bestaat dat als men belangrijke ver anderingen gaat aanbrengen in het plan betreffende het Stationsplein, waar B: en W. het over eens zijn ge wórden met de N.S;, de Spoorwegen wel eens nee zouden kunnen zeggen. Dhr. Hoogland vond dé argumentatie van burg. Hoekstra zeer overtuigend. Zijn fraktiegenoot dhr. Borsjes meen de dat de stem van de N.S. te zwaar gaat wegen. Na het betoog van dhr. Hoekstra meende ir. Tomson toch te moeten vasthouden aan verplaatsing van dë fietsenstalling en het bouwen van winkels rond het Stationsplein. Het Stationsplein wordt daardoor veel aantrekkelijker, aldus ir. Tomson. Wat de fietsenstalling betreft zei dhr. Pieters dat Hij akkoord kon gaan op de geplande plaats. Dhr. Pieters zei dat op bepaalde onderdelen er geen eensluidend standpunt was bij de CDA, evenals bij de VVD en de Prog. Combinatie. Wel winkels op het Stationsplein In de laatste ronde wees burg. Hoek stra er op dat reeds in 19&3 gesproken werd over het stationscentrum en er toen ook al geen overeenstemming bleek te bestaan over de te nemen maatregelen. Hij drong er op aan nu maar te gaan stemmen. De suggestie van B. en W. vervat in de laatste regel van de nota: „dat van onze zijde geen aanbevelingen te ver wachten zijn voor nieuwe vestigingen ter plaatse" werd niet overgenomen door een belangrijke meerderheid van de raad. De meerderheid van de raad besloot wel winkelbebouwing toe te staan op het Stationsplein, maar wil de de rijwielstalling daar gehand haafd zien. Bebouwing van andere delen van de Stationsweg te bekijken over vijf jaar, kreeg ook het fiat van de meerderheid van de Raad. Woensdag en donderdag jl. toonde Van Schagen Mode haar nieuwe voor jaar- en zomerkollektie voor een uit verkocht huis in Johanna's Hof te Castricum en 't Gulden Vlies in Alk maar. Een zeer gevarieerde kollektie waarin voor elke leeftijd en vrijwel elke maat heel wat te zien was. Het jonge meisje kan bij de Tricot-shop uitstekend terecht voor eindeloze T- shirts, denim-pakken, rokken, jurk jes, jupe culottes, kokerrokken en petten maar ook voor snoezige jurk jes van Betty Barclay in een roman tische stijl met volants of kanten tus- senzetsels, erg leuke jurkjes in ver- pleegsterstreepjes met wit afgebiesd of het befaamde krijtstreepje, pakjes in battle-dress stijl van Baltrik en beeldschone twin-sets, jumpers in T- lijn en vesten van Pierre Cardin. Bijzonder leuk vonden we de witte kuitlange pantalon met omslagen en drukknoopsluiting maar ook het ge watteerde rood-wit gestreepte jasje in de China-look en de vlotte overalls (pilot-dress). Gekombineerd met shawls, kettingen, alpino's en helm hoedjes kan het jonge meisje of de zich jong voelende vrouw het komen de seizoen met veel plezier tegemoet zien. Voor een avondje-uit zijn er snoezige japonnen waarvan we er een zagen met Mexicaanse motieven en een ro mantisch organza-jurkje in geisha stijl in werkelijk schitterende kleu ren. Naast regenmantels brengt dit modehuis ook regenpakken in battle- dress stijl. In effen tinten of bijv. een grote rode ruit. Chique regenmantels uit Parijs met een heel fijne streep jesvoering. Ruiten, streepjes en nop jes zijn overigens erg „in". Ze worden zowel in de lengte, breedte alsook diagonaal verwerkt. Nq^st het rood-wit en blauw is er ook lila, paars, rood of ócean-blue. De nieuwste kleuren uit Parijs, die ook voor de komende herfst gaan gelden zijn bruin en beige en aller hande combinaties hiervan. Exclusief voor Nederland toonde Van Schagen Mode beeldschone pakjes van 100'/ katoen. Jasjes met jagers- plooien of in battle-dress stijl. Katoen wórdt over het algemeen weer veel verwerkt in de nieuwe kol- lekties. Het is dan ook heerlijk in het dragen. Japonnen, deux-pieces en 3-delige en- hande streepjes, leuke riem- of touw- motieven, in marine- of zwart met witte biësgarnering, kleine ruitjes, noppen of kombinaties hiervan, zo merjurkjes met jasjes en dit alles in zeer fijne soepele stoffen van het huis Lucia, Ara, Tricosa of Frankenwal- der. Er zijn weer volop blazers maar ook het klassieke mantelpak is weer te rug. Voor de jonge vrouw met jasje in battle-dress stijl. We zagen ook nog enkele erg mooie lange zomermantels van de bekende huizen Erie en Hoeke. Mantels met een prachtige coupe en zeer aparte belijningen. Met het enorme assor timent blouses, vesten, rokken en pantalons valt er ook weer heel wat te kombineren. Een uiterst gevari eerde ïcollektie voor jong en oud trok aan onze ogen voorbij. Ladyspeaker, mevr. Maas gaf hier op spontane wijze heel wat informatie bij. Een show die bij het publiek bij zonder goed in de smaak viel. Tamara. Zaterdag 27 maart j.l. slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven Associatie- SMK de dames G. B. Bis- selink, Heiloo; J. C. M. Dekker, Dim men; M. E. Dekker, P. M. Dekker, P. M. Disseldorp, E. J. Hoetjes, Heiloo; M. J. C. Hopman, Egm.-Binnen; M. J. G. Jansen, J. M. Karsten, Heiloo; C. S. M. Kool, G. C. P. Levering, Egm.- Binnen; M. C. Liefting, Bakkum; (met vermelding blind); C. A. M. Min, Limmen; C. C. v. d. Molen, Bak kum; B. M. Th. Oud, Limmen; E. J. v. Sehooten, M. J. C. M. Sprenkeling, J. P. M. v. d. Steen, Heiloo; A L. Swart, C. A. M. Tromp, Egm.-Binnen; K. Ch. M. Ulage, A. M. Valkering, Egm. a d. Hoef; C. M. de Vries, N. C. D. de Wit, Heiloo; C. A. M. Zonne veld, Egm.JBinnen; J. M. Zonneveld, Egm. a. d. Hoef; C. M. A. Zonneveld, L. A. M. v. d. Peet, Limmen en de heren C. R. Molenaar, M. A. S. Win der, Limmen. Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. V V 'V 'V ■ffti Mr. L. J. A. van Dantzig had een vei slag gelezen over een bijeenkomst i Alkmaar waarin ook de verkeerssiti atie op de grens van Alkmaar-Heilo ter sprake is geweest. Waar minde prettige dingen werden gezegd ove het gemeentebestuur van Heiloo. 1 ben zeer gereserveerd geweest in mijj reactie, aldus burgemeester Hoe1 Mr. v. Dantzig zou het wel bijzondi op prijs stellen als de notulen va deze bijeenkomst ter inzage gele; zouden worden voor raadsleden. T heer Hoekstra zegde dit toe. Raadslid pleitte voor betere toegankelijkheid van gebouwen voort lichamelijk gehandicapten Naar aanleiding van een brief van c Alg. Ned. Invaliden Bond (zie Uil kijkpost van vorige week) was er ooi een brief binnengekomen van de Vej van Ned. Gèmeenten, waarin tot uf ting kwam een communicatiestorinl tussen een aantal organisaties weifel opkomen voor de belangen van ga handicapten. Het raadslid de heel Vahl wees op de ontoegankelijkheil van bijvoorbeeld het postkantoor r de Heerenweg, voor lichamelijk handicapten. Burg. Hoekstra zegdj toe deze zaak onder de aandacht brengen van de P.T.T Verzoek om renteloze lening ontmoette nogal wat tegenstand Raadsleden betreuren moeilijkhedei tussen sportbeoefenaren In de Uitkijkpost van vorige weel heeft u kunnen lezen dat de nieu Base- en Softbalclub „Heiloo" ee; verzoek deed aan het gemeente stuur, om een renteloze lening te ve strekken van 7.500, -. Voor de aai koop van materiaal. Het voorstel v; burgemeester en wethouders om i gevraagde renteloze lening te verl nen, ontmoette nogal wat weerstar in Heiloo's Raad. Mr. L. J. A. va Dantzig, sprekende namens de Pre gressieve Combinatie zei dat zi fraktie zich op deze plaats niet wik verdiepen in de schuldvraag welk ten grondslag lag aan de moeilijl heden die de oprichting van B.S.C.l ten gevolge heeft gehad. „Wij betrei ren dat, we vinden dat erg jammer, aldus mr. v. Dantzig. „Wij stelle voor dit voorstel aan te houden oi de ontwikkeling nog even af te waci ten." Namens de V.V.D. zei de hee J. Dekker dat in zijn fraktie nog genuanceerd gedacht werd over hi voorstel. Hij vond dat het een en ai der wat misleidend aandeed. Ook heer Dekker betreurde in ernsti; mate de gang van zaken. „We hebbe nog niet alle hoop verloren". Dt) Dekker zei wel accoord te zullen met het voorstel. Ook de heer A. J. M. ten Hoope bi treurde de tweespalt in de honkbi gelederen. Het feit dat de Honkba bond B.S.C.H. heeft erkend moes voor hem voldoende zijn om zijn stei aan het voorstel te geven. Ook heer Chr. J. Vahl leek het beter no een afwachtende houding aan te ra men. Burgemeester H. Hoekstra meent dat men niemand het recht kan on zeggen een vereniging op te richtei B.S.C.H. heeft 185 leden, aldus dh Hoekstra en is met haar teams reet ingedeeld. De competitie begint 1 me uitstel is dus niet mogelijk, dit aa het adres van mr. van Dantzig. Dei vroeg de vergadering te schorsen onderling beraad, waarin werd tot stemd. Bij heropening bracht burr meester Hoekstra het voorstel v mr. van Dantzig in stemming wat me 10 tegen 6 stemmen werd verworpei Daarna kwam het voorstel van en W. in stemming, het werd a vaard met 14 tegen 2 stemmen, val de heer Hoogland en mevr. A. Bral ma-Polling. Dhr. Hoogland wilde zi; tegenstemmen verklaren. Hij meen! dat het besluit consequenties met zie mee zou brengen. Hierbij doelde hij o het gebruik van een te bespelen te rein. In dit stadium wilde hij daaro niet meewerken. Baldadigheid rond de Kerkakkers Rare praktijken vinden plaats de jongens. Zo hoorden wij wel een b zonder geval. Aan een bejaarde dam aan de Kerkakkers, werd gevraai of zij een tas met boodschappen wi« aanpakken, omdat haar buurvrou niet thuis was. Dat wilde ze wel, I of ze dan ook even die boodschapt wilde betalen, want buurvrouw ha toen ze de boodschappen kocht, ge? geld bij haar. Dat deed de damej goeder trouw, ook. Toen zij de bc schappen aan de buurvrouw wilde geven keek die raar op. ,,Ik heb boodschappen helemaal niet gekoc zei ze. Op het politiebureau wist men niets. Aangifte van diefstal of i dergelijks had niet plaatsgevondi Bejaarde Kerkakkers-bewoners K gen over de toenemende baldadigh in hun buurt, vooral veroorzaakt^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 10