S coftdeio makelaardij van steeg 'i MODIEUS IN STATIONSCENTRUM HEILOO. STAATSLOTERIJ r"V7 ROOT bloemendagen limmen r jeihandei «Alkmaar J. WiU, 4- Mr. -a IEUWSBLAD VOOR HEIL OO n CoiJ lis'ko is IJXJBKk. I ^B/SST kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel 30815 op 1, 2 en 3 mei IEN 285 285 105 _2O0 375 79 Ml 205 125 21.- ZONNEBRILLEN WUIJTS OPTIEK Koninginnedag 1976 DODENHERDENKING DINSDAG 4 MEI 1976 HEILOO Waar ontmoet je allemaal leuke mensen BOWLING HEILOO Ook deze zomer weer braderie-avonden in Hedoo Koninginnedag in Vrieswijk J.J. PANTEK0EK, ing. S.R.V.-mannen bezorgden 1000 kinderen een gratis filmvoorstelling Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 647e loterij maandag 3 mei a.s. Geslaagd Paastournooi voor de basisscholen Mei-raadsvergadering op vrijdag 21 mei Burgerlijke stand Tentoonstelling Hobbyfarm druk bezocht Kinderfeest op Koninginne dag in de Dompvloetlaan Openb. Bibliotheken Heiloo KNOPEN KIEZEN KOOMEN AFVALSTOFFEN GEMEENTE HEILOO BEKENDMAKING Mededeling aan de relaties van Drukkerij Uitkijkpost B.V. en Drukkerij S. Deutekom te Heiloo SERVIEZEN Blau Zwiebelmuster met Kobalt blauwe decor Sn Kunsthandel Cf. dCeppel, dir. I S 34e JAARGANG NO. 2 28 APRIL 1976 OST il: .4.30u 2.00 ii. 1.30 li, 4.30 u, ME,\ tuin? tar en o jury uiten Si'»'- Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Reilaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. oni i lan in i van IN Dof|i 1 Docjl laritcii o l.p.'s •■Gijiw Buiten 0 werii in! zul eavond rootsle 1 alco- We willen u nog graag even herinne ren aan de 24ste Bloemendagen die zaterdag, zondag en maandag a.s. in Limmen worden gehouden. Zaterdagavond vindt de verkiezing van de bloemenkoningin plaats in de Valkey-hal aan de Rijksweg 162a. Aanvang 20.15 uur. Een feestavond die beslist de moeite waard is. Er is volop gelegenheid om te dansen. Medewerking wordt verleend door het bekende trio „Moustache". I Kaarten zijn 'verkrijgbaar a 4. p.p. bij de heren C. G. Kroone, Dam- negheestlaan 23 Limmen, tel. 02205- 1701, H. Seignette, Middenweg 6 Lim men H. Segerius, Meidoornlaan 21 Limmen, tel. 02205-1772 en J. Tuijn, j Hogeweg 40 Limmen, tel. 02205-1214. Meisjes uit Limmen en omgeving kunnen zich nog steeds opgeven om I j mee te doen bij Gré Krom, Rijksweg 142 (Esso Benzinestation), tel. 02205- 1205. Haast is wel geboden. Voor de winnares een zeer fraaie hoofdprijs en een leuke attentie voor Ie overige deelneemsters. Warenhuis Lute verrast alle meisjes i bovendien met een waardebon en de Winnares mag nog 1 jaar gratis ta feltennissen van de tafeltennisver eniging „Limmen". /Zondag volgt de rijtoer door Limmen. :pe koningin gaat voorop in een 'koetsje door paarden getrokken en alle hofdames rijden mee in een open brandweerwagen. Tot nu toe hebben zich 14 meisjes ópgegeven waarvan 9 uit Limmen en 4 uit Heiloo en 1 uit Alkmaar. Kom ook eens met velen uit Heiloo ,uw dorpsgenoten aanmoedigen. Deze feestavond in de grote versierde ruimte in de Valkeyhal zal u< beslist 'niet tegenvallen. De Voorjaarskollektie is weer binnen. Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 op Z 11 robben brengt mevr. Het jbatet, er wel Bruno- iw aan ii'. beta- s .jaar 4 mei. oh die maar to ne- m. iig oen looft u ven bij lh deze dagen bestaat er meer dan ooit de behoefte van onze trouw, aan hankelijkheid en waardering blijk te geven tegenover ons Vorstenhuis. Ons bepalend tot de viering van de Verjaardag van Hare Majesteit de koningin op 30 april a.s. roepen wij op, op die dag: 1. de nationale driekleur met oranje wimpel uit te steken 2. aanwezig te zijn bij plaatselijke i Oranje-manifestaties 3. door 'het dragen van oranje uiting te geven aan uw verbondenheid met het Koningshuis il. anderen aan te sporen uw voor- veeld te volgen. Laat de 30ste april een dag worden, Ivaarop de gehele natie zich verenigt l'ondom het Huis van Oranje, opdat het Koningshuis zich er van kan overtuigen hoe krachtig het Neder landse Volk juist in deze tijd zijn hechte trouw, aanhankelijkheid en waardering tot uitdrukking wenst te brengen. Federatie's van Oranjeverenigingen in Nederland i: Christelijke Bond van Oranjever enigingen Oud Verzetsorganisaties Oud Strijders organisaties de Kon. verenigingen Onze Vloot, Ons Leger en Onze Luchtmacht Organisaties van oud Politieke Ge vangenen en Vervólgden Joodse Gemeenten in Nederland Organisaties van gedecoreerden i u vori- ig heeft post. men het vijze ge- wam ie n. Voor om nog 18.00 uur Vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehan gen. Wij verzoeken allen deze gedragsregel zoveel mo gelijk te volgen. 19.40 uur Stille Tocht Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat hoek Holleweg de stille tocht naar het monument „De Man van Vught". Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur Aankomst van' de stille tocht bij het monument. De har monie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van „The Last Post" door de heer N. J. Beemster zal om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte zal door enkele gidsen namens het College van Burgemeester en Wethouders een krans bij het monument worden gelegd, waarna de aanwezigen in de gelegenheid worden gesteld hun bloemen bij het monument te leggen. 20.10 uur Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid gesloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Organisatie Komitee In de natuurlijk Antiekbeurs Op 30 april (Koninginnedag) en 1 en 2 mei wordt er een antiekbeurs ge houden in de Valkey-hal waar een groot aantal exposanten antiek pre senteert van uitstekende kwaliteit. De Kon. Mij. Tuinbouw en Plant kunde verzorgt tijdens deze beurs een unieke expositie van bloemsierkunst en „Tintoretto" uit Heiloo zal een aantal schilderijen exposeren. Bloem- en nagelvoorziening Vanaf vandaag kunnen de hyacinten nagels afgehaald worden bij Van 't Hof Blokker, Dusseldorperweg 81- 83. Nagels die niet gebruikt worden s.v.p. terugbrengen naar het distri butiecentrum. Verlichting Vele mozaïeken, werkstukken en de bloemsierkunst zullen 's avonds ver licht zijn. In Limmen is men al weer druk bezig met de voorbereidingen. Het gaat er nu nog allemaal heel geheimzinnig aan toe. Duizenden en nog eens dui zenden zullen dit lieflijke bloemen- dorp het komende weekend weten te vinden. Stapvoets zal men bumper aan bumper de uitgezette route vol gen waar zeker ook nu weer onge looflijk mooie en originele creaties te zien zullen zijn. De geur van miljoenen hyacinten nagels zal u al van verre tegemoet komen. TENTOONSTELLING TE LIMMEN Tijdens de Mozaïekendagen te Lim men heeft de Alkmaarse Molenver eniging een stand in de hallen van de firma Valkering, Rijksweg 164, waar te zien zijn foto's, dia's, gereed schappen en een groot molenmodel (binnenkruier). Openingstijden: 30 april 11-18 uur; 1 en 2 mei 10-18 uur. Ook dit jaar organiseert de Vries wijkvereniging op Koninginnedag, 's ochtends van 9.30 tot 12.30 uur, weer tal van spelen voor kinderen van twee tot twaalf jaar en heeft zij een aantal andere aktiviteiten voor haar leden en andere belangstellen den in petto. Om er enkele te noe men: voor de 4- tot 7-jarigen wordt een „aankleedestafette" gehouden, zij gaan zaklopen, koèkhappen, ring- werpen, enz. De 8- tot 12-jarigen mogen o.a. appelhappen, ringsteken op hun versierde fiets, fleshengelen en meestergooien. Voor de allerkleinsten (2- en 3-jari- gen) is er een loopscooterrace. Alle kinderen mogen grabbelen, straat tekenen en limonade drinken. Maar er is nog veel meer: een zenuwen tester, een loterij, een patates frites kraam, een pannekoekenkraam en een koffieterras. Tot slot van het hele gebeuren wordt er een filmvoorstelling (voor kinde ren vanaf 5 jaar) gegeven in de aula van de Openbare Basisschool „De Nieuwe Hoeve". Titel van de film: „Het geheim van het Woud". Aan vang van de voorstelling: 11.30 uur. Duur: ca. 1 uur. Toegangskaarten voor alle aktivitei ten (inklusief film gratis grabbe len en limonade drinken) en de loten voor een kans op één van de drie mooie prijzen zijn op Koninginnedag verkrijgbaar, en wel 's ochtends van 9.00 tot 10.00 uur op het adres Vries wijk nr. 50 (fam. Sinke). Ze zijn gratis voor leden van de Vrieswijk- vereniging en kosten 1 gulden voor kinderen van buiten Vrieswijk. Voor kinderen die alleen naar de filmvoorstelling willen zijn er kaar ten aan de zaal van „De Nieuwe Hoe ve" verkrijgbaar. Gratis voor Vries- wijkers, tegen betaling van 1 gulden voor niet-Vrieswijkers. Bij slecht weer op Koninginnedag gaat alleen dit laatste onderdeel van het pro gramma door. Het overweldigende succes van de braderie-avonden, die vorige zomer in Heiloo werden gehouden heeft de ondernemers van 't Stationscentrum doen besluiten opnieuw een serie bra derie-avonden te organiseren. De eerste van de 11 geplande avon den zal gehouden worden op vrijdag avond 11 juni. Deze braderie-avonden, waaraan ook ondernemers uit andere delen van Heiloo kunnen deelnemen duren steeds van 19-21.30 uur. Er zal weer van alles aan gedaan worden om de sfeer zo gezellig mogelijk te maken. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO ,OEGO De aktie die een aantal S.R.V.-man nen uit Heiloo en Limmen op touw zetten waarbij kinderen via plakze- gels een gratis kaartje konden be machtigen voor een filmvoorstelling in het Asta-theater is een geweldig succes geworden. Ruim 1000 kinderen uit Heiloo en Limmen konden dins dag en woensdag genieten van de werkelijk erg leuke film „Oom Fer dinand en de toverdrank" met Lex Goudsmit en Willeke Alberti in de hoofdrollen. Er werden 6 voorstellingen gegeven en woensdag werden de kinderen uit Limmen met bussen opgehaald. Voor de hoofdfilm was er nog een leuke tekenfilm in kleur. Na afloop van de voorstelling was er voor alle kinderen een presentje in de vorm van fruit en snoep. Een aktie die door vele ouders bij zonder op prijs werd gesteld. Voor herhaling vatbaar, zouden we namens alle kinderen willen zeggen. DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 ■SBummb Met de zon als grootste weldoener is het paasvoetbal- en handbaltournooi, op dinsdag 20 maart jl. van de zes Rooms-Katholieke en de twee Chris telijke scholen tot een groot succes gemaakt. Vóór de middag werden de voorron den verspeeld. Hieruit kwamen voor voetbal de Lidwina- en Mariaschool finalisten en voor de handbal moes ten De Ark en de Lidwinaschool uit maken wie de beker voor een jaar in zijn schoolkast mocht opbergen. Na de middag werden er spannende wedstrijden gehouden voor een plaats in de eindrangschikking. Vooral de finale-partijen waren een sportieve lust voor het oog van vele supporters en toeschouwers. Ondanks felle tegenstand van De Ark onder aanvoering van Saskia Swart, ging uiteindelijk de handbalbeker naar de Lidwinaschool welke met als grootste gangmaker Carla Olgers de match met 42 won. Bij de voetbal-finale ging het om de Maria- en wéér de Lidwinaschool welke partij uiteindelijk in onbeslist 00 eindigde. Uit deze wedstrijd kunnen we aan tekenen dat de Mariaschool-doelman Jan Kraakman met een magistrale reactie een strafschop keerde. Hier aan vooraf had de scheidsrechter de grootste moeite om de honderden be langstellenden achter de doellijn te plaatsen. Na deze dubbelblanke eindstand moest toch een winnaar komen; dit werd, na een zenuwslopende reeks van vijf strafschoppen, uiteindelijk de Mariaschool. De finale-partijen werden o.a. bijge woond door onze plaatsgenoot en voetbalinternationaal Henk v. Rijns- oever welke met zijn vrouw en zoon tje Sander niet alleen van hun be langstelling blijk gaven maar ook be reid waren om de wisselbekers uit te reiken. Met een sportieve speech overhandig de hij de beker met, voor iedere spe ler, een A-Z vaantje aan de aanvoer der van de Mariaschool Nico Ruiter. Een foto met handtekening van de A-Z-ster werd aan Peter Schouten van de Lidwinaschool overhandigd, voorwaar geen slecht resultaat uit dit sterk bezette veld. Al met al een geslaagde tournooidag, wat zeker voor een volgend jaar om herhaling vraagt. Met in ons achterhoofd de wens dat er dan van de zijde van ouders en vooral leerkrachten meer belangstel ling komt om de wedstrijden met hun aanwezigheid te stimuleren danken wij alle medewerkers, o.a. de heren Dijkstra en Muijs, s.v. De Foresters, mevr. Lust voor de E.H.B.O. en niet in het minst de grootste medewerk ster, Mirjam ter Braak, voor hun en haar inzet en zeggen tot volgend Ziltfcrstr.1' Tel 072-10892- hel goedkoopste adres in Nederland In tegenstelling tot de gewoonte op de- vierde vrijdag van de maand te vergaderen, wordt de mei-vergade ring gehouden op vrijdagavond 21 mei. Dit in verband met Hemel vaartsdag en Pinksteren. Ir. T. G. Tomson bleek helemaal niet blij te zijn met deze verandering om dat het niet in overeenstemming zou zijn met afspraken en het niet met zijn agenda klopte. „Ik kan dan ook niet op de 21ste mei aanwezig zijn", zo formuleerde Ir. Tomson zijn be zwaar. De andere raadsleden hadden kennelijk geen moeite met de ver anderde datum. Elders geboren: Mascha, d.v. J. I. Vos en M. C. Bur- gerjon. Ondertrouwd: Arie J. Zeeman en Sophia C. Dekker; Johannes J. Rijk en Catharina C. M. van der Peet. Getrouwd: Petrus L. Duin en Norma J. Glas. Overleden: Albert de Boer, oud 77 jaar. De jaarlijkse tentoonstelling van de Hobbyfarm, die zondag jl. werd ge houden trok een behoorlijke belang stelling. De gehele dag door liep men zon beetje af en aan om de ontelbare werkstukken van de kinderen, die hier wekelijks met een groepje crea tief bezig zijn, te bekijken. Het is altijd weer een verrassing om te zien wat jonge kinderen van waar deloos materiaal weten te maken. Stukjes glas, karton, closetrollen, schelpen, lege doosjes en bijv. fa- brieksafval worden in hun handen fraaie vlinders, kijkdozen, huizen, mobilen, poppen en noem maar op. Tijdens de tentoonstelling waren er ook een aantal kinderen aan het werk met papier, scharen, verf en plaksel. Voor de bezoekers hadden ze geen belangstelling. Met rode wan gen van inspanning waren ze aah het tekenen, schilderen en poppen maken of hun leven er van afhing. Leuke werkstukken waren er ook te zien van klei en hout en ook het sieraden maken is voor de wat gro teren een leuke bezigheid. Er waren zelfs kettingen van gedroogde en ge verfde stukjes aardappel en wand versieringen van spliterwten, maïs korrels enz. De kinderen worden hierbij vooral gestimuleerd door hun leiders en leidsters, die zich wekelijks voor dit werk beschikbaar stellen. Dank zij hun niet aflatende enthousiasme kan de Hobbyfarm blijven draaien en dit mag dan toch ook wel eens gezegd worden. Het was een erg leuke en zeer geva rieerde tentoonstelling. De buurtvereniging in oprichting in de zuid-oosthoek van ons dorp (War- moezierslaan, Oosterzij, Groenelaan, Dompvloetlaan, Industrieterrein en Kennemerstraatweg), organiseert als voorproefje alvast voor de kinderen op Koninginnedag een kinderfeest. In de Dompvloetlaan zal een optocht met versierde fietsen, kinderwagens, autopeds, skelters etc. plaatsvinden. Om 9.00 uur is het verzamelen op het grote parkeerterrein. Na afloop van de optocht zullen de kinderen ge trakteerd worden op limonade. Om half elf is er een poppenkastvoorstel ling voor de kleintjes. Voor de grote kinderen zullen allerlei spelen ge daan worden zoals o.a. zaklopen, blik- werpen, koekhappen, races met skel ters, autopeds en een skippybalrace. Bij slecht weer zal dit alles verval len en zal een filmvoorstelling om 10.00 uur plaats vinden in het Psy chiatrisch Centrum St. Willibrord. Een leuk initiatief van de buurtver eniging, want er wordt helaas in het algemeen op Koninginnedag niet te veel meer georganiseerd voor de kin deren. Wij wensen de buurtvereniging alle succes toe en hopen dat het weer mee zal werken. De Dompvloetlaan zal voor deze gelegenheid voor alle verkeer worden afgesloten. op Koninginnedag (30 april) gesloten Op Koninginnedag (30 april zijn de beide bibliotheken (Kennemerstraat weg en filiaal, hoek Ewisweg/Past. van Muijenweg) gesloten. jaar. C. de Wit, Lijnbaan 3 Ter completering de eindstanden: Voetbal: 1. Mariaschool, 2. Lidwina school, 3. De Ark, 4. Benedictus- school, 5. Rehoboth, 6. Radboud- school, 7. Cl. Willibrordschool en 8. Adelbertusschool. Handbal: 1. Lidwinaschool, 2. De Ark, 3. Radboudschool, 4. Adelbert- school, 5. Mariaschool, 6. Benedictus- school, 7. Rehoboth, 8. Clemens Wil librord. Gevonden na de wedstrijden diverse sleutels en een lege kinderportemon nee. kun je uit de grootste kollektie in Heiloo bij Koomen Modes. Ze hebben er ook alle fournituren zoals gespen, garnering, voering, tussenvoering, ritsen (ook hele grove), applicaties, ceintuurs, sjaals, enz. Het is echt te veel om op te noemen. En als je iets leuks haken of breien wilt of iets van handwerken, nou dan moet je toch eens gaan kijken. Er zijn nieuwe breigarens voor zomer en lente! Hardstikke goed! Ga ook eens naar modes - textiel - handwerken - wol v. Aostastraat 9 - Heiloo Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op Koninginnedag, vrijdag, 30 april 1976, geen huisvuil zal worden opgehaald. Het huisvuil zal in de betreffende wijken worden opgehaald op donderdag, 29 april 1976. Het ledigen van de containers zal eveneens plaatsvinden op donder dag, 29 april 1976. Burgemeester en wethouders van Heiloo, H. Hoekstra, burgemeester. P. H. J. van Loon, secretaris. HUTSCHENREUTHER GERMANY Heerenweg 211 Heiloo. Telefoon 31166 Met ingang van 1 mei a.s. zijn beide drukkerijen overeengekomen om een samenvoeging aan te gaan. De cliënten van Drukkerij S. Deutekom kunnen hun opdrachten, welke zij voorheen aan de Van der Veldenstraat of Heerenweg bezorgden, nu aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 onderbrengen. Het administratieve personeel gaat reeds per 3 mei over naar de Rechte Hondsbosschelaan, terwijl het technisch personeel geleidelijk met het machinepark over zal gaan. Voor een vlotte doorstroming van de opdrachten is het ook wenselijk, dat het telefoonnummer van Drukkerij „Uitkijkpost" B.V. als enige num mer gebruikt wordt, nl. 072-30175. De eigenaresse van Drukkerij S. Deutekom stelt er prijs op te verklaren, dat met de overgang van haar personeel naar Drukkerij „Uitkijkpost" de kwaliteit en service, zoals dat gebruikelijk was bij haar bedrijf, gewaar borgd zullen zijn. Met hartelijke dank voor het tot heden genoten vertrouwen, hopen wij dat de goede relatie welke bij beide bedrijven bestond, ook in de toekomst bestendigd mag blijven. Namens Drukkerij Uitkijkpost Namens Drukkerij/Uitgeverij S. Deutekom dreutel? om - ddchrage

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1