Wegens enorm sukses gaan wij door met onze reklame Manau draaistoelen van 425.voor f 295.- UIT HEILOO S Centrale Verwarming l L blom BOERMA'S AALSMEERSE BLOEMENHAL PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN FA. D. DE GRAAF I Tevens verkoopster gevraagd Manail draaistoel hoog model, van 495.— voor f 395.- verwarming OEbERbrt kijkpos Verder alles op ROTAN-gebied zoals: kasten - kastjes - stoelen - bankstellen enz. tegen scherpe prijzen. Komt u maar kijken. schoenhandel Raad in 'n uur klaar met agenda van 17 punten MOEDERDAG 9 MEI A.S. kamerplanten en luingoed Zevenhuizerlaan 54 Heiloo STOFZUIGERS Electrolux - Volta RADIO BAKKER' ZN. op maat gemaakte frame's PIET VAN RAALTE Lekker sportief in de weer BOWLING HEILOO Tel. 31992 Elk verjaarspartijtje wordt een feest BOWLING HEILOO Tel. 31992 Slijterij - Wijnhandel GREEUW Een zeer korte maar prachtige wandelroute DAGELIJKS VERSE EN GEBAKKEN VIS DELICATESSEN ZOON HEILOO - HEERENWEG 211 - TELEFOON 31875 „Behoefte om zo nu en dan te uiten in materiaal" wirmii 'irnirn—ttT' AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" HEILOO IS MOOI... HOU'EN ZO Onze- kleding- is exclusief dat houden we ook zo!! bij uw mode-adviseur „DE LAATSTE EER" Schoutcirs Blocmsicrkunst Gevonden voorwerpen KOELKASTEN reeds vanaf 345.— RADIO BAKKER ZN. Dierenmishandeling Extra bericht Foresters handbal - oud papier UITKIJKPOST 28 APRIL 197, Raodhuisweg 1 1 - Heiloo - Telefoon 31009 mm „Ouders verantwoordelijk, maar ook het gemeentebestuur" Naar aanleiding van een brief om verkeersmaatregelen op het kruis punt Patrijsakkers-Ewisweg-V ries- wijk (zie Uitkijkpost 21 april jl.) en het antwoord van B. en W., zei me vrouw A. Brolsma-Polling dat de ou ders een verantwoordelijkheid heb ben maar ook het gemeentebestuur. Zij wees erop dat autobestuurders zich niet houden aan de geldende ver keersregels. Zij moeten zich aanpas sen aan het verkeer, dus rekening houden met de voetgangers, in dit geval speciaal kinderen. (Aan de overzijde van de Ewisweg liggen mo menteel tal van scholen). Mevr. Brolsma vroeg zich af waarom er geen voetgangersoversteekplaats (V.O.P.) aangebracht kan worden. Waarom hier niet en elders wel. Burg. Hoekstra zei dat de verkeers- commissie en ook de politie afwijzend advies hadden uitgebracht. Verplaat sing van de bushalte en abri daar ter plaatse zou moeilijkheden opleveren. Dhr. Hoekstra adviseerde de raad niet in te gaan op een voorstel van mevr. Brolsma een V.O.P. aan te brengen en de daaruit voortvloeiende consequenties. Zes raadsleden (de Prog. Comb, en de heren A. J. M. ten Hoope en J. H. J. Overmeer) steunden het voorstel. Voor al uw „Verkeer wordt uitgelokt tot sneller rijden" Een tweede brief over verkeers maatregelen gaf de gelegenheid aan mevrouw Brolsma om te zeggen dat het verkeer wordt uitgelokt tot snel ler rijden, gezien de situatie. Burgemeester Hoekstra antwoordde dat regelmatig verkeerscontroles uit gevoerd worden. Een respectabel aantal processen-verbaal worden op gemaakt. Dhr. Hoekstra zei, in antwoord op een vraag van dhr. J. H. Zoon, dat in overleg getreden zal worden met de politie om meer publiciteit te ge ven over verkeerscontrole. De heer Hoekstra wilde graag de zaak over de verkeersveiligheid in onze ge meente in de commissie van open bare werken brengen. Meer borden zullen er niet korpen op De Dors, waarom briefschrijver de heer Joh. Slot had gevraagd. Kennemerstraatweg 255 Heiloo Telefoon 072-30262 Dhr. J. H. Koelman nieuw school- hoofd van de W. J. Hofdijkschool Door het overlijden van de heer N. E. A. Slemmer dient in de vaca ture van hoofd aan de openbare W. J. Hofdijkschool voor gewoon lager on derwijs te worden voorzien. Na het plaatsen van oproepen in de desbe treffende vakbladen hebben zich voor bedoelde functie in totaal twaalf sol licitanten aangemeld. Op grond van de verkregen inlichtin gen en de opgedane ervaring bij het bezoek van een aantal sollicitanten hebben B. en W. in overeenstemming met de Inspecteur de volgende voor dracht opgemaakt: 1. de heer J. H. Koelman, hoofdon derwijzer aan de Jan Ligthartschool voor openbaar g.l.o. te Alkmaar; 2. de heer H. Veldhuizen, onderwij zer aan de W. J. Hofdijkschool voor openbaar g.l.o. te Heiloo; 3. de heer M. Affourtit, onderwijzer aan de Wilgenhoekschool voor open baar g.l.o. te Alkmaar. De heer A. J. M. ten Hoope had be zwaar tegen de gang van zaken. ,,Ik kan geen oordeel vellen, ik ben niet goed ingelicht. Ik onthoud mij daar om van stemmen." De heer B. C. M. Bremer had ook een aantal bezwaren. Hij vond dat pas laat de procedure rond de benoe ming tot stand is gekomen. Hij zei dat zijn fraktie (Prog. Comb.) tame lijk veel moeite had het college te volgen. Burgemeester H. Hoekstra meende dat er een maximum aan inspraak is geweest. Hij noemde de inspecteur van het lager onderwijs, de raads commissie voor onderwijs en het ho ren van een lid van de oudercommis sie van de Hofdijkschool. Het betrek ken van het personeel, van de school, in deze benoeming vond dhr. Hoek stra niet juist, omdat één der sollici tanten een onderwijzer van de school was. Dhr. J. H. Koelman werd daarna be noemd met 9 van de 15 stemmen, de heer H. van Veldhuizen kreeg 5 stemmen en er was één onthouding. Voor trimmers, amateurs en profs van GAZELLE, FALCON, KETTING Grote sortering onderdelen van SHIMANO, CAMPAGNOLO, SUGINO en SAKAY Ook TRIM- en RACEKLEDING Kennemerstraatweg 99 - Heiloo Telefoon 30192 Discussie rond tarief van gebruik van containers Er was een voorstel van burgemees ter en wethouders om naast de ge bruikelijke 1100 liter-containers wel ke thans al gebruikt worden in Hei loo, kisten van geringere inhoud (800 liter) aan te schaffen. „Het voordeel hiervan is dat deze kleinere containers door een normale toegangsdeur gereden kunnen wor den, wat voor sommige bedrijven noodzaak is," aldus B. en W. en zij vroegen een krediet van 18.908, voor de aanschaf van 15 1100 liter- containers en 5 800 liter-containers. De heer J. Pieters meende, in tegen stelling tot B. en W., en later zou blijken van de rest van de raad, dat de gemeente maar één tarief diende te heffen voor het gebruik van een container. Het is een vorm van dienstverlening en een eenvoudiger. De keuze van een 'kleine of grote container moet men aan de gebrui kers overlaten, aldus ongeveer zijn argumentatie. „Tijdens de raadsvergadering van 26 maart is in principe besloten, dat aan de zuid- en noordzijde van het par keerterrein aan de Heerenweg win kelbebouwing moet worden toege staan. Het plan van de heer Ranzijn is in overeenstemming met deze principe-uitspraak De beslissing heeft echter nog geen rechtskracht, zodat de bouwaanvraag getoetst moet worden aan het nü nog vigerende uit- breidingsplan-in-onderdelen „Zeeweg- Stationsweg", waarmee het in strijd is. Op grond van het bepaalde in ar tikel 48 van de Woningwet moest en moet de gevraagde bouwvergunning worden geweigerd." Het dagelijks bestuur der gemeente stelde de raad derhalve voor het be roep ongegrond te verklaren. Ir. T. G. Tomson zei dat het stand punt van burgemeester en wethou ders formeel juist is. Eerst is nodig een wijziging van het bestaande be stemmingsplan en er moet komen een ontwerp „omgeving station". Ir. Tomson hoopte dat het nieuwe bestemmingsplan spoedig tot stand zou komen en dan rechtskracht zal krijgen. Mits er geen bezwaarschrif ten worden ingediend Ir Tomson vroeg aan het college van B. en W. wanneer de procedure rond dit be stemmingsplan zou kunnen zijn. De heer J. H. Zoon zei niet tegen het advies van B. en W. te zullen zijn, in de verwachting dat in mei het ontwerp bestemmingsplan „omgeving station" aan de orde zou komen. Burg. Hoekstra liet er geen twijfel over bestaan dat het vaststellen van een gewijzigd en definitief uitbrei dingsplan nog wel tot het voorjaar 1977 zou kunnen duren. Doordat de raad op 26 maart fundamentele wij zigingen heeft aangebracht in het eerst aangeboden ontwerp bestem mingsplan, moeten opnieuw raads commissies zich erover buigen. „Er zijn nog een aantal vraagtekens", Dat kan in de Het is er oergezellig. in de Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Mr. L. J. A. van Dantzig probeerde, het bleef overigens bij een proberen, dhr. Pieters te overtuigen, wat af en toe nogal wat gelach opleverde. Mr. Van Dantzig sprak van een klein en een groot flesje bier, waar men toch ook niet een gelijke prijs voor geeft. Zoals gezegd, dhr. Pieters kreeg nie mand mee. Waarschijnlijk ook door de argumentatie van burgemeester Hoekstra die sprak van meer ver voerskosten van de 1100 liter-con tainers, en de verbranding van de in houd boven die van de 800 liter-con tainers. aldus burg. Hoekstra, o.a. over de soort winkels op het parkeerterrein. Dhr. Hoekstra zei dat opnieuw be sprekingen nodig zijn geworden in verband met de gewenste wijziging rond het parkeerterrein, met de N.S. In het najaar kan het ontwerp be stemmingsplan verwacht worden. Burg. Hoekstra sprak van de moge lijkheid van het verlenen van een artikel 19 vergunning, wanneer er een duidelijke uitspraak zou komen van de raad. Mr. Van Dantzig meende er goed aan te doen met te zeggen dat hij reeds twee maanden geleden had ge wezen op de onmogelijkheid in te gaan op het verzoek van dhr. Ranzijn. Na deze discussie ging de gehele raad accoord met het voorstel van B. en W. In nog geen drie kwartier was de raad klaar met de behandeling van een 17-tal agendapunten. Door een groot deel van „Oost" De op één na kortste wandelroute, door de gemeente Heiloo uitgestip peld, is ongeveer 3 km lang. Deze gaat door een groot deel van „Oost". Er is, voor ons vanzelfsprekend in opgenomen het gebied rondom De Karremel. Een prachtig onderdeel van deze wandelroute. We starten voor deze route op het parkeerterrein van De Loet. We wan delen eerst in zuidelijke richting, ne men dan Frederica's Hof, wandelen om de vijvers heen en komen lopende door een bossage, op De Nieuwe Plantagie. De wandeling voortzetten de langs het landgoed Ter Coulster bereiken we het Groot Barlaken. Bij het kruispunt met de Dokterslaan gaat de wandelroute in oostelijke richting, via De Karremel. We komen bij de plassen van het recreatiege bied De Karremel. Zoals reeds ge zegd, een prachtig stukje natuur schoon. Een bij de omgeving passend bruggetje geeft toegang tot 'n stuk je fraai wandelterrein: met bospaad jes, speelweide en enkele bankjes om rustig te genieten. (Helaas wordt de ze rust wel wat verstoord door Rijks weg 9, welke enkele honderden me ters verder langs dit recreatiegebied loopt!) De vijvers geven volop gele genheid tot vissen. (Men moet daar voor wel lid zijn van de visclub „De Vroegte Wint"). Er is daar ook een speciale vissteiger voor gehandicapten. Veel worden de vijvers ook gebruikt om te speleva ren. Zijn we in deze omgeving uitge wandeld dan zoeken we via een vlonder, over de Wetering, de Oost- kanter op, een stukje Groot Barlaken nefnende om dan de Laan van Frans af te wandelen, met rechts van ons drie vijvers. Via het Kleijn Barlaken bereiken we, met rechts van ons het verzorgingstehuis „De Loet" wat be langrijk wordt uitgebreid, om dan op ons uitgangspunt, het parkeerterrein van De Loet, terug te komen. Wil men de wandelroute wat uitbrei den dan kunnen we het volgende ten volle aanbevelen. In plaats van de route over de Laan van Frans vanaf het Groot Barlaken, neemt men de Laan van Zeeman. Met een vijver aan de linkerkant slaat men rechts een bospad in dat ongeveer evenwijdig loopt met genoemde Laan van Zee man. Aan de rand van de bosstrook heeft men hier en daar een fraai uit zicht op de Boekelermeer (en helaas ook op de flats van Alkmaar) en de achterzijde van het landgoed Nijen- burgh. Bij de kleuterschooltjes komt het wandelpad weer op de Laan van Zeeman uit. Men steekt deze laan over en komt dan in het Kleijn Bar laken. Dit toegevoegde deel zal ten hoogste één kilometer zijn. De moeite waard om dit ook te wandelen! voor zondag 2 mei 1976 Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 11 uur in de Kruiskerk, ds. v. Ginkel. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in de Vondelschool. De Rank 10 u. Jeugdkapel o.l.v. dhr. v. Rooyen Kruiskerk 9.30 uur ds. J. v. d. Schee, creche in bijgebouw. Zondagsschool in de Re- hobothschool. 10 uur ds. J. v.d. Schee. De Ark 10 uur Jeugdkerk o.l.v. dhr. Sinke. HerVormde Gemeente Limmen Geen dienst. Zie Heiloo. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 uur ds. H. W. Wierda. 17.00 uur ds. J. Boer van Broek op Langedijk. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur. Bijbelstudie donderdagavond om 8 uur Holleweg 106. Parochie-zondagsdienst Moeder Godsparochie, Holleweg 111, tel. 072-31453. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9 uur ds. J. Mostert, in de Rem. Kerk. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. Doopgez. Gem., Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. Yetsenga (Br. op Langed.) Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm.-Binnen, 10 uur ds. v. d. Zee. Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Eucharistievieringen tijdens 't week end: zondag 10 uur Hoogmis; 11.30 uur de mis met jeugdkoor en zondag avond om 6.30 uur. zaterdagavond om 7 uur. Eucharistievieringen in de week: dinsdag- t/m vrijdagochtend om 8 u.; ma.-, di.- en vrijdagavond 7.30 uur. Event, gelegenheid om te biechten: zaterdagmiddag vanaf 5 - 5.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Eucharistie-vieringen: zaterd. 19 u„ zondag 8 uur, 9.15 uur (hoogmis), 10.45 uur en 12.00 uur. Avondmissen in de week: maandag, woensdag en vrijdag om 19.30 uur. Vroegmissen in de week: 7.30 uur (di. en do.) 8 uur (dagelijks, behalve ma.) Biechthoren: zaterdag 16.30-18 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u„ zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. AKTTF1 „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor HeUoo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-23163. TELEFOON 31440 STATIONSWEG 85 - HEILOO Vaststelling bestemmingsplan „Omgeving Station" in het voorjaar 1977 „Op grond van het bepaalde in arti kel 48 van de Woningwet moest en moet de gevraagde bouwvergunning worden geweigerd," aldus burgemees ter en wethouders naar aanleiding van een beroepschrift van de heer C. P. Ranzijn, inzake weigering van een vergunning voor het vernieuwen en veranderen van de achter de dro gisterij gelegen opslagloods tot win kel, wat in de vergadering van 23 januari 1976 werd aangehouden. De raad wilde dat er eerst wat meer zekerheid moest bestaan over enkele essentiële punten van het in voorbe reiding zijnde ontwerp-bestemmings- nlan „Omgeving Station". de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet door ons gemaakt Kies het bedrijf met de A.C.I. erkenning Vrijdagavond vond de opening plaats van een tentoonstelling van werk, vervaardigd door verpleegden van het Psychiatrisch Centrum „St. Wil- librord" in het kader van creatieve handvaardigheid en arbeidstraining. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het Corneliuspaviljoen van het Centrum en is nog geopend woens dag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 april van 7 tot 9 uur en zaterdag 1 mei van 2 tot 5 uur. De toegang is gratis. De opening geschiedde door broeder Alberto van Rooy in aanwezigheid van een aantal genodigden waaron der de geneesheer-directeur dr. A. J. A. M. Wijffels, de directeur Algeme ne Zaken dr. W. J. de Gooijer en de leden van de zgn. planningscommis sie, de heren Timmermans, Van Zijl, Harreveld en Mulder. Broeder Alberto hoopte dat men deze opening anders zou beleven dan in het algemeen gebruikelijk is. „U zou daarmee deze tentoonstelling onrecht aandoen. Niet omdat er zo veel grote kunstwerken te bezichti gen zijn. Maar juist omdat er zoveel menselijke belevenissen aan zijn voorafgegaan. Deze belevenissen zijn dan min of meer toevallig vastgelegd in materiaal. Andere produkten zijn min of meer met of zonder begelei ding volgens een vast pattoeh ont staan. Duidelijk is, dat ook de mens, die door welke omstandigheid dan ook in een dergelijk instituut als dit wordt opgenomen, behoefte heeft om zich zo nu en dan te uiten in mate riaal. En juist deze produkten heb ben wij op deze tentoonstelling bij elkaar gebracht. Deze tentoonstelling heeft echter nog een ander doel, nl. een mogelijkheid te zijn om de kommunikatie tussen de mensen buiten dit instituut en die daar binnen te verbeteren. Tevens ook een mogelijkheid te zijn om het isolement van een Psychia trisch Centrum, ondanks alle slechte en goede publikatie, te doorbreken. Wij vragen u deze tentoonstelling niet te gaan zien door de bril van het bekende medelijden, onze patiënten hebben daar geen behoefte aan. Wel hebben zij behoefte aan waarde ring en begrip voor de manier waar op zij ook mensen zijn van deze tijd. Misschien anders dan wij, maar wat is in de tegenwoordige tijd anders. Zij hebben misschien iets minder ge- geluk gehad dan wij." Een terugblik op de geschiedenis van de aktiviteiteri „Een kleine terugblik op de geschie denis van de aktiviteiten met deze patiënten lijkt mij op het moment als vanavond wel op zijn plaats. In de voorbije jaren is de arbeid een van de voornaamste hoekstenen ge weest om patiënten deel te laten nemen aan het maatschappelijk pro ces. Ook deel te laten nemen aan de welvaart. Door de gunstige conjuncturele ont wikkelingen van de jaren zestig werd ook voor de patiënt de mogelijkheid tot een groter eigen bezit een wer kelijkheid. Met deze alleen oriëntatie op arbeid, en we moeten dit eerlijk bekennen, hebben wij te weinig aan dacht geschonken aan de totale re socialisatie van deze patiënten. Het gevolg is dat velen niet wérke lijk zijn teruggekeerd naar die maat schappij. Ze hadden immers geleerd wat werken was. Dat dit werken noodzakelijk was om een plaatsje te verkrijgen in bedrijf of werkplaats. Dat het verwerven van zo'n plaats inhield meer geld, meer consumptie-artikelen. Maar of het ook meer menselijk ge luk en kontakt inhield was en is nog steeds de grote vraag. Door de min der gunstige conjunkturele ontwik kelingen zijn wij met onze neus toch min of meer op deze feiten gedrukt. Je zou bijna gaan zeggen: gelukkig, lichter de tijd van toen was anders dan die van nu en het zou niet eerlijk zijn om te zeggen dat het niet goed was. Voor velen heeft het toch de kansen geboden om dit instituut geheel of gedeeltelijk te verlaten. En vanuit dat gezichtspunt is er erg hard door diverse mensen aan gewerkt, om de ze mogelijkheid voor de patiënten te doen slagen." TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-30294 Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 072-33308 Plaatsingskansen voor patiënten steeds kleiner „Doordat de werkeloosheid nog steeds toeneemt worden de plaat singskansen voor onze patiënten ook steeds kleiner. Ook het idee dat ar beid de hoofdschotel van het bestaan moet zijn is in betekenis sterk afge nomen. Vele andere menselijke aspec ten komen nu gelukkig ook meer aan bod. Eén van deze aspecten is de zelfwerkzaamheid en juist deze vindt u terug op deze tentoonstelling. Toch hebben wij gemeend een deel van de expositie in te richten met produkten of onderdelen van produk ten die duidelijk industrieel gericht zijn. Mits duidelijk geïndiseerd blijft ook de arbeid in die vorm een goede mogelijkheid tot resocialisatie van de psychisch gestoorde mens. Velen hier aanwezig zullen zich ge lukkig prijzen deze positieve veran deringen mee te mogen maken. In de hoop dat u er het een en ander op deze expositie van zult terugvin den," besloot broeder Albertus zijn rede. Ongeveer twee/derde van het aantal verpleegden in het Centrum zijn bij deze creatieve handvaardigheid en/of arbeidstraining betrokken. Zoals wij vorige week al schreven is er een grote verscheidenheid aan werkstukken te zien. Van allerlei ma terialen en technieken. Individueel of in groepsverband vervaardigd. Op vallend was het tentoongestelde ke ramiek, emailleer- en smyrnawerk. Veel ervan is te koop of te bestellen. Er is ook een afdeling, op deze ten toonstelling, waar men laat zien wat voor produkten voor het bedrijfsle ven worden vervaardigd. Kwalitatief van hoog gehalte. De tentoongestel de verlichtingsartikelen zijn er een voorbeeld van. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psyeh. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: Dr. A. A. M. E. Janssen, Heerenweg 236, Heiloo, tel. 072-30066. Limmen: Gedurende het weekeinde is altijd één van de twee Limmer artsen te berei ken; tel. 1272. Woonadres dr. v. d. Dusse, 't Kieften- land 34,; dr. Bremmers: Dusseldor- perweg 88. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijen- weg 18a, Heiloo, tel. 072-30200. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. R. Sijbrand, Prins Hendrikstr. 20, Egmond aan Zee, tel. 02206-1620. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, tel. 32719. 30 April en 2 mei: A. J. -Hella, tel. 02208-3042, b.g.g. 020-123123. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiioo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: W. Thijsse, Beethovensingel 18, Alk maar, tel. 072-11222. DIERENARTSEN E. van Oostveen, Kennemerstraatw. 103, Alkmaar, telefoon 072-12133. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: 's donderdags van 8.30-12.00 u SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Iedere di.- en vr.-morgen 8.30-11.00 u., di.av. 7-8 uur en na afspraak, v. Aos- tastraat 5, tel. 31144, toestel 54. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Geopend: werkdagen van 9.30-10.30 u. behalve vrijdag, tel. 31073. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Z wangerschaps Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 34694 - 34398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 30082, te bereiken v. 12.30-13.30 uur; Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 30082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. J. van Leeuwen, Stationsweg 66, Alkmaar, tel. 10221, te bereiken van 8.00-8.30 uur; Zr. A. v. Staveren, De Kandelaar 22, tel. 34326, te bereiken van 8.00-8.30 u. R.K. ALG. MAATSCHAPP. WERj Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkst in Heiloo, Westerweg 263, tel. maandagavond 7-8 u., wo.- en vrijda; ochtend van 8.30-10.30 uur; in Limmen in het Wijkgebouw, Keri weg 1, tel. 1250, di.-middag 2-3 c. en donderdagavond 6-7 uur. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen hall en half 2 bij mevr. Meertens-Wilte, Rector Frederiklaan 5, tel. 16377 mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molens' telefoon 30127. GEZINSVERZORGING E BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Akerslot Alkmaar, Egmonden, Heiloo en Lit men. SPREEKUUR DAGELIJKS van i t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur de onderstaande adressen: AKERSLOOT: Kerklaan 61, telefoo 02513-12048; ALKMAAR: Nassauplein 8, tel. 07! 27066; EGMONDENWilhelminastraat 14 tel. 02206-1671; HEILOO/LIMMENWesterweg 2) (zijingang oude Willibrordusschoo) tel. 072-30000 (gezinsverzorging) t tel. 072-30570 (bejaardenhulp). Direktie en Administratie: Nassai plein 8 te Alkmaar, tel. 072-270K waar wij de gehele dag bereikbai zijn voor dringende aanvragen. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar Heiloo, tel. 31297. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur Maatsch. werkster mevr E. H. Emke-Wortel. Maandag t/m vrijdag' van 9-10.30 ut in het Open Huis. Dinsdag en donderdag van 1.30-3 ui in het Brunogebouw. Of na afspraak: telefoon 31297. Rechtswinkel Alkmaar Rechtswinkel Alkmaar, Diggelaan steeg 2, dinsdagavond half acht to negen uur. Géén telefoon. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAA1 Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.D Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.M 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.tt. 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.) 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdelis. is bovendien elke werkdag van 10-1! uur geopend (ook voor niet-leden! OPENINGSTIJDEN FONOTHEEK Dag Volwassenen Jeugd Woensdag 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEEK Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenweg Telefoon 30670 Dag Volwassenen Jeugd Dinsdag 14.00-17.00 14.00-17.M 19.00-21.00 19.00-21.C# Woensdag 14.00-17.00 14.O0-17.« 19.00-21.00 19.00-21.01 Vrijdag 14.00-17.00 14.00-17.01 19.00-21.00 19.00-21.01 Zaterdag 10.00-12.00 10.00-12J 2. ZONDAG IN Mr.I. BEGRAFENISVERENIGING Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 AFD. KUNSTNIJVERHEID Emaille Koper Raamhorren 34. Olielampen v.a. 12.50 enz. BCxmwerk vooc iedere gelegenheid en een kas vol exotische planten Stationsweg ut - Heiloo. telefoon 072- 31340. Fietstas met inhoud; hondepenni»! sleutelbos; groen jasje; paar zwei vliezen; bril; zilveren kettinkje mt sterrenbeeld. Inlichtingen: woensdag en zaterda; middag tussen 2 en 4 uur op ht groepsbureau der Rijkspolitie Heil» sterrenbeeld; horloge „Ancre"; zon nebril; bruine Duitse staander; va rekijker; rode kinderhelm; rabies penning; kip; paar basketbalschoe nen; huissleutel; autoped. Kennemerstraatweg 255 Heiloo Telefoon 072-30262 Ingezonden Op zondagmorgen reden wij op de Zeeweg. Toen zagen we een veulen in een oude verwaarloosde schuur, geheel vervuild en met kluisters aan zijn benen, had beschimmeld water en stond in een halve meter natte mest, zo al een paar weken. Toen hadden we de politie erbij ge haald en die hadden op hun manier de dierenbescherming gewaarschuwd. Vijf dagen erna gingen wij nog eens kijken, maar het veulen liep nu in de wei, maar had de kluisters nog steeds aan zijn benen. Wij vragen ons af, kan dit nu maar? Kan de dierenbescherming hier echt niets tegen doen? Het is een grote schande dat iemand zo een veulen kan houden. (Wil men op het bovenstaande rea geren: Westerweg 350). Mogen- wij u herinneren aan het f( dat wij voor de inzameling van oud- papier een andere regeling hebbel getroffen? In het vervolg staat er iedere eerst' zaterdag van de maand bij de hoofd ingang aan de Egelshoek een contai ner van 's morgens 10 uur tot 's mid dags 5 uur. Het papier kan daarin ongebundeld gedeponeerd worden. Wij doen een beroep op u allen om gedurende steeds weer 4 weken u« kranten voor ons te bewaren en op) de bewuste zaterdag in de contai ner te werpen. U steunt daarmee handbal van de s.v. De Foresters. Zaterdag 1 mei a.s. van 10-17 staat de container er weer leeg. Doet u allen mee deze bak te vullen? W werken dan tezamen aan een schot»' leefmilieu door de kringloop: „oud wordt weer nieuw". Hartelijk dank voor wat u reeds deed Bestuur Handbal „De Forester»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 2