KANTON HET DIERENHUIS Tip voor Moederdag Lady Braun Hairstyling-Set HLD 5 aanbieding f 85. RADIO BAKKER ZN. Dl m Orig. hoge druk plantenspuit Hairstyler met bevochtiger plus 2 mi i Falkland bracht een verrukkelijk stukje toneel VERWEN MOEDER EENS MET EEN HEERLIJK ETENTJE BIJ KANTON Een verrassing die ze op prijs zal stellen. Wolf-motormaaiershow op zondag 2 mei bij café-restaurant „Tolhuis" VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Nederlands Astma Fonds Jubilaris A. J. Wijstma werd vliegreis aangeboden Stella Dekker uitgekozen als beste leerling-herenkapster UIT HET P0LITIE-RAPP0RT en mei 1976 INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E.D. TOT UITERLIJK 18.00 UUR. In „De Loet" bestaat in veel opzichten een ideale situatie Boetiek voor second-hand kinderkleding in Heiloo Speciale Moederdag-aanbieding: KENNEMERSTRAATWEG 255 - HEILOO - TELEFOON 072-30262 mwmmm SERVIEZEN die een feest van uw tafel' maken 1 #11# WILDR0SE „CANDELAER" Spi aai NU VAM UITKIJKPOST 28 APRIL 1974 UITKIJKF Ook zaterdag 1 mei Met „Ping, zei de klok" bracht de toneelgroep Falkland zaterdag jl. een verrukkelijk stukje toneel op de planken van het Asta-theater waar weer eens heerlijk om kon worden gelachen. Dit dwaze blijspel van Peter Coke, waarin 4 nette dames onder leiding van een gepensioneerde kolonel op het dievenpad gaan om arme mensen aan geld te helpen, werd bovendien voortreffelijk gespeeld. Het begon eigenlijk allemaal per on geluk. Erna, het dienstmeisje van Freule Constance, was gewoontege trouw wat „los met de vingers" ge weest en daar zaten de dames en de kolonel met een kostbaar stukje bont dat ze niet terug durfden te brengen. Dit voorval bracht ze op een limineus idee om eens wat voor arme mensen te gaan doen. Met vol ledige inzet gaan ze met de kolonel als „bevelhebber" aan het werk. Er worden strategische plannen ontwor pen en het „zaakje" begint werkelijk voortreffelijk te lopen totdat Voor alle mensen die zaterdagavond dit komische toneelstuk nog willen gaan zien zullen we maar niet alles verklappen. Wel kunnen we zeggen dat ze een bijzonder fijne avond tegemoet gaan met Marianne Volkerts-Couvée als het dienstmeisje Erna, Klaas Sluys als de kolonel, Irene Dekker-Oonk in een ijzersterke rol als de spraak- lerares, Lenie Mooy, Annie Gilles- Kesselaar als Aleida Swanenvelt, Puck Koomen-Lamar als Freule Con stance, Gré Oonk-Spaander als Bets. Jan Hendriks als een rechercheur en de politieagent Van Kampen, Jan Hoedjes. Vooral de dames en de kolonel ver tolkten hun zware rollen als ware ze hen op het lijf geschreven. Het beeldschone meubilair werd Falkland ter beschikking gesteld door de antiquair, de heer G. Duine- veld uit Alkmaar. De decorbouw werd verzorgd o.l.v. Erik Zeegers, techniek, Cees van dei- Veer. De regie Was in handen van Wim Boddeke met als assistent Jan Hoedjes en als souffleur trad op Leo Schelvis. „Ping, zei de klok" werd vertaald door Wim Kubbenga en bewerkt door Wim Boddeke. Een verrukkelijk stukje toneel dat met veel vaart uitstekend op de [Jan ken werd gezet. Voor kaarten kunt u zich in verbin ding stellen met R. Doggenaar, 1 Iaes- ackerlaan 23, M. C. Affourtit. Toren laan 37, Kiosk Avis, Stationsweg 68. Reisbureau De Magneet, Raadhuis- weg en het Open Huis aan de Willi- brordusweg. Haast zal zeker geboden zijn. CHINEES-INDISCH RESTAURANT HEERENWEG 142 - HEILOO TELEFOON 02200-33182 b.g.g. 30301 FiliaalAchterstraat 50, Alkmaar U kunt de gehele dag ook alle gerechten AFHALEN PEANUTHAPPENING IN HEILOO Hciloo, 30 april, Koninginnedag, maar ook: Peaiiutdag! 30 april is de dag waarop dc Koninklijke Nederlandse Base- cn Softballbond officieel van start gaat met het peanutbal, ccn va riant op het honkbal en softbal!, spe ciaal voor de jeugd van zes tot tien jaar. In Amsterdam vindt de officiële start plaats van het peanutbal in het kader van het Jeugdplan 1976, met een openingswedstrijd tussen honkbal- cn softballinternationals. In ITeiloo ech ter is de Base- cn Softballclub Hciloo cr in geslaagd, voor dc aanvang van het peanutbaltournooi, een geweldige pcanütbalhappening te organiseren tussen twee teams, gevormd door be kende- Nederlanders uit de sportwe reld. Wat is peanutbal? Peanutbal is vooral bedoeld om de jeugd spelenderwijs met dc honkbal en softballsport kennis te laten ma ken. Het is een spel, dat eenvoudig te beoefenen is, waarvoor vrij weinig materiaal nodig is en waarbij het aan tal spelers of speelsters zeer variabel is en het voor een gelijke krachtsver - deling van de teams niet persé nood zakelijk is dat ieder team uit even veel personen beslaat. Mot dit spel wil de KNBSB de honk bal- en softballsport onder de jeugd gaan promoten. Hoe is de naam ontstaan? De Peanuts is dc naam van een aantal kinderen, gegroepeerd rond de Ame rikaanse tekenstripfiguur Charlie Brown, en zoals in de Europese lan den de kinderen van dezelfde leeftijd het voetbal met de paplepel krijgen ingegoten, zo gebeurt dit evenzeer in Amerika, waar de jeugd, de peanuts, het honkbal in ccn eenvoudige versie op straat speelt. Ook de Base- en Softballclub Heilob heeft een pcanutafdeling, en in het kader van pcanutdag op 30 april heeft BSC Hciloo een speciaal peanut baltournooi georganiseer^, waaraan alle verenigingen uit het rayon Noord Holland, die al over een pea- nutteam beschikken, zullen deelne men. Dit zijn: The Herons (twee teams), ODIZ Frogs (Zaandam), The Bears, Alcmaria Victrix, Vikingen, Flying Petrels uit Purmerend en BSC Hciloo zelf. Dit tournooi zal plaats vinden op het sportpark „Het Vonne- water" in Hciloo. BSC Hciloo is bereid erg veel voor de peanuts te doen en heeft dan ook alles in het werk gestold om een spe ciale peanutbalwedstrijd, voorafgaan de aan dit tournooi te organiseren. Vele bekende Nederlanders uit de sportwereld hebben zich belangeloos bereid verklaard zich speciaal voor de jeugd in te zetten cn om tien uur een unieke peanutbalwedstrijd te spelen, uniek in die zin, dat het voor de allereerste keer is dat atleten, voetballers, schaatssters en schaat sers, verslaggevers, honkballers en softbalsters enz. gezamenlijk zullen uitkomen in een peanutbalwedstrijd, en hoogstwaarschijnlijk zal dit in de toekomst zelden of nooit meer voor komen. Aan deze speciale wedstrijd zullen meedoen Ard Schenk, de vader van Ard, Klaas Schenk, vroeger 'zelf coach van de kernploeg en uitstekend schaatser in vroegere tijden, Gerard Maarse, ja renlang coach van de dameskern-' ploeg schaatsen, de vier zusjes Ver laan, kunstrijsehaatsters uit IJmui- den, de atlete Olga Commandeur, Europees jeugdkampioene 800 meter en wereldrecordhoudster van het jeugdroc. op diezelfde afstand, Frank Nusse, Nederlands en Europees top atleet op de hordennummers, Jan Keizer, Nederlands topvoetbalscheids- rechter uit Volendam, Frans Hoek, de talentvolle keeper van Volendam, Elly Appel, Nederlands tenniskam pioene, Wil Dortmund, softballinter- national, Herman Beidschat en Rob Hoffman, de- twee Nederlandse top- Zondag 2 mei a.s. van 11-17 uur zal Van Haneghem B.V. een groots op gezette Wolf-motormaaiershow hou den op het terrein naast het café restaurant „Tolhuis" aan de Kerine- merstraatweg. Als primeur kunt u hier de Wolf- vertikuteermachine zien voor hel ontluchten van uw gazon. Na een behandeling met deze machine, die tegelijkertijd alle ongerechtigheden verwijdert, komt. het gazon weer als nieuw tevoorschijn, liet is het beste om direkt. daarna met een Scotts be- meslingsprodukt te strooien. Geheel nieuw is ook de Woll kabelfix '1 O. 30 waarbij de kabel automatisch op gerold wordt. De primeur bij de benzinemaaiers is de T.L. 2000. Deze maakt 4x minder geluid dan de normale benzinemaai ers. Al deze nieuwe types hebben een snelwielafstelling om de juiste maaihoogte in te stellen. Grote keuzo tuinmeubelen Naast de maaier!? zult u op deze show een aantal prachtige tuinmeu belen vinden waarbij de naam „Her- lag" voor zichzelf spreekt: Naast 4- tot 8 lats stoelen zijn er ook verstel bare stoelen om eens even lekker on deruit te kunnen zakken. Geheel nieuw in deze serie is de bruingelaktë uitvoering. Zeer fraai is ook de kollektie tuinmeubelen van Zweeds pijnbomenhout. Het hout is naturelkleurig en weerbeStendig doordat het geïmpregneerd is. Het vervelende heen en weer sjouwen met tuinmeubelen hoeft dan ook niet meer. Hierbij een leuke serie kussens in allerhande kleuren en yitvoerin- gen. Kortom, een show die u niet mag missen. Met alle machines mag gemaaid en „gewerkt" worden. Plaatsgenoot voor de Televisie pitchers uit de zestiger jaren, beiden Onze plaatsgenoot, do heer J. de bekroond met vele honkbalonder- Groot, wonende aan de Laghe Weijdt, scheidingen voor beste werper, meest - za[ 0p dinsdag 8 juni te zien zijn voor waardevolle spelers enz. Van dc NOS de televisie. In een programma van t.v. zullen aanwezg zijn Theo Reits- de N.C.R.V.: „Zo vader, zo dochter", ma, Kees Jansma en regisseur Mar- jy[0t haar vader was dochter Lies- tijn Lindenberg. De komst van Gerrie heth opgegeven maar die mocht niet Mühren is op het moment van schrij- meo doen, omdat zij te veel op vader ven nog onzeker. De wedstrijd zal geleid worden door internationaal honkbalscheidsrechter Aad Wedemeijer. De eerste bal zal geslagen worden door Nederlands voetbalinternational en AZ '67 speler Bob Vosmaer, die helaas zelf niet mee kan doen vanwege een lang lopende blessure. Deze peanuthappening staat ge pland op tien uur vrijdagochtends, waarna tegen elf uur het peanuttour- nooi een aanvang zal nemen. Astma een volksvijand. Meer dan 1 miljoen Nederlanders lijden aan astma of een andere, daaraan verwante aandoening van de luchtwegen, zoals chronische bronchitis en longemfyseem. Deze ziekten zijn aan elkaar verwant en worden alle drie gekenmerkt door hetzelfde verschijnsel: Ademnood, die kan zo ernstig zijn dat de patiënt er totaal door wordt uitgeput. Aanvallen van benauwdheid kunnen leiden tot bronchitis, een ontsteking in de luchtwegen. Permanente benauwdheid ontstaat als bij longemfyseem de elasticiteit uit de longen verdwijnt, i 1 In veel gevallen is astma het begin van deze ziekteverschijn- 1 1 selen. Deze ziekteverschijnselen worden beinvloed door allergie, luchtverontreiniging, roken, verblijf in een rokerige ruimte, infekties en ook psychische spanningen. Maar door het laatste wordt het ziektebeeld toch meer "gekleurd" dan dat het er, zoals men wel eens dacht, direkt door wordt veroorzaakt. Wat doet het Nederlands Astma Fonds? In de komende 5 jaar wil het Nederlands Astma Fonds haar inspanningen verdubbelen. De le fase zal speciaal gericht zijn op wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en de nieuwe behandelingsmethoden tegen deze volksziekte. Een dringend beroep op u is noodzakelijk om de kollekte die wordt gehouden in de week van 26 april t/m 2 mei tot een sukses te maken. Als u bedenkt dat 1 miljoen gulden voor ruim 1.300.000 pa tiënten in feite maar nauwelijks 80 cent per patiënt is, dan begrijpt u, dat er veel, zeer veel geld nodig is. leek. BRANDWEER RUKTE I'IT Een alarmering: brand bij de St. Be nedict usschool in „Oost" was aanlei ding voor de Hcilooër brandweer om met twee auto's uit te rukken. Het bleek dat kinderen een deel van de beplanting in de J. P. Hasebroeck- weg in brand hadden gestoken. „We hebben nu maar de gehele beplan ting nat gemaakt" was het laconieke antwoord van een brandweerman. dame werd lastig gevallen door een man. Het was kennelijk een poging tot aanranding. In Alkmaar is een 17-jarige jongen aangehouden die 4 tot 5 pogingen tot aanranding op z'n geweten heeft, waaronder die in Hei loo. De heer A. J. Wijstma, welke zater dag het feit herdacht dat zijn „Alge meen Assurantiekantoor en Admini stratiebureau voor Artsen" 25 jaar bestond, werd geld aangeboden om een reis te maken naar New York. vise-versa. Het jubileum werd ge vierd met een receptie toe in ,.De Oude Herberg'1 Waar vele zakelijke relaties en kennissen dhr. Wijstma de hand kwamen drukken. Het woord word o.a. gevoerd door de heer Bre- tijn uit Amstelveen, namens de Na tionale Nederlanden en andere ver zekeringsmaatschappijen. I Tij bood een bedrag 'onder couvert aan. een heek over Amsterdam (waar dhr. Wijstma geboren en getogen is) en bloemen voor mevrouw Wijstma. Ver tegenwoordigers waren er van de Ka tholieke Bond van Bejaarden pil Ge pensioneerden waar dhr. Wijstma voorzitter van is geweest en „Vakan tie-weken Bejaarden". Zeker wel een 20 bloemstukken en andere geschenken werden aangebo den. De jubilaris bleek bijzonder danlo baar dat hij dit feest, met zoveel be langstelling, heeft mogen vieren. Onze plaatsgenote Stella Dekker, werkzaam bij de kapsalon R. G. Jag- tenberg te Oudorp, werd in Utrecht uitgeroepen tot de beste leerling-he renkapster. Dit tijdens de leerlingen- beroepsmanifestatie welke ieder jaar in de Domstad wordt gehouden. 25 a 30 DUIZEND GULDEN GESTOLEN aan sieraden, antiek en schilderijen Terwijl een Heiloose familie alwezig was is er, tussen -1 cn 11 uur. inge broken. Niet minder dan voor 2:5 a 30 duizend gulden aan sieraden, an tiek en schilderijen werd meegeno men. Dat' elders teruggevonden Vorige meldden wij dat een Daf, die geparkeerd werd op het terrein wes telijk van het station, verdwenen was. Een paar dagen later werd de Daf van mevr. D. uit Hciloo op de Kennemerstraatweg terug,gevonden'. Te veel gedronken en toch achter het stuur! De politie vond dat een auto wel bij zonder raar over Heiloo's wegen reed en dat nog wel in het nachtelijk uur. De autobestuurder bleek een 43-jari- ge Alkmaarder te zijn die wat te veel gedronken had. Een bloedproef werd daarom genomen. 17-jarige Alkmaarder aangehouden: had 4 tot 5 pogingen tot aanranding op z.'n geweten Men zal het bericht herinneren dal op de Westerweg, tussen de Ronde O- laan en de Kuillaan, 's morgens een Benzine werd uit geparkeerde auto getapt Een Amsterdammer die zijn auto had neergezet op het parkeerterrein aan de Heerenweg (oude Veilingterrein zag, toen hij naar zijn auto terug keerde, nog juist dat cr iemand ben zine uit zijn wagen aan het aftappen was. Hij leverde dc 21-jarige B.B.S. aan de politie over. Geen voorrang verleend De autobestuurder J.P.V. uit Limmen gaf op het kruispunt Zevenhuizerlaan -Heerenweg geen voorrang aan de bromfietsberijder J.V. uit Driehuis. V. kwam er goed af maar een duo- zitster me.j. C.M.IJ. uit Hciloo kreeg diepe snijwonden door de aanrijding welke ontstond. Dokter Koelman ver leende medische hulp. Weer tal van snelheids overtredingen Waarschuwingen helpen blijkbaar niet veel. Processen-verbaal mis schien wel. De afgelopen (lagen wer den weer 1!) autobestuurders bekeurd wegens overschrijding van de vast gestelde snelheid. Dit op een drietal wegen in onze gemeente. Van deze 19 waren er 11 Ilcilooörs. Ouders zijn gewaarschuwd Bij de politie werd gemeld dat een heer. in een prachtige auto, een 5L- jarige jongen had gevraagd mee te gaan om met hem een wandeling te maken door'het bos. Om dat aan trekkelijk te maken voor de kleuter bood de heer een hand vol snoep aan. Het is misschien wel goed ouders te wijzen op zulk soort gevallen: zij kun nen hun kind (eren) vertellen dat zij zich niet moeten laten verleiden mee te gaan. Schuur brandde af Een schuur van de fam. Metselaar aan de Bogerdlaan' te Limmen welke als werkplaats gebruikt werd, brand de vorige week tot de grond toe af. Mogelijk is do brand ontstaan door dat men in de direkte omgeving vuil aan het verbranden was. Zo lang dc generatie leeft. Die v an de oorlog weet Gedenken we in de kerk En bij de graven Een ieder die voor onze vrijheid 1 rot kostbaar leven gaven. Wij bidden: Mochten zij in het rijk. Met Pasen ons ontsloten De vree deelacht ig zijn geworden. Zowel land- alk lotgenoten, Die verre kwamen En nu rusten In Nederlandse grond, Na bloedige strijd En menig zware wond. Eerbiedig brengen wij een groet Aan allen die voor ons En onze vrijheid streden. Maaltje N. Zwaan. 5 Mei 1 Steekt uit de vlag! Het is bevrijdingsdag! DRUKKERIJ „UITKIJKPOST" Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Op 21 apri 17-jarige 1 vader en wedu voor bibliotheekvoorziening, voor bejaarden In het contactblad van de Provinciale Bibliotheek doet de redactrice Sies Schaafsma-Pereboom verslag van een interview met Magda van Amster- dam-Coelingh die o.a. leiding geeft aan uitleenposten en bejaardentehui zen. Vele trouwe leden van de open bare bibliotheek in Heiloo zullen Magda van Amsterdam nog kennen als bibliothecaresse. Sies Schaafsma schrijft: „Om het mogelijk te 'maken enige indrukken weer te geven van een uitlening in een tehuis ga ik mee naar het bejaardentehuis De Loet in Heiloo. Na afloop van de uitlening praten Magda en ik nog wat na over het werk en wat er noodzakelijkerwijs verbeteren moet om een betere dienstverlening te waarborgen. In De Loet bestaat in veel opzichten een ideale situatie voor de biblio theekvoorziening. Iedere week wordt er uitgeleend van 10 tot ruim 11 uur in de vergaderruimte waar de wissel- kollektie van 250 boeken in een spe ciale kast is opgesteld. Al jaar en dag verzorgt mevrouw A. Wolters-Vente de uitlening, die daar bij sinds twee en een half jaar wordt geholpen door de heer Muller, een inwoner van het huis. Van de 100 bewoners lezen er gemiddeld 50 plus nog enige bewoners van de aparte huisjes. De oudste bewoner van het huis is 98 jaar en beleeft veel plezier aan de grote letterboeken. Na het gezamenlijk koffiedrinken be ginnen de bewoners op de boeken af te komen. Iedereen wordt bij de naam begroet, wat een plezierige persoonlijke indruk maakt en alleen mogelijk is omdat hier gewerkt wordt met vaste krachten. Deze keer ko men er ook twee nieuwe bewoonsters die als lezer ingeschreven willen wor den. Ook zij hebben al snel het boek van hun gading gevonden. Evenals in een gewone bibliotheek zijn er men sen die liever zelf zoeken tussen de op tafel uitgestalde boeken of in de kast en anderen die liever advies krijgen. Bestaat er twijfel of een boek al dan niet gelezen is, dan biedt het uitleensysteem uitkomst omdat de naam van de lezer op het boek- kaartje genoteerd wordt. Hiermee wordt voorkomen dat men eenmaal op de kamer teruggekeerd, de teleur stellende ervaring heeft het boek al te kennen. Terwijl ik dit alles op maandagmor gen zit aan te kijken en te aanhoren wens ik mezelf voor de toekomst ge zonde en zo mogelijk nog rappe beentjes toe." Naast een uitleenpost in „De Loet" worden ook regelmatig boeken uit geleend in de verzorgingstehuizen „De Oude Pastorij" en „Overkerck". Onder de naam „Encore" starten Trudy Dukker en Nelly Koudstaal een boetiekje voor 2de hands kinder kleding van 1-15 jaar aan De Biender 19. Dinsdag 4 en woensdag 5 mei a.s. tussen 14 en 18 uur kunt u hier kin derkleding inbrengeny?n alle nodige inlichtingen verkrijgen. Het is de be doeling van Trudy en Nelly om u te helpen bij de in- en verkoop van ge dragen kleding die natuurlijk wel heel, schoon en niet afgedragen moet zijn. Het idee werd geboren vanuit hun vriendenkring waar zeer veel jonge vrouwen met heel wat goede maar te klein geworden kleding blijft zit ten waar ze i.v.m. de stijgende kosten voor nieuwe kleding best wat voor- terug zouden willen hebben. Een leuk idee dat straks misschien nog uitgebreid zal worden met da meskleding. van 36.voor 25.- Alle andere bloemspuiten 10% KORTING. DAMES-TUINHANDSCHOENEN al vanaf 3.95 Kennemerstraatweg 129 - Heiloo - Telefoon 072-34386 Maandagmorgen gesloten Donderdag koopavond. Heiloo, De Kennemei [Corr.-adre De crer Na een g H.H. Sacr< lot onze di en onze zc Heiloo, 1 Heerenw De over van hel Ingang v Rozenkr dag 29 tot cond< De gezoi gedragei Moeder waarna Heiloo. - Heel ve de bela voor de wij op o dag ont F tHeiloo, I Vredenc van VILLEROY BOCH bij: Heerenweg 211 Telefoon 31166 Te koop: Platenspeler versterker en boxen en 'n radio 450. Tel. 30665 na 5.00 Oudburgei laan 66, Heiloo. Jegens /.onnes tonal, 1 EO m. T ludent jijles n: tisk. Tel. k koop: ïsten Lper 8: Eationsw tie heef por kon |674. !k. zilv 18 z I e.a. 5 1,-; 20 )4 bank f1: ct. er 1 halve g fid. en el. 070- S koop: root to «8 '1 feerenw lp 72-30771 !e koop ast 150 lan 13, teiloo, t pot van 24.5 Wege (in d In de Het nieii een ope buiten C ontspam zorgen sen beul de omge er oors plekje v kan mei richten, thuis be veer 1 k dubbele verwarrr

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 8