Pastoor J. A. M. Schmidt: Heiloo verdient een pluim" 1. botten vanschagenmode «3 makelaardij john botten massief eiken meubelen IEUWSBLAD VOOR HEILOO welhandel 'Alkmaar tussen de 2 een aar\\Nv «IvootOe-»"" m n kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel.30815 ü- éwiê Lekker 's middags met je vriendinnen naar de BOWLING HEILOO Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst Kantorei van de Apostel- kirche te Munster verzorgt uitvoering in Heiloo Help mee de beplanting in leven te houden! Vito Porselein SERVIEZEN i-.;a±4 \/o Ipfip tof VILLEROY& BOCH in Kunsthandel Spintollen - Weef ramen Komt er een ondernemers vereniging van de grond Wand- en vloertegels. Plavuizen. Opgn haarden v.a. f 398.- geh. compleet CASH CARRY KOOMEN Installatie van C.D.A.-bestuur Het Ned. Astma Fonds „Het Baafje" kreeg duizenden bezoekers te verwerken Bruto-opbrengst 1.000, amuia-- w ÜEZELLIGEVIUIIH J. J. PANTEK0EK, Ing. Er was zeer grote belangstelling AFVALSTOFFEN i.p. ROOT Start van vakature-bank Dick Hommes bezorgde Noordiers kinderen verrukkelijke middag Koopavonden' CASTRICUM Winkelcentrum Geesterduin Medewerker niet bereikbaar Restauratie van Witte Kerkje een feit Experiment in Het Baafje Aan de bewoners van het grensgebied makelaardij onroerend goed, assurantiën. h.donkersloot v winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo tei. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 m 1976 JAARGANG NO. 4 12 MEI 1976 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 T Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent excl. BTW Bij kontrakt reduktie. ceerd id 57 P'i zondag, 6 juni a.s. hoopt pastoor I A. M. Schmidt van de Moeder ïodskcrk in Heiloo zijn 40-jarig priesterschap te vieren, hen feest Laarbij jong en oud van Heiloo be- |»/:ken zal worden. lacobus Antonius Maria Schmidt •erd geboren in Amsterdam op 15 jgustus 1911 en bezocht de lagere hooi aan de Stadhouderskade, anaf zijn vroegste jeugd wilde Hij nestor worden evenals twee van [jé schoolvriendjes. Zijn ouders ver rouwden liet niet zo erg en stuurden icm eerst naar het gymnasium aan Ie Ilobbemakade maar na oen jaar rad de toen 13-jarige jongeman het rel gezien. Hij bleef bij zijn besluit en zo vertrok Hij naar het kleinsc- i nenarie Ilageveld in Heemstede. iooral het eerste jaar viel hem bar j ;egen. „Je kreeg daar een Spartaanse i ipvoeding. We zaten met 90 leerlin- ;en in een klas, een verschrikkelijk massa-gedoe. Je mocht de weekenden niet naar huis en geen bezoek orit- tangen. Ik heb daar wel leren eten Ivant wat dat betreft was ik thuis nogal verwend." In de hogere klassen werd het pas echt fijn. De leerlingen kregen daar veel meer vrijheden, werden inge schakeld bij toneeluitvoeringen e.d. De 6 studiejaren werden netjes afge maakt. Van de 90 leerlingen zijn er uiteindelijk maar 30 priester gewor den. Velen vielen in de loop der jaren af. Maak er een wekelijks uitje van! TEL. 31992 Van Hageveld ging het naar het toen nieuwe filosoficum in Warmond waar nog eens 2 jaar filosofie en 4 jaar theologie werd gestudeerd. ,,In 'het laatste studiejaar werd ik door Monseigneur Angenent tot sub-dia- ken gewijd, later door Kardinaal De Jong tot diaken en in 1936 door Mon seigneur Huibers tot priester. En dan maar wachten op je benoeming. Ik werd tenslotte kapelaan in Sassen- heim bij pastoor Th. de Haan. Daar ben ik gebleven tot 1940 en maakte ik het begin van de oorlog mee. Ik zal nooit vergeten dat er op Sacra mentsdag een Duitser bij ons kwam aankloppen. Hij wilde even in de kerk om te bidden. Het was een hoofdonderwijzer die zijn gezin in de steek had moeten laten en naar het front was gestuurd. Een erg vrien delijke man die ons waarschuwde voor wat ons nog te wachten stond. In 1940 werd ik benoemd tot kape laan in Vlaardingen. Ik dacht alleen aan haringstank waar ik zo'n hekel aan had maar uiteindelijk zijn het hele mooie jaren geworden door de grote saamhorigheid van de mensen in die oorlogstijd. Ik had toen al een heel goed kontakt met predikanten en samen bezochten we strafkampen zoals o.a. „De Vergulde Hand" tussen Vlaardingen en Hoek van Holland. Op één van mijn huisbezoeken kwam ik terecht bij een NSB'er. Hij liet me een aantal brieven zien van zgn. „goede vaderlanders" die deze man tips gaven over onderduikers e.d. Hij vertelde me dat hij er alleen notitie van nam maar er beslist niets mee deed. Na de oorlog is hij van ellende gestorven in een kamp. Dit is me altijd bijgebleven. Een mens mag niet zo gauw met de vinger wijzen. Na de bevrijdingsfeesten in Vlaardingen te hebben meegevierd werd ik in 1946 benoemd tot kapelaan van „De Drie Baarsjes" in Amsterdam. Het wer den harde maar machtige jaren. Al leen mijn wijk telde al zo'n 3900 zie len die ik binnen het jaar allemaal een bezoek moest brengen. Daar sta je dan als schuchter manneke in zo'n grote stad. En maar trappen lopen. Aan de deur riep ik dan naar boven dat de bakker of slager er was want anders werd je vaak niet eens bin nengelaten. Als Amsterdammer had ik wat dat betreft natuurlijk een beetje een voorsprong. Ik kende hun taalgebruik en voelde snel aan wat er in hen omging. Aan de preek be steedde ik veel aandacht, 's Zondags had je daar zo'n 5000 mensen in de kerk en die wilden juist van de preek iets mee naar huis nemen. Ik moest ze kunnen laten lachen en huilen want een rasechte Amsterdammer houdt van gein maar is ook sneb ge roerd. In die jaren heb ik ontzettend veel beleefd, ik zou er wel een boek over kunnen schrijven. Vooral de zie ken trokken me erg aan. Eén ding zal ik nooit vergeten. Ik kwam eens bij een zieke man die me vertelde dat er nooit iemand aan hem dacht. Hij was zover gekomen dat hij aan zichzelf toen maar een brief stuurde. Als ik aan zulke dingen denk heb ik gewoon moeite met m'n tranen. Wat dat betreft ben ik ook een echte Amsterdammer. Na 14 jaar in de hoofdstad kreeg ik de opdracht om bouwpastoor te worden in Heiloo. Het leek me heerlijk om dan eindelijk als pastoor de benen eens onder eigen tafel te kunnen steken. Dat viel mooi tegen. In 1960 kwam ik naar Heiloo met helemaal niets. Geen kerk, geen pastorie, geen huis, geen inkomen, helemaal niets. Bij pastoor Rutten mocht ik op een logeerkamertje sla pen met allemaal kale muren waar ik niets aan de wand mocht hangen. Bovendien was ik al van tevoren ge waarschuwd dat ik in Heiloo niet zo erg welkom zou zijn. Een indringer, die zo nodig een nieuwe kerk moest bouwen zagen een aantal mensen niet zo zitten. Dat welkom is gelukkig erg meege vallen. Er werden kleine akties op touw gezet om me te helpen bij de bouw van de nieuwe kerk en van de toenmalige kerkmeester van de Wil- librorduskerk, de heer Deutekom, mocht ik op een zondag tijdens de diensten preken en koliekteren. Die eerste kollekte was gewoon verbijs terend. Na elke mis ging ik gauw tellen en tenslotte bracht het me 5.000,op, een enorm bedrag in die tijd. Met dit ruggesteuntje had ik de moed om verder te gaan. kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 ïeuro! Zaterdag 15 mei a.s. zal de Kantorei van de Apostelkirche te Munster een uitvoering verzorgen in de gerefor meerde kerk aan de Noordergeest straat. Aanvang 20.00 uur. Het koor (50 personen) staat o.l.v. de dirigent Wolfgang Klare, docent aan de uni versiteit van Münster. De toegang is gratis. Help verdroging te bestrijden De langdurige droogte, dus te kort aan water, bedreigt een deel van Heiloo's beplanting. Vooral de vele nieuwe aan plant! We denken daarbij in de allereerste plaats aan die in'de Vossenakkers en het Mal- levoort. Help de verdroging van ons kostbaar groen te bestrij den. Geef, waar het maar enigszins mogelijk is de ge meentelijke beplanting water! Het is in ons aller belang. Houdt Heiloo mooi, houdt het dus ook groen .yilUHOVABOtH.,, v oLSCïl I CL Faiencerie 6642 Mettlach Intussen gaf ik les in kerklatijn aan de Petrus Canisiusschool in Alkmaar om in mijn onderhoud te voorzien. Tenslotte waren we zover dat de noodkerk van de Don Bosco uit Alk maar naar Heiloo kon worden over gebracht. Dat eerste Kerstfeest in 1961 in ons noodkerkje aan de Schui ne Hondsbosschelaan werd een on vergetelijk feest. In 1967 kon de hui dige Moeder Godskerk in gebruik ge nomen worden. Een groot aantal mensen hebben mij hier enorm mee geholpen. Hun mee leven en meedragen van de lasten en de zorgen is gewoon ongelooflijk. Tot nu toe hebben we dank zij hen aan alle verplichtingen steeds kunnen voldoen. Heiloo verdient er een pluim mee." Over de veranderingen in de kerk denkt pastoor Schmidt zeer positief. Om bij te blijven ging hij elke zater dag naar de Theologische Hogeschool in Amsterdam. „Hier heb ik ontstel lend veel plezier van gehad. In deze tijd wordt alles geherwaardeerd. De mensen leven veel meer bewust. Het dwangmatige en vanzelfsprekende is eraf. Neem nu bijvoorbeeld het Doop feest. Vroeger gebeurde dat automa tisch en vond deze handeling plaats in een stil hoekje ergens achter in de kerk. Nu komen de mensen over de betekenis van dat feest vooraf •met je praten en geven ze hun kindje bewust in handen van de Heer. Een belangrijke gebeurtenis waar we een echt blij feest van maken. Het hele Evangelie is toch ook niet anders dan een blijde boodschap brengen. Van mijn keuze om priester te wor den heb ik nog geen dag spijt gehad. Ik ben erg blij dat ik dit allemaal heb mogen beleven." en allerlei artikelen zoals houten brei- en haaknaalden zijn nu ook in Heiloo te koop bij Koomen Modes. Een geheel nieuwe serie weefpakket- ten van Neveda is uit. Ook voor Soedanwol in veel kleuren kun je er terecht. Nu het weer zomer wordt kun je niet zonder bikini of zwem broek. Voor badlakens moet je daar ook eens kijken. Er is een ruime sorte ring. En natuurlijk de kollektie zon nige T-shirts niet te vergeten. Ga ook eens kijken bij: in en rond „Winkelhof 't Loo" Naar wij vernemen is men de mening aan het peilen over het al of niet stichten van een ondernemersvereni ging van ondernemers in en rond het „Winkelhof 't Loo". In de geest van de ondernemersvereniging van het Stationscentrum. Het zou o.a. kunnen omvatten het winkelhof, de Kennemerstraatweg, de Raadhuisweg, v. Aostastraat, Hee- renweg en Kerkelaan ondernemers. In niet geringe mate werden de ini tiatiefnemers gestimuleerd in de drang tot samenwerking in verband met het stichten van het omvang rijke „Winkelhof 't Loo". Wat naar men hoopt medio oktober-november geopend kan worden. ZilKIltf.l- T.l 072 10891 hei goedkoopiie adres in Nederland Heerenweg 211 Heiloo, Telefoon 31166 modes - textiel - handwerken - wol v. Aostastraat 9 - Heiloo r 19 HEEFT O.A.: KEUKENS massief eiken keukens geheel handwerk dus p recies op maat gemaa kt enkele of dubbele roodkoperen spoelbakk en met of zonder afcfr uiprek Oudhollandse ro odkoperen pompkrane n met porceleinen han dgreep roodkoperen vu ilstortklepjes in liet aa nrechtblad ingebouwde elektrische kookplaten met roodkoperen man telplaat roodkoperen w asemkappen ingebouw de koelkasten hoekkas ten met draaiplateau i ngebouwde houten snij plank en houten hakbl okken. kortom wij maken alles op maat kennemerstraatweg 231 heiloo tel.071 V8966 t oWillibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND Oud-ministerpresident P. J. S. de Jong spreekt morgenavond Gaarne vestigen wij nog de aandacht op de gezamenlijke ledenvergadering van de Kiesverenigingen van de ARP, CHU en KVP, te houden op donder dag 13 mei 's avonds om 8 uur in de vergaderzaal van de sporthal „Het Venne water". Op de installatie van het plaatselijk CDA-bestuur volgt de toespraak van de heer P. J. S. de Jong, oud-minis ter-president. De jaarlijks gehouden kollekte t.b.v. het Nederlands Astma Fonds heeft mede dankzij de enthousiaste koliek- tanten een bruto-bedrag opgeleverd van 5.678,82, hetwelk 780,73 meer is dan het vorig jaar. Het afgelopen weekend kreeg „Het Baafje" maar liefst 23.574 bezoekers te verwerken. Vanaf de opening op 17 april zijn dit er nu 45.000. Alles verliep naar wens op enige in cidenten nd. De 10-jarige Bas Lucas- sen moest zaterdag bewusteloos uit het water worden gehaald waarna een personeelslid' mond-op-mond-be- ademing toepaste met een gelukkig gunstig resultaat. Dr. Duijvestijn was spoedig ter plaat se. Na 'onderzoek mocht Bas weer met zijn ouders naar huis. Zondag werd er door een 15-tal jon gens en meisjes uit Heiloo zwaar vuurwerk afgestoken waardoor en kele personen brandwonden opliepen. Een onverantwoordelijke bezigheid in dit druk bezette zwembad. Een 12-jarige jongen had de aardig heid om zondagmiddag met een spuitbus diverse mensen met een bruine vloeistof te besmeuren. Na onderzoek bleek het een chemische vloeistof te zijn die de jongen thuis zelf had gemaakt. De vlekken in bad- goed e.d. die maar moeilijk te verwij deren bleken leverden heel wat klachten op bij de bedrijfsleider van „Het Baafje". Verkoopmiddag Welfare-artikelen Gezien de geringe opkomst tijdens de verkoopmiddag in het Open Huis, vrijdagmiddag, was de opbrengst lang niet gek. Bruto was het onge veer 1000,—. Het bijzonder mooie weer was waarschijnlijk debet aan deze voor het Rode Kruis ongebrui kelijke matige belangstelling. .Men realiseert zich vast niet dat dit door zieken, minder validen en hoog bejaarden gemaakt wordt. De leef tijd van de laatste groep varieert van 80 tot 93 jaar. Er was weer een grote verscheiden heid aan artikelen. Het doorstopwerk viel op en dat vinden de meeste van hen welke door het Welfarewerk be reikt worden wel het leukste en fijn ste om te doen. Sommigen van hen kunnen niet anders en tenslotte gaat het erom dat zij prettig bezig zijn. Uitslagen van attralkties Hier volgen uitslagen van de diverse attrakties. Het aantal stuiters was 399 stuks. 400 was tweemaal gera den en dus moest geloot worden. Uit eindelijk werd mevr. Jansen-Kees- man de gelukkige en mocht de speel goedhond in ontvangst nemen. Een eerste prijs (tafelkleed) werd gewon nen door mevr. Docter, de 2e prijs ging naar mevr. Eekhof (De Blom hof), de derde prijs (broodmandje) kwam in het bezit van mevr. De Jong uit De Loet en vierde prijs (een sierfles) mocht mevr. v. Santen mee naar huis nemen. MMK HET UVN MET ONZE NIEUWSTE VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO voor expositie van werk van verpleegden Voor de expositie van werk, vervaar digd door verpleegden van het Psy chiatrisch Centrum „St. Willihrord", in het kader van creatieve handvaar digheid en arbeidstraining bestond grote belangstelling. Zelfs boven ver wachting. Er waren avonden bij, dat niet minder dan 250 bezoekers de ten toonstelling, ondergebracht in het Corneliuspaviljoen, kwamen om te kijken. Niet alleen uit Heiloo maar ook velen van elders. Alhoewel dat niet het voornaamste doel was, er werd van de tentoongestelde werken veel verkocht en er volgden ook nog vele bestellingen. Voor hen, die bij dit soort werk be trokken zijn, leiding en verpleegden, ook bijzonder verheugend. Er is gevraagd om ieder jaar zo een tentoonstelling te houden. Daarover is nog geen beslissing genomen. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Iedere vrijdagmorgen kan men terecht in „De Rank" Vorige vrijdagmorgen is het informa- te-centrum - vakaturebank van start gegaan. Vorige week woensdag schreven we uitvoerig over het doel van deze va kature-bank. Elke start kan moeilijk zijn, ook hier, want de belangstelling was nog niet groot gezien de plm. 130 werklozen welke in Heiloo geregis- streerd staan. Overwin uw drempelvrees en stap binnen, op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur, in „De Rank", bereik baar vanaf de Kennemerstraatweg 83, en vanaf de Heerenweg. Het se- kretariaat van de contactgroep is gevestigd bij de heer S. Tameling, Tormijen 115, tel. 32747. Maandagmiddag waren de kinderen uit Tiger's Bay en New Lodge te gast bij de Bowling Heiloo wpar ze aller hartelijkst werden ontvangen door Dick Hommes. Er werd gebowld dat het een lieve lust was maar ook de limonade en de heerlijke hapjes gin gen er in als koek. De kinderen, die nog nooit in hun leven een bowlingbaan hadden gezien genoten zichtbaar. Na afloop be dankte één van hen de heer Hommes voor de genoten gastvrijheid en met een driewerf „hoera" van de hele groep werd deze korte maar krach tige speech besloten. Ook de heer C. Sanders bedankte de heer Hom mes voor de fantastische ontvangst. Voor de kinderen vertrokken ruim den ze met hun leiders alles weer netjes op. Zelfs de bezem en het stoffer en blik kwamen er aan te pas. „Geweldig gewoon", aldus dhr. Hommes die het hele gebeuren met intens plezier had aangekeken. „Die kinderen hebben zich hier heerlijk kunnen uitleven." van 15 tot en met 22 mei Onze medewerker, de heer N. Ma- jolée, is van 15 tot en met 22 mei niet bereikbaar. Men gelieve in deze periode geen kopij etc. door te geven aan zijn adres maar rechtstreeks naar drukkerij Uitkijkpost in de R. Hondsbosschelaan 22, tel. 30175. Tot 17.00 uur. op woensdag 19 mei te bezichtigen Nadat aan de toren en het Witte Kerkje grondige herstelwerkzaamhe den werden verricht kan het kerk gebouw weer gebruikt worden. Op woensdag 19 mei vanaf 8 uur kan men de toren (gemeentelijk eigen dom) en het kerkgebouw (van de Hervormde Gemeente) bezichtigen. Deze partiële restauratie van dit Rijksmonument wordt mogelijk ge maakt door een initiatief van de zijde van het college van burgemeester en wethouders van Heiloo en dank zij een door de gemeenteraad beschik baar gesteld krediet (van ongeveer 200.000,— De weer in gebruikstelling zal wor den opgeluisterd door orgelspel van de heer J. Haringa. Na afloop wordt koffie aangeboden in het nabijgelegen Herv. Centrum „De Rank" aan de Kennemerstraat weg. Op zondag 23 mei weer dienst in het kerkje Na de vele maanden dat men in de Kruiskerk kerkdiensten hield, kun nen kerkgangers van het Witte Kerkje op zondag 23 mei weer een dienst bijwonen in hun kerk. Voor ganger is ds. Ph. Ouwendijk met zang van het dameskoor, o.l.v. de heer P. Kist. De aanvang van de dienst is 10 uur. Door de K.N.Z.B., C.R.M. en de N.B.B.Z. zijn er vier zwembaden in Nederland aangewezen voor een ex periment waarbij het A- en B-zwem- diploma in één keer zullen kunnen worden behaald. De zeer gunstige resultaten bij het diploma-zwemmen in Het Baafje hebben tot deze uit verkiezing geleid. In onze eerstvol gende Uitkijkpost komen we hier na der op terug. The children from Tiger's Bay and New Lodge with their Irish and Dutch leaders. tussen Heiloo en Limmen De voorbereiding van do aanleg rio lering langs de Westoiweg. tussen Slootenslaan en de grens met de ge meente Limmen, de Korte Kapcllaan en de Runxputteweg tussen Kapel laan en de grens met de gemeente Limmen, bevindt zich in een verge vorderd stadium. Een gedeelte van de leidingen zal in particuliere grond komen te liggen. O]) dinsdag, 25 mei 1976, des avonds 8.00 uur, wordt u in de gelegenheid gesteld om in do bovenzaal ran de sporthal 't Vennewater kennis te ne men van de plannen. lldNBMj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1