(7 FA. J.J. PANTEKOEK, ing HEILOO BLIJFT BOUWEN IN EIGEN TEMPO makelaardij SEATTLE'S SINGLES tl bolten iohn bolten meubelen i I I I ^geihandel ^Alkmaar IEUWSBLAD VOOR HEILOO dlél'lQ I I I Herman Kwaad makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot guus van der linden bloemsierkunst Velen waren bijeen in het gerestaureerde Witte Kerkje Feest van O.L. Vrouw ter Nood Het Witte Kerkje is (weer) mooi Bowlingclub Heiloo 65 kan nog enkele leden opnemen Grandioze openingsstunt „Home Floor" in Mallevoort HEB JIJ ZE AL De 22 originele in handige box a f 3.95 per stuk. 'Wij zijn specialism in Uitmaken vaneetkoeken in vecsckiffmé maten en vormgevingen.Ook op ketgeM van massief eiken stoeien zijn wij zeer ruim gesorteerd. Wikt u een massief 'eiken eetkoek én kunnen wij u adviseren eens te komen kjken in de siiowrm. AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" Opening Boetiek „Second hand" kinderkleding Kollekte Nederlandse Rode Kruis REINIGINGSDIENST GEMEENTE HEILOO BEKENDMAKING DELFTS BLAUW winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo tel. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 KNOPEN KIEZEN KOOMEN Conflict De Foresters en B.S.C. Heiloo in openbare raadsvergadering 25 juni The White Spots presenteren zich Mevr. J. G. H. Hollander-Lier veelzijdige vrouw MIEN kan het weten BOWLING HEILOO AFVALSTOFFEN Met ingang van I juni a.s. zijn wij verhuisd Ons nieuwe adres is: .HAVERCAMPLAAN 5 HEILOO o®/ ASSURANTIEKANTOOR R. M. BOSON AANMELDINGSFORMULIER Basket-ballvereniging „THE WHITE SPOTS' 197( 34e JAARGANG NO. 6 26 MEI 1976 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 pit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Lirhmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 'uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent excl. BTW I Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tei 30815 ALTIJD IETS APARTS voor al uw bloemwerk van corsage tot corsowagen kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Veel waardering voor gemeentebestuur Rijksdienst hield financiële pot gesloten De president-kerkvoogd van de Her- Vormde Gemeente kon woensdag avond velen welkom heten in het ge restaureerde Witte Kerkje. Daaron der waren vele gemeentebestuurders, zoals burgemeester H. Hoekstra met echtgenote, vertegenwoordigers van het Interkerkelijk Pastoraal Beraad en van de dienst van openbare wer ken van de gemeente Heiloo en zij die laan de restauratie meewerkten. Dank aan uitvoerders Wand- en vloertegels. Plavuizen. Op$n haarden v.a. 1398.- geh. compleet Zilvcrstr.1* Tel 072-10892 hel goedkoopste adres in Nederland IjDhr. Hoogkamp greep in zijn wel- (jkomstwoord nog even terug op de ('restauratie van toren en kerkgebouw, Ivan 1964-'66 en de gebreken die om ■voorzieningen vroegen, in 1971. Door Igebrek aan middelen kon de Rijks- I dienst voor Monumentenzorg geen I toezegging voor subsidie geven. Dhr. (Hoogkamp releveerde de grote fi- (nanciële medewerking van het ge- meentebestuur van Heiloo. I „Het gevolg is dat dit Rijksmonu- Jment weer voor langere tijd, hopen ■wij, in goede staat is gebracht. Wij 1 menen, dat u hier, ofschoon wel in (hoofdzaak, toch niet uitsluitend de (Hervormde gemeenschap een dienst (heeft bewezen, maar de gehele be- (volking van Heiloo, gezien de can- trale plaats welke dit historisch ge- (bouw in de gemeente inneemt," aldus de heer Hoogkamp. f57 ,U3ü Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 De president-kerkvoogd bracht dank aan de uitvoerders van het restaura tiewerk wat ongeveer vier maanden in beslag heeft genomen. Speciaal wel de hoofdaannemers de heren A. en J. de Geus (Heiloo). Verder de firma's Bolten (schilderwerk! en Pantekoek (elektrische voorzienin gen) en het architectenbureau Rap- pange te Amsterdam. Het grote probleem van bescherming tegen vocht en weersinvloeden werd begeleid door de heer W. Scheenloop, adviseur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Voor het pleister werk inwendig in het kerkgebouw en de beschermende lagen op toren en kerkgebouw buitenwerks zijn, op aan wijzingen van deze specialist speciale systemen en materialen toegepast. Zeer verheugd over het resultaat Burgemeester H. Hoekstra toonde zich zeer verheugd over het resultaat van de restauratie. Dhr. Hoekstra wees op de belangrijkheid van dit Rijksmonument, een centraal punt in de gemeente en als tegenhanger van het nieuwe „Winkelhof 't Loo". Dhr. Hoekstra uitte kritische opmerkin gen aan het adres van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, die de fi nanciële pot gesloten hield. Hij acht te dit zeer teleurstellend, daar Hei loo slechts over vier monumenten beschikt, waarvan het Witte Kerkje ongetwijfeld het waardevolste is. Ds. Ph. Ouwendijk uitte zijn dank baarheid over de restauratie. De pre dikant wees er op dat door de eeuwen heen het kerkgebouw in gebruik is geweest voor de verkondiging van het evangelie. Voor de reformatie door Rooms-Katholieken. Ds. Ouwendijk had veel waardering voor het werk van de Kerkvoogdij en speciaal wel voor de huidige presi dent-kerkvoogd de heer H. J. Hoog kamp, die in zijn 16-jarige ambspe- riode voor de twee maal een kerk restauratie leidde. Na deze toespraken en het wat meer van nabij bekijken van de restaura tie-resultaten togen velen naar het Hervormd Centrum „De Rank" om, onder het genot van een kopje koffie, nog wat na te praten. met Mgr. Th. H. J. Zwartkruis, bisschop van Haarlem Lichtprocessie door Kapelbos A.s. zondag 30 mei viert Kapel we derom met veel luister zijn jaarlijks feest van O.L.Vrouw ter Nood in tegenwoordigheid van Mgr. Th. H. J. Zwartkruis, bisschop van Haarlem. De Eucharistievieringen in de grote Bedevaartskerk vinden plaats om 7.30, 9 en 11 uur. Deze laatste Vie ring wordt opgeluisterd door het be kende jeugdkoor Kariko en zijn com bo o.l.v. br. Avitus Klerks. Vanaf 12 uur tot 20 uur wordt er onafgebroken gebeden in de Genade kapel. Om 15 uur wordt daar een plechtig Lof gecelebreerd. Tegen 20 uur 's avonds trekken hon derden pelgrims naar de grote Be devaartskerk waar de bisschop van Haarlem de hoofdcelebrant is bij een plechtige Concelebratie. Monseigneur zal ook de predikatie houden. Het Gemengd Koor van de Sint Pan- cratiuskerk uit Castricum zingt o.l.v. J. W. Hoogland de Missa Pontificalis van Perosi. Onmiddellijk na deze plechtigheid trekt de grote Lichtprocessie door Kapelbos, die besloten wordt met het gezamenlijk zingen van het Credo en de zegen van de bisschop en alle aan wezige priesters. Een groep studenten van de Amster damse Filmacademie zullen trachten een film van dit feestelijke gebeuren te maken. En dus: geen fietsen meer tegen het kerkgebouw De toren en het Witte Kerkje zijn voorzien van een kostbare bescher mende verflaag. Het Witte Kerkje is (weer) mooi! En dus: geen fietsen meer tegen het kerkgebouw! Bescha diging van deze verflaag dient ver meden te worden, omdat, als gevolg van beschadiging weer vochtinwer- king en algvorming kunnen optreden. Rechts van de westelijke hoofdingang (links van de zuidelijke ingang) zijn een aantal rijwielstandaards ge plaatst. Voor zover deze standaards bezet zijn wordt men verzocht de fietsen te plaatsen tegen de binnen kant van de lage muur welke het kerkterrein omzoomt. Voor de „Bowlingclub Heiloo 65" die elke donderdagmiddag van 14-17.30 uur speelt in de Bowling Heiloo aan de Kennemerstraatweg kunnen zich nog enkele dames, heren of echtpa ren aanmelden. Wanneer u de aan vallige leeftijd van 65 jaar hebt be reikt en reikhalzend uitkijkt naar een verschrikkelijk gezellige middag kom dan eens gauwkijken op zo'n club middag. Men kan u er hier verder alles over vertellen. Op 12 juni openen de gebrs. C. en J. C. Schroder een doe-het-zelf-zaak in Mallevoort met een leuke ope ningsstunt. Naast parachute-springen zullen er reklame-vliegtuigjes boven Heiloo cirkelen en voor de nieuwe zaak zal een discotheek voor de no dige feestmuziek zorgen. In deze doe-het-zelf-zaak zal men al lerhande artikelen zoals bijv. sanitair, ijzerwaren, verf, verlichtingsartike len e.d. direkt van de fabriek betrek ken. The Home Floor B.V. is het 2de filiaal van de gebrs. Schroder. Zij hebben een zaak in Amsterdam en een filiaal in Heerhugowaard. Wij komen hier nog op terug. VAN AOSTASTRAAT 28, HEILOO - TELEFOON 31316 -!1 TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-30294 Op dinsdag 1 juni a.s. 's middags om 2 uur openen Nelly Kouds taal en Trudy Dukker een boetiek voor „Se cond hand" kinderkleding aan De Hoghe Weijdt 20. Voor elk kind is er een openingsver rassing. Men kan bij deze boetiek elke dins dag- en woensdagmiddag terecht van 2-5 uur voor het inbrengen en ver kopen van kinderkleding van 1-15 jr. kennemerstraatweg 231 heiloo tel.072-34966 t.o.Wiilibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND Het Rode Kruis vraagt u dit jaar mee te bouwen aan al die vormen van hulpverlening voor tal van groe pen- slachtoffers, wier lot zonder de inzet van tienduizenden Rode Kruis- vrijwilligers veel moeilijker of hele maal niet te dragen zou zijn. Dat zijn niet alleen de hulpelozen, die zijn getroffen door oorlogen, konflikten of natuurrampen, maar vooral ook chronische zieken, voor het leven ge- handikapten en plotseling gewonden. Als eerste hulp-organisatie springt het Rode Kruis voor al die mensen in de bres, ongeacht de politieke overtuiging, religie, ras of de afkomst van de slachtoffers. Het thema voor deze inzameling luidt dan ook: „Bouw mee, geef zoveel u kunt Van 24 mei tot 6 juni komen vrij willige kollektrices en kollektanten aan uw deur en kunt u ook meebou wen door met gulle hand te geven. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op Hemelvaartsdag, donderdag, 27 mei 1976, geen huisvuil zal worden opgehaald. Het huisvuil zal in de betreffende wijken worden opgehaald op vrijdag, 28 mei 1976. Op 2e Pinksterdag, maandag, 7 juni 1976, wordt geen huisvuil opge haald. Het ophalen van het huisvuil in deze wijken wordt verschoven naar maandag, 14 juni 1976. Burgemeester en Wethouders van Heiloo, H. Hoekstra, burgemeester P. H. J. van Loon, secretaris. handgeschilderd Een waardevol geschenk in Kunsthandel Heerenwea 211 Heiloo. Telefoon 31166 m IlidNBMi kun je uit de grootste kollektie in Heiloo bij Koomen Modes. Ze hebben er ook alle fournituren zoals gespen, garnering, voering, tussenvoering, ritsen (ook hele grove), applicaties, ceintuurs, sjaals, enz. Het is echt te veel om op te noemen. En als je iets leuks haken of breien wilt of iets van handwerken, nou dan moet je toch eens gaan kijken. Er zijn nieuwe breigarens voor zomer en lente! Hardstikke goed! Ga ook eens naar modes - textiel - handwerken - wol v. Aostastraat 9 - Heiloo Om aan de onverkwikkelijke situatie tussen het bestuur van de s.v. De Foresters en de nieuw gevormde ver eniging B.S.C.H. een einde te maken heeft het college van B. en W. be sloten deze zaak in alle commissies aan de orde te stellen. Tijdens de eerstvolgende raadsverga dering op 25 juni zal deze kwestie in het openbaar behandeld worden. Maandagavond, 17 mei 1976, zijn een aantal enthousiaste mensen erin ge slaagd het basket-ball in Heiloo van de grond te krijgen. Er is een voorlopig bestuur gevormd ten huize van de heer Sibilo, één van Neêrlands meest prominente spelers uit het basket-ball verleden. Van dat voorlopige bestuur maken de volgende mensen deel uit: H. R. Sibi lo (oud-international), Pastoor van Muijenweg, voorz.; D. de Scally, Ter- mijen 99, secr., P. Borst, De Kande laar 94, penn.m.; W. F. Seppenwolde (oud-international), Mariënstein 146, kontaktman Ned. Basket-ball Bond, tevens jeugdtrainer; mevr. M. v. d. Meulen, Vredenoord 165, wedstrijd- secr.J. Kroon, Vredenoord 86, be stuurslid. Het is verheugend dat reeds meer dan 60 mensen, verdeeld over uiteen lopende leeftijdscategorieën, zich heb ben aangemeld als lid van deze nieu we vereniging. Deze mensen wordt een inschrijfformulier toegezonden. Voor hen, die het grote nieuws rond om de nieuwe basket-ballclub nog niet hebben vernomen, wordt onder staand inschrijfformulier toegevoegd. Gaarne binnen een week toezenden aan de secretaris. Om kennis te maken met onze bas- ket-ballvereniging worden binnen kort basket-ball-instuiven gehouden onder zeer deskundige leiding. Mensen uit Heiloo en omgeving, grijpt deze kans om zo'n prachtige sport te bedrijven. Op Plotseling op 49-jarige leeftijd overleden 49-jarige leeftijd is plotselipg overleden de veelzijdig werkende vrouw, mevrouw J. G. H. Hollander- Lier. Niet alleen veelzijdig, maar ook hardwerkend, met weinig woorden. Haar trok het beroep van onderwij zeres en later in velerlei functies kon zij daar een dankbaar gebruik van maken. Eén onzer relaties zei ons: „Het was een vrouw met enorme ca paciteiten." Een kort resumé willen we hiervan geven. Mevr. Hollander was indertijd voorzitster van dé Hervormde Vrou wenvereniging, zes jaar lang leidde zij de zondagsschool, nam deel aan het werk van de Jeugdkapel van de Herv. Gemeente, voorzitster van het Overlegorgaan tussen de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk en voorts werkte zij mee in nog an dere organen. Nog op zaterdag 8 mei had zij een werkzaam aandeel in het werk van de Jeugdkapel, de Rommelmarkt, ten bate van het Medisch Kindertehuis „St. Antonius" te Bakkum. Ook trok haar de politiek en was zij, tot en met 1974, secretaresse van de afdeling Heiloo van de Partij van de Arbeid. Gezien haar werk op velerlei terrein was de belangstelling bij haar uit vaart bijzonder groot. De sober ge houden uitvaart werd geleid door ds. Ph. Ouwendijk. Op verzoek van de overledene waren er geen bloemen gezonden. Zondag herdacht ds. Ouwendijk in de kerkdienst mevr. Hollander. Zij was al eens eerder in de In de raadsvergadering van vrijdag avond jl. werd de Verstedelijkings- nota onder de loupe genomen en het was te begrijpen dat de raadsleden bepaald niet stonden te juichen over de plannen van de minister. Alleen al het woord „verstedelijking" heeft hen als rechtgeaarde Heilooërs extra waakzaam gemaakt voor wat er straks of in de toekomst boven ons hoofd zou kunnen komen te hangen. De heer J. Pieters zei o.a. de ziens wijze en de conclusie van het college, dat positief wil meewerken aan de plannen van de minister, bepaald niet te kunnen delen. „Tot op bepaalde hoogte kunnen we ons met de inhoud van deze nota verenigen maar we willen ons liever vasthouden aan het provinciaal streekplan zoals het er lag. Het provinciaal bestuur moet weten dat wij achter haar plannen blijven staan". Drs. J. Roelofs meende dat een on derzoek ddor het provinciaal bestuur zou kunnen uitwijzen dat de bouw plannen van de minister voor Heiloo niet eens nodig zijn. „De soep zal wel niet zo heet gegeten worden als ze wordt opgediend. Wij vinden de visie van het college over de uitbrei ding van dit dorp een gezonde visie. Een getal van 1.000 woningen in de toekomst spreekt ons wel aan". De heer Ch. J. Vahl voorzag een planologische ramp als de plannen van de minister doorgang zouden vin den. „Waar blijf je met de variatie in het landschap. Het zou één grote pannekoek van woningen worden in Kennemerland. 6000 Woningen in on ze omgeving betekent ook 6.000 au to's. Wij zullen natuurlijk mee moe ten werken maar laten we dit zo ge temporiseerd mogelijk doen." Mr. L. J. A. van Dantzig vond het we! begrijpelijk dat er woningen zou den moeten komen omdat we met zoveel mensen op een klein stukje land zitten. „We zullen deze zaak uiterst zorgvuldig moeten bekijken. De cijfers van de Provincie en het Rijk liggen hierover nogal uiteen. Al leen woningen als ze werkelijk nodig zijn maar liever niet hier. In Limmen gaat men nu wel akkoord met 2.000 woningen maar daar speelt de angst mee om straks, bij een te laag inwo nertal, geen zelfstandige gemeente te kunnen blijven". De heer A. J. M. ten Hoope zag het ook niet zitten om mee te werken aan de plannen van de minister. Hij had zo zijn twijfels over de zorgvul digheid waarmee deze nota was op gesteld. Eigen tempo „Daar zit je dan als college met de Verstedelijkingsnota" aldus burge meester Hoekstra. „Het is onze aard om de zaak positief te benaderen. We hebben begrip voor de problemen waar de regering mee zit. Er zijn veel mensen die een plaats moeten vin den. De mensen willen ook in het westen blijven wonen. We onderken nen de problematiek maar de minis ter moet niet denken dat we ruimte hebben voor mensen van elders. Wij willen blijven bouwen in ons eigen tempo en tot een maximum van 1.000 woningen. Ook wij zijn niet verrukt over deze notai die vol tegenstrijdig heden zit. Er zullen Vast wel andere gemeenten zijn zoals bijv. Limmen, die perspectieven zien. Dat is een zaak die de minister uit mag zoeken. Daar is hij mans genoeg voor. We hebben net een brochure in de bus gekregen waarop staat „U spreekt, de minister luistert". We zullen de minister van ons gezamenlijk stand punt op de hoogte brengen". Groepslessen Volksmuzieksehool De Volksmuziekschool ontvangt een extra subsidie van 25.000,i.v.m. een omschakeling van individuele- naar groepslessen. De heer A. H. Hoogland wilde namens zijn fraktie graag weten waarom tot groepslessen werd overgegaan en hoe de gevolgen zouden zijn voor de docenten. Burgemeester Hoekstra kon hierom trent meedelen dat alle muziekscho len deze weg opgaan omdat groeps lessen voor de kinderen een betere benadering zijn dan individuele les sen. Ook voor de docenten zal deze omschakeling geen gevolgen hebben omdat het allemaal zeer geleidelijk en voorzichtig zal gaan. Er zullen ze ker een aantal individuele lessen overblijven en men zal meer leerlin gen kunnen toelaten dan nu het ge val is. Mr. L. J. A. van Dantzig wilde voor één keer benoëmd worden tot amb tenaar van de burgerlijke stand ter gelegenheid van het huwelijk van zijn zoon en schoondochter. De raad had geen bezwaar. Voor uw ROOT hoogeweg72 - heiloo-tel.02205-1541 Mevrouw C. G. Stikkel-Sigling maak te een afkeurende opmerking aan het adres van wethouder J. Bolten omdat hij op 3 mei de eerste bal had ge worpen bij de B.S.C.H. Zij vond deze daad niet in overeenstemming met de objectieve houding van de raad. De heer J. Pieters vond dit nogal overtrokken. „Als je zo'n verzoek weigert neem je ook een standpunt in". Burgemeester Hoekstra meende dat ook wethouder Bolten recht had op een stukje persoonlijke vrijheid. Het ging om een persoonlijk verzoek. Eerste vrouwelijke schoolhoofd in Heiloo Met ingang van 1 augustus a.s. is mej. M. E. Dogterom benoemd tot hoofd van de zesde openbare lagere school. Door deze benoeming heeft Heiloo zijn eerste vrouwelijke school hoofd gekregen. Nieuwe bouwplannen goed ontvangen De nieuwe bouwplannen in Zuid-West waarmede men binnenkort een aan vang hoopt te maken zijn door de raad goed ontvangen. In deze plan nen (Boekenstein en Baetenburg) zijn in totaal 64 woningen in de wo ningwetsfeer, circa 143 premiever koop en circa 60 vrije-sector wonin gen geprojecteerd. Alhoewel de bere keningen gebaseerd zijn op gelijktij dige uitvoering van beide plannen zullen eerst het gehele plan Boeken stein plus 28 bijzondere wooneenhe den in plan Baetenburg worden gere aliseerd. De heer Hoogland sprak namens zijn fraktie over een harmonische verde ling van de diverse soorten woningen. Op zijn vraag hoe het zat met de speelruimte voor de kinderen kon wethouder Bolten hem geruststellen. Er komen zelfs 3 speelplaatsen voor de kinderen en ook een veldje voor de rijpere jeugd. Het vele „blik" zou de heer Hoogland evenals de heer Pieters graag opge borgen zien in autoboxen. Wethouder Bolten zei dat er voldoende ruimte was om autoboxen te bouwen. De heer J. H. Zoon vond het jammer dat er in deze nieuwe plannen weer zo weinig mogelijkheden zijn voor mensen die zelf met een architect willen komen. „Hier is erg veel vraag naar". Burgemeester Hoekstra gaf toe dat hier in Boekenstein maar 6 mogelijk heden voor zijn en straks in Baeten burg wellicht ook 6. „Het is een ruim plan met veel groen en met yoor elck wat wils. We kunnen niet alles heb ben". Aanguloten bij derl. Bond Op ons nieuwe kantoor bent I. van harte welkom. GARANTIE VOOR ZEKERHEID Een goed en eerlijk advies voor ai uw verzekeringen en hypotheken. Te gek, mensen. Ondergetekende Naam en voorletters: Geboortedatum: Adres: Woonplaats: meldt zich aan als lid van basket-ballvereniging „The White Spots' Formulier s.v.p. inleveren op: De Kandelaar 94 (dhr. Borst).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1