□rchipLDn 2^Püéskr2g expositie Skpknm joh n botten massief eiken meubelen Hearing van „Zuid"- bewoners druk bezocht Tennispark ,Het Venne water' bijna gereed CH makelaardij STAATSLOTERIJ CPtJÉi NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Vele vragen over aan te leggen riolering Opening door burgemeester Hoekstra Zomers trend-pak met 'n Plus tf*elhandel y°Alkmaar 4si0Pr IBP' kenr kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel 30815 DELFTS BLAUW p Complete massief'eiken skapkaiuccs léken wij tui ook tentoon gestdef in skowcoom. Compleet met toilettafels, spiegds.naektkastjcs, ünnaikasien enz'. 'De kakten kannen vooc ieefece mateas opmaat gemaakt woeden. Komt u gewoon eens even kijken in onze skowcoom in Jmo. REINIGINGSDIENST GEMEENTE HEILOO BEKENDMAKING makelaardij onroerend goed, assurantiën. h.donkersloot winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo tel. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Boetiek „Second hand" kleding schot in de roos Meisje van 19 jaar dodelijk verongelukt Geslaagd A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 648e loterij DINSDAG 8 JUNI a.s. R00D-WIT-BLAUW K00MEN Visseizoen weer begonnen Maatregelen nemen tegen vervuilers Rijwielpad in ere hersteld (2) Receptie pastoor J. A. M. Schmidt Nu Unique in de lucht Laat het sombere weer u niet te pakken krijgen BOWLING HEILOO E'TIP VOOR VADERDAG: 6 Scotch Dynarange Cassettes f 27.90 f 38.90 J. J. PANTEK0EK, ing. Voor de tweede maal grote brand in korte tijd Bij brand bellen 5x3 (33333) Medewerker niet bereikbaar „Eensgezindheid" gaat op verschillende plaatsen in het dorp spelen Funktieverdeling nieuw C.D.A.-bestuur Heiloo AANMELDINGSFORMULIER Christen Democratisch Appèl, afd. Heiloo I JUNI 1976 34e JAARGANG NO. 7 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torénlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW I Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies A r x Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Vrijdagavond 11 juni a.s. zal de ope ning en overdracht plaatsvinden van het splinternieuwe tennispark „Het .Vennewat er" nabij de sporthal, be officiële opening zal verricht wor den door burgemeester II. Hoekstra. Fen geweldige aanwinst voor Heiloo waaraan momenteel de laatste hand gelegd wordt door het aannemings bedrijf Zonneveld-Domisse B.V. Het tennispark- omvat 6 prachtige lunststofbaneri ran pol plastic die het gehele jaar te bespelen zijn. Mot de initiatiefnemer. Piet Zonneveld, di recteur van P. J. Zonneveld B.V. zijn we vast een kijkje gaan nemen. We hebben door het „nu nog" rulle zand gedwaald, de prachtige kunststofba- nen bekeken en gevoeld hoe veer krachtig het poiplastic is. We heb ben de hekken gezien die zo zijn ge plaatst. dat je vanuit de kantine een leuk overzicht over do velden hebt. de beplantingen, die op en tegen een schuinoplopende wal zijn geplaatst van 1.20 m hoog zodat men over één jaar al van-de wind geen hinder meer zal hebben. Ondanks een zeer gede gen grondbewerking vooraf heeft in en kans gezien om dit tennispark met riolering, gas, electra, water en afvoer binnen 3 maanden tijd gereed tc krijgen. De noodkantine, twee bouwketen die voor dit doel werden afgestaan door Vos' Bouw- en Exploi tatie Mij., werden verplaatst en ge bruiksklaar gemaakt. Straks als de nieuwe kantine op een verhoging vlak bij hel ccntercord w ordt gebouwd zal er op de huidige plaats een speel weide verrijzen. Een werkelijk prachtig tennispark waarvan zo'n 450 leden van de nieuw opgerichte tennisvereniging gebruik zullen kunnen maken. Gelukkig is er nog voldoende ruimte voor een verdere uitbreiding van dit park. Er staan nl. nu al weer 300 mensen op de wachtlijst. Ons ge meentebestuur, dat zeer sport-min- ded is, zal met een verdere uitbrei ding straks wellicht weinig moeite hebben. Het aannemingsbedrijf P. J. Zonne veld B.V. legde o.a. het grote par keerterrein aan voor de sporthal dat nu ook voor het tennispark benut zal kunnen worden. Zij verzorgden het grondwerk en de beplantingen voor het Baat je en tevens voor fase 3, 4, 5 en 8 van het grote recreatieplan langs de Omloop. handgeschilderd Een waardevol geschenk in Kunsthandel Heerenweg 211 Heiloo. Telefoon 31166 /- /- /r kennemerstraatweg lil heiloo tel.07Z'349bfe t.o.Willibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op 2e Pinksterdag, maandag, 7 juni 1976, geen huisvuil zal worden opgehaald. Het ophalen van het huisvuil in deze wijken wordt verschoven naar maandag, 14 juni 1976. Burgemeester en wethouders van Heiloo, H. Hoekstra, burgemeester P. H. J, van Loon, secretaris." i roeneweg-bewoners voelen zieh aehtergestelcl De door het gemeentebestuur geor ganiseerde hearing over de plannen riolering aan te leggen in een zuide lijk deel van onze gemeente, werd druk bezocht. Zeker wel een 60-tal belangstellenden en belanghebbenden i waaronder een 6-tal dames waren naar de zaal van de sporthal geko men. De wethouder van openbare werken de heer J. Bolten leidde de bijeenkomst, gesuccondeerd door de ambtenaren de heren J. Weber, W. J. Tieleman en C. J. J. M. Schouten. Duik in het verleden Wethouder Bolten ging in zijn ope ningswoord even terug naar 1923. Toen het „bollendorp" nog in 't don ker zat. Er was in dat deel van Hei loo geen waterleiding, geen elektrici teit maar ook geen gas. Een deel kreeg de afgelopen jaren riolering, de laatste delen van „Zuid" zullen de komende jaren, in drie fases, worden aangesloten op het centrale riole ringsstelsel. Daar een deel van het aan te leggen rioleringsnet in particuliere grond moet komen te liggen zei dhr. Bolten hierover: „We hebben elftaar nodig. Er zijn weinig alternatieven. Het is een zuiver technische zaak. Bij de uitvoering van dit rioleringsplan zijn we volledig afhankelijk van u." De wethouder zei voorts dat de rio leringswerkzaamheden in drie fases zullen worden uitgevoerd en dat het de gemeente ongeveer 400.000, gaat kosten. De aanleg betreft het gedeelte van de Westerweg tussen de Slootenslaan en de grens met de gemeente Limmen, de Korte Kapel laan en de Runxputteweg tus sen de Kapellaan en de Runxputte weg tussen de Kapellaan en de grens met de gemeente Limmen. De lengte van dit nieuwe net is 1.7 km en er kunnen ongeveer 50 woningen op aangesloten worden. .UdNBMl Fortex - mode met 'n Persoonlijke Plus lieren-on uniorkleuino Heiloo-Stationsweq 61 tel.:02200-30060 Vrijdagavond koopavond s' Zaterdags tot 6 uur geopend s'Maandags gesloten Zilverltr 1-"T«I 072 (0892 het goedkoopste adres in Nederland Kosten van aansluiting 415. Aan de hand van een tekening liet de adjunct-directeur van de dienst van openbare werken, de heer Weber, de aanwezigen zien hoe ongeveer het rioleringsnet gaat lopen. Op de Wes terweg en de Runxputteweg aan de westzijde. Daar de bermen langs deze wegen smal zijn werd een beroep ge daan op de eigenaren van de betrok ken percelen, de riolering in hun eigendom te' leggen. De gemeente wil de grond niet in eigendom nemen, al dus de heer Schouten. Een regeling wordt voorgestaan vol gens het zakelijk recht. Eventuele schade aan beplanting, erfafseheiding etc. zal volledig door de gemeente worden vergoed. Vanaf het riool tot en met 1 meter in het eigendom van het aan te slui ten perceel, zijn de kosten 431, en voorts nog, voor eigen rekening, de kosten van het zgn. kontroleputje tot de woning. Een aantal aanwezigen toonden zich nogal verbaasd over deze 431, elders (in Alkmaar) zou het slechts 175, zijn, wat de betrokken amb tenaren ongelofelijk voorkwam, om dat zij geïnformeerd waren over be dragen in andere gemeenten. Dhr. Weber deelde mede, dat het de bedoeling was om in september met de werkzaamheden te beginnen, en dat gerekend wordt op een werktijd van 13 weken. Dit gezien de belangen van tuinders die schade zouden kun nen lijden door grondbemaling. Het bleek dat voor een andere groep, de bollenkwekers, het beter was eerder te beginnen. Boerderij verkopen om de aansluitingskosten te betalen De bespreking over zo'n zakelijk on derwerp werd soms „opgeluisterd" door geestige interrupties. Er zijn woningen die ver van de weg afstaan, dat betekent naast het genoemde be drag van 431, voor iedereen, hoge kosten van aansluiting op het hoofd- net. Het deed één der aanwezigen de opmerking maken: „Het zou wel eens kunnen betekenen dat je je boerderij moet gaan verkopen om de aanslui tingskosten te betalen", wat nogal wat hilariteit veroorzaakte. Daartegenover waren er de nogal emotionele opmerkingen van één der vrouwelijke aanwezigen, bewoonster van de Groeneweg. „Waarom komt er niet tegelijkertijd riolering aan de Groeneweg? Wij worden altijd ach tergesteld." Haar werd geadviseerd zich te wenden tot het gemeentebe stuur. Wethouder Bolten zei dat nu eenmaal dit bedrag gepland werd voor de voorgestelde rioleringswerk zaamheden. „De gemeente moet de beschikbare gelden over tal van za ken verdelen." Praat niet meer over onrendabele gebieden! Daar de wethouder een paar maal gesproken had over onrendabele ge bieden en dat één der bezoekers blijk baar nogal dwars zat riep hij dhr. Bolten toe: „Praat niet meer over onrendabele gebieden. Hoe staat het dan wel met het centrum van de ge meente waaraan zoveel gemeentelijk geld besteed wordt?" Spreker kreeg met deze opmerking zelfs de handen op elkaar. Het was een goede bespreking, waar aan velen deelnamen en dat onder het genot van gemeentelijke kopjes koffie die werden geserveerd. N.M. Gistermiddag vond de opening plaats van de „Second hand" boetiek „Encore" aan De Hoghe Weijdt 20. Het idee van Nelly Koudstaal en Trudy Dukker om met oen 2e hands boetiekje voor kinderkleding van 1-15 jaar te beginnen bleek een schot in de roos te zijn. De belangstelling was dan ook overweldigend. Er werd kle ding gekocht en ingebracht en in het kleine boetiekje, dat voorlopig nog even in het woonhuis aan De Hoghe Weijdt zal worden voortgezet, was het de hele middag een drukte van belang. Rekken vol met erg leuke kinderkleding worden met veel ple zier bekeken en gepast. Jurkjes, spijkerbroeken, rokken, trui en, mantels en blouses waren er te vinden in vele maten. Vooral erg veel goed voor de kleintjes, praktisch nieuw en hoogst modieus. Trudy en Nelly zijn ook op geringe schaal begonnen met dameskleding en dan denken zij vooral aan avond jurkjes e.d„ kleding die je na een paai- keer dragen vaak niet meer aan wilt. Vanmiddag kuni u hier ook terechl. De boetiek is elke dinsdag en woens dagmiddag geopend van 2-5 uur, ook voor het inbrengen van kleding. We wensen Trudy en Nelly veel suc ces. 's Nachts door auto aangereden Van zaterdag op zondagnacht is de 19-jarige M. Glorie, wonende aan de Heerenweg, dodelijk verongelukt. Het meisje werd door de 21-jarige W.B. uit Castricum, ais duopassagie- re op een motor, thuisgebracht. Op de grens van Heiloo en Limmen, bij de Nieuwelaan, werden zij gegrepen door een auto bestuurd door de 32- jarige E.J.K. uit Limmen. Deze zou de beide motorrijders niet gezien heb ben. Mej. Glorie liep een schedelba- sisfractuur op en overleed spoedig na het ongeluk, dhr. B. liep een verwon ding aan zijn arm op. Dokter Grans- bergen verleende medischè hulp en liet de slachtoffers naar het Centraal Ziekenhuis overbrengen. K. werd een bloedproef afgenomen, de auto en het rijbewijs werden in beslag genomen. Onze oud-plaatsgenoot de heer R. C. Kampstra slaagde aan de Vrije Uni versiteit voor Sociologie met als bij vakken Planologie en stadsgeografie. DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 IfW is in. Leuke gevlochten ceintuurs, effen en bewerkte sjaals, knopen enz. Nieuwe gcmeleerde zomerwei voor fijne luchtige truitjes. Ook nog ge streepte kniekousen! Badlakens, baddoeken, bikini's, zwemvesten in vele vlotte modellen. Grote kollektie ondergoed en T-shirts Ook op handwerkgebied steeds méér keus o.a. vele haakgarens in allerlei kleuren. Ook weer volop Vissersga ren. Dit vind jt illt-maal bii modes - textiel - handwerken - wol v. Aostastraat 9 - Heiloo Eindelijk is het dan weer zover. Na een ruime rustperiode kan men nu weer velen, met hengel en alles wat daarbij hoort, naar de waterkant zien trekken om de vis te verschalken. Wij wensen u een goede vangst. Voor de tweede maal ontwikkelde zich een vuilnisbelt „Heiloo is mooi, hou'en zo!" blijkt nog niet geheel doorgedrongen te zijn tot een aantal inwoners van onze ge meente. 'Zo zien we af en toe plekjes in Heiloo waar allerlei vuil wordt gedeponeerd. Niet op het erf etc. van hun zelf maar op dat van ande ren zoals van de gemeente of van een woningbouwvereniging. In één der vergaderingen van een woningbouw vereniging werd daarover al eens ge klaagd. De gemeente haalde, op een bepaalde plaats, een zich ontwikke lende vuilnisbelt weg. Wie schetst onze verbazing dat er nu weer zo'n troep ligt! We dachten dat nu toch zeker maatregelen genomen dienen te worden om zulke toestanden te voorkomen. Reconstructie was nog niet geheel uitgevoerd Naar wij vernemen komt de recon structie van het vroegere betegelde rijwielpad naar Egmond a/'d Hoef vandaag gereed. Dat schreven wij vorige week. Het bleek ons ech ter. Hemelvaartsdag, dat dit rijwiel pad wel klaar was, tot de grens van liet grondgebied van Egmond aan den Hoef i Egmond-Binnen) het brugge tje over de Egmondervaart. Het deel westelijk van de Egmondervaart bleek nog een rulle zanderige aange legenheid te zijn. We waren dus ver keerd ingelicht. Hiervoor onze ex cuses. Wé) willen u nog graag even attende ren op het 40-jarig priesterfeest van pastoor J. A. M. Schmidt van de Moeder Gods-parochie ter gelegen heid waarvoor een receptie gehouden zal worden op zondag, 6 juni van 15.00- 17.00 uur in de feestzaal van de kerk. 's Middags van 12.15 - 14.00 uur is er ;en Fancy-Fair op het kerkplein voor alle kinderen m.m.v. de scholen. Voor de allerkleinsten is er tijdens de Eucharistieviering van 11.15 uur een crèche met poppenkast in de koffiekamer. Zaterdagav ond a.s. van 20.00 - 00.30 uur een stijl-dansavond o.l.v. Disco van Willigen in de feestzaal van de kerk' Belangrijk Op zondag 6 juni a.s. le Pinkster dag) zal pastoor J. A. M. Schmidt zijn 40-jarig Priesterfeest vieren. Eén van de hoogtepunten op deze dag is de uitvoering van Missa Brevis in B dur van Joseph Haydn in de Hoogmis van 9.15 uur in de Moeder Godskerk aan de Holleweg door het interkerkelijk dameskoor en het pa rochiële herenkoor. Verder zullen de ze koren zingen het meerstemmige Veni Creator van Fr. Eppink en het Laudate Dominum van W. A. Mozart. José Jonkers zingt de sopraansolo in de Missa Brevis en het Laudate Do minum. Behalve orgel zal ook een orkestje bovenstaande \yerken bege leiden. Het geheel staat o.l.v. de heer Jos Overtoom en Marieke Schothorst be speelt het orgel. „Unique modes verrassend" Na de firma John Bolten was zater dagmiddag een andere Heiloose on dernemer in de lucht. Namelijk het damesmodemagazijn Unique. Twee vliegtuigen waren daarvoor in de lucht. Zij voerden reklames mee met: „Unique modes verrassend" en „Unique modes Alkmaar - Hoorn Heiloo'. In de merk je er niets van. in stevige opbergbox 6x C 60 6x C 90 In fraaie gescherfkverpakking. Ziet (le etalage. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Woning aan (le Kanaalweg geheel uitgebrand Ook grote schade aan belendend perceel Binnen enkele weken had vorige week voor de tweede maal een grote brand plaats in onze gemeente. Woensdagavond brak brand uit hij de fam. A. G. Abbo aan de Kanaal- weg. In korte tijd brandde het huis als een fakkel. Toen de gealarmeerde vrijwillige brandweer aankwam bleek dat van het huis niet veel meer te redden viel. Het zwaartepunt van de brandweer kwam te liggen in het behoud van de woning ernaast, van de fam. A. van Duivenboden. Terwijl de woning van de fam. Abbo geheel uitbrandde kon de schade aan de wo ning van de fam. v. Duivenboden be perkt blijven. Hond in brand omgekomen Toen de brand uitbrak was alleen de 12-jarige zoon van de fam. Abbo thuis en hun hond. Deze werd opge schrikt door het gehuil van de hond en kwam tot de ontdekking dat et- brand was. De jongen wist zich via een plat dak te redden, de hond kwam echter om. Hoe de brand is ontstaan is nog niet bekend. Rekening wordt gehouden met kortsluiting. De schade aan het huis en inboedel van de fam. Abbo wordt geschat op ongeveer 125.000, De familie A. was slechts laag verzekerd. Het huis is in beheer van de woningbouwver eniging „St. Willibrordus", evenals liet huis van de fam. v. Duivenboden. De schade aan huis en inboedel van de fam. v. D. valt nog moeilijk te schatten. De fam. Abbo vindt tijdelijk onder dak bij familie in Alkmaar; de fam. v. Duivenboden in een woning aan de Bosboom Toussaintweg. Nog steeds wordt verkeerd gebeld! Nog steeds wordt er verkeerd gebeld bij het uitbreken van brand. Er wordt nogal eens gebeld naar Alkmaar voor brandweerhulp. Wij willen, en ook de Vrijwillige Brandweer, er nogmaals op wijzen dat men moet bellen in Heiloo vijf maal 3 (33333). Het niet, direkt bellen van dit num mer betekent stagnatie in de hulp verlening; en dan te weten dat de eerste minuten, bij het uitbreken van brand, bepalend kunnen zijn bij def bestrijding ervan. Zo men dat nog niet heeft gedaan: leg bij de telefoon het brandmeldingsnummer van Hei loo, dus vijf maal 3 (33333). an 5 tot en met 19 juni Onze medewerker dhr. N. Majolée is van 5 tot en met 19 juni niet be reikbaar. Men gelieve in deze periode geen kopij etc. door te géven aan zijn adres maar rechtstreeks naar druk kerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbos schelaan 22, Heiloo, tel. 072-30175. Te beginnen op woensdag 9 juni in „West" In de maand juni gaat de muziek vereniging „Eensgezindheid" op ver schillende plaatsen spelen. Te begin nen op woensdag 9 jurii in „West" en voorts 16, 23 en 30 juni, dit na tuurlijk bij goed weer. Aanvangende om ongeveer half acht. Op één avond concerteert het orkest steeds op en kele punten. „Eensgezindheid" onder leiding van Joh. de Gier heeft nu een aantrekkelijk programma. Men hoopt dan ook op een flinke belangstelling. In vervolg op de druk bezochte C.D.A.-bijeenkomst in Heiloo van 13 mei jl„ waar in aanwezigheid van oud-Min. Pres. P. de Jong het eerste C.D.A.-bestuur is gekozen, zijn de funkties als volgt verdeeld: Voorzitter: Hr. J. Breuker geer.: Mej. A. Vahl, Vredenoord 166, tel. 35060 Penningm.: Mevr. M. JZegers-Huberts 2e Vcxirzitter: U''- W. 71 wart 2eSecr.: Joh. Pieters. Tevens belast met de propaganda. 2e Penningm.: Hr. II. Veeninga. Door middel van onderstaande bon kunt ook u zich nu opgeven als lid van hot C.D.A. Ondergetekende: Naam en voorletters: v Geboortedatum: Adres: Woon'-' s: Handteke meldt zich aan als lid vai het C.D.A. afd. Heiloo. Dit aanmeldingsformulier kunt u opsturen naar Mej. A. Vahl, Vre denoord 166, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1