Heilooër Balletschool gaf voortreffelijke uitvoering M li boften john botten massief eiken meubelen 1 De grote trend in Mannenmode, heel dicht in de buurt gewoon bij ons: IEUWSBLAD VOOR HEILOO Juwelier - Horlog er Agelhandd •AI hmaar J.J. PANTEK0EK, ing. w GEZELLIGE PLATEN (Oud mode spreekwoord! U bezoekt toch ook de BRADERIE op vrijdagavond in het Geslaagd voor het examen GESCHENKEN Sn Kunsthandel guus van der linden bloemsierkunst EENSGEZINDHEID CONCERTEERT Naast onzt kotlddie. uootyedrycflcL nieuw tihei hebtm wü wq steeds AFVALSTOFFEN makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo tel. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 dooreen speciale pen üi de. konstruktoe kunt u zelf uw tafel tegen scheuren behoeden. Fanclub Howling Hurricans grootste fanclub van Noord-Holland Br. J. Manuel (Roumen) gaat Heiloo verlaten Wij zijn met VAKANTIE van 27 juni f/m 13 juli Herman Kwaad V erkeerslichteninstallatie vrijdag in gebruik Geslaagd Wandelaars feestelijk ingehaald Oproep aan alle aannemers GEzeu/e... Hl Geslaagd Pastor W. A. J. M. Brom gaat Heiloo verlaten rTTTrrarm» Bezoekers van „Het Baafje" kunnen binnendoor het zwembad bereiken Geslaagd MIDDENSTANDSAVONDSCHOOL HEILOO Aanvang nieuwe cursus eind augustus 1976. STAfIONSCENTRUM VAN 7-9.30 UUR!! heren- en juniorkleding Heiloo-Stationsweg 61 tel.:02200-30068 LidNBM Maak er een feestje van in de DAAJ.DIKOP TIEL Holland Koninklijk tin Tin „free of lead' zoals do Amerikaanse warenwet voorschrijft Heerenweg 211 Heiloo. Telefoon 31166 «YLOS, JAARGANG NO. 10 23 JUNI 1976 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-a (tressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag (i uur iu ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW i Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o KerKeiaan nenoo 30815 ALTIJD IETS APARTS voor ai uw bloemwerk van corsage tot corsowagen kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-3006/ STOPPLAATSEN IETS VERLEGD op Kennemerstraatweg, noordelijk van Kerkelaan In verband met de reconstructie van de kruising Kennemerstraatweg-Kerkelaan zijn de stopplaatsen van de N.Z.H.-dienstbussen iets in noordelijker richting verlegd. De abri die tegenover de Kerkelaan stond is daarvoor ook verplaatst. De muziekvereniging Eensgezindheid con certeert woensdagavond 23 juni in plan West, bij de vijver. Aanvang 7.30 uur en later op d avond in het centrum van het dor. iQ I i 6.1 Zaterdagavond vierde tic Heilooër Balletschool o.l.v. Els Bijlsma haar 10-jarig jubileum mot een voortref felijke uitvnoering in de toneelzaal van het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord; Voor een uitverkocht huis werd er een zeer gevarieerd programma ge bracht waaraan werd medegewerkt door een groot aantal leerlingen van de balletschool en enkele gastsolisten. De avond begon met een werkelijk 'schitterende presentatie op muziek van Rpssini. Choreografie Els Bijlsma. Een gaaf stukje klassiek ballet dat bijzonder goed werd uitgevoerd door zowel de kleintjes als de groteren met als solisten Jac(]uelicn Poppelaars en Svea Bijlsma. In hun pastelklcurigo pakjes in di verse tinten zagen de kinderen er werkelijk beeldschoon uit. Op muziek van Saint-Saëns en cho reografie van Els Bijlsma namen we .eon kijkje „Onder de zeespiegel", waar zee-anemonen, .zeepaardjes, vis sen en zeemeerminnncn leuke dans jes uitvoerden. Ook hier was de hele aankleding allerliefst. Grootje Klaasse verzorgde de choreo grafie en instudering, van een mo dern stukje ja/.zballct. Dit werd met veel plezier en de no dige vaart op de planken gebracht. De gastsolisten Ellen Schultz en Djon Kersjes dansten op muziek van, J. S. Bach in vertolking door Thijs van Leer hun „Dansc Elysiun". Een fraai en porfokt gedanst ballet dat door het enthousiaste publick met een langdurig applaus werd beloond. De choreografie was van D.jon Kers jes. Erg leuk was het. ballet „Circus" waaraan door zeer veel leerlingen van de balletschool werd deelgenomen. Onder leiding van do pikeur, Oarla Broers, dansten de kleine en grote paarden met enorm enthousiasme over het toneel. Leuk van aankleding was ook het dansje „Zonnebloemen", In hun groene pakjes met enorme oranje bloemen om het hoofd hadden de kinderen veel van echte bloemen weg. De choreografie van Els Bijls ma was hier goed bij aangepast, j- Een modern stukje hallef op muziek van Billv Mc.Graw werd gedanst d°°r Ellen Schultz en D.jon Kersjes. Op- I nieuw toonde dil tweetal een stukje vakwerk dat veel bewondering oogst te. Van een hooi ander genre maar wel I allerliefst was de „Kuikendans" wanr- I bij een groot aantal piepkleine kui- kontjes uit een groot ei kwamen ge sprongen. Met Marieke Rooda als de haan on Alice de Boer als de kip werd het een leuk geheel waarbij gedanst werd op muziek van Moussorgski. Ook hier was de choreografie weer in han den van Els Bijlsma. Tot slot voor de pauze een overwel digend „Carnaval Brasil" op muziek van Coco Locindo en choreografie van D.jon Kersjes. Een klaterend feest met earnnva'osko kledij, sorpotinos en ballonnen. Uit stekend gedanst in een sfeer alsof we even in Bazilië vertoefden. Alle lof voor de choreograaf, D.jon Kersjes van de balletac'ademie o.l.v. Ria Ko ning in Amsterdam. Peter en (le Wolf Na de pauze werd het bekende sprookje gedanst „Peter en de Wolf" op muziek Van Prokofjcw. Via een handrecorder werd het ver haal vertéld over Peter (Svea Bijls ma! die met zijn opa LToanita Olidl in het bos woont en daar snoeit met zijn vriendjes zoals o.a. een kat (Carolicn van ZantenL een eend (Carta Seig- nottel en een vogeltje (Caricn Fa- briusl. De rust wordt verstoord door een wolf. erg goed gedanst door JacQue- ]io>- Poppelaars. O"*" waarschuwt Peter uit de buurt •een de wolf to blijven maar Peter is niet. bang. Tonshtl te weef lui zelfs de wolf te vangen on aan de iagers over te leveren. Een simpel verhaal tje dat door zijn leuke aankleding, fantastische décors van Frans Bijls ma en een uitstekend dansspel van de hoofdfiguren een warm applaus in de wacht wist te slepen. Vooral ook de ve-le kinderen die met hun ouders in de zaal waren genoten hier zichtbaar van. Voor Els Bijlsma die werkelijk maandenlang in de wéér Voor uw hoogewecj72 - Heiloo-tel.02205-1541 LidNBMI kennemerstraatweg MI heiloo tel.072-34966 t o.Willibrorduss» ichtïng Vrijdagavond KOOPAVOND is geweesl om deze jubiieumavond te doen slagen brak er na afloop nog een ware ovatie los. Fr werden heel wat bloemen aangedragen en terecht. Ook deze avond, waarvan jong en oud heeft kunnen genieten, verben weer feilloos. Een perfekt stukje bal let. aangepast aan de leeftüd en het kunnen van de leerlingen, een beeld schone aankleding van het geheel waarbij de décors cn hoofdtooien wer den ontworpen en gemaakt door- Frans Bijlsma. Ken goed verzorgd programmaboekje waarvan het re- klame-vignet dat ook He affiches sier de, werd ontworpen door onze plnats- eonoot Ja an Dekker. Fen avond, die eigenlijk meerdere ke ren herhaald zou moeten kunnen wor den. We wensen Fis en Frans Bijlsma met hun balletschool nog veel sukses. Lia Bais (Heiloo) nu voorzitter De fanclub „Howling Hurricanes" blijkt volgens een mededeling in het clubblad „Rat" de grootste fanclub van Noord-Holland te zijn geworden. De club telt momenteel 260 leden. De laatste weken ga.ven zich niet minder dan 15 nieuwe leden op. Carla Settels was voorzitter maar moest om studieredenen deze functie opgeven. Haar taak werd overgeno men door haar plaatsgenote Lia Bais, Obriglaan 29 Heiloo, tel. 30961. In verband met haar vakantie kan men zich voor inlichtingen over het orkest en de fanclub „The Howling Hurri canes" wenden tot Reuri Beukers, tel. 02206-1187. In de „Rat" staan vermeld de data dat „The Howling Hurricanes" op treden. Op 17 juli speelt het orkest in zaal Obelix te Zwaagdijk. Dan is er een show-optreden van deze groep in AVRO's Toppop in Wadway (ge meente Wognum 1 Door velen ten zeerste betreurd Broeder J. Manuël (Roumen) met 'n korte onderbreking niet minder dan 31 jaar verbonden aan het Psychia trisch Centrum „St. Wilibrord", gaat morgen Heiloo verlaten. Dit wordt door velen die de sympathieke broe der kennen, zowel binnen als buiten het „Centrum", betreurd. En niet in de laatste plaats, en dan spreken wij namens de talrijke Heilooërs buiten ,,St. Willibrord" omdat broeder Ma nuel voor velen een geweldige steun was. Voor wie dan ook, zonder onder scheid. Voor mensen binnen of buiten de geloofsgemeenschap. Broeder Ma nuël zocht de mens op, kon goed luisteren en kon van advies dienen. Zoals gezegd, broeder Manuël bewoog zich veel buiten het „Centrum", toen hij „gepensioneerd" werd. Gezien zijn gaven op het terrein van toneel (daar over elders meerl was hij een zeer geziene gast op bijeenkomsten van bejaarden met voordrachten. Zijn keuze van de werkjes was opval lend; ernst en luim wisselenden dan elkaar af. Veelzijdig man Als bewegingstherapeut heeft broe der Manuël in het „Centrum" veel en goed werk gedaan. Echter in zijn vrije uren was 'hij altijd bezig op an dere terreinen, zoals stimulator van wandelen, dammen en toneelspelen met verpleegden. Indertijd was er de W.Z.H. „Wij zul len handhaven") in St. Willibrord. Broeder Manuël nam de leiding van revue's. Zo werd o.a. opgevoerd „Hou je maar taai", op de feestdag van St. Willibrord (7 november) Het werd een denderend succes. Tal van repri ses volgden, 3000 Mensen van binnen en buiten de Stichting (onder andere familieleden v. verpleegdenkwamen kijken. En wat zo mooi was, de ver pleegden zorgden voor het scenario, teksten en de muziek! De pers schreef indertijd; „Het is bijna ongelooflijk wat hij met deze mensen gepresteerd heeft" Velen zullen vorig jaar broeder Ma nuël in een andere hoedanigheid te gen zijn gekomen. „Er werd een be roep gedaan op hem om te assiste ren in het zwembad „Het Baafje". Nogmaals, het is bijzonder jammer dat broeder Manuël Heiloo gaat ver laten. Zijn nieuwe adres in Huize „Voorburg", Boxtelseweg 48, Vught. (bij 's-Hertogenbosch). N.M. Al onze goederen zijn in verzekerde bewaring gegeven. ïïz] IDü Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Tel. 072-30799 na reconstructie van kruispunt Straatweg - Kerkelaan In overeenstemming met de plannen, is de reconstructie van het kruispunt Kennemerstraatweg - Kerkelaan, ge reed gekomen. Namelijk voordat de grote vakantiedrukte zal plaats hebben. Aanstaande vrijdag zal dan ook de verkeerslichten-installatie in werking treden. als docente Klassiek ballet Onze plaatsgenote Paulien van Bui tenen, leerlinge van de balletacade- mié van Nel Roos te Amsterdam, slaagde als docente klassiek ballet, niet als aantekening Jazzballet en kinderballet. Zij startte met 'n ballet school in Kortenhoef (bij Hilversum) en geeft gaat les geven in Wormer, Heer Hugowaard en Warmenhuizen. Indertijd had zij les bij de Heilooër balletgroepen. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Opgn haarden v.a. f 398.- geh. compleet Vrijdagavond werden de deelnemers aan de avondvierdaagse feestelijk in gehaald door familie, vrienden en be kenden. Met bloemen beladen kwamen ze bij het Open Huis aan waar de muziek vereniging Eensgezindheid wat vro lijke klanken ten gehore bracht. In de gehele omgeving van het Open Huis was het een drukte van belang. Er waren 825 deelnemers. Heeft n nog afvalhout, gipsplaat, board, spijkers etc., doe het niet weg. wij kunnen er vele (ónderen een huis van laten maken in het Timmcrdorp dat van 26 tot 30 juli in Heiloo ge houden wordt. Als het mogelijk is wilt u het dan naar de Oude vuilnisbelt aan de Ka- naalweg brengen, neemt u dan echter kontakt op met Openbare Werken, tel. 30001. Indien u het niet zelfi kunt brengen, belt u dan George Dekker, tel. 34793, dan wordt het bij u opgehaald. Maak wet UVN met onze NIEUWSTE als lerares Engelse taal Anneke Bok slaagde voor het examen lerares Nederlands-Engelse taal. Ver heugend voor haar, zij werd als zo danig reeds benoemd aan één der Amsterdamse Mavo-sehólen. Benoemd tot pastoor te Ilpendam (N.-H.) Pastor W. A. J. M. Brom o.f.m. tot nu toe werkzaam aan de St. Willibror- dusstichting in Heiloo, is door de bis schop van Haarlem benoemd tot pas toor te Ilpendam (N.-H.L GEZELLIGE BRADERIE-AVOND Ook vrijdagavond had ,mcn in het Stationscentrum over. hclangstelling niet te klagen. Er waren enkele nieuwe standhou ders waarbij o.a. Rob Koomen van het sfeervolle kaaswinkeltje in het winkelcentrum MallcvOoft, Chez Ro bert". De Harmonie Caecilia 'zorgde voor een feestelijk muziekje. Nog de hele zomer lang zal dit Braderiefeest du ren. Elke vrijdagavond van 19.00 - 21.30 uur. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO SHOWROOM BALTUS TROK LEUKE BELANGSTELLING De nieuwe showroom van het lood- gietersbedrijf G. Baltus aan de Hee renweg 131 trok bij de opening op donderdagavond j.l. maar ook daarna een aardige belangstelling. Vooral voor de doe-het-zelvers is het bijzon der leuk om te zien wat er zoal op het gebied van sanitair te koop is. De showroom is niet overmatig groot maar door een juiste indeling valt er toch heel wat te zien op sanitair ge bied. Ook voor boilers, geysers, kookpla ten en de nodige accessoires kunt u hier uitstekend terecht. De showroom is dagelijks geopend tijdens de normale winkeluren. Van' een deskundig advies bent u hier in elk geval verzekerd. HAPPY CHINA IN HEILOO GOED ONTVANGEN Nu ook airconditioning Het Chinees-Indisch restaurant „Hap py China" in het winkelcentrum Mal- levoort is in Heiloo goed ontvangen. Dit vertelde de eigenaar van het restaurant, de heer Cheung, die in zo'n anderhalf jaar tijd een grote klantenkring heeft weten op te bou wen. Ook het aantal „haalklanten" neemt nog steeds toe. Het enige wat er nog aan dit ruime, gezellige res taurant ontbrak was een goede air conditioning. Da"ar is vanaf vandaag voorgoed ccn einde aan gekomen. Middels een apparatuur dat het bin nen koel cn fris weet te houden. Een extra service voor dc klanten waar we graag even op willen attenderen. Zilverstr 1 Tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland Rijwielpad wordt doorgetrokken De „Het Baafje" bezoekers van uit de richting Spillaan en Bayershoff- weg, nemen in het algemeen De Om loop wat zo langzamerhand een druk ke verkeersweg is geworden. Met alle gevaren daaraan verbonden, vooral voor jeugdige wielrijders. De dienst van Openbare Werken gaat vanuit het recreatiegebied het rijwielpad doortrekken, via het daar aanwezige bruggetje naar hét parkeerterrein van „Het Baafje". Aan de Textiel Handelsschool te En schede slaagde mej. T. E. M. Alleman te Heiloo. DE DORS 2 - HEILOO Éénjarige opleiding - Tweejarige opleiding Inlichtingen en opgave: Th. L. J. Kaandorp, Zeeweg 2 Heiloo, tel. 072-32086, J. R. G. te Boekhorst, Westerweg 339 Heiloo, tel. 072- 34715.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1