ft Y M HEILOO EVEN IN DE SFEER VAN HET ZUIDEN KINDERCARNAVALSOPTOCHT EEN GROOTSUCCES WW NIEUWS VAN DE NARRENKAP CARNAVALSFEEST IN DE LOET Ziekenbezoek SCHANDELIJK! GELDBEDRAG VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTE KINDEREN VAN DAGVERBLIJF „DE VIJFHOEK" m «CARNAVAL* IN PSYCHIATRISCH CENTRUM UITBUNDIG FEEST VOOR DE BEWONERS UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 1977 u|TKlJ CARNAVAL IN HEILOO Het was dit jaar opvallend dat er niet alleen in Heiloo maar ook in verschil lende andere plaatsen boven de grote rivieren veel meer carnaval werd ge daan dan ooit tevoren. Zo langzamer hand blijven de „stugge" noorder lingen de smaak van dit verbroede ringsfeest toch aardig te pakken te krijgen. Merkbaar was deze interesse ook zeker bij het grote Narrenbal van Carnavalsvereniging „De Narrenkap" dat vrijdagavond plaatsvond in 2 zalen van het restaurant van de sporthal. Ongeveer 250 mensen kwamen hier bijeen om een ongedwongen feest te vieren om de zorgen van „alledag" even aan de kant te zetten. De meesten van hen waren erg leuk verkleed en bij de muziek van he< duo „De Zonnevelders" gingen de voetjes al rap van de vloer. Toen Prins Willem de Eerste met zijn Raad van Elf, miss Carnaval en het Trompetterkorps Hei loo met zijn dansmariekes op het toneel verscheen kwam de stemming er eerst goed in. Een deskundige jury o.l.v. Piet Veen stond voor de moei lijke taak om groepen, paren en enkelingen uit te zoeken die voor een prijs in aanmerking zouden komen. Tenslotte werd men het toch eens. De eerste prijs bij de groepen ging naar een fantastisch leuk verkleed stel mensen die het sprookje van de Wolf en de Zeven Geitjes tot leven brach ten kompleet met de jager en de klok. De tweede prijs in deze serie was voor de Unox-groep, drie wandelende, levensgrote soepblikken met een kok kin. Bij de paren ging de eerste prijs naar een prachtig uitgedoste Sultan met echtgenote en de tweede prijs naar 2 broeders. De derde prijs was voor een paar dat geheel gekleed ging in jute zakken. Bij de enkelingen was het een zeer charmante haremdame die de eerste prijs in de wacht wist te slepen en een grote Mexcicaan behaal de in deze serie de tweede prijs. Hoogtepunt van de avond was de benoeming tot erelid van „De Narren kap" van Mr. Dr. C. Berkhouwer, ondervoorzitter van het Europees Par lement. „Wegens zijn grote verdien sten op nationaal en internationaal niveau zoals het op de fraaie oorkon de geschreven stond. De heer en mevrouw Berkhouwer zagen er werke lijk beeldschoon uit in hun originele mandarijnenpakken uit China. Zeer fraaie met de hand geborduurde kle ding die zo'n 100 jaar geleden gedra gen werd in de opera in Peking. Het echtpaar Berkhouwer voelde zich best thuis op dit Narrenbal. Een feest dat eindigde in de vroege morgenuurtjes. Een bijzonder geslaagd feest mogen we wel zeggen. De gezellige eutourage van het sporthalrestaurant en de vlot te bediening heeft hier zeker toe bijgedragen. Zaterdag was het givoot feest voor alle kinderen in Heiloo. Toen vond n.l. de carnavalsoptocht plaats waaraan door zeer velen werd deelgenomen. Het was opvallend dat er veel meer kinderen waren dan vorig jaar maar ook de vermommingen waarin ze rondliepen waren carnavalesker dan ooit. Rond de klok van één uur kwam het jonge volkje al naar de parkeerplaats aan de Westerweg van waar de stoet een uur later o.l.v. de carnavalsvereniging „De Narrenkap" zou vertrekken. Even zag het er naar uit dat het feest in 't honderd zou lopen doordat burgemees ter Hoekstra vlak voor het vertrek liet weten dat er pas om 3 uur gestart mocht worden i.v.m. de begrafenis van de heer C. Sanders. De organisatoren zaten met de handen in het haar. De bijna 1400 kinderen stonden daar, sommigen zelfs nihil gekleed, al lange tijd in een zeer kille wind. Sommige ouders liepen nogal boos met hun kinderen weg maar ook de Verkenners, het Rode Kruis en vele leden van de muziekvereniging Caecilia gingen er vandoor. Bijna zonder begeleiding moest men toen op stap. De wind zat in de verkeerde hoek waardoor de carnavalsmuziek tot de begraafplaats zou doordringen, volgens burgemeester Hoekstra. Een begrijpe lijke zaak dat dit niet kon en mocht gebeuren. Het ware o.i. echter beter geweest wanneer men dit risico volledig nad uitgesloten door dit startverbod om 2 uur enkele dagen eerder uit te vaardigen zodat „De Narrenkap" via een geluidswagen de bevolking van Heiloo hiervan op de hoogte had kunnen stellen. Met de politiewagen voorop vertrok de stoet bijna een uur later dan toch nog van de Westerweg voor een rondgang door het dorp. Prins Willem de Eerste met zijn Raad van Elf op een grote versierde wagen van Winder, het Trompetterkorps Heiloo met zijn E m De kleur van de kaart zal bepalend zijn op welk tijstip de kinderen in het Asta-theater worden verwacht. Via de Uitkijkpost zal dit worden bekend gemaakt. Het is dus wel zaak om deze kaarten goed te bewaren. Zoals vele van U zullen hebben be merkt is de kindercarnavalsoptocht van zaterdag j.l. niet zo vlekkeloos gestart als vorig jaar. Wij betreuren het ten zeerste dat vele toeschouwers en kin deren daardoor niet hebben deel genomen aan de optocht die door het inderkommité zo perfekt was geor- aniseerd. ij verklaren echter met nadruk dat het oponthoud bij de start ons door de Bugemeester kort voor de aanvang was opgelegd en dat wij hiervoor niet verantwoordelijk kunnen worden ge steld. Wij danken een ieder die ons onder deze moeilijke omstandigheden zijn trouw gebleven en aan deze verder leuk verlopen optocht hun medewerking verleenden, t.w. De ouders en de ongeveer 1000 leuk verklede kinderen. De politie van Heiloo en de Egmonden, isotherm. B.V. Winder BV, Beka Hei loo, van Haneghem BV, Fa. Klaase keukens, Trompetterkorps Heiloo, Drumband St. Caecilia, Buurt- en andere verenigingen, de Pers en nog vele niet genoemenden. Volgende week in deze krant vindt U mededelingen omtrent de kinderfilm. Donderdagavond is weer het jaarlijkse grote carnavalsfeest in huize „De Loet". Ook „De Narrenkap" is weer present met Prins Willem de Eerste, de Raad van Elf en de dansmariekes. majorettes, de drumband van Caecilia met de minirettes en een enorme stoet kinderen. Ook vele buurtverenigingen gaven hierbij acte de présence. De kinderen zagen er uit om te stelen en het was maar goed dat er geen prijzen werden uitgeloofd voor hen die zich het mooist hadden uitgedost. De keuze zou gewoon onmogelijk zijn geworden. Voor alle kinderen was er weT een presentje. Bij het vertrek kregen ze een kaartje omgehangen waarop ze op 6 maart a.s. gratis toegang hebben in het Asta-theater waar de leuke film „Speedy Conzalez" wordt vertoond. Bestuur Carnaval vereniging De Narrenkap. Prins Willem de eerste en zijn gevolg brachten maandag j.l. een bezoek bij een twintigtal zieken van onze ge meente. Een geste die bijzonder op prijs werd gesteld. Met fruit en bloe men werden ook deze mensen betrok ken bij het carnavals gebeuren van deze dagen. Medewerking aan deze bezoe ken verleenden de fa. Houtenbosch en de fa. Stet beide aan de Heerenweg. Met deze opmerking gaven honderden wachtenden voor de kindercarnavals optocht uiting van afkeer over de beslissing die ongeveer één uur voor de aanvang van dit gebeuren door de Burgemeester werd genomen. Alle, door deze in hun vrije tijd hard werkende verenigingsmensen genomen maatregelen, werden hiermee van de baan geveegd. Maanden van voor bereiding, zoals men mij mededeelde, gingen verloren. Vele ouders met hun inmiddels verkleumde kinderen keer den voor de aanvang alweer huiswaarts. Muziekkorps Caecilia liet het daardoor afweten alsmede Rode Kruis, verken ners etc. Ik heb bestuurders van deze vereniging met tranen in de ogen dit zien gade slaan. Wat een onverantwoor de beslissing met zo'n minstens 1200 kinderen bij elkaar en de vele toeschouwers die tevergeefs stonden te wachten langs de weg. Natuurlijk heb ook ik respekt voor de reden die hiertoe aanleiding gaf. Maar men had mijnziens ook wel één of twee dagen tevoren in overleg kunnen treden met het bestuur van deze vereniging^ zoals men ook, en dit werd mij medegedeeld, heeft gedaan met het oog op de begrafenis die 's morgens plaatsvond, en niet als de kinderen al bij de startplaats staan te wachten. De weigering van subsidie, wat ik onlangs in deze krant las deed me al versteld staan. Deze klap aan die vereniging toegebracht geeft me te denken. Voor mij treft in ieder geval de organisatoren van de Narrenkap geen enkele blaam. R.S. Heiloo Oost. Vrolijke en blijde gezichten afgelopen week en deze week bij de carnavals vierders in Heiloo. Maar ook blijde gezichten in het dagverblijf voor geeste lijk gehandicapte kinderen, „de Vijf hoek". Oorzaak van deze blijde gezich ten: de carnavalsvereniging De Hom- piekurkies uit Alkmaar, die bij hun carnavalsfeesten ook aan anderen ple gen te denken. Op het carnavalsfeest van afgelopen vrijdagavond wist Prins Walrus de Eerste met zijn Raad van Elf een bedrag van duizend gulden in te zamelen, speciaal bestemd voor de „Vijfhoek" in Heiloo. dit geldbedrag werd afgelopen maan dagochtend in het dagverblijf door Prins Walrus de Eerste, vergezeld door enkele van zijn Raadsleden, overhan digd aan de heer Molenaar van de „Vijfhoek". Een gebaar van een carnavalsvereni ging, wat door de heer Molenaar bijzonder op prijs gesteld werd. Met de subsidie, die van CRM loskomt, kan nu eenmaal niet zo veel gedaan worden, en het geldbedrag van de Hompiekurkies is dan ook bijzonder welkom. Dat nu deze carnavalsvereniging ook aan deze groep kinderen denkt, een groep, die wel eens verwaarloosd wordt, wordt door de heer Molenaar en zijn mede- werker(ster)s van de „Vijfhoek" hoge lijk gewaardeerd. Men is van plan met dit geld een dagje uit voor de kinderen te organiseren. Het overhandigen van het geldbedrag was reden om ter plekke een klein voorproefje te geven wat de kinderen de volgende dag te wachten stond: een echt carnavalsfeest. Alaaf ook in de aula van het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord. Alaaf voor en door de bewoners van het Psychiatrisch Centrum, die vorige week woensdag met Prins Willem den Eerste, Miss Carnaval, de Dansmarie kes en de Raad van Elf op uitbundige wijze carnaval hebben gevierd. De stemming zat er al direkt in door het optreden van de lieftallige Tineke en de Aviolanda's, die met hun muziek de bewoners van de Stichting al gauw naar de dansvloer lokten. Organisator Joop Mulder had het helemaal voor elkaar. Op de geplande tijd kwam Willem den Eerste, Prins van Blockhoven tot Kapel van de Ronge tot Oosterzij met zijn gevolg, de Raad van Elf, Dansmariekes en Miss Carnaval, de feestelijk versierde zaal binnen. Naast een verloting stond ondermeer op het programma de verkiezing van Prins Wil Wel den Eerste. Prins Wil Wel werd gekozen uit tien kandidaten, die een showpolonaise opvoerden, en het was Ben Ruiter,, die tot Prins Wil Wel den Eerste werd benoemd. Een speciale oorkonde van de „Narren kap" viel hem ten deel, waarna vervolgens de organisator van dit feest, waaraan vele vrijwilligers en vrijwilligsters hun medewerking heb ben verleend, Joop Mulder naar voren werd gehaald. Hij werd benoemd tot ereburger van de Narrenburcht en kreeg een schitterende ere- onderscheiding overhandigd. Hierna kon de grote polonaise van start gaan. Een geweldige sfeer ontstond, en na negenen werd een Foxtrot Varië ingezet door de twee Prinsen. Wals- liefhebbers konden hun hart ophalen en Arie Borst zorgde met zijn optreden, dat de vrolijkheid op deze carnavalsavond een hoogtepunt be reikte. Een feeststemming op een carnavalsfeest, die geweldig geslaagd genoemd mag worden, niet in het minst door de vele medewerkenden aan dit feest. Na vele jaren was er eindelijk weer carnaval in het Psy chiatrisch Centrum. Dat er nog vele in de toekomst mogen volgen. ~"N*%

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 16