SPORT EN SPEL De Garden Hobby Club trok veel belangstelling De Narrenkap bezorgde de jeugd van Heiloo een fijne filmmiddag FLANDRIA Drankengroothandel SCH00RL in nieuw Fabriekspand Vanavond OPEN HUIS Mi RANZIJN FASHION SHOP KLEURWEDSTRIJD RABOBANK HEILOO REEDS 65 JAAR DIEREN VOEDERS OUD PAPIER-AKTIE LIDWINASCH00L OUD PAPIERACTIE CLEMENSWILLIBRORD SCHOOL MEETAPPARAAT BIJ HANRAADS SCHOENEN EEN MIDDAGJE AZET OUD PAPIERAKTIE „DE ZESKANT' WIM KEJA IN EGM0ND AAN DE HOEF HOND VERGIFTIGD INHETBAAFJE UITKIJKPOST 9 MAART 1977 J|TK1J|<[ Ter gelegenheid van de feestelijke heropening van onze beide kantoren te Heiloo werd door ons een kleurwed- strijd voor de jeugd georganiseerd. Door de jeugd is hierop enthousiast gereageerd. Er kwamen maar liefst 1442 kleurplaten binnen. Een deskun dige jury ondér leiding van de heer Veen, heeft de platen beoordeeld. Wij danken de leden van de jury, in het bijzonder hr. Veen, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen. Hun kleurplaten zullen worden tentoongesteld op onze beide kantoren. Op 10 en 11 maart op ons kantoor Westerweg en op 14, 15 en 16 maart op ons kantoor Kennemerstraat- weg. Zaterdag 12 maart a.s. wordt er van 9.30-11.30 uur oud papier verzameld bij de Lidwinaschool, Pastoor van Muijenweg 19. De containers staan naast net schoolgebouw. Wilt U de oude kranten e.d. daar bijeengebonden brengen, zodat het overladen een makkelijke en snelle zaak kan zijn? Bent U niet in de gelegenheid om zelf het oud-papier naar dit verzamelpunt te brengen, dan kunt U tot vrijdag avond 22.00 uur bellen naar de heer A. Kaandorp, Egelenburg 11, tel. 32455. De volle dozen en de bijeengebonden oude kranten zullen dan zaterdagmor gen bij U worden opgehaald. Dé containers staan er tot 11.30 uur. Het is alweer de tweede vrijdag van de maand, dus bij deze toch weer 'n oproep aan u allen om het gespaarde oud papier, karton of eventueel vodden, die tijdens de schoonmaak boven water zijn gekomen te depone ren in de container die staat bij „aannemersbedrijf de Haan" aan de Westerweg 332, vanaf 11 maart 12 uur tot zaterdag 12 maart plm. 12 uur. De afgelopen keer werd in totaal 2.470 kg papier bijeengebracht. Het jaartotaal is hier nee op 11.800 kg gebracht. En U heeft via de ouder krant al kunnen lezen voor welke activiteiten wij dit allemaal willen gebruiken. Wij vragen U dan ook dit werk te blijven steunen, en daarvoor alvast onze hartelijke dank. Als U om welke reden dan ook het papier niet kunt brengen even 'n telefoontje naar nr. 33216 of 31128 en het wordt bij U opgehaald. Sinds kort heeft men bij Hanraads Schoenen in het Stationscentrum een Piëdro meetapparaat aangeschaft waar op precies te zien is of de schoentjes van uw kinderen nog passen. Ook de breedte van de voetjes is erg belangrijk en men heeft dan ook schoentjes in 5 breed tematen voorradig. Een te korte of te t smalle schoen kan heel wat narigheid aan het kindervoetje in de groei veroorzaken. Bij Hanraads is dit probleem nu opgelost. U kunt dit opmeten vrijblijvend en kosteloos laten doen. PAPPOD KREATIYITEITSMIDDAG Afgelopen zaterdag had het immer aktieve Pappod weer eens een kreatieve middag op touw gezet. Deze keer was het de bedoeling om poppen te maken uit allerhande afvalmateriaal. Dat dit een goed idee was, bleek wel uit de opkomst; een enorm aantal kinderen nestelden zich om 2 uur rond de tafels metrommel". Met veel enthousiasme werden de mooiste poppen gefabriceerd uit melk- dozen, plastic borden, oude sokken en andere overblijfselen van een wegwerp maatschappij. Door enkele oudere Pappod mensen werd driftig gezaagd en getimmerd, met als resultaat een prachtige, eigen, Pappod-poppenkast. Alles bij elkaar was het weer een zeer geslaagd evenement. Aaazèèèt, retteketet! Ja, ja! Ze kunnen me wat. Zeg Bobby en Henk, in Heiloo kunnen ze nog wel een paar voetballers gebruiken Ga ik weer eens naar A.Z. toe, en wat zie je dan: van alles, behalve voetbal. De laatste thuiswedstrijd, die ik van A.Z. '67 zag, was die tegen Ajax. 0-3 werd het toen; machteloos was dat sterrenteam van A.Z. Ik had me toen voorgenomen de eerste maanden maar niet meer naar ,,De Hout" toe te gaan. Maar ja, het was afgelopen zondag prachtig weer, en Go Ahead Eagles: een ploeg die echt wel kon voetballen, althans dat dacht ik, maar toch ook weer niet zö, dat A.Z. er niet van zou kunnen winnen. Ik dus naar Alkmaar, zes gulden vijftig neertellen voor een staanplaats, en ik begaf me op de tribune, achter het doel aan de oostzijde van het veld. Nee, niet op de Victorie-tribune, ik kijk wel uit. Want dan zie ik met mijn één meter één en zeventig slechts de helft van het veld. Toen de spelers van A.Z. het veld opkwamen, juichten en klapten de mensen alsof A.Z. al kampioen was geworden. Jeugdige supporters scan deerden de namen van de spelers, net zo lang totdat Willem, Keessie, Hugo of Henkie hun hand opstaken. En opeens klonk het: „United, United". Wat krijgen we nou, was dit dan geen A.Z., maar Manchester United? Ik snapte er niets meer van. Maar wat een knollen voetballers lopen daar in Deventer rond, zeg! Die nummer dertien van de Eagles had wegens spelbederf wel tien rooie kaarten mogen krijgen. Sjef Walbeek heette die speler, en hij was nog aanvoerder ook. Hij presteerde het om vele keren achter elkaar de bal hoog over de zittribune te schieten. Wat een prutser! Logisch, dat de publieke belangstelling voor het betaalde voet bal in Nederland begint af te nemen. En ik kreeg toch zo'n medelijden met die doelman van A.Z.'67! Meskovic heette hij, maar die naam is al veranderd in Miskoopfiets. Ja, maar wat wil je? Die man kan zich toch nooit waarmaken! Na zes minuten kreeg hij pas wat te doen: een terugspeelballetje. De A.Z. kon niet op tegen dit afbraakvoet bal van Go Ahead. Nu was de vorm er ook wel niet; alles ging door het midden, gebruik van de vleugels was er niet of nauwelijks bij. D'r was geen moer aan. Weet je wat je dan moet doen? Niet op de bal letten, maar op de spelers. Vooral bij hoekschoppen is het gieren, lachen en brullen geblazen. Willem yan Hanegem en Kees van Kooten konden maar niet los van elkaar komen. Keer op keer hielden ze elkaar zo stevig vast, dat ik toch moet toegeven, dat die Adidasshirtjes van prima kwaliteit zijn. IJzersterk. Niet- st uk-te-krijgen! En weet je dat ellebogen ook bijzonder handige hulp middelen zijn bij het voetbal? Je hebt helemaal geen vuist meer nodig. Een vuist gebruik je met voorwaarts gerichte kracht, de kracht van een elleboog is achterwaarts gericht, en soms ook wel zijwaarts. Enfin, de gebroeders Molenaar moeten toch maar eens reserves gaan kweken voor de achterste liin. Want wat gebeurt er? Hugo Hovenkamp raakt geblesseerd, Bobby Vosmaer valt voor hem in. Bobby gaat rechtsbuiten spelen, Johnny Metgod verhuist naar de rechtsbuitenplaats, en Henk van Rijnsoever gaat naar links. Veel te veel omzettingen, Hans Kraay DAMCLUB HEILOO Vrijdag 11 maart a.s. sluit de Kennemer Damkring in Akersloot haar competitie met de wedstrijden De Broeikas - D.O.S. en D.C.H. - S.N.A. De titelstrijd in groep I is inmiddels gestreden. De kampioensbeker zal dit jaar worden uitgereikt aan de Damclub Heiloo. In groep 2 daarentegen zal eerst a.s. vrijdag ae beslissing moeten vallen. Uit de hieronder vermelde stand blijkt, welke clubs thans nog de kampioens kandidaten van groep 2 zijn, waarbij de Damclub Heiloo met één punt voor sprong in een zeer gunstige positie verkeert Groep I D.C.H. 7 7 6 0 1 12 87-53 Bergen 8 4 2 2 10 90 70 S.N.A. 7 4 1 2 9 92 48 D.O.S. 7 2 1 4 5 63 77 De Broeikas 7 0 0 7 0 28-112 Groep 2' D.C.H. 7 5 0 2 10 79 55 S.N.A. 7 4 1 2 9 78 54 D.O.S. 7 4 1 2 9 71 61 Bergen 8 4 0 4 8 72 78 De Broeikas 7 0 0 7 0 38-90 tweede keer dat hij in aktie moest komen, was het meteen al raak. Doordrammer Kees van Kooten kwam opeens vrij en schoot hard in. Kansloos was Meskovic. DoelpuntScheidsrech ter Ver voort moet toch maar eens naar de oogarts stappen, want zijn gezichts vermogen is tocb niet niet helemaal je dat. Het was een glaszuiver doelpunt, maar de bal caramboleerde via de achterstaander van het doel het veld weer in. Wat een giller Bobby Vosmaer is ook nog lang niet wat hij geweest was. Steeds maar weer tikkie terug. Volgens mij heeft hij veel te veel naar Jaap en Dirk gekeken. Nou ja, je kunt het hem eigenlijk niet eens kwalijk nemen. Voordat hij weer helemaal in zijn ritme terug is, zal er toch nog wel een aantal maanden overheen gaan. Maar potverdorie, door dat lamlendige spel van Go Ahead, en het geen antwoord hierop kunnen vinden van A.Z.'67, was het toch maar weer goed waardeloos. Ach, ik neem het de spelers van A.Z. niet eens zo kwalijk. Zij zijn ook maar doodgewone jongens, waarbij het ook wel eens niet wil lukken Vanavond moeten ze aantreden tegen Groningen. Ze zullen het daar nog wel noeilijk krijgen, evenals a.s. zondag tegen Feyenoord. Als het een beetje tegnzit, is het seizoen voor A.Z. in acht dagen tijds verloren. Als het meezit, dan is het over twee weken weer een volle bak in Alkmaar. En dan ga ik er misschien toch weer naar toe. Zo gek ben ik ook nog wel, met al die andere duizenden voetballiefhebbers. Karei Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld Groep 1 S. Schurer Sr. - C. Bijwaard 1-1 A. Dekker - S. Schurer Jr. 2-0 A. Dekker - N. Ligthart 2-0 N. Ligthart - R. de Boer 2-0 Groep 2 G. de Boer - A. Kroon afgebr. B. Hofman - C. Swart 0-2 N. Ursem - L. Koersen 1-1 BUITENGEWONE LEDENVERGADERING 'tVENNEWATER BADMINTON Morgenavond 10 maart, zal in de Sporthal om negen uur een buitenge wone algemene ledenvergadering van 't Vennewater Badminton beginnen. In deze vergadering is het belangrijkste punt de goedkeuring van de statuten en het huishoudelijk reglement, vaststel ling bestuur en kascommissie. Een algemene ledenvergadering zal aan het einde van het seizoen plaatsvinden. Donderdagavond hielden Erik en Mieke Nap open huis in hun splinter nieuwe platenzaak in de Winkelhof 't Loo. De belangstelling was overweldi gend. Al vlak na de opening kon je er bijna over de hoofden lopen. Naast de vele felicitaties werden er talloze bloemstukken aangedragen. De grote vrienden- en klantenkring van dit muzikale echtpaar liet zich niet onbetuigd. De inrichting van deze ruime winkel werd geheel zelf verzorgd en ook ontworpen. Een leuk effekt verkreeg men door met hout te werken waar eerst vlammen werden ingebrand. Via een verlaagd plafond en het gebruik van warme tinten heeft men een gezellige sfeer weten te creëren. De leuke openingsaanbiedingen vlogen de volgende dag de deur uit. Een eldorado voor jong en oud. Naast een geweldige serie platen zijn er muziek- kassettes, opnamebandjes, albums, kadobonnen e.d. te verkrijgen. Vanmiddag om 4 uur openen Jacques en Dolf Vlaanderen hun 6de Flandria zaak in de Winkelhof. Een ieder is van harte welkom om deze feestelijke opening mee te komen vieren. In een speciale openingskrant vindt U tal van leuke aanbiedingen. Zo kan een ieder een briefje van f 25,-- inwisselen tegen een kodakkamera (winkelwaarde f 56,--) en bij het brengen van een filmpje voor ontwikkelen hoeft men slechts de afdrukjes te betalen. Bij aankoop van een film een kleur negatief-film voor de halve prijs. Op deze krant staat ook een nummer. Eén van deze nummers geeft recht op een spiegel Reflex-Kamera, Nikkormat t.w.v. f 1.000,-. Dit nummer wordt geprojecteerd in de etalage. Flandria, de Vlaamse naam voor Vlaanderen, is in onze omgeving zeker niet onbekend. Men heeft zaken in Alkmaar, Castricum en Heerhugo- waard. Men werkt met een team van 25 mensen die allemaal in het bedrijf werden opgeleid. In 1920 werd de eerste zaak op poten gezet door de heer J. Vlaanderen Sr. Ook nu, op hoge leeftijd, is hij nog altijd nauw betrokken bij het hele gebeuren. „Wij hebben een speicale manier van bedienen"vertelde ons de heer J. Vlaanderen Jr. „In onze zaken komen mensen voor hun hobby, filmen, fotograveren, ontwikkelen e.d. Over die hobby moeten ze met je kunnen praten. Daar moet je de tijd voor nemen en zo nodig ook kunnen adviseren. In Alkmaar hadden we al heel veel klanten uit Heiloo. We zijn erg blij dat we die mensen nu wat dichter bij huis kunnen bedienen". De nieuwe zaak ziet er zeer modern en smaakvol uit. De inrichting is van Beka. Maandag, 21 maart openen de heer en mevrouw van Schagen hun „Fashion Shop" in de Winkelhof. Van 3- tot 9 uur houdt men hjer dan „Open Huis". Een juweel van een zaak die bijna 2 keer zo groot is als het huidige pand aan de Kennemerstraatweg en alles gelijk vloers. Mode voor de „After jeans generation" maar daarover volgende week meer. Dit modehuis zal voorzien worden van airconditioning. Zaterdag 12 maart a.s. houdt de openbare kleuter- en lagere school zijn maandelijkse oud-papieraktie. De con tainer hiervoor staat van gehouden. Malevoorters en aangrenzende wijk bewoners steunt onze Deze aktie wordt voorlopig iedere 2e zaterdag van de maand gehouden. Malevoorters en aangranzende wijk bewoners steunt onze aktie en onze school! Op vrijdag, 11 maart a.s. houdt het bestuur van de V.V.D. afd. De Egmonden een openbare vergadering in het Dorpshuis, Hanswijk 1. Aanvang 20.00 uur. Wim Keja, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D. zal op deze avond spreken over „De huidige politieke situatie in Nederland". Vanavond vanaf 7 uur kunt U de feestelijke heropening meemaken van het totaal vernieuwe bedrijf van de heer J. Ranzijn in het Stationscentrum (naast supermarkt Ranzijn). Van de grote schuur heeft men de beneden verdieping tot een prachtig winkelpand omgetoverd en via een open trap kan men nu ook boven terecht waar een grote sortering tuingereedschappen, aquaria en vogelkooien te vinden is. In de winkel beneden een grote sortering dieren- voedsel voor honden, katten, vogels, duiven, knaagdieren en pluim vee. Geheel nieuw is hier een prachtige kollektie aardewerk (handwerk) en ook een ruime sortering vogels, bloem en tuinzaden. Er is een ruime koelcel aangeschaft waarin zo'n 3.000 kg vlees voor huisdieren opgeslagen kan wor den. Uniek bedrijf Een modern maar toch uniek bedrijf waar men als enige in Noord-Holland alle diérenvoeders nog zelf bereidt en mengt zoals dat vanaf de aanvang in 1912 gebeurde toen Doris Morsch met paard en wagen de granen bij de boeren in de omtrek ophaalde. Nu gebeurd dit vanzelfsprekend per transportauto. Via het „luiwerk" wordt ook nu nog het graan naar boven gehezen waar het in de mengketel gemengd wordt. Beneden wordt het afgetapt, gewogen en in zakken gebonden waarna het weer getransporteerd wordt naar de boeren. Dit naar boven transporteren kan ook via de „Jacobsladder die de gestorte granen via de schoepen naar boven vervoerd. Attributen die zo oud zijn dat je ze nergens meer zult vinden. De heer Pieter Klomp legde dit hele gebeuren voor het nageslacht vast in een serie fraaie aquarellen die langs de open trap de wanden sieren. De granen waarvan het meel benodigd is gaan eerst naar de molen „Het Rode Hert". Door de grote problemen met het transport aan de drukke Stations weg heeft men nu ook een grote opslagruimte voor veevoeders aan de Hogeweg. Hierdoor heeft de Fa. Ranzijn aan de Stationsweg veel meer ruimte gekregen. Het bedrijf is in de loop der jaren sterk veranderd. Werkte men vroeger veel met enkelvoudige producten, tegen woordig gaat het allemaal om meng voeders, ook voor het grootverbruik. Deze voeders zijn wetenschappelijk vastgesteld met toegevoegde mineralen en vitaminen. Oud familiebedrijf Grootvader Jan Ranzijn was de grondlegger van het bedrijf waar hij in 1912 mee startte. Zijn zoon en later zijn kleinzoon zetten het bedrijf op dezelfde voet voort. Naast zijn zakelijk instinct hebben zo vooral ook de grote liefde voor dieren en de hang naar het oude vertrouwde van hem overge nomen. Op verzoek zal men U graag laten zien hoe alles hier in zijn werk gaat. het is beslist de moeite waard. Ook bijzonder leuk voor scholieren om b.v. een werkstuk te maken. De heer C. Ligthart die al 25 jaar in het bedrijf werkzaam is als menger zal hier zeker het nodige over weten te vertellen. Feestelijke heropening Donderdag a.s. kan hier weer gewin keld worden. Klinkende aanbiedingen voor dier en tuin zult U in de heropeningsadvertentie kunnen vin den. Vooral kleine kinderen zullen naar hartelust kunnen genieten van 15Q ééndagskuikens die hier vanwege he' openingsfeest rond zullen dartelen. De verbouwing was geheel in handen van schoonzoon A. Zoon. „Hij heeft hierbij hulp gehad van de hele familie", aldus de heer Ranzijn. Degene, die zo kwistig met dierengif heeft gestrooid in het Baafje, kan tevreden zijn. Mijn hond heeft er kennelijk van gegeten en lijdt hevige pijnen. Het is niet om aan te zien, zoals dit dier door de pijn geterroriseerd wordt en niet weet hoe zich te wenden of keren, kreunen, zachtjes janken, rusteloos rond lopen en weer gaan liggen. Zou degene, die het gif strooide zich wel bewust zijn van de vreselijke pijnen en het verdriet, dat hij veroorzaakt? Als hij een halfs uurtje getuige zou kunnen zijn van het lijden dat hij met zijn euvelde daad veroor zaakte, zou hij waarschijnlijk er voor altijd van afzien. De dieren artsen staan zo goed als machteloos, omdat zij niet precies weten, welk gif het dier binnen heeft. Mijn ervaring is in ieder geval om nooit te vergeten en hopenlijk heeft dit stukje als resultaat, dat er geen gif meer gestrooid wordt en de hondenbezitters er zéér attent op zijn, dat hun huisdier geen verdacht voedsel eet. H. van Zalen Romplaan 3 BOUW GEEF!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 10