De Graaff verhuizingen naar nieuw pand Kleurwedstrijd RABO BANK H.O.V. brengt: „Maske in Blau De Groot interieurver zorging in nieuw jasje JOSEPH VAN SCHA GEN FASHIONSHOP TROK VEEL BELANGSTELLING STOLPBOERDERIJ TEGEN DE GRONt) op 16 en 23 april POLITIEBERICHTEN „BOXTELSE CANT0RIJ": TE WEINIG BELANGSTELLING VOOR KNAP CONCERT „ONS KAIVIP" AAN HOLLEWEG: PARKEERPLAATSEN EN SPEELPLAATS? 3 STEEDS OPNIEUW! anders dan andere scholen geïntegreerde school VOOR KLEUTER-EN BASISONDERWIJS OFFICIEEL GEOPEND OUD PAPIER AKTIE MARIASCH00L Staanplaats container in de Moestuin OUD PAPIER AKTIE SINT MAARTEN/DE BASER0ET UITKIJKPOST 23 MAART 1977 Hoofdprijs voor Monique Dekker Een verlegen stemmetje: „Meneer, ik heb nog geen prijs gehad, terwijl ik wel bericht heb gekregen". De heer J. Stasse, direkteur van de RABO-bank Heiloo, moest even glimlachen. Logisch, want het verlegen stemmetje, dat bij de tien-jarige Monique Dekker hoorde, had de hoofdprijs gewonnwn. Het was vorige week woensdag in de RABO-Bank aan de Kennemerstraat- weg net Sinterklaasfeest: de vele prijs winnaars en prijswinnaressen van de kleurwedstrijd, uitgeschreven door de Rabobank naar aanleiding van de vernieuwing en uitbreiding van het pand en aan de Kennemerstraatweg en Westerweg, konden de talloze prijzen in ontvangst nemen. In totaal werden 1442 kleurplaten ingeleverd. De jury, onder leiding van de heer P. Veen, had, om alle kinde ren een gelijke kans te geven, de tekeningen, ingekleurd met kleur potlood, gescheiden van die tekenin gen, die ingekleurd waren met vilt stift. Zoals reeds vermeld kwam de hoofd prijs, een prachtige fiets, in handen van de tienjarige Monique Dekker. In totaal waren er, inclusief de hoofd prijs, 51 prijzen te verdelen. De jongste prijswinnares was de driejarige Gonda Stienstra, die als eerste een levensgrote pop mocht beetpakken. Opnieuw ging een stukje oud-Heiloo onder de slopershamer. De opvallende witte stolpboerderij waarin voorheen het garagebedrijf van de heer N. J. Bleeker gevestigd was moest wijken voor een nieuw aan te leggen weg die voor een betere oostwest verbinding gaat zorgen. Het is er een kale bedoening geworden. De laatste restan ten van de boerderij ziet U nog net op deze foto. ff Op de zaterdagavonden, 16 en 23 april brengt de Heilooër Operette Vereniging „Maske in Blau" van Fred Raymond in de aula van het psychia trisch centrum St. Willibrord. Een zeer vrolijke operette waaraan men met een 50 tal leden van H.O.V. bijna een jaar heeft gewerkt om tot een zo perfect mogelijke uitvoering te ko men. Gastrollen worden vertolkt door Wim Twint, Hans Petri, Fritz Hoger- heyde en John Tournier. Maske in Blau, een operette met vele bekende medolieën, staat onder regie van Henk en Adri de Kruif en als repetitor werd aangetrokken Wim Noteboom. Het operettegezelschap wordt instru mentaal begeleid door het orkest „Intermezzo uit Amsterdam: Het geheel staat onder leiding van de dirigent Tjebbe van der Pal. In deze operette komen 6 balletten voor. Deze worden verzorgd door Gentile" mt Zaandam o.l.y. Patricia Pot. Korte inhoud Bvelyne Valera, grootgrondbezitster m Argentinië, heeft zich tijdens een bezoek aan Italië laten schilderen door Armando Cellini. Alhoewel zij gemaskerd in zijn atelier verscheen en Armando dus niet wist wie zijn model was wordt hij toch verliefd op haar. Hij schenkt haar een kostbare ring. Met dit portret „Het Blauwe Masker" wint de schilder een eerste prijs op de tentoonstelling in San Remo. bok Evelyne komt met haar secreta resse naar deze tentoonstelling om Lellini weer op te zoeken. Zij wordt vanuit Argentinië echter gevolgd door j-edro dal Vegas, die zijn zinnen op kvelyne heeft gezet. Tijdens een feest ten paleize van markies slaagt hij erin belhni's ring uit Evelynes tasje te ®n- Hij geeft Cellini, die inmiddels kvelyne Valera zijn model heeft herkend, de ring terug, zogenaamd als bewijs dat zij niets meer van hem wil weten. CëlTïni laat zich echter niet zo maar opzij zetten. Hoe het allemaal afloopt? Dat kunt U straks met eigen ogen gaan zien. Kaartverkoop Toegangskaarten zijn ad f 10,-- per persoon uitsluitend te verkrijgen op het adres, Vossenakkers 43 of telefo nisch onder nr. 34472; Voor 65 plussers en houders van C.J.P.-kaarten f 7,50 per persoon. Haast is zeker geboden. Voor 16 april is de zaal al bijna uitverkocht. Generale repetitie De generale repetitie wordt gehouden op donderdagavond 14 april. Aanvang 19.30 uur. Bij deze laatste repetitie zijn alle bejaarden van Heiloo hartelijk welkom. Zij hebben op deze avond gratis toegang. In de pauze van deze generale repetitie alsook bij de voor stelling op 16 en 23 april wordt er een verloting gehouden met heel veel leuke prijzen. Het bestuur van H.O.V. is bijzonder blij dat ze opnieuw de toneelzaal van St. Willibrord voor hun uitvoeringen mogen gebruiken. In Heiloo is jammer genoeg nog steeds geen behoorlijke akkomodatie voor dergelijke uitvoeringen te vinden. Ook dit jaar heeft men weer bijzonder fraaie kostuums kunnen huren bij de fa. Jo Gerritsen en erg leuke décors bij A. T. van Doesburg en Zn. H.O.V., die net haar 25-jarig jubileum a'chter de rug heeft, hoopt met „Maske in Blau" weer eens glorieus voor de dag te komen. Kosten noch moeite heeft men gespaard om er iets heel bijzon ders van te maken. Leuk voor alle operetteliefhebbers in Heiloo die zo maar in eigen gemeente een bijzonder fijne avond tegemoet kunnen zien. Fietsdiefstal aflevering vijf Een damesfiets, neergezet bij een woning aan de Werkendelslaan, en die niet op slot gezet was, is gestolen. Uit de N. S. stalling is eveneens een damesfiets gestolen. De eigenaar van een gestolen herenfiets, die hij bij het RODE Kruis gebouwtje had neergezet, trof het toen zijn fiets in Alkmaar werd aangetroffen. Maar, slachtoffers van fietsdiefstallén, er is hoop. Lees de aankondiging hieronder en misschien (heel misschien) Fiets kwijt? Kom kijken bij de Rijkspolitie in Heiloo Degenen, die hun stalen ros kwijtge raakt zijn, kunnen a.s. zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur bij het bureau van de rijkspolitie aan Dr. v.d. Feende Lilleweg komen kijken of hun vermiste fiets terecht is. Inbraken de Hutkoffer en Jef Letschert opgelost De daders van de inbraken in de Hutkoffer aan de Heerenweg en in de zaak van Jef Letschert, eveneens aan de Heerenweg, zijn gepakt, en ingerekend. Vorige week werd de Heilooënaar V. in Gouda door de politie op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak in een antiekzaak^ Zijn maat, P. uit Alkmaar, wist nog te ontkomen, maar werd later in Alkmaar aangehouden. De Comtoiseklok, die de daders uit de Hutkoffer hadden meegenomen, was inmiddels al „verpatst". Het verdwe nen geld uit de zaak van Jef Letschert konden ze evenmin aan de politie overhandigen. Snelheidscontroles Er werd door de rijkspolitie weer ijverig gecontroleerd op de wegen in en rondom Heiloo. Op woensdag 16 maart werden op de Kennemerstraatweg 19 automobilisten, die te veel haast hadden, aangehouden. Ook in Limmen werd die dag gecontroleerd, en hier konden 12 automobilisten een proces verbaal in ontvangst nemen. In beide gevallen bedroeg de snelheid van de automobilisten van ca. 65 tot 84 km per uur. Op zondagochtend 20 maart vond weer een snelheidscontrole plaats. Dertien coureurs, die over de Kennemerstraat weg flitsten, kregen een procesverbaal, evenals een tiental automobilisten, die te veel haast op de Belieslaan hadden. Een boompje kost ook geld Een dame stuurde 's nachts niet al te best en reed met haar auto ongelukkig door de bocht van de weg die de naam draagt van Frederika's Hof.Een boompje werd stevig geraakt. Me vrouwtje vond het niet direkt nodig om de politie van deze boombeschadiging op de hoogte te stellen (een boompje is maar een boompje, nietwaar), maar ook een boompje kost geld. Edoch, de politie kwam toch haar naam te weten, en mevrouw mocht een procesverbaal in ontvangst nemen. Ook voor de aangereden boompjes geldt: effe mel den. Postzegelautomaat gekraakt Onverlaten hebben in de nacht van 17 op 18 maart de postzegelautomaat bij het V.V.V.-kantoortje aan de Holleweg grondig gesloopt. De inhoud aan postzegels en geld met een totale waarde vanf 658,-- werd meegenomen. De schade aan de automaat bedroeg ca. f 1000,-. Automobilist gaf geen voorrang Motorrijders klagen nog wel eens dat ze door automobilisten genegeerd wor den. In ieder geval kan de 19-jarige motorrijder C. G. H. uit Heiloo hiervan meepraten. De 66-jarige P. P., eveneens uit Heiloo, wilde met zijn auto van de Zevenhuizerlaan de Kennemerstraat weg oprijden, maar helaas, hij had H., die op de Kennemerstraatweg in zuidelijke richting reed niet in de gaten. Een botsing was het gevolg, en H. moest met beenletsel naar het Zieken huis vervoerd worden. Dokter Duyve- stijn verleende eerste hulp. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Misschien lag het aan het tijdstip, misschien kwam het dbor het mooie weer, misschien te weinig publiciteit door bijvoorbeeld raambiljetten, maar hoe dan ook, het concert, dat de Boxtelse Cantorij uit Noord-Brabant afgelopen zondag in het Witte Kerkje heeft gegeven, heeft niet de belangstel ling gekregen, die het verdiende. De Boxtelse Cantorij bestaat uit vier sopranen, vier alten, vier tenoren en vier bassen. De gemiddelde leeftijd is 23 jaar, en het geheel staat onder leiding van de pas aan het Brabantse Concervatorium afgestudeerde Wil Bar- ten. Dit koor repeteert éénmaal per week en zingt net liefst polyfone werken, drie- tot zesstemmig. Deze jonge mensen waren prachtig op elkaar ingespeeld, en het was werkelijk een belevenis naar dit koor te luisteren. Voor de pauze werden wereldrijke liederen ten gehore gebracht, waarbij de jonge Wil Barten op vlotte wijze iets over de achtergrond van deze werken uit de 15de en de 16de eeuw vertelde. Dat dit koor over een goed stemmen- materiaal beschikt, kwam goed tot uiting in de akoestiek van het Witte Kerkje. Na de pauze had de Cantorij motetten van de passietijd op het programma staan. Hoofd hiervan werd gevormd door de Historia der Passion und Leidens Jesu Christi (deel 3, 4, 5 en Conclusio) van Leonhard Lechner. Na afloop van dit concert, zonder muzi kale begeleiding was er een spontaan applaus van de helaas te weinig aanwezigen. Op éen hearing, die afgelopen maan dagavond in het restaurant van de sporthal Het Vennewater gehouden werd, heeft de gemeente haar plannen ontvouwd met betrekking tot de bestemming en inrichting van het voormalig terrein van de kampeerver eniging „Ons Kamp" aan de Holleweg. Dit terrein, gelegen tussen de Holleweg, Begeonstraat en de Schuine Hondsbos- schelaan, ligt al een behoorlijke tijd braak, en is voor veel bewoners een doorn in het oog. Op deze hearing, waar ca. 50 bewoners van de aangren zende woningen kwamen opdagen, werd door de heer J. Weber, adjunkt- -direkteur van Openbare Werken, het plan ontvouwd, om dit terrein parkeer gelegenheid te scheppen voor de bewoners van de Schuine Hondsbos- schelaan, en in mindere mate voor de bewoners van de Holleweg, en een speelplaats voor de kinderen aan te leggen. De parkeergelegenheid voor de be woners van de Schuine Hondsbossche- laan zou op twee manieren gerealiseerd kunnen worden: het aanleggen van parkeerplaatsen, of de mogelijkheid voor de bewoners te scheppen garages te laten bouwen, deels op eigen grond, deels op grondgebied van de gemeente. Door het scheppen van deze parkeer gelegenheid, bereikbaar via een aan te leggen weggetje met de ingang aan de Holleweg, hoopt de gemeente de Schuine Hondsbosschelaan wat meer te ontlasten van de geparkeerde auto's. De heer J. Bolten, wethouder, hoopte met deze hearing de wensen van de bewoners de grootste gemene deler te kunnen destilleren, en dit trachten in te voegen in het voorgestelde plan. De bewoners van de drie straten hadden heel wat wensen en klachten, zoals woonerf voor de Schuine Hondsbos schelaan, weg met de te scheppen parkeergelegenheid bij de ingang aan de Holleweg, parkje aanleggen op het terrein, rosarium, rimboebegroeiing, parkeerverbod, speelplaats, kinderen en auto's gaan niet samen, stankover last, weggetje zou voor de spelende kinderen gevaar opleveren enz. enz. Eén ding werd op deze hearing duidelijk: welk plan de gemeente ook zal vaststellen en tot uitvoering zal brengen, nooit zal iedereen tevreden kunnen worden gesteld. Eén bewoner stelde de vraag, hóe lang het zou duren eer er een spa in de grond gestoken zou kunnen worden. De heer Weber verwachtte, dat het toch wel minstens zes maanden zal gaan duren eer het zover is. De heer Weber is dan wel aan de optimistische kant: gelieve dan geen bezwaren in te dienen, en laat Gedupeerde Staten dan wel opschieten (alhoewel G. S. weer afhankelijk is van de snelheid waarmee men werkt bij de P.P.D. in Haarlem 1 In ieder geval kwam op deze vergade ring naar voren, dat de meerderheid der aanwezige bewoners voor het aanleg gen van een speelplaats voor kinderen is. De gemeente kan nu aan het werk gaan met de ingebrachte wensen en verlangens van de bewoners. SUBSIDIE CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOL EN DRUGS Tijdens de behandeling van de begro ting voor het dienstjaar 1977 heeft de eventuele subsidieverlening aan het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs onderwerp van gesprek uitge maakt. Het college had zich op het standpunt gesteld dat de behandeling van verslaafden aan alcohol en drugs een rijksaangelegenheid is en het verle nen van subsidie dan ook niet op de weg van de gemeente lag. Daarin werd men gesterkt door het voornemen van de regering om deze aangelegenheid geheel onder de AWBZ-regeling te brengen. Daar voor deze problematiek bij de raad veel belangstelling bestond, werd hierover in commissieverband nog eens van gedachten gewisseld. Daarbij is gebleken dat verschillende frakties op het standpunt staan dat zolang de kosten van de bestrijding van dit probleem nog niet onder de AWBZ vallen een subsidieverlening door de gemeente wenselijk wordt geacht. Het college heeft daaróm gemeend om, alhoewel van mening blijvende dat de bestrijding van de verslaving aan alcohol en drugs een rijksaange legenheid is, aan dit bureau gezien het niet te ontkenneij vele en nuttige werk dat daar wordt verricht alsnog een subsidie te verlenen. Uit ^infor matie is ons gebleken dat er door verschillende gemeenten in de regio Alkmaar eveneens subsidie wordt ver leend. Als waardering voor de aktivi- teiten wil men alsnog een subsidie van f 250 verlenen. De Graaff verhuizingen is in een nieuw pand getrokken aan de Han delsweg 7 A. Met de eigenaar Hans de Wit hadden we hierover een gesprekje. „Zoals U weet zaten we aan de Heerenweg", aldus Hans de Wit. „Het werd hier echter ondoenlijk om met een verhuiswagen in en uit de garage te rijden vanwege de steeds toenemen de verkeersdrukte. Ook de garage ruimte was zo langzamerhand veel te klein geworden. Onze nieuwbouw aan de Handelsweg is dan ook uit de nood geboren. We hebben het meteen maar royaal opgezet. Een gedeelte van ons nieuwe pand hebben we verhuurd aan het isolatiebedriif ..Isotherm B.V.". We hebben de beschikking over een aantal autoboxen en bovendien ver huren we ruimte voor tijdelijke opslag van meubilair. Wij verzorgen totale verhuizingen maar ook het vervoer van piano's e.d. Bovendien verzorgen we transporten naar alle werelddelen. De bodedienst van vroeger is door het toenemende aantal auto's meer ver schoven naar een echt verhuisbedrijf. Een bedrijf dat ook volledig rekening houdt met het grote aantal doe-het- zelvers. Voor enkele honderden gul dens kan men nl. ook onze verhuis wagen, met een deskundige verhuizer, huren waarbij het transport volledig verzekerd is. Zaterdag a.s. houden we „Open Huis" tussen 11.00- en 13.00 uur waarbij een ieder hartelijk welkom is. U kunt hier dan alle gewenste inlichtingen verkrijgen. De Handelsweg is gemakkelijk te vinden wanneer U via de Groenelaan naar het Industrie terrein rijdt. Bij het aannemersbedrijf P. J. Zonneveld, begint de Handelsweg. Het nieuwe pand werd gebouwd door het aannemersbedrijf van Hans Nanne. Firma J. de Groot aan de Holleweg gaat een fikse verbouwing tegemoet. Niet alleen het exterieur maar ook het interieur zal over enkele maanden onherkenbaar veranderd zijn. Naar een ontwerp van de architect J. Rus zal het aannemersbedrijf N. Bolten deze ver bouwing, waarmee men reeds begon nen is, op de schouders nemen. Het winkelpand wordt niet alleen groter maar er komt bovendien een hyper moderne inventaris. De bovenverdie ping wordt veel aantrekkelijker door dat de schuine kap in zijn geheel wordt rechtgetrokken. Hierdoor zal de show room van slaapkamers, dekens, donzen dekbedden e.d. veel beter tot zijn recht komen. Sinds kort is men aangesloten bij „Miretta" waar men door een gezamenlijke inkoop voor liet hele beddevakle meest moderne spullen kan kopen tegen een betaalbare prijs. Geheel nieuw bij deze moderne presentatie is ook de verkoop van badgoed zoals o.a. handdoeken, was handjes en badlakens. Wat gordijnstof fen betreft zal men het assortiment sterk kunnen uitbreiden. Rondom het pand zal een geheel nieuwe pui verrijzen met grote ramen en veel hardhout. De ingang wordt verplaatst naar de van der Veldenstraat en er komt een tweede ingang bij aan de zijde van het nieuwe parkeerterrein. Rondom het winkelpand wordt een fraaie luifel aangebracht. Zo tegen half juli hoopt men een feestelijke herope ning te vieren. Tijdens de verbouwing gaat de verkoop normaal door. Als de lente eindelijk op vredige sluipvoeten komt, de winter verjaagt, die niet meer ijzig en somber gromt Zie dan öök het Wonder, dat zich in de mens voltrekt, als b.v. de verouderde mens op straat voorzichtig z'n verstijfde botten strekt! De zon die, zij 't nog wat aarzelend de vogeltjes wekt De depressie wijkt, de lucht na grauw blauwer oogt! Een heel vroeg lammetje vertederend de groeivolle moedermelk zoogt....! en voor wie het zien, steeds meer bloei en groen wordt geboren, het licht, 't duister vervaagt voor een stralende nieuwe morgen.... waar schuilt toch dat verrukkelijk verjongende GEHEIM waardoor wij telkens worden opgeroepen BLIJ te zijn als een kind met een TOVERBAL zo begeerlijk wisselend van KLEUR! Ontsluiten zelfs de eenzamen en verstilden hun tè lang gesloten DEUR...? De vreugde van de LENTE, die zoveel akeligs laat VERGETEN! Jong, ziek, treurig, gebrekkig, gezond of bijna VERSLETEN...? De zon en warmte beginnen te KOESTEREN en te STRELEN..! Kunnen wij dan onze ZORGEN TOCH WAT BETER AAN en wat minder SCHELEN...? Maandagmiddag om 3 uur opende Rosaline van Schagen de bijzonder fraaie zaak van haar ouders in de Winkelhof 't Loo middels het door knippen van een lint. Vanaf dat moment tot laat in de avond kwamen zeer velen even een kijkje nemen en de heer en mevrouw van Schagen hun gelukwensen aanbieden. Unaniem toonde men zich bijzonder enthousiast over de nieuwe behuizing van dit bekende modehuis waarvan door de inrichting, de sfeervolle verlichting en de gezellige zitjes een huiselijke sfeer uitstraalt. Interesse werd ook getoond voor de nieuwe voorjaars- en zomerkollektie die in dit nieuwe pand veel beter tot zijn recht komt. Ook voor het personeel, dat vlak voor de opening door de heer van Schagen even in het zonnetje werd gezet voor hun gewel dige medewerking, is het hier veel prettiger winkelen. DE gezellige sfeer en de practische inrichting dragen hier zeker aan bij. Voor jong en oud heeft men hier nu een geweldige keuzemogelijkheid. Spor tieve leding voor de vrije tijd maar ook heel chique-pakjes en jurkjes voor bijzondere gelegenheden. Het exclu sieve ontwerp was in handen van het architectenburo Kromhout en Groet uit Amsterdam. Marja Hop Vorige week vrijdagmiddag is de geïntegreerde openbare school voor kleuter- en basisonderwijs „De Zes kant", gelegen aan het Malevoort, officieel door de heer J. van Drunen, inspekteur van het lager onderwijs, geopend. De heer van Drunen ver richtte deze opening, onder applaus van de meer dan 50 genodigden, door het open trekken van een zeshoekig gordijn, met een collage van werkstuk jes, gemaakt door leerlingen van de Zeskant, waardoor een knap gemaakt zeshoekig wandkleed zichbaar werd. Burgemeester H. Hoekstra was geluk kig met deze geïntegreerde school. In zijn openingswoord verklaarde de burgemeester, dat getracht zal worden de integratie zoveel mogelijk te bevorderen: „In overleg met de inspekties zullen we trachten te realiseren dat kleuterleidsters op be zoek kunnen gaan bij de lagere school, maar het moet ook omgekeerd kun nen: onderwijzers en onderwijzeressen moeten op de hoogte kunnen blijven van de gang van zaken bij het kleuteronderwijs". In het kort schetste de burgemeester nog even de totstandkoming van deze school. Het eerste, traditionele, ont werp werd door de bouwkundige in Den Haag afgekeurd, waarna uiteinde lijk het ontwerp, resulterend in deze nieuwe school, ontstond en goedge keurd werd. Dit ontwerp, zeshoekige lokalen gesitueerd rondom een centrale ruimte, is anders dan de meeste andere ontwerpen van lagere scholen in deze omgeving. De heer J. van Drunen, die na het openingswoord van de burge meester de officiële opening verrichtte, benadrukte dit anders zijn van deze geïntegreerde school: „De vorm van de Zeskant is anders dan die van de meeste andere scholen in deze omgeving. Deze school is anders om dat het hier een geïntegreerde school betreft: kleuter en basisonderwijs in één school. En deze school heeft nog iets bijzonders: een vrouwelijk hoofd voor het kleuter onderwijs op deze school, maar, en dit is bijzonder, ook een vrouwelijk hoofd voor het lager onderwijs". Goede samenwerking Na nog even te zijn ingegaan op het spelelement in het kleuteronderwijs, en het meer werkend, lerend element in het lagere onderwijs, hoopte de heer van Drunen op een goede samenwer king tussen de twee hoofden, en sprak de wens uit, dat de school open zal staan voor de ouders: „Laat de ouders binnen komen, en laat ze zien hoe met de kinderen gewerkt wordt". Na de woorden van burgemeester Hoekstra en de heer van Drunen, die beiden de twee vrouwelijke hoofden veel succes toewensten, werden deze twee vrouwelijke schoolhoofden, mej. M. Dogterom, hoofd van de lagere school, en mej. I. D. Oosterwoud, hoofd van de kleuterschool, overstelpt met cadeaus en bloemen. Het was overigens de burgemeester, die de rij opende met het overhandigen van twee bloemstukken aan de twee charmante schoolhoofden. Vervolgens was het. He beurt aan de heer F. Oostenrijk, die namens de oudercommissie verklaarde erg blij te zijn met deze nieuwe school. Volgens de heer Oostenrijk moet een groencommissie, in overleg met de gemeente, gaan zorgen voor de tot standkoming van een funktionele tuin. Namens de ouders kon de heer Oostenrijk een babypiano'tje overhan digen, om alvast te wennen aan een grotere piano, die de schoolhoofden binnenkort kunnen verwachten. Prettige verstandhouding De heer D. Jager, namens het SOBO en SOKO, was de volgende, die mej. Dogterom en mej. Oosterwoud met cadeautjes kon verrassen. De heer v.d. Kloet, namens Junior Systeembouw, bedankte vervolgens de gemeente voor de prettige verstandhouding en bood de beide dames een stereoafspeelappa- ratuur aan. Namens de Schoolraad, V.O.O., SOBO en SOKO bood mevrouw C. Cahn voor de lagere school schaak- en damstuk ken aan en voor de kleuterschool gezelschapsspelletjes. Mevrouw Hol tes, die namens het Verenigd Openbaar Onderwijs sprak, benadrukte de nauwe betrokkenheid van de V.O.O. met het kleuter- en lager onderwijs. Zij kon de school een oer-Hollands spel (Ezeltje prik iel. gemaakt door Joalande Koeman, aanbieden. Na al deze cadeaus, bloemstukken en felicitaties was het de beurt aan mej. Dogterom en mej. Oosterwoud om iedereen te bedanken. Mej. Dogterom kondigde tot slot het optreden van kinderen van de Zeskant aan, die een selektie van liedjes, wekelijks op school uitgevoerd, ten gehore brachten. Een optreden, dat door de aanwezigen bijzonder op prijs werd gesteld. Dezelfde avond was er een instuif voor' de ouders van de leerlingen, terwijl de volgende dag Falkland een optreden verzorgde met „Assepoester", en voor de groteren met „Ijzerlijm". Zaterdag 26 maart, de vierde zaterdag van de maand, wordt er weer oud papier verzameld. JDe container zal voortaan van 10 tot 3 uur op de parkeerplaats in de Moestuin staan. Deze staanplaats vereenvoudigt het toezichthouden op de container, wat noodzakelijk is gebleken. De vorige keer was er ongeveer 1800 kg papier bij elkaar gebracht, waar voor onze hartelijke dank. Oudercommissie Mariaschool Alle mensen, die bij onze eerste gezamenlijke aktie op 11 februari j,l, oud papier hebben gebracht, nogmaals onze hartelijke dank! Gezien het grote sukses van die aktie, zal er vrijdag 25 maart a.s. weer een container voor de deur van onze scholen staan; en wel van 8.30 uur tot 3.45 uur. Iedereen kan dan weer al zijn oud papier hierin deponeren. Alvast onze hartelijke dank!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 9