jUve/rteert inditblad u/dnt onze tarieven, zijn het voordeligst. m m Het moment nadert met rasse schre den waarop het nieuwe Open Huis, tegelijk met het winkelcentrum, offi cieel geopend wordt. Over exact vijf weken is het zo ver. Woensdag, 11 mei, is de dag waarop het nieuwe Open Huis betreden kan worden. De verenigingen hebben een week daar voor al afscheid moeten nemen van het oude Open Huis. Vanaf 25 april tot en met 5 mei zullen de verenigin gen in het oude Open Huis zich moeten behelpen. Op 25 april wordt de bar overgebracht naar het nieuwe Open Huis. tentvormig plafond VW vluchtbalkon toiletten 0< i&en'JT' v X ,M BI HET BUITENGEBEUREN EEN PLAATJE NIEUWE OPEN HUIS KRIJGT GEZELLIGE FOYER PAASC0NCERTIN SLOTKAPEL TEEGM0NDAAN DE HOEF VOOR 744 KINDEREN EEN PLEEGGEZIN GEZOCHT AVONDGEBED IN DE EVANG. LUTHERSE KERK, ALKMAAR g€ V 'n winkel vol kleur URSEM - HEILOO mm UITKIJKPOST 6 APRIL 1977 1 UITKIJ EEN RONDGANG DOOR HET NIEUWE OPEN HUIS vierkante meter, d.w.z. twee maal de oppervlakte van de huidige grote zaal in het oude Open Huis. De vloer is hier bedekt met mausoleum, het fïlafond is tentvormig met hangende ampen. De ca. 40 tafeltjes en 160 stoelen zijn hetzelfde als die we nu aantreffen in het oude Open Huis. Deze zaal, aan de westkant gelegen, biedt via de grote ramen een goed uitzicht op het parkeerterrein, Willi- brordusweg en Holleweg. De grote zaal heeft twee vluchtdeuren, die toegang geven tot het smalle vlucht balkon. De wanden van de grote zaal zijn van schoon metselwerk. Een deur aan de zuidzijde van de grote zaal biedt toegang tot de zuidelijke gang en tot twee kleed kamers, maar hierover straks meer. Komen we terug in de garderobe, dan zien we een tweede deur. Deze deur geeft toegang tot zaal 2, de hobby zaal. Deze ruimte beslaat 60 vierkante meter, en is bestemd voor creatieve aktiviteiten. De zaal kent geen ramen. Wanden zijn ook hier van schoon metselwerk. Een tweede deur in de hobbyzaal geeft toegang tot de zuidelijke gangen, zoals al eerder vermeld, heeft deze zuidelijke gang geen rechtstreekse verbinding met de ontmoetingsruimte. Deze gang geeft, van west naar oost, achtereenvolgens toegang tot de volgende ruimten: een stoelenberging, twee kleedkamers, ieder uitgerust met kaptafels, was tafels en spiegels, vervolgens een doka (donkere kamer), en tot slot een besprekingsruimte. De gang eindigt met een deur die toegang geeft tot het vluchtbalkon, die rondom de zalen 3, 4, 5 en 6 loopt. Tot zover de rondgang door het Open Huis. Maar laten we niet vergeten te vermelden, dat het nieuwe Open Huis geen drempels heeft, en als tijdens een kaartmanifestatie in de grote zaal plotseling vanuit een speakertje het volgende te horen is: „Telefoon voor de heer R.M.C. Ootjes", schrik niet, want het nieuwe huis heeft ook een intercominstallatie. De officiële opening is 11 mei, maar voor het Open Huis zelf gaat dit niet gepaard met grote festiviteiten. Wel zal een expositie plaats vinden met onder meer marionettenpoppen van de heer van Erkelens, aquarellen van de heer Elzinga en wandkleden van mevrouw de Vries. Het is derhalve prettig, dat de heer Jacobs toch alles in het werk zal stellen, om de verenigin gen op hun middagen en avonden, die ze nog in het oude verenigingsgebouw moeten doorbrengen, te voorzien van koffie, frisdranken e.d. In het oude Open Huis hangt al een aantal weken een tekening van het nieuwe verenigingsgebouw. Ongetwij feld zullen heel wat mensen al opgemerkt hebben dat het Open Huis over één grote zaal beschikt en over viji klejnere zalen van gelijke g ootte. Maar zeer velen zullen nog geen flauwe notie hebben hoe het nieuwe Open Huis er van binnen uit gaat zien. Wij hebben met de heer Jacobs al vast een kijkje genomen in het nieuwe Open Huis, waar momenteel hard gewerkt wordt om voor 11 mei klaar te komen. Om u alvast een indruk te geven hoe het nieuwe Open Huis er van binnen uit gaat zien, nemen we U nu mee op een rondgang door het Open Huis. De ingang. Die vinden we onder het Open Huis aan de zuid- zuid-oost kant van Winkelhof 't Loo, naast de bloemist. We kunnen natuurlijk de lift nemen, maar die isjn principe alleen bestemd voor diegenen, die geen trappen kunnen lopen. We komen meteen in de ontmoetingsruimte, waarook de bar staat. Links van ons kunnen we onze jassen kwijt, en wilt u nog even naar het toilet, dan loopt u even verder links de gang in. Wilt u eerst een kop koffie of een pilsje nemen, dan dient u naar rechts te kijken, want daar ziet u de bar. De vloer is bedekt met patiotegels; het grootste deel der wanden bestaat uit olijfgroene, horizontale balken. Dit zijn de expositiewanden, waar vereni gingen en personen hun creatieve scheppingen kwijt kunnen, zoals we al gewend waren in het oude Open Huis. Spotlights; geven een extra verlichting op deze wanden. Het plafond is tentvormig. Aan lange draden hangen de sierlampen, die deze ontmoetingsruimte een gelijkmatige verlichting kunnengeven. De stoelen en tafels, die we hier aantreffen, komen bekend voor; ze zijn overgeno men van de ontmoetingsruimte in het oude Open Huis. De bar en de barkrukken zijn eveneens overge nomen van het oude Open Huis. (althans, zoals het er nu voor staat). Vanuit deze ontmoetingsruimte heeft men direkt toegang tot de zalen 3, 4, 5 en 6. Deze zalen hebben allen een oppervlakte van 60 vierkante meter. De zalen 3, 4 en 5 kijken uit op het Witte Kerkje, Raadhuisweg en Heeren- weg, en beschikken, evenals trouwens zaal 6, over een vluchtdeur, waardoor men op het vluchtbalkon kan komen. Zaal 6 is meer naar binnen gericht en kijkt aan één kant uit op de vierkante, zuidelijke, binnenhal van het winkel centrum. De wanden van deze zalen zijn van schoon metselwerk, de vloer is bedekt met mausoleum en iedere zaal is goed en gelijkmatig verlicht door t.l. verlichting. In iedere zaal zullen uiteraard kasten aanwezig zijn, waar de verenigingen hun spullen kunnen opbergen. De tafeltjes en stoelen, die we in deze zalen aantref fen, zijn gedeeltelijk afkomstig uit het oude Open Huis. Vanuit zaal6 heeft men ook toegang tot de „zuidelijke" gang. Het nieuwe Open Huis heeft twee gangen: een „noordelijke" en een „zuidelijke" gang. Beide gangen bieden uitzicht op de zuidelijke vierkante binnenhal van het winkelcentrum, daar waar men onder meer Disco Heiloo en het bloemenstalletje, aantreft. Als u in deze hal staat, en u kijkt omhoog, dan ziet u aan de oostzijde het raam van zaal 6, aan de noordzijde het raam van de „noordelijke" gang, en aan de zuidzijde het raam van de „zuidelijke" gang. De wanden van deze gangen zijn van schoonmetselwerk. De gangen worden verlicht door sierlampen. We gaan nu weer even terug naar de ontmoetingsruimte, terug naar de ingang tot deze ruimte. Recht tegen over deze ingang bevindt zich een open ruimte, dat grenst aan de voorraadkeuken. Hier is een biljart geplaatst. Deze ruimte, niet afgeschei den van de ontmoetingsruimte, of zoals u wilt, het dagverblijf, is niet bestemd voor biljartverenigingen. We gaan nu de „noordelijke" gang in. Meteen rechts vinden we een deur, die toegang geeft tot een ruimte, die bestemd is voor de Stichting Dienst verlening Heiloo/Alkmaar. Deze ruimte is kleiner dan waarover de Stichting in het oude Open Huis beschikte. De inrichting is overgeno men van het oude Open Huis. In deze kamer (een zaal is echt wel iets te veel van het goede) heeft men uitzicht op de winkelgalerij. In de gang vinden we verder deuren die toegang verlenen tot het invaliden- toitet, het herentoilet en het dames toilet, allen uiteraard aan de, vanaf de ontmoetingsruimte bekeken, rechter zijde van de gang. Het herentoilet beschikt over twee w.c.'s en zes urinoirs, heeft twee luxe wastafels en is evenals het damestoilet, geheel betegeld. Het damestoilet beschikt over zes w.c's en drie luxe wastafels. Voorbij de toiletten vinden we rechts het noodtrappenhuis en links de garderobe voor de grote zaal en de kleine zaal 2. In de garderobe bevinden zich vaste staanders met vaste hangers. Vanuit deze vierkante garderobe komen we in de grote zaal 3i^een^oggervlakt^heef^vaj^^^ Het nieuwe Open Huis krijgt een erg gezellige foyer. Naast een grote gezellige bar en" talloze zities zal hier ook een biljart geplaatst worden. In dezr ioyer zullen niet alleen de 60 verenigingen die het Open Huis gaan bevolken een goed onderdak kunnen vinden maar ook het winkelend Eubliek en een ieder die zo maar zin eeft om hier eens binnen te wande- Op donderdag 7 april a.s. vindt onder auspiciën van de stichting „Culturele Belangen Egmont" het traditionele paasconcert plaats in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef. Het Noordhollandskamerkoor o.l.v. Klaas Venneker, versterkt met twee solisten, brengt weer een speciaal programma met o.a. werken van Palestrina - Monteverdi - Morley en Brahms. De bekende sopraan Patricia Madden zingt liederen van John Dowland en Henry Purceel en Ada Knop - Kley- meer speelt op het clavecimbel wer ken van Francois Couperin. De aanvang is 20.30 uur. De toegangs prijs bedraagt f 6,-- en voor houders van een C.J.P. of 65 plus kaart f 4,50. In de pauze zijn consumpties verkrijg baar in „De Kapberg". Kaarten in de voorverkoop te bestellen bij mvr. C. van Beek, Julianaweg 61 Egmond a.d. Hoef, tel. 02206t2271 en bij de OHZ-zaak van J. Groot aan de Slot- weg. LOUIS VAN DIJK IN HET WAPEN VAN HEEMSKERK Zondagmorgen, 8 mei zal in Het Wapen van Heemskerk in Alkmaar het laatste Concert in de reeks Zondagochtend concerten gegeven worden. De organisatoren van deze concerten kun nen terugzien op een zeer geslaagd seizoen; de keuze van de musici stond hier borg voor. Ook zondag 8 mei om 12 uur precies zal in ,,'t Wapen" geen enkele plaats onbezet blijven. Dan zal namelijk het trio Louis van Dijk optreden. Een garantie voor een fijn ochtendje mu ziek, dachten wij zo. Louis komt met zijn vaste begeleiders Jacques Schols, bas en John Engels, drums. Reeds vanaf heden kaarten a f 4,- te verkrijgen bij de bekende voorverkoopadressen: Klooster en Kiebert op de Mient en Muziekhandel Spanjaard in de Koor straat. ien voor een goed kop koffie, een drankje aan de bar of zomaar om een babbeltje te maken of eve te biljarten. De foyer werd gepacht door Paul Sengers en Loek Schoorl die een B.V. i.o. hebben gevormd. Han Sondaar, voor velen bepaald geen onbekende door zijn werkzaamheden in de Snackbar-grill-restaurant van Paul Sengers in het Winkelcentrum Mallevoort, zal hier de scepter gaan zwaaien. Het duo Sengers-Schoorl heeft eveneens de kantine gepacht van de Camping-Heiloo. Horst Hauckelt zal hier samen met zijn vrouw de leiding nemen. Vrijdag a.s. wordt deze kantine feestelijk geopend. Wie zin heeft mag hier best even een drankje komen halen. De feestelijke opening van de foyer in het Open Huis zal plaats vinden op 11 mei. Er bestaat nog steedss een tekort aan pleeggezinnen vopr kinderen van 10 jaar en ouder. Dit blijkt uit de jaarcijfers van de vijf regionale Centra les voor Pleeggezinnen (gevestigd in Groningen, Deventer, Amsterdam, Rotterdam en 's-Hertogenbosch). Op 1 januari werd er voor 744 kinderen naar een passend pleeggezin gezocht, waarvan 452 ouder dan 10 jaar zijn. Het merendeel van deze kinderen verblijft in internaten, van waaruit een pleeggezinplaatsing geadviseerd wordt. Vorig jaar zijn er 450 kinderen via de vijf Centrales in pleegezinnen ge plaatst. Het aantal beschikbare gezin nen moet flink stijgen willen de Centrales aan de vraag naar pleegge zinnen kunnen voldoen. De oorzaak hiervan ligt in het simpele feit dat niet ieder gezinsaanbod op een bepaald kind past: voor veel kinderen wordt bijvoorbeeld in verband met school en verdere relaties een bepaalde woon plaats of streek gezocht. Aan een plaatsing gaat als regel een kennis makingsperiode vooraf, om na te kunnen gaan of kind en pleeggezin „elkaar kunnen vinden". De Centrales werven en selecteren aspirant-pleeggezinnen. Plaatsing van kinderen gebeurt in de meeste geval len onder verantwoordelijkheid van instellingen aan wie de opvoedings begeleiding van de kinderen is opge dragen. Voor nadere informaties: Stichting voor het kind, Emmastraat 38, Am sterdam. Tel. 020-733911. Uitgaande van de kerkeraad der Evang. Lutherse Gemeente te Alk maar wordt elke laatste woensdag avond van de maand van half acht tot 8 uur in haar kerk aan de Oudegracht (ingang Baangracht) een avondgebed ehouden. oorgangers van verschillende kerken verlenen hieraan hun medewerking. Het e.v. avondgebed is op woensdag 30 maart a.s. Voorganger: ds. J. H. Uytenbogaardt. Iedereen is van harte welkom. Heerenweg 144 Tel. 31799

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 18