A. BRANDSMA TE PAARD BIJ FEESTELIJKE OPENING KANTINE P.C. HEILOO EN OMSTREKEN HET OPEN HUIS EEN JUWEEL KLEUTERSCHOOL DE CROCUS 'n winkel vol kleur URSEM - HEILOO Na een fijne dag een feestelijke intocht „JONGEREN VAN VROEGER" GENOTEN VAN JOHN WOODHOUSE SHOW P.T.T. PLAATST BRIEVENBUS BIJ WINKELHOF't L00 Nog een paar dagen en het oude Open Huis is niet meer. FLORESMUSICAE ZATERDAG IN WITTE KERKJE HEILOO PUZZLEWINKELHOF 'T L00 WINKELHOF IN FEESTELIJKE JAS GESTOKEN KLAVERJADWEDSTRIJD Paul Sengers en Loek Schoort in hun nieuwe aanwinst, de foyer in het Open Huis BEJAARDEN EN MINDERVALIDEN INDEWINKELHOF ONDERNEMERS RAADHUISWEG GAAN BLOEMETJES BUITEN ZETTEN 0UDERSVAN GEHANDICAPTE KINDEREN IN HEILOO GAAN ZICH ORGANISEREN 'n winkel vol kleur. URSEM - HEILOO OPENING WINKELHOF 'T LOO LE BEZOEKERS TROK Vier dagen lag stond de Winkelhof 't Loo vanwege de feestelijke opening in het centrum van de belangstelling. Vierdagen lang was hier voor jong en oud dan ook heel wat te beleven. Geweldige muzikale gebeurtenissen zoals o.a. het optreden van het kwartet „Hans Schaeffer", Robert en Anja van Lint met middeleeuwse liederen en het orkest uit club Privé van Henk van der Meyden. De jeugd was te vinden in de draaimolen, bij de suikerspintent en bij de opening rondom het bekende duo Peppie en Kokkie, die samen met burgemeester Hoekstra voor een gran dioos ballonnenfeest zorgden. Met honderden tegelijk gingen de ballonnen met de namen en adressen van de jeugd eraan de lucht in. Een grandioos gezicht. Ook alle bomen in de omtrek werden versierd met een aantal van déze oranje balonnen. Officiële opening Voor het echter zover was vond er eerst een officiële opening plaats in de ruime versierde hal van dit winkelcentrum door burgemeester H. Hoekstra. De vele genodigden waaronder oud burgemeester Pesman, die destijds de eerste streken op papier zette tot de aanzet van dit winkelcentrum, werden door onze burgervader hartelijk wel kom geheten. In het kort belichtte de heer Hoekstra de vele jaren van voorbereiding die aan de opening van de Winkelhof waren voorafgegaan. Een moeizame weg doordat Heiloo eerst de opdracht kreeg om te groeien waar men later weer volledig op terugkwam. Grootse plannen voor een winkel centrum met een omvang van 14.000 m2 moesten spoorslags worden terug gedraaid tot een totaal van 5300 m2. Veel lof werd door burgemeester Hoekstra toe gezwaaid aan allen die de Winkelhof 't Loo mede tot stand hebben gebracht waaronder de project ontwikkelingsmaatschappij Wilde- boer-Spijker en architect Haamke uit Den Dolder die met name van het Open Huis en zijn foyer iets heel bijzonders heeft weten te maken. Nadat burgemeester Hoekstra de sleu tel van het Open Huis had overhandigd aan de heer W. M. Mast, voorzitter van de „Stichting Open Huis" bedankte de heer Mast het gemeentebestuur voor dit werkelijk unieke verenigings gebouw. De heer J. de Groot sprak namens de winkeliers van de Winkelhof zijn blijdschap uit over het tot standkomen van dit centrum. „We hebben hier jarenlang naar uitgekeken. Heiloo heeft weer een hart dat klopt". Namens de vereniging overhandigde hij de heer Mast een bedrag van f 1.000,- om „iets blijvends" te kopen voor het Open Huis. Een geste die in dank werd aanvaard. De heer D. M. Postma van de schildersvereniging Tintoretto bood tenslotte nog een prachtige aquarel aan voor het Open huis van de kunstenaar Cor Heeck uit Castricum. Na dit officiële gebeuren brachten velen nog even een bezoekje aan het Open Huis waar men in de gezellige foyer zich tenslotte graag liet voorzien van een drankje en een lekker hapje. Ook het biljart werd meteen ingewijd door een aantal liefhebbers, 's Avonds hield het duo Paul Sengers - Loek Schoorl, die deze foyer hebben gepacht, „Open Huis" waarbij heel wat gratis drankjes werden geserveerd. Van deze uitnodi ging werd op grote schaal gebruik gemaakt. In deze foyer kunt u dagelijks terecht van ,'s morgens vroeg tot 's avonds laat. Ook als u niet aan een vereniging gebonden bent. Op initiatief van enkele ouders heeft mevrouw G. Opdam, hoofd van de kleuterschool, kontakt opgenomen met de Gemeente Heiloo, afd. onder wijs, om te vragen of de binnenmuren van de school van een aantal aantrek kelijke kleuren voorzien konden wor den. De kleuren verf die er nu opzitten zijn grijs in combinatie met crème en als variant crème in combinatie met grijs. Het antwoord van gemeentezijde kwam op het volgende neer: „Wij, als Gemeente, zijn van mening dat het, gezien de toekomstplannen met het gebouw (waarover nog steeds alleen geruchten de ronde doen, en niemand inclusief schoolleiding en ouder kom missie iets definitiefs te horen heeft gekregen) niet verantwoord is om het interieur van het schoolgebouw op te knappen; wij zijn eventueel wel bereid de verf te leveren, maar dan moet U het er zelf opsmeren." Nou dat laatste hebben wij dan afgelopen zaterdag gedaan en hoe! Met een stuk of vijftien enthousiaste ouders en de schoolleiding zijn de wanden van twee lokalen oranje en geel geverfd. Onder het genot van een kopje koffie en heerlijke zelfgebakken koek, zeiden we tegen elkaar dat de omgeving waarin de kleuters de gehele dag verblijven, nu toch veel gezelliger is. Alle spulletjes, prikborden, gemaakte werkstukjes enz., kwamen veel beter uit. Nu de kleurige gordijntjes nog en wij zijn er van overtuigd dat het een zinvolle opoffering van een vrije ochténd is geweest. DIERENBESCHERMING CASTRICUM-HEILOO E O Dierenvrienden weet u: dat er driemaal per jaar (als regel) kleine katjes en tweemaal per jaar kleine hondjes worden geboren, waar veelal geen plaats voor kan worden gevonden? Weet u: dat honden en katten door handelaren en sjacheraars van uw huis worden afgehaald, nadat u een adver tentie plaatste: „gratis af te halen" of „een goed tehuis gezocht? Weet u dat deze honden en katten aan laboratoria worden'doorverkocht, o.a. voor allerlei proeven op levende dieren, ook ten behoeve van de industrie? Weet u dat de katten o.a. ook worden gebruikt voor de z.g. „Genotte' bont jassen Wat kunnen wij hier tegen doen? Uw kater of poes kunt u laten castreren of steriliseren. Uw kater raakt dan ook de onaangename geur kwijt. Uw hond kunt u tweemaal per jaar door een injectie onvruchtbaar laten maken of steriliseren. Uw dieren worden dan dik wijls veel huiselijker, besluit nog heden de ingreep te laten doen. Bespreek vooraf met uw dieren arts, wanneer u met uw dier kunt komen. De kosten zijn beslist niet onoverkomelijk! Laat onverhoopt geboren nestjes de eerste dag doden. Breng hen hiervoor bij uw dierenarts of asyl. Verdere inlichtingen: voor katten: mevr. Dumont, tel. 07 2-30387. Voor honden: mevr. Pieneman, tel. 072-32929. Heerenweg 144 Tel. 31799 De heer A. Brandsma, directeur van Openbare Werken in Heiloo, zal op zondag 22 mei de nieuwe kantine van de ponyclub „Heiloo en Omstreken" feestelijk openen. Dit zal hij, door zijn eerder opgedane rij-ervaring, te paard gaan doen. De ponyclub heeft van de zijde van de gemeente Heiloo veel medewerking gehad. Na de oprichting van de vereniging in 1972 was er nog geen terrein aanwezig, maar in 197 5 heeft zij een stuk land door dé gemeente toegewezen gekregen, gelegen in het nieuwe recreatiegebied „De Venne- water" in Heiloo. De heer J. Bolten, vice-voorzitter van de ponyclub „Heiloo en Omstreken" hierover: „We zijn erg blij met ons terrein in het recreatiegebied „De Vennewater" omdat er in het algemeen weinig grond beschikbaar is voor de paarden- en ponysport. Ook het feit dat er ruiterpaden zijn aangelegd langs de Zeeweg en naar de Vennewatersweg bewijst de waarde die de gemeente toekent aan de ruitersport. Wij hebben het afgelopen jaar ook toestemming gekregen voor de plaatsing van een kantine op ons terrein, waarvan wij dankbaar gebruik hebben gemaakt. Met de hulp van de ponyruiters en de ouders zijn wij nu bezig de kantine in te richten. Om de kantine een fraaier Hoe krijgt Comité Autotocht Bejaar den Heiloo het voor elkaarJuist op de dag dat het in Heiloo nog redelijk weer is, giet het in het midden en zuiden van het land de hele dag van de regen en toevallig dat net tijdens onze tocht de hoogtepunten binnen plaatsvinden. Stelletje geluksvogels! Maar ze ver dienen het. Want met het hoogtepunt van deze dag, de John Woodhouse show, had het Comité de bejaarden van Heiloo geen groter plezier kunnen doen. Om half negen vertrokken afgelopen vrijdag tien autobussen en een auto, uitgezwaaid door de heer N. Majolée, richting zuidwaarts. In de bussen:ruim 400 bejaarden, ca. twintig genodigden, waaronder natuurlijk de burgemeester, de heer H. Hoekstra, wethoudster mevrouw A.M. van der Zee-Mander- sloot en mevr. Bammens-Kaayk, leden van Rode Kruis, EHBO en bestuur en helpsters van het Comité. Via de Beemster, Purmerend, Amsterdam Noord, Schellingwouderbrug ging het langs Diemen naar Hilversum, alwaar de stoet halt hield bij Anna's Hoeve. Hier kon iedereen van een heerlijk kopje koffie genieten, en om kwart over elf werd de reis weer voortgezet. Toen na twaalven bekend werd, dat het einddoel Nieuwkuyk zou zijn, alwaar een optreden,van John Woodhouse zou worden bijgewoond, kwam de stem ming er goed in. Prachtig op tijd arriveerden de bussen in Nieuwkuvk, waar halt werd gehouden bij het Café-Restaurant „De Ster". Hier kreeg in de Arena Showzaal iedereen een tweede kop koffie aangeboden en kon het lunchpakket worden genuttigd. En dan de show. Iedereen genoot met volle teugen van cabaretier Bob Vrielink, die de zaal geheel op zijn hand kreeg, en terecht, door ondermeer het gezelschap de „jongeren van vroeger" te noemen. Iedereen zong of neuriede mee met enkele nostalgische liedjes, die de lieftallige zangeres Nelleke ten gehore bracht. Het hoogtepunt was natuurlijk aanzien te geven hebben wij het enkele weken geleden donker-bruin geschil derd". De opening zal op 22 mei om 11.00 uur op net terrein van de ponyclub plaatsvinden. De ruim veertig pony- ruiters zullen hierbij aanwezig zijn. De ouders en belangstellenden zijn hierbij van harte welkom. De nog steeds groeiende vereniging heeft voor het komende seizoen een druk bezette agenda. Naast het deelnemen aan de verscheidene con coursen in Noord-holland heeft de polyclub enkele uitnodigingen ont vangen voor plaatselijke aktiviteiten. Zo is een groep ruiters woens dagmiddag 11 mei en donderdagavond 12 mei aanwezig geweest bij de officiële opening van het winkel centrum ,,'t Loo" in Heiloo. Iedere zondagochtend krijgen de pony club-leden les van vier instructeurs op het terrein in „De Vennewater' Hierbij zijn belangstellenden altijd wet- 'kom, waarbij de nieuwe kantine goed van pas komt Binnenkort zal bij de oostelijke ingang van Winkelhof 't Loo een brievenbus geplaatst worden. Dit heeft de P.T.T. bekend gemaakt. De brievenbus, die op de Heerenweg staat in de buurt van de Sandecamplaan, wordt verplaats naar de Sandecamplaan zelf, en wel tussen de Heerenweg en de Haesackerlaan. net optreden van John Woodhouse zelf, die met zijn muziekinstrumenten zijn elektronische apparatuur, het Concertgebouworkest, het Volendams Operakoor, Vera Lynn en Arthur Rubinstein deed vergeten. Een staande ovatie kon deze grootmeester na afloop van een dankbaar gehoor in ontvangst nemen. Na de show werden nog enkele mensen door de heer C. Roemer voor het voetlicht gehaald. De heer en mevrouw Bonnewit, het diamanten echtpaar de Bruin en het gouden echtpaar Onder water konden een fraai bloemstukje in ontvangst nemen. Tijdens het dinertje in de Fantasiazaal werd door de heer Roemer mevr. Bammens-Kaayk nog even in het zonnetje gezet. Verder bedankte de heer Roemer tijdens het diner iedereen, die aan het welslagen van deze tocht had meegewerkt: Gemeentebestuur, ingezetenen van Heiloo, Comité mede werkers en medewerksters, bestuurs leden, met name mevrouw Hendriks, Rode Kruis, EHBO, chauffeurs, tou- ringcarbedrijf Hooyberg, de heer Bon newit, direktie van „De Ster", niemand werd vergeten. Ook Burgemeester Hoekstra voerde nog even het woord en overhandigde aan de heer Roemer als blijk van dank en waardering het boekje „vijftig jaar Heiloo". Om kwart over zes werd in de stromende regen de terugreis aanvaard, en om kwart over acht had tenslotte het laatste hoogtepunt plaats: de aankomst in Heiloo, waar de muziek korpsen St. Caecilia, Eensgezindheid en het Trompetterkorps en de be woners van Heiloo de bejaarden weer op grandioze wijze binnenhaalden. Zaterdag 21 mei a.s. concerteert het ensemble FLORES MUSICAE in het Witte Kerkje in Heiloo. De uitvoe renden zijn Roel Tjeerdsma, tenor, Annette Theunis, blokfluit, en Brord Gerritsen, luit. Het zal geen verwondering wekken dat Roel Tjeerdsma afkomstig is uit Friesland. Dat hij zijn Zangopleiding mocht ontvangen van de baritons Aerde Kuiper en Max van Egmond, duidt zondermeer op grote klasse. Dat is dan ook meerdere malen gebleken op liederenavonden en in partijen in de Messiah en de Mattheuspassion, o.a. kortgeleden nog in de Grote Kerk in Monnickendam. De in Vlissingen geboren fluitiste Annette Theunis studeerde aan de conservatoria in Tilburg en Amster dam, m.n. bij Walter van Houwe. Brord Gerritsen, geboren in Wehl (Gld.), behaalde het einddiploma gitaar aan het Muzieklyceum in Amsterdam onder Gerard Gest, t.erwiil Gusta Goldschmidt tekent voor zijn studie op de luit aan hetzelfde instituut. De medewerking van het ensemble aan het bekende radioprogramma Für Elise werd een groot succes. Opvallend was de grote betrokkenheid van het studiopubliek bij het gebeuren. Met hun vakbekwaamheid als hechte basis hebben deze musici elkaar gevonden in het vertolken van intieme muziek uit rond 1600. Het moet een belevenis zijn om op een stille avond deze muziek te ondergaan in een sfeervolle ruimte als het Witte Kerkje. Daar de musici graag een zo direkt mogelijk kontakt met hun toehoorders hebben, zal hiermede bij het opstellen van de stoelen rekening worden gehouden. In de (koffie)pauze kan de luit van dichtbij bewonderd worden. Het pro gramma vermeldt 12 werken, w.o. ook instrumentale solo's. Van de compo nisten noemen we Frescobaldi, Moli- naro, Bataille, Dowland en Morley. De aanvangstijd is 20.00 uur, kerk open voor kaartverkoop vanaf 19.30 uur. Toegangsprijzen f 4,50 p.p., 65plus en CJP f 3,--, incl. programma, voorzien van teksten van de te zingen liederen. In de speciale feestkrant die uitgegeven werd vanwege de officiële opening van de Winkelhof 't Loo, stond zoals u weet 'een originele puzzle afgedrukt waarbij u moest raden welke personen thuis horen in welke winkel. Geen eenvou dige opgave maar zeker niet ondoenlijk voor hem of haar die zijn ogen goed de kost geeft. Vragen staat bovendien vrij. De puzzle kunt u nog inleveren tot eind mei bij de desbetreffende winkeliers. Er zijn leuke prijzen mee te winnen. Het zal niemand ontgaan zijn dat ook aan het buitengebeuren van de Winkel hof 't Loo grote aandacht is besteed. De meest schitterende bloembakken zijn als paddestoelen uit de grond verrezen en overal zijn er leuke zitjes aangebracht, een gezellige verlichting en vooral ook een origineele bestra ting! De plantsoendienst van de gemeente Heiloo heeft hier o.a. onder leiding van de heer Alofs keihard aangewerkt om de entourage van dit winkelcentrum tot een zeer fraai en gezellig geheel te maken waar men tot ver buiten onze gemeentegrenzen met enthousiasme over spreekt. Een kleine hulde aan al deze mensen is hier zeker op zijn plaats. voor pater Dirk Borst Alle inwoners van Heiloo en omgeving zijn van harte welkom op de grote klaverjaswedstrijd van maandag 23 mei in de koffiekamer van het Psychiatrisch Centrum aan de Kennemerstraatweg. Niet alleen gaat U daar voor uw plezier klaverjassen, maar U steunt daar ook de „Aktie pater Dirk Borst" mee. Pater Dirk Borst, geboren in Heiloo, werkt al veertig jaar onder de armste bevolking van Zuid-Sumatra in Indo nesië en heeft nu dringend behoefte aan een schoolgebouw. Het onderwijs aldaar ontvangt geen subsidie en nu wil Heiloo proberen door allerlei aktivi teiten, het benodigde kapitaal, zo'n 65.000 gulden, bij elkaar te brengen» Het comité rekent alvast op uw komst, uw stoel staat klaar en de kaarten zijn al geschud. Bovendien zijn er in de pauze mooie prijzen te winnen. Aanvang van de wedstrijd 20.00 uur. En als U niet in de gelegenheid bent om te komen, stort dan alvast uw bijdrage bij de Rabobank Heiloo, nr. 32 70 13 834, t.n.v. Aktie Pater Dirk Borst. Het postgiro nummer van de bank is 26 99 78. Heiloo kan trots zijn op het nieuwe Open Huis in 't Winkelhof 't Loo. Na het officiële gedeeltein de zuidhal van het Winkelhof togen de vele geno digden naar boven, waar men onder de indruk kon komen van de fraaie accommodatie, die voor de vereni gingen in Heiloo geschapen is. De foyer doet bijzonder sfeervol en gezellig aan met de donkerbruine vloerbedekking, de groene expositiewanden, waar ondermeer marionettenpoppen van de heer van Erkelens, en aquarellen van NIVON-leden, onder leiding van de heer H.J. van Elzinga, tentoongesteld werden. In de foyer verder het meubilair uit het oude Open Huis, en de bar met de barzitjes, al direkt druk bezet op deze openingsdag. De zalen werden fees telijk opgesierd met bloemstukken van diverse verenigingen en instanties. Zalen, die geheel ingericht zijn en waar de prijzenkasten van de diverse verenigingen al hangen, zalen die ongetwijfeld dagelijks gebruikt zullen worden door vele verenigingen, instan ties, voor vergaderingen enz. enz. Het Open Huis, waar we een maand geleden al uitgebreid over hebben geschreven, is een juweel. Het is onmisbaar voor de verenigingen, die bijzonder blij zijn met deze voortreffe lijke accommodatie. En voor de inwoners van Heiloo geldt: kom ook eens een kijkje nemen in dit Open Huis. Het is er ook voor U Een groot aantal bejaarden en minder- validen kwamen maandagmorgen op uitnodiging van het Stichtingsbestuur een kijkje nemen in de Winkelhof 't Loo. Dank zij de medewerking van een aantal leden van het Rode Kruis en het beschikbaar stellen van invaliden wagentjes door huize De Loet werd deze uitnodiging een bijzonder leuke gebeurtenis. Vanwege de gebruikelijke winkelsluiting op maandagmorgen was het in de Winkelhof lekker rustig zodat de genodigden op hun gemak in alle winkels een kijkje konden nemen. Her en der werden zij verrast met een bloemetje, bonbons, koffie e.d. Ook het Ópen Huis met zijn gezellige foyer vormde vanzelfsprekend een grote trekpleister. De hoofdingang van het Open Huis is naast de bloemen winkel van de heer en mevrouw van der Lem. Speciaal voor bejaarden en minder-validen is hier een lift aange bracht, Het zal u zeker opgevallen zijn dat de ondernemers aan de Raadhuisweg de laatste tijd bepaald niet hebben stilgezeten Fr werd langs de winkel panden een fraaie brede luifel aange bracht die op een streekje verf na gereed is. In deze luifel een gezellige verlichting en de nodige speakers waar vanuit straks een gezellig muziekje zal klinken. Ook het trottoir werd van de nodige siertegels voorzien. Wanneer alle werk zaamheden zijn afgerond worden de bloemetjes eens even fijn buitengezet. Op zaterdag in juni hoopt men dit feestje samen met de klanten te vieren. Tegen die tijd komen we hier nog even op terug. Ook in Heiloo moeten aktiviteiten voor gehandicapte kinderen georganiseerd worden Het begint tijd te worden dat ook in Heiloo gehandicapte kinderen aan allerlei aktiviteiten kunnen meedoen. Aktiviteiten, die georganiseerd moeten worden. Aktiviteiten, waar vrijwilligers voor nodig zijn om dit te kunnen realiseren. Vorige week dinsdag vond een tweede bijeenkomst plaats van ouders van gehandicapte kinderen met enkele deskundigen, waaronder de heer S. de Graaf, voorzitter van de afdeling Noord-Holland voor het geestelijk gehandicapte kind. Aanvankelijk waren er nog enkele misverstanden. Er zijn namelijk nogal wat instanties, bonden en verenigingen, die zich bezig houden met het gehandicapte kind. De organisatoren van deze avond waren zich hier wel degelijk van bewust, en er zal zeer zeker kontakt worden gezocht met de al bestaande instanties, die zich bezig houden met het gehandicapte kind. Maar bij de organisatoren gaat het hier om iets concreets, iets doelgerichts: het gaat hier om een nog vrijwel onont gonnen gebied in Heiloo: het gehandi capte kind in Heiloo ook iets te kunnen bieden naast speciale scholen: sport, kontaktavonden (ook voor ouders), hobbyclubs, enz. Dinsdagavond 19 april vond een eerste oriënteringsavond plaats. Nu, op deze bijeenkomst, moesten er spijkers met koppen geslagen worden. Er werd een eerste werkgroep gevormd, cie dezelfde avond al enkele punten doornam, zoals: wat wordt er momen teel al gedaan in Heiloo, alle aanbie dingen die zijn gedaan op een rijtje zetten, bekijken hoe de organisatie van heb een en ander dient te worden opgezet. Een oproep: van 11 tot en met 18 juni vindt in Hattem een vakantiekamp plaats voor spastische kinderen. Er zijn nu nog twee plaatsen vrij Belangstel lenden dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven. Inlichtingen: tel. 15592. Heerenweg 144 Tel. 31799

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 9