blom Nieuwe start voor D '66 SCOUTING VERENIGING „KANINEFATEN GEÏNSTALLEERD PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN he BLEYLE overhemden zijn: BLEYLE overhemden zijn: BLEYLE ROYAL FLUSH MATCH PROGRAMMA HEREN 1977. BLEYLE voor VADERDAG BLEYLE exclusief bij: 1977 R00SVICEE ZOMER ACTIE: HET„Hé, DAT-BEN-IK-ZELF-BOEK" VOOR ELK KIND IN NEDERLAND Slijterij - Wijnhandel GREEUW GESLAAGD GESLAAGD GEVONDEN VOORWERPEN „EGM0ND OP Z'N KOP" BIBLIOTHEEK HEIL00-WEST TROPENROOSTER STIJLDANSEN IN HEILOO W.A.0. 0BJEKT HEIL00/DE EGM0NDEN, Oud Papieraktie voor Pater Dirk Borst POLITIEBERICHTEN L.S. Kado, een poster of sticker WIJ WILLEN LEVENDE MUZIEK TIJDENS DE KERMIS! „DE LAATSTE EER" BURGERLIJKESTAND HEILOO UITKIJKPOST 15 JUNI 1977 UITKIJK I## UNIEKE GEBEURTENIS VOND PLAATS IN HEILOO! Zaterdag 11 juni j.l., vond er de officiële installatie plaats van de scoutingvereniging „Kaninefaten". Een ware en bovendien unieke gebeur tenis in deze tijd. Zowel de leiding als de twintig welpen werden geïnstalleerd en spelen hierdoor mee in het Spel van Verkennen dat over de gehele wereld door zo'n 22 miljoen jongeren gespeeld wordt. Het komt vandaag de dag maar heel zelden voor dat er binnen Scouting Nederland een nieuwe groep wordt opgericht. De korte geschiedenis die U hieronder kunt lezen geeft U een beeld waarom deze gebeurtenis zich nu juist in Heiloo afspeelde. Een jaar of vijf, zes, geleden werd de laatste landverkennersgroep in Heiloo, de Clemens Willibrordgroep opgehe ven. Zij zaten, evenals de Kaninefaten nu ook, in hun gebouw aan de Westerweg, achter de Willibrorduskerk. Doordat er lange tijd geen landverken nersgroep meer in Heiloo was, gingen velen naar de zeeverkennersgroep „Victorie". Soms kwamen ze daar zelfs op de al zo volle wachtlijst te staan. Er kwamen meer leden dan dat er plaats was. In augustus/september werd gepraat over een eventueel nieuw op te richten landverkennersgroep. Deze moest er komen. Maar waar halen we leiding vandaan? Die kwam er. Op een ouderavond van de Victoriegroep zagen de eerste twee van de „Kanine faten" elkaar: Anja Verberne en Rob Kraayenbrink. Dit was de eerste aanzet. Zij zouden de wachtlijst van de Victoriegroep overnemen... maar waar zou de groep gehuisvest kunnen worden? Door Pastor Buskermolen is de zaak aan het rollen gegaan. Hijzelf was al jaren bezig leiding te zoeken voor een verkennersgroep. Toen werd min of meer beslist dat Anja en Rob een eigen, nieuwe groep zouden gaan leiden. Dat was op 3 november 1976. De nieuwe groep kon in het gebouw van de voormalige Cl. Willibrordgroep trek ken, maar daar moest nog heel veel aan gedaan worden... Maar Pastor Buskermolen deed meer, zorgdé zelfs voor een derde leider: Hans Hergaarden, de enige die vroeger echt welp geweest is. De welpen die op de wachtlijst stonden werden aange schreven en zo groeide de groep der Kaninefaten. Met enorme hulp van de ouders werd er hard gewerkt, timme ren, slopen, banken en tafels gemaakt... de groep werd op alle mogelijke manieren geholpen. Er werd kennis gemaakt met de Jeugdraad die hun steun toezegden. Hierdoor kon de leiding kursussen gaan volgen in Den Haag. Leiding geven doe je niet zomaar! Mede door de ouders zijn we vreselijk opgeschoten om de hut een beetje leefbaar te maken, maar nog steeds is het behelpen. Eindelijk op 12 maart de eerste hordemiddag en ook de naam van de groep stond toen nast vast: KANINE- FATEN, zo zouden wij gaan heten. De eerste bewoners van Heiloo en omstreken waren de Kaninefaten, zij hebben in het Heilooër bos gekapt, woonden op de duinen en vingen Kaninen is konijnen). Het ging binnen de groep zo geweldig, dat de leiding het aandurfde om een kampweekend te houden, ter voorbereiding op de installatie. Tegen die tijd had de groep er zelfs een nieuwe welpenleidster bij, Marjan Brakenhoff. De nodige voor bereidingen voor zaterdag 11 juni werden getroffen en de bewuste dag naderde toen snel. Om twee uur 's middags zat het hordehol van de Kaninefaten propvol met ouders, genodigden, welpen en hun leiding. Een kleine honderd mensen was bijeengekomen om het installatiefeest te vieren. Na een kort welkomstwoord van dé leiding, nam de heer A.J. v.d. Wilt, distriktscommissaris het over. Hij zou eerst de leiding installeren, zodat deze bevoegd zouden zijn om hun eigen welpen te kunnen installeren. De sfeer was geweldig goed. Spannend, een beetje officiëel, maar toch gemoe delijk, niet dat strakke gedoe. Zo was het de hele middag. Anja Verberne werd geïnstalleerd als Akela, Hans Hergaarden als Bagheera en tot slot Rob Kraayenbrink als Baloe. Als korte onderbreking werden er dia's vertoond van het gehouden kampweek end en een tweetal liederen gezongen. Hierna begon het installeren van de welpen door de leiding zelf. Nog steeds dragen de welpen hetzelfde petje als vroeger, de rest van het uniform is geheel aangepast aan deze tijd en mode. Nadat iedere jongen echt welp was werd er geopend zoals dat bij het welpenspel aan het begin van iedere hordemiddag gebruikelijk is. De mid dag werd afgesloten door enkele spelen. Het hoogtepunt van ruim zeven maanden voorbereiden werd die mid dag bereikt. De groep gaat door: er staan zeven nieuwe welpen op de wachtlijst voor september, ook de lijst voor verken ners, jongens van 11 tót 15 jaar, is al aardig gevuld. Voor deze tak zoekt men nog enthousiaste leiding. Het zou jammer zijn als te oude welpen niet door zouden kunnen gaan in het spel van verkennen. Meer inlichtingen? Anja'Verberne, Op de Wieken 19, tel. 333724. Rob Kraayenbrink, Termijen 30, tel. 332087. Hans Hergaarden, Butterlaan 49, tel. 335518. dubbel gemerciriseerd, daardoor veredeld, sterker en hebben een bijzonder mooie satijnglans. aangepast bij de kleuren van de Bleyle pantalons. Deze panta lons kunnen zo in de wasmachine, licht centrifugeren, aan de lijn en zo weer aan. Dit Bleyle programma wordt gebracht onder de naam: UW MODEADVISEl'R Heiloo - Stationsoeiitrum Tel. 072 - 333308 vrijdagavond verkoop 7-9 's maandags gesloten. In de komende zomermaanden komt Roosvicee met een originele actie waarin het kind centraal staat. Vorig jaar was dat een zelfgetekende leg puzzel, nu kan elk kind in Nederland van Roosvicee een boekje krijgen, waarin hij of zij zélf de hoofdrol speelt. In het boek beleeft het kind een echt avontuur, samen met broertjes, zusjes of vriendjes en vriendinnetjes, die allemaal met hun eigen namen worden genoemd. HOE KAN DAT? Heel eenvoudig: Roosvicee heeft de bekende kinderboekenschrijfster Leo- nie Kooiker drie verhaaltjes laten schrijven: één voor elk van de volgende leeftijden:van 2 tot 6 jaar, van 6 tot 10 jaar en van 10 jaar en ouder. Iedereen kan meedoen! Op het dubbeletiket van Roosvicee Vruchtenmix of Cassismix of een pot Roosvicee Rozebottel confiture zit een deelname-formulier waarop een aantal gegevens moet worden ingevuld: door de jongen of het meisje zelf of door de ouders. Deze gegevens worden ver werkt in één van de drie verhalen: wélk verhaal dat wordt is afhankelijk van de leeftijd. Een tijdje later ontvangt het kind zijn eigen avontuur in de brievenbus! Met tekeningen van de hand van Johanna Leusink, die zelf tijdens de grote vakantie kunnen worden ingekleurd. Het resultaat is een geheel „eigen" boek. Vanaf nu zijn de Roosvicee-produkten met het speciale dubbeletiket gedu rende de hele zomer in de winkel verkrijgbaar. Wie snel z'n deelname formulier invult en opstuurt - vergezeld van een girobetaalkaart of bankcheque van f 3.7 5 voor 't boekje - krijgt binnen de kortste keren het „Hé, dat-ben-ik- zelf-boekje" thuis gestuurd. En dan maar lezen en de plaatjes kleuren! Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Op 2 juni j.l. slaagden voor het Praktijkdiploma machineschrijven de dames J. Beerepoot, P. Beers, W. Bisselink, M. van Dierendonck, G. van Dusseldorp, A. de Graaff, J. Groot, A. Heijne, A. Jongerius Heiloo, G. Kanon Egm. a/Zee, P. Klein (blind) Heiloo, L. Lamar alkmaar, C. J. Min, Heiloo, J. C. M. Min Limmen, W. Molenaar- Tesselaar, E. Mulder Heiloo, C. Noomen Alkmaar, Y. Ransijn Egm. Binnen, J. Ranzijn, M. van Splunder, W. Tesselaar Heiloo, E. Spreeuw (blind) Alkmaar en de heren F. Jongbloed Limmen, G. Kaandorp, C. van Santé Heiloo. Het basisdiploma machineschrijven werd verkregen door de dames C. Abbo Egm. Binnen, A. Geertsma Heiloo, J. Kareis Egm. Binnen, M. Muileboom Egm. a/Zee. Het diploma Stenografie 120 letter grepen p.m. werd behaald door de dames C. Duinmeijer Egm. a/d Hoof, J. Rem-Bakker, Heiloo, H. Westerhof en H. Wiegmink Alkmaar. Het diploma stenografie 100 lett. gr.p.m. werd verkregen door de dames J. v. Asselt, W. Bosma Alkmaar, E. Honhof Egm. Binnen, A. Meijer, E. Meyering, M. Schut, Heiloo, M. Schutte Egm. a/Zee, A. Westerhoff Alkmaar en J. Ygosse Heiloo. Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. Op 6 juni j.l. slaagde onze plaatsgenote Mirjam Lases voor haar apothekers assistenten examen aan de apotheker assistenten school te Haarlem. Rieten kinderstoel, rood kindertrai ningspak, hanger met 3 sleutels, bruine airdale terrier reu, donker blauw truitje met korte mouwen, bonte hoofddoek naam A. Dekker, zakmes, nummerbordje PJD 322, grote zilveren oorbel, witte plastic bal met zwarte vijfkantjes, knijpetui met sleutel, wit gymbroekje, zilverkl. kabelslot, blauwe parkiet, knipetui met 6 sleutels, oranje nylon jack met witte strepen, bruine pony paardje. 2 Geringde duiven; bruine lederen portomonnee met geld; licht bruin konijn; Lordom Setter reu; 4 kleine kinderw. wieltjes; een sleutel; blauw trainingsjack grote maat; geel nylon jack met blauwe bandjes; zilverkl. armband met steentjes; autosleutel aan groene label; top van werphengel. Ook deze zomer heeft het comitee een leuk weekend in Egmond-Binnen op het program staan op vrijdag 22 juli AUTOPED MARATHON Gedurende 24 uur lang zullen verschil lende teams het parcours levendig houden om de grote prijs van de ondernemersvereniging in de wacht te slepen, sponsorsendeelnemers kunnen zich aan onderstaand adres opgeven. Op zaterdag 23 juli. KORTEBAAN DRAVERIJEN Op de Herenweg aanvang 13.00 uur. Vele prominente rijders zullen aan de start verschijnen. Tevens zaterdag van af 's morgens 10 uur de grote jaarlijkse ROMMELMARKT Die Eensgezindheid op de Krijt zal houden. Op zondag 24 juli ZEEPKISTENRACE Voor de jeugd van 6-13 jaar. Voor de snelste, de gekste de mooiste en meest technische zeepkist staan mooie prij zen te wachten. Voor de winnaars aanvang 13.00 uur in de Abdijlaan, 's middags om 15.00 uur NATIONALE TOUWTREKWEDSTRIJD Vele hebben reeds hun medewerking toegezegd, en de inschrijving staat nog open opgave bij A. Boendermaker, tel. 1873. De wedstrijd wordt gehouden op een mooi terrein bij het Dorpshuis. Wij hopen op goed weer. En dan verwach ten wij zeer veel publiek, om deze evenementen te komen zien. Egmond-Binnen heeft al tienduizenden bezoekers ontvangen bij paal- en schommelzitten. En zoals vanouds de sfeer is altijd aanwezig. Verder zullen verschillende muziekgroepen het ge heel muzikaal opluisteren. Namens het comitee „Egmond op z'n kop", G. Weijers, Kloosterweg 7a, Egmond-Binnen, tel. 02206-3260. Heerlijk dat het weer zomert. Fijn dan met een boek in tuin, duin of langs een koel water te zitten lezen. En daartoe zullen wij u als steeds graag in de gelegenheid stellen. Helaas het door onvoldoende ventalatie en zonwering 's middags in de bibliotheek West niet meer te harden van de hitte. Nu vonden medewerksters niet van de lezers. Daarom is het mogelijk dat vanaf vrijdag a.s. het tropenrooster wordt ingesteld, dat er als volgt zal uit zien: Van maandag tot en met vrijdag 's avonds van 7 - tot 10 uur. Dinsdag- vrijdag en zaterdag 's morgens van 9- tot 11 uur. Bij constante zonneschijn en tempara- tuur boven de 23 tot 25 graden worden deze uitleenuren aangehouden. Gezien het wissel vallige weer is het ondoenlijk dat steeds opnieuw in de Uitkijkpost te vermelden. Daarom zal er een kennisgeving aan de bibliotheek deur hangen om de lezer hierover in te lichten. Tijdens de vakantie-periode van 5 juli t/m 16 juli is de bibliotheek Heiloo West gesloten. Vanaf 18 juli t/m 30 juli is de bibliotheek aan de Kennemer- straatweg dicht. Uiteraard kunt u bij de bibliotheek uw lectuur halen. Maar wilt u er dan wel voor zorgen de boeken terug te brengen daar waar ze gehaald werden. Onder auspiciën van Buk-Buk vindt er zaterdag 25 juni a.s. een stijldansavond plaats. De opbrengst van deze, avond komt geheel ten goede aan een streven van pater Borst om in een ontwikke- lings land een school te bouwen. Kaarten verkrijgbaar op de volgende adressen Kennemerstraat 377, tel. 333725; Ewislaan 21, tel. 333027; Keldercroft- laan 24, tel. 334969; Holleweg 76, tel. 333722; Poortweijdt 13, tel. 333813. Vanwege het bijzondere doel van deze avond is de entree prijs iets verhoogd. D'66 is weer terug. Iedereen heeft het kunnen constateren bij de Tweede Kamerverkiezingen van 25 mei j.l. Weer terug van eigenlijk haast niets. Terug door vooral het optreden van Jan Terlouw. Iemand die velen aan spreekt. Ook in Heiloo is D'66 weer terug. Maar niet alleen in Heiloo: ook in Akersloot, Limmen en Castricum. Want de nieuwe afdeling van D'66, die vorige week in een vergadering met D'66 leden in het Open Huis is opgericht, omvat behalve Heiloo ook de plaatsen Akersloot, Castricum en Limmen. Onder voorzitterschap van de heer A. Hoogland werd door de ca. 20 aanwezigen besproken wat er moest gaan gebeuren. Jan Giskes die op deze bijeenkomst het regiobestuur verte genwoordigde, was van mening dat de nieuwe afdeling de ideeën van D' moet gaan uitdragen en zich bezig gaan houden met de plaatselijke politiek. Een andere belangrijke taak voor de afdeling is verder het voorbereiden op de komende ge- m eent er aadsver kie z ingen Nadat de huidige D'66 situatie in de vier gemeenten besproken was, werd een voorlopig bestuur gevormd. In het voorlopig bestuur hebben plaats genomen: de heren B. Swart, G. v.d. Putte en I. Tamminga uit Heiloo, en de dames G. Mensinga (Akersloot), H. Kortbeek en G. Wentink (Castricum). Doordat er nogal wat nieuwe leden zijn, die elkaar nog moeten leren kennen, heeft men besloten tot het kiezen van een voorlopig bestuur, en pas in november of december een definitief bestuur te kiezen. Op het programma stond verder het vormen van werkgroepen. De heer Giskes kwam met het voorstel naar voren ook werkgroejp^pp grotere basis te vormen. Hey samenwerken met, over onderwerpen, buiten deze nieuwe' ling ook raken. Verd< plaatselijke werkgroej te klein willen zijn aan mankracht, alhoewel dit nu ook weer niet betekent, dat de zgn. huiswerkgroepen niet goed zouden werken. ft hier een fdelingen plaatsen hte afde- mee, dat wel eens n gebrek ging over op zomeraktiviteit met hengelwedstrijd Maandag 6 juni, 's morgens om 8 uur ging de toeter, waarna 28 W.A.O.'ers zich over hun hengel bogen met het doel om op deze eerste wedstrijddag al zoveel mogelijk vis uit het water te halen. Dat lukte echter niet zo best want de vis was erg traag, maar het weer was best en de stemming opperbest. De organisatie van deze wedstrijd was in handen van Hein Scholten, de voorzitter van D. V.W. en dus liep alles uitstekend, voor Hein was er een moeilijkheidsfaktor ingebouwd. Hij moest eerst 5 vissen vangen, voor hij mocht gaan tellen, ondanks dat werd hij toch eerste. Om 10 uur was de wedstrijd geëindigd en kwam men weer bij elkaar in het Dienstencentrum voor de prijs uitreiking. Bij koffie en een gevulde koek werd ook dit weer een waar feest. In volgorde van de behaalde resultaten konden de vissers hun keus maken uit de vele mooie prijzen, maar ook zij die niets gevangen hadden, konden nog kiezen uit de prijzen- voorraad. Maandag 13 juni was weer een gewone Soosochtend, wel werden daar mede delingen gedaan over de aktiviteit in juni, juli en augustus. Ook kon men zich weer opgeven voor de tweede viswedstrijd die gehouden wordt op 20 juni a.s. Was dit eerste treffen in de kleine Baafjesvijver een thuiswedstrijd voor de Heilooërs, de tweede wedstrijd wordt gehouden in de Hoevervaart, zodat dan de mensen van Egm. /Binnen en de Hoef hun thuiswed strijd hebben. Deelname aan deze wedstrijd op 20 juni is natuurlijk open voor alle W.A.O.ers, ook al kwam u tot nu toe nog nooir op de Soos, als U dit leest en U hebt interesse, meldt U dan bij H. Scholten, Holleweg 69. Kosten f 2,50. De derde wedstrijd is in september en daar, staat een beker boven. Ook in de zomermaanden gaat de bezorging van kranten en tijdschriften gewoon door. Als gevolg van het (hopelijk voor U en ons ook dit jaar weer) mooie weer, komt het er soms niet van dit naar een inzameladres te brengen. Soms wordt het' daarom weggegooid. Dat is jammer want het is geld waard. Dit jaar doen wij er wat aan! Op één van de eerste zaterdagen na de grote vakantie komen kinderen van de katholieke scholen alle oudpapier bij de inwoners van Heiloo thuis ophalen. Huis aan huis in alle wijken, in alle straten. U hoeft dus niets te brengén, het wordt gehaald. Het enige dat wij U vragen is: gooi alstublieft geen oud papier weg. Ook niet de vakantiepost, berg het tijdelijk op, U blijft er niet mee zitten, het wordt gehaald. En hoe meer U bewaart, des te eerder staat die school op Sumatra er. Mocht U het goede voorbeeld van een dorpsgenoot willen volgen en de aktie willen sponsoren, dan kan dat ook! Iemand heeft toegezegd de opbrengst van de aktie met 10 procent te verhogen. Wilt U dit voorbeeld volgen, neem dan kontakt op met de heer C. de Wit, Lijnbaan 3, tel. 334481. Snelheidscontrole Vorige week donderdag werd op de Kennemerstraatweg en op de Belies- laan weer snelheidscontroles uitge voerd. Op de Kennemerstraatweg kre gen 14 automobilisten een procesver baal. Zij reden met een snelheid, die varieerde van 65 tot 81 km per uur. Op de Beiieslaan werden maar liefst 22 automobilisten aangehouden. Zij allen kregen een bekeuring, omdat de snel heid varieerde van 66 tot 85 km per uur. Drankmisbruik leidt tot valpartij De 22-jarige bromfietser F.M. v. K. uit Heiloo, die met zijn duopassagier op de Heerenweg reed, had een auto te laat in de gaten. Hij moest remmen en kwam hierbij ten val. Zijn duopassagier, de 18-jarige T. H. W. uit Alkmaar, moest met een lichte hersenschudding naar het E.Z. worden gebracht. Een blaas- en bloedproef voor de 22-jarige R. bleek niet overbodig te zijn. Op heterdaad betrapt De 18-jarige T. M. van der G. uit Heiloo moest zich eventjes afreageren. Zijn verkering was zojuist gestrand en dat was niet zo leuk. In de late uurtjes dook hij de Vondelschool in begon hij hier en daar wat vernielingen aan te richten. Maar de rijkspolitie van Heiloo is ook diep in de nacht aktief en betrapte de jongeman op heterdaad. Een procesver baal zal zijn liefdesverdriet niet hebben doen verminderen. Vogeltjes gevlogen Mevr. K. aan de Kennemerstraatweg maakte melding dat in de laatste weken uit haar volière 40 aa 50 vogeltjes waren verdwenen. Vermoedelijk zijn de vogeltjes - het waren geen mussen - gestolen. Doorrijden na aanrijding Donderdagavond werd de auto van v.d M. op de Kanaalweg aangereden. De automobilist, die de aanrijding veroor zaakte, reed echter door en liet v.d. M. met.de brokken zitten. Een getuige kon echter het kentekennummer noteren en de onbekende automobilist kon een uur later vlak bij Den Helder worden aangehouden. Het bleek een in Den Helder wonende Engelsman te zijn, en hij was rijp voor de blaas- en bloed proef. Aanrijding door drankmisbruik F.M.N.Z., 21 jaar, inwoner van Lim men, reed in de late uurtjes van zaterdagavond met de auto over de Kennemerstraatweg richting Limmen. Zijn benevelde geest ontdekte de voorgesorteerde auto, die linksaf wilde slaan, te laat, en dan is boem uiteraard hö. Beide auto's werden beschadigd; Z. kon een blaas- en bloefproef onder gaan. Auto gestolen In de nacht van 10 op 11 juni werd uit een carport in Mariënstein de Citroën G.S. van de heer G. gestolen. Eigen schuld. Had hij maar niet de sleuteltjes in het contactslot moeten laten zitten. Geen paarden of pony's op trottoir In Heiloo wonen veel paardenliefheb bers, maar dit betekent nog niet dat paarden of pony's op het trottoir of fietspad mogen lopen. DIT MAG NIET. Ruiters mogen met hun paarden of pony's alleen op ruiterpaden of des noods op de rijbaan. voor zondag: 19 juni 1977 Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 u. ds. H. J. Kater uit Amsterdam. Crèche in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. J. v. d. Schee. Viering H. Avondmaal. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in de Rehobothschool, daarna vakantie. 19.00 uur ds. J. v. d. Schee, Viering H. Avondmaal. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 uur ds. H. W. Wierda. 19.30 uur ds. B. Boelens te Castricum. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds heer Koch, Alkmaar. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.15 uur Gastpredikant. Doopgez. Gem., Koningsweg Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond-Binnen, 10 uur ds. J. v. d. Graaff, Heiloo. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Geen opgaaf. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, tel. 02205-1288. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthorenZaterdag 16 - 17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uui\ zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. Heiloo: Bijbelstudie: woensdagavond 20 uur Heerenweg 130. V.V.V. openingstijden Inlichtingen Poortweijdt 16, Heiloo tel. 072-333363. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. Openingstijden VVV-kantoor Hoek Holleweg - Stationsweg Vanaf 16 juni - 15 aug. van 9 - 17 uur DOKTERSDIEN STEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. A. L. Duijvestijn, Obriglaan 52, Heiloo, tel. 072-333100. Limmen: Gedurende het weekeinde en de avonduren is altijd één van de twee Limmer artsen te bereiken, te lefoon 02205 - 1272. Weekenddienst Apotheek: Apotheek Heylo, Stationsweg 53 Hei loo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wykverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. J. van Leeuwen, Stationsweg 66, Alkmaar, tel. 072-110221. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afsprhak) Mevr. Handijzer-Verwoert, tel. 02208- 3042, b.g.g. 020-123123. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Mevr. H. W. Jonge Poerink-van Beek Mesdaglaan 4 Alkm., tel. 072-119409. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO dinsdagochtend 8.30 - 11.00 uur. Dinsdagavond 19.00 - 20.50 uur; donderdagochtend 8.30 -11.00 uur. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5 SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloowoensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 330984. Limmendonderdag van 14 - 15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 - 18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Z wangerschaps Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken v. 12.30-13.30 u.; Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. J. van Leeuwen, Stationsweg 66, Alkmaar, tel. 110221, te bereiken van 8.00-8.30 uur; Zr. A. v. Staveren, De Kandelaar 22, tel. 334326, te bereiken v. 8.00-8.30 u. V akaturebank-informatie- Iedere dinsdag van 10 tot 11.30 uur in De Rank. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. Algemene Ned. Invalidenbond afd. Alkmaar Secr. Melis Stokelaan 267, tel. 072 125499. Adv.bureau: Vine, van Gogh laan 8, tel. 072-111698. Contactadres Heiloo: voor Soos-mid. dag (elke 2e dinsdag v. d. maand Kantine H.S.V.) P. G. Schouteij Groenelaan 6 Heiloo, tel. O72-330690' GEZINSVERZORGING ï)j BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Egmonden, Heiloo eii Limmen. Spreekuur dagelyks maandag t/m vrijdag 's morgens van half negen tot half tien op de onderstaande adres sen: ALKMAAR: Nassauplein 8, telefoon 127066, Muiderwaard 396, tel. 129552 Ontmoetingscentrum) AKERSLOOT: Kerkln 61, tel. 12048 EGMONDENWilhelminastraat 14 tel. 02206-1671 HEILOO/LIMMEN: Westerweg 294 tel. 335544. Direktie en Administratie: hoofdkan toor Nassauplein 8, Alkmaar, tel 072-127066 gehele dag ^bereikbaar vj dringende aanvragen. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hel looër Stichting voor Bejaardenzorg! Elke eerste maandag van de maand 's ochtends van 10.00 -11.30 uur, ia Huize „De Loet" 1, tel. 072-330744,, Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster mevr E. H. Emke-Wortel maandag t/m vrijdag van 9-10 uur in 't Open Huis. Maandag, woensdag en vrijdag van 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibrav dusschool zij-ingang links, Westerw 294, tel. 335296. Of na afspr. 331297; b.g.g. 333770. Aktiviteiten Westerweg 294: dinsdag 10-12 u. bejaardenkoor o.lv mevr. Mooyen; dinsdagmiddag bridge en handwerken woensdagmiddag biljarten en sjoelen vrijdagmiddag kaartspelen zondagmiddag „open huis". Rechtswinkel Alkmaar Rechtswinkel Alkmaar, Diggelaars- steeg 2, dinsdagavond half acht tot negen uur. Géén telefoon. Bureau voor rechtshulp voor gratis advies en informatie opl het gebied van het recht. Spreekuren:1 dinsdagavond van 19 - 21 uur. vrij-! dagmiddag van 14 - 16 uur, of volgens! afspraak. Adres: Scharloo 41, eerste: etage, Alkmaar, tel. 127303. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden), OPENINGSTIJDEN FONOTHEEK Dag Volwassenen Jeugd Woensdag 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEEK Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenweg Telefoon 330670 Dag Volwassenen Jeugd Dinsdag 10.00-12.00 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 10.00-12.00 INGEZONDEN. In antwoord op het beklag betref fende het niet toestaan van levende muziek tijdens de kinderkennis, van het driemanschap Tappot, het vol gende: 1Als het waar zou zijn, dat de kermis opgeheven is door klachten van de „import" Heilooënaren, zoals jullie suggereren, moeten jullie wel beden ken, dat als de gemeente toestaat dat er zich hier „import" vestigt, deze mensen ook Heilooënaren zijn en ook recht van spreken hebben over de gang van zaken in ons dorp. Laten we deze mensen nieuwe Heilooënaren noemen. 2. Jullie moeten je goed realiseren, dat de reeds jaren bestaande klachten zoals: lawaai 4 nachten lang, voor de direkte omwonenden, het helse kabaal van de motoren die de evenementen draaiende houden, de onhygiënische toestanden rond sommige woon wagens, het onbereikbaar zijn van de huizen langs de Westerweg in geval van brand etc. etc., vorig jaar zijn toegenomen door de uitwassen rond de Kermis, zoals de dronken lui die op maandagmiddag al door het dorp liepen en glazen kapot gooiden op straat. De moeders vonden het niet zo'n rustig idee, als hun kinderen naar de kermis waren, al was het dan pas middag. En hoe vinden jullie braaksel door je brievenbus, zoals een winke lier van de Stationsweg 2 jaar geleden overkwam? Zijn jullie ook 's nachts opgebleven om je winkelruit in de gaten te houden? 3. Al deze klachten komen van oude Heilooënaren, wonend op de Wester weg, Stationsweg, Holleweg etc. De mensen die ik heb gesproken waren op enkele uitzonderingen na, oude Heilooënaren. Dus die zitten echt niet zo verlegen meer om die kermis. Dat blijkt ook uit punt 4: 4. De kermis zelf verliep enorm, die trok na 10 a 11 uur alleen nog maar twijfelachtige, meestal niet-Heiloose figuren aan, waardoor de nette ker misklant liever wegbleef. Ikzelf zie niet zo het verschil tussen levende en mechanische muziek, ik gun jullie het eerste, en ik wil graag aannemen, dat jullie het leuk weten te houden. Maar in hoeverre haal je met levende muziek, die tot laat mag blijven spelen, toch weer bepaalde figuren door de achterdeur binnen die we nu hopelijk kwijt zijn? Figuren voor wie die kermis onbelangrijk was, maar slechts de aanleiding om rottig heid uit te halen? En waarvan geen Heilooënaar, oud of nieuw, last wil hebben. Naam en adres bekend bij redaktie LOIS AGENDA'S 3.— ziin hi weer bij aankoop van onze wereld merken in SPIJKER- EN RIBBROEKEN, JACKS. BONNETERIE r 1 Lois, Levis, Mac.Gregor junior en Sir Edwin. U bezoekt toch ook de BKADKKIK op vrijdag avond in het Stationseentrum van 7-9.30 uur!! De grote trend in mannenmode heel dieht in de huurt: gewoon bij ons. Er was eens een dorp. Het droeg de naam van Heyligerloo. Heyligerloo was gesticht: Willibrord was een naam die geschiedenis werd. Er werden o.a. een put en een gerenommeerde stichting naar hem vernoemd. Heyligerloo werd Heyloo. Heyloo werd Heiloo. Egmont op Zee werd Egmond aan Zee. Lymmen werd Limmen. Namen ver anderden. Doch net zoals bij cadeau wat omgevormd is in kado bleef de betekenis hetzelfde. Generaties van mensen volgden elkaar op, Rooms, Protestants, niets etc. Een ieder onder hen had zijn eigen feestdagen in het jaar, gezamenlijk of niet. Doch er was spoedig één plaatselijk gebeuren waaraan bijna iedereen naar eigen initiatief aan meedeed. Dat was de Kermis! Plaats van kermis veranderde later regelmatig. Maar waar het ook gehouden werd, die grote menigte van mensen die dit wilden meemaken, bleef komen. De openbare gelegenheden bleken die dagen een grote trekpleister te zijn, en waar het enigszins mogelijk was liet men een bandje of kapel spelen die de bezoekers op geweldige wijze ver maakte. Tot en met de Kermis van 1976. Plaatsgebrek leek de enige dwarsligger voor dit jaarlijks terugkerende ge beuren. Dat terwijl er de laatste paar jaren grote ruimtes gecreëerd zijn door het afbreken van gebouwen en huizen. Plaats genoeg. In Akersloot b.v. staan sommige kermisattrakties op de erven van de inwoners. Daar moeten mensen die op zo'n kilometer afstand van de Kermis wonen, het niet in hun hoofd haleh om tegen luidruchtigheid b.v. te protesteren! Dit was alleen een goedkope smoes om één of een paar zeer persoonlijke meningen er door heen te „drammen". Ook het argument dat het te luidruch tig zou zijn, raakt kant noch wal! Vergelijk het maar eens met andere terugkerende aktiviteiten! Daarbij beperkt de luidruchtigheid die de café's via levende muziek veroorzaken, zich alleen tot het pand zelve. Bovendien blijkt uit de opmerking van de huidige burgemeester „dat het in de café's met mechanische muziek net zo gezellig kan zijn als met, de door ons, gemeenschap, gewenste levende muziek") dat hij niets van ons kermisvieren snapt, en deze beslissing zonder kennis van zaken heeft geno men! Mechanische muziek horen we het gehele jaar over radio en TV en juist de levende muziek geeft aan een kermis zijn eigen sfeer en gezelligheid! Daarom geven we onze burgervader nu het advies de kermis op de door ons gewenste manier door te laten gaan. Namens vele Heilooërs die nog echt kermis willen vieren Tap-pot, Jaap Sombroek, Jan Mans/ handen, Piet Schouten. BEGRAFENIS VERENIGING Straatweg 121, Heiloo Telefoon 331521 GEBOREN Renso J., z.v. H. R. Schapelhouman en M. Broersen; Jordy J.W., z.v. J. A. van Baart en Y. M. Schoorl. ELDERS GEBOREN Bartholomeus H. P., z.v. T. J. M. Dirkson en C. P. J. Dekker; Petronella C., d.v. C. van der Kooi en P. L. M. van den Ende; Sharai A., d.v. F. Löwen- stein en S. S. Rijenberg; Alexander, z.v. C. Kools en J. A. van Zwol; Maarten, z.v. T. P. J. M. Redeker en M. D. G. Onneweer; Eefje, d.v. P. Pieterse en N. M. E. Donkersloot. ONDERTROUWD Johannes Kabel en Marianna Laan. GETROUWD Hendricus A., Pekel en Maria G. R. Terneusen. OVERLEDEN Maartje Greeuw, w.v. A. Keuris, oud 81 jr.; Rembertus Mulder, oud 69 jr.; Neeltje Smit, w.v. H. J. Friedt, oud 96 F-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 2