SPORT en SPEL SPRENKELING EN VAN SCHAGEN WINNAARS IN BROMFIETSTRIAL EURO WETENSWAARDIGHEDEN UITKIJKPOST 10 augustus 1977 spanning was gebroken en één voor één stuurde hij de slagmensen van Seagulls kansloos terug naar de dugout. Pas in de laatste inning moest hij de eerste honkslag incasseren. De slagploeg van de Foresters kwam pas in de vierde inning bij een stand van 3-0 goed op gang. Na honkslagen van Ron Houten- bos, Hans de Vries en Henk van Wissen en stootslagen van Frank Vink en Piet Bakker raakte het Seagullsveld van de kook. Nog meer honkslagen en stoot slagen volgden en pas bij de stand van 9-0 slaagde de Seagulls erin een eind aan de inning te maken. In deze stand kwam in de volgende innings geen verandering meer. Na afloop waren er de verdiende bloemen van het bestuur, de voetbal-en handbalafdelingen van de Foresters, de amusementscommissie en van de tegen standers. Persoonlijke gelukwensen waren er van de voorzitters van BSC Heiloo en van het rayonbestuur, resp. de heren J. Vermeer en A. ten Wolde. Foresters heeft de titel met zo'n overmacht behaald, dat er geen twijfel is of het zich in de eerste klasse van het rayon wel zal handhaven. Het is zelfs de vraag of zij in de eerste klasse wel behoorlijke tegenstand zal krijgen en dat het misschien wel beter is dat Foresters direkt doorpromoveert naar de tweede klasse van het distrikt. DVW Damesviswedstrijd Woensdagavond 3 aug. werd de 5e wedstrijd gehouden in plan Oost. zoals gebruikelijk was het weer mooi weer voor het houden van dameswedstrij den. Toch is er weinig vis gevangen door de 25 dames. No. 1 mevr. v. Willigen 14 st.no. 2 mevr. Mooy 12 st.; no. 3 mevr. Dijkman 11 st.; no. 4 mevr. Niele 10 st. De volgende en laatste wedstrijd is op woensdag 17 aug. Verzamelen 19.15 uur in plan West nabij de Bayershoff- weg. Ook de heren van DVW gingen hun competitie afwerken met hun 3de wedstrijd. Er werd gevist in het N-H. Kanaal nabij Schoorldam. De vangsten waren zeer goed te noemen. No. 1 in de A klasse. 1. J. H. v. Willigen 544 cm; no. 2 M. Nap 506 cm; no. 3 M. Groefsema 372 cm. No. 1 B Klasse: 1. Wesseling 411 cm; 2. M. Sengers 319 cm; 3. J. Oosterling 298 cm. No 1 C Klasse: 1. P. Rietveld 411 cm; 2. F. Mooij 300 cm; 3. G. Groot 242 cm; 4. A. Claesen 235 cm. Zaterdag 13 aug. de laatste karperwed- strijd in Oost 5.30 uur verzamelen bij de Loet. milimeterwerk want straks zal de staalconstructie precies hier op moeten passen. Het werk vordert boven verwachting snel en nog deze week hoopt men de plm. 200 kubieke meter zand dat moest worden uitgegraven weer opgevuld te hebben. Er zal dan van dit belangrijke stukwerk weinig meer te zien zijn, alleen de bouwers weten dat hier de pijlers staan waarop straks een schitterende aan winst van de accomodatie zal rusten. een bouwcommissie vormden en beslo ten tot zelfbouw. Een fraai ontwerp met alle tekeningen werd belangeloos gemaakt door constructietekenaar de hr. W. Sombroek en na een Spoedige goedkeuring door de gemeentelijke instanties werd in de bouwvakvakantie met het grondwerk begonnen. Na de vakantie werd met de fundering gestart. 26 Zware beton"poeren" met voetplaat zullen de totale constructie moeten dragen. Geen kleinigheid, dit is BINNENKORT OVERDEKTE ZITTRIBUNE BIJ H.S.V. Sinds enkele weken is een groepje ijverige H.S.V. leden druk bezig met de bouw van een moderne overdekte tribune. Al geruime tijd waren er plannen maar de hoge bouwkosten stonden een definitieve uitvoering in de weg. Uit eindelijk waren het enkele veteranenleden die met de voorzitter E.K. 1977 Italië prolongeert Europese titel. In een serie van vijf wedstrijden heeft Italië voor de tweede achter eenvolgende maal de Europese honk- baltitel veroverd. Nederland startte woensdagavond goed tegen Italië. In een uitverkocht stadion hield werper Ronnenbergh (Giants) 8 1/3 inning goed stand tegenover het Italiaans slaggeweld. Op dat moment moest hij buigen voor een homerun van Alfieri. Nederland stond toen echter nog steeds voor (6-5), hetgeen vooral te danken was aan goed slagwerk van Eygendaal, Jenken en Wedman. Haage (Tex Town Tigers) maakte daarna de wedstrijd af. De tweede wedstrijd kreeg pas tegen middernacht zijn beslag. Daarvoor moest de wedstrijd driemaal wegens de regen onderbroken worden. Toen na 1 1/2 uur oponthoud de strijd voortgezet werd, maakte Smith de beslissende run (2-1) op een honkslag van Richardson. Overigens mag het goede werpen van Leurs en alweer Haage niet onvermeld blijven. Zaterdag een deceptie voor het Neder lands team. Tweemaal, met resp. 7-4 en 4-1 werd kansloos van Italië verloren. Van Heyningen (Dorlas Quick), Neute boom (Ado) en Volkerijk (Ado) waren niet bij machte Italië aan slag af te stoppen. Daarbij kwam nog, dat Neder land aan slag tegenover de Italiaanse werpers Giacchetti, Scerrato en di Raffaele ook niet veel kon klaar maken. Het goede veldspel van korte stop Romano, derde honkman Alfieri en midvelder Ciccone is hier ook debet aan. Zondag moest dan uiteindelijk de beslissing vallen. Nederland had zich optimaal voorbereid tegen de Italiaanse werper Romano. Tijdens de slag training werd namelijk op niets anders dan curveballen, het wapen van Ro mano, geslagen. Coach Myers koos weer voor Ronnen bergh op de heuvel. Ook nu weer kon hij de Italianen, hoewel met meer moeite dan woensdagavond, in be dwang houden. In de vijfde slagbeurt van Italië werd hij voor onover komelijke problemen geplaatst. Een gemiste vangbal van de voor Jenken ingevallen Hageman (HCAW) leidde de definitieve ondergang van Nederland in. Na een geraakt werper en een honkslag van Landucci, waarop Cor- radi 1-0 voor Italië scoorde, moest Ronnenbergh zich laten vervangen door de later tot béste werper van het tournooi uitgekozen Bertil Haage. Hij stond geen run meer toe en aangezien Nederland niet in staat was ook maar één honkslag te produceren, laat staan een run te scoren, moest de over winning en tevens de Europese titel verdiend aan Italië gelaten worden. Dat deze nieuwe nederlaag tegen Italië geen desastreuze gevolgen heeft, mag wel blijken uit de woorden van Hamil ton Richardson: ,,We zullen er geen boterham minder om eten. Of dat bij een Italiaanse nederlaag voor de Italia nen ook had gegolden, betwijfel ik, gezien het vele geld, dat ze erin gestoken hebben". De strijd om de belangrijke derde plaats werd uiteindelijk in het voordeel van België beslist. Zowel Spanje als Zweden waren niet bij machte België een nederlaag te bezorgen. Eindstand van het tournooi: 1 Italië; 2 Nederland; 3 België; 4 Zweden en 5 Spanje. *Wang Nederland B.V. was verant woordelijk voor het verstrekken van gegevens aan pers, radio en televisie. Rijk van de Bunt, speler van Dorlas Quick Amersfoort, is feitelijk verant woordelijk voor Wang's aanwezigheid bij de E.K. 1977. Samen met een programmeur is voor de E.K. een set-up van de belangrijkste honkbalgegevens gemaakt. Tijdens de E.K. werd elke actie in computertaal omgezet en later uitgewerkt. Het resultaat was, dat pers, toeschouwers en de mensen voor de televisie over uitmuntende honkbalstatistieken kon den beschikken. *Peter O'Malley, President van de Los Angeles Dodgers (National League Amerikaanse Baseball Competitie) was tijdens de E.K. enige dagen toe schouwer. Hij was op uitnodiging van Bill Arce, coach van de in Nederland verblijvende California Stags, speciaal vanuit San Francisco naar Nederland overgevlogen om dit kampioenschap te bezoeken. *De Zweden vullen hoogstwaarschijn lijk hun gelederen aan met een Fin. Na Ron Gaines (tot Zweeds staatsburger genaturaliseerd Amerikaan) staat HarH Jussila op het punt Zweed te worden. Met een verblijf van 2 jaar binnen de Zweedse competitie en een ,,Boboll" verleden in Finland staat de 24-jarige Harri aan de poorten van het Zweedse team. Boboll is een Finse variant op honkbal, rond 1900 ontwikkeld door teruggekeerde Amerikaanse emigran ten. *Het is voor de Belgische Bond te hopen dat er van de derde plaats en de daardoor verkregen aanwezigheid op de W.K. volgend jaar in Italië een enorme propagandistische waarde uit gaat. Er staat n.l. een wet op stapel in België die voorschrijft dat een sport in 3 van de 9 provincies vertegenwoordigd moet zijn, wil een sportbond nationale sportbond, met alle financiële voor delen vandien, heten. Honk- en softball wordt tot nu toe alleen beoefend in Antwerpen en West vlaander en. Het is dus noodzaak de interesse in Hasselt (Belgisch Limburg) in daden om te zetten. POSTDUIVENVERENIGING "HEILOO'S LÜCHTPOST" HEILOO Na de zeer slechte vlucht van vorige week, waarover in ons vorig verslag uitvoerig is geschreven, was er voor de wedvlucht van afgelopen weekend bij onze leden maar weinig interesse om deel te nemen aan de lvucht van Noyon op ca. 356 km. Uiteindelijk waren er zeven leden, die samen 38 duiven meegaven, welke om 8.00 uur 30 gelost werden. De daaruit voortvloeiende 8 concour sen kwamen op naam van: N. de Haan 1-2-3-4-6-7 R. Middelburg 5; A. Mienis 8. De eerste duif van de N. de Haan werd geconstateerd om 14 uur 2 min. gemiddelde snelheid 1069 meter per minuut of 64 km per uur; laatste duif van A. Mienis geconstateerd om 15 uur 19 min.; gemiddelde snelheid 868 meter per minuut of 52 km per uur. JEUGD D.V.W. In verband met de selectie wedstrijd tegen Alkmaar en Castricum verzoeken wij de totale opkomst van onze jeugd op zaterdag 13 augustus bij de Loet in Plan Oost. Verzamelen om 8.00 uur. Aanvang wedstrijd om 8.30 uur. Uit deze wedstrijd selecteren wij de jongens en meisjes welke dan mee mogen doen tegen Alkmaar en Castri cum. Komt allen en probeer een plaats te veroveren voor deze unieke selectie wedstrijd. Wij houden natuurlijk ook rekening met hoe je in die andere wedstrijden gevist heb. Tot zaterdag bij de Big match Vrijdagavond werd voor de eerste keer in Heiloo door de Motorclub Heiloo een bromfietstrial gehouden. Het par cours, dat ca. 30 deelnemers moesten volgen, bestond uit een slalom, een zandheuvel, een wip en een kuil. Zo op papier leek het gemakkelijk, maar het Viel de rijders niet mee en menigeen beet op zijn tanden om te zorgen dat hij zijn brommer in het parcours hield. Men kon starten in twee verschillende categoriieën: met en zonder versnel ling. De deelnemers moesten het par cours tweemaal afleggen, waarbij het om de snelste tijd gingvfn de categorie met versnelling werd nr. 1J. Sprenke ling in 1 min. 40 sec.; 2.: R. Nanne in 1.48 en 3. E. Schouten in 1.59. In de categorie zonder versnelling werd nr. 1: J. v. Schagen in 2.05, nr. 2: J. Bloothoofd in 2.06 en nr. 3: R. Stolkin 2.13. De eerste prijswinnaars kregen een T-Shirt en een waardebon. Alle overige winaars kregen een waardebon. Alle prijzen werden beschikbaar gesteld door de sponsor van de Motorclub: Putoline, terwijl de fa. Zonneveld meehielp het terrein geschikt te maken voor de bromfietstrial. Het is te hopen, dat nu deze eerste bromfietstrial zo'n succes is geworden, er besloten wordt dit meer te organise ren. Wat de belangstelling betreft, die is er op dit gebied genoeg aanwezig. DEZE WEEK DRIE KAMPIOENEN BIJ BSC HEILOO? Vorige week hadden al twee teams van BSC Heiloo kampioen kunnen worden, maar diverse oorzaken, waaronder de regen, hebben dit niet mogelijk gemaakt. Het zal dus deze week moeten gebeuren en vanavond kan de tweede kampioen bij BSC Heiloo bekend worden. Om half acht start op het Vennewater de softballwedstrijd BSC Heiloo 1 tegen ODIZ Frogs 2. Bij winst is het kampioenschap een feit, bij verlies zal het naar alle waarschijnlijk heid gaan uitdraaien op een beslissings wedstrijd. Het softballteam van BSC Heiloo moet van dit ODIZ Frogs kunnen winnen, maar de vorige twee wedstrijden tegen dit team hebben uitgewezen, dat het tegen ODIZ altijd moeilijk spelen is. Coach Presburg kent echter de weelde over wel veertien a vijftien meisjes te beschikken, iets wat hij tot nu toe - door vele blessures - nog niet gekend heeft. Het tweede honkbalteam had vorige week zaterdag al kampioen kunnen wordenmaar doordat vorige week woensdag een tegenstander niet kwam opdagen, moet het kampioenschap nu a.s. zaterdag een feit worden. Als de wedstrijd tegen De Vikingen a.s. zaterdag doorgaat, dan wordt het tweede ongetwijfeld kampioen, en dan nog wel op een slof en een oude honkbalschoen, want tegenstand van enige betekenis heeft het tweede in de eerste klasse van het rayon nog niet ondervonden. Zo werd bijvoorbeeld de naaste "concurrent", Cromtigers 2 uit Krommenie, afgelopen zaterdag met 17-2 verpletterd. Het pupillen B team van BSC Heiloo beleefde afgelopen zaterdag een teleur stelling, doordat regen het spelen onmogelijk maakte. Dit is nu al voor de tweede keer, dat de kampioenswed strijden moesten worden uitgesteld. Hopelijk, dat het morgenavond om half zeven op het Vennewater het wel wil lukken. Tot slot het eerste honkbalnegental. De wedstrijd tegen ODIZ Frogs uit Zaandam, die gewonnen moest wor den, werd gewonnen, maar veel zijn de Heilooërs er niet mee opgeschoten. Uit Purmerend kwam het welhaast onge looflijke nieuws, dat Flyins Petrels met 2-0 Bloem endaal had weten in te pakken. Hierdoor zal BSC Heiloo minstens 13 punten moeten behalen om degratiewedstrijden alsnog te ontlopen. En dit wordt nog verdraaid moeilijk, daar BSC Heiloo nog twee wedstrijden wacht tegen de kampioens kandidaten, TYBB en Rooswijk. Maar ja, in deze competitie is alles mogelijk. Programma voor de komende week BASEBALL: 8-8 19.30 uur: Egelshoek B.S.C. Hei loo 1 - Norrdh. juniorenteam. 13-8 14.30 uur: Haarlem T.Y.B.B. 1 - B.S.C. Heiloo 1 13-8 14.30 uur: Den Helder Vikingen 2 - B.S.C. Heiloo 2 13-8 10.00 uur: Egelshoek B.S.C. Heiloo 3 - Flying Petrels 3 11-8 19.00 uur: Bergen The Baersadsp. A - B.S.C. Heiloo adsp. A 14-8 10.00 uur: H.H. Waard The Herons adsp. A - B.S.C. Heiloo adsp. A 14-8 10.00 uur: Vennewater B.S.C. Heiloo adsp. B 2 - De Foresters adsp. B 14-8 13.00 uur: Vennewater B.S.C. Heiloo pup. 1 - Flying Petrels of O.D.I.Z. Frogs pup. 13-8 10.00 uur: Vennewater B.S.C. Heiloo pup. 2 - Cromtigers pup. SOFTBALL: 10-8 19.30 uur: Vennewater B.S.C. Heiloo 1 - O.D.I.Z. Frogs 2 11-8 19.30 uur: Egelshoek De Fores ters 2 - B.S.C. Heiloo 2 12-8 19.30 uur: Krommenie Crom tigers 2 - B.S.C. Heiloo 3 13-8 10.00 uur: Amstelveen D.V.H. jun. - B.S.C. Heiloo jun. FORESTERS-NIEUWS A.s. zaterdag openen wij weer ons voetbalseizoen met de navolgende wedstrijden: Foresters 2 - T.O.B. 2 12.00 uur Foresters 3 - T.O.B. 3 12.00 uur Foresters jun. A2 - H.S.V. A212.00 uur Foresters 1 - T.O.B. 1 14.00 uur Foresters jun. A3 - H.S.V. jun. A314.00 Woensdagavond 18.30 uur speelt het le elftal tegen de Beursbengels uit Amsterdam. Aanmelden van nieuwe voetballeden bij J. Gerssen, Termijen 130, tel. 333444. H.S.V. NIEUWS Over enige weken gaat onze sportver eniging H.S.V. met de competitie inde 2de klas van de K.N.V.B. beginnen. We kunnen zeer goede duels verwachten. Donateurs in de komende weken komen wij uw kaart voor het nieuwe seizoen weer aanbieden. De prijzen zijn dit jaar vastgesteld op f 20,-- p.p. en f 25,-- gezinskaart. Mocht u eventueel idee hebben om donateur te worden kunt u zich opgeven bij: G. Bolten, Ewislaan 7, Heiloo, tel. 332071, of aan een van onze bestuursleden en de kaart wordt bij u thuisbezorgd. BEZORGERS CLUBBLAD H.S.V. Vakantie weer achter de rug en gaan we weer met goede moed beginnen. Jongens, a.s. DONDERDAG 11 AUGUSTUS verschijnt ons eerste clubblad weer en verwacht ik jullie na school op het bekende adres: Ewislaan 7, om de boekjes rond te brengen. Tot DONDERDAG dus, El Bolten. IÏ.S.V. NIEUWS De le oefenwedstrijden zijn gespeeld. Tijdens het toernooi van de vereniging "Limmen" wist het eerste zich na een redelijk goede wedstrijd via strafschop pen te plaatsen voor de finale. Het tweede startte wat ongelukkig en moest op de valreep genoegen nemen met een nederlaag. Hierdoor speelt het tweede komende zondag voor de 3e en 4e plaats. Het programma is als volgt H.S.V. 2 - A.D.O. 2 11.30 uur (3e en 4e plaats) H.S. V. 1 - A.D.O. 1 14.30 uur (finale) Ook op het H.S. V.-complexword t weer gestart. Er staat een omvangrijk juniorentoernooi op het programma. De moeite waard om de jeugd weer eens aan het werk te zien. fOL FORESTERS-HONKBALLERS KAMPIOEN Foresters is weer terug van weggeweest. Door met 9-0 te winnen van Saegulls is de Foresters ingeslagen kampioen ge worden van de tweede klasse van het rayon Noord-Holland. Toch verliep niet alles even glad. Eerst was daar het ongeluk dat aanvoerder Dolf Treurniet de dag er voor had, maar al kon hij niet bij de wedstrijd zijn, zijn toestand is nu redelijk. Dan was er de regen, die twee uur voor de wedstrijd begon te vallen. Tot ieders opluchting werd het nog juist op tijd droog, zodat scheids rechter H. Brouwer, die weer feilloos leidde, het seiii "spelen" na een half uur uitstel kon geven. De toeschouwer^, die ondanks het weer toch goed opgekomen waren zagen een matige wedstrijd. Foresters startte nerveus. Ron Houtenbos kreeg als openingsslagman drie slag, maar Hans de Vries hield zijn zenuwen beter in bedwang en gaf de verlossende eerste honkslag. Henk van Wissen kreeg vier wijd, waarna coach Hein van Vreden Hans de Vries het derde honk liet stelen. De Seagulls-catcher reageerde goed, maar Foresters had echter voor het eerst deze dag het geluk aan haar zijde doordat de bal uit de handschoen van de derde honkman viel. Na drie slag voor Frank Vink kon Hans de Vries het eerste punt voor Foresters scoren op een doorgeschoten bal.1-0. Hoewel een voorsprong altijd een steuntje in de rug is, startte Frank Vink op de heuvel toch nerveus. De eerste tegenstander moest hij met vier wijd laten gaan, maar de volgende tegen stander kreeg hij toch op de knieën, zij het ten koste van zes ballen. De SCHEIDSRECHTERCURSUS De voetbalbond van de Afd. Noord Holland, van de K.N.V.B. regio Alkmaar en Omstreken heeft een tekort aan scheidsrechters. Tot aan dit jaar kon het nog altijd aanwezige tekort op enigzins redelijke wijze worden opgevangen voor het volgende seizoen zal het scheidsrechterskorps stevig moeten worden aangesterkt. Als de ontwikkeling zich namelijk op deze voet voortzet dan zal er het komende voetbaljaar weer een aantal wedstrijden zonder een scheidsrechter en ook scheidsrechtsters moeten stellen. De voetbalsport in Noord Holland geniet een zo grote belangstelling dat het aantal elftallen jaarlijks toeneemt, terwijl het aantal scheidsrechters de laatste jaren het zelfde is gebleven. Door die aanwas van elftallen worden de competities ook groter. In het seizoen 1976-1977 werden er bij een volprogramma ieder weekend 1400 wedstrijden gespeeld, waar c.a. in Alkmaar 400. Tot nu toe had de regio Alkmaar de beschikking over 250 A en B scheidsrechters en 15 vrouwelijke scheidsrechters. Doordat bij vele wedstrijden geen officiële bondsscheidsrechter aanwezig is, is men er vaak toe gedwongen eetoevallig aangewezen persoon als fluittist te gebruiken. Als er dan moeilijkheden zouden ontstaan, waar bij gebrekkige leiding natuurlijk een grote kans op is, dan wordt de behandeling van een strafzaak zeer moeilijk, zo niet onmogelijk, boven dien is het voor de spelers ook niet zo prettig zonder scheidsrechter het zij vrouwelijkescheidsrechsters wordt ge floten. Het is dus duidelijk dat er om Z.V.V. "PAUL SENGERS" NIEUWS Ja hoor, alweer een nieuwe zaalvoetbal vereniging in Heiloo. De vereniging is ontstaan uit een paar vriendschappe lijke wedstrijden die in de maanden april en mei zijn gespeeld. Dit ging zo fantastisch dat het plan werd geboren om een eigen vereniging op te richten. Daar vier spelers in Vredenoord woon achtig zijn, was het plan ontstaan om onder de naam z.v.v. Vredenoord te gaan spelen. Na informatie en diverse vergaderingen werd toch besloten om voor een sponsor te gaan spelen, en Paul Sengers was gauw bereid gevonden om ons te gaan sponseren. Dit jaar worden er een serie vriendschappelijke wedstrijden afgewerkt, en volgend jaar willen wij in competetieverband spelen. Ons programma voor deze week is als volgt Vrijdag 12 aug. 19.00 - 20.00 uur Paul Sengers - Railway. Zaterdag 13 aug. 18.00 -19.00 uur Paul Sengers - Henk Scholten. Deze wedstrijden worden gespeeld in sporthal het Vennewater. U bent alle van hrirte welkom. Tot ziens! W.S.V. „HET PUTJE" - HEILOO Kattenbergwandeltocht Op 20 en 21 augustus organiseert wandelvereniging Het Putje" de jaarlijkse Kattenbergtocht. De afstan den die afgelopen kunnen worden zijn 10, 15 en 25 km. Start plaat 11.00 uur voor de 25 km 10.00 uur tot 12.30 uur voor de 10 en 15 km. Zondag 10.00 uur tot 11.00 uur voor de 25 km. 10.00 tot 13.00 uur voor de 10 en 15 km. Inschrijfadressen: Mevr. Houtenbos, Ewislaan 22, Heiloo; mevr. Mensinga, Brasemcroftlaan 18, Heiloo, hr. J. Kaandorp, Bogerdlaan 42, Limmen, hr. J. Huijzer Prins Alexanderstraat 230, Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 6