VERENIGINGSNIEUWS Vl'J V FiTil ll GROTE BELANGSTELLING BIJ EVENEMENTEN DORPSFEEST Handvaardigheidstentoonstelling doorslaand succes ooooo II schilder TUINKEURINGEN K.M.T.P. -HEILOO STABILITAS VIERT FEEST s.v.v westerweg 259 heiloo UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 197) AGENDA OPEN HUIS Zondag 4 september D.V.W: heren Maandag 5 september Plattelandsvr. zang Sans Atout, bridge E.H.K., klaverjassen Dinsdag 6 september Doves, gym Yoga Yoga Bejaardensoos Nieuw leven, zang Oppositie, schaken 11-12 u 14-15 u 20-22 u 20-23 9.30-11.30 u 9.30-11.30 u 13.30-15.30 u 13.30-17 u 20—22 u 20-23 u Woensdag 7 september Ned.Ver.v.Huisvr.,koffie-ochtend 9.30-11.30 u Slank fit 9.30—10.30 u Sans Atout, damesbridge 14—17 u Yoga 9.30-11.30 u Falkland, toneel 20—22 u Heilooër Strijkorkest 20—22 u Gem. Schoolraad Zwem en poloclub 20-22 u 20-22 u Donderdag 8 september Bejaarden gym 14—16 u Bejaardensoos 13.30—17 u Damclub Heiloo 20—23 u H.O.V.operette 20—23 u Detailhandel behang, cursus 20—22 u Postzegelclub Heiloo 2022 u Vrijdag 9 september Ned.Ver.v.Huisvr.Beter Bewegen 9.00-10.00 uur. Volksdansen bejaarden 11—12 u Ned. Ver.v.Huisvr. Bridge 19.30—11.30 Ned.Ver.v.Huisvr.Bridge II 14—17 u Plattelandsvr .volksdansen 14—15 u Begel.orkest Nrd.Holl. 20—22 u 14-16 u u Zaterdag 10 september A.M.P.vergadering Opening Open Huis WOGDIKNIEUWS Op zaterdag 3 september organiseren wij een viswedstrijd. Het begint om ongeveer 11 uur en we verzamelen ons op het parkeerterrein van de Domp- vloetlaan om 10.45 uur. Voor aas wordt gezorgd. Je kan je opgeven bij: Kees Spaans, Dompvloetlaan 37, of Piet Veldt, Warmoezierslaan 4. Alle kinderen krijgen in elk geval een prijs. Inleggeld leden f 0,50, niet-leden i 1,--. Tijdens de wedstrijd wordt voor warme chocolademelk gezorgd. W.A.O.OBJECT HEILOO/DE EGMONDEN Nu de vakantieperiode weer om is, de scholen al weer begonnen zijn, wor den er ook weer voorbereidingen getroffen op verenigingsgebied. In ons geval is dit alleen het opstellen en de bezorging van deze uitnodiging. Want, evenals vorig seizoen, de rest doet U allemaal zelf en dan maken we er weer een prachtige winter van. Dus nodigen wij U hierbij uit om op maandagmorgen 9 uur, de 5e septem ber de SooS weer te openen. Tevens herinneren we U er aan dat de volgende maandagmorgen 12 septem ber weer wordt gevist om heel mooie prijzen met een beker als hoofdprijs. Verder is er geen programma gemaakt voor het komende seizoen, want U weet, U vraagt en wij draaien. En laat uw vrouwen meedenken over wat we deze winter kunnen gaan doen.Graag allemaal tot ziens op 5 september a.s. in het Dienstencentrum aan de Wes- terweg no. 294. MINIRETTES HEILOO VEROVEREN TWEE EERSTE PLAATSEN Tijdens het 28 aug. j.l. gehouden „Van Speyk Drumband Festival" in het 1000-jarige Egmond aan Zee na men de minirettes voor het eerst deel aan een „concours". De instructrice mevr. Anja Nagelhout- Mulder had alle eer van haar werk: De Minirettes werden eerste van de vijf peletons in de Jeugdivisie. Ook tijdens het défilé door het dorp, waar dikke rijen toeschouwers langs de straten stonden, brachten ze een zeer char mante show. De défilé -jury kon niet anders, dan hun ook hiervóór de eerste prijs toe te kennen. Ze bleken de beste van alle negen defilerende majorettenpelotons. Het viel niet mee, maandenlang twee keer in de week uit je spel gehaald te worden om een uur te oefenen.. Maar met zo'n resultaat voel je je toch rijkelijk beloond, is het niet miniret tes? Jullie hebben het fijn gedaan! NAJAARSBIJEENKOMSTEN NEDERLANDSE GENEALOGISCHE VERENIGING De Nederlandse Genealogische Vereni ging organiseert in het najaar drie bijeenkomsten, die gehouden zullen worden in het Landbouwhuis, Helder- seweg 8 te Alkmaar. De aanvang van de bijeenkomsten is 20.00 uur. Op donderdag 22 september zal de heer H. Janse uit Amsterdam aan de hand van dia's vertellen over de nog in Nederland aanwezigzijnde stadsverde- digingswerken uit de Middeleeuwen. Op donderdag 13 oktober zal de heer Mr. L.J. Rietema uit Epe het één en ander vertellen over de geoctroyeerde Banken van Leningen over de periode 1500 1800 in de Noordelijke Nederlanden. Een hoogst interessant onderwerp, waarmee de spreker zich al vele jaren bezig houdt. Op maandag 21 november wordt de afdelings bestuur zich moeten uitspreken over de concept-statuten. Het afdelings bestuur Hollands Noorderkwartier zal op de algemene ledenvergadering van 21 november fiat vragen voor de door het afdelingsbestuur geformuleerde aanvullingen c.q. wijzigingen op de concept-statuten. De conceptstatuten, alsmede de door het afd. bestuur geformuleerde aan vullingen liggen bij de leden van het afdelingsbestuur ter inzage. De leden kunnen tot 1 oktober 1977 schrifte lijk bij de afd. sekretaris hun aanvul lingen c.q. wijzigingen indienen. De ingediende voorstellen zullen op de vergadering ter diskussie worden ge steld. Zonder reaktie van de leden wordt aangenomen dat men akkoord gaat met de voorstellen. Na deze vergadering zal de heer H. Doeleman spreken over: "Hoe systeem te breng en in uw genealogische arbeid en administratie De voorbeelden met dia's zullen ongetwijfeld aanleiding geven tot een ruime gedachtenwisse- ling. NIVON HOUDT HERFSTTOCHT OP 28, 29 EN 30 OKTOBER De jaarlijkse herfsttocht van de afde lingen Castricum, Heiloo, Alkmaar en Den Helder van het Nivon voert dit jaar naar Brabant, en wel Morgenrood te Oisterwijk. Het voorlopig programma ziet er als volgt uit: vrijdag wordt een bezoek gebracht aan het kleine stadje Woudri- chem voor een verkenningstocht door dit plaatsje, een broodmaaltijd en een bezoek aan Slot Loevestein. Zaterdag morgen een wandeling door de Loon- se en Drunense duinen, 's middags een rondrit door het safaripark "De Beek- se Bergen" te Hilvarenbeek. Op zon dagmorgen volgt nog een wandeling door het prachtige vennengebied van Oisterwijk. De kosten bedragen voor Nivon-leden f75,--, voor kinderen f50,--, terwijl voor niet-leden f 15,-- extra wordt gerekend. Hierbij is bijna alles inbegre pen (ook de broodmaaltijd te Woudri- chem). Alleen de koffie dient zelf betaald te worden. Nivonleden in Heiloo kunnen zich opgeven bij Th. Erkamps, Werkendelslaan 4, tel. 331769. Indien er teveel deelnemers zijn wordt er geloot. Voor de te maken kosten is f 25,vooruit beta len gewenst. De reisleider is de heer R. Schekkerman. TINTORETTONIEUWS Wij willen U nog gaarne even attent maken op onze openingsavond van het nieuwe seizoen, welke gehouden wordt in de Zevensprong hoek Ewis- weg en Zevenhuizen. Donderdagavond 1 september om circa 8 uur tot 10 uur. We houden dan „Open huis", d.w.z. dat niet alleen leden maar ook donateurs en belangstellenden wel kom zijn. Een geschikte avond voor aspirantleden om kennis te maken met de vereniging. „Tintoretto" organiseert nu reeds meer dan 30 jaar haar teken en schilder- avonden onder de enthou siaste leiding van Cor Heeck kunst schilder te Bakkum. Sinds een jaar wordt de jeugdafdeling geleid door de niet minder enthousias te Jaap Dekker reclAmeonderwerpen en graficus ter plaatse op donderdag middag. Nadere bijzonderheden kunt U verne men in de Zevensprong. J. Burgering heeft opnieuw de mooiste tuin in ons dorp De afdeling Heiloo van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde heeft deze week weer de mooiste tuinen van Heiloo bekeken en beoordeeld. Heiloo werd geografisch in zeven wijken verdeeld. In elke wijk heeft een zogenaamde "lekenkeurder" de taak van de tien aantrekkelijkste en best verzorgde tuinen, de adressen te noteren. De geselecteerde tuinen wor den zorgvuldig bekeken door een deskundige jury, bestaande uit: de heren Ed Heidema, tuinarchitect, J. Drescher, hovenier, en C. Kamer, plantenexpert. Daarbij geeft elk jury lid afzonderlijk een waarderingscijfer voor: algehele indruk en aanleg, bloei- rijkheid, onderhoud. Drie menseri geven dus ieder 3 cijfers. Deze 9 cijfers vormen bij elkaar opgeteld het behaalde aantal punten. De jury had het niet gemakkelijk, want aan het einde van de telling bleek het puntenverschil bij de koplo pers zeer gering te zijn. Als hoogste kwam hierbij uit de bus de heer J. Burgering met 80 punten. Tijdens de voorjaarskeuring scoorde hij 78,5, een seizoentotaal van 158,5 punt. De wisselbeker blijft in het bezit van de heer J. Burgering. Hij verdient op nieuw de Ereprijs. Door de vele regen van de laatste dagen was de bloeirijkheid van de meeste tuinen wel achteruitgegaan, de gazons waren echter beter dan vorig jaar. De behaalde resultaten zijn beslist de moeite van het bekijken waard. De uitslag van de zomerkeu- ring is als volgt: Wijk 1 le prijs P.A. Moolenaar, Gertooms- akker 13, 78.5 punten. 2e prijs J. Kaandorp, Westerweg 277, 75,5 punten. 3e prijs N. Bijvoet, Zevenhuizen 20, 73,5 punten. Wijk 2: le prijs J. de Vlugt, Zeeweg 49, 79,5 punten. 2e prijs C. Klooster, de Vang 8, 79 punten. 3e prijs W. de Jongh, Font. Verschuir- laan 17, 74,5 punten. Wijk 3: le prijs A.J. Daniels, Kennemerstraat- weg 381, 71 punten. 2e prijs J. van Zaal, Kennemerstraat- weg 472, 70,5 punten. 3e prijs H. Roodhart, Zevenhuizerlaan 4, 70 punten. Wijk 4: le prijs tevens ereprijs: J. Burgering, Heerenweg 141, 80 punten. 2e prijs H.W. Oudhoff, Holleweg 7, 73 punten. 3e prijs S.P. Wognum, Spoorlaan 5, 71,5 punten. Wijk 5: le prijs R. de Boer, Nieuwe Plantagie 9, 79,5 punten. 2e prijs A.L.G. Burgers, de Laghe Weydt 14, 77 punten. 3e prijs C. Koppes, Uijterwaardt 1, 74,5 punten. Wijk 6: le prijs F.L. van Ginkel, Reet. Frede- riklaan 26, 76,5 punten. 2e prijs B.J. van de Wiele, de Blinken- laan 3, 75 punten. 3e prijs P.J.J. Hilbrand, Kennemer- straatweg 33, 71,5 punten. Wijk 7: le prijs C.H. van de Berg, Zeeweg 40, 71,5 punten. 2e prijs B. Hart, Rookamer 23, 70 punten. 3e prijs Oudburgerij. Bregman, Oud- burgerlaan 1, 69 punten. Kontaktavond Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 5 september houdt de Vogel vereniging Kleurenpracht een kontakt avond in de zaal van de Gereformeer de Kerk aan de Noordergeeststraat. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal de heer Ory een lezing houden over kleurkanaries. In de pauze worden er enkele tentoon- stellingskooien verloot. Vóór net begin van deze bijeenkomst en in de pauze kunt U ringen bestel len. WACHTLIJST BRIDGECLUB SANS ATOUT OPGEHEVEN De wachtlijst van de bridgeclub Sans Atout is opgeheven. Niet omdat nu al deze nieuwe toekomstige leden in de vereniging kunnen worden opgeno men, nee, de oorzaak van deze opheffing moet gezocht worden in het feit, dat de beschikbare ruimte een verdere uitbreiding van de vereniging niet toelaat. Het huidige aantal leden van 130 moet als maximaal worden beschouwd en het natuurlijk verloop op zich zal al een beperkte groei van de vereniging betekenen. In het rondschrijven van het bestuur van Sans Atout aan de adspirantleden wordt verder meegedeeld, dat beslo ten is geen nieuwe leden meer tot de vereniging toe te laten en dat de wachtlijst wordt opgeheven. Het bestuur van Sans Atout acht wel een tweede bridgevereniging in Heiloo tot de mogelijkheden en indien hier toe initiatieven worden ontwikkeld, dan zal Sans Atout zeker bereid zijn organisatorische en technische mede werking te verlenen. Sans Atout start bridgeseizoen Het bridgeseizoen van de vereniging Sans Atout zal op maandag 12 september van start gaan. Vooraf gaand hieraan zal op maandag 5 september in de grote zaal van het Open Huis de jaarlijkse algemene ledenvergadering worden gehouden. Het bestuur rekent uiteraard op een bijzonder grote opkomst. Bedrijfsvoetbalvereniging van Psychiatrisch Centrum bestaat 40 jaar Bedrijfs- en zomeravond voetbalvere niging "Stabilitas" bestaat op 14 november 1977 40 jaar. Nou ja, dat wordt maar aangenomen, want zeer waarschijnlijk bestaat "Stabilitas" nog wel langer. Want in een verslag in 1936 werd al over "Stabilitas" gespro ken. Maar men heeft als oprichtings datum maar 14 november 1937 aange nomen, en wel om tweeërlei redenen: eerbetoon aan Br. Josaphat. die op 14 november zijn naamfeest viert en veel voor Stabilitas heeft gedaan en omdat het in de herfst altijd goed feestvieren is. Een bedrijfsvoetbalvereniging die veer tig jaar bestaat is niet niks. Reden te meer om met de vereniging Stabilitas en met het bestuur eens kennis te maken. Een vraag die opwelt is na tuurlijk: bij welk bedrijf hoort Stabili tas? Het is in ieder geval niet de melkfabriek aan de Kanaalweg, want het valt nauwelijks aan te nemen dat daar broeders werken. Nee, het is heel simpel: Stabilitas hoort bij het Psychi atrisch Centrum St. Willibrord. Lid van Stabilitas zijn personeelsleden en verpleegden, want voorwaarde voor het lidmaatschap is dat men op het Centrum moet wonen of werken. Stabilitas heeft ca. 75 leden, heeft drie elftallen die in de competitie meespelen, en een elftal dat alleen maar vriendschappelijke wedstrijden speelt. Als één van de zeer weinige bedrijfsvoetbalverenigingen beschikt Stabilitas over eigen velden, kleedka mers en kantine. Maar voordat we verder gaan over het Stabilitas van nu. -eerst iets over het verleden. Verleden Laten we maar aannemen dat de club is opgericht in 1937 en wel voor de verpleegden. Niet voor het personeel, want voetballende broeders in die tijd: je moest er niet aan denken! Nee, de broeders stonden aan de kant en hadden de leiding. Er werden wedstrijden gespeeld tegen andere in richtingen, maar van een echte compe titie was toen nog geen sprake. De vereniging heeft niet altijd Stabilitas geheten. In de Tweede Wereldoorlog werd de naam vervangen door W.Z.H.: Wij Zullen Handhaven. De naam Sta bilitas schijnt Br. Bertrandus uit Den Bosch meegenomen te hebben en men heeft deze naam, die zeer toepasselijk is gebleken voor deze vereniging, overgenomen. Na de oorlog werd in 1947 de vereniging A.B.V. (Alkmaarse Bedrijfsvoetbalverenigingen) opgericht en Stabilitas, als de oudste bedrijfs voetbalvereniging van Noord-Holland, trad uiteraard tot deze vereniging toe en behaalde al direkt de op één na hoogste plaats. Spelers waren in die tijd voornamelijk bewoners van het Pauluspaviljoen en bewoners van de jongensafdeling van de verbouwde voormalige bollenschuur van de heer Koomen. Veel broeders hebben zich in het verleden en heden voor Stabilitas ingezet. Namen: Br. Bertrandus, Br. Nazarius, Br. Josaphat, Br. Ludol- phus, Br. Huberto, Br. Ambrosius en de huidige voorzitter, Br. Stevens. Toch konden ook zij niet vóórkomen dat in de eerste helft van de jaren vijftig Stabilitas wegens gebrek aan spelers niet meer kon uitkomen in de Alkmaarse competitie. Maar na 1957 ging het weer beter. Het personeel wilde ook wel tegen een balletje trappen, en vanaf dat moment waren het meer personeelsleden dan ver pleegden, die een partijtje gingen voetballen. De vereniging werd nieuw leven inge blazen en opnieuw werd deelgenomen aan de competitie. Met succes, want vanaf dat moment bleef Stabilitas in de hoogste afdeling van de zomer avondvoetbalcompetitie uitkomen, en - behaalde diverse grote successen. Laten we even één naam noemen: Rinus Mudde, een grandioze voetbal ler. Zijn corners waren werkelijk feno menaal. De naam Rinus was in die tijd een begrip; nu nog weet iedereen in het bedrijfsvoetbal wie Rinus is, hij is bij z'n leven al een legende geworden. De laatste paar jaren draait het eerste team van Stabilitas in de hoofdklasse in de middenmoot, maar in 1971 werd nog het kampioenschap van Noord-Holland behaald, terwijl in 1972 en 1973 men wel kampioen van de regio werd, maar in de strijd om het kampioenschap van Noord-Hol land men genoegen moest nemen met een tweede plaats. GRANDIOOS SUCCES ROMMELMARKT HEILOO Ruim twaalfduizend gulden voor Pater Borst De grote rommelmarkt op het voor plein van de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo afgelopen zater dag is een grandioos succes geworden in het kader van de actie pater Dirk Borst. De totale opbrengst was twaalf duizend vijfhonderd gulden! Een geweldige aanvulling voor het fonds om onze plaatsgenoot, pater Dirk Borst, aan een nieuwe vijfklassige school te helpen. Zoals bekend werkt deze missionaris al veertig jaar onder de transmigranten, de armste bevol king van Zuid-Sumatra. In totaal zijn voor deze school 65.000 gulden nodig en daarvan zijn momen teel 35.000 gulden binnen. Wekenlang zijn dag in dag uit door het actie-comité goederen bijeengebracht die door een zeer groot aantal inwoners van Heiloo, Alkmaar, Lim- men en verdere omgeving geheel belangeloos werden afgestaan ter verkoop op dit tijdelijke Waterloo- Êlein van Heiloo. lagenlang is een staf van getrouwe medewerkers(sters) bezig geweest de ingebrachte goederen te sorteren. Het aantal goederen was op een gegeven moment zodanig groot geworden dat zelfs het achterste gedeelte van de Willibrorduskerk daarvoor gebruikt moest worden. Onder ideale weersomstandigheden is men zaterdagmorgen bij het krieken van de dag begonnen met het inrichten van het marktterrein. De zestig medewerkers hadden hun han den vol om op tijd klaar te komen en toen tegen tien uur onder het gelui van de klokken van de kerk de markt geopend werd stond een zeer geva rieerde handel op de kopers te wachten. Men kon zo gek niet prakkizeren alle denkbare goederen waren aanwezig. Naar schatting hebben zo'n 10.000 personen de markt bezocht. De handel ging zeer vlot omdat er vele koopjes te halen waren voor slechts geringe prijzen. Bijzonder leuk was het dat een meisje, Edith de Vries, spontaan bij de ingang van de markt was gaan zitten met een verzegelde pot met bonen. Tegen betalen van 25 cent mocht iedereen raden hoeveel stuks er in de pot zaten. Voor de actie pater Borst bracht dit meisje op deze manier ruim 115 gulden bij elkaar. Het juiste aantal bonen was 1573 stuks en de prijs ging naar de Hr. J. C. Meijer, Westerweg 292 met 1575 stuks. Naast de vele medewerkers troffen wij ook de beide pastores van Heiloo als verkopers aan. Bijna aan het einde van de markt, tegen half vijf, barstte een onweersbui los en alle bezoekers zochten een goed heenkomen.Toen konden de penningmeesters aan de gang en na ijverig tellen kwam men aan het geweldige bedrag van ruim 12.000 gulden. Een ongekend recordbedrag voor een rommelmarkt. Mede namens pater Borst bijzonder hartelijk dank aan alle schenkers van goederen, alle kopers en vooral aan de vele medewerkers die spontaan hun vrije dag hebben gege ven aan deze sensationele Waterloo- pleindag van Heiloo. BINGO-DANSANTAVOND IN DE BRUNO Aanstaande vrijdagavond om 20 uur is er een gezellige Bingo-dansantavond in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muyenweg te Heiloo in het kader van de Actie pater Borst". De toegangsprijs is slechts f 2.50 en er zijn prachtige prijzen te winnen. Zo'n avond, opgevrolijkt door het dansor- kest de Sjakolino's mag U beslist niet missen. Dorpsfeest 1977 is weerverleden tijd. En ook dit jaar mag worden geconclu deerd, dat het Dorpsfeest bestaans recht heeft, zeker gezien de belang stelling die er bestond voor het Waterfestijn en de Autoped-race. De belangrijkste evenementen van het afgelopen weekend bestonden uit: de handvaardigheidstentoonstelling, de jaarmarkt, de rommelmarkt, de auto pedrace en het waterfestijn. En om maar met het laatste te beginnen Net als vorig jaar was er, ook hier geweldig veel belangstelling voor. Pappod en Buk Buk, de grote organisatoren van dit feest, en die bijzonder veel werk verzet hadden om dit waterfestijn te doen slagen, konden tevreden zijn. Met de medewerking van het Rode Kruis, de Brandweer, de duikers, de rijkspolitie Klaas Koomen en het Trompetterkorps Heiloo liep alles weer op rolletjes. Nadat om één uur het Trompetter korps het waterfestijn muzikaal had geopend, volgde het eerste onderdeel van deze middag: de Pieremegoggel- race. Er waren dertien inschrijvingen binnengekomen, minder dan verwacht werd, waardoor dit onderdeel meteen in z'n geheel kon worden afgewerkt. Plan Oost, behangen met spandoeken, waarop teksten vermeld stonden zo als: „Bouw de kom van Heiloo niet high maar low". Het vaartuig bleef nog drijven ook. Prins Maalwater tot Zandersloot be keek het allemaal met een koele, superieure blik, af en toe eens op zijn toeter blazend. De jury, die bestond uit afgevaardigden van de diverse wijkverenigingen in Heiloo, had het zeker niet gemakkelijk. Maar gelet op originaliteit en vaarbaarheid kon de jury toch drie prijswinnaars aan wijzen. De eerste prijs ging naar Ed Blokker, de tweede prijs was wegge legd voor Jeroen Scherming en Piet Hein van Noord en de derde prijs was bestemd voor Ernst Abbing en Hans Kruysen. In ieder geval hebben de vele toe schouwers, mede door het uitstekende commentaar van Klaas Koomen, heel wat af kunnen lachen. Niemand wilde de volgende onderde len van deze middag missen. Het spuitbal voor de jeugd en het touwtrekken vormden de inleiding voor het sluitstuk van deze middag: de bekende „Fik" die door de brandweer geblust moest worden. Een tiental touwtrekploegen leverden een heroïsche strijd om maar geen nat pak te krijgen. Bij de „junioren" werden de Buk Buk-ladies eersten, gevolgd door De Valken en door F.C.Wan hoop. Bij de senioren legde de Brandweer beslag op de eerste prijs. Tweede werden de Steuntrekkers en derde Heden Het wordt tijd om de enthousiaste voorzitter van Stabilitas eens aan het woord te laten. Broeder Piet Stevens is nu al negen jaar voorzitter van Stabilitas en hij wordt in het bestuur gesteund door Kees Schilder, sekreta ris; Dick Slager, penningmeester; Cas van der Helm, tweede voorzitter; en Piet de Boer, tweede sekretaris. Broe der Piet Stevens over het Stabilitas van nu: "Stabilitas is een echte bedrijfsvoetbalvereniging. In diverse andere bedrijfsvoetbalclubs spelen ook spelers, die lid zijn van een amateurvoetbalclub en niet bij het bedrijf werken, maar bij ons is dit niet zo. Alleen degenen, die wonen of werken op het Centrum kunnen lid van Stabilitas worden. We hebben een eigen accomodatie met twee voetbal velden, twee kleedkamers en een kantine: De Beuk. We hebben elk jaar diverse toernooien, zoals het voor- jaarstoernooi, het Brancardtoernooi, het Ziekenhuistoernooi, het Najaars- toernooi, enz. enz. We hebben een aantal jaren ook nog wel meegedaan aan de zaalvoetbalcompetitie, we wa ren zelfs één van de eerste vereniging en die er mee begonnen, maar hier hebben we mee moeten stoppen wegens gebrek aan animo." Feest Het veertig-jarig bestaan van Stabilitas betekent uiteraard feest. Een jubi leumcommissie heeft een feestpro gramma opgezet, dat klinkt als een klok. Zo was er op 3 mei van dit jaar een kindermiddag, speciaal voor de kinderen van de personeelsleden en op 3 juni vond een zeer geslaagde orienta- tierit plaats. Op 3 september vindt een grandioos jubileumtoernooi plaats. Drie elftallen van Stabilitas zullen aan dit toernooi meedoen, terwijl negen andere bedrijfs- en zomeravondvoet balverenigingen zijn uitgenodigd, te weten het Elisabeth Ziekenhuis, Ph. Epra' Ho°ge Huys, F.C. Ceres, SOVA, F.C. Dompvloet, M.L.H., en F.C. De Vries. Om tien voor tien zal de opening worden verricht door broeder Piet Stevens, voorzitter, waar na de aftrap zal geschieden door Br. van der Poel, mede-oprichter. De prijsuitreiking zal om ca. half zes in de kantine plaats vinden. Het klapstuk moet natuurlijk de feest avond worden op 11 september. Aan deze feestavond zal een keur van artiesten meedoen, maar wie? Dat blijft nog geheim. F.C. Coma. De winnaars kregen een medaille en alle overige deelnemers kregen een vaantje. Vervolgens was het de beurt aan de brandweer en het Rode Kruis. Zij brachten een uitstekende demonstra tie brandblus- en reddingswerk, dat door het publiek bijzonder op prijs gesteld werd. Autopedrace Zaterdagavond vond rond het parkeer terrein ten westen van Winkelhof 't Loo de „Drie Uren van Heiloo" laats, georganiseerd door Motorclub [eiloo. Om acht uur vond onder grote belangstelling de start plaats van deze bijzonder veel van de deelnemers eisende race. Een dertigtal teams hadden ingeschreven, maar zeker geen dertig teams haalden de eindstreep. Want er werd niet alleen veel van de deelnemers gevergd - de masseurs hadden handen vol werk om de beenspieren soepel te houden - ook de autopeds hadden veel te lijden. Het Rode Kruis zat er ook niet voor niets, want door de hoge snelheden die ontwikkeld werden gingen diverse deelnemers onderuit wat diverse schaafwonden tot gevolg had. Helaas deed zich één ernstiger ongeval voor, namelijk toen een wegstuiterende autoped een toeschouwster dermate verwondde, dat ze - waarschijnnlijk met een hersenschudding- naar het ziekenhuis gebracht moest worden. In het laatste uur, toen de meest toeschouwers het verder wel voor gezien hielden, begon de vermoeid heid toch een rol te seplen, maar desalniettemin bleven de snelheden hoog. Winnaar werd uiteindelijk het Team Flaar, dat in 179 ronden had afgelegd. Dit team kon een beker, vaantjes, bloemen en een geldprijs in ontvangst nemen. Tweede werd het team van Trias op zes ronden, derde de Stappers op maar liefst 16 ronden. Jaarmarkt De jaarmarkt werd voor het grootste deel van de dag begunstigd door uitstekend weer. Heel wat mensen hadden zich dan ook de moeite getroost een kijkje te nemen bij de diverse kraampjes en de aktiviteiten van de pottenbakker, de spinster, de steenslijper, de kantkloster en de zadelmaker. De optredens van diverse groepen in de muziektent trokken wel belangstelling, maar erg veel was dit nu ook weer niet, wat toch wel jammer was. Rommelmarkt De rommelmarkt in het kader van de aktie Pater Borst is een grandioos succes geworden. De opbrengst van deze markt, die op het voorplein van de Willibrorduskerk aan de Westerweg gehouden werd, leverde het geweldige bedrag op van twaalf duizend en vijfhonderd gulden! Meer hierover vindt U elders in dit blad. Handvaardigheidstentoonstelling Het grootste succes van dit weekend was misschien nog wel de handvaa rdigheidstentoonstelling, want wat de inwoners van Heiloo hiervoor gepres teerd hebben, mag uniek genoemd worden. Nee, dit is misschien niet ALLE LOTEN ZIJN VERKOCHT De laatste loten van de grote loterij t.b.v. Actie pater Dirk Borst zijn zaterdag op de rommelmarkt van Heiloo verkocht. De trekking is zondag 25 september in het Bruno-ge bouw. Een meisje Diane de Groot, wist zelfs in enkele dagen tijds meer dan 600 loten te plaatsen, een verbluffend resultaat; Voor giften staat het banknummer van de actie nog steeds open. Rabobank Heiloo nummer 327013834 t.n.v. Actie pater Dirk Borst. Postgiro van de bank is 26 99 78. KERKEVEILING HEILOO GAAT VAN START Na een gedegen voorbereiding gaat de grootse kerkeveiling Heiloo deze week van start.Donderdag 1 of vrijdag 2 september krijgen alle inwoners van Heiloo een schrijven in de bus omtrent de te houden kerkeveiling op zaterdag 24 september in de grote zaal van Psychiatrisch Centrum aan de Kennemerstraatweg. Kerkeveiling is bijzonder in Noord-HOlland een ouderwets begrip. De oudere bewo ners van Heiloo kennen de gang van zaken wel maar omdat het al acht jaar geleden is dat de laatste kerkeveiling is gehouden willen wij het nog eens verduidelijken. Onder toezicht van notaris van den Bosch uit Alkmaar zal de bekende veilingmeester Piet van der Voort uit Hillegom in enkele uren tijd ruim 400 kavels verkopen. Een fantastisch spel van loven en bieden, waaraan iedere bewoner van Heiloo kan meedoen. Onder de eerste honderd kopers worden bovendien vijf ouderwetse koperen olieland verloot. De toegang is geheel gratis, op vertoon van Uw veilingcataL (hetwelk voorzien is van een gral lotnummer) maakt U kans op ee, hoofdprijs van een volledige stereo radio-cassette-combinatie. Deze ste reo-radio is uitsluitend beschikbaar de kerkeveilings-avond aan de ton van^ het winnende lot. Het wordt een bijzonder gezellin avond waarop iedereen iedereen ont moet. Een avond met een wan sensatie, die U niet gemakkelijk zult vergeten. En de totale opbrengst kom ter beschikking van de Actie Pate[ Dirk Borst, de laatste grote aanzet om een school te bouwen in Kotabumin* Zuid-Sumatra. f! Op maandag 5 en dinsdag 6 septembe komen medewerkers van de kerkevei ling, voorzien van een duidelijk legitimatiebewijs bij U thuis aanbellen om Uw bijdrage voor deze veiling i ontvangst te nemen. Wat kunt U meegeven voor dez veiling? Het kan van alles zijn levensmiddelen, gebak, textiel, gt bruiksvoorwerpen, waardebonnen een avondje oppassen, een werken, een dagje uit voor een thuiszittende, een avondje kaarten bi U thuis, levende have etc. Op woensdag 21 en donderdag 22 september gaat U de veilingkataloog in Uw brievenbus aantreffen, zodat f thuis rustig vooraf de koopjes kunt uitzoeken. En gewapend met boekje stapt U op zaterdag september naar de aula van het Psychiatrisch Centrum. Alle inlichtingen omtrent deze kerke veiling zijn te bekomen bij de Hr S.I.Oosterwijk, Heerenweg 89. Heiloo tel. 33 11 16. nu ook behang voor A.s. 1977- goed samer Victo geen behoc om d< elftal wedst D.W.S elftal gramr als vo Dinsd wedst Holla: Zondi Victo Lirnrr Limrr Go A Limrr Vitess Meen Limn: Meen C.S.V Limrr Alcm JUNI Limrr Zater< JUNI Go A Limrr Egmo JUNI Limn: Kolpi C.S.V Limrr Woen Distri Limrr centen! bollen. eens het juiste woord. We weten gewoonweg niet dat er zovelen zijn, die zo creatief en zo goed met hun handen iets tot stand weten te brengen. Ook burgemeester Hoekstra stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Hoekstra: "Het is eigenlijk geen handvaardigheidsten toonstelling, maar een kunsttentoon stelling. Kunst is het maken van mooie dingen. En ik heb hier zeer vele mooie dingen gezien. Dit is kunst; werk, waar veel mensen plezier aan beleefd hebben." Velen, jong en oud, hadden wat ingestuurd. Dit varieerde van wand kleden, borduurwerk, aquarellen, schilderijen, tot foto's, etsen, penteke ningen, enz. enz. Het was werkelijk formidabel. De jury, die bestond uit de dames de Vries en Verhoeven en de heren Watzema, Elzinga en Drenth, had het dan ook zeer moeilijk met hét beoordelen van de werkstukken, want er was zo veel variëteit, dat verge lijkingen trekken zeer moeilijk werd. De prestatie van bijvoorbeeld een jongetje van zeven jaar, die een piratenbootje gemaakt had, is net zo groot als van iemand, die schitterende Foto's of een prachtig wandkleed gemaakt had. Velen kregen een eervolle vermelding, maar in feite had iedereen een prijs moeten krijgen. Iedereen, die wat ingezonden had, heeft een prestatie geleverd. Toch heeft de jury de prijzen uiteindelijk toegekend aan de volgende personen: CATEGORIE BLOEMEN EN PLANTEN: Eerste prijs: mevr. Groot-Gerritsen. Zij had een tak met dahlia's in antieke kist ingezonden. Eervolle vermeldin gen waren voor mevr. Kempers en de hr. Th. Schut. CATEGORIE WANDKLEDEN EN TEXTIELE WERKVORMEN: le prijs: wandkleed de Rots van Mariette de Wit, wandkleed de Vier Heemskinderen van mevr. Th, van Andel. CATEGORIE FOTOGRAFIE: le prijs: voor de gehele inzending Dorpsfeest 1976 van Bob Gmelig. CATEGORIE HANDENARBEID: le prijs: het Piratenschip van Peter Kurvers, 7 jaar. CATEGORIE POPPEN: le prijs: de Verslaafden van mevr. de Leeuw. CATEGORIE SCHILDEREN EN TE KENEN: le prijs: Oliéverfschilderij van Jaque- line van den Bos (16 jr.); aquarel van Joop Schouten. De prijzen bestonden uit VVV-bon- nen. Iedere inzend(st)er kreeg boven dien een vaantje. Van enkele prijswinnaars (winnares sen) zijn de namen niet beleend. Het faat hierom: ien vlinderkast gemaakt door een student van de P.A. Bergen, no. 135; poppen: tovenaar no. 176, meisje no. 366 en vrouw nö. 367; gotisch handschrift no. 332; pentekening: hoofdtoren Hoorn no. 169; een aquarel no. 334; familiewapen no. 333, Hem pentekening no. 162; aquarel no. 340. Deze prijswinaars(winnaressen) kun nen zich in verbinding stellen met Ris van der Laan, Hofstee 11, tel. 333217. PLAT BI Voor 6 sep dame: VAN] Siepn Seger: Er ga weer, dan b moge auto Alle stenc Lma. h Zone de z dat Huis: Ook eens zijn Tot gen tel. 1 Voor het Uniq hun en wi Onda was eebra Krijn zorgc muzi dress wat te bi heel Falk< show eind* show eind* losse pullc gerst strak Van en scho

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 10