m&üm-,- i i mm Terre des Hommes pop voor Iris Russelder BSC Heiloo softballteam zeer sterk tijdens promotiewedstrijden Verenigingen lopen risico hun rechtsbevoegdheid te verliezen H. J. van den Berg erelid Sans Atout Verenigingen houden open huis in Open Huis Mascotte en Simon Peek openen hun deuren Morgenmiddag om 4 uur zullen burge meester Hoekstra en zijn echtgenote twee nieuwe zaken openen in het Stationscentrum naast de stoffenzaak van Dego „Mascotte" en een juwe lierszaak Simon Peek". Het is de bedoeling dat u allemaal even een kijkje komt nemen. Men houdt hiertoe „Open Huis" tot 9 uur 's avonds. UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 1977 BURGELIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Elders geboren Bas, zoon van K. ONDERTROUWD HEILOO GEVONDEN VOORWERPEN NEDERLANDERS KOCHTEN IN 1976 SAMEN 1.242.000 FIETSEN V00RLICHTINGSB0EK VOOR DE SPORTIEVE FIETSER FLITSENDE BEWEGINGEN BIJ GEMATIGD LICHT Wi NIEUWE TULP: HENDRIK JAN DE TUINMAN De heer Roozen Sr samen met Hendrik Jan de tuinman bij de zojuist gedoopte tulp. Ook Terre des Hommes, hulp voor kinderen in nood, afdeling Heiloo was anderhalve week gelden op de jaar markt van het Dorpsfeest met een stand vertegenwoordigd. En ze heb ben er niet voor niets gestaan. Want met het raden van de naam van de pop - voor slechts één gulden - werd wel een bedrag van ruim f 600,-- mee verkregen, oftewel ca. f 100,-- per uur is binnengekomen aan kwartjes, dub beltjes en guldens. En dit resultaat mag uitstekend genoemd worden. De naam van de pop werd geraden door Iris Nusselder, een 15 jarige scholiere van de) Ijksscholengemeen- schap in Alkmaar. Iris: ,,Ik vond het leuk om even op de jaarmarkt rond te kijken, en ik zag de pop in de stand van Terre des Hommes. Ik vond het een bijzonder leuke pop die ik bijzon der graag zou willen hebben en daar ik wist dat het voor een goed doel was had ik er graag een gulden voor over om de naam van deze pop te raden. Ik vond Josefien wel een goeie naam". Josefien was de goede naam, en toen mevrouw Kempers namens Terre des Hommes mevrouw Nusselder belde, was de eerste reaktie van de moeder van Iris: ,,Ze is momenteel ziek, maar als ik het haar vertel is ze gelijk weer beter! Vorige week woensdagmiddag kreeg Iris pop Josefien van mevrouw Kem pers overhandigd, waar ze uiteraard bijzonder blij mee was. Terre des Hommes heeft uiteraard nog meer aktiviteiten op het programma staan. Zo wordt op zaterdag 17 september een vliegerwedstrijd ge houden. Inschrijvingen zijn uiteraard nog altijd mogelijk. Een telefoontje naar mevr. Kempers, tel. 330077 (Achtkant 19 is voldoende. JEUGD TOONAANGEVEND BIJ T.V. „HEILOO" De jeugd van Önnisvereniging „Heiloo" heeft de strijd om de fina leplaatsen stevig in haar greep. Tijdens de in het afgelopen week end gehou den halve- en finalepartijen van het senioren clubkampioenschap bleek overduidelijk dat de jeugd zich op vrij veel fronten deed gelden. Het publiek dat de vele finalepartijen heeft ge volgd heeft zonder meer van aantrek kelijk tennis kunnen genieten. In de categorie herenenkel 1 was, evenals vorig jaar, de titelèn het clubkampioenschap voor Klaas Jan van Leeuwen. (18) In zijn finalepartij tegen Peter Bruin had hij minder moeite met zijn tegenstander dan aanvankelijk werd verondersteld. De oorzaak lag waarschijnlijk in het feit dat Bruin Jr. (16) de wedstrijden van zaterdag j.l. nog lichtelijk in de benen had. Hij miste in de overigens zeer aantrekkelijke strijd de scherpte die anders zijn sterke punt is. Bruin's uitkomen in de finale was voorts het resultaat van zijn overwinning op Marcel Ullers, die in een ruim 2 uren durende strijd, met ellenlange slagen wisselingen, n Uwelijks van wijken wist. In 3 sets sloeg Bruin Jr. in de 3de set nog net toe. Bij de dames' was het evenals vorig jaat - Nicolien van Duinen (17) die met de eer ging strijken. De wisselbeker kwam in haar bezit (geprolongeerd) door een prachtige damesenkelstrijd tegen Ellen Deunk (18). Ellen Deunk speelde haar tegenstandster door haar regelmatige verschijning voor het net bepaald niet in de kaart. Integendeel haar soms knap volleer- en smashwerk stichtte regelmatig verwarring. Dat bleek ook in haar dubbelpartij (met Nicólien van Duinen) tegen de ervaren dames van Bergen en Koopmans, en vooral in haar gemengd dubbel met Klaas Jan van Leeuwen tegen de „Mixed" Peter Bruin Nicolien van Duinen. Dat de jeugdigen zich ook in de categorieën B en C deden gelden bleek wel uit de overwinningen van resp. Pim Botterman op routinierB. van Zanten en Peter Ruijter op^ JJ. Vos, bij de heren. Bij de dames sloeg Mej. E. Kemper zich in de B-groep naar het kampioenschap. Voorzitter (A. Koelman kon dan ook mede gezien de goede weersom standigheden (en de in de vereniging bij jong en oud - gelukkig - aanwezige vanzelfsprekende sportiviteit) bij de prijsuitreiking op een zeer geslaagd eindtournooi terugzien. In het bijzon der waren er woorden van waardering, vergezeld van een fleurige attentie, weggelegd voor de leden van de Technische Commissie èn de* fam. I éelhoed, die als beheerders niet alleen de physieke krachten van de clubleden op peil houden maar na afloop van de partijen hier en daar ook nog wel eens aan het moreel moeten sleutelen. De bekers en plaquettes, uitgereikt door dhr. IC. v.d. Vorm (voorz. T.C.), kwamen in de volgende han den Hoofdronde: DE a. 1. N. van Duinen(- clubkampioene) 2. E.Deunk. DE B 1. E. Kemper 2. N. Deunk. DE C E. v.d.Most 2. H. De Kruijk.. HE A 1. K.J. van Leeuwen (clubkam pioen) 2. P. Bruin jr. HE Él. P Botterman 2, B. van Zanten. HE C 1. P. Ruijter 2. A.J. Vos. DD Al. E. Deunk N. Van Duinen 2. E. van Bergen i. Koopmans.DD B 1. Ji Fleur M. Cèels 2. A. van Deven ter M. Smit. DD C 1. M. Hummel Cl. Stuker 2. L. Hoeksema E. de Waal. HD A 1. K.J. van Leeuwen R.J. Koelman, 2. p. Bruin jr. Th. Ram. HD B 1. W. Klein Schiphorst J. Giling. 2. P. de Ruiter B. van Zanten. HD C 1. T.\ Jameling D. Koorn 2. M.r feur M. Scholte EM. A K.J. van Leeuwen E. Deunk 1. P. Bruin jr. N. van Duinen 2. GEM.B Fam. C. Duyn 1.1 im B. van Zanten 2. (EM. C Fam. van Ginkel 1. Fam. Blommert 2. Verliezersronde: DD A 1. N. Deunk H. Rooda 2. I. Bac I de) fraaf lerbrouwér. DD B 1. M. van) êlder A. Settels 2. H.Sprenge N. Ullers. DD C 1. M. Kruize C. Schram 2. I. de Heer B. v.d.Veldt. HD A 1. R. Slinger I. Uitentuis jr. 2. P. Botterman H. van) bomen. HD B 1. T. van Diepen B. Kuiper 2. GA. Koelman T. Wijnbeek. HD C 1. H. van) (nkel K. Lantinga 2.1 ISprenger M. Kemper. HD C 1. H. van> (nkel K. Lantinga 2. F. Sprenger M. Kemper.) êm. A. R. J. Koelman J. Koopmans, fam. de Raaf Bierbrouwer. GEM. C 1. A.J. Vos D. Hekker 2. Fam. II. Post. Raam en A Verhagen.Ondertrouwd: Cornelis, Brugman en Regina A. Schaap, Folkert Berghuis en Titia D. Eijssen. CfetrouwdDirp P. van Soest en Dawn W. Horsfall, Rudo^ ,AV. Liefting en Louise Getrouwd: Dirk P. van Soest en Dwan W. Horsfall,) Bdolf A. W. Liefting en Louise Overleden: Harry Sarlie, oud 65 jaar. Joannes M. Limmen en Petronella A.M. Kroon. Bankbiljet, kinderkettinkje.met zwar te kralen, blauwe paraplu in etui, 2 bankbiljetten, cyperse poes met witte poten, zilver bedelkettinkje, gouden ring met groen steentje, blauwe col trui maat 116, jeans etui met viltstif ten, lichtblauw jasje maat 128, linker sportschoen „Adidas", zwarte porte monnee met geld, autosleutels, bril met donker montuur met dubbel focus, witte leren damesportemonnee, sportkleding o.a. blauw nylon jack. De fiets wordt in Nederland steeds populairder. Dat blijkt uit het bekend geworden cijfer over de fietsenver- koop in 1976. Sinds 1972 toen voor het eerst de verkoop de één miljoen fietsen overschreed is de afzet jaarlijks blijven stijgen. Vorig jaar werden 1.242.000 fietsen in ons land ver kocht; een toeneming niet maar'liefst 16,5 pet. in vergelijking met 1975. Dat wil zeggen dat één op iedere twaalf inwoners vorig jaar een nieuwe fiets kocht. Een steeds groter deel van de aankopen heeft betrekking op het gebruik voor toerisme, sport en trim men, waarbij het duidelijk is dat steeds meer mensen zich naast een maandag-tot-en-met-vrijdag-fiets voor dagelijks gebruik een lichte sportfiets aanschaffen voor de vrijetijdsbeste ding. Volgens schatting leggen de Neder landse fietsers samen per jaar ongeveer zes miljard kilometer af, terwijl met trams en bussen samen maar tot 5,3 miljard kilometer komen. Dit afgezien van het feit dat een fiets meestal slechts één persoon vervoert, terwijl de capaciteit bij het openbaar vervoer veel hoger ligt. Verwaöht mag worden dat de gunstige ontwikkeling in de fietsenverkoop en het fietsgebruik zich ook dit jaar zal voortzetten. De eerste cijfers die voor 1977 bekend zijn, wijzen in ieder geval in die richting. Bij de uitgeverij Ankh-Hermes in Deventer verscheen van de hand van Bert Alfrink onder de titel: "Fietsen" een bijna 200 bladzijden tellend boek, waarin voorlichting wordt gegeven- over het fietsen "als sport en ontspan ning voor de renner en de trimmer". De inhoud richt zich geheel op de erg sportieve fietser, op superlichte sport- fietsen, trimfietsen en racefietsen. Veel onderwerpen komen aan de orde, met nadruk op de techniek van het rijden, wedstrijden, de sportfiets met haar onderdelen met daarnaast voorlichting over de kleding en voe ding van de fietser. Sportarts Ab Rozijn schreef voor dit boek een aanbevelende inleiding met de conclu sie: "Dankzij fietsen kunnen we niet alleen gezonder maar ook prettiger leven." Het is maar dat u het weet. Fietsen door Bert Alfrink is verkrijg baar in of leverbaar door de boekhan del. Iedere fotoamateur, en ook iedere fotograferende toerist, kan zo af en toe geconfronteerd worden met situ aties waarin hij zich afvraagt of er nog wel een foto te maken valt. Deze vraag wordt dan meestentijds veroorzaakt door twee fotografisch tegenstrijdige verschijnselen, nl.: a) snelle bewegingen, en b) relatief weinig licht. Het is iedere amateur wei duidelijk dat men voor het vastleggen van snelle bewegingen hoge sluitersnelheden moet gebruiken, en dat er "veel" licht nodig is om deze tijden mogelijk te maken. Zo'n verschijnsel doet zich bijvoor beeld voor in het Dolfinarium te Harderwijk, waar de enorme sprongen van de dolfijnen voor spanning en sensatie zorgen. Veel bezoekers van dit evenement hebben één zeer duide lijke wens: de capriolen van deze dieren op de foto vast te leggen. Vanaf de achterste rij ziet men hen dan fotograferen, en met een flits- lampje trachten de scène op te lich ten. Het flitsen over zo'n grote afstand is eigenlijk zinloos, omdat het licht van het lampje zich zo verspreidt, dat er nauwelijks iets van wordt terugge kaatst naar de camera. Toch kan men met een relatief een voudige camera, en met een klein beetje geluk, goede foto's maken van de springende dolfijnen, vooral wan neer ze uit het water opspringen om een visje te happen. De kunst is namelijk om de foto te maken op het moment dat de dieren stilhangen in de lucht (dat gebeurt op het moment dat ze hun hoogste punt van de sprong bereikt hebben en weer naar beneden gaan vallen). van het rayon Haarlem, af te stoppen en dit deed zij op werkelijk voortref felijke wijze. Zij kreeg niet meer dan 6 honkslagen tegen, waarbij ze gesteund werd door een bijzonder hard wer kend en gemotiveerd spelend BSC Heiloo-veld. Uiteindelijk werd het 9-2 voor BSC Heiloo, dat THB werkelijk kansloos liet en met deze overwinning had BSC Heiloo zich al geplaatst. Zonder zor gen kon BSC Heiloo aan de tweede wedstrijd beginnen, en nu mocht Susan Rootjes na een gedwongen afwezigheid van enkele weken het weer eens proberen. Wel, deze Susan Rootjes gooide misschien wel de beste wedstrijd van haar leven. Het sterke Wassenaar, waarvoor eigenlijk al een plaats gereserveerd was in de lande lijke tweede klasse, kon absoluut niets maken op het werpen van Susan Rootjes, die op haar beurt zich ook weer uitstekend gesteund zag door haar medespeelsters. Zij kreeg zegge wijd weg. werd 3-2 voor BSC Heiloo, en wie de wedstrijd van dit team tegen ODIZ 2 - enkele weken geleden - gezien had, kon nauwelijks geloven dat dit het zelfde BSC Heiloo was. A.s. zondag in Den Haag wordt het heel wat moeilijker, want dan gaat ongetwijfeld de spanning een belang rijk woordje meespelen. Afwachten Coach George Presburg van BSC Hei loo softball stond afgelopen zondag in Bussum af en toe met zijn ogen te knipperen. En dat was niet vanwege de felle zon. Want wat zijn team in de twee wedstrijden tegen THB en Was senaar liet zien was van werkelijk grote klasse. Dit niveau, deze spirit, dit enthousiasme had hij dit seizoen nog niet meegemaakt, ook de enkele supporters van BSC Heiloo, die de reis naar Bussum hadden gewaagd omdat ze nog altijd een heel kleine hoop hadden dat BSC Heiloo het misschien in deze eerste promotieronde toch nog zou redden, konden hun ogen af en toe nauwelijks meer geloven. Was dit werkelijk BSC Heiloo dat speelde? 't Moest haast wel, want ze hadden toch echt die mooie blauwe BSC Heiloo pakken aan. BSC Heiloo moest om een ronde verder te komen van THB winnen. Wassenaar werd maar buiten beschouwing gelaten, want dat zou toch veel te sterk zijn. De kansen lagen ongunstig. THB had eerder dit seizoen BSC Heiloo ineen bekeront moeting niet veel kans gegeven en coach Presburg zat opgescheept met een levensgroot werpstersprobleem. Maar afgelopen zondag was er in de verste verte geen sprake van een werpstersprobleem. Want wat de jonge Marjolein van der Veen en de herboren Susan Rootjes lieten zien, was van grote klasse. Marjolein van der Veen kreeg de taak om de aanval van THB, de kampioen Weinig verenigingen hebben tot nu toe gebruik gemaakt van de mogelijkheid hun statuten in een notariële akte te laten vastleggen. Toch heeft dat vast leggen van de statuten in een notariële akte een aantal voordelen. In andere gevallen, met name voor de vereni gingen met koninklijk goedgekeurde statuten, is het vaak een noodzaak. Dit alles houdt verband met het vorig jaar ingevoerde Boek 2 van het nieuwe Burgerlijk Wetboek.' In het oude recht werd onderscheid gemaakt tussen verenigingen met en zonder Rechtspersoonlijkheid. In het nieuwe recht hebben alle verenigingen rechtspersoonlijkheid, maar er wordt onderscheid gemaakt tussen vereni gingen met volledige rechtsbevoegd heid en verenigingen met beperkte rechtsbevoegheid. Op dit moment hebben volledige rechtsbevoegdheid - verenigingen met in een notariële akte opgenomen statuten; - verenigingen die koninklijk zijn goedgekeurd; - verenigingen die vóór 1855 zijn opgericht. De verenigingen van de eerste groep blijven ook in de toekomst volledig rechtsbevoegd. Dat geldt eveneens voor koninklijk goedgekeurde vereni gingen. Maar als zij hun statuten willen wijzigen, (jan zal $at; bij npfa-, riële akte moeten gebeuren. Dé verenigingen van vóór 1855 heb ben tot 26 juli 1979 de tijd hun statuten in een notariële akte te laten opnemen. Doen zij dit niet, dan verliezen zij hun volledige rechtsbe voegdheid. Het nadeel hiervan is, dat verenigingen zonder volledige rechts bevoegdheid geen onroerend goed kunnen kopen of verkopen en even min erfgenaam kunnen zijn. Ook kan men goede foto's van de door hoepels en over lijnen springende dieren maken, wanneer de camera tijdens het afdrukken met de bewe ging wordt meegetrokken. In dat geval zal de achtergrond onscherp worden weergegeven, hetgeen de suggestie van snelheid slechts verhoogt. De Nederlandse Spoorwegen organi seren speciale dagtochten naar het Dolfinarium. Van de beste foto die men tijdens deze tocht gemaakt heeft, maakt Kodak Nederland B.V. geheel gratis een 13x18 vergroting. Hiertoe kan men het negatief, vergezeld van het gebruikte dagtocht kaartje, vóór 31 oktober 1977 opsturen naar Kodak Nederland B.V.Postbus 1000 te Driebergen. Bovendien dingt men dan mee in een grote wedstrijd, waarvan op 5 decem ber a.s. de uitslag aan de winnaars wekend gemaakt zal worden. Daarnaast bepaalt de wet voor de verenigingen met volledige rechtsbe voegdheid, dat om onroerend goed te kunnen kopen, verkopen of bezwaren (bijv. met hypotheek) de statuten daartoe bepalingen moeten bevatten. Voor verenigingen die onroerend goed bezitten of willen aankopen is het dus zaak hun statuten aan de nieuwe wettelijke bepalingen aan te passen. Ook voor verenigingen die financiële garanties geven (bijv. ten gunste van hun personeelsleden) is een dergelijke aanpassing noodzakelijk. Als een vereniging volledige rechtsbe voegdheid bezit, kan zij binnen haar verenigingsdoel alle handelingen ver richten, die ter bereiking van dit doel nodig zijn of daarmee samenhangen. Verenigingen zonder volledige rechts bevoegdheid, dat wil dus zeggen alle overige verenigingen, kunnen geen onroerende goederen verkrijgen en geen erfgenaam zijn. Bovendien zijn degenen, die de vereniging door een rechtshandeling verbinden, naast de vereniging hoofdelijk aansprakelijk. Volledige rechtsbevoegde verenigingen dienen ingeschreven te worden in het Verenigingenregister, dat wordt bij gehouden door de Kamers van Koop handel. Gebeurt deze inschrijving niet, dan 'zijn de bestuurders hoofdelijk aan sprakelijk voor de verplichtingen, die de vereniging is aangegaan. Zou bijv. een vereniging, die niet is ingeschreven in het Verenigingenregister, een kan- toormachine bestellen en zou deze door de Vereniging niet betaald kun nen worden wegens gebrek aan geld, dan heeft de verkoper de mogelijkheid van ieder van de bestuurders persoon lijk betaling van zijn rekening te eisen. Welke verenigingen moeten nu iets ondernemen? Verenigingen die hun statuten al in een notariële akte hebben laten op nemen, moeten bekijken of daarin de genoemde bevoegdheden ten aanzien van onroerend goed en financiële garanties zijn opgenomen. Datzelfde dienen koninklijk goedgekeurde ver enigingen te doen. Verenigingen van vóór 1855 moeten hun statuten in een notariële akte laten opnemen en daar bij uiteraard ook letten of de bevoegd heden met betrekking tot onroerend goed en financiiële garanties in de statuten zijn vermeld. Gebeurt dit niet vóór 26 juli 1979, dan verliezen de eerste twee soorten verenigingen hun bevoegdheid om over onroerende goederen te beschik ken en om financiële garanties te geven. Voor verenigingen van vóór 1855 geldt de straf, dat hun volledige rechtsbevoegdheid vervalt als zij op dat tijdstip niet aan de nieuwe wet voldoen. Verder moeten ALLE vereni gingen met volledige rechtsbevoegd heid hun inschrijving in het Vereni- gingsregisteR vóór 26 juli 1979 hebben laten plaatsvinden. Dit op straffe van hoofdelijke aansprakelijkheid van de genen, die namens de vereniging finan ciële verplichtingen aangaan. Wanneer de statuten in een notariële akte moeten worden vastgelegd of als de statuten moeten worden gewijzigd om aan de nieuwe wettelijke bepaling en te voldoen, is het verstandig eerst contact op te nemen met een notaris. En het is ook van belang daar niet te lang mee te wachten. Want in veel verenigingen moet een vrij langdurige procedure worden gevolgd óm tot statutenwijziging te kunnen overgaan. Het was op 18 mei jl. feest in de kassen van Frans Roozen te Vogelen zang. Een door de heer Roozen Sr. ge kweekte nieuwe, grote, schitterend donkerrode tulp werd gedoopt met de naam van Hendrik Jan de tuinman. Deze bij de Nederlandse tuinliefheb- bers bekende figuur heeft reeds vele Nederlanders met goede raad terzijde gestaan. Reesink N.V. te Zutphen, de groot handel achter de figuur van Hendrik Jan de tuinman, hoopt, dat hij nog jarenlang vele tuinliefhebbers zal kunnen adviseren bij het kopen van tuingereedschappen en -machines. De man, die destijds zijn gezicht gaf aan Hendrik Jan de tuinman, werd ter gelegenheid van dit feestelijk gebeuren een vorstelijk boeket van de nieuwe tulpen aangeboden. Op de algemene ledenvergadering van de bridgeclub Sans Atout is de heer H.J. van den Berg, die 27 jaar zitting heeft gehad in het bestuur, voor zijn vele verdiensten voor deze vereniging benoemd tot erelid. De heer H.J. van den Berg, die de laatste dertien jaar als penningmeester deel uitmaakte van het bestuur, had in verband met ziekte de wens te kennen gegeven als penningmeester en bestuurslid af te treden. Een verzoek, dat het bestuur node heeft moeten accepteren. De voorzitter van de bridgeclub, de heer P. van Toornburg, was echter niet van plan zo maar dag te zeggen tegen de heer van den Berg en onder daverend applaus benoemde hij de oud-penningmeester tot erelid. Ver volgens was het de heer Tense, die het woord tot het tweede erelid van deze vereniging richtte. Hij somde de akti viteiten van de heer van den Berg op, die hij in al die jaren in het bestuur heeft vervuld en roemde zijn nauwge zette wijze van boekhouding. De heer Tense: De funktie die je bekleed hebt in het bestuur is een soort levensfun- ktie De funktie die je bekleed hebt in het bestuur is een soort levesfunktie voor je geworden. Je hebt een zeer prettige tijd met veel hoogtepunten meegemaakt, maar helaas wegens ziek te heb je niet het lustrumfeest kunnen meemaken". De heer van den Berg kreeg vervolgens een fraaie oorkonde, waarop al zijn „heldendaden" stonden vermeld, o- verhandigd. De plaats van de heer van den Berg wordt in het bestuur nu ingenomen door de heer W. van Twuijver. Op deze vergadering gaf ook de heer Ibotjes de wens te kennen fc te willen treden als bestuurslid. Het voorstel van het bestuur de contributie maandelijks van f7.- te verhogen tot f 7,50 werd door het aannemen van de» begroting goedge keurd. Aanleiding tot het verhogen van de contributie waren verhoging van de zaalhuur, contributie N.B.B. en reservering negende lustrum. De heer Rusch kwam vervolgens met een voor stel om de contributie nog eens met een het vorig jaar heeft plaats gehad, ook over vier jaar mogelijk te maken, het vorige jaar hefft plaats gehad. Ook over vier jaar mogelijk te maken. Dit voorstel werd niet aangenomen, maar een tussenvoorstel van de heer) hsch, die hij naar voren bracht in de rondvraag, en die inhield de contribu tie niet met een guMen, maar met vijftig cent per maand te verhogen, werd door de vergadering wel aange nomen, zodat momenteel de contri butie nu per lid f 8.- per maand bedraagt. A.s. zaterdag kan iedere inwoner van Heiloo kennismaken met de Open Huis in Winkelhof 't Loo. Op zater dagmiddag en - avond zullen een Open Huis in Wnkelhof 't Loo. Op zater dagmiddag en - avond zullen een aan al verenigingen zich presenteren in de zalen van het Open Huis en dit zal gebeuren door middel van stands, zang, sketches, cabaret, en muziek. Aanleiding tot het houden van dit open huis is het enkele maanden geleden in gebruik nemen van het nieuwe Open Huis. De verenigingen die zich zullen presenteren zijn: De vereniging van Nederlandse Huis vrouwen, de Heilolooër Operettever eniging, aanwezig met een stand en die ook zang en cabaret zullen breng en, het NIVON, met ondermeer dia's en die iets van hun creatieve bezig heden zullen laten zien. De schaak club zal schaakwedstrijden organi seren en in de foyer zal letterlijk en figuurlijk een groot schaakprobleem gepresenteerd worden. Verder organi seert de schaakvereniging nog een simultaan wedstrijd. De zangvereniging Nieuw Leven is ook present en zal ongetwijfeld wat van zich laten horen. De plattelandsvrouwen presenteren zich via een stand en toneelvereniging Falkland zal enige improvisaties brengen. De Heilooër amateurfoto grafen zijn ook present, en de Ak- maarse Big Band zal voor een flitsend swingend stukje muziek zorgen. Iedereen is welkom in het Open Huis. Het begint zaterdagmiddag om twee uur en het duurt tot vijf uur. 's Avonds gaat het Open Huis weer om 20.00 uur open. VAKANTIEGANGERS hadden weer een fijne week Over het algemeen slagen de vakantie weken voor de oudere inwoners van Heiloo uitstekend. Maar de laatste van vier in 1977, vorige week, mag wel uniek genoemd worden. Ook deze kenmerkte zich weer door de goede sfeer onder de 41 deelnemers. Gelo geerd werd in het zo fraai gelegen (klassehotel! Hotel Hoog Holten te Holten. De verzorging was er in één woord fantastisch. Zelden in Neder land was er zo veel zon (een hele week! als van 27 augustus tot en met 3 september en daarvan is volop geprofiteerd. Was er maar enigszins de tijd voor, buiten het vastgestelde weekprogramma, dan trokken deelne mers, meestal in groepjes, er op uit, de bossen in. Rijk gevarieerd programma Het programma van deze vakantie week was rijk gevarieerd samenge steld. Het bestond uit dag- en halve dagtripts. Het slagen ervan werd in niet geringe mate beinvloed door het prachtige weer. We noemen hier het bezoek aan de tuinen van Mien Ruijs op de terreinen van de Koninklijke Kwekerij Moerheim te Dedemsvaart. De groep werd buitengewoon prettig en deskundig r< stelling voor deze tuinen van grote omvang, was bijzonder groot. Die was er ook voor de rondleiding door de bouwhuizen en het kasteel „Het Nijenhuis" te Heino. Honderden schil derijen en prachtig oosters porselein is er samengebracht in een fraaie omge ving. De conservator de heer Dr. D. Hannema leidde de Heiloose groep zelf rond. Ze hadden dus wel een uitstekende explikateur in hem. „De Falke", een bezoekerscentrum van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in St. Janskloos ter, werd bezocht. De struise Anne- mieke vertelde over het wijae piassen- gebied tussenlethoorn en het land van Vollenhove. Naast het vergaren van kennis over dit gebied werd het ook een gezellig uurtje wat daar werd doorgebracht. Bijzonder goed werd het gezelschap ontvangen in de herberg,, De Vollen hof" te Vollenhove. De koffietafel was goed verzorgd, zelfs voorzien van gebakken snoekbaars. Schuttersfeest Niet iedere dag is er een schutters feest. De vakantiegangers maakten er één mee in het kleinste stadje van Nederland, Bronkhorst, gelegen aan de IJssel. Bij dit schuttersfeest wordt er een schutterskoning gekozen, die dan weer een koningin aan zijn zijde feworden tijdens het duiven schieten, luziek en wat kermisspul maakte dit schuttersfeest kompleet. Het bezoek aan Bronkhorst was dan ook een grote attraktie. Een bezoek aan het natuurhistorisch museum van Piet Bos op de Holter- berg stond op het programma, een wel zeer interessante expositie. Een ver blijf in de sfeervolle Saksische boerde rij „Het Wapen van Borkum", werd feestelijk omdat er een trouwdag van twee van de deelnemers, met gebak werd gevierd. Het gebak was er ook in „De Hilde", een prachtig restaurant boerderij in Havelte en tijdens een laatste stop bij Lelystad, op het vliegveld. Talrijke kleine vliegtuigjes, o.a. met reklame achter zich, stegen op en daalden. Een interessant ge zicht. Het natuurschoon in de buurt van Holten staat bekend, maar zelden hebben wij de uitgestrekte heidevel den zo mooi in bloei gezien. Dit was ook het geval op de heen- en terug; weg, toen er dwars over de Veluwe gereden werd. We zeiden het reeds, door een aantal bijzonder gunstige omstandigheden, werd het voor allen, ook voor de reisorganisator/reisleider, de heer Majolée, een fijne vakantie. Daarvan getuigde in het dankwoord ook me vrouw van de Graaf-Biersteker, die daarin ook betrok onze chauffeur Leo Iske, vooral ook omdat er veelal over smalle binnenwegen werd gereden. Op1 vrijdagavond 11 november volgt er een reünie van de gehouden vakantie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 14