Speciale aanbiedingen voor Werelddierendag 4 oktober m GEHilKeréfldflji CPrêiflie Mdverteert InditbUd wdntome tarkwizyn het voordeligst. RANZIJN Dierenspeciaalzaak Samen met Marie-Cecile Moerdijk en „Nieuw Leven" een muzikale rondreis door Europa sëhhs Grandioos besluit Aktie Pater Borst SLAGER: EEN VAK MET TOEKOMST BOUW MEE U!T: JKPOST Voor de RESTANT-PARTIJ met 30% korting! VOOR DE SCAT: Ml VOOR DE KNAAGDIEREN: Voor de VOLIèRE: GEMEENTE HEILOO ONROEREND-GOEDBELASTiNG Inleiding. Wie moeten de nieuwe belasting betalen? Hoe worden de nieuwe belastingen berekend? Tarieven Vrijstellingen Aanslagbiljet Inlichtingen PER FIETS OVER DE FLEVOHOF SEMI-RACEFIETSEN 1MU 00K IN BOUWPAKKET MEER JONGE MENSEN VOLGEN EEN SLAGERSOPLEIDING w 28 september 1977 Koekkluiven, 25 stuks van 3.voor 2. Hondeworst, 400 gram van 1.75 voor 1.25 Kauwstaven buffelhuid, van 2.voor 1.25 Gevitamineerde chocolaatjes, van 1.95 voor 1.35 Reuzeknoop buffelhuid, van 7.50 voor 4.25 Hondebakken, kammen en borstels, 10% extra afgeprijsd. Bij aankoop van 5 kg hondevoer GRATIS KLUIF rieten en stoffen HONDEMANDEN (zolang de voorraad strekt) 5 kg Pittah voll. hondevoer van 10.95 voor 8.95 bestelkaart identiteitspenning. Speciaal op Werelddierendag: Voor elke hond die komt EEN GRATIS QUFFELHUIDKLUIF Cat Sanal, vitaminesnoepjes, van 3.50 voor 2.75 Kattespeelgoed, van 2.50 voor1.75 Catty, puur vlees met hart, van 1.11 voor 0.85 Delikat, kompl. vis-, lever-, vleesmaaltijd van 1.55 voor 1.25 Bij aankoop van een kattebak GRATIS schepje vulling. Kattebakvulling, voordeelbaal 44 lbs. van 17.75 voor 14.95 Halsbandjes, kammen en borstels 10% extra afgeprijsd Bij aankoop van konijnen-, cavia- en hamstervoer GRATIS hooistengel. Kauwstokjes, van 2.25 voor1.75 Liksteen, van 1.25 voor1. Alle soorten knaagdierenkooien 20% extra afgeprijsd. Snoepzaad Sluis, van 1.15 voor0.95 Trosgierst, për zakje 150 gram1. Kanarie-, Parkietenhartjes bel slechts 0.95 Vogelspeelgoed, van 1.50 voor0.95 Alle vogelkooien 20% extra afgeprijsd GRATIS BADJE. Nü bij Pittah een fraaie identiteits penning voor uw hond met naam, adres, woonplaats en tel.nr in gegraveerd voor slechts 4.-. De penning is gemaakt van roestvrij, niet irriterend en duurzaam blank metaal. Vul onderstaande bestelkaart met blokletters duidelijk en volledig in en sluit deze tezamen met een uitgeknipt "pittah '-woord uit de 5 kg. verpakking en betaalcheque of girobetaalkaart a/4,-in gefrankeerde envelop of gi reer op postgiro 218794 t.n.v ZILVERFABRIEK NIEUWPOORT. Verzend vóór 30 nov. 77 aan: POSTBUS 2, NIEUWPOORT. De penning wordt binnen 4 weken na binnenkomst van uw bestel ling/betaling aan u verzonden internationale Concertavond". Deze naam is gegeven aan het eerstvolgende grote concert van zangvereniging,„Nieuw Leven", ben concert, waarin niemand minder dan Marie Cecile Moerdijk als soliste zal optreden. Len naam, behorende bij een zangeres, die garant staat vooreen bijzonder fijne muziekavond, waarin de humoristische noot zeer zeker niet zal ontbreken, en waarin iedereen die zelf van zingen houdt, ongetwijfeld aan zijn of haar trekken zal komen. Elk concert, dat Nieuw Leven in Heiloo geeft, is een hoogtepunt. Wie herinnert zich niet de concerten van dit koor waarin ondermeer Die Jahreszeiten van Haydn, La Traviata van Verdi of de Weihnachtsoratorium van Bach uitge1 /oerd worden? Het komende concert, dat donderdag avond 13 oktober in de Moeder Godskerk aan de Holleweg wordt gehouden, is dan wel heel anders. Hier worden volksliederen uit acht verschil lende landen door Marie-Cecile Moer dijk en Nieuw Leven ten gehore gebracht. Een concert bijwonen met Marie-Cecile Moerdijk is een belevenis. Met haar prachtige stem, haar muzikaliteit, haar enthousiasme en gevoel voor humor zal het haar ongetwijfeld lukken de kerk helemaal „plat" te krijgen. Want reken maar, dat zij en Nieuw Leven iedereen zal laten meezingen. „Internationale Concertavond' ls het op deze donderdagavond. Terecht is deze benaming gegeven aan dit concert dat Nieuw Leven met Marie-Cecile Moerdijk gaat geven. Het wordt een muzikale rondreis door Europa, waarin men meegevoerd wordt van Nederland naar Frankrijk, van Frankrijk naar Italië, van Italië naar Oostenrijk en van Oostenrijk uiteindelijk naar Rusland. En onderweg worden ook nog landen aangedaan als Engeland, Duitsland en Tsjechoslo waki je. Volksliederen uit deze landen worden ten gehore gebracht: Nederland: Tra-ra zo blazen de jagers; Engeland: Row, row, row your boat; Frankrijk: Frère Jacques; Tsjechqslowakije: Tumba, Tumba. Duitsland wordt onder meer vertegenwoordigd door het Weinchor uit „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn en Italië door onder meer het Koor der Zigeunerinnen en Koor der Matadoren uit „La Traviata" van Giuseppe Verdi. De muzikale begeleiding is in handen van Carlos Moerdijk en Hans Broek man: vleugel; Elisa Winter, fluit en het geheel staat onder leiding van Piet de Reuver. De toegamgsprijs bedraagt f 10,- per persoon. Houders ven een Cultureel Jongeren Pastpoort betalen f 7,50 per persoon. Donateurskaarten: f 7,50 voor één toegangsbewijs en f 15,- voor twee toegangsbewijzen. Eredonateur: f 20,-- of meer voor twee toegangs bewijzen met reserveerde plaatsen. De voorverkoop is in handen van: mevrouw Zuiderduin Heerenweg 120, Heiloo, tel. 331172; de heer Burgering, Stationsweg 35, Heiloo, tel. 331198; mevrouw Zegers, de Blomhof 14, Heiloo, tel. 331096. Zangvereniging Nieuw Leven kan overigens nog altijd wel nieuwe leden gebruiken. En dan wordt met name gedacht aan mannen. Momenteel telt het koor 100 leden, waaronder 13 tenoren en 7 bassen. De verhouding mannen/vrouwen ligt momen teel enigszins scheef; ca. 20 tenoren en 15 bassen in deze zangvereniging zou al aanmerkelijk beter zijn. Nieuwe herenleden zijn dan ook van harte welkom. Elke dinsdagavond wordt van 20.00-22.00 uur in het „Open Huis" gerepeteerd. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw M. Zegers, tel. 331096. Marie-Cecile Moerdijk iVV^VVVVV'^iVVVVVVVVV^iVSrBVVVVVVVVVwVVVVVwVVVVVVVVVVV^ Dit zijn nieuwe gemeentelijke 'belastingen. Nu deze belastingen in onze gemeente met ingang van 1977 zijn ingevoerd, vervallen de volgende oude belastingen de personele belasting; de grondbelasting; de straatbelasting. Dat zijn, beoordeeld naar de toestand per 1 januari van ieder belas tingjaar: a. de gebruiker van een onroerend goed, bijvoorbeeld degene die een huis bewoont; b. de eigenaar of uit anderen hoofde zakelijk gerechtigde van een onroerend goed, zoals de erfpachter, de opstalhouder of de vrucht gebruiker. Wie eigenaar is van een huis en daar zelf in woont, betaalt als eigenaar en als gebruiker. De belastingen worden berekend naar de waarde van het onroerend goed per 1 januari van het belastingjaar. Onder de waarde wordt verstaan de waarde, in het economische verkeer op basis van vrij te aanvaarden in gebruik. Alle objecten in de gemeente zijn de afgelopen maanden getaxeerd, waarbij met verschillende faptoren, zoals grondoppervlakte, inhoud, bestemming, bouwjaar, ligging etc. is rekening gehouden. Alle ob jecten worden steeds om de 5 jaar geherwaardeerd, voor het eerst per 1 januari 1982. Tussentijdse waardeveranderingen van het on roerend goed (verbouwingen, afbraak e.d.) worden steeds verwerkt. Voordat de eerste aanslag wordt verzonden ontvangt u een opgaaf met de geschatte waarde van de bij u in eigendom en/of in gebruik zijnde onroerende goederen. De door de gemeenteraad voor 1977 vastgestelde tarieven zijn: voor de gebruiker 1,75 voor elke volle 3.000,-waarde; - voor de eigenaar 1,75 voor elke volle 3.000,waarde. samen 3,50 voor elke volle 3.000, waarde, indien men zowel gebruiker als eigenaar van een onroerend goed is. Wij noemen u enkele vrijstellingen: bedrijfsmatig geëxploiteerde cultuurgronden ten behoeve van de land- of bosbouw: - kerken; openbare wegen en plantsoenen. Het aanslagbiljet wordt u toegezonden door de Rijksbelastingdienst, welke instantie ingevolge de wet daarmee is belast. De eerste aanslag kunt u tegen het eind van het jaar verwachten. Op deze aanslag is ook de beroepsmogelijkheid vermeld. Verdere inlichtingen kunt u- krijgen op het gemeentehuis, afdeling financiën, telefoon 331144. Burgemeester en wethouders van Heiloo, H. Hoekstra, burgemeester. E. de Boer. secretaris. Een belangrijk onderdeel van de viering van het vijftig-jarig jubileum was het inzamelen van geld voor het jubileum cadeau dat de Willibrorduskerk zou worden aangeboden. De bestemming van dat geld was in goed overleg tussen Kerkbestuur en de Commissie Missie en Ontwikkeling bepaald voor dat lid van de Heilooër gemeenschap, die daar op grond van een aantal criteria het meest voor in aanmerking kwam. Hiervoor werd uiteindelijk een projekt in de missie van Pater Dirk Borst in Kotabumi op Sumatra aangewezen. Hier bestond dringend behoefte aan de bouw van een lagere school voor de kinderen van de arme transmigranten, die vanaf Java naar Sumatra worden geëmigreerd. De bouwkosten van deze school bedragen ca. f 65.000,-. Om dit bedrag in te zamelen zijn in Heiloo in de afgelopen maanden talrijke akties gevoerd. Honderden mensen hebben zich hiervoor ingezet en als er namen genoemd moeten worden - zonder de inzet van vele anderen te kort te doen- dan zijn het wel van de heren van Vught en Bakker, die voor deze aktie werkelijk ont zettend veel werk verricht hebben. Bekendmaking „De precieze afrekening kan ik U niet geven, maar ik kan U wel dit zeggen: de school komt er! Een daverend applaus weerkonk in de stampvolle zaal van het Brunogebouwtje, zondag middag vijf uur, na deze woorden van de voorzitter van het kerkbestuur, de heer Koets. Een geweldig resultaat dat mogelijk werd gemaakt door de gulheid van de Heilooër bevolking, die bereid was veel te geven, maar ook door de geweldige inzet van velen, die vele akties gevoerd hebben om maar geld in te zamelen. De heer Koets somde een aantal van deze akties opfietsenrally f 153.-, filmmiddag: f 300.-, klaverjas- avpnden: f 5000.-, oudpapier: f 5000.-, rommelmarkt: f 12.500.-, en dan natuurlijk de grote klapper van zaterdagavond: de kerkeveiling f 26.800,-! En dan niet te vergeten de diverse opbrengsten van de kleinere akties, zoals sjoelwedstrijden, stijldans avonden en bingo-dansant. Kerkeveiling een knaller Het hoogtepunt van deaktie Pater Dirk Borst was natuurlijk de kerkeveiling, afgelopen zaterdagavond in de aula van het Psychiatrisch Centrum St. Willi- brord. Een werkelijk ongelooflijke belangstelling was er voor deze veiling en men kwam niet alleen om te kijken, maar ook om te kopen, wat wel bleek uit het eindbedrag van deze kerke veiling. Het was werkelijk een schitterend gezicht om veilingmeester Piet van der Voort uit Hillegom aan het werk te zien. Z'n oogjes achter zijn bril flitsten heen en weer, speurend naar een vinger, razendsnel de bedragen noemend: „ik vind het allemaal voor niets, mensen, veel te weinig Het begon rumoeriger in de zaal te worden als twee mensen tegen elkaar gingen opbieden. Hoogtepunt van de avond waren wel de biedingen op een ingebonden Katholieke Illustratie van 1926 en een exemplaar van 1927. Toen het bedrag van f 1000,- gepasseerd werd ontstond beroering en gejuich, maar toen zelfs het bedrag van f 2000,- werd gepasseerd ontvingen de twee bieders die waren overgebleven een ovatie van de stampvolle zaal. Uiteinde lijk gingen de twee exemplaren onder groot enthousiasme voor niet minder dan f 2500,- van de hand. Tegen half elf was de f 10.000.- al gepasseerd en toen de veiling om klokslag twee uur was afgelopen, was voor een totaalbedrag van f 26.800,- verkocht. Ook de plaatselijke woonerf- deskundige kon tevreden naar huis terugkeren. Hij had tenminste vervoer: een kindertraktor. Dankzij een geweldig goede organisatie liep het deze avond allemaal gesmeerd en ook dank zij het optreden van Piet van der Voort, die zeer relaxed zes uur lang bedragen opratelde. Loting In het Brunogebouw vond zondag middag ook de trekking van de loterij plaats. Deze verloting werd geleid door de heer Bakker, terwijl pastor van de Berg de trekking verrichtte. De trekking van de hoofdprijzen - een fiets en een vierdaagse reis voor twee personen naar Londen in een eerste klas hotel, aangeobden door de RABO-bank- geschiedde door Jeroen Schouten, die voor deze aktie bijzon der veel werk had verzet. Uiteindelijk was het Arie Borstdie namens familie en Dirk Borst iedereen dankte voor de vele gevoerde akties. Het is thans mogelijk de uitgestrekte terreinen van de permanente agrari sche expositie De Flevohof bij Bin- ninghuizen ook per fiets te doen. Flevohof en Gazelle hebben hiertoe het initiatief genomen, waarvoor op de terreinen van het expositiepark speciale voorzieningen zijn getroffen, Het fietspadennet van de Dienst IJsselmeerpolders rondom De Flevo hof is eveneens in de routes opgeno men, zodat men nu ook een stukje van het omringende landschap gemak kelijk per fiets kan verkennen. De superlichte sportfiets of semi-race- fiets begint in ons land razend popu lair te worden. Voor enthousiaste doe-het-zelvers is er nu ook een uit Frankrijk afkomstig bouwpakket in de handel om zelf zo'n fiets in elkaar te zetten. Een Nederlandse montage handleiding wordt bijgeleverd en de fabrikant verzekert dat deze fiets met tien versnellingen gemakkelijk in tweej uur in elkaar kan worden gezet. Natuurlijk niet het werk voor ieder-] een. Een groeiend aantal jonge mensen heeft belangstelling voor het slagersvak. Dat blijkt uit het stijgend aantal eerstejaars leerlingen aan de slagersvakop leidingen in Nederland: nog maar 550 in 1974, 738 in 1975,951 in 1976 en niet minder dan 1048 in dit jaar. Die toenemende belangstelling is misschien wel logisch. Het werk van een slager heeft volop variatie. Het is creatief en ambachtelijk tegelijk. Het is verantwoordelijk, want de klanten "willen goed vlees en terecht worden er hoge eisen gesteld aan de hygiëne. Bovendien is het werk zeer zelfstandig. Maar wat misschien wel het zwaarste telt: het slagersbedrijf is een bedrijfs tak met vrijwel geen werkeloosheid. Tot ver in het buitenland staat de Nederlandse slager bekend om zijn krea- tiev.e va km anschap, dat hij voor eerTgroot deel te danken heeft aan de sla gersopleiding die in ons land op hoog peil staat. GEDEGEN OPLEIDING. Een goede slager kan de toekomst met groot vertrouwen tegemoet zien. Vlees blijft altijd nodig en vooral de betere kwaliteiten vinden meer en meer aftrek. Dat betekent dat er in geld gerekend steeds meer wordt omgezet. Ook de goede slagersopleiding in ons land is een garantie voor een gezonde toekomst. Tot ver in het buitenland staan de Nederlandse slagers bekend om hun vakman schap. Vooral jonge slagers uit ons land verwerven regelmatig eervolle prijzen op internationale wedstrij den. Overigens houdt zo'n slagers opleiding meer in dan wel eens wordt gedacht. Het gaat namelijk niet alleen om de theorie en prak tijk van het bewerken van vlees,, worst maken, zouten en het berei den van vleesprodukten. Ook tech nologie, grondstoffenleer, algeme ne maatschappelijke vorming, eco nomie, recht en bedrijfsadministra tie spelen tijdens de opleiding een voorname rol. STUDIEMOGELIJKHEDEN. Wie vakman slager wil worden, kan op twee manieren zijn meesterdi- ploma halen. De kortste weg is de dagopleiding aan de Slagersvak school in Utrecht, die aansluit op de detailhandelsschool, de con sumptieve afdeling van de tech nische school en op MAVO en HAVO. Die opleiding duurt vier jaar, waarvan één jaar praktijk. De andere manier is een part-time op leiding, die wordt gegeven in 18 plaatsen in ons land. Die opleiding, die speciaal is bedoeld voor leerlin gen die niet meer of partieel leer] plichtig zijn, verloopt in drie etap pes van elk twee jaar, die steeds met] het behalen van een diploma kun nen worden afgesloten. Wie eenmaal zijn meesterdiploma] heeft, kan werkelijk alle kanten op. Hij, of zij want er zijn tegenwoor dig ook steeds meer meisjes die een slagersopleiding volgen, kan gaan werken bij een slagerij, hij kan be drijfsleider worden, of filiaalhou der, of worstmaker, of technisch adviseur, of vakleraar of natuurlijk] ook eigen baas. Want het meestér- diploma is meteen ook een midj denstandsdiploma. INLICHTINGEN. Slager is een echt vak. Je moet erb| nadenken terwijl je werkt met jej handen. Bovendien is het een vak met toekomst. Wanneer je erovej denkt om ook slager te worden.l vraag dan nu alvast inlichtingen.^] bent welkom bij: SVO Instituut Slagersvakonderwijs, Pompelaan 8, Utrecht, telefoon 030-717121.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 16