MASCOTTE PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN KINDERPOSTZEGELS VANDAAG VAN START UITKIJKPOST 5 OKTOBER 1977 POLITIEBERICHTEN REISNOTITIES NR. 4 Nederland Kinderpostzegels Timbres pour PEnfance Child Welfare Stamps Jugendwohlfahrtsmarken OPBRENGST UNICEF-SCH0LENVERK00P de mode van is er bij jassen, broeken, rokken, truien, bloeses en shawls veelal met grappige leeraksenten in een fijne sportieve stijl. Kortom kom en kombineer uw eigen KETCH-mode bij Stationsweg 85 - Heiloo - Tel. 072 - 335465 00STPRIESTERHULP SlijterijWijnhandel GREEUW ALKMAARS CHRISTELIJK MANNENKOOR „WITTE KRUIK' ORGANISEERT WIJNAVONDEN: BELANGSTELLENDEN KUNNEN ZICH NOG OPGEVEN 0UDERC0MMISSIE „DE BASSER0ET" ORGANISEERT OUDERAVOND TENTOONSTELLING BIJBELUITGAVEN IN 'T WINKELHOF 'T L00 OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL 'T KIEFTENNEST NATIONALE K0LLEKTE GEESTELIJK GEHANDICAPTEN „DE LAATSTE EER" IS HEILOO BANG VOORVERKEERSLICHTEN LIJSTVAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE WEEK VAN 26 sept. t/m 2 okt. PRAKTIJKWEDSTRIJDEN BRANDWEERKRING ALKMAAR A. L. Duijvestyn M. R. Koelman AFWEZIG 12 tot 22 oktober A. C. van Walbeek van 10 t/m 14 oktober GEEN PRAKTIJK Gevestigd: J. C. Schumacher BURGELIJKESTAND GEMEENTE HEILOO Wasgoed gestolen Zelfs wasgoed dat buiten aan de lijn hangt is niet meer veilig. De familie D., wonende aan de Patrijsakkers, moest vorige week constateren, dat hun wasgoed, dat zo heerlijk te drogen hing in de tuin, door een nog onbekende gebleven persoon werd meegenomen. En dit nog wel op klaarlichte dag. De waarde van dit schone wasgoed bedraagt toch wel zo'n f 500,- en aat is niet niks. Mevrouw D. kan nu alleen nog maar hopen dat op een gegeven moment zij haar wasgoed, gestreken en wel, weer terug zal krijgen. Aanrijding in Heilooërbos De zestienjarige bromfietser E. de V. uit Limmen kwam vorige week op de Westerweg-fietspad in het Heilooërbos in aanrijding met een 14-jarig meisje op de fiets en moest met een hersenschud ding naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het 14-jarige meisje A. M. K. reed richting Heiloo en op het moment dat ze enkele fietsers passeerde kwam E. de V. aandenderen. Een botsing was onvermijdelijk en E. de V. raakte hierbij gewond. Het meisje kwam er af met schaafwonden. Slippartij op Kennemerstraatweg De 21-jarige H. C. van G. uit Heiloo raakte zondagmorgen in de heel vroege uurtjes met zijn auto op de Kennemerstraatweg, bij de kruising met de Raadhuisweg en de Dokterslaan in de slip en kwam hier niet meer uit. (Anders hadden we deze slippartij niet in de politieberichtgeving opgenomen). Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt hetgeen een verkeerslicht en een lichtmast duidelijk gemerkt hebben. De bestuurder zelf kwam er nog goed af. Zoals men in Heiloo wel gemerkt zal hebben was het op deze vroege zondagmorgen bar en bar slecht weer. Inbraakje zonder resultaat In de nacht van zondag op maandag hebben twee jonge Amsterdammers van 40 en 36 jaar ingebroken in de kantine van het Psychiatrisch Centrum. Zij vonden echter niets van hun gading en tot hun grote ellende werden ze op de Kanaalweg nog aangehouden ook. Ja is nee in Griekenland. Geen onbetrouwbaarheid van de Griek, maar het is nu eenmaal zo dat ops woord „ja" in het Grieks „ne" is. Dat is wel even wennen. Er zijn meer dingen, waar je aan moet wennen. In Heiloo kun je 's morgens naar de winkel stappen om bloemkool en saucijsjes te gaan halen. Je kunt er zeker van zijn dat je daar dan ook mee thuis komt. Dat is in Griekenland niet zo 't Is meer een kwestie van kijken, wat er vandaag te koop is. Soms zijn dat wortels, die je dan wel zelf moet krabben. Een enkele keer is er iets te krijgen dat een kruising moet zijn tussen spercie- bonen en snijbonen, maar met erg veel draden om af te halen. Bladgroente 01 een doodgewone krop sla is in het hele land niet te krijgen. Tomaten, uien, aardappels en paprika's zijn er volop, en dan natuurlijk de vruchten van het jaargetijde, Nü zijn dat de druiven, meloenen en perziken. Boodschappen doen is in Griekenland dus meer een avontuur dan bij ons, vooral voor de vreemdeling. De slager bijvoorbeeld is een hoofdstuk apart. Met het oog op de temperatuur ligt er niets in de winkel. Alles zit in de koelkast en nu komt men in verlegen heid, want je kunt niets aanwijzen en hoe vertel je nu de slager of je iets van rund, varken, kalf ofwel een kip wenst. Dat draait uit op loeien, knorren of kakelen. In de meeste gevallen komt er dan een stuk vlees te voorschijn, waar de slager bij begint te blaten of te mekkeren, zodat wij hieruit kunnen opmaken, dat het van een schaap of van een geit afkomstig is. In Heiloo zou je dan de winkel uitlopen, maar hier doen we dat niet, zolang er tenminste niet gehinnikt, gebalkt of geblaft wordt, want dan wordt het zelfs ons te gortig. We laten er gehakt van draaien, of we snijden het in blokjes voor de barbecue. Met veel kruiden erdoor smaakt het uitstekend, samen met een glas koele retsina, de Griekse landwijn met zijn typische, harsachtige smaak. Het re cept van een echte Griekse sla wil ik U niet onthouden: Grof gesneden toma ten, komkommer uienringen, flink wat olijfolie en citroensap er over heen, garneren met zwarte olijven en blokjes geitekaas. 's Lands wijs, 's lands eer. 't Is weer eens wat anders dan doperwten met biefstuk. Ontwerp/Dessin/Design/Entwurf René van Raalte, Amstelveen Uitgiftedag Jour d'émission Date of issue/Ausgabetag 15-XI-1977 40 20 c Gevaar voor verdrinking Danger de noyade Risk of drowning Gefahr des Ertrinkens 45 20 c Gevaar voor vergiftiging Danger d'empoisonnement Risk of poiSening Vergiftungsgefahr 55 20 c Gevaar in het verkeer Danger routier Traffic risk Verkehrsgefahr 75 25 c Brandgevaar Danger d'incendie Fire risk Feuergefahr Vandaag start de Kinderpostzegelaktie 1977. Wanneer u dit arikel leest zullen al vele mensen kinderpostzegels hebben besteld bij de kinderen, die vanaf twaalf uur vanmiddag in Heiloo op stap zijn gegaan om zoveel mogelijk zegels te verkopen. Het is maar één dag in het hele jaar waarop vele duizenden Nederlanders graag een record aan bestellingen doen, binnen een recordtijd en bij een record aantal verkopers. Geen andere dag zijn er zoveel vertegenwoordigers voor een goede zaak op pad Deze aktie met zijn opbrengst van achtdriekwart miljoen in 1976 is uniek in de wereld, ongeëvenaard als telkens weerkerende campagne voor een sociaal doel. De inzameling moet andermaal leiden tot financiële hulp aan het jeugdwelzijnswerk in brede geledingen en aan alle gezindten. Het Nederlands Comité voor Kinderpost zegels vult, waar nodig en mogelijk overheidssubsidies aan, maar heeft vooral een open oog voor pionierswerk. Veel nieuwe mogelijkheden en voorzie- ningen voor het kind worden namelijk in het geheel niet gesubsidieerd. Het kinderzegelgeld maakt dan vaak de „start" van dergelijke nieuwe projek- ten mogelijk. Soms neemt de overheid een initiatief van het Comité in een later stadium over. De kinderpostzegels - altijd welkom en sympathiek op welke postzending dan ook - dragen ditmaal een bijzonder, instruktief karakter: het zijn: „veilige" zegels! de afbeeldingen signaleren vier voor kinderen onveilige situaties. Het verkeer, de waterkant, het medicijn- of gootsteenkastje en alles wat met vuur te maken heeft, levert elk gevaren op, die het kind zelf niet onderkent. De zegels zijn tot stand gekomen in nauw overleg met de PTT en het Veiligheidsinstituut te Amsterdam, dat een meerjaren plan ter verhoging van de veiligheid voor het kind propageert. Laat dit een reden te meer zijn om op de eerste woensdag van oktober royaal kinderpostzegels te bestellen Ook dit jaar is de scholenverkoop van Unicefkaarten in het district Alkmaar en omstreken, weer een succes geworden. De totaalopbrengst was f 16.427,65. Hiervan brachten de Heiloose scholen f 3869,- bijeen. Onze hartelijke dank gaat uit naar allen, die aan de tot standkoming van dit bedrag hebben meegewerkt. Dat zijn de leerkrachten van de Kennedyschool, de St. Jan Mavo en de St. Agneshuishoud- school, de leerlingen van deze scholen en de inwoners van heiloo, die de kaarten vlot hebben gekocht. Ook nu kunt u nog Unicef-kaarten krijgen op de bekende verkoopadres sen. Naast kaarten verkopen wij ook agenda's, correspondentiemappen, bouwplaten boekjes ter voorbereiding van de kersttijd voor onze kinderen, en ook de bekende minikaartjes voor slechts f 0,40 per stuk met enveloppe. Komt u eens kijken en steun met uw aankoop het werk van Unicef voor al die noodlijdende kinderen in de wereld. VERKOOPADRESSEN IN HEILOO. Bij de hr. Jacobs, ook aan zijn huisadres Holleweg 27; Kunsthandel de Cande- laer, Heerenweg 211; Amrobank, Mallevoort; mevr. v.d. Stok, Zeven huizen 1mevr. Slavenburg, v. Merlelaan 4; mevr. Naessens, de Vang 2; mevr. Moerbeek, Tulpencroftlaan 40. rrascolLc Ieder jaar organiseert Kerk in Nood Oostpriesterhulp een gebedsdag voor de Vervolgde Kerk. Dit jaar op zaterdag 8 oktober in Heiloo - O. L. Vrouw ter Nood om 17.00 uur een plechtigè Eucharistie viering. In Raalte op zondag 9 oktober in de parochiekerk St. Paulus - Westdorp- pléin - om 15.00 uur plechtige Eucharistieviering. Onder beide Eucharistievieringen zal de predikatie gehouden worden door pater W. van Straaten O.Praem. stichter en moderator van Kerk in Nood. Sedert tientallen jaren wordt geweld- adig opgetreden tegen mensen, zuivere en moedige mensen, wier enige schuld het is, dat zij de gekruisigde Christus prediken. Ze lijden en leven als opgejaagd wild. Ze worden van hun werk gestuurd, ze worden vervolgd. Kinderen worden uit de armen van hun moeders gesleurd. Tallozen worden naar het koude Siberië - naar Krasnoyarks en Yakutsk afgevoerd. Waarom zwijgen wij? Zijn wij bang één woord tot hun verdediging te spreken? Wat Ik u zeg in het duister, spreekt dat uit in het licht, en wat ge u in het oor fluisteren, verkondigt dat van de daken. (Matth. 10:27). Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS „In hoe natali gaudio, benedicamus Domino". „Laat ons de Heer loven bij deze vreugdevolle geboorte". Dat is de titel van de prachtige kerstlangspeel plaat die! het Alkmaars Christelijk Mannenkoor op zaterdag 17 september j.l. heeft laten maken. Het was voor het koor een grootse en feestelijke dag. In het najaar van 1976 heeft het koor onder leiding van dirigent de heer Dick Hogenhout enige prachtige kerstcon certen gegeven, in samenwerking met het kinderkoor de Buitenveldertse Nachtegalen en het jongenskoor van het Nicolaaslyceum in Amsterdam, beide onder leiding van de heer M.W. Waltmans. Als begeleidend orkest trad op het kamerorkest onder leiding van de heer Lodewijk da Silva Rosa. Het succes van deze concerten, gegeven in Alkmaar in de Vrijheidskerk, en in Amsterdam in de kerk van de Goede Herder, heeft niet alleen geleid tot de plaatopname maar ook tot het besluit om dit jaar wederom enige concerten te verzorgen. Nadere aankondigingen hierover zullen tijdig bekend gemaakt worden. De plaat belooft een succes te worden. In uiterste concentratie, met volledige inzet en toewijding van zowel het mannenkoor alsvan de kinderkoren, is een sublieme compositie ontstaan van bekende en minder bekende kerst liederen. Sommige daarvan worden alleen gebracht door het mannenkoor, zoals o.a. het buitengewoon mooie „Es ist ein Ros entsprungen", het uiterst beheerst gezongen, maar o zo wellui dend klinkende „Stille Nacht". Andere liederen staan op naam van alleen de kinderkoren zoals het „In dulce jubilo", „Midden in de winternacht", daarnaast een aantal liederen waarin de koren gezamenlijk optreden in een schitterend geheel van meer dan 120 stemmen, waarbij een bijzondere klankkleur is verkregen doordat de mannenstemmen de altpartij ver tolkten, nu eens ingehouden dan weer met feestelijke uitbundigheid, zoals in het prachtige „Transeamus" van Hubert Cuijpers, een 5-stemmig Komt allen tezamen", een feestelijke bewer king van het engelse „We wish you a merry Christmas'* enz. De opnameleiding zowel als de diri genten en de bestuursleden die de opgenomen banden naderhand afluis terden, waren unaniem zeer enthou siast, en spraken van zeer goede kwaliteit, ver uitstijgend boven het gemiddelde. Wij zijn blij en trots dat wij deze prachtige opname hebben kunnen laten maken. De plaat komt begin november uit. Indien U in de komende periode van donkere dagen, maar toch ook van licht en vreugde rond de feestdagen een bijdrage wilt leveren aan de sfeer in uw huis of in dat van uw .kinderen, dan kunnen wij de plaat van ganser harte bij U aanbevelen. En als U anderen een plezier wilt doen met een mooi cadeau, wel, dan is deze plaat een prachtig geschenk. Wij raden U echter wel aan indien U aanschaf overweegt (a f 16,90), tijdig te reserveren daar de belangstelling nu al groot is, en de oplage uiteraard beperkt. U kunt uw bestelling opgeven aan één van de leden van het koor; U kunt ook kontakt opnemen met de secretaris, de heer J. Glas, Ceresstraat 114, Alkmaar/Oudorp, tel. 072—124958, of met de voorzitter, de heer W. IJlstra, van der Lijnstraat 5 te Alkmaar, tel. 072-119060 of 112874. Het Alkmaars Christelijk Mannenkoor is U ongetwijfeld bekend. In een goede vriendschap van 55 leden wordt weke'ijks op vrijdagavond met animo gerepeteerd. Sinds 1960 heeft het koor aan vele diensten luister mogen bijzetten, en vele mooie concerten gegeven. Het bereidt zich al weer voor op verschillende uitvoeringen, zowel in binnen- als in buitenland. Nieuwe leden 't i in Vrart ol i i k ilVi Enkele weken geleden hebben we al melding gemaakt van de vier wijnavonden, die de drankenservice „De Witte Kruik" B.V. in de komende maanden in de sporthal Het Venne- water gaat houden. Velen zouden graag wat meer willen weten van alles wat met wijn, wijnbouw, wijnkopen en wijn drinken te maken heeft. Dit heeft „De Witte Kruik" doen besluiten in de komende maanden een viertal Wijnavonden te organiseren, waar op een aantal mensen uit de Nederlandse „wijnwereld" u uitgebreid zullen vertellen over de wijn, zijn herkomst, produktie, het proeven en ook het drinken ervan. Na afloop van elke les is er natuurlijk een proeverij van de besproken wijnen. Aan het eind van de cursus wordt een fraaie oorkonde verstrekt. Het pro gramma ziet er als volgt uit: dinsdagavond 11 oktober 1977: witte wijnen; dinsdagavond 15 november 1977: rosé wijnen; donderdagavond 8 december 1977: rode wijnen; dinsdag avond 17 januari 1978: sherry - port. De aanvang van deze avonden is 20.00 uur precies. De zaal is om half acht open. Voor deze avonden zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten voor deze avonden bedragen f 7,50. Men kan zich nog opgeven bij Dranken service De Witte Kruik, Hoekstuk 9, Heiloo. Op maandagavond 10 oktober wordt in „de Basseroet" (Trompenburg) de jaarlijkse ouderavond gehouden. Op deze avond zal onder meer een toelichting gegeven worden op het werk van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs en zal een nieuwe voorzitter gekozen moeten worden, daar de heer P. Jongeneel als voorzitter van de oudercommissie zal aftreden. Na de pauze zal mevr. R. Nicard van de Kinderboekenwinkel in Amsterdam een inleiding houden over „Kinder boeken". In de gang van de school zal een stalletje staan, waar de kinderboe ken ook gekocht kunnen worden. Voorts zal er van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs een stand aanwe zig zijn met informatie, affiches en brochures. In het kader van Bijbelweek '77 organiseert de Raad van Kerken op 14 en 15 oktober een tentoonstelling van verschillende uitgaven van de Bijbel en van Kinderbijbels in het Loo. Er is niet alleen gelegenheid om deze uitgaven in te zien, maar desgevraagd kunt U er ook voorlichting krijgen over de keuze van Kinderbijbels. Deze keuze is nl. ook voorkeur voor een bepaalde uitleg van het bijbelse verhaal. Er is ook gelegenheid om in te tekenen op deze boeken, die U dan - in samenwerking met de boekhandel Deutekom - in de volgende week geleverd kunnen worden. De Bijbeluitgaven zijn van het Nederlands Bijbelgenootschap en de Katholieke Bijbelstichting. Ook de persmedia, radio en televisie gaan aan de Bijbelweek '77 aandacht besteden. Dinsdagavond 11 oktober is er een ouderavond van kleuterschool 't Kieftennest. Op deze ouderavond zal informatie verstrekt worden over: naar welke lagere school kan en/of mag uw kind na de kleuterschoolperiode? De hoofdleidster zal een toelichting geven over de samenwerking kleuterschool - lagere school. Mevrouw Kuiper zal enige adviezen geven over het lezen of schrijven van de kleuter en mevr. Rijnaarts zal tot slot iets vertellen over geschikte kinderboeken voor de kleuter. Aftredende bestuursleden zijn: de heer H. ten Berge (voorzitter), mevr. N. Bakker (penningmeesteresse) en mevr. A. Sauer (secretaresse). Als hun opvolgers worden voorgesteld: de heer H. Kreuger, voorzitter, de heer D. Beemster, penningmeester, mevr. M. v. Vemde, secretaresse en mevr. A. R. de Horn, lid. Ga je 'uit vanavond? Waar ga je heen tijdens je vakantie? Doe je ook aan sport? Heb je m'n vakantiedia's al gezien? Wat voor 'n platenspeler heb jij? Hoe vond je de t.v. gisterenavond? Gewone vragen uit het gewone leven. Ongewone vragen echter in het wat minder gewone leven van geestelijk gehandicapten. Een gezellige opvang voor geestelijk gehandicapten voor de avonduren vraagt veel geld, extra personeel, speciale ruimten. De subsi diekraan laat maar een heel enkele keer een druppeltje vallen. Vakantiekampen voor geestelijk gehandicapten. Erg fijn werk, maar ook erg duur door zoveel aparte voorzieningen, zoals extra sanitair, extra (medisch geschoold) personeel e.d. Subsidie; ook af en toe een drupje. En wat kost het niet om eens een zwembad af te huren om met geestelijk gehandicapten te kunnen zwemmen? Vindt men het in onze welvaartsstaat een vrije gewone zaak om radio, t.v. platenspeler en een diaprojektor te hebben, voor de tehuizen zult U er tevergeefs een subsidiekraantje voor zoeken. En juist dat zijn artikelen die een geestelijk gehandicapte meer vreug- dè schenken dan wie ook. Wilt U nog méér? Voorlichting aan ouders van geestelijk gehandicapten, aangepast speelgoed, aanloopkosten, nieuwbouw tehuizen etc. Voor al dat soort dingen is jaarlijks een kollekte: de Nationale Kollekte Gees telijk Gehandicapten. Dit jaar van iO—22 oktober. Deze kollekte wordt gehouden d.m.v. intekenboekjes. De Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten heeft niets van doen met zg. liefdadigheidshandelaars. Col porteurs die huis aan huis of telefo nisch artikelen zoals ansichtkaarten, briefpapier, reinigingsmiddelen, huis- houdgerief etc. te koop aanbieden, waarvan zij zeggen dat de opbrengst ten goede komt aan geestelijk gehandi capten. Mocht men door enigerlei oorzaak niet door kollektanten worden bezocht, de giro van de Nationale kollekte Geeste lijk Gehandicapten is 11 22 22 2 (2 x 1, voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderkerk in de Vondel school. De Rank 10 uur Jeugdkapel o.l.v. dhr. v.d. Wal. Kruiskerk 10 uur ds. J. v. d. Schee. Crèche ih bijgebouw. Zondagsschool in de Re- hobothschool. 19 uur ds. G. Alma uit Soest. De Ark 10 uur Jeugdkerk o.l.v. dhr. Evers. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 uur ds. H. Veer van Noordschar- woude. 17 uur ds. H. W. Wierda. Hervormde Gemeente lammen 10 uur ds. Ewoldt. Evang. Lutli. Gemeente Alkmaar 9.30 uur de heer J. K. Schendelaar. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar Geen opgaaf. Doopgez. Gem.. Koningsweg Alkmaar Geen opgaaf. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond-Binnen, 10 uur ds. F. E. van der Zee. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Zevendedags Adventisten Hofstraat 17. Alkmaar Geen opgaaf. Parochie-zondagsdienst Kapél O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13 Heiloo, tel. 02205-1288. R.K. KERKDIENSTEN Wiilibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthoren: Zaterdag 16 - 17.30 uur. II. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan II. Missen: zaterd. 19 u zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H; Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. Heiloo: Bijbelstudie: woensdagavond 20 uur Heerenweg 130. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: Dr. M. R. Koelman, M. Gees- teranusweg 17-19, Heiloo, tel. 072- 330530. Weekenddienst Apotheek: Apotheek "Heylo", Stationsweg 53, Heiloo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-110221. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Zr. E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, telefoon 072-332719. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Dr. N. J. Schouten, Mauritskade 13, Alkmaar, tel. 072-115437. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30 - 11 uur; dins dagavond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30-11 uur. .Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmendonderdag van 14 - 15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 - 18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmórgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastick E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9 uur; Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. A. de Jager, bereikbaar van 12- 12.30 uur tel. 072-331073. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-110221. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-3^4326. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisqh worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. V.V.V. Heiloo Inlichtingen: H. S. Koopman, Poort- weijdt 16, Heiloo, tel. 072-333363. Algemene Ned. Invalidenbond afd. Alkmaar Secr. Melis Stokelaan 267, tel. 072- 125499. Adv.bureau: Vine, van Gogh- laan 8, tel. 072-111698. Contactadres Heiloo: voor Soos-mid- dag (elke 2e dinsdag v. d. maand, Kantine H.S.V.) P. G. Schouten, Groenelaan 6 Heiloo, tel. 072-330690. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Egmonden, Heiloo en Limmen. SPREEKURR DAGELIJKS (maan dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur 's middags van 13.00 tot 14.00 uur op de onderstaande adressen Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Rekere") Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Eg- mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 294, Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkan toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefoon 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hei looër Stichting voor Bejaardenzorg. Elke eerste maandag van de maand 's ochtends van 10.00 -11.30 uur, in Huize ,,De Loet" 1, tel. 072-330744. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster mevr. E. H. Emke-Wortel maandag t/m vrijdag van 9-10 uur in 't Open Huis. Maandag, woensdag en vrijdag van 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibror- dusschool zij-ingang links, Westerw. 294, tel. 335296. Of na afspr. 331297 b.g.g. 333770. Aktiviteiten Westerweg 294: dinsdag 10-12 u. bejaardenkoor o.l.v. mevr. Mooyen; dinsdagmiddag bridge en handwerken woensdagmiddag biljarten en sjoelen vrijdagmiddag kaartspelen zondagmiddag „open huis". Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303 tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur; vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). OPENINGSTIJDEN FONOTHEEK Dag Volwassenen Jeugd Woensdag 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEEK Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenweg Telefoon 330670 Dag Volwassenen Jeugd Dinsdag 10.00-12.00 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 10.00-12.00 BEGRAFENISVERENIGING Straatweg 121, Heiloo Telefoon 331521 Naar aanleiding van de raadsvergade ring van 23 september j.l. waarin het agendapunt behandeld werd omtrent de toekomstige verkeerssituatie krui sing Westerweg verlengde Venne- watersweg en waarin de voorzitter voorstelde de adviezen af te wachten van Veilig Verkeer Nederland en de A.N.W.B., willen wij hierop reageren. De heer Borsjes deed de suggestie of B.en W. 'niet alvast zelf initiatieven kon ondernemen los van voorgenoemd advies. De heer Dekker vond de volgorde van B. en W. tot nu toe juist. De aktiegroep „Westerwegbewoners" viel het zwaar tëgen dat het college van B. en W. en verschillende raadsleden geen duidelijke stelling namen t.a.v. onze rechtvaardige verlangens. De heer Bolten maakte na de Raadsvergadering in de wandelgangen, enkele opmerkingen, te weten: a. Dames, U kunt toch een verkeers- brigade oprichten; b. Gaat U maar rustig slapen, het wordt toch maar een ontsluitingstracé-tje, want het wordt niet druk op deze weg (daar wordt driemiljoen gulden voor besteed). c. U moet vertrouwen hebben in het college van B. en W. Wij vinden deze uitspraken geen goede basis van vertrouwen. Eerder heeft het aktiecomité het gevoel met een kluitje in het riet gestuurd te worden. Wat betreft een verkeersbrigade is het zeker niet te vergelijken met de situatie Stationsweg en Pastoor van Muyenweg. Daar zitten heel duidelijke verschillen tussen, gezien o.a. de te verwachte snelheid, waardoor het levensgevaarlijk wordt voor de desbetreffende briga dier. En hoe moeten de andere bewoners zich redden? Wij vragen ons af: verschuilt het college van B. en W. zich achter de adviezen van bovengenoemde bureaus? Wat zijn de redenen dat het college van B. en W. zich hullen in stilzwijgen? De bewoners van Heiloo-Zuid zijn er van overtuigd dat zij over het algemeen weinig problemen hebben met het beleid van B. en W. Maar nu gaan wij zo langzamerhand het gevoel krijgen i.v.m. de voorgenoemde toekomstige kruising, dat wij over het hoofd worden gezien. Om met de uitspraak van de heer Bolten ga nu maar rustig slapen", willen wij eindigen met: Wij gaan pas rustig slapen wanneer wij weten dat er verkeerslichten komen. Het akticomité Bruine Cocker Spaniel: markerings kegel: duits lees- en leerboek „technics"; zilv. armband; Jongens horloge Commordoor"; 3 sleutels o.a. 2 van Cirtoën; groene bril; blauw stoffen pak; bruine portmonnee met losgeld; ring met 2 sleutels; P.s. Inlichtingen woensdag en vrijdag van 14 t/m 17 uur. De laatste drie dinsdagavonden van september was het een drukte van belang in Castricum. Door de 31 korpsen van de Brandweerkring Alk maar werd het praktisch gedeelte van hun jaarlijks gehouden wedstrijden gestreden. Op 13 september werd gestart met de C-klasse, waarbij een brand werd geïmiteerd bij de timmer fabriek Hopman. De uitslag was als volgt: 1. Schermerhorn, 200 ptn.; 2. Obdam, 197 ptn.; 3. Driehuizen, 176 ptn.; 4. Bergen II, 171 ptn.; 5. Oterleek, 170 ptn.; 6. Duin en Bosch, 165 ptn.; 7. en 8. Oudorp en Paraat (Alkmaar), 161 ptn.; 9. Egmond- Binnen, 157 ptn., 10. Heerhugowaard II, 153 ptn. Voor de A-klasse was op 20 september een brand bij aannemersbedrijf Borst, waarbij een slachtoffer moest worden gered. Slechts met persluchttoestellen kon men bij deze persoon komen: De uitslag was: 1. Opmeer, 243 ptn.; 2. Limmen, 225 ptn.; 3. Ursem, 208 ptn.; 4. Heiloo I, 206 ptn.; 5. Langedijk I, 201 ptn.; 6. Warmenhuizen, 194 ptn.; 7. Burgerplicht (Alkmaar), 192 ptn.; 8. Kracht en Vlugheid (Alkmaar), 165 ptn.; 9. Koedijk, 143 ptn.; 10. Schoorl, 98 ptn. Tenslotte moest op 27 september in de B-klasse worden gestreden. Hiervoor was een brand met eveneens een slachtoffer bij het constructiebedrijf Schoenmaker gecreëerd. Ook hierbij was perslucht een noodzaak. De uitslag: 1. Akersloot, 203 ptn.; 2. Bergen I, 197 ptn.; 3. Langedijk II, 190 ptn.; 4. St. Pancras, 172 ptn.; 5. Groot Schermer, 169 ptn.; 6. Heerhugowaard I, 158 ptn.; 7. Heiloo II, 151 ptn.; 8. Uitgeest, 117 ptn.; 9. Hoogwoud, 99 ptn. Het korps van Castricum nam niet deel daar deze een gedeelte van de organisatie uitstekend had verzorgd. Na deze sportieve strijd aan het begin van het seizoen 77/78 zal in maart 1978 het theoretisch gedeelte worden gestreden, waarna de promovaties en degradaties bekend zullen zijn. HUISARTSEN De aanwezige huisartsen van Heiloo nemen waar TANDARTS Voor spoedgevallen nemen de overige tandartsen waar. TANDARTS Behandeling na afspraak. Heerenweg 4 - Heiloo Tel. 072-335913 GEBOREN: Linda, P. d.v. JosephusT. de Haan en Maria T. Kaptein. ELDERS GEBOREN: Thekla, d.v. G. A. van der Voet en J. M. Gall. Tamara, d.v. N' J. Meijer en A. M. Verstegen. ONDERTROUWD:Jan H. Beentje en Christine C. M. Baltus; Frederik H. Tullener en Emmy Harmans. GETROUWD: Simon A. H. Bos en Aaltien Hibma; Johannes J. Kabel en Marianna W.Heeres: Albertus P. Dekker en Ingrid M. Wessel; Jan P. L. van den Berg en Maria H. A. de Jong; Carlo Becker en Marionne Zwart. OVERLEDEN: Margaretha A. Knijn, w.v. J. J. Bakker, oud 87 jaar; Cornells de Lange, oud 104 jaar. ELDERS OVERLEDEN: Berend van der Struik, oud 48 jaar; Wilhelmus F. H van dpn Hook onH ,oor

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 2