li Miniaturen en wandkleden in de „Zevensprong" ENQUETE-FORMULIER Expositie van Jean Thomassen en Rietje van der Veen-Veen UITKIJKPOST 12 OKTOBER 1977 KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFDELING HEILOO TELEFOON 072 333523 óók met een stand In het OPEN HUIS deze week! beter geïnformeerd raken om beter te kunnen functioneren iedere 50ste inzender van een ingevulde vragenlijst (tenminste 1 hokje per vraag) krijgt van ons een boom! ONS DOEL: UW KANS: TOELICHTING: zie het redactionele artikel in deze editie van de Uitkijkpost INLEVEREN VRAGENLIJSTEN: bij onze stand in het Open Huis in Heiloo of tot 20 oktober bij één van onderstaande adressen: Schapenweijdt 2 Ken nemerstraatweg 377 Goodeslaan 33 Kerkelaan 33 Heerenweg 108 Haesackerlaan 53 INZENDER: naam: straat: plaats: leeftijdscategorie: 20-35 35-50 50-65 boven 65 DEZE VRAGEN WORDEN ANONIEM VERWERKT!!! (kop en vragen worden door ons gescheiden) 1. Heeft u wel eens bij ons een lezingenavond bezocht? O nooit O soms O vaak 2. Heeft u wel eens aan een van onze bloemschik- of tuincursussen meegedaan? O neen O een enkele O meerdere 3. Heeft u wel eens iets gemerkt van de tuinkeuringen 2x per jaar )die ook willen stimuleren Heiloo mooi te houden? O neen O O neen O heb prijzenbordjes zien staan O heb uitslag in krant gelezen 4. Weet u hoe ons maandblad heet? O Groei en Bloei O Tuin en Hof O Floral ia 5. Leest u onze aankondigingen die in de Uitkijkpost verschijnen over maandprogramma, verslagen van lezingen, tentoonstellingen, school broei, excursies en cursussen O neen O kijk ik vluchtig door O lees ik volledig 6. Waaruit bestaat uw tuinplezier? O helemaal niets doen O zelf zomerbloemen zaaien O jaarlijks bollen en perkplanten uitzetten 7. Wordt u bij het tuinonderhoud geholpen? O laat alles door hovenier doen O soms helpt hovenier O doe alles zelf of met huisgenoten 8. Probeert u uw kennis over planten te vergroten? O lees nooit iets O raadpleeg soms literatuur O houd me regelmatig op de hoogte 9. Beoefent u nog andere tuinaktiviteiten? O neen O heb plantenkas O heb volkstuin 10. Kweekt u eigen produkten? O neen O diverse groenten O kamerplanten 11. Heeft u in uw tuin: O bloembakken O een tuintje voor de kinderen O ornamenten 12. Hoe laat u uw hond uit? O Stuur hem alleen de deur uit O ga mee, dier onaangelijnd O ga mee, dier aan de lijn 13. Komt u wel eens op een speelweide of kinder speelplaats om de hond uit te laten? O let daar niet op O kom er bewust niet O ga er speciaal naar toe 14. Heeft u uw huisdiereemgeleerd op het eigen erf, tuin, bak zijn behoefte te doen? O ben dat niet van plan O ben er mee bezig O dier is hier op getraind 15. Hoe ervaart u ons gemeenschappelijk groen? O het doet me niks O vind het vanzelfsprekend O heb er veel waardering voor 16. Hoe denkt u over het onderhoud? O er gebeurt te weinig O er zijn duidelijk vakmensen aan het werk O ik help zelf een handje mee 17. Treedt u beschermend op als u vernielingen ziet plaatsvinden? O kijk wel uit O maak een praatje ter voorkoming O geef het gebeurde door 18. Heeft u ook wel schade in uw eigen tuin? O zelden O van tijd tot tijd O regelmatig 19. Hoe wordt die schade veroorzaakt? O door weersomstandigheden O door baldadigheid O door andermans huisdieren 20. Heeft u uw kinderen op het belang van de (iefde voor de natuur gewezen? O heb ze daar duidelijk over geïnformeerd O heb me daar niet mee bezig gehouden O heb geen kinderen 21. Hoe voorziet u uw tuin van humus ter handhaving van het natuurlijk evenwicht? O composteer zelf O ruim alle afval op via de vuilniszak O ken dit milieu-aspect niet 22. Als er ont bo$ hygiënische redenen bomen geveld moeten worden, wat is dan uw standpunt? O als de vakmensen het nodig vinden, vertrouw ik daarop O ga een aktiegroep steunen O merk het gebeuren niet op 23. Heeft u ons nog meer te vertellen of suggesties te doen? O neen, alles is gevraagd gezegd O kom in uw stand om kennis te maken O ja, zie bijgesloten brief A.s. zaterdag, 15 oktober, zal om 15.00 uur onze plaatsgenoot Piet Veen in de Zevensprong een expositie openen, die de aandacht van iedereen in Heiloo verdient. Jean Thomassen en Rietje van der Veen - Veen zijn de twee exposanten op deze expositie, waar men vn Jean Thomassen vooral bijzonder knappe miniaturen kan bewonderen en van Rietje van der Veen-Veen wandkleden. Wie is Jean Thomassen? Wat doet hij eigenlijk? Heeft hij al eerder geëxposeerd? Vragen, waarop niet veel Heilooënaren een antwoord kunnen geven zodat wij dit hier zullen doen. Eén ding staat vast: wat Jean Thomassen doet, is misschien niet uniek in Nederland, maar wat hij doet, is zo razend knap, dat hij gewoon dié aandacht verdient, waarop hij recht heeft. Jean Thomassen, 28 jaar geleden geboren in Den Haag, is fijnschilder. Zijn carrière raakte in een stroom versnelling, als hij actrice Ine Veen ontmoet. En als we over Ine Veen praten, dan betekent dit dat we het hebben over een oud-plaatsgenote. Zij staat model voor het merendeel van zijn werken en ze organiseerde ook zijn eferste tentoonstelling, die opviel door de minitieus uitgewerkte minia turen. Jean Thomassen kreeg meermalen te horen dat zijn miniaturen net scherpe foto's zijn, maar hij beschouwt dit zeer zeker niet als kritiek: „Ik vind dit eigenlijk een compliment. Maar natuurlijk probeer ik wel mijn werk een eigen gezicht te geven", aldus een sympathieke Jean thomasseri. Bekijk eens een miniatuurtje van pakweg twee bij drie centimeter van Jean Thomassen. Het is echt niet nodig om er zowat met de neus tegen aan te staan. Bekijk het eens van een meter afstand, en het is werkelijk ongelooflijk welke details men allemaal op dit kleine schilderijtje kan ontdekken. Het is bijzonder fijn en gedetailleerd. Jean Thomassen: „Ik ben eigenlijk een vakidioot. Ik wil het perfect hebben. Met zo'n miniatuurtje ben ik soms wel veertien dagen bezig. Het materiaal wat ik gebruik moet ook perfect zijn. Als ik een schilderij of een miniatuurtje maak, dan moet het niet alleen over vijftig jaar nog bekeken kunnen worden, maar ook over vijf eeuwen". oude methoden Jean Thomassen verder: ..Ik gebruik veel oude methoden. De verf maak ik zelf. De verf die ik het lieft gebruik is Lapis Lazuti. Dit is een verfstof die Miniatuur Ine Veen. Jean Thomassen. bijvoorbeeld een Jan Vermeer of een Pieter de Hoogh ook gebruikt hebben. Het enige nadeel is dat het zo erg duur is". Jean Thomassen is een perfectionist. Overdag kan hij niet werken, want dan wordt hij veel te veel afgeleid: „Ik werk voornamelijk 's nachts en dit niet alleen omdat ik ontzettend van stilte hou, maar dan kan ik ook rustig zitten, 's Nachts wordt ik het minste afgeleid". Dit betekent, dat Ine Veen meerder malen haar nachtrust moet opofferen want zij fungeert voor het merendeel van zijn werken als model: „Elke schilder heeft graag z'n eigen model. Rubens bijvoorbeeld schilderde erg vaak zijn eigen vrouw, en zo is Ine Veen mijn model. Maar ze is erg kritisch hoor, ze laat het duidelijk merken als iets niet goed is", aldus Jean Thomassen. Zijn werk is zeker niet onopgemerkt gebleven. Hij heeft zowel in het binnen- als in het buitenland geëxposeerd en zijn werk bevindt zich momenteel in diverse collecties, o.a. in het Gemeente Museum in Den Haag en de Dienst voor Esthetische Vormgeving PTT. In de maanden juli en augustus heeft hij geëxposeerd in de bekende galerie Job Art, waar ook onder meer een unieke verzameling schilderijen van Carel Willink zijn te bewonderen. Zo zal per 1 oktober een boek verschijnen over de Job Art Collection met werk van de bekendste Neder landse schilders, en ook met werk van Jean Thomassen. Maar al die publiciteit hoeft voor hem niet zo erg. Er zijn nu wel twee radiouitzendingen geweest over zijn werk, en ook in mei was wel een filmportret over zijn werk op de televisie te zien, maar liever heeft hij, dat het grote publiek eens naar zijn werk komt kijken. Het miniatuur schilderen moet meer bekendheid krijgen; het is volgens hem nog een teveel achtergebleven gebied in Nederland. Wel, iedereen is van harte welkom in De Zevensprong of beter gezegd, het is ten zeerste aangeraden om eens naar de miniaturen van JeanThomassen te komen kijken. En men hoeft echt geen vergrootglas mee te nemen. wandkleden Een vergrootglas is ook zeer beslist niet nodig om de wandkleden van Rietje van der Veen-Veen te bekijken. Rietje is een oud—Heilooër plaats- genote, die de ULO - onder leiding van de heer Gerling - bezocht heeft en hier leraren gehad heeft zoals bijvoorbeeld de leraar Engels „meneer de Vries" of de tekenleraar Janssen. Zij bekwaamt zich al jaren in de naald-, weef-, batik-, en knoopkunst, waaïbij ze zich bedient van allerlei stoffen en andere materialen, waar mee ze met veel fantasie wandkleden in prachtige kleuren vervaardigt. Op Curasao ontving ze haar opleiding en ze kreeg hier de eerste prijs voor haar orginaliteit. Ze is momenteel als docente textiel werkvormen verbon den aan het Creativiteitscentrum „De Hazelhorst" te Delft. Ze doceert ook in Nootdorp en in Pijnacker. Niet zoveel aandacht in dit artikel voor Rietje van der Veen-Veen, maar dit betekent niet, dat haar werk geen belangstelling verdient. Integendeel, het is zeer de moeite waard haar wandkleden eens te gaan bekijken in de Zevensprong, waar de expositie „opgeluisterd" wordt door bloem stukken van Henk Scholten, die zal trachten zich zoveel mogelijk aan te passen aan het werk van Jean Thomassen en Rietje van der Veen-Veen. Ook Hagtingius Interieurs zal op deze expositie met diverse meubelstukken vertegenwoordigd zijn. Opening De opening van de expositie vindt a.s. zaterdagmiddag om 15.00 uur plaats door onze plaatsgenoot Piet Veen. die overigens geen familieband heeft met Rietje of Ine Veen. De organisatie van deze expositie, die gehouden wordt in „De Zevensprong" aan de Ewisweg nr. 5 is in handen van Ine Veen. De openingstijden zijn: zaterdag en zondag van 15.00 - 17.00 uur en maandag tot en met vrijdag van 19.00 uur tot 21.00 uur. De expositie loopt van 15 tot en met 23 oktober. Wandkleed Rietje van der Veen- 0UD PAPIER RADB0UDSCH00L Zaterdag a.s., 15 okt. bent u weer in de gelegenheid om tussen 9.00 en 11.00 uur uw oud papier naar de Radboudschool te brengen. De vrachtwagen staat dan weer voor u klaar aan de Breedelaanzijde van de school. Wil u wel het papier zoveel mogelijk gebonden oi in dozen brengen. Dit bevordert een snelle verwerking. Ook nu kunt u weer, als u zelf niet in de gelegenheid bent om uw papier naar de school te brengen, een berichtje afgeven bij de fam Schmer- sal, Slimpad 5, tel. 332785. Dit kunt u doen tot en met vrijdag en dan komen wij zaterdagmorgen bij u langs. KINDERPROGRAMMA IN WADWAY Op dinsdag 18 oktober a.s. wordt er in Wadway een programma voor de kinderen van 6 tot 12 jaar uitgevoerd. PUNT KOMMA PUNT is een cabarettesk spel voor kinderen ge schreven door Johan Hobo. De teksten van de liedjes zijn Tinque Dongelmans met muziek van Rob Roeleveld. Het spel speelt zich af op een redaktiebureau van een kinder krant. Er zijn twee voorstellingen: om 13.30 en 15.30 uur. Bij de entreeprijs is een pannekoek inbegrepen. Plaatsbespre ken dringend aanbevolen: Café „De Vriendschap, Wadway (gem. Wog- num) tel. 02297-1447. POLITIEBERICHTEN Kijkdag Zaterdagmiddag kunnen we weer fijn fietsie kijken bij het bureau van de Rijkspolitie aan de Feen de Lilleweg. Iedereen, die een fiets mist, kan komen kijken van 14.00 -17.00 uur. Eén-richtingsverkeer Heerenweg Niet natuurlijk de gehele Heerenweg, maar wel het gedeelte tussen de Schoollaan en de Kerkelaan. Inrijden mag in noordelijke richting; niet echter vanaf de Kerkelaan. Bromfietsers in botsing De 17-jarige bromfietser W. C. B. uit Heiloo nam op de hoek Spoorlaan - Rechte Hondsbosschelaan de bocht te ruim waardoor hij in botsing kwam met een tegemoet komend 19-jarig meisje op een Puch-bromfiets. Het meisje, T. A. uit Heiloo, moest met een bovenbeenbreuk naar het Centraal ziekenhuis vervoerd worden. Sieraden ontvreemd Mevrouw A. C. A. B. uit Heiloo besloot begin oktober weer eens in haar ladenkastje te kijken, waarbij ze tot de ontdekking kwam dat ze sieraden ter waarde van ca. f 450.- miste. Deze sieraden moesten ontvreemd zijn in het tijdvak van eind mei van dit jaar tot en met eind september. Leegstaande auto aangetroffen De heer J., woonachtig aan de Holleweg, maakt wel eens een ochtendwandelingetje door het Hei looër Bos. Op één van deze wandelingetjes zag hij een lege Opel Kadett Stationcar op een plek staan, waar hij niet behoort te staan. De politie stelde een onderzoek in en ontdekte dat deze wagen toebehoorde aan een zekere A. K. uit Alkmaar, die kort daarvoor aangifte bij de politie in Alkmaar had gedaan van diefstal van zijn auto. Een meevaller dus voor A. K. Automobilist heeft bromfietser niet in de gaten En dit loopt dan meestal slecht af voor de bromfietser. Zo ook dit keer. De 19-jarige D. P. B. reed op het fietspad langs ae Kennemerstraatweg richting Limmen en werd op de kruising Zevenhuizerlaan - Kennemerstraatweg aangereden door de 23 - jarige J.M. E. C. B., die met zijn Fiat van de Kennemerstraatweg de Zevenhuizer laan in wilde rijden. De bromfietser werd over het hoofd gezien met als gevolg dat D. P. B. nu met een gebroken been m het Centraal Ziekenhuis ligt. VOORZIENINGEN VOOR GEHANDICAPTEN In het kader van de bestrijding van de werkloosheid is door het rijk voor Noord-Holland een extra subsidie bedrag van f 550.000.- beschikbaar gesteld. Van dit bedrag kunnen werken gesubsidieerd worden die openbare gebouwen beter toegankelijk maken voor gehandicapten. Te denken valt aan stations, postkantoren, gemeente huizen etc.. Het Regionaal Coördinatie College voor Openbare Werken (RCOW) in Noord-Holland moet hiervoor, in overleg met de Provinciale Revaliaatie- stichting een pakket samenstellen, dat aan het Ministerie van Sociale Zaken moet worden voorgelegd. De werken kunnen nu aangemeld worden bij het RCOW, provinciehuis Dreef 3 in Haarlem. Postbusjes moeten het ontgelden Een mevrouw woonachtig aan de Westerweg voorbij het Heilooër Bos begint haar geduld te verliezen. Voor de vierde maal is haar groene brievenbus vernield. Meestal vindt ze de brievenbus nog wel terug in het bos, maar dit keer heeft ze nog niets gevonden. Ook aan de Hoge Weijdt is een brievenbus gestolen. Dit gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. Een ander groen brievenbusje is in de Slootenslaan vernield. Inbraak bij Schermer B. V. J. D. Schermer B. V. heeft in het afgelopen weekend ongewenst bezoek gehad. Via een al dan niet goed afgesloten schuifdeur heeft iemand zich toegang weten te verschaffen tot de kantoorruimte. Na diverse kasten en laden doorzocht te hebben werd in totaal een geldbedrag van f 400.- weggenomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 11