selektmeubel korstanje SAMENWERKING LEIDT TOT EXPOSITIE IN WITTE KERK WEEKEND-SHOP selekt Geselekteerde kwaliteit en persoonlijke service PLUS lage prijzen doorgezamenlijke inkoop....dat is Selektmeubel. Raadhuisweg 6 Heiloo JÈÊSÊÊÊÊÊËÊSÈ Bram Brouwer, Ineke en Watze Watzema exposeren in november met acht andere Heilooërs in Witte Kerk Lederen hoekkombinatie in donkerbruin f 2995,- ^~zz Zware salontafel in eiken met leisteen f 750,- NOG NIET AFGEHAALDE PRIJZEN PATER BORST ACTIE „WIJNCURSUS" WITTE KRUIK ONTMOET VEEL ANIMO LEDENWERFAKTIE VARA OUDERS GEHANDICAPTEN B VERGADERING OUDERCOMMISSIE J.P.HASEBR0EKSCH00L INENTINGEN HEILOO WIEVROUW A. WI. VAN DER ZEE- WIANDERSL00T 12 1/2 JAAR WETH0UDSTER KERSTAKTIE HEILOO 1977 GEVONDEN VOORWERPEN KLEUTERSCHOOL DEZESKANT ORGANISEERDE OUDERAVOND Unieke massief eikei toogkast met extr ladenpartij f 3790,- KOMPLETE INTERIEURVERZORGING In november wordt in het Witte Kerkje een unieke expositie gehou den. Uniek in die zin omdat aan deze expositie elf mensen uit Heiloo meedoen, wat - voor zover bekend - nog niet eerder is voorgekomen. Aan deze expositie doen ook een Abraham - Bram - Brouwer, Watze en Ineke Watzema mee. Watze Watzema is beeldend kunstenaar. Hij houdt zich uitsluitend bezig met het maken van schilderijen, aquarellen enz. Ineke, zijn vrouw, die net als Watze de Rietveldacademie heeft afgelopen, houdt zich vooral bezig met schil deren en tekenen en waagt zich zo nu en dan ook aan wandkleden. Bram Brouwer is in het dagelijks leven reproduktietekenaar en reclameont werper bij het grootste nieuwsblad van Heiloo, de Uitkijkpost. Bram Brouwer is 35 jaar. Hij is naturalist. Om deze term even te verduidelijken: het naturalisme is een laat negentiende eeuwse stroming in de literatuur, beeldende kunst en muziek die zich ten doel stelt de natuur zo dicht mogelijk te benade ren. In de beeldende kunst kunnen we deze term gebruiken voor iedere natuurgetrouwe weergave, ongeacht het onderwerp of de tijd van het ontstaan. Bram Brouwer schildert en tekent, werkt met olieverf, oliekrijt, maakt aquarellen, pentekeningen, werkt met penseel, maar ook met het schilders mesje. Het schilderen en tekenen is zijn grote passie en hij doet dit op een wijze, die inmiddels al de aandacht heeft gewekt van velen in Heiloo, maar ook al daarbuiten. En dit terwijl hij in feite pas de laatste paar jaar zich werkelijk intensief met 'schilderen is gaan bezig houden. Bram Brouwer ,,Ik wilde eigenlijk eerst huisschilder worden. Dat was tenminste mijn wens als kind. Tekenen deed ik al van jongs af aan en dat ik eerst een particuliere teken- school en vervolgens de grafische school, bezocht heb, is dus niet zo vreemd. Maar met die vier jaar grafische school, waar je met alle facetten van het grafische bedrijf te maken krijgt, heb ik de daaropvol gende jaren niet veel kunnen doen. Mijn ouders zaten in het horecabedrijf (De Rustende Jager) en wegens personeelsgebrek heb ik ca. negen jaar als kelner gewerkt. In deze periode ben ik* niet erg veel aan schilderen of aan tekenen toegekomen. Pas toen ik drie jaar geleden bij de Uitkijkpost kwam heb ik meer tijd kunnen besteden aan mijn grote hobby". Op de zolderkamer heeft de rustige en sympathieke Abraham Brouwer zijn atelier ingericht, waar hij momenteel veel verblijft om werk te maken voor de komende expositie in het Witte Kerkje. Het liefst schildert hij landschappen. Op zijn atelier vindt men nogal wat schilderijtjes, tekenin gen, aquarellen van landschappen en ook wel van rustieke straatjes die in Frankrijk, in de vakantietijd, gemaakt zijn. Zijn werk ademt rust uit, en spreekt zeer velen dan ook aan. De expositie in het Witte Kerkje is niet zijn eerste. Hij heeft in het verleden al eens geëxposeerd in het Open Huis en ook in het grote Ahold-gebouw in Zaandam. Fantasie Watze Watzema laat in zijn werk liever zijn fantasie werken. Bij Bram Brouwer weet je wat hij schildert. Het is duidelijk herkenbaar. Veel minder is dit het geval bij Watze Watzema, een 52-jarige Heilooër, die zich nu geheel gewijd heeft aan het schilderen er tekenen. Watzema heeft de Rietveldacademie afgelopen. Is vervolgens in de reclamewereld terecht gekomen. Heeft ook nog eens vijf jaar in de Oosthoek gewerkt alwaar hij zich bezig heeft gehouden met creatieve therapie en ook het onderwijswereld je is hem niet geheel onbekend. Op de Rietveld academie heeft hij zijn vrouw leren kennen. Ineke Watzema heeft ook een reclameopleiding achter de rug („walgelijk! Ze schildert en tekent het liefst en maakt zo nu en dan ook wandkleden. Ze heeft regelmatig geëxposeerd, onder meer in Tilburg, Amstelveen, Purm erend, Stoutenbeek, Beverwijk en natuurlijk in Heiloo: De Zevensprong. En wat die exposities betreft: „Ik heb döor mijn werkzaamheden wel een paar belangrijke exposities gemist, wat ik wel jammer heb gevonden. Maar aan de andere kant: ik heb daarentegen wel bijvoorbeeld veel ervaring opgedaan in De Oosthoek met de creatieve therapie", aldus Watze Watzema. Net als bij Bram Brouwer trekt ook bij Watzema de natuur erg aan. Mensen zijn voor hem wat dat betreft niet zo belangrijk, dit in tegenstelling tot zijn vrouw, die wel degelijk de mens een plaatsje geeft in haar schilderijen of tekeningen. Het werk van Watze Watzema heeft veel betrekking op landschappen, op schilderachtige plaatsjes, vaak tegen een heuvel opliggend. Exact natekenen is er bij hem niet bij „Ik doe dit liever niet. Ik werk veel meer in een eigen sfeer en laat de fantasie werken. Ik begin meestal niet met het idee van: zo en zo moet het gaan worden. Ik begin en dan komt er wel iets uit. Belangrijk is dat de compositie in de tekening of schilderij goed moet zijn. Er moet een zekere spanning in zitten", aldus Watze Watzema. Minder Het werk van Watze Watzema zal minder aanspreken dan dat van bijvoorbeeld een Bram Brouwer. Het is voor veel mensen niet gemakkelijk te begrijpen, wat Watze met zijn werk wil uitduiden. Het komt meermalen voor, dat men iets geheel anders in een compositie van hem ziet, dan dat hij eigenlijk bedoelt. De laatste tijd is Watzema veel bezig met pentekenin gen. In zijn atelier, dat gekenmerkt wordt door orde en netheid, is hij momenteel bezig met pentekeningen, gebaseerd op een thema uit de bijbel, één van de onderdelen van de expositie medio november in het Witte Kerkje. Ineke Watzema heeft haar eigen atelier, waarin ze zich momenteel bezig houdt met schildercomposities, gebaseerd op de marionettenpoppen van zoon Menno. Ze heeft in het nabije verleden veel portretten ge maakt, die veel succes hebben gehad, maar ze raakte hier op uitgekeken: „Als het mij te gladjes begint af te gaan, dan hoeft het niet meer. Het moet geen routine worden, want dan stop ik ermee. Het moet een avontuur blijven. Het maken van deze „poppen serie" is weer iets nieuws voor mij, maar zo gauw het weer routine gaat worden, dan stap ik op iets anders over". Wandkleden maken doet Ineke Watzema erg graag. Ze doet er ook erg lang over: hooguit één per jaar. Ineke Watzema: Aan wandkleden kun je lekker lang werken. Gedetailleerd, en dat vind ik fijn. Een wandkleed is bij mij altijd verschillend, elk wandkleed is voor mij een nieuw ayontuur". Bram Brouwer, Ineke en Watze Watzema. Drie verschillende karak ters, drie verschillende persoon lijkheden. Hun werk verschilt van elkaar: Bram Brouwer is een naturalist, Ineke Watzema zoekt het avontuur, wat ze vooral vindt in het maken van wandkleden, Watze Watze ma is in zijn schilderijen en tekeningen fantasierijk. Zij gaan in november, met nog acht anderen, exposeren in het Witte Kerkje. Een expositie, die uniek belooft te worden. 607 levensmiddelpakket; 630 kaarsen standaard; 673 tomatensnijder; 712 damestas; 1018 boek; 1290 bouw doos; 1400 set glazen; 1443 boek; 1520 broche; 1705 kaarsenstandaard; 1821 bouwpakket; 1844 blik worstjes plus opener; 2015 handdoek; 2361 plantenbakjes; 2368 jeugdscrabble; 2403 levensmiddelpakket; 2715 zak doekjes; 3573 tuinlichten; 5021 plantenhanger; 5443 zaag; 5485 kinderpuzzel; 5519 portemonee; 5826 broche; 5828 broche; 5840 asbak; 6084 levensmiddelpakket; 7211 broche; 8368 broche; 8439 droogrek; 9457 onderzetter. Af te halen: Lammers Ewislaan 3, Heiloo. Wijnkenner bij uitstek de heer Steneke stond vorige week dinsdag avond wel even met zijn ogen te knippperen toen hij geconfronteerd werd met een kleine negentigtal wijnliefhebbers, die hadden ingeschre ven op de wijnproeverijen die de fa. Witte Kruik voor de maanden oktober, november, december en januari heeft georganiseerd. Bijzonder veel animo was er voor deze eerste wijnavond, die gehouden werd in de bovenzaal van de sporthal Het Vennewater. Op deze avond gaf de heer Steneke, hoofdredakteur van een vakblad over wijnen en gedestilleerd, een inleiding over witte wijnen. In ziin inleiding vertelde de heer Steneke wat wijn is, iets over het ontstaan, wat men er mee kan doen, en hoe hij gedronken moet worden. Wijn is eigenlijk al zo oud als onze beschaving is. De ontwikkeling van de wijnbouw is sterk door de Romeinen bevorderd. Kloosterlingen hebben in mate bijgedragen tot de ontwikkeling van de wijnstok en hiermee tot de kwaliteit van de wijn. Zie hier enkele punten uit het betoog van de heer Steneke over de geschiedenis van de wijn. Wat is eigenlijk wijn? Volgens de wetgeving is wijn gegiste most van verse druiven op verse grond gegroeid. De methode om tot wijn te komen verschilt met die van vroeger. Nu kan men de temperatuur van de gisting controleren om zo tot het beste resultaat te komen. Na deze droge theorie, die de heer Steneke op vlotte wijze bracht, werd overgegaan op de „natte" praktijk: het wijnproeven. De heer Steneke legde eerst uit dat wijn proeven en wijn drinken twee verschillende dingen zijn. De feestelijke aankleding van de zaal - met op iedere tafel zes flessen wijn, wijnglazen (werktuigen die men mee kon nemen) en een brandende kaars maakten dat het leren wijnproeven, wijnschenken, een bijzonder prettige en sfeervolle aangelegenheid werd.De witte wijnen, die geproefd konden worden, waren de „Entre deux Huitres", de „Muscadet", de „Pouilly fumé de ladoucette". de „Brolio". de „Binger st. rochuskapelle" en de „Gewürztra- miner". Over elke wijn werd verteld waar hij vandaan kwam en waarbij hij, gedronken kón worden. Denk niet dat het één groot drankfestijn is geworden. Integendeel, want na het proeven van iedere soort wijn konden de overtollige wijnhoe- veelheden, die in de glazen achter bleven, in grote emmers weggegooid worden. Wijnproeven is zeer beslist géén wijndrinken. Volgende maand - 15 november - wordt de tweede wijnproeverij gehou den. Dan is het de beurt aan de rosé wijnen en zal hier alles over verteld worden. En uiteraard natuurlijk ook geproefd. De wijnen zullen geleverd worden door „De Witte Kruik A.s. vrijdag zal de VARA in het Winkelhof 't Loo tijdens de koop avond een ledenwerfaktie houden. Tevens wordt u in de gelegenheid gesteld om zomaar eens over de VARA te praten. Er zal allerhande informatie materiaal aanwezig zijn. Voor de kinderen zijn er stickers en balonnen. Een oproep aan alle ouders van gehandicapte kinderen. Op woensdag 26 oktober is er in de Sporthal 't Vennewater een bijeenkomst voor de ouders van gehandicapte kinderen, dit ter bevordering van buiten schoolse aktiviteiten. agenda: 1 Het bespreken van de enquêtte formulieren. 2 Gezellig samen praten. De aanvang van deze avond is 's avonds om 8 uur. Seer. J. N. J. de Groot, Kerkakkers 8 Heiloo. J 1 - Maandag 24 oktober a.s. te 20.00 houdt de oudercommissie van de J.P.Hasebroekschool haar jaarlijkse ouderavond. Agenda: 1 Opening door de voorzitter dhr. M. Drenth. 2 Ingekomen stukken. 3 Jaar- en financieel verslag. 4 Benoeming nieuw lid kascommissie. 5 Pauze. 6 „De andere leerkracht" Door middel van een door hen te houden inleiding en de mogelijkheid tot vragen stellen, nemen wij kennis van de persoon en de werkzaamheden van de - aan onze school verbonden - Earttime - en vakleerkrachten, t.w. r. Boerman - vakleerkracht gymnas tiek mevr. Draaisma - vakleerkracht handwerken mevr. Kortleve - logopediste ds. v. d. Schee - dominee mevr. Smakman - remedial teacher. 7 Rondvraag. 8 Sluiting. Namens personeel en oudercommissie, J.H.Hartevelt-Huetink, secr. BEJAARDEN HEILOO iagmiddag, 20 oktober, om houden i Donderdag 2.30 uur, houden we weer een middag voor ouderen en alleenstaanden, in de zaal van de Geref. Kerk. Met muziek en spel hopen we een gezellige middag te hebben. U bent daar allen hartelijk welkom. Op woensdag, 26 oktober a.s. zal er tussen 14.30 en 15.30 uur in het wijkgebouw aan de Holleweg nr 94, gelegenheid worden gegeven tot nainenting van de kinderen geboren in 1973 gegeven tot na-intenting van de kinderen geboren in 1973 Het betreft hier in hoofdzaak die kinderen, die verhinderd waren deel te nemen aan de in dit voorjaar gehouden inentingen. De desbetreffende kinderen zullen deze week persoonlijk worden opge roepen. Men wordt dringend verzocht zich strikt aan de op de kaart vermelde, oproepingstijd te houden. Bij verhindering en/of wanneer U meent geen oproepkaart te hebben ontvangen en toch voor de inenting in aanmerking te komen wordt men verzocht de gemeente Heiloo, afdeling bevolking, hiervan in kennis te stellen. Het lijkt nog zo kort geleden, maar het is inmiddels al wel 12 1/2 jar dat mevrouw A. M. van'der Zee-Mander- sloot wethoudster is van onze ge meente. Een periode, waarin zij zich heeft ingezet voor onder meer sociale zaken, cultuur, volksgezondheid en huisvesting. Dit jubileum werd niet officieel gevierd, maar een blijk van waardering heeft zij toch mogen ontvangen van de burgemeester mid dels een bloemetje. Inmiddels is de herfst begonnen en dit betekent, dat het comité Kerstaktie Heiloo voorbereidingen gaat treffen voor de jaarlijkse aktie, om zieken, alleenstaanden, enz. met Kerstmis een gave te doen toekomen in de vorm van plant, fruitschaal of pakket c.q. uitnodigingen voor de Kerstbijeen komst op le kerstdag. Het comité hoopt door de bewoners van Heiloo in staat te worden gesteld, zoals al gedurende vele jaren het geval is, deze plannen uit te voeren. De gebruikelijke kollekte zal worden gehouden rond 7 december a.s. Het wordt weer echt een Kerstaktie van Heiloo voor Heiloo. Inlichtingen: Terrhijen 34, tel 332769. Herenhorloge „Nappey", blauwe jon gensfiets „Batavus herdershond teef, bruine etui met 5 sleutels o.a. „Peugeot", gordijnhouder, paar zwarte herenhandschoenen, ijzeren hondeketting met rood handvat, 2 witte schapen, lipssleutel, ketting met zilv. kralen, paar zwarte motorhand schoenen, huissleutel „Zeiss Ikon", beigekleurig konijn, bruine handtas met portemonnee^ met geld, horloge Euro"? bruine etui met 6 sleutels, bankbiljet, bankbiljet, portemonnee met sleutel en geld, herder, bos met 5 sleutels, witte kwat met zwarte rug, rabiespenning no. 18872. Maandagavond 10 okt. j.l. vond de jaarlijkse ouderavond plaats in onze school. De opkomst was redelijk. Mevrouw Boelhouwer, de voorzitster van de oudercommissie, opende de vergadering en heette iedereen wel kom. Na enkele mededelingen vond de bespreking van het jaarverslag en het financiële verslag plaats. Hierover waren geen vragen en werden aldus goedgekeurd. De kascommissiy verklaarde dat zij de kas iri orde hebben bevonden. Hierna volgde het aftreden van 3 oudercommissieleden, t.w. mevrouw Dijkstra, mevrouw Kaatee en de heer Bindt. Zij werden bedankt voor het verrichtte werk en kregen bloemen en een kadobon aangeboden. Tot de nieuwe leden van de oudercom missie werden gekozen, mevrouw Koning, mevrouw Valckx en de heer Jager. De heer Vlotman werd t.g.v. het aftreden van de heer Hoetjes gekozen als nieuw kascommissielid. Na de pauze werd gelegenheidgeboden om te wer ken en te spelen met materialen waar de kinderen dagelijks mee omgaan. Er werd enthousiast geplakt, getekend, geweven, gebouwd, gekleid.... en ge zellig gekeuveld. Op 14 november a.s. zal mevrouw Vic Sjouwerman, schrijfster van .vele kin derboeken, komen en ons een en ander vertellen over de taalontwikkeling van het kind en de functie die kinderboe ken daarbij kunnenhebben. Wij verzoe- ken u deze avond vrij te houden. luuyi^dbi mui UaIi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 12