IF! T Ofe 1 2 NOVEMBER 197) BEDEESDE BLOSJES ZIJN IN Rouge-Geheimpjes van Max Factor. (deze geheimpjes, mag u verder vertellen!) Hoewel ze thans weer volop in de mode zijn, blijken blushers (blosje^ door vele vrouwen nog miskend te worden. Misschien is de reden wel het feit dat ze in h$t verleden vaak verkeerd gebruikt werden. Denk maar eens aan de oude dametjes met de felle rode wangetjes. Begrijp ons niet verkeerd, oude dametjes kunnen er met een blosje toch ook heel lief uitzien. Onze voorouders hadden altijd een opgewonde blos op hun wangen aan gebracht, dit verhoogde hun aantrekkingskracht, omdat men dacht dat er constant kuis gebloosd werd. En wat is, zelfs tegenwoordig, aandoen lijker dan een verlegen romantische vrouw. Wanneer te gebruiken? ,Als de "fatale vrouw" weer mode is, wordt er geen rouge gebruikt. Als de vrouwen moeten kwijnen evenmin.Maar modq of niet, een met over leg aangebracht 'blosje' flatteert, want het staat zoveel opgewekter en gezonder. U kunt moe zijn of teneergeslagen. Ga eens winkelen en koop een nieuwe jurk of een make-up produkt,is een oud Recept.Wij willen adviseren: kies nu eerst eens Max Factor Ultra- lucent 'Brush-On Blusher' Rouge mag nu eenmaal niet ontbreken bij uw make-up en niet alleen omdat het weer volop in de mode is. 'Brush-On Blusher* zorgt al. niet alleen voor een kleuraccent, het werkt ook corrigerend en kan daarom moeilijk gemist worden bij uw make-up. 'Brush-On Blusher' is in diverse kleuren te ver krijgen, variërend van zacht-roze tot een mooi donker oranje-bruin. Al deze kleuren zijn ge schikt om er buitenge woon geraffineerde effecten mee te bereiken Max Factor's Ultralucent 'Brush-On Blusher' is ^en cake rouge. Dit is een poedervormige rouge die zich zeer eenvoudig laat aanbrengen en uiter- inate geschikt is voor vrouwen met een vette huid Zo. En liu voor de spiegel haar naar achteren, basis yoake-up aanbrengen en.... daar verklappen wij de rouge-geheimpjes dan. (Alles wat u wilt ver groten maakt u lichter, alles wat u wilt ver kleinen maakt u donkerder p hebt een ovaal gezicht. (Breng de rouge aan op het hoogste punt van de wangen en volg de na tuurlijke boog van de jukbeenderen in de rich ting van de slapen en de [ïaargrens. Strijk de rouge goed uit, zodat de «leur op natuurlijke iwijze overgaat in de huid Strijk ook heel luchtig wat rouge van het hoogste punt van de wang naar de buitenste ooghoek. Het ronde gezicht. 3reng de"rouge hoog op de natuurlijke boog van de jukbeenderen aan en strijk de rouge naar beneden uit over het dikste gedeelte van de wangen. Laat de rouge langzaam vervagen in de richting van de kaaklijn. Zelfs bij zeer luchtig gebruik werkt rouge als een schaduw, welke de volheid van te bolle wangen verzacht. iLang-smal gezicht. jBreng do rouge hoog op de {natuurlijke boog van de jukbeenderen. Strijk om- (hoog en naar buiten uit, niet naar beneden. Laat de scheidingslijnen naar benoden vervloeien. Doordat de onderste helft van het gezicht lichter van kleur is, dan daar waar de rouge is aange bracht, lijkt het ge zicht breder. |Lijkt uw gezicht wat ivierkant? Begin op het hoogste ge deelte van de wangen en strijk de rouge uit naar beneden over het kaak been. Deze methode van aanbrengen maakt het piidden van het gezicht lichter. De zijkanten lijken donkerder, wat een langere en meer ovale gezichtsvorm suggereert. VEEL SUCCES MET UW 'BRUSH-ON BLUSHER! De 'Brush-On Blusher' zit in een zeer fraaie, nachtblauwe doos met spiegeltje en bijbehorend rouge-borsteltje FIETSTEKENINGEN BEKROOND In het begin van dit jaar werd door de stichting: fiets! in Amsterdam een wedstrijd Fietste keningen uitgeschre ven. Een groot aantal Nederlanders is hiervoor aan het werk gegaan met als gevolg dat vele honderden tekeningen werden ingezonden. Verschillende scholen zonden zelfs klassikaal teke ningen in. De fiets zelf en het gebruik van de Fietsen onder verschillende omstandigheden werd op vele wijzen uitgebeeld, vaak in de vorm van een cartoon, een jury heeft inmiddels de ingezonden tekeningen beoordeeld, waarbij zowel met de kwaliteit van de tekeningen als met de orginaliteit van het idee achter of de boodschap van de tekeningen is rekening gehouden. In de categorie jonger dan 12 jaar ging de eerste prijs naar de negenjarige Janet Berduszek uit Surhuisterveen; in de categorie 12 tot en met 17 jaar werd de eerste prijs toegekend aan de zeventien jarige Yvonne Wassink uit Rotterdam terwijl in de categorie 18 jaar en ouder de eerste prijs naar Johann v.d. Geest uit Drachten ging. Naast de hoofd prijzen, bestaande uit superlichte sportfietsen, wordt een twintigtal verdienstelijke inzendingen met een troostprijs beloond. FIETS MET VERSTELBAAR DERDE WIEL Iedereen kent de driewielige fiets, een wiel van voren en twee van achteren, stabieler dan een gewone fiets en daarom in gebruik bij kleine kinderen, gehandicapten en bejaarden. Kurt Georg Winkler uit het Duitse Kinding heeft hierbij iets nieuws bedacht. Hij vroeg patent aan voor een constructie waardoor het linker achterwiel uit- schuifbaar wordt, terwijl het voorwiel en het andere achterwiel in eikaars verlengde staan. Door het wiel zijde lings uit te schuiven ontstaat ruimte om een kinderzitje te plaatsen of een flinke boodschappentas of andere bagage tussen de beide achterwielen op te hangen. HENRY STURMEY EN JAMES ARCHER BLEVEN BEKEND Veel namen uit de ontwikkelings geschiedenis van de fiets zijn in het vergeetboek geraakt, hoe belangrijk hun vindingen soms ook waren. Dat is niet het geval met de Engelse inge nieurs Henry Sturmey en James Archer. Vijfenzeventig jaar geleden, in 1902, vroegen zij octrooi aan op een drieversnellingsnaaf voor de fiets, de eerste optimale vorm van een versnel lingsnaaf. Tot op de dag van vandaag leven hun namen aan elkaar gekop peld als Sturmey-Archer voort. Ver snellingsnaven en ook derailleurs wor den in ons land in sterk toenemende mate op onze fietsen gevraagd. RETROFLECTERENDE FIETSBANDEN Het gezien worden in het verkeer verdient sterker de aandacht, vooral in het donker. Om die zichtbaarheid te vergroten is -nu ook in Nederland de produktie van retroflecterende fiets banden ter hand genomen. Een fiets met dergelijke banden is in het donker beter herkenbaar, omdat de banden het licht van de koplampen van auto's al op een afstand van meer dan 150 meter weerkaatsen. Wetenschappelijk onderzoek in de Verenigde Staten van Amerika heeft aangetoond dat de kenmerkende ronde vorm van reflec terende fietsbanden een doeltreffende herkenning geeft. Veilig Verkeer Nederland beveelt deze fietsbanden aan. GOEDKOPE FIETSONDERDELEN OVERSPOELEN MARKT Het Fachverband der Fahrrad- und Kraftradteile-Industrie in de Duitse bondsrepubliek toont zich bezorgd over de snel stijgende invoer van goedkope fietsonderdelen uit landen die goedkoop of met staatssubsidie kunnen produceren. In het afgelopen jaar werd 37 0/0 van de te gebruiken onderdelen uit deze landen in Duits land geimporteerd; voor een aantal artikelen lag dit importaandeel zelfs op ongeveer 60 0/0. Een en ander is zeer ten nadele van de eigen onderdelen- industrie en in bepaalde gevallen betekent dit ook kwaliteitsverlies. Het Fachverband vreest dat, tenzij maat regelen worden genomen, het met de invoer van complete fietsen dezelfde weg zal opgaan. Met deze tekening van een fiets, geheel opgebouwd uit allerlei dieren, deed Yvonne Wassink uit Rotterdam mee in de wedstrijd Fietstekeningen, uitgeschreven door de stichting: fiets], Europaplein 2 te Amsterdam. n Met deze natuurhistorische illustratie onder het motto: "fiets, terug naar de natuur werd zij winnares in categorie 0 (12 t/m 17 jaar). HO AKMAN Met bovenstaande tekening onder het motto "geef uw fiets regelmatig onderhoud; schakel de vakman in."' werd Johann v.d. Geest uit Drachten(Fr. winnaar in de categorie V (18 jaar en ouder) van de wedstrijd Fietstekeningen, uitgeschreven door de stichting: fietsl Europaplein 2 te Amsterdam. Met bovenstaande tekening werd Janet Berduszek (9 jaar) uit Surhuisterveen (Fr.) winnares in de categorie K (jonger dan 12 jaar) van de wedstrijd Fietstekeningen, uitgeschreven door de stichting: fiets), Europaplein 2 te Amsterdam. UITKIJKPOST UJTKIJKPOS HE Vii $1.»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 20