VERENlGItiGS NIEUWS (bif 1 Ut, Vogeltentoonstelling „Kleurenpracht" trok veel belangstelling AGENDA OPEN HUIS TELEA-CURSUS: „NATUURKUNDE IS OVERAL" wè'éÊm RUGGIER0 RICCI FORMIDABEL VIOLIST OUDPAPIERAKTIE LIDWINASCHOOL UlTKIJKPoS 9 NOVEMBER 1977 WEEK VAN 13 NOV. T/M 19 NOV. TEL. 333368-331484 MAANDAG 14 NOVEMBER Nivon, wandkleden 9.30-11.30 Plattel.vr., zang 14.00-15.00 E.H.K., klaverjassen 20.00-23.00 Sans Atout. bridge 20.00-22.00 P.v.d.A 20.00-22.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 Nivon, tekenen 20.00-22.00 Nivon, tekenen 20.00-22.00 Filmliga, asta 20.00-23.00 DINSDAG 15 NOVEMBER Doves, gym 9.30-11.30 Vos, cursus 9.00-11.00 Nivon, W.N. 9.30-11.30 Yoga 9.30-11.30 Yoga 13.30-15.30 Bejaardensoos 13.30-17.00 Kruisverg. 20.00-22.00 Oppositie, jr. schaken 18.45-19.45 Oppositie, sr. schaken 20.00-23.00 Nivon, potten bakken 20.00-22.00 V.V.V. 20.00-22.00 Nieuw leven 20.00-22.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 Filmliga, asta 20.00-23.00 WOENSDAG 16 NOVEMBER Yoga Slank en fit Plattel.vr. Sans Atout, bridge Oud Heiloo Falkland, toneel Falkland, toneel Heilooër orkest Nivon, wenskaarten Theorie, rijscholen Filmliga 9.30-11.30 9.30-10.30 9.30-11.30 14.00-17.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 DONDERDAG 17 NOVEMBER Nivon, poppen maken Bej. gym Bej. soos Nivon, potten bakken Damclub Heiloo jr. Damclub Sr. H.O.V. operette Het overschotje, bridge Volkshuisvestiging Detail handel, behang Falkland, toneel 9.30-11.30 14.00-16.00 13.30-17.00 20.00-22.00 18.45-19.45 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 VRIJDAG 18 NOVEMBER Neder.ver.v. huisvr. B.B. 9.00-10.00 Neder.ver.v. huisvr., bridge 9.30-12.00 Volksdansen, bej. 11.00-12.00 Neder.ver.v.huisvr.bridge 14.00-17.00 Plattelands.vr., volksd. 14.00-15.00 Nivon, tekenen 20.00-22.00 Begel.orkest v. Nrd.Holl. 20.00-22.00 ZATERDAG 19 NOVEMBER Cabaret Groep 20.00-23.00 Alkmaarse Big Band 15.30-17.30 K.V.G. ST. MONICA Donderdag 3 nov. was weer de bezinningsdag bij de Zusters Juliaan- tjes. Zuster Ellen Terpstra pastoraal werkster uit Amsterdam hadden wij uitgenodigd om deze dag te verzorgen. Het thema was ,,De vrouw en de Kerk" een probleem waar we al meer mee te maken hebben, we weten dat de Kerkelijke functie vroeger alleen door de man vervuld mocht worden, maar door de omschakeling in de Kerk en Maatschappij is daar verandering ingekomen, en worden wij als Vrouw al meer ingeschakeld om te werken in de begeleiding van de Kerk. Voor de spreekster dan ook de imoeilijke taak om ons dat te vertellen en uit te leggen, hoe het vroeger ging, en hoe het nu in de Kerk gaat, daar kwamen dan ook wel enige vragen uit zoals, wij worden als vrouw nu wel ingezet, maar kunnen wij dat wel. Moeten of kunnen wij niet net zoals de priesters eerst bepaalde opleidingen of curcussen volgen. Om op een preekstoel te staan, of een gespreksavond te leiden of Bijbellezingen te verzorgen dat vereist toch wel enige kennis van de Kerk of Bijbel, verder hoe vang je de jeugd van 12-20 jaar op, en dergelijke. U ziet het wel geen gemakkelijke dag voor de spreekster, en voor ons maar zeer interessant. Hierna hadden we een Eucharistieviering die verzorgd werd door Pastor v.d. Berg. De voorzitster Mevr. Ruiter bedankte Zuster Ellen Terpstra voor de goede en interessante dag. En gingen wij allen om 4 uur weer huiswaarts. Dames in het boekje staat dat er 23 nov. weer een avond van het Gilde is. Voor deze avond hadden wij iemand uitgenodigd die ons komt vertellen over het klaarmaken en opmaken van koude schotels door omstandigheden is deze avond verschoven naar woensdag 30 nov. Wilt u daar wel rekening mee houden, en geeft u het vooral door aan de leden. WIJKVERENIGING PLAN OOST Een dagje uit naar het Muiderslot. Alle mensen stonden al voor de Spar te wachten tot de bus kwam. Eindelijk daar kwam hij; we stapten in en werden vrolijk nagezwaaid. We namen de kortste weg naar het Muiderslot. Daar aangekomen kregen wij een leuke en goede rondleiding en zijn in 5 van de 42 kamers geweest, o.a. in de Prinsenkamer, keuken en de slaap kamer van Floris V e.v.a. Ze vertelde ook hoe woorden, spreekwoorden, uitdrukkingen tot stand gekomen waren. O.a. de uitdrukking de kluts kwijt raken". Dat komt van 2 meisjes die spinden op een spinnewiel en als ze dan wat begonnen te praten dan raakten ze de kluts., kwijt. De kluts was waar de wol op zat. En dan waren ze „de klos". Toen de rondleiding was afgelopen, kregen we even de gelegenheid om kaarten e.d. te kopen. We gingen weer terug naar de bus en reden terug over Naarden en Bussum waar we genoten van de mooie herfstkleuren van de bomen. Onderweg bij Halfweg gingen we naar „De Zoete Inval' De buschauffeur vroeg of er ook plaats was, maar tevergeefs. We reden weer verder naar „een kwartje koffie" in Heiloo en daar bleek nog plaats te zijn. Na een half uurtje stapten we weer op en dankten de initiatiefnemers en de hm buschauffeur Inge Waag (12 j.) POSTZEGELVERENIGING HEILOO De postzegelvereniging houdt naar eerstvolgende jHeiloo" eerstvolgende bijeenkomst a.s. donderdag 10 november om 20.00 uur in het Open Huis. Philatex zal medewerking verlenen aan deze koopavond, zodat een ieder zijn verzameling weer wat kan aanvullen. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom op deze grote postzegelavond. CARNAVALSVERENIGING DE "NARRENKAP" OPENT MET PRINSENBAL HAAR SEIZOEN Na een rust van enkele maanden is het seizoen voor de carnavalsvereniging De Narrenkap weer aangebroken. Een seizoen, dat weer beter en fijner belooft te worden dan het voorgaande seizoen. Het is nu voor de zevende maal, dat deze vereniging, die duidelijk in een behoefte voorziet, feestelijke aktiviteiten in Heiloo gaat organiseren voor jong en oud,, voor zieken en bejaarden, kortom, voor iedereen. Joop Smeets, voorzitter van de „Narrenkap", en vijf jaar lang Prins Helio geweest, kan terecht trots melden dat de belangstelling voor de aktiviteiten van deze vereniging met het jaar toeneemt. A.s. zaterdag vindt de start van het seizoen plaats met het Prinsenbal: het „elfde van de elfde" bal. Dit feest vindt echter op de twaalfde plaats daar de elfde niet zo geschikt werd bevonden, maar dat dit de feest vreugde zal temperen, lijkt zeer onwaarschijnlijk. Óp dit Prinsenbal, dat ook dit jaar weer in de Sporthal wordt gehouden, zal de nieuwe Prins Carnaval en de nieuwe Miss Heiloo bekend worden gemaakt. Hoe? Dit zal weer net als voorgaande jaren een grote verrassing zijn. Op dit Prinsenbal natuurlijk ook levende muziek en dit keer zijn het de Zonnevelds uit Heemskerk, die ongetwijfeld met hun optreden voor veel sfeer zullen zorgen. De kaarten voor dit Prinsenbal - zaal open half negen - zijn te verkrijgen voor het luttele bedrag van~f 2,50 bij Kiosk Avis aan de Stationsweg. Na dit Prinsenbal zullen in de komende maanden nog meerdere grootse evenementen volgen. Nieuw is bijvoor beeld Het Nieuwjaarsbal, dat in een grootse stijl, waarbij zelfs een dansschool betrokken zal worden voor een demonstratie. Het is zelfs mogelijk dat tijdens dit Nieuwjaarsbal een danswedstrijd wordt gehouden. Uiteraard zal voor het zover is nog nadere mededelingen hierover volgen. Natuurlijk zal in de maand februari weer de vanouds bekende aktiviteiten, waarvoor heel wat werk moet worden verzet, worden gehouden. Te denken valt dan aan de kinderoptocht op 4 februari, het ziekenbezoek op 6 februari, de avond voor de bejaarden op 7 februari en het bezoek aan de Stichting op 8 februari. Maar voorlopig is de aandacht gericht op het a.s. Prinsenbal, waar de opvolger van Prins Willem I bekend wordt gemaakt. En natuurlijk niet te vergeten de bekendmaking van Miss Heiloo. OPRICHTINGSVERGADERING WIJKVERENIGING IN TERMIJEN Vanavond vindt in de Clemens Willibrordusschool de oprichtingsver gadering plaats van een wijkvereniging in Termijen. Op deze vergadering zullen agendapunten behandeld wor den zoals kennismaking met de werkgroepen, samenstelling van het bestuur, verkiezing kascommissie en behandeling van de voorlopige statuten van het huishoudelijk reglement. De volgende personen hebben zich bereid verklaard zitting te nemen in het bestuur indien de op te richten wijkvereniging officieel wordt inge schreven bij de Kamer van Koop handel: Henk Volmer, voorzitter: Lieke Abel, sekretaresse; John Tournier, penning meester; mevr. Tameling, coördinator van de oppasdienst; de heer Oppelaar, coördinator van de werkgroep hulpver lening; Nico van Duin, coördinator van de werkgroep wijkbelangen; Harrie Schilder, coördinator van de werk groep jeugd van 0—13 jaar; Rob Rijs, coördinator van de werkgroep oudere jeugd vanaf 13 jaar; Hugo Grüter, wijkkrant. De werkgroep verwelkoming van nieuwe bewoners zal nader worden toegelicht. Na de pauze zal de heer Jensch een inleiding houden, met vertoning van dia's over Oud Heiloo, o.a. het ontstaan van Heiloo, gegevens rondom het Witte Kerkje en de opgravingen. OP STAP IN HET WONDERLIJKE RIJK DER PADDESTOELEN Op donderdagavond 10 november houdt de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde afdeling Heiloo weer een bijeenkomst in de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat. De heer Swanenburg de Veye zal een causerie met dia's houden over het onderwerp: „Op stap in het wonderlijke rijk der paddestoe len". De paddestoel in het milieu in en om Heiloo. Op deze bijeenkomst zal de heer C. Kramer het klusje van de maand bespreken, terwijl na de pauze een plant zal worden verloot. Ook het herkennen van planten, bomen en bloesems enz. onder leiding van de heer van Blommestein staat weer op het programma. PAPPD STIJLDANSAVOND „Het was weer gezellig", dat wasNde mening van de danslustigen die op de eerste avond van het winterseizoen van Pappod stijldansavonden voor gehuwden waren gekomen op 29 oktober j.l. Ja, het was weer gezellig in de sporthal, „Het Vennewater" in Heiloo die voor deze avond weer was omgetoverd in een waar danspaleisje. Zowel muziek, verlichting en sfeer, het was weer af. Voor al diegenen die helaas niet konden komen op onze eerste avond, die kunnen dit ook meemaken op zaterdagavond 21 januari 1978 wanneer Pappod zijn 2e dansavond gaat organiseren, wederom weer in de sporthal in Heiloo. Noteert u deze avond even in uw agenda en kom ook voor een echt gezellig avondje uit. Zullen wij zeggen tot ziens? Pappod Heiloo. ALGEMENE NAJAARSVERGADERIN VW-HEILOO Op dinsdag 15 november vindt in het Open Huis de algemene najaarsvergade ring plaats van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Heiloo". Tij dens deze vergadering zal de kontri- butieregeling voor 1978 vastgesteld worden en zal een bestuursverkiezing plaatsvinden. De voorzitter, de heer D. Breebaart, treedt af en is niet herkiesbaar. De funktie van voorzitter is vakant en zal voorlopig worden waargenomen door de vice-voorzitter. De heer B. van Unnik heeft als lid van het bestuur bedankt en het bestuur stelt voor zijn plaats te laten innemen door de heer C. Nieuwenhuis. De verlichte banen van tennisvereniging Heiloo T V. „HEILOO" HIELD LEDENVERGADERING Gisteren werd in het niet overmatig bezette clubhuis van Tennisvereniging „Heiloo" de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Voorzitter, G. A. Koelman, blikte terug op een geslaagd jaar van verenigingsleven, waarbij het hoogte punt betekende de in het voorjaar in gebruik genomen - en thans 's avonds veel in gebruik zijnde - lichtinstallatie. Drie tennisbanen baden 's avonds enige uren in een zee van licht. T.V. „Heiloo" is een van de weinige verenigingen in de omgeving die over een dergelijke installatie beschikt, een investering van ca. f 70.000.-. Aan belangstelling voor de tennissport ontbreekt het nog steeds niet: integendeel, de wachtlijst van T.V. „Heiloo" blijft zich rond de 400 „wachtenden" bewegen. Dit ondanks de snelle ontwikkeling van de zustervereniging 't Vennewater. Naast een aantal huishoudelijke zaken werd van gedachten gewisseld over de plannen voor 1978 met als „high lights": de aanleg van een 7e baan, uiteraard onder voorbehoud goedkeu ring gemeenteraad gem. Heiloo. (als oefenbaan, vooral voor de jeugd) en het tegenbezoek van de Franse relatie: T.C. Epinay sous Sénart op 25 en 26 maart 1978. Tevens werd de nieuwe tennisleraar, dhr. Paul Warren, officieel aan de leden voorgesteld. Bij de bestuurs- en commissiebezet tingen, een van de jaarljks terug kerende agendapunten, werd afscheid genomen van dhr. H. van Ginkel en R. C. van der Vorm, welke vakatures werden vervuld door reps. D. Koorn en H. W. v.d. Veldt. De bestuurs samenstelling voor het nieuwe seizoen is als volgt: G. A. Koelman (voorzitter), T. Wijnbeek (sekr.), K. A. P. Lantinga (penningm.), Mw. J. P. Settels (2e secr.) en de leden Mw. A. C. de Ruiter, D. Koorn en H. W. v.d. Veldt, welke laatste tevens voorzitter van de Technische Commissie werd. Verheugend was de continuering van het dienstverband van de beheerders van het clbuhuis, dhr. en mevr. G. Geelhoed. Huiswerk voor Bestuur en Techn. Comm. voor 1978 en volgende jaren vormen renovatie van het clubgebouw resp. het bekijken van de mogelijk heden voor het houden van een open tournooi in het voor- of najaar. Tenslotte zij voor de agenda nog vermeld dat op 11 november a.s. in het clubgebouw een klaverjasavond wordt gegeven (aanvang 20.00 uur, opgeven in het clubgebouw) en dat op 25 november a.s. de jaarlijkse feestavond wordt gehouden in „Het in Egmond aan de Hoef. Vanaf 7 december 1977 gaat de Teleac-cursus „Natuurkunde is overal" van start. Deze cursus werd reeds eerder uitgezonden in het najaar van 1974. In ons dagelijks leven hebben wij dikwijls te maken met natuurkunde. Zaken als elektriciteit, beweging, licht en energie zien wij voortdurend om ons heen. Wij zijn ook dikwijls onbewust natuurkundig bezig. Zo kookt iets sneller, als er een deksel op de pan zit; de was droogt vlugger als ze wordt uitgehangen, enz. De cursus is dan ook bestemd voor iedereen die zich op de één of andere manier aangetrokken voelt tot dit onderwerp. In de cursus wordt ingegaan op de zaken uit de moderne natuurkunde, waarmee wij dagelijks te maken hebben. Het hoe en waarom van de verschijnselen die U kent wordt uitgelegd. Omdat daarbij nogal spekta- kulaire zaken als voorbeeld zijn genomen, zijn de televisielessen boeiend en afwisselend geworden. In elke televisieles krijgt de kijker een opgave die hij zelf kan oplossen en in de volgende uitzending wordt telkens verteld wat de natuurkundige verkla ring hiervan is. Er zijn in totaal dertien lessen met onderwerpen als speelse beweging, elektriciteit thuis, arbeid en energie, straling enz. Bij het cursusprojekt behoort een cursusboek en een dokumentatiepakket. Het dokumenta- tiepakket bestaat uit een poster van een kommunikatiesatelliet en een brochure over het ruimte onderzoek van ESA/Noordwijk, een poster van het kleurenspektrum, een roodgroen bril letje voor het volgen van de driedimensionele uitzending. De eerste 3500 cursisten ontvangen hierbij nog een energieposter. Verder behoort bij het projekt nog een natuurkunde- weekend, waarin net mogelijk is onder deskundige leiding een aantal excursies te maken naar instellingen en instituten die met natuurkunde te maken hebben. Nadere informatie hierover ontvangt U in het studiepakket. Een experimenteerdoos plus hand leiding behoort eveneens tot het totale pakket. In deze doos is ontnomen een universeelmeter, met behulp van deze meter kunnen heel kleine spanningen en heel zwakke stroompjes worden aangetoond. In de doos vindt men verder onder meer:vier kompasjes, 3-d foto, thermometer, zonnecel, loupe, spanningzoeker, ldr-weerstand, duikel- staafjes, ijzervijlsel, 2 petrischalen, lopende veer, bimetaalstrip, triconal- magneet. Uitzendtijden De cursus start op 7 december 1977. De uitzendingen vinden plaats op woensdag van 18.15-^18.45 uur via Nederland I en worden herhaald op zondag van 18.15—18.45 uur via Nederland I. Cursusprijzen Pakket A: cursusboek plus dokumen tatiepakket, f 29,50. Pakket B: experimenteerdoos plus handleiding, f 140,50. Pakket C: cursusboek plus dokumen tatiepakket plus experimenteerdoos plus handleiding, f 170,--. Bestelwijze U kunt zich als cursist aanmelden door overmaking van f 29,50 (pakket A) of f 140,50 (pakket B)of f 170,-- (pakket C) op postrekeningnummer 544232 t.n.v. Teleac-Utrecht. Produktie Teleac en de BRT m.m.v. Nederlandse Natuurkundige Vereni- lerlandse Vereniging van Leraren in de Natuur- en Scheikunde, Evoluon-Eindhoven. Eindredaktie: drs. W.IJ. Zandstra. Redaktie en presentatie televisielessen: dr. Joop van Dalen. Presentatie experimenten: Jan Vink. Rode Hert' CONCERT OP 12 NOVEMBER Het TOONKUNST ORKEST ALK MAAR zal onder leiding van de heer A. Hijmans op Zaterdag 12 november een concert geven met medewerking van de solisten JOSE JONGERS DICK BUITENHUIS (sopraan): (hobo). Het concert zal gegeven worden in de PIUS X kerk, Hobbemalaan in Alkmaar, aanvang 20.30 uur. Gespeeld zullen worden: een stuk voor blazers van Gounod, Exsultate Jubilate KV 165 van Mozart, Symfonie nr. 3 van Schubert. Hoboconcert in a kl. t. van Vivaldi. Toegangskaarten zijn op de avond zelf aan de kerk verkrijgbaar; f4.— p.p. 65plussers en kinderen f 2.-. Het Toonkunst orkest Alkmaar is in 1940 opgericht en heeft al vele mooie concërteri in Alkmaar, Heiloo, Egmond en Schoorl gegeven. Het orkest bestaat uit ruim 30 leden, in leeftijd variërend van 18 tot 70 jaar! Het geheel staat onder leiding van de heer Hijmans, die ook dirigent is van het Noordhollands Jeugdorkest. Wanneer U de uitvoering gehoord heeft en zin krijgt om mee te spelen komt U dan eens naar onze repetities. Deze zijn op dinsdagiavond van 20 - 22 uur in de Pedagogische Akademie, Nassau plein in Alkmaar (op dinsdag 15 november a.s. zal er geen repetitie zijn, daarna weer iedere week) U hoeft niet voor te spelen! Vooral bissisten, cellisten en violisten zijn zeer welkom. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met: Mevr. E. Blom - Landwehr, Leek 28 in Bergen tel. 02208-3988 of Mevr. B. M. Harry - Stam, Beemsterlaan 8 in Bergen, tel. 02208-5286. WORDT LID VAN HET RODE KRUIS Tien jaar geleden, bij het honderdjarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis in 1967, werd een grote landelijke ledenwerfactie gevoerd waarbij het totaal aantal Rode Kruis-leden in ons land op 1 miljoen kwam. Sindsdien is dat getal vrij stabiel gebleven: begin van dit jaar waren 1.045.000 Nederlanders lid van deze vereniging. Nu echter voert het Nederlandse Rode Kruis een actie om het aantal leden nog veel verder op te voeren. Eigenlijk zou iedere Nederlander lid van het Rode Kruis moeten zijn. Om twee redenen. Aan de ene kant wordt daarmee de financiële basis van het Rode Kruis versterkt zodat het nog meer hulp kan verlenen. Anderzijds steunt men met zijn lidmaatschap ook de beginselen van het Rode Kruis. Hoe groter de morele kracht van deze vereniging is met des te meer succes zal zij haar hulpverlenende werk kunnen doen. Over de gehele wereld zijn meer dan 250 miljoen mensen lid van het Rode Kruis. Zoals het Rode Kruis een unieke vereniging is, zo is er ook iets bijzonders aan het lidmaatschap. Men krijgt er namelijk niets voor terug. Geen maandblad of iets dergelijks. Maar ook geen speciale rechten op hulp. Het Rode Kruis helpt immers altijd en overal als dat nodig is, ongeacht iemands politieke of religi euze overtuiging, iemands ras of nationaliteit, iemands stand of af komst. Ongeacht dus ook of iemand lid is van het Rode Kruis. Maar de leden kunnen natuurlijk wel meedenken en meepraten over het beleid en de activiteiten van het Rode Kruis. Dat gebeurt aan de basis in de plaatselijke afdelingen, waarvan er 475 in het land zijn. Daar ook worden de meeste taken van het Rode Kruis uitgevoerd ten behoeve van grote aantallen chronisch zieken en invaliden en anderen die hulp nodig hebben. Maar men steunt indirect ook een aantal nationale taken en de internatio nale hulpverlening, die vanuit het landelijk bureau in Den Haag worden ondernomen. Wie lid wil worden, wende zich dus tot de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Maar als men daarvan het adres niet weet kan men zich centraal melden bij het hoofdbureau van het Neder landse Rode Kruis, postbus 30427 in Den Haag, of telefonisch: 070-469595, toestel 112. Vandaar wordt dan de plaatselijke afdeling op de hoogte gesteld. Wordt dus Rode Kruis-lid. Financiële belemmeringen behoeven daarvoor niet te bestaan. Iedereen mag zelf bepalen welk bedrag zij of hij daarvoor jaarlijks kan missen. JAARVERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID A.s. maandagavond, 14 november 's avonds om acht uur in het Open Huis vindt de jaarvergadering plaats van de Partij van de Arbeid. Op deze jaarvergadering komen onder meer de volgende punten aan de orde: bespreking van de jaarverslagen van de Raadsfraktie en van de sekretaris, en bespreking van het financieel overzicht van de penningmeester; benoeming afgevaardigden naar de gewestelijke vergaderingen en vergade ringen van de Streekfederatie bestuursverkiezing; discussie over de gemeenteraadsver kiezing in 1978. PLATTELANDSVROUWEN HOUDEN BIJEENKOMST iga N( november, houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Heiloo weer een bijeenkomst in de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat. .Mevr. A. N. Thomassen-Lind zal dan iets vertellen over „De vrouw in de ontwikkelingslanden". Er staan nog meer aktiviteiten van de Plattelandsvrouwen op het pro gramma. Zo zal op woensdag 16 november a.s. om 9.30 uur de gespreksgroep weer bijeenkomen om te praten over „Alleen zijn" en „Eenzaamheid". Óp dinsdag 22 november is een excursie gepland naar de Verenigde Noordhollandse Dagbladen in Alk maar, waarvoor men zich kan opgeven bij de Reiscommissie. Voor de kerstavond op dinsdag 20 december kan men zich nu reeds opgeven bij één van de bestuursleden. PUNK- ROCKGROEP TILT BIJ BUK BUK Zaterdagavond 12 november; de Heilooër groep TILT, die zich reeds op vele podia te buiten ging aan visueel schokkende Punk-sets, treedt op bij jeugdsocieteit Buk Buk. Tilt is nu ruim twee jaar bezig. Anderhalf jaar werd in de oefenruimte doorgebracht maar de laatste zes maanden wordt er regelmatig gespeeld. Nummer «1 op het repertoire is Status Quo, direkt gevolgd door Thin Lizzy. Behalve de bovengenoemde onderde len staat ook een punkset op het programma. Punk? Door een paperclip in je neus en met kieren uit de vuilnisbak laten zien dat je het dus eigenlijk maar een rotzooitje vindt allemaal. Dat is punk. TILT heeft haar draai gevonden met opengewerkte T-shirts en bloedampul- len die tijdens een nummer stukgebe ten worden en die realistische rode vlekken veroorzaken. Ook van Stones en Quo maken de jongens een show, ze staan dan allemaal op tilt. entree voor leden is gratis en voor niet-leden geldt de toegangsprijs van De bezetting van Tilt ziet er als volgt uit Jan van Bodegraven, zang Harry van Veen, Bas; Pierre Pennekamp, slag gitaar; Ard de Gorter, sologitaar; Jeroen v.d. Veer, Drums. We beginnen zaterdagavond om 9 uur en de entree is voor leden f 2.50 en voor niet-leden f 3.50. Jeugdsocieteit Buk Buk is te vinden aan de Past. v. Muyenweg 12 in Heiloo. FILMDISCO BIJ BUK BUK Op zondag 13 november gaat er iets geheel nieuws gebeuren in de benedenzaal van de Buk Buk. Wat gaat dit worden? Wel, de opzet van de disco zoals die vroeger was kent iedereen misschien nog wel. Wat we er nu bij gaan doen is net vertonen van gekke, vreemde, lachwekkende en toch leuke filmpjes tijdens de Disco en tussen door. Tekenfilmpjes, slapsticklfilmpjes etc. Het wordt ontzettend leuk dus neem je vrienden, vriendinnen, kennissen en andere aanverwante artikelen mee. We beginnen zondagmiddag om 2 uur en we zijn open voor alle leeftijden. De hen klein overzicht van de vogels die tentoongesteld werden In het afgelopen weekend hield de vogelvereniging „Kleurenpracht" haar jaarlijkse tentoonstelling in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. De inzendingen van de leden van de vereniging waren van een kwaliteit, die gemiddeld beter was dan vorig jaar. Ook nu weer bleek, welke aandacht de leden aan het kweken van hun vogeltjes hadden besteed. De keurmeesters van de kleurkanaries, parkieten en tropenvogels hadden het zeker niet gemakkelijk in het toekennen van de punten op de diverse onderdelen, zoals bijvoorbeeld houding, kleur, bevedering, conditie enzovoort. Op deze tentoonstelling waren de kleurkanaries weer in grote getale vertegenwoordigd, maar ook waren een flink aantal soorten tropische vogels en grote parkieten te zien die hun verschijningsgebied o.a. in Austra lië hebben. Op deze tentoonstelling bevonden zich ook stands van Het Dierenhuis en van de sportprijzenzaak Gerard Kamper. Ook werd een vogel verloot, en die viel op lotnummer 22. Dit lot had de heer Kleef, lid van de vereniging, in zijn bezit. Een ander onderdeel van de tentoon stelling betrof het raden van de waarde van SR V-boodschappen. De waarde van dit pakket bedroeg f 53,77, Sonja de Kroon uit de Werkendelslaan was er met f 53', 7 5 het dichtste bij. De tentoonstelling trok een flink aantal bezoekers. Meer dan 450 mensen namen de moeite een kijkje te nemen in het Brunogebouw. Het bestuur van „Kleurenpracht" kon dan ook na afloop zeer tevreden zijn. Uitslag van de tentoonstelling van de vogelvereniging Kleurenpracht. Kampioen Tropen tevens winnaar van het Bondskruis: P. Kleef met een Chinese dwerg kwartel 90 punten. Kamp. kanaries vetstofJ. Bakker oranje rood ivcer ochimmel plus 90 punten; Kamp. kanaries pigment: J. C. Bakker oranje rood bruin 90 punten; Kamp. postuur kanaries: D. Duys Goud Lizard 89 punten; Kamp. grasparkieten: M. Bakkum lichtgroen 89 (plus) punten; Kamp. grote parkieten: P. Kleef Spendid parkiet 89 (plus) punten; Kamp. Stammen: J. Bakker oranje rood ivoor schimmel kanaries 361 punten. Winnaar Derby vogel na loting J. C. Bakker. Winnaar aangetoonde vogel na loting: J. Arendsen. u OPRICHTINGSVERGADERING REGIONALE KRUISVERENIGING NOORD-KENNEMERLAND Volgende week dinsdagavond wordt in het Open Huis de oprichtings vergadering gehouden van de Regio nale Kruisvereniging Noord-Kenne- merland. Een werkgroep heeft zich in de afgelopen maanden intensief bezig gehouden om de voorbereidingen te treffen die uiteindelijk moeten resul teren in samenvoeging van zesKruis- verenigingen, en wel die van Aker sloot, Bergen, Egmonden, Heiloo Limmen en Schoorl. Op de vergade ring in het Open Huis zullen statuten en huishoudelijk reglement worden vastgesteld, zal het bestuur worden gekozen, begroting 1978 en vaststel ling van de bijdrage van de leden over het jaar 1978 komen eveneens aan de orde. NEDERLANDSE CHRISTEN—VROUWENBOND Dinsdag 1 november hid de N.C.V.B. afd. Heiloo haar vergadering in dé Geref. kerk. Mevr. Amelink-Berg uit Rijswijk hield een rede over het onderwerp „Levenskunst door stijl". Ieder mens heeft zijn eigen stijl, en al die stijlen vormen samen de zede. De Chr. zede moet ook mee veranderen en niet star blijven want de zede is: a. tijdgebonden b. plaatsgebonden. De levenstijl van de Chr. vrouw moet als basis hebben het leven naar Gods geboden en het liefhebben van de naaste als zichzelf van de naaste als zichzelf. Ook bij het ouder worden mogen wij blij en gelukkig zijn, want wij hebben de nieuwe aarde .als perspectief, wij mogen iets doorgeven van de onnoemelijke glans van de schepper. De volgende vergadering wordt fehouden op dinsdag 22 november, levr. A. A. Rommers uit Bergen geeft een demonstratie van het pottenbak ken. 24 EN 26 NOVEMBER FALKLAND - BLIJSPEL „EEN ENGEL KWAM VOORBIJ" Kaarten voor donateurs èn voorverkoop. Kaarten voor het blijspel „Een Engel kwam voorbij" zijn te verkrijgen vanaf a.s. ZATERDAG 12 november (in de losse verkoop) aan de volgende adressen: KIÖS AVIS, Stationsweg 68, OPEN HUIS REISBUR. DE MAGNEET. Donateurs kaarten afhalen Op donderdag 17 en maandag 21 november kunnen donateurs voor hen gereserveerde kaarten afhalen, tussen 20 en 20.30 uur, in het Open Huis. De donateurs hebben daarover inmiddels bericht ontvangen. 10 en 11 dec: voor de kinderen MARETTEKETET Op za 10 en zo. 11 dec. speelt de 2e Falklandgroep het zich in ccircus-sfeer afspelende stuk „MARETTEKETET... Dit stuk is ontstaan op dezelfde wijze als indertijd „Dik Trom" (later „Bas Blom" of: „Op zoek naar de Zienderogendrank en Assepoester. Hierover Tater meer. Eerst voor de volwassenen op do 24 en za. 26 nov. het blijspel „Een Engel kwam voorbij". (Beide genoemde stukken worden door „Falkland" binnenkort ook enkele malen buiten Heiloo ge speeld.). Ru- als De Kampioens kanarie In het programmaboekje werd ggiero Ricci al aangekondigd waarschijnlijk het grootste fenomeen uit de geschiedenis van de viool sinds de legendarische Nicolo Paganini. Een tikkeltje overdreven misschien, maar het neemt niet weg, dat deze Ricci over een formidabele techniek beschikt, die hem in staat stelt de uitdaging, die Paganini met zijn eerste vioolconcert heeft gesteld, aan te nemen. Vorige week woensdagavond was Ruggiero Ricci de solist in het eerste concert voor viool en orkest van Paganini tijdens het tweede abonne mentsconcert dat door het Noord hollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Jerzy Katlewicz in de aula van het Psychiatrisch Centrum gegeven werd. Dit vioolconcert is razend moeilijk, maar Ricci kon dit concert aan. Het eerste deel vereist al geperfectioneerde virtuositeit, waar over Ricci wel degelijk bleek te beschikken. Met zijn viool, een Guarnerius del Gesü uit 1734, was hij in staat de dubbelgreepflageoletten feilloos te nemen. Dit vioolconcert van Paganini met Ricci in de hoofdrol was het hoogtepunt van de avond en voor zijn optreden ontving de kleine Amerikaans-Italiaanse solist een staan de ovatie, waardoor hij zo enthousiast werd, dat hij nog maar een nummertje er aan vast koppelde: „Duo für eine Geige" van Paganini. Het concert werd overigens geopend met een modern werkje: „Als Jakob Erwachte..." van Pendericki. Dit werkje van negen minuten is geschreven in 1974 en is opgedragen aan prins Rainier III van Monaco en werd geschreven ter gelegenheid van zijn 25-jarig regeringsjubileum. Mooi is het stuk niet, maar wel bijzonder boeiend. Het klinkt, zoals Pendericki het wilde laten klinken: geheimzinnig, met een bepaalde klankatmosfeer. Opvallend in deze compositie zijn de contrasten tussen bijna koraalachte blazerskoren en heftig geaccentueerde momenten, evenals de veelvuldige afwisseling van hout-, koper- en strijkersgroepen. Na de pauze volgde de Symfonie nr. 39 in Es KV 543 van W.A. Mozart, een bijzonder mooie symfonie met onder meer het beroemde menuet, dat eens werd gekenmerkt als „Tanz under der Dorflinde". Terecht kreeg dirigent Jerzy Katlewicz en het orkest voor deze uitvoering een langdurig applaus. Zaterdag 12 november a.s. wordt er weer oud papier verzameld door de Lidwinaschool. De container staat naast de school van 9.30—11.30 uur. Wilt U de oude kranten s.v.p. in dozen doen of bundelen, dit maakt het overladen iets makkelijker. Kunt U zelf uw oud papier niet brengen, belt U dan de heer A.J. Kaandorp, Egelenburg 11, tel. 332455, hij zal er dan voor zorgen dat het opgehaald wordt. Bellen vóór vrijdagavond 22.00 uur. P.S. Wilt U geen oud papier meer neerleggen als de container weg is?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 10