Grandioze opbrengst aktie kinderen Sporthal Het Vennewater beleefde invasie van vogels BRINK Party van de Arbeid-— nu ook in Limmen \<*v VEEL INZENDINGEN SINTERKLAASPRIJSVRAAG BEGER-EXCLUSIEF 77 WEEKENDDIENSTREGELING WIJKVERPLEEGKUNDIGEN DE EGMQN DEN-HEI L00-LIMMEN BUITENBRIEVENBUSSEN TIJDENS DE JAARWISSELING OUD-PAPIER-AKTIE SINTMAARTEN EN DE BASSER0ET LUCHTVERWARMMG de C.V. met toekemst FA. H00GEB00M LIMMEN Limmen NED. HERV. KERK INGEZONDEN de (penningmeester), en de Boer en A. Veldhuis van Reissen en Demissionair minister van onderwijs Jos van Kemenade en Tweede Kamerlid Aad Kosto spraken in Limmen In het cultureel centrum „Vreden burg" is vorige week dinsdagavoru een afdeling van de Partij van d( Arbeid opgericht. Het voorlopij bestuur van de afdeling bestaat ui mevrouw G. van Weert (voorzitster) de heer C. Rietkerk (sekretaris), dt heer F. Punt dames R. de de heren W. Dekker. De opkomst in het sfeervoll „Vredenburg" was bijzonder goed ti noemen, niet in het minst natuurlijl door de sprekers van deze avond, di demissionair minister van onderwij Jos van Kemenade en het Tweede1 Kamerlid Aad Kosto. Voordat Aac Kosto als eerste spreker het woorc nam, was het de sekretaris van de P.v.d.A., afd. Castricum, Dick Fopm; die het voorlopig bestuur namens di afdelingen in Castricum, Uitgees Akersloot, Egmond en Heiloo gelu wenste met de oprichting en het bestuur een P.v.d.A.vlag overhan digde. Regeringsbeleid Voor de pauze sprak Aad Kosto over de kabinetsformatie. Hij ging in op d koerswijziging in het regeringsbeleid? die in de afgelopen jaren met de progressieven in de regering tot stand is gekomen. Een beleid, dat gericht is op vernieuwing en verandering, met aandacht voor de maatschappelijke achterhoede en voor het onderwijs. Maar in de afgelopen jaren waren er ook moeilijkheden, waarmee de regering geconfronteerd werd, zoals een internationale crisis en energie schaarser en duurder werd. De regering heeft toch veel weten tè bereiken, zoals de werkeloosheid, dJj in tegenstelling tot andere landen in Nederland terugloopt, de inflatie! waarmee Nederland in Europa zeer goed voor de dag komt, ei bijvoorbeeld de bouwnijverheid weer werkgelegenheid is gaan aantrek' ken. De verkiezingen gaven een uitsla zien die te kennen gaf dat P.v.d.A weer zou moeten regeren. Het leek eerst niet zo moeilijk voor de P.v.d.A; om samen met de CDA in zee te gaa| want het programma van de confessioj nelen leek aantrekkelijk voor i P.v.d.A. Kosto: „Het CDA probeer op het programma af te dingen; den Uyl mocht niet snel slagen. Als kabinet CDA-VVD er eenmaal is, is het er ten onrechte. De ministe van nu maken dan weer ten onrech deel uit van de fraktie.' Bitter Waar Aad Kosto en ook Jos vaj Kemenade van overtuigd zijn, is dat ei een tweede kabinet Den Uyl kom Demissionair minister van Kemenad keek met enige bitterheid terug op d afgelopen maanden waarin hij wee moest constateren, dat de KVP weei de draad oppakte van het switche van partner, die haar het besl uitkomt. Juist deze traditie bracht c minister ertoe in 1958 van de KV over te stappen naar de P.v.d.A. Jos van Kemenade zit nogal aan t hikken tegen het nieuwe kabine want dit betekent namelijk ook ee breuk in het gevoerde onderwijsbele van de afgelopen jaren. In d afgelopen jaren is geprobeerd ooi onderwijs te brengen bij kinderen, dj er niet zo vertrouwd mee ziin. nog steeds hebben niet alle kinderei gelijke kansen in het onderwijs. Nu zal zo'n groot maatschappelijk verschijn sel als het onderwijs niet meteen een andere koers kunnen gaan varen, maai het nieuwe kabinet kan wel zorgen voor accentverschuivingen, met vertra gingen en versnellingen, die op langere termijn grote konsekwenties kunnen hebben. ei cDebat Debat Nadat Jos van Kemenade was uitgesproken, volgde een levendif debat, waarin vele vragen werden gesteld aan Kosto en van Kemenade, onder meer over het onderwijs, Hoogovens, ontwikkelingsbeleid, stu dentenstop, enz. enz. Afgelopen maandagavond werd in „Ons Huis" in een ledenvergadering; van de afdeling het definitieve bestuur gekozen. Het varken wordt gewogen. Exact 85 kg. weegt het varkennauwkeurig opgemeten door o.a. Ruud Schippervan de Heeren-slager aan de Heerenweg. Tien inzenders zaten dicht in de buurt van dit cijfer en één had zelfs het exacte gewicht geraden. In de advertentie van de Heerenn-slager in deze Uitkijkpost staat de volledige uitslag vermeld. UITKIJKPOST de vogelsvereniging, die ondanks het „klein zijn" toch maar heeft weten te presteren om in de afgelopen zes jaar drie grote tentoonstellingen te organi seren. Voor de tombola stelde de heer Bijkerk nog een fraaie olielamp ter beschikking. In totaal hebben ca. een 180-tal vogelliefhebbers één of meerdere vogels ingezonden. De belangstelling voor deze tentoonstelling was zeer oed te noemen wat ook wel verband ield met de belangrijkheid van deze tentoonstelling. Meerdere van deze tentoongestelde vogels zullen ook meedoen aan de nationale kampioen schappen en zelfs aan de wereld kampioenschappen, die dit keer in West-Duitsland zullen worden ge houden. KERSTVIERING R. K. VROUWENGILDE LIMMEN Woensdag 14 december vierden de leden hun traditionele gezamenlijke kerstavond. Diverse mensen werkten mee aan de verzorging van deze viering. Uitgenodigd waren "The Miller Sisters", die met hun zang een groot deel van de avond opluisterden. Zij werden op het orgel begeleid door de Heer Jan Mooy. De kwaliteit van hun stemmen liet niets te wensen over. Zonder microfoons, in een zaal waarvan de akoestiek toch niet geheel aan de eisen voldoet, kwamen hun kerstliederen echter voortreffelijk over. Jammer dat de dames zelf niet wat stemmiger waren gekleed. Zang werd afgewisseld door de voordracht van een kerstgedicht: „Kerstgedachten". De gedachten van een volwassen man, de nostalgie die spreekt, wanneer hij jaar in jaar uit zijn „kerst" viert, ouder wordt, tenslotte met zijn kleinkinderen weer bij de kerstboom zit, zoals hij toen zelf als kleine jongen -naar de lichtjes keek. Onbevangen, zorgeloos genie tend van de warmte om hem heen. Poëzie van een onbekende schrijver, maar zeker niet minder waardevol. Er wordt een kerstverhaal vertelt. „De Kerstengel", geschreven door Olaf J. de Landell. In een gezinnetje zal de vader een kerstengeltje maken, voor in de kerstboom. Een wens van zijn kléine dochter. De engel wórdt verwezenlijkt. Echter pas nadat elk lid van het gezin, voor de vervolmaking van het kerstwezentje, spontaan iets heeft afgestaan van zijn of haar liefste bezit. Dit betekent voor allen een overwinning. De engel wordt vol maakt mooi en hangende in de kerstboom straalt hij warmte, vrede en begrip uit. De zaal van het parochiehuis is eenvoudig doch smaakvol aangekleed. Een kleine kerstboom, brandende kaarsen en 10 tallen fruitmandjes, die staan te wachten op bezorging bij zieke leden van het gilde. Fruit mandjes, opgemaakt door een aantal dames in hun schaarse vrije ochtend uurtjes. Zij zorgdep ervoor. De voorzitster, Mevr. Seignette, dankt na afloop iedereen voor zijn of haar medewerking aan deze avond. Zij dankt de leden voor hun goede opkomst waaruit toch steeds weer blijkt dat men graag van tijd tot tijd tezamen komt om ergens van te genieten of om samen iets te vieren. Vanaf deze plaats voor ieder een prettig kerstfeest toegewenst en een waardevol begin van het a.s. nieuwe jaar. TTV LIMMEN WISSELEND SUKSES Junioren (Competitie); TTVL 3 - Typhoon 2 10-0 Junioren (beker) TTVL 1 - Treffers 1 0-5 TTVL 3 - Rats 1 3-2 TTVL2 - TTVL 4 4-1 TTVL 5 - Rats 3 4-1 Senioren (beker) TTVL 1 - Treffers 5 1-4 Doko 2 - TTVL 2 0-5 Treffers 7 - TTVL 3 5-0 TTVL 4 - Duinr. 2 0-5 Met maar liefst 23 punten uit 12 wedstrijden is het derde juniorenteam van de tafeltennisvereniging Limmen kampioen geworden. Afgelopen zater dag behaalde het team een regelmatige 10-0 overwinning op Thyphoon. In totaal won het team zes maal met 10-0. De Sinterklaasprijsvraag, die Beger- Exclusief 77, U weet wel, op het hoekje van de Stationsweg/Heeren- weg, had uitgeschreven, heeft veel inzendingen gekend. Voor deze prijsvraag moest men een rebus oplossen en drie vragen beant woorden. Vragen, die overigens niet prijsbepalend waren. De vragen waren: Wat betekent Heiloo voor U? En het Stationscen trum? En Beger Exclusief? De heer Beger kon uit de antwoorden opmaken dat men erg positief ten opzichte van het Stationscentrum stond, en dat de winkel van de heer Beger een aanwinst is voor het Stationscentrum. In totaal kwamen ca. 125 oplossingen binnen en een groot gedeelte van de inzenders hadden een goede oplossing gegeven. De oplossing van de rebus is: „Sieraden, kaarsen en andere present jes koop je bij Beger voor weinig centies". Voor de goede oplossers werden drie prijzen beschikbaar gesteld: eerste prijs: een waardebon van flOO,-- met een prachtig kerststuk; tweede prijs: een waarde bon van f 50,-- en derde prijs: een waardebon van f 10,--. Afgelopen zaterdag vond de trekking plaats en werden de prijzen bij de gelukkige prijswinnaars thuisbezorgd. De eerste prijs ging naar mevrouw M. Hendriksen, de Ronge 50, de tweede prijs naar Lia Bolten, Butterlaan 11 en de derde prijs naar mevrouw M. van Blerk, Termijen 96. De heer Beger was bijzonder tevreden over de respons op zijn prijsvraag en terecht. Temeer daar de heer Beger nog maar kort in het Stationscentrum zit. En, zo beloofde hij, er zijn binnenkort nog meer aktiviteiten van zijn kant te verwachten. 17 - 18 december: Zr. Canisia, Hogeweg 65, Limmen, tel. 02205- 1224. 24 - 25 - 26 december: Zr. R. Sijbrand, Pr. Hendrikstraat 20, Eg- mond a/Zee, tel. 02206-1620. 31 december - 1 jan.: Zr. G. de Wit, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072- 330082. 7 - 8 jan.Zr. A. v. Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072- 334326. 14 - 15 jan.: Zr. A. de Klerk, Herenweg 45a, Egmond-Binnen, tel. 02206-1444. 21 - 22 jan.: Zr. T. Duineveld, Rustenburg 1, Egmond a/d Hoef, tel. 02206-3159. 28 - 29 jan.' Zr. A. Kroon, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072- 330082. 4 - 5 febr.Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22, Heiloo, tel. 072- 331021. 11 - 12 febr.Zr. Canisia, Hogeweg 65, Limmen tel. 02205-1224. 18 - 19 febr.: Zr. R. Sijbrand - Pr. Hendrikstraat 20, Egmond a/Zee, tel. 02206-1620. 25 - 26 febr.: Zr. G. de Wit, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072- 330082. De heer Bleeker en de heer de Jager: blij met de geweldige opbrengst. Op de voorgrond kijkt de penningmeesterde heer van Beektevreden naar het bedrag. Het is eigenlijk onvoorstelbaar. Na het succes van de Aktie Pater Dirk Borst volgde vrijwel onmiddellijk hierop de aktie om Noordierse Kinderen in april weer naar Heiloo te halen. Een aktie, die veel geld moest opbrengen. En in nauwelijks drie maanden tijd is deze aktie een werkelijk grandioos succes geworden. Het is eigenlijk te gek. Wij, Nederlanders, spelen het hele jaar zo'n beetje voor Sinterklaas. Is er geen plaatselijke aktie, dan is er wel een landelijke aktie, voor een goed doel, waarvoor veel geld moet worden opgehaald. We klagen en steunen maar, dat het zo slecht gaat, maar met een vrolijk gezicht halen we onze portemonnee te voorschijn, als om geld wordt gevraagd voor bepaalde groeperingen in binnen- of buitenland, die hulp behoeven. Buitenlanders, die toevallig in Neder land verblijven als zo'n aktie gevoerd wordt, kijken met uitpuilende ogen toe hoe wij, Nederlanders, rustig miljoenen voor zo'n aktie over hebben. Laten we eerlijk zijn: het is bijzonder fijn, dat wij dit allemaal er voor over hebben. Maar aan de andere kant is het bijzonder jammer, dat deze akties gevoerd moeten worden. Zo is het ook met de aktie Noordierse Kinderen. Het is bijzonder fijn dat in Nederland een stel mensen rondlopen, die zich het lot van de Noordierse kinderen aantrekken. Dat in Heiloo, Alkmaar en omgeving zoveel gedaan wordt om 40 Noordierse Kinderen naar Heiloo te halen, even weg uit een angstig en verbitterd Noord-Ierland. Maar aan de andere kant is het jammer, dat dit moet gebeuren. Het zal een feestdag voor de Stichting Hulp Noordierse Kinderen zijn, als zij kan zeggen: „Ze hebben ons niet meer nodig, we kunnen de Stichting opheffen". Maar zover is het helaas nog niet. Deze Stichting kan en moet nog helaas zoveel doen, om Noord ierse kinderen te helpen. Streefbedrag Het is duidelijk, dat dfe problemen in Noord-Ierland de mensen in Heiloo en omgeving aanspreken. Toen eind september met de aktie werd gestart, om geld in te zamelen - dagen/weken te adopteren - om 40 Noordierse kinderen met Pasen drie weken naar Heiloo te halen, hoopte het aktie- comité voor het eind van dit jaar het streefbedrag van f 28.000,- bereikt te hebben. Wel, dit bedrag is met gemak gehaald en ruim voor Kerst. Wat deze aktie bij de mensen losgeweekt heeft, is onvoorstelbaar. Vorige week bijvoorbeeld heeft de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers uit Alkmaar nog enkele weken geadop teerd. En Buk-Buk heeft afgelopen zaterdag 500 kerststukjes verkocht, wat een totaal bedrag opleverde van f 2235.-. Fantastisch! Afsluiting Gisteren vond in de Oude Herberg de officiële afsluiting van deze aktie plaats, waarbij de voorzitter van het aktiecomité de heer Bleeker, aan de voorzitter van de Stichting Noordierse Kinderen Heiloo, de heer S. de Jager, symbolisch een bedrag kon overhan digen van maar liefst f 36.419,24. De heer Bleeker verklaarde, dat deze aktie nu wel officieel is afgesloten, maar dat natuurlijk elk nog binnen komend bedrag met vreugde zal worden ontvangen. De heer Bleeker was enthousiast, hetgeen zeer begrij pelijk is: „Het verheugende is geweest, dat de bijdragen uit zeer veel lagen van de bevolking zijn gekomen. Ik heb werkelijk versteld gestaan welke mensen allemaal bereid waren te adopteren". Jazeker, de aktie is in Heiloo en omgeving aangeslagen. Veel scholen bedrijven, particulieren enz. hebben aktie gevoerd om maar zoveel mogelijk dagen en weken te kunnen adopteren. Het was de bedoeling van het aktiecomité, om de aktie in deze vorm te gieten: het adopteren van dagen en weken; een dag adopteren kostte f 35.- en de gevers ontvingen voor een dag adoptatie een prachtig vaantje en een bedankbrief. Bijna 400 vaantjes^ beschikbaar gesteld door Fey Print International, konden worden uitge reikt. Dankwoorden De heer S. de Jager werd er stil van toen hij het totaal bedrag hoorde. Maar hij moest natuurlijk toch wel even wat kwijt aan de heer Bleeker: „Ik ben wel eens met U meegeweest en dan sta je versteld, hoe deze aktie aanspreekt. Heiloo heeft werkelijk een warm kloppend hart voor dit soort akties. Wij als Stichting konden dit alleen niet aan, we hadden hulp nodig. Meneer Bleeker, ik wil U hartelijk bedanken voor Uw inzet. Het gaat erom: hoe leid je zo'n aktie? U heeft veel gedaan om deze aktie te doen slagen; U bent bij instellingen geweest, bij particulieren om vaantjes te overhandigen. U heeft zelfs voor deze aktie Uw vakantie verschoven. Nog maals hartelijk dank! Bleeker was blij met deze maar: „Ik zat niet alleen in De heer woorden. het comité, ook Hans Albers. Henk van Beek en Lida Kolkman hebben zich ingezet voor deze aktie, en deze dank verdienen ook zij". De Noordierse kinderen komen met Pasen naar Heiloo. Dank zij dit comité dank zij de vele en gulle giften van de Heilooër bevolking. Velen hebben al aangeboden hulp te bieden als de kinderen in Heiloo zullen zijn. Veel toezeggingen zijn al gedaan. Half januari zal het programma reeds opgesteld zijn, mede door de vele hulp en aanbiedingen die zijn binnen gekomen. Er kan nog veel gedaan worden voor de Noordierse kinderen. Dit wordt wel erg duidelijk, als in het mededelingenblad van de landelijke Stichting Hulp Noordierse kinderen te lezen valt: „Belfast: oktober is een rustige maand geweest; er waren slechts zes doden te betreuren". Drie meisjes met Kerststukjes voor de aktie Noordierse kinderen: een groot succes. In de dagen voorafgaande aan de tentoonstelling hebben een 22-tal keurmeesters kunnen constateren, dat de kwaliteit van de inzendingen van een goed niveau was. Zij moesten honderden vogels beoordelen, en als we het over vogels hebben, dan bedoelen we kleurkanaries, harzers, postuur, waterslagers, eksoten en parkieten. De belangrijkste prijzen die konden worden toegekend, waren: Hoofdgroep A Zangvogels eigen kweek 1977: Meesterzanger: J. Hoekstra; generaal- kampioen: L.A. v. Oosterom; club kampioen: De Kanarie (Alkmaar). Hoofdgroep B Waterslagers: Meesterzanger: L.G.H. Sallons; gene- raalkampioen: J. van Deutekom; clubkampioen: E.U.K.V. Utrecht. Hoofdgroep C/D Klasse 1 generaalkampioen: A.N. Emo; mooi ste kleurkanarie: A.N. Emo; club kampioen: „De Kanarie", Alkmaar. Hóofdgroep G Postuur Mooiste postuur: F. Hibma; generaal kampioen: A. Boog. Hoofdgroep Eksoot: Mooiste eksoot: R. Hoeflaak; gene raalkampioen: C. Kramer; club kampioen: Hoorn. De tentoonstelling werd afgelopen vrijdagavond geopend door de heer G. Bijkerk, bedrijfsleider van de Sport hal. Alvorens de heer Bijkerk tot de opening overging, was het de voorzitter van de „Kanarie", de heer J. Hoekstra, die verklaarde bijzonder gelukkig te zijn om van deze prachtige accomodatie gebruik te maken. In zijn dankwoord betrok hij het personeel van de Sporthal, de zusterverenigingen die hebben meegewerkt aan deze tentoonstelling, de sekretaris van de vereniging, de heer G. van Brussel voor het vele werk, dat hij verricht had, en het gewestelijke bestuur, voor het vertrouwen, dat men had gesteld in de „Kanarie" voor het organiseren van deze tentoonstelling. De heer Bijkerk toonde zijn bewondering voor ORANJE WIT Zoals gewoonlijk werden er weer veel wedstrijden gespeeld in de Bloemen te Castricum. Het werd voor Oranje Wit een zeer goede avond. Er werden liefst - 5 van de 6 wedstrijden gewonnen. Alleen dames 1 moest de meerdere erkennen in het goed draaiende Interl. Zaan 3. De Oranje Wit dames gaven goed en fanatiek partij en zprgden voor een geweldige wedstrijd. De eerste set werd met 15-8 verloren. De Tweede set werd met 15-13 verloren, doordat de routine van Interl. Zaan de doorslag gaf. Ook de 3e set werd in het nadeel van Oranje Wit beslist met 15-11 Er is bij dames 1 duidelijk weer vechtlust aanwezig en dat maakt een verlies weer helemaal goed. Heren 2 wonnen zonder al te veel problemen van Eur. Meubel 5 met 3-1. Heren 3 versloeg SBB Phoenix met 3-0, en datzelfde deed heren 4 tegen SBB/Phoenix 8. Heren 4 draaide bij vlagen fantastisch en Fred Verdonk debuteerde verdien stelijk in dit team. Ook dames 5 lieten hun beste kant zien ,en haalde de winst binnen door Dynamo 5 met 3-1 te verslaan. Dames 4 hadden weinig moeite met Voluit 5 en wonnen terecht met 3-0. Al met al een zeer gunstige avond van de Oranje Witters, die steeds meer publiek trekkên. Vrijdagavond trokken dames 2 en 3 naar de sporthal te Beverwijk. Beide teams wonnen vrij regelmatig. Dames 3 versloeg Giezenman-VCK 5 met 3-0 en dames 2 deed ditzelfde tegen Voluit 4. Ook zaterdagavond moest er gevolley bald worden in Beverwijk. Dames 5, heren 2, 3 en 4 hadden deze week een dubbel programma. Ook deze keer werden alle wedstrijden in het voordeel van Oranje Wit beslist. Heren 2 en 4 wonnen tegen respectievelijk SBB/Phoenix 3 en 9 met 3-0. Datzelfde deeddames 5 tegen Giezeman VCK 8, terwijl heren 3 SBB/Phoenix versloeg met 3-1 Dames 1 dat ook een dubbel programma had deze week bevestig den hungoede vorm, door in Zaandam met 3-1 tegen Argus 3 te winnen. Omdat er dit jaar geen wedstrijden meer gespeeld worden wenst het bestuur alle leden van Oranje - Wit een plezierige Kerst toe en tevens een goed en sportief 1978. Gaarne wil de P.T.T. de ingezetenen van Heiloo, die in het bezit zijn van een buitenbrievenbus, in verband met de komende feestdagen en jaarwisse ling en voor een juiste gang van zaken nog eens nadrukkelijk wijzen op de bepaling dat, indien deze bus ten prooi valt aan al dan niet moedwillige vernieling (vandalisme door de jeugd) men verplicht is tegen betaling een nieuwe buitenbus te plaatsen. Gedurende de afgelopen twee jaar is de PTT nog zo bereidwillig geweest om dergelijke buitenbussen te doen vervangen door een nieuwe, maar dit behoort nu absoluut tot het verleden. Het verdient daarom in uw eigen belang aanbeveling tijdens deze feestdagen en speciaal tijdens de jaarwisseling 's avonds de bus van de paal te nemen en in uw woning op te slaan. Men zij dus gewaarschuwd. Morgen, donderdag 22 december, houden we de laatste oud-papier-aktie van dit jaar! De container staat voor de ingang van onze scholen van 8.30 uur 's morgens tot ongeveer 15.45 uur 's riridags. Iedereen die nog vóór de kerstdagen z'n oude kranten e.d. kwijt wil, kan ze erin komen deponeren. Mogen we weer op U rekenen? Alvast onze hartelijke dank! Rest ons nog om U prettige Kerstdagen en een heel voorspoedig Nieuwjaar te wensen. Leidsters en ouderkommissie van Sint Maarten en De Basseroet. 21 DECEMBER 1977 IKIJKPO! CONQUISTA Het afgelopen weekend kon men, naast de Pink Floyd avond op vrijdag, nog eens actief bezig zijn in het ontmoetingscentrum. Ten eerste op de zaterdagavond tijdens de swing- en dansavond. Dankzij de grote opkomst kan ik wel zeggen dat het niet minder dan geslaagd was. De zondag daarop kon men zich vermaken bij de deelname aan de meest idiote spelletjes, waarbij ver schillende wereldrecords zijn geves tigd. Het a.s. weekend zijn we, vanwege de komende feestdagen, alleen vrijdag open. Op deze avond kunnen de belangstellenden zich creatief uiten door het maken van kerststukjes. Het is echter wel noodzakelijk dat je zelf wat groen en een kaars meeneemt, omdat je anders van anderen moet lenen. Verder wenst Conquista allen nog een paar prettige Kerstdagen toe. Tot ziens. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. MIDDENWEG 25 Telefoon 02205-1377 Sanitair- en warmtetechniek Het is zo langzamerhand wel bekend, dat in de Sporthal het Vennewater niet alleen gesport wordt. In de zalen van de sporthal wordt feestgevierd, worden vergaderingen belegd en recepties gehouden. In het afgelopen weekend was in de Sporthal iets heel anders te beleven: de vogelvereniging „De Kanarie" organiseerde een gewestelijke tentoonstelling van de Algemene Nederlandse Bond van Vogelhouders. Dit hield in dat de sporthal een invasie beleefde van naar schatting een 1500 vogels, ingezonden door kwekers uit geheel Noord- Holland, Utrecht en een gedeelte van Zuid-Holland. Op deze tentoonstelling, uitstekend georganiseerd door „De Kanarie", zag men de resultaten van vaak jarenlang kweken, welk kweken tot doel heeft het zo dicht mogelijk benaderen van de diverse standaardeisen. In het voorwoord van de catalogus van deze tentoonstelling wordt uiteengezet hoe men dit doel kan bereiken: le. prima kweekmateriaal; 2e. een goede huis vesting van de vogels; 3e. prima verzorging; 4e. enorm veel geduld; 5e. vakmanschap; 6e. veel tijd; 7e. een tikkeltje geluk. De tentoonstellingscommissie van de vogeltentoonstelling in de Sporthal: door hard werken een geslaagd evenement. „LIMMEN"-NIEUWS Woensdag 21 december, hedenavond lichtwedstrijd A.F.C.'34 - Limmen 19.30 uur. Voor het a.s. weekend zijn er geen wedstrijden vastgesteld. B-PUPILLEN GEVRAAGD In verband met het opgeven van een nieuw elftal, vragen wij nog enkele B-pupillen. We komen enkele pupillen tekort om een kompleet elftal te formeren. Heeft u een zoon die voor januari 1978 de leeftijd van 8 jaar heeft bereikt, nog geen 10 jaar is en interesse heeft om te voetballen, geef hem dan meteen op bij een van de volgende adressen: J. Baars, Westerweg 58, tel. 1598, of bij J. van Vegten, Elzenlaan 15, tel. 1571. Begin februari zal de kompetitie voor de pupillen weer aanvangen. De Kerkeraad van Limmen nodigt u allen uit tot het bijwonen van de Kerstnachtdienst 24 december om 9 uur 's avonds. Voorganger is Ds. J. v.d. Schee, het jongerenkoor uit Heiloo komt zingen o.l.v. mevr. v.d. Hilst. Organist P. v.d. Dongen. Kerstmorgendienst zondag 25 decem ber 's morgens om 10 uur komen we samen om het geboortefeest te vieren. Ds. J.v.d. Graaff uit Heiloo zal deze dienst leiden. 'Organist is de heer Dekker. Ook op le Kerstdag om 3 uur wil de zondagsschool met kinderen, ouders en belangstellenden het kerstfeest vieren. Oudejaarsavond zaterdag 31 december 's avonds om half acht zal de dienst worden geleid door Ds. Ph. Ouwen- dijk uit Heiloo. Zondag 1 januari 1978 is er geen dienst, zie kerkdiensten in Heiloo. zondag 8 jan 1978. Ds. J. v.d. Schee; bevestiging ambtsdragers. Nadere be richten hiervoor vindt u in het maandelijks mededelingenblad Heiloo Limmen. KERSTFEEST VAN DE ZONDAGSSCHOOLKINDEREN IN LIMMEN Eerste Kerstdag, 's middags om 3 uur, komen de kinderen van de zondags school naar de N.H. kerk aan de Zuidkerkelaan om samen het Kerst feest te vieren. Wij nodigen hierbij van harte uit: alle ouders, broertjes, zusjes, andere familieleden, vrienden en belangstel lenden om in een gezellig volle kerk samen te luisteren naar het verhaal en de liedjes over de Wijzen uit het Oosten, die naar Bethlehem reisden om naar het Kindeke Jezus te kijken. U bent allen van harte welkom! Je leest eens in de krant, zakenmensen geven zomaar bloemenhulde aan Heilooërs. Leuk idee, maar je gaat weer verder. In deze drukke tijd sta je er niet meer bij stil. Tot dat op een donkere zaterdag avond je poes voor 't raam staat te roepen om binnen te willen komen. Je gaat naar de deur en ziet daar een bos bloemen aan de deurknop hangen. Van wie zou dat zijn? In een flits gaat 't door je heen: Toch niet van de winkeliers van Heiloo voor ons? Ja hoor! Wat een vreugde kan zo'n bos gemengde chrysanten je dan brengen. In een wereld zo wreed, zijn 't de „kleine dingen" die heel „groot" kunnen zijn. Heel hartelijk dank winkeliers, ga zo door. E. Velthuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 20