GESLOTEN HAARFIJN FINANCIËLE RUIMTE VOOR HET JAAR 1978 IS OPMERKELIJK Schoutetrs Blocmsicrkunst PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN AFWEZIG AFWEZIG Begroting gemeente Heiloo: dinsdag 27 dec. dinsdag 3 jan. SALON ISTATIONSCENTRUM 78 HEILOO. wenst u prettige feestdagen en 'n cjk Kort nieuws uit de gemeenteraad Nieuwjaarswens Burgemeester H. Hoekstra Raad ziet onderwijs begeleidingsdienst wel zitten Kerst bloemwerk Onderwys: Daling verwacht van het aantal school gaande kinderen A. L. Duijvestijn B J. G. de Groot, AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" TEL. 330502. ud..academia" BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO KERSTMIS UITKIJKPOST 21 DECEMBER 1977 De gemeente Heiloo zit in 1978 zeker niet krap in haar centjes. Dit blijkt wel uit de gemeentebegroting voor het komende jaar, die weer sluitend is zonder dat een gedeelte van de algemene reserves behoeft te worden aangesproken en zonder verzwaring van de lasten. Volgens de geleidebrief aan de gemeenteraadsleden is het zelfs opmerkelijk, dat, gezien de grote kredieten die dit jaar door de raad werden gevoteerd (we hoeven maar te denken aan de aanleg van diverse sportaccomodaties, de verlenging van de Vennewatersweg en de Zeeweg en de bouw van de bibiliotheek in zuid-west) de financiële ruimte zeer behoorlijk is. Wel tekent het gemeentebestuur hierbij aan, dat in de economische ontwikkelingen een kentering op kan treden waarvan de uitkeringen uit het gemeentefonds de gevolgen zullen ondervinden. Deze begroting draagt dan ook het kenmerk van ,,op zeker spelen". Vier oorzaken geeft het gemeente bestuur voor het gunstige beeld van de begroting: 1. een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds met f938.000,-; 2. de verlaging van het gemiddelde rentepercentage tot 6,27 procent; 3. de verlaging van net omslag percentage voor de sociale lasten van 24,4 procent tot 23,9 procent; 4. het verwerven van subsidie van rijk of provincie op bepaalde projekten, waardoor de kapitaallasten konden dalen. Gewenste projekten Het gemeentebestuur heeft een lijst van gewenste projekten opgesteld, zonder enige prioriteit of voorkeur in de volgorde. Met deze nieuwe projekten is een bedrag van i 4.818.700,- gemoeid. De volgende proiekten heeft het gemeentebestuur onder meer op het oog: ontwerpen van bestemmingsplannen (f 75.000.-) Het grondgebied van de gemeente Heiloo wordt voor wat betreft de bebouwde kom overdekt met een lappendeken van bestemmingsplannen en partiële wijzigingen, elk met vaak afwijkende voorschriften. Dit wekt onduidelijkheid in de hand en dit moet worden verbeterd. Door jaarlijks één of meer bestemmingsplannen in de bebouwde korp te herzien kan hierin geleidelijk verbetering worden gebracht. fietspaden Kanaalweg tweede fase (F 400.000.-) Het college van B. en W. hoopt met het bestuur van het Pschyiatrisch Centrum te komen tot overeen stemming over een grondruil of grondaankoop, waardoor de aanleg van een fietspad op het gedeelte tussen de dienstwoning Kanaalweg 5 en de Kennemerstraatweg mogelijk wordt. Station en omgeving f 800.000,- Voor het aanbrengen van aangepaste bestrating in de Stationsweg en voor aanpassingen op het parkeerterrein (oude veilingterrein), alsmede voor groenvoorzieningen acht het ge meentebestuur een stelpost van f 800.000,- toereikend. IJsbaan Het bestuur van de IJsclub wil de IJsbaan in het Heilooër Bos een flinke opknapbeurt geven. De aanwezige fondsen zijn echter niet toereikend voor dit karwei. Het college van B. en W. verklaart zich bereid via een bijdrage de helpende hand te bieden bij deze werkzaamheden. In verband met de aanleg van een gasleiding onder een gedeelte van het terrein verkeert men nog in onzeker heid over het tijdstip waarop de reconstructie ter hand kan worden genomen. Vandaar dat het gemeente bestuur deze post memorie heeft geraamd. Oudheidskamer (f 150.000,-) Met het bestuur van de vereniging Oud Heiloo zijn besprekingen gaande over het inrichten van een oudheids kamer in het aan de gemeente in eigendom toebehorende hoofdgebouw van de Oude Pastorij. Cultuur Voor de muziek en toneelverenigingen is het de gemeente nog niet gelukt een algemene subsidieregeling te beden ken. Gelet echter op het streven naar betere prestaties, de gunstige financiële situatie van de gemeente en de aanwezige maatschappelijke trend naar meer vrije tijd wil het gemeentebestuur de subsidies voor de muziekkorpsen, Falkland, Nieuw Leven en H.O.V. zodanig verhogen, dat professionele begeleiding binnen bereik; blijft c.q. komt. Volksmuziekschool De ruimten voor het muziekonderwijs in het voormalige klooster aan de Pastoor van Muijenweg voldoet in het geheel niet aan de te stellen eisen. Het bestuur van de Volksmuziekschool heeft het gemeentebestuur verzocht dit gebouw aan te kopen ten einde door verbouwing en aanbouw van een samen speelruimte te komen tot een geheel, waarin zonder geluidshinder over en weer muzieklessen kunnen worden gegeven. Het college van B. en W. heeft echter inmiddels een onderzoek ingesteld naar de aankoopkosten van het gebouw en de kosten van een noodzakelijke verbouwing. Dit zal veel meer dan een half miljoen gaan bedragen. Het gemeentebestuur over weegt dan ook de raad voor te stellen een nieuw - aan de huidige eisen voldoend - gebouw te stichten voor de Volksmuziekschool. Als plaats van vestiging acht het ge meentebestuur de terreinen aan het Veld wel geschikt. Volkshuisvesting Hoewel de bevolking in aantal ternauwernood is toegenomen, blijft de zorgelijke stagnatie in de woning voorziening onverminderd bestaan. Het aantal woningzoekenden bedraagt op het moment 409. Er is een tekort aan woningen in alle categarieën, klein, groot, met en zonder bijdrage. Voor wat de vrije sektor betreft werkt het geringe aanbod een sterke stijging der prijzen in de hand. Verhoging rechten en tarieven Voorstellen kunnen worden verwacht tot verhoging van enkele tarieven: verhoging van de reinigingsrechten en de tarieven van het gemeentelijke zwembad met 5 procent ingaande 1 januari 1978 en verhoging van de huur van de gemeentelijke sporthal met 12 Ërocent ingaande 1 augustus 1978. ie verhoging van de tarieven van de reinigingsrechten met 5 procent brengt het vastrecht van f 53,50 op f 56.- per zelfstandige huishouding en de prijs van de extra aan te kopen vuilniszakken van f 10,70 op f 11,20 per bundel van 20 stuks. De rechten voor de houders van vuilniskisten worden in evenredigheid verhoogd. Meerjarenperspectief (1979-1982) Met betrekking tot een meerjaren perspectief meent het college van B. en W. dat geen rekening behoeft te worden gehouden met investeringen in de onderwijssektor omdat deze kosten in principe door het rijk worden vergoed. Op het programma voor de komende jaren staan onder meer de volgende grote investeringen: Overstortriool Plan Oost, bergings riool Kanaalweg, bergingsriool Plan Oost-Kanaalweg, overstortriool Ken nemerstraatweg, vernieuwen riool stelsel, deklaag Kennemerstraatweg, reconstructie Zevenhuizerlaan, bouw Volksmuziekschool. Verder dient rekening gehouden te worden met KROON 1978 oplopende tekorten bij de exploitatie van net zwembad, de sporthal, het Open Huis, de sportvelden en het nieuwe theater. Het college van B. en W. acht de conclusie gerechtvaardigd, dat zij erin kan slagen zonder verhoging van het tarief van onroerend goedbelasting uitvoering te geven aan het pro gramma zoals geschetst. Afscheidswoorden voor ex-CDA raadslid Zoon De heer J.H. Zoon, CDA raadslid, heeft in een brief aan het gemeente bestuur te kennen gegeven het raadslidmaatschap op te willen geven. Op de raadsvergadering van afgelopen vrijdagavond had de burgemeester nog een woord van dank voor de heer Zoon, die bijna 14 jaar in de raad heeft gezeten. De heer Hoekstra kon meedelen, dat de heer Zoon als herinnering een recente foto van het gemeentehuis zal krijgen. Nieuw raadslid geïnstalleerd De heer Zoon geen raadslid meer, hetgeen betekende dat een nieuw raadslid geinstalleerd moest worden. Drie raadsleden, de heren Verplanke, Ten Hoope en Grondhout, verlieten de vergadering om de geloofsbrieven van de heer W.M. Mast te bekijken, hetgeen verrekte snel gebeurde. De vlot ingestelde commissie had geen moeite om een positief advies uit te brengen, zodat het nieuwe raadslid is: de heeer W.M. Mast. Geen volkstuintjes, wel volkstuintjes Door de verhuur van grond aan het Rode Kruis achter de percelen Holleweg 147-149 komt nog wat grond vrij die het gemeente bestuur wil bestemmen voor enkele volkstuin tjes. De diverse sprekers o.a. de heren Borsjes Dekker en Vahl hadden liever dat er geen volkstuintjes kwamen, maar bebossing. De heer Hoekstra kon hierop meedelen, dat vooral de aanliggende bewoners te kennen hadden gegeven wel zin te hebben in een volkstuintje. Hierna werd vervolgens besloten deze volkstuintjes nog eens te bekijken in de commissie openbare werken. Koffie met banket Tijdens de raadsvergadering krijgt iedereen twee overheerlijke kopjes koffie met een koekje, maar ditmaal was er een extra verrassing: een heerlijk stuk banket. En dat is maar nooit weg. Krediet voor aanschaf boeken ten behoeve van de openbare bibliotheek Heiloo-West Het bestuur van de bibliotheek te Heiloo heeft in een brief aan B. en W. aandacht gevraagd voor de volgende punten: uitbreiding van het boeken bestand van het nieuwe gebouw aan het Malevoort en subsidiëring van de personeelskosten In februari wordt de opening verwacht van het nieuwe, fraaie filiaal van de bibliotheek aan het Malevoort. Het bestuur van de openbare bibliotheek meent, dat deze ruime accomodatie weer nieuwe lezers zal aantrekken en verwacht dienten gevolge een tekort aan boeken. Dit vereist weer een investering en het gemeentebestuur is van mening, dat een dergelijke investering gerechtvaar digd is en heeft derhalve de raad het voorstel gedaan f 90.000,-- beschik baar te stellen voor de aanschaf van 5000 banden, zodat wellicht al bij de opening er een voldoende sortering boeken aanwezig is. Wat de subsidiëring van de personeels kosten betreftvindt het college van B. en W. dat niet de kosten vergoed moeten worden, welke ook door het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk worden uitge sloten. Het gemeentebestuurstelt zich voor om begin volgend jaar nog eens met het bestuur van de bibliotheek over deze kwestie te spreken. De raad ging akkoord met de voorstellen van B. en W. Nadat alle agendapunten behandeld waren, kwam de heer Hoekstra met zijn nieuwjaarsrede aanzetten. Een nieuwjaarsrede, weer iets anders dan anders. Leest u maar: RAAD ZIET ONDERWIJSBEGELEIDINGSDIENST WEL ZITTEN De voorstellen van het gemeente bestuur om te besluiten tot oprichting van c.q. deelneming aan een „Stich ting onderwijsbegeleidingsdienst Noord-Kennemerland", mevrouw C. G. Stikkel-Sigling aan te wijzen als vertegenwoordiger van de raad in de vergadering der gemeenten en de heer A. H. Hoogland aan te wijzen als plaatsvervangend vertegenwoordiger zijn door de raad op de raadsvergade ring van vorige week vrijdagavond gunstig ontvangen. Wel hadden de diverse sprekers nog enkele kantteke ningen. Mevrouw Stikkel (VVD) was van mening dat slechts één vertegenwoor diger van de raad in de vergadering der emeenten wel erg' weinig is, en dat et beter is om met z'n tweeën vertegenwoordigd te zijn. De bijdrage van de gemeente aan de On derwijsbegeleidingsdienst is gebaseerd op een bepaald bedrag per inwoner. Mevr. Stikkel had hier enige moeite mee en vroeg zich af of het niet reëler zou zijn een bedrag per leerling vast te stellen. Mevrouw Stikkel betreurde, dat op een enquete onder alle scholen in de regio, april 1976, in Heiloo zo bijzonder weinig respons op deze enquete was. Dan ga je je wel afvragen of in Heiloo men wel een begeleidings dienst wenst. Mevrouw Stikkel ssprak vervolgens nog de hoop uit dat contact zou worden gezocht door de Begeleidingsdienst e en vroeg zich af of het niet reëler zou zijn een bedrag per leerling vast te stellen. Mevrouw Stikkel betreurde, dat op een enquete onder alle scholen in de regio, april 1976, in Heiloo zo bijzonder nwoordigd te zijn. De bijdrage van de gemeente aan de Onderwijsbegeleidingsdienst is geba seerd op een bepaald bedrag per inwoner. Mevrouw Stikkel had hier enige moeite mee en vroeg zich af of het niet reëler zou zijn een bedrag per leerling vast te stellen. Mevrouw Stikkel betreurde, dat op een enquete onder alle scholen in de regio, april 1976, in Heiloo zo bijzonder weinig respons op deze enquete was. Dan ga je je wel afvragen of in Heiloo men wel een begeleidings dienst wenst. Mevrouw Stikkel ssprak vervolgens nog de hoop uit dat contact zou worden gezocht door de Begeleidings dienst met de pedagogische acade mies dat de Stichting een kfllchtige leiding zal krijgen en dat de ouders erbij betrokken zullen worden. De Heer A. H. Hoogland (Progressieve Fraktie) ging in op het doel van de Begeleidingsdienst, op de werking in de praktijk, het bestuurlijk aspekt en tot slot op de financiën. Als doel zag de heer Hoogland het hulp bieden aan de leerkrachten, kinderen, ouders en schoolbesturen. Als ideaal zag het D'66 lid de hulp om uiteindelijk tot „zelfhulp" te komen. Men zal zich uiteindelijk zelf moeten kunnen helpen. Storend vond de heer Hoogland het taalgebruik in de Nota Onderwijsbegeleidingsdienst Noord- Kennemerland: het is bijzonder slecht leesbaar. Verder was de heer Hoogland net als mevrouw Stikkel de mening toegedaan dat één vertegen woordiger te weinig is. En tot slot vroeg het raadslid zich af of een bijdrage van twee gulden per inwoner niet te weinig is. Alhoewel de heer Ten Hoope (Heiloo 2000) nog wel kritische kanttekenin gen had, steunde ook hij uiteindelijk de voorstellen van B. en W., net als de heer Overmeer van het CDA, die de Onderwijsbegeleidingsdienst wel zag zitten. De burgemeester, de heer H. Hoekstra, legde uit waarom gekozen is voor een bedrag per inwoner. Het Rijk geeft namelijk een subsidie per inwoner en ook andere diensten vragen een bedrag per inwoner. Dit neemt overigens niet weg dat als deze sleutel niet bevalt, altijd nog een bedrag per leerling kan worden vastgesteld. De heer Hoekstra kon verder meedelen, dat op de overblij vende drie zetels ook wel gemeente- Stationsweg 111 - Heiloo Telefoon 331340 Ook kadobonnen vertegenwoordigers zouden kunnen komen, maar dat ook andere deskundigen, bijvoorbeeld een school arts, een zetel zoudèn moeten hebben. RAADSLID PIETERS ZET VRAAGTEKENS ACHTER VERKOOP GROND AAN DE HEER R. W. VAN HANEGHEM De heer J. Pieters (CDA) zette afgelopen vrijdagavond vraagtekens achter het voorstel van B. en W. om 1.8 ha weiland, gelegen aan de Vennewatersweg, te verkopen aan de heer R. W. van Haneghem, die hier een kwekerij wil aanleggen. Hij vroeg zich af of in juni bij de aankoop van het weiland van de heer Bakker toen al de koper bekend was. En het CD A-raadslid was van mening, dat het niet bepaald een zakelijke transaktie is. Het ging hem niet zozeer om de grondprijs, maar ook andere argumen ten spelen een rol, bijvoorbeeld dat de gemeente zorg draagt voor verbetering van de weg, wat toch een positieve invloed zal hebben op de bereikbaar heid van de kwekerij. De heer Hoekstra verklaarde in zijn antwoord dat het de gemeente alleen ging om de kosten te dekken, en dat men niet wenst mee te doen aan speculatie. Voor de grond was overigens nog een andere belangstellende, maar deze werd gewezen op de mogelijkheid van vrijkomende grond. Alhoewel de heer Pieters toch bezwaar bleef houden tegen deze vorm van transaktie wilde hij de heer Van Haneghem toch niet duperen en verzette zich verder niet tegen het voorstel. COLLEGE VAN B. EN W. ONDERLING NIET EENS OVER „PROBLEEM" TANDARTS DE VRIES Tandarts, J. de Vries wil niet weg van de Holleweg. Of beter gezegd: hij wil wel weg, als hij maar een andere ruimte krijgt om zijn praktijk uit te oefenen. De gemeente heeft hem per 1 november de huur opgezegd, waarna de heer de Vries via zijn advocaat zich tot de kantonrechter heeft gewend om huurverlenging, c.q. nietig verklaring van de huuropzegging. Het gemeentebestuur heeft derhalve het voorstel aan de raad voorgelegd om verweer te mogen voeren in de thans lopende procedure, verweer te voeren in de eventueel aanhangig te maken zaak tot verlenging van de huurbe- scherming en eisend op te treden in een vordering tot ontruiming. Maar wethouder mevrouw A. M E. van der Zee-Mandersloot is het niet eens met de burgemeester en haar collega, de heer Bolten. Zij gelooft in de goede bedoelingen van de heer de Vries, die volgens haar wel geneigd is iets anders te zoeken, maar wel hiervoor hulp van de gemeente wil hebben. De heer van Dantzig was van mening, dat het voorstel van B. en W. wel gesteund kon worden, maar dat dit niet hoefde te betekenen, dat B. en W. maar meteen moesten ageren. De heer Hoekstra was het eens met de mening van de raad om met de heer De Vries om de tafel te gaan zitten om tot een oplossing te komen. Mevrouw van der Zee verklaarde nog eens dat zij begrip ko opbrengen voor de moeilijkheden van tandarts De Vries, die tot een zekere prijs een woning met praktijkruimte zoekt. voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 24 dec. 23 uur Kerstnachtdienst, ds. Ph. Ouwendijk. 25 dec. 10 uur Kerstmorgendienst, ds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank: 16 uur Kerstfeest voor de kin deren. Kruiskerk 24 dec. 23 uur in de Witte Kerk een Kerstnachtdienst, ds. Ph. Ouwendijk. 25 dec. 10 uur Kerstmorgendienst, ds. J. v. d. Schee. Crèche in bijgebouw. De Ark Jeugdkerkers naar de Kruiskerk. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 en 17 uur ds. H. W. Wierda. Hervormde Gemeente Limmen 24 dec. 21.00 uur ds. J. v. d. Schee Kerstnachtdienst. 25 dec. 10 uur ds. v. d. Graaff, Kerst morgendienst. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 24 dec. 21.30 uur Kerstnachtdienst, ds. J. Mostert. 25 dec. 9.30 uur ds. J. Mostert. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 24 dec. 19 uur Kinderkerkdienst (Doopsgez. Rem.) 25 dec. 10.15 uur ds. B. J. C. Piso. Doopgez. Gem.. Koningsweg Alkmaar 25 dec. 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden 23 dec. 19.30 uur kinderkerstfeest in Egmond a.ci. Hoef. 25 dec. 10 uur ds. F. E. v. d. Zee in Egmond a. d. Hoef. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Geen opgaaf. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267 Heiioo, iei. u<^-33uyu6. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 upr - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthoren: Zaterdag 16 -17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u in d° Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. Heiloo: Bijbelstudie: woensdagavond 20 uur Heerenweg 130. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: 25 dec. dr. R. P. Kamerman, Ewislaan 48-50, tel. 072-333080. 26 dec. dr. H. D. Gransbergen, Bree- delaan 53, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek: Apotheek "De Bever", Emmastraat 36 Alkmaar, tel. 072-112956. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen 24-25-26 dec. zr. R. Sijbrand, Prins Hendrikstraat 20, Egmond aan Zee, tel. 02206-1620. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Zr. E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719. Spreekuur dinsdag en donderdag van 14-15 uur en 19-20 u. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: 24-25-26 dec. dr. W. Wagenaar, Van Vladerackenlaan 13, Heiloo, telefoon 072-331995. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur: aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Geen spreekuur op vrijdag 23 dec. en dinsdag 27 december. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 -18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330032, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330032, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. A. de Jager, bereikbaar van 12- 12.30 uur tel. 072-331073. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Werkgroep "Burenhulp Plan Oost" P/a mevrouw W. Kooijman, Groot Barlaken 9, tel. 334930. Indien u geen gehoor krijgt kunt u kontakt opne men met de Stichting Dienstverle ning Heiloo, mevr. B. Emke, voor te lefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie deze rubriek. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bii mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. V.V.V. Heiloo Inlichtingen: H. S. Koopman, Poort- weijdt 16, Hei'loo, tel. 072-333363. Algemene Ned. Invalidenbond afd. Alkmaar Secr. Melis Stokelaan 267, tel. 072- 125499. Adv.bureau: Vine, van Gogh- laan 8, tel. 072-111698. Contactadres Heiloo: voor Soos-mid- dag (elke 2e dinsdag v. d. maand, Kantine H.S.V.) P. G. Schouten, Groenelaan 6 Heiloo, tel. 072-330690. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Egmonden, Heiloo en Limmen. SPREEKURR DAGELIJKS (maan dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur 's middags van 13.00 tot 14.00 uur op de onderstaande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Rekere") Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Eg mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 294, Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkan toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefoon 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hei looër Stichting voor Bejaardenzorg. Elke eerste maandag van de maand 's ochtends van 10.00 -11.30 uur, in Huize „De Loet" 1, tel. 072-330744. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster mevr. E. H. Emke-Wortel maandag t/m vrijdag van 9-10 uur in 't Open Huis. Maandag, woensdag en vrjjdag van 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibror- dusschool zij-ingang links, Westerw. 294, tel. 335296. Of na afspr. 331297 b.g.g. 333770. Aktiviteiten Westerweg 294: dinsdag 10-12 u. bejaardenkoor o.l.v. mevr. Mooyen; dinsdagmiddag bridge en handwerken woensdagmiddag biljarten en sjoelen vrijdagmiddag kaartspelen zondagmiddag „open huis". Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303 tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). OPENINGSTIJDEN FONOTHEEK Dag Volwassenen Jeugd Woensdag 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEEK Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenweg Telefoon 330670 Dag Volwassenen Jeugd Dinsdag 10.00-12.00 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 10.00-12.00 Op 8 augustus 1977 is de derde protestants christelijke kleuterschool „De Regenboog" van start gegaan. De school is tezamen met de derde protestants christelijke lagere school „De Regenboog" gehuisvest in één schoolgebouw aan het Malevoort. Met het gereedkomen van deze school is voorlopig een einde gekomen aan de nieuwbouw van scholen in Heiloo. Vooreerst dient pas op de plaats gemaakt te worden, gelet op de te verwachten daling van het aantal kinderen dat de komende jaren aangemeld zal worden. Hieronder volgt een overzicht van het aantal kinderen in Heiloo. geboren tussen 1 oktober 1971 en 1 oktober 1977: okt. 71 - okt. 72: 343 (Plan Oost 41 okt. 72 - okt. 73: 323 (Plan Oost 40 okt. 73 - okt. 74: 267 )Plan Oost 34) okt. 74 - okt. 75: 250 (Plan Oost 21) okt. 75 - okt. 76: 257 (Plan Oost 30) okt. 76 - okt. 77: 212 (Plan Oost 22) Aan de hand van bovenstaand overzicht heeft de gemeente een prognose opgesteld omtrent het te verwachten aantal leerlingen in Plan Oost. Uit deze prognose blijkt, dat er zowel in de openbare als in de roomskatholieke lagere school in Plan Oost over drie jaren enkele lokalen leeg zullen komen te staan. In verband hiermee is besloten de noodlokalen van kleuterschool de Crocus en Sint Christoffel nog enkele jaren in stand te houden, met het doel beide scholen mettertijd in de leegkomende lokalen van de lagere scholen te huisvesten. Een juiste prognose over de toekom stige leerlingenbezetting is moeilijk te geven, daar de ervaring leert, dat in oudere wijken sprake is van een soort golfbeweging Vertrekkende oudere gezinnen zonder kinderen worden in veel gevallen vervangen door gezinnen met kinderen in de leerplichtige leeftijd. Ook kan de invloed van het gereedkomen van de woonheuvel aan de zeeweg niet met zekerheid worden voorspeld. In elk geval zal rekening dienen te worden gehouden met aanzienlijk kleinere aanvangsklassen. Dit zal weer van invloed, zijn op het aantal leerkrachten. Lager onderwijs De daling van het geboortecijfer zal het eerst in Plan Oost merkbaar zijn. In het westelijk deel der gemeente zullen de eerste drie a vier jaren nog voldoende leerlingen zijn om de openbare scholen als zesklassige scholen in stand te houden. Het is volgens het gemeentebestuur zelfs niet onwaarschijnlijk, dat de openbare lagere school De Zeskant enige jaren een 7-klassige school zal zijn. Dit is het gevolg van het feit, dat drie jaar geleden een dubbele eerste klas in De Zeskant is geformeerd. In overleg met de Commissie Verdeling Leerlingen zal het gemeentebestuur de aange melde leerlingen voor de eerste klassen zo evenredig mogelijk over de verschillende scholen verdelen, waar bij met name de situatie bij De Zeskant nauwlettend in het oog gehouden zal worden. Wat de intregratie van het kleuter- en het lager onderwijs betreft is het college van B. en W. van mening, dat het experiment in 1978 voortgezet dient te worden. Eind september begin oktober hebben kleuterleidsters van de openbare en bijzondere scholen per school gedurende één week een bezoek gebracht aan de lagere scholen. De reakties, hierop zijn niets anders dan positief. MAVO Ten aanzien van de huisvesting van de openbare John F. Kennedyschool en de St. Jan de Evangelist school hebben zich geen wijzigingen voorge daan. Het valt te betreuren, dat de minister van onderwijs en weten schappen nog steeds geen medewer king heeft verleend aan het plan van het R. K. Schoolbestuur de bijzondere Mavo-school met een aantal lokalen uit te breiden. ONDERTROUWD: Johannes H. J. Kraakman en Johanna M. E. Swart. GETROUWD: Bruno, J. M. M. Metselaar en Anna, L. Ursem; Maarten C. W. Bregman en Maria, W. Dekker; Hendrik, N. van de Berg en Wanda Peppinck; Gerard, J. Doets en Dieuwertje Vader. OVERLEDEN: Hamers, Josephus J., oud 61 jaar. Het is momenteel een feest om 's avonds eens een wandeling in de omgeving te maken. Vanuit vele woonkamers stralen de verlichte kerstbomen je tegemoet en ook de winkelstraten zien er met hun kerstversieringen gezelliger uit dan ooit. Dit jaar zijn de kerststalletjes weer,IN' Aan de lopende band gaan ze de toonbanken over. Van heel klein tot heel groot en in sommige stalletjes zijn de beeldjes zelfs vastgeplakt. „Gemakkelijk bij het opruimen'wist de verkoopster ons te verzekeren. In deze supersnelle, automatische, gekke wereld hoort een dergelijk stalletje dan ook helemaal thuis. Vanuit een gevoel van nostalgie willen we wel weer eens tegen een kerststalletje aankijken als we er maar niet al te veel tijd aan hoeven besteden en er vooral geen rommel van hebben. Bij ons thuis was het neerzetten van de kerststal altijd een hele belevenis. In een hoek van de kamer werd een vrij grote stellage gebouwd waarop naast de stal een heel weiland met aadjes en vijvertjes werd aangelegd, "et namaakmos, zand en spiegeltjes werden er wonderen verricht. De schaapjes hadden nog echte krulletjes en de beeldjes die zeer voorzichtig uit het stro herrezen, kregen zonodig met de verfkwast een opknapbeurt. Het Kindje Jezus lag in een echt kribbetje en voor de kou legden wij er als kinderen een dekentje overheen. Alleen de drie koningen bleven nog een tijdje in de doos. Wij waren het hier wel niet mee eens omdat we de kameel zo prachtig vonden maar volgens mijn oudste broer moesten die koningen nog dagen reizen voor ze bij de stal waren aangekomen. Met de herdertjes was dat anders. Er was geen groter feest dan die herders met hun kudde door het namaakgras te laten trekken alhoewel- sommige schaapjes in hun vreemde versteende houding maar moeilijk mee konden komen. Als de kat van huis was ging de hele beeldengroep achter de schaapjes aan. Dat domme stilstaan vonden we maar niks. Alleen 't Kindje mocht lekker warm blijven liggen. Wanneer onze ma, die toen nog moeder heette, ons bij dit spelletje betrapte werden er de nodige woorden van schande gesproken. Mijn vader kon in zulke gevallen nooit z'n lachen houden en zo werd alles weer minder erg dan het op het eerste gezicht leek. Met de drie koningen zijn we nooit zo vertrouwd geraakt. Alleen op 6 januari mochten ze ven in de stal staan met hun goud, wierook en myhre dat ze uit verre vreemde landen hadden meegebracht. De volgende dag verdwenen ze met de hele beelden groep weer in de doos. Het zijn voor ons altijd vreemdelingen gebleven. Tamara. Huisarts VRIJDAG *23 DECEMBER De aanwezige huisartsen van Heiloo nemen waar. Tandarts VRIESWIJK 19 VAN 23 DEC. t/m 2 JAN. TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1977 | | pagina 2