heren PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN A.s. vrijdagavond wederom raadsvergadering F. W. Tissing afwezig 25 jaar lid van Federatie bouw- en Houtbond Speciaalzaak Hoorapparaten A. de Jong PPP to in kunstnijverheid PRINCIPIËLE BEZWAREN TEGEN AANLEG GASLEIDING DOOR HEILOQER BOS BESTAAN POLITIEBERICHTEN Ook grote maten tot maat 60 Veranderingen vakkundig gratis in eigen atelier. PLAATSELIJK BERICHT HEILOO OUD PAPIER CR0CUSKLEUTERSCH00L FA. J. DE GRAAFF „DE LAATSTE EER" LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE PERIODE 6/2 t/m 20/2-1978 IJSPRET IN HEILOO Slijterij - Wijnhandel GREEUW UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 1978 ra 14 HUTSCHENREUTHER GERMANY <T/LO^ Heerenweg 211 - Tel. 33 11 66 - Heiloo De ene raadsvergadering is net voorbij of de andere staat al weer te wachten. A.s. vrijdagavond wordt weer een raadsvergadering gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis. Overigens zou het geen gek idee zijn om eens af te stappen van de vrijdagavond. Maandagavond, dinsdag avond, woensdagavond of donderdag avond zou veel geschikter zijn. In ieder geval liggen de stukken voor de inwoners van Heiloo weer ter inzage en wel tijdens de openingsuren in de leeszalen van de openbare bibliotheek te Heiloo en op donder dag en vrijdag, 23 en 24 februari, tijdens de kantooruren op de afdeling Algemene Zaken. Opnieuw voorbereidingsbesluit voor omgeving van de Witte Kerk In de vergadering van 21 januari 1977 heeft de raad besloten voor de omgeving van de Witte Kerk een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Dit omdat de bestemming van het merendeel van de percelen, gelegen buiten het verkleinde winkelplan van 't Loo, doch binnen het vigerende bestemmingsplan „Winkelcentrum 't Loo, nader moet worden herzien. Het ontwerpplan is echter nog niet klaar, zodat opnieuw een voorberei dingsbesluit moet worden genomen. Voorbereidingsbesluit noodzakelijk om uitbreiding van bedrijfsruimte van Bakker Zaadteelt en Zaadhandel B.V. mogelijk te maken Op 18 januari 1978 heeft Bakker Zaad teelt en Zaadhandel B.V. (Wester weg) bij de gemeente een aanvraag ingediend om een vergunning voor het uitbreiden van de bedrijfs ruimte. Het probleem is echter, dat het betreffende perceel bestemd is voor agrarische doeleinden, terwijl het hier gaat om een handelsonderneming. Daar het hier gaat om een reeds jarenlang gevestigd bedrijf, willen B. en W. wel hun medewerking verlenen. Er moet dan voor een gedeelte van het onderhavige perceel een voorberei dingsbesluit worden vastgesteld, zodat dan uiteindelijk een bouwvergunning kan worden verleend. HOOGSTRAAT 7 - ALKMAAR TEL. (072) 116065 Ziekenfonds leverancier 66 Kennemerstraatweg tot de woningen no. 4 (zuidzijde) en no. (noordzijde) hiervan uitgezonderd. De kosten Op hoorzitting in gemeentehuis Afgelopen maandagmiddag hoorden burgemeester en wethouders van Heiloo de bezwaren aan van degenen, die protest hadden aangetekend tegen de beslissing van B. en W. om vergunning te verlenen voor aanleg van een gasleiding door het Heilooër Bos. Op deze hoorzitting waren ook vertegenwoordigers van de AMOCO aanwezig. Het werd op deze middag wel duidelijk, dat het heel gek moet lopen, wil de Gasleiding door het Heilooër Bos er niet omen. De toezegging, dat het Heilooër Bos niet of nauwelijks beschadigd wordt, moet voor B. en W. de doorslag geven om voor AMOCO het licht op groen te zetten. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat heel wat mensen blijven protesteren tegen een gasleiding door het Heilooër Bos. Want waarom een gasleiding door dit natuurgebied als er een alternatief is? Dit alternatief werd door enkele sprekers op deze maandagmiddag weer genoemd. Het gaat hier om het zuidelijke tracé, dat echter volgens de AMOCO enkele miljoenen guldens meer kost en waar de bollenkwekers bezwaar maken tegen dit tracé. De heer Hoogland, namens D'66: De schade die de bollenkwekers dan lijden, is uit te drukken in guldens en de AMOCO heeft die guldens! Ruiling van gronden met Psychiatrisch Centrum „Sint Willibrord" Voor de aanleg van een rijwielpad langs de Kanaalweg is het noodzake lijk dat de gemeente een strook grond, ter grootte van ca. 2233 vierkante meter, in eigendom verkrijgt. Dit stuk grond is eigendom van het Psychia trisch Centrum. Voorts moet voor de ontsluiting van plan zuid-oost de eveneens bij Sint Willibrord in eigendom zijnde oostelijke strook van de percelen grond, groot ca. 1.31.00 ha, worden aangekocht. Sint Willibrord is tot eigendomsover dracht bereid, indien de gemeente pogingen in het werk stelt grond aan de zuidzijde van het terrein van de Willibrordusstichting ter compensatie in ruil aan te bieden. Deze door Sint Willibrord gestelde voorwaarde acht het gemeentebestuur reë el. Krediet voor aanleg fietspaden langs de Kanaalweg In de vergadering van de raad op 27 mei 1977 werd een krediet van f 875.000.- beschikbaar gesteld voor de aanleg van fietspaden langs de Kanaalweg. Omdat toen met enige eigenaren nog geen overeenstemming was bereikt over de aankoop van enkele benodigde stroken grond, kon geen plan worden voorgelegd voor de aanleg van deze paden langs de gehele weg, maar was het gedeelte vanaf de Scholen in Heiloo vragen medewerking voor onder meer aanschaffen van lesmaterialen Op de komende raadsvergadering staan ook een aantal agendapunten, waarin wordt voorgesteld medewer king te verlenen aan de verzoeken van een aantal kleuter- en lagere scholen van Heiloo voor aanschaf van diverse lesmaterialen, hulpmiddelen, meubi lair, enz. Het gaat om: St. Benedictusschool- aanbrengen van dubbele schuifwanden in drie lokalen, St. Franciscuskleuterschool- meubi lair, ontwikkelingsmateriaal, hulp middelen. St. Benedictusschool- radio, T.V. rol tafel, St. Maartenkleuter school- diaprojektor met scherm en tafel, Mariaschool- vervangen leerlin gensets, St. Jozefkleuterschool- ont wikkelingsmateriaal, Lid winaschool - aanvullen documentatiecentrum, De Crocus- kleutergymnastiekmateriaal, Vondelschool- meubilair, leer- en hulpmiddelen, Nicolaas Beetsschool- klei-oven en papierkast, De Zeskant- extra krediet voor aanschaffen leer- en hulpmiddelen, Lidwinaschool- zeven zonneschermen, St. Radboudschool- bordstellingen, St. Adelbertschool- verduisteringsgor dijnen, Rehobothschool- vernieuwen van gordijnen, aanschaffen leerlingen- meubilair, docentensets, kasten, schoolborden, vervangen rioolstelsel, wijzigen dakconstructie fietsenstal ling, renoveren en inrichten perso neels- en hoofdenkamer, St. Adelbert school- vervangen schoolborgen, leer lingen- en docentensets, aanschaffen biologiemethode, Clemens Willibrord- school/St. Benedictusschool- diaserie. Garagebedrijf Bleeker heeft meer parkeerplaatsen nodig De Heer Bleeker heeft de gemeente gevraagd hem grond te verkopen ter vergroting van het parkeerterrein van zijn nieuwe garagebedrijf Westerweg 226. B. en W. verklaren zich bereid een gedeelte van een groenstrook gelegen tussen het parkeerterrein van de heer Bleeker en de aangrenzende openbare weg aan hem te verkopen. Hierdoor is het voor de heer Bleeker mogelijk op het parkeerterrein een extra rij auto s te plaatsen. van uitvoering voor dit fedeelte zijn geraamd op f 375.000,-. Iet gemeentebestuur stelt de raad voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Krediet voor hydraulisch gereedschap ten behoeve van de brandweer De brandweer heeft hydraulisch gereedschap nodig, Dit is voor de uitvoering van een neventaak, welke de brandweer tegenwoordig ook vervult, namelijk de hulpverlening. Te denken valt hierbij aan omverge- waaide bomen, openbreken van verongelukte auto's enz. Hiertoe is in 1975 reeds een manschappen/mate- rieelvoertuig aangeschaft. Het gemeentebestuur acht een goed geoutilleerd brandweer korps van groot belang en stelt derhalve de Zaad voor een bedrag van f 23.426,-, beschikbaar te stellen. Gemeenteraadsverkiezingen met nieuw materiaal Ten gevolge van een langdurig gebruik zijn diverse hulpmiddelen, welke bij verkiezingen in de stemlokalen wor. den gehandteerd, aan vervanging toe. Bedoelde materialen betreffen 21 stemhokjes, 6 stemdozen, waarin de voor de leden van het stembureau benodigde bescheiden worden opge borgen en 2 stembussen. Zevende baan met oefenmuur voor tennisvereniging „Heiloo Precedent Diverse sprekers vroegen zich af of geen >en wordt De heer O gaf hierop het volgende antwoord: „Het is de eerste precedent Kolf van en laatste maal dat dit gebeurt. We hebben beloofd dat onze maatschappij verder geen leiding door het Heilooër Bos zal aanleggen". Een antwoord helaas van het jaar nul, want er zijn meer maatschappijen (en meer natuur gebieden). Duidelijker was de heer Kolf in zijn antwoorden op de diverse vragen, die diverse sprekers stelden. Op de vraag of de aanleg op tijd in de geschikte periode klaar kan komen, antwoordde de heer Kolf: „De planning is om op 15 november te starten en voor Kerst klaar te zijn. We houden dan een speling van anderhalve maand". Storingen in de gasleiding? „Hoeven we niet te verwachten. De pijpen zijn van zeer hoge kwaliteit met een bekleding, die het summum is wat momenteel op de markt is. Uitgebreide testprocedures zijn er aan vooraf gegaan. Als er storingen voorkomen, dan is het in de eindstations". Afwijkingen De pijpen worden onder de grond door geperst. Hoe groot zijn de afwijkin gen? „Dit persen geschiedt met grote nauwkeurigheid. Als er een afwijking zal plaats vinden, dan is dit met grote waarschijnlijkheid naar beneden en niet naar boven", aldus de heer Kolf. Een antwoord dat enkelen niet beviel: „Waarop baseert U dat? hetgeen op een wijze gevraagd werd alsof de heer Kolf sprookjes stond te vertellen, hetgeen we overigens verder in het midden zullen laten. De heer Ebregt (werkgroep natuur monumenten Heiloo) sprak van een experiment, dat het voor de eerste keer is dat een buis onder de grond door wordt geperst. Dit moest de heer Kplf rijden, daar dez meerdere malen door bestrij De tennisvereniging „Heiloo" heeft de gemeente gevraagd ter afronding van haar complex aan De Dors ter plaatse van de aanwezige oefenhoek een zevende baan met oefenmuur aan te leggen. Deze baan zal speciaal worden bestemd om het grote aantal jeugdleden meer oefen- en speelgele- genneid te bieden. Hoewel de geprojecteerde baan qua bezonning en windrichting niet optimaal is gelegen, heeft - gezien de beschikbare mogelijkheden - ook de tennisbond tegen de voorgestelde situatie geen overwegende bezwaren. De door de Grontmij N.V. becijferde kosten van het plan bedragen f 81.420,-. Het gemeentebestuur stelt de raad voor dit bedrag voor de aanleg van de baan met oefenmuur ter beschikking te stellen. B. en W. willen geen subsidie verlenen aan Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homosexualiteit COC, afdeling Noord-Holland Noord. De afdeling Noord-Holland-Noord van de Nederlandse Vereniging tot Inte gratie van Homosexualiteit COC heeft de 46 gemeentebesturen in haar werkgebied gevraagd in aanmerking te komen voor een subsidie van 1,2 cent Eer inwoner. 'e gemeentelijke bijdragen dienen ter bestrijding van de kosten, welke de vergadering maakt om homosexuali teit in de samenleving te integreren. In dit verzoek wordt verwezen naar het ontwerp-kaderwet Specifiek Welzijn, waarbij het subsidiëren van de talloze vormen van welzijnswerk aan de gemeenten wordt overgelaten en het riik onder bepaalde voorwaarden bijdragen verleent. Aangezien de bedoelde wet nog niet van kracht is en Heiloo nog geen z.g. educatie plan heeft vastgesteld, acht het gemeente bestuur voorhands geen taak van de gemeente een subsidie voor het gevraagde doel te verstrekken. TANDARTS van 24 febr. t/m 10 maart. Voor spoedgevallen wordt waar genomen door de plaatselijke collega's. Fietsenvaria Zelfs een fiets op slot zetten schijnt niet meer te helpen. Uit de N.S.- stalling verdween een damesfiets. Op slot. En dat niet alleen, zelfs met twee sloten afgesloten. Tja Pogingen tot inbraak In de afgelopen week zijn diverse pogingen tot inbraak in Heiloo geweest. In de Keldercroftlaan en de Breedelaan werd tweemaal gepoogt in te breken, maar succes werd niet geboekt. Twee jongens trachten in te brekenx in de garage van Bleeker, maar toen de eigenaar kwam aanzetten kozen de knapen het hazepad. Geslaagde inbraken Maar er zijn ook enkele inbraken geweest, die wel slaagden (helaas). Zo werd ingebroken in de bibliotheek in Heiloo west en hier werden twee geldkistjes meegenomen. In deze geldkistjes zat voor f 7 5.- aan kleingeld. Eén van deze kistjes werd later door een kind in de bosjes bij De Ronge teruggevonden. In dit kistje zat nog een klein bedrag aan geld. Een andere inbraak die lukte was bij de fam. S. aan de Commandeurslaan. Bij afwezigheid van de bewoners wist men waarschijnlijk binnen te komen via de sleutel van de schuur, die ook op de achterdeur paste. Er werden drie zilveren tientjes, wat Duits kleingeld en een klein bedrag aan oude Nederlandse kleingeldmunten vermist. Te weinig licht en te hard rijden Altijd fout. Vorige week dinsdag was het nogal mistig, maar een zestal automobilisten vonden het toch niet nodig een lichtje op te steken. Zij zagen genoeg. Het is te hopen dat ze ook konden lezen wat op de p.v.- briefjes stond. Vorige week dinsdag en afgelopen zondag werd weer veel te hard gereden. Op de Kennemerstraatweg werden elf automobilisten bekeurd en op de Belieslaan negen. Afgelopen zondag was het op de Belieslaan helemaal raak. In twee uur tijds werden maar liefs 14 hardrijders aangehouden. De snelste reed met een snelheid van 85 km. per Volop parkeergelegenheid. uur. Verblindende zon deze methode al de AMOCO is toegepast. B. en W. moeten de opmerkingen van de sprekers nu gaan overwegen. Aan de ene kant is de toezegging van diverse kanten gedaan, dat het Heilooër Bos geen blijvende schade ondervindt van de aanleg van een gasleiding door dit natuurgebied. En als ook boswachter Werksman hiervan over tuigd is, tja, dan mogen we dit toch wel aannemen. Maar er blijven natuurlijk bezwaren staan. Bezwaren, die B. en W. ongetwijfeld ook wel zien, want ook zij hebben liever geen gasleiding door het Heilooër Bos. Want uiteindelijk wordt toch weer een natuurgebied aangetast, hoe gering dit ook moge zijn. Zoals ook op de hoorzitting opgemerkt werd: „Waar blijft het eind? Maar het schijnt niet anders te kunnen dat de gasleiding door het Heilooër Bos moet, en hierover zullen de meningen ongetwijfeld blijven verschillen. INENTINGEN Op woensdag, 1 maart 1978, zullen de kinderen, geboren in 1974 (kleuters), worden ingeënt tegen DTP. De inenting wordt gehouden in het gebouw van de Kruisvereniging, aan de Holleweg no. 94, aanvang 14.00 uur. De betreffende oproepen worden deze week verzonden. Men wordt verzocht zich strikt aan de op de kaart vermelde oproepingstijd te houden. De bijge^lotén oproep „vaccinatie tegen mazelen" gelieve U mede te nemen. Op het bureau zult U hierover nadere informatie krijgen. Bij verhindering en/of wanneer u meent geen oproepkaart «.te hebben ontvangen wordt U verzocht de gemeente-secretarie, afdeling bevol king, hiervan in kennis te stellen. Op donderdag 2 maart a.s. vindt er weer een oud-papier aktie plaats. Voor en door de Crocuskleuterschool, Laan van Zeeman 14a. Plan Oost. Wij houden ons van harte aanbevolen voor uw overtollige oudpapier. Al is het koud, dit verhinderd de zon toch niet om lekker fel te schijnen. Het vervelende is echter, dat die witgele bol zo laag staat, en dat is niet zo prettig, vooral niet als je op de zondagochtend op de Belieslaan richting Kerkelaan rijdt. De 43-jarige F.J.F. uit Beemster heeft het geweten. Hij had niet in de gaten dat ae rechterspoorboom dicht was en hij reed er tegenaan, kwam er toch nog langs, miste de trein op een haar en kwam met zijn auto op de Kerkelaan tot stilstand. Gevolg: de auto flink beschadigd en F.J.F. met klamme handen achter het stuur. Een kwartier later kwam mevrouw E.S. aanrijden. Ook zij had last van de zon en zij zag iets anders niet: de verkeerszuil. Voor zover bekend kwam ook zij met de schrik vrij. Tel. 331025 Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANOVERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Voor de „doe-het-zelver" is nu ook een verhuiswagen ver huizer/chauffeur beschikbaar. voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondel school. De Rank 10 uur Jeugdkapellers naar de Witte Kerk, Doopdienst. Verzamelen om kwart voor tien. Kruiskerk 10 uur ds. J. v. d. Schee. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in Reho bothschool. 19 uur ds. J. v. d. Schee. De Ark 10 uur Jeugdkerkers naar de Kruis kerk. Geref. Kerk - Noor der geeststraat 9.30 uur ds. H. W. Wierda. 17 uur Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Lieve. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Geen opgaaf. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. B. J. C. Piso. Doopgez. Gem., Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond-Binnen, 10 uur ds. F. E. van der Zee. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Geen opgaaf. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13 Heiloo, tel. 02205-1288. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthoren: Zaterdag 16 -17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 113 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 -11 - 18.30 uur. ïn de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.39 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u„ zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis) ,11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u in dö Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. Heiloo: Bijbelstudie: woensdagavond 20 uur Heerenweg 130. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: Dr. Koelman, Maas Geeste- ranusw. 17-19 Heiloo, tel. 072-330530. Weekenddienst Apotheek: Apotheek "Heylo", Stationsweg 53, Heiloo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. G. de Wit, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072-330082. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Zr. E. Engeringh, Slimpad 4 Heiloo, tel. 072-332719. Spreekuur dinsdag en donderdag van 14-15 uur en 19-20 u. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Dr. J. G. ds Groot, Vrieswijk 19 Hei loo. tel. 072-335520. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; Vrijd.morgen 8.30-11 u. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmendonderdag van 14 - 15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 - 18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330032, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330032, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zuster A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 336365; te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Werkgroep "Burenhulp Plan Oost" P/a mevrouw W. Kooijman, Groot Barl^ken 9, tel. 334930. Indien ujgeen gehoör krijgt kunt u kontakt opne men met de Stichting Dienstverle ning Heiloo, mevr. B. Emke, voor te lefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie deze rubriek. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bii mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. V.V.V. Heiloo Inlichtingen: H. S. Koopman, Poort - weijdt 16, Heiloo, tel. 072-333363. Algemene Ned. Invalidenbond afd. Alkmaar Secr. Melis Stokelaan 267, tel. 072- 125499. Adv.bureau: Vine, van Gogh- laan 8, tel. 072-111698. Contactadres Heiloo: voor Soos-mid- dag (elke 2e dinsdag v. d. maand, Kantine H.S.V.) P. G. Schouten, Groenelaan 6 Heiloo, tel. 072-330690. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar. Akersloot, Egmonden, Heiloo en Limmen. SPREEKURR DAGELIJKS (maan dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur 's middags van 13.00 tot 14.00 uur op de onderstaande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Rekere") Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Eg- mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 294, Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkan toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefoon 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hei looër Stichting voor Bejaardenzorg. Elke eerste maandag van de maand 's ochtends van 10.00 -11.30 uur, in Huize ,,Ue Loet" 1, tel. 072-330744. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster mevr. E. H. Emke-Wortel maandag t/m vrijdag van 9-10 uur in 't Open Huis. Maandag, woensdag en vrijdag van 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibror- dusschool zij-ingang links, Westerw. 294, tel. 335296. Of nja afspr. 331297 b.g.g. 333770. Aktiviteiten Westerweg 294: dinsdag 10-12 u. bejaardenkoor o.l.v. mevr. Mooyen; dinsdagmiddag bridge en handwerken woensdagmiddag biljarten en sjoelen vrijdagmiddag kaartspelen zondagmiddag „open huis". Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303 tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur* vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 u4.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). OPENINGSTIJDEN FONOTHEEK Dag Volwassenen Jeugd Woensdag 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEEK Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenweg Telefoon 330670 Dag Volwassenen Jeugd Dinsdag 10.00-12.00 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Vrijdag 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 10.00-12.00 Op vrijdagavond 17 februari werden in de cantine van H.S.V. maar liefst 7 leden van de federatie gehuldigd wegens 25 jaar trouwe dienst en wel de Heer de Bont, de Heer A. de Graaf, de Heer W. J. Hooyschuur, en de Heer J. M. Liefting. De Heren C. v,d,Berg, C. Kraakman en C. Mouwen waren nelaas door ziekte afwezig, maar zijn thuis gehuldigd. Eerst werden nog wat zakelijke dingen afgedaan, toen dit achter de rug was wendde het bestuur zich tot de jubilarissen. Het lijkt zo de gewoonste zaak van de wereld, maar U zag het belang in van de vakvereniging, U voelde de machteloosheid, dat men zomaar aan de kant gezet kon worden. Heeft een vakvereniging nog zin? Hoe zag het er in 1952 uit? We hadden toen 5-1/2 dag vacantie, het bedrijfs pensioenfonds doet zijn eerste uitke ring, de nettoweekuitkering bedroeg f 46.50. In oktober behaalden we een ledenstand van 50.000, en daar waren onze jubilarissen ook bij en zijn dus de pioniers geweest. Als symbool kregen alle jubilarissen een zilveren speld. Op de vraag of de vakvereniging nog zin had zei men: U denkt, we hebben alles, maar met de economische achteruitgang komen de werknemers belangen in het gedrang, wij moeten blijven vechten voor verkregen rech ten, vandaar ook de samenwerking met andere bonden, dan kunnen wij een vuist maken. Wij vechten voor een betere wereld en solidariteit staat voorop. Onder de aanwezigen was ook het oudste lid van de federatie de Heer Liefting (95) aanwezig de grootvader van een van de jubilarissen. BEGRAFENISVERENIGING Straatweg 121, Heiloo Telefoon 331521 1 zwart lederen dameshandschoen; 1 halsband voor hond en rabiespenning nr. 636918; 3 sleutels aan ring, 1 sleutel voor Volkswagen, 1 lipssleutel; 1 groene trui; 1 bruin speelgoed koala beertje; 3 sleutels Union met rubber label; 1 achterlantaarn fiets; 1 sleutel opschrift Ned. Spoorwegen nr. 850; 1 zwarte fietspomp met gouden randje; 1 zwart gecastreerde kater tot 1-1/2 jaar; 1 volière vogeltje bont gekleurd; 1 sleutel voor benzinedop; 1 paar gebreide bruin wollen wanten; 2000 Belg.frs. ca. f130.-; 1 sleutel nr. MU 41640 (kastsleuteltje); 1 zw. hand schoen gevoerd (links); 1 blauw gebreide handschoen (links) met rood; 1 autoped; 1 herenhorloge pontiac, zw. bandje, goudkleurig; 1 bankbiljet van f 25.-; 1 fiets sleutel aan koordje; 1 dameshorloge-zwart plastic band, merk Larex"; 1 Dostsiropas op naam „C. Hemes"- 1138491; 1 gouden kleine damesring; 1 paar kinderwanten blauw/rood; 1 f ietssleutel; 1 sleutelbos met 5 sleutels (in rode etui); 1 houten schaats („Noor"). Vereniging voor Volkshuisvesting" Heiloo Inlichtingen alléén op de Woensdag avonden bij het secretariaat, N. Greeuw Tulpencroftlaan 29 van 19.00 uur tot 21.00 uur, tel:332158. Het is nauwelijks te geloven, maar in d€ afgelopen dagen is het toch nog echt winter geweest, met vele schaatslief hebbers op de dichtgevroren vijvers en sloten in Heiloo. Een beeld, dat we lange tijd hebben moeten missen. Velen haalden hun schaatsen weer uit het vet (als ze daar in hebben gezeten) en met stramme spieren werd weer getracht enkele forse streken op het ijs te zetten, al dan niet resulterend in valpartijen en spierpijn. Maar de pret was er niet minder om. Sommigen hadden blijkbaar wegwerpschaatsen aangeschaft, want het lijkt me sterk, dat met schaatsen op straat lopen bevorderlijk is voor de ijzers. De Heilooër IJsbaan was natuurlijk ook open en dat moet met name voor het bestuur van de IJsbaan een bijzonder prettig gezicht zijn geweest. Velen maakten natuurlijk weer gebruik van deze ijsvlakte. Helaas kon dit niet 's avonds gebeuren. De dooi is momenteel echter in opmars, hetgeen resulteert in gladde wegen en waarschijnlijk somber, mistig weer. Dus: voorzichtig rijden en licht op! Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS - Schaatsliefhebbers genoeg op de IJsbaan Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 2