m P l WÊÈÈmm BRINK RECTIFICATIE 50 JAAR HORTUS BULBORUM ygjm FIJNE LEZING OVER B0SWACHTERIJ SCH00RL BIJ PLATTELANDSVROUWEN LIMMEN FOTO'S BLOEMENDAGEN LUCHTVERWARMING de C.V. met toekomst FA. H00GEB00M VOLLEYBALVER. PRIJSUITREIKING BLOEMENDAGEN HEILOO'S BEDRIJF VERSIERDE LIMMEN BEDEVAART NAAR Ö.L. VROUW TER NOOD HEILOO, OP ZATERDAG 20 MEI 1 ANTIEKADE SCHENKT REISKELK AAN LIMMEN UITKIJKPOST 10 MEI 1978 De fiets die de bloemenkoningin heeft aangeboden gekregen was niet alleen van de organisatie van de Expo en de Antiekade, maar ook van de le firma Kroone en Liefting. P. BOSCHMAN werker van het eerste uur Zaterdag herdacht de NEVERSIE (Nederlandse Vereniging tot verede ling van siergewassen) het feit, dat de heer P. Boschman (81 jaar) indertijd het initiatief had genomen oude tulpensoorten te gaan verzamelen. Eerst in de tuin, maar al spoedig bleek dat veel te klein te zijn. Toen bood zijn vriend, wijlen de heer N.B. Blokker hem een ruimte aan op zijn bedrijf van de firma Van 't Hof en Blokker. Nadat kontakt was gelegd met Dr. W.C. de Mol, die een verzameling oude hyacinthen had werd in 1928 de Hortus Bulborum (bollentuin) gebo ren. Het doel van de Hortus U zult zich misschien afvragen wat het nut is van zo'n verzameling. Wel, vooral de eerste jaren werden gekenmerkt door instandhouding en uitbreiding van het tulpenmateriaal (er zijn soorten bij uit 1595). De laatste jaren begint men ook in ruimere kring te beseffen dat de oude rassen van de Hortus Bulborum een belangrijk genenreservoir vormen. In de toekomst zal er ongetwijfeld ook behoefte bestaan aan nieuwe vormen en kleuren, ook houdbaarheid en ziekteresistentie zijn van groot belang. Door het kruisen met de species (prototypen) en hun nazaten, noopt men gezonde rassen te kweken. De Neversie, onder voorzitterschap van de heer J. Bijl van Duyvenbode heeft zich hiervoor ingezet. Zaterdagmiddag werd de viering voortgezet. De heer Bijl van Duyven bode sprak enkele woorden tot de jubilerende heer Boschman en gaf hem het boek van Tom Lodewijk „Het boek van de Tulp". Dit boek geeft een historisch overzicht van de tulp. De eerste film uit een serie van twaalf vervaardigd door een Amerikaanse maatschappij onder de titel „Flowers of the World", werd vertoond. Deze film ging speciaal over Holland. Tot slot werd een bezoek aan de Hortus gebracht, die nog zeker een dag of tien de moeite van het bezichtigen waard is. Eén van de oude soorten van de Hortusde Lac van Rijn uit 1620. LUILAKVIERING VANUIT LIMMEN Evenals andere jaren organiseert dè Jeugdraad van Limmen weer een luilakviering en wel in de vorm van een strandloop, met afstanden van 4 en 8 km, op zaterdag 13 mei op het strand van Bakkum. De kinderen van 11, 12 en 13 jaar starten om 5 uur per fiets. De kinderen van 9 en 10 jaar per bus om 5.00 uur, de kinderen van 7 en 8 jaar per bus om 5.30 uur, de kinderen van 6 jaar en jonger, per bus om 6.00 uur. Verzamelpunten zijn Parochiehuis voor de Oostkant en Garage Schilder voor de Westkant. Na afloop ontvangt ieder een leuke attentie, warme chocolademelk en een krentebol. Ouders, U kunt ons helpen doe mei de kinderen mee te fietsen en/of mee te lopen. Kinderen veel succes en veel plezier „LIMMEN"-NIEUWS Junioren Toernooi. Aanstaande zater dag 13 mei wordt op het sportcom plex Damphegeest te Limmen een B junioren toernooi gehouden. Aan dit toernooi nemen de volgende vereni gingen deel: Q.S.C. uit Wormerveer, ODIN uit Heemskerk, Texel en Limmen. Er wordt een halve competitie gespeeld in 3 poules met 4 elftallen. De aanvang van het toernooi is 13.00 uur. De prijsuitreiking vindt laats direkt na de laatste wedstrijd, lit toernooi wordt mede mogelijk ge maakt door sponsoring van de in onze regio bij de jeugd bekende zaal^ „Dump" van ons seniorlid Theo Kaandorp, met vestigingen in Heiloo en Egmond-Binnen. P.v. Bu uren- P.v. d. Heijdt B. Kerkhof—Hv. Bleisemafgebr. Dj.Aafjes—B.Hoogeboom P. Levering—M.K ui jper J.Levering—W. Bruijnse jr. D. Aafjes—A. Duikersloot G.Hes—B.v.d.Heijdt W. Kaa nd órp—T. Zor ko H. Lever ing—T. More us R.Rietveld—D. Vleugel J.v.Ba'en—R.de Boer W. Lief ting—J.v. Bleisem Onze laatste bijeenkomst van dit seizoen viel op de vooravond van Hemelvaartsdag, toch viel het bezoe kersaantal nog mee. Na opening door onze voorzitster, mevr. Tesselaar en huishoudelijke mededelingen, kreeg eerst mevr. M. Wiersma het woord, die een korte inleiding hield over de nieuwe politieke situatie in Limmen, in verband met de komende gemeente raadsverkiezingen. Zij wekte de dames op zich wat meer in de politiek te gaan verdiepen, zodat t.z.t. meer vrouwen in de gemeenteraad van Limmen zitting kunnen nemen. Hierna kreeg de heer F. H. Nieuwenhuizen van Staatsbosbeheer, Schoorl het woord. Hij vertelde boeiende verhalen over de daar voorkomende vogelsoorten^ insekten en de prachtige flora van dit duin- en bosgebied. Prachtige dia's gemaakt met veel geduld vanuit schuilhutten werden vertoond door collega, de heer Hofman, terwijl de bijbehorende vogelgeluiden d.m.v. een bandrecorder onze oren konden strelen. In de pauze konden boeken beschik baar gesteld door de bibliotheek ingezien worden. Sommige vogelsoorten worden zeld zaam, zoals de tuinfluiter en de heer Nieuwenhuizen vroeg 'zich af, waarom er binnen de EEG nog geen maatregelen genomen konden worden tegen de jaarlijkse massale vogelslach ting. De lezing werd afgesloten met een „Voorzichtig met vuur! want elk vuurhaardje kan een ramp betekenen voor onze natuurgebieden. Woensdagavond 7 juni neemt de heer Nieuwenhuizen ons mee op een excursie door zijn boswachterij. RODE KRUIS LIMMEN BLOEDAFNAME Limmers, noteert U deze datum vast: DINSDAGAVOND 6 JUNI van 7-9 uur bloedafname in het Parochiehuis. Degenen, die al eerder bloed gaven, krijgen tijdig een oproep. Onze nieuwe slagzin „DONOR, UW BLOED ....SAMEN DELEN? bent U onge twijfeld tijdens de mozaiëkdagen tegengekomen en wel in de tuin van de fam. Ad. Valkering aan de Dusseldorperweg. Ter geruststelling voor NIEUWE DONORS, wij vragen slechts een klein gedeelte van Uw bloed (nog geen halve liter) en wij wekken bij deze graag iedere gezonde Limmer tussen de 18 en 65 jaar op zich als donor op te geven. Vanaf heden noteren wij graag nieuwe donors op het secretariaat: Meidoorn laan 21 - tel. 1772. Met uw bloed kunt u een medemens helpen! LUILAK-DISCO IN CONQUISTA Vanwege de drukte met de bloemen dagen en koninginnedag was er vorige week geen stukje over het ontmoe tingscentrum verschenen in dit blad, daarvoor nog mijn excuses. Het programma voor het a.s. weekend ziet er eenvoudig, maar daarom nog niet minder aantrekkelijk uit. De zaterdag n.l. zijn we voor de verandering eens 7.00 uur 's ochtends open inplaats van 's avonds. Dit in verband met luilak. Op dit tijdstip kan iedereen de disco voor alle leeftijden bezoeken. Om het voor de jongste bezoekers niet ongezellig te maken zullen er geen alcoholhoudende dranken getapt worden. Het is overigens voor de ouderen een zeer ongezonde zaak om op dit vroege tijdstip drank van dien aard te consumeren. Tenslotte wil ik nog even vermelden dkt we de vrijdagavond en zondag middag open zijn voor iedereen. Tot Ziens Van alle mozaiken, werkstukken etc. zijn fraaie foto's vervaardigd. Deze foto's zijn inmiddels ontwikkeld en afgedrukt en verkrijgbaar bij Gerard Min, Dusseldorperweg 124 te Lim men. SCHAAKCLUB „VREDEBURG" Na de 23ste en voorlaatste ronde van de interne competitie zijn de volgende wapenfeiten te vermelden. Koploper O.v. Buuren versteyigde zijn koppositie via een regelmatige winst op J. Limmen. J. Admiraal en J. Krijt bestreden elkaar in een positioneel hoogstaand duel (voor beiden is er nog kans op de derde plaats). De partij werd afgebroken. Gezien de nog hangende partijen in de top is de eindstand nog moeilijk te bepalen, hoewel O. v. Buuren de meeste kansen heeft dit jaar kampioen te worden. Na jaren traden P. v. Buuren en P. v.d. Heijdt eindelijk weer eens tegen elkaar in het strijdperk. P. v, Buuren (specialisme Koningsgambiet) won en verstevigde hiermee zijn zesde plaats. Dat tegen de schaakjeugd geen fouten zijn toegestaan, ondervond A. Duij- kersloot. In een betere stelling blunderde hij tegen D. Aafjes, die de partij verder in zijn voordeel besliste. D. Vleugel nam revanche tegen R. Rietveld door hem te verslaan en voorbij te stevenen in de competitie stand. W. Liefting verloor zijn laatste kans om de staartpositie over te dragen aan J. v. Bleisem. De uitslagen waren O.v. Buuren—J. Limmen 10 J. Admiraal—J. Krijt afgebr. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Middenweg 25 - LIMMEN Telefoon 02205-1377 Sanitair- en warmtetechniek TTV LIMMEN HOUDT LUILAKSTRANDWANDELING Evenals vorig jaar, organiseert de tafeltennisvereniging Limmen ook nu weer, a.s. zaterdag, een luilakstrand wandeling. Er zal om 0.6.00 uur precies bij de vuurtoren in Egmond aan Zee vertrokken worden en de wandeling zal naar Bergen aan Zee gaan. In Bergen aan Zee zal de deelnemers, tijdens een korte rust pauze, een consumptie worden aangeboden, waarna de terugtocht naar Egmond begint. Het gaat hier niet om een prestatieloop, maar om een lekkere ontspannen (ontspan nende) gezellige wandeling. We hopen dat ook dit jaar de junioren erweer in slagen om hun ouders mee te krijgen en dat de senioren hun kinderen mee laten lopen. Vorig jaar was het tijdens de TTVL-luilakstrand- wandeling erg mooi weer: hopelijk weer veel TTVL - ORANJE WIT, LIMMEN Omdat er deze week geen senioren was gaan wij het deze keer over de aspiranten van Oranje Wit hebben. Aspiranten meisjes 3 werd kampioen door haar naaste belager de Smash te verslaan. Het was een zeer spannende strijd waarin bleek dat de Oranje Wit- meisjes het minst nerveus waren. In de eerste set was de spanning te snijden. Tot 13—13 ging de strijd gelijk op, maar Oranje Wit voelde dat het meer kon en pakte door inzet deze set met 16—14. De smash liet zien waarom zij de tweede plaats bezette en wonnen de tweede set na veel lange rally's met 16—14, zodat de derde set de beslissing moest brengen. In de derde set lieten de Oranje Witters duidelijk blijken dat zij de ware kampioen waren en versloegen de Castricumse meisjes met maar liefts 157. Vanaf deze plaats feliciteren wij het derde aspirantenteam met het behalen van het kampioenschap. De jongens aspiranten hadden deze week een dubbel programma. Als eerste moesten zij Europa Meubel/ Odin bestrijden. In de eerste set gaf Odin nog leuk tegenstand, maar Oranje Wit bleek toch te sterk voor de jongens uit Heemskerk. De eerste set wonnen de Oranje Witters dan ook terecht met 159 en de tweede set werd een 15—11 overwinning. In de derde en laatste set waren zij oppermachtig en pakten zij deze set met 15—4, zodat er met zelfvertrou wen aan het duel tegen de Smash begonnen kon worden. Zo goed als Oranje Wit tegen Odin begon, was het team nu geheel de kluts kwijt. Het verloor de eerste set met 5—15 tegen het sterke Smash. In de tweede set draaide Oranje Wit weer zoals het behoorde. Deze set werd dan ook terecht met 15—12 gewonnen door de Limmers. Toch was de derde set weer voor de Smash, zodat deze wedstrijd werd verloren door Oranje Wit. Toch was het resultaat van deze middag niet slecht voor de jongens, omdat zij van de 6 sets die zij speelden er slechts 2 verloren. DE P.v.d.A. IN LIMMEN Frans Punt, de lijsttrekker van de PvdA-Limmen, bloembollenkweker van beroep, kun je geen radikale barrikadenbouwer noemen. Tijdens gesprekken valt vooral op dat hij bezonnen te werk wil gaan. „Bloembollen komen ook rustig op, als de tijd er rijp voor is. De tijd is in Limmen ook rijp voor de PvdA. Dat is al gebleken bij de laatste landelijke en provinciale verkiezingen, waarbij de PvdA ruim een vijfde van de Limmer stemmen kreeg." En daarom moet de PvdA dus ook in Limmen? Wij vinden een linkse, open politiek belangrijk. Op landelijk en provinciaal niveau is de PvdA er. Die moet er ook in Limmen zijn. Ik geloof dat de PvdA-Limmen op vele gebieden wezenlijke en positieve bijdragen kan leveren." „In Limmen hoorde je vaak: wat moet je hier met politiek, het gaat toch goed zo? Alsof wat er in de gemeenteraad gebeurt niets met politiek te maken heeft, alsof Limmen er niet bij hoort, alsof we midden in Nederland een klein eilandje zijn. Dat is natuurlijk niet waar. En dat beginnen veel Limmers ook in te zien. Niet voor niets zijn de VVD, het CDA en ook de PvdA erbij gekomen.Tot nu toe konden de Limmers kiezen tussen uiterst rechts (de Boerenpartij), uiterst links (de CPN) en als ze geen van tweeën wilden of het niet wisten, want meer keus was er niet, dan stemden ze maar op de Limmer Gemeenschap. Dat is nu over. Op 31 mei kunnen de Limmers voor het eerst écht kiezen, bewust kiezen. En ik hoop natuurlijk dat veel mensen op de PvdA zullen stemmen." Je hebt het over open politiek, wat houdt dat in? „Wij tillen zwaar aan zaken als openheid van bestuur. Wij vinden dat de mensen meer demokratische rechten hebben dan alleen maar in het stemhokje een rood potlood vasthou den. Als het aan ons ligt, gaat de gemeente alle plannen in alle openheid voorbereiden en uitvoeren. Daarbij moeten de inwoners tijdig betrokken worden, en niet als de besluiten al genomen zijn.Want de mensen moeten weten wat er besloten wordt, hoe één en ander gebeurt, en waarom dat zo gebeurt. Hoe je dat doet? Wij willen bijvoorbeeld dat de kommissievergaderingen openbaar worden. In die vergaderingen worden de raadsbesluiten voorbereid. Het is misschien wat sterk uitgedrukt, maar die kommissievergaderingen kun je zien als een keuken, waar allerlei beslissingen worden voorgebakken, en de raadsvergaderingen als het door geefluik. Op die kommissievergade ringen moeten de mensen ook hun mening kunnen geven. Verder moeten de agenda en notulen van de vergaderingen beschikbaar zijn. Rap porten en adviezen en andere stukken moeten ter inzage liggen. En die stukken mogen best in een beetje begrijpelijker Nederlands geschreven zijn." De prijsuitreiking is vastgesteld op vrijdag 26 mei, a.s. Nadere medede lingen volgen nog middels een huis-aan-huis folder. De bekende Bloemen- en Plantenshop „Florado" uit Winkelhof 't Loo, heeft geheel belangeloos de bijzonder fraaie bloemversieringen geschonken, welke het kultureel centrum „Vredeburg" en het Parochiehuis St. Maarten sierden, tijdens de onlangs gehouden Bloemendagen. Het Mozaïeken Komitee is dit bedrijf uiteraard zeer erkentelijk voor deze geste. Zoals bekend is „Florado" gespecia liseerd in dagelijks verse snijbloemen en potplanten, alsmede plantenbak ken. Intenties: voor onze H. Vader de Paus, de Bisschoppen, de Priesters, de Gezinnen, de Vrede in de Wereld, en in eigen Geloofsgemeenschap. Vanaf 10.00 uur gelegenheid om te biechten. Om 10.00 uur: Rozenhoedje in de Grote Kapel. Om 10.30 uur: Plechtige H. Mis in de Grote Kapel, hoofdcelebrant: Mgr. Th.G.A. Hendriksen, preek: Pater J. Koopman s.s.s. Na de H. Mis ongeveer een uur pauze; U wordt aangeraden om zelf een lunchpakket mee te nemen. Om 13.00 uur: Kruiswegoefening; tot eerherstel en voor meer rechtvaardig heid. Om 15.00 uur: Plechtig Lof Rozen hoedje Preek Sacraments processie, sluiting bij de Genadekapel met Te Deum en bisschoppelijke zegen. Laat velen, ook jongeren, op deze dag aar iloo komen. Geef het door aan familie, kennissen, buren en relaties. Gezamenlijk gebed dringt door de wolken en wie tesamen bidt, blijft tesamen behouden. Reisschema van de treinen: de treinen zullen^ stoppen bij de halte o.l. Vrouw ter Nood. Vertrek Amsterdam C.S. 9.11 9.41 uur; aankomst Heiloo (O.L. Vrouw ter Nood): 9.50 /10.21 uur. Vertrek Haarlem 9.13 9.45 uur, overstappen in Uitgeest 9.41 10.11 uur; aankomst Heiloo 9.50 10.21 uur. Vertrek Alkmaar 9.33 uur en aan komst Heiloo 9.40 uur. Vertrek Heiloo, richting Amsterdam Haarlem 17.38 uur; aankomst Amster dam 18.16 uur (Uitgeest 17.48 uur; Haarlem 18.19 uur). Vertrek Heiloo richting Alkmaar 17.35 uur, aankomst Alkmaar 17.43 uur. De mariale wagen komt ook! Verdere inlichtingen: C.H.J. Vermo len, Markengouw 219, Amsterdam, tel. 020—325995; en mevrouw J.p. Klein-Keune, Wilgenlaan 6a, Heiloo, tel. 072—330159 stralend zonnetje 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 kunnen ook nu leden van een genieten. Het bestuur van de tafeltennisvereni ging Limmen hoopt dat er ook dit jaar weer weinig luilakken onder de leden zijn, en als het even kan nog minder dan vorig jaar. Leden van TTV Limmen, laat U dus niet kennen en verzamelt U dus a.s. zaterdag met zoveel mogelijk gezinsleden bij de vuurtoren in Egmond aan Zee, zodat ook dit jaar de TTV Limmen - luilakstrandwandeling weer een groot (en gezellig) sukses wordt. Onze felicitaties gaan alsnog naar het vierde juniorenteam, dat vorige week, na winst (7-3) op Be Fair (dat tot nu toe medekoploper was) kampioen is geworden. Het team behaalde maar liefst 23 punten uit 12 wedstrijden. Wat wil de PvdA-Limmen verder aan die openheid doen? „Da's een goeie vraag, want wij praten niet alleen over openheid, wij gaan er ook wat aan doen. Zo zal er, vanaf augustus/september, elke maand een open politieke avond komen in Conquista, die worden georganiseerd door de PvdA-Limmen. Op zulke avonden kun je verschillende dingen doen. We zijn van plan om allerlei gemeentepolitieke zaken aan de orde te stellen en uit de doeken te doen. Bezoekers kunnen om advies vragen, ze kunnen vragen stellen. En het maakt niet uit of ze het met ons eens zijn of niet. Het worden geen speciale PvdA-avondjes. Iedereen is van harte welkom. Ook zal regelmatig een spreker of spreekster worden uitgeno digd. En uiteraard zal de gezelligheid niet worden vergeten. Op zulke avonden kom je te weten wat de mensen willen, wat ze verwachten van de gemeente. Op die manier houd je voeling met wat er leeft onder de Limmers. Ik geloof dat dit soort avonden, en wat wij verder voorstellen om tot meer openheid van bestuur te komen, de demokratie in Limmen zeer veel kan bevorderen. En demokratie is voor de PvdA een zeer belangrijke zaak." TENNISVERENIGING LIMMEN Ons eerste team bleef ook dif afgelopen weekend ongeslagen. De return wedstrijd tegen Alkmaar II eindigde na vele spannende wedstrijd den tenslotte in een 6-2 overwinning voor Limmen. Onze beide dames wisten wederom hun beide enkelspelen te winnen doch hadden het veel moeilijker dan in de thuiswedstrijd. Mevrouw N. Bak won van Mevrouw J, Hiemstra met 6-1; 6-4; terwijl mevrouw Th. Stroethoff na 3 sets van Mej. J. Wassink won met 7-5; 5-7; en 6-4. De spannendste en sensationeelste wedstrijd was ongetwijfeld die tussen H. Boontje en D. Gastman. Ondanks een 5-2 achterstand in de 3de set ging de overwinning tenslotte naar H. Boontje 7-5; 1-6; en 7-5. De dubbelspelen eindigde bij de dames in een overwinning voor Alkmaar, terwijl het herendubbel in 3 sets door Limmen werd gewonnen. Met een 4-2 voorsprong moesten de beide gemengd dubbelspelen de einduitslag bepalen. Beide wedstrijden eindigden in een overwinning voor onze Limmer spelers. Andere uitslagen waren: Zondag teams: Alkmaar 2 - Limmen I 2-6 Limmen 2 - Festina 8 2-6 Limmen 3 - Juliana 8 7-1 Vennewater 2 - Limmen 4 6-2 ZaterdagteamsHeren Warmenhuizen 4 - Limmen 2 2-4 Gemengd Limmen I - Heb Durf I 0-5 Santana 2 - Limmen 2 3-2 Limmen 4 - 't Gouwtje I 0-5 Op Hemelvaartsdag 's ochtends om 11.00 uur werd de Aiïtiekade officiéél geopend door de nieuwe bloemen- ;oningin Yolanda Buis. In een oude Citroen uit 1928, en nog helemaal in originele staat, kwam zij samen met Pastoor de Ruyter de Valkeyhal binnen rijden. Pastoor de Ruyter had voor deze bijzondere gelegenheid de mis over gedragen aan een ander. Op een Antiekbeurs in Zutphen had men deze reiskelk met zilveren voet gevonden bij één van de standhouders die ook nu weer op de Antiekade stond, nl. „Het Kruikenhuis". De pastoor toonde zich verheugd met dit kleinood uit 1862 en was blij dat het weer in Limmen terug was. „Wij zullen het bij feestelijke gelegenheden tentoonstellen. Modernere bekers werden er uitge reikt aan de drie mooiste stands van de Antiekade. Dit waren: 1. Antoinette Babeliowski-de Braai (zij won voor de derde keer de eerste prijs); 2. Firma v.d. Vlught, Limmen; 3. Alex Janmaat, Oudewater. De jury bestond uit het echtpaar Eychelaar en mevrouw Seignette. Een kijkje op de druk bezochte Antikade

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 6