ÊH Ill Houten alluminium huishoud- trappen: «:HTZ750 met vilten rug ideaal voor caravan- I40br p.m schilder HEILOO W. J. Hofdykweg 10 Vrieswyk 9 Mariënstein 175 Piet Groot: vijftig jaar toonkunstenaar en een gelukkig mens m m m m r m m m m m a A.J. VOS uitvoering 2x10sport, lengte 4.85mtr. 2x12 2x14 uitvoering 2tr m/platvorm. 38,- 6trm/platvorm 81- 3 41- 797- het adres om te komen westerweg 259 heiloo tel: 330919 Eurofish teleskoophengels. Handige vistas. Albatros volglas werphengels. 13,65 Daiwa Gold werpmolens. Albatros viskoffers. MEPPS kunstaas. De hengelsport specialist staat voor u klaar. En geeft gratis betrouwbaar advies. Op de hengelsport specialist kunt u rekenen. Tot ziens. F# UITKIJKPOST 14 JUNI 1978 In fraaie woonwijk t.o. vijvers en plantsoenen gel. M middenwoning met schuur, aparte garage en besl. achtertuin (16 m diep), voorz. van p.v.-gas. Ind.: ruime woonk., entree, m. trapopg., toilet, garderobekast, ruime keuken, kelderkast. Verd.: 3 slaapk., badk. m. ligbad, 2e toilet, 2 vaste wast., vlizotrap n. geh. bevl. zolder. Aanvaarding: in overleg 237.500,— Gunstig aan singel gel. royale hoekwoning m. garage en carport, c.v.-gas, voor- en achtertuin (zd.) Goede staat v. onderh. Bj. '70. Ind.: entree, toilet, royale Z-vorm. woonk. m. open haard, mod. keuken, open trap n. verd. m. 3 ruime slaapk., royale badk. m. ligbad, 2e toilet, 2 vaste wast. 2e verd. m. gr. slaapk. m. dakkapel, werkka mertje, berging, m. c.v.-unit. Aanvaarding: juli/aug. '78 ƒ278.000,— Aan plantsoen gel. royaal herenhuis m. schuur, c.v.- gas en aparte garage, voor- en achtertuin op zd. Ind.: Hal, toilet, L-vorm. woonk. m. parket, mod. keuken. Verd.: 3 ruime slaapk., luxe badk. m. ligbad, 2e toilet, 2e verd. m. gr. slaapk. m. dakkapel en ber ging. Ged. thermopane begl.; uitst. st. v. onderhoud. Aanv.: in overleg ƒ278.000, Inl. en bez.: VADER'S VISDAG Dat is een prima idee. We geven vader iets voor z'n visuitrusting. Kom gerust bij de hengelsport specialist langs. Hij weet precies wat vader wil hebben. En eigenlijk vindt hij het wel leuk om ook eens kennis te maken met de rest van de familie. Speciale Vaderdag aanbieding: ALBATROS VOLGLAS ZEEWERPHENGEL. 2,70 lang. 2 delig. Met daarbij: EUROFISH ZEEWERPMOLEN TYPE 500. Kost normaal samen f 73,-. Pak 'm beet voor Makelaar in onroerende goederen Postbus 95. Heiloo Kantoor Zeeweg 20 Tel. 072-331895 Populaire uitvoering. Lichtblauw spirglas. Met handgreep. T ransportlengte 110 cm. In 3 maten. 4,80- 5,80- 6,60 m. v.a. 21,75 Lichtgewicht schoudertas. Met een macht aan ruimte. Handige vakindeling en draag riem. Uitgevoerd in skai. In 3 maten, voor elk type sportvisserij. v.a. 21,75 Met kurken greep en schroefreel- houder. Hard-verchroomde brug- ogen. Luxe wikkelingen.5 typen: (2 delig) van 1,65 t/m 2,70 m werpvermogen 10-15 gram t/m 30-50 gram. (zee) v.a. Het neusje van de zalm. Top kwaliteit vooreen redelijke prijs. Met twee roestvrijstalen kogellagers, omklapbare slinger, overkappende spoel, hoge inhaalsnelheid. Types GS O, GS1 GS2, GS3, GS10. v.a. 69,75 6 fantastische modellen voor binnenwater- en zeevisser High impact polystyreen. Licht in gewicht, ijzersterk en in mooie kleuren. 2-ladig zijwaarts 11,25 4- ladig zijwaarts 12,25 2- ladig groot 17,50 Wereldberoemd merk vooralle soorten spinners en lepels. In verzwaarde of onverzwaarde uitvoering. Met enkele haak en pluim. Of met dreg. Een assortiment om van te watertanden. v.a. 1,20 STATIONSCENTRUM FIETSEN HENGELSPORT stationsweg 79 - heiloo - telefoon 330186 „M'n hobby is m'n werk en m'n leven, daarom ben ik een gelukkig mens", aldus Piet Groot. Geboren in Krommenie, had een muzikale moeder, vader speelde ook, maar in de loterij, en daar is het eigenlijk allemaal mee begonnen. Want op een dag viel er een prijs op het lot van Vader Groot, toen ging de hartewens van Moeder Groot in vervulling een piano Piet Grpot kreeg toen pianoles van de heer Sicking in Wormerveer, al gauw bleek dat z'n pupil een bijzondere aanleg had er kwamen toen nog orgellessen bij en op 10-jarige leeftijd werd Piet Groot assistent organist in de kerk. Z'n leraar adviseerde hem z'n vleugels wat verder uit te slaan. Onder leiding van z'n nieuwe leraar de heer Algra werd op z'n 17e jaar het orgeldiploma gehaald. Met vrienden werd een orkestje opgericht dat hier en daar optrad en ook z'n steun verleende bij toneel uitvoeringen. De eerste leerlingen dienden zich aan en er werd een kinderkoortje opgericht. Met 19 jaar werd Piet Groot benoemd tot organist in de Maria Magdalena- straat in de Spaarndammerstraat te Amsterdam, helaas staat deze kerk er niet meer. Na zijn huwelijk bleef de heer Groot in Krommenie wonen, ging echter wel vijf keer per week naar Amsterdam om daar ae volksconcerten in het Concert gebouw te besluisteren. Er kwam een uitnodiging van het gemengd koor uit Assendelft waarop een concours een dikke eerste prijs gewonnen werd. Daar de heer Groot alleen orgel en pianolessen had gehad besloot hij directie lessen te nemen bij Fred Roeske en studeerde zangtechniek bij Hubert Cuypers en Alphons Vranken. De Zaanstreek bleek in die tijd een zanglustige bevolking te hebben, de heer Sicking werd een dirigentschap aangeboden maar die had geen tijd en zei: „ga maar naar Piet Groot" En zo werd de dirigeerstok over de Zaanse koren ter hand genomen. Zaanse dirigenten staan goed aangeschreven (misschien daardoor). De binding met Heiloo begon ook te groeien we spreken nu over 1945. Het gemengd koor „Nieuw Leven" werd opgezet en had van het begin af aan veel succes. De vroegere burgemeester Vennik wilde graag een musicus in Heiloo hebben en zorgde ervoor dat de Fam. Groot een goed onderkomen in z'n gemeente kreeg. De koren van de Zaanstreek werden vervangen, door Heiloo en omliggende plaatsen zoals Heerhugowaard, St. Pancras enz. Piet Groot was ook nog vijf jaar verbonden aan de Operette vereniging Odeon in Alkmaar. Er werd ook veel aan schoolwerk gedaan., de huishoud school in Zaandam en Bergen en twee lagere scholen in Alkmaar en bovendien nog de kleuterleidster opleiding in Haarlem. In 1962 aanvaardde Piet Groot het directeurschap van de Volksmuziek school Heiloo, wat hij 11,-1/2 jaar heeft gedaan, de school telde toen 700 leerlingen en dat werd op den duur teveel om er nog „bij" te doen. Bij z'n 40-jarig jubielum als toonkun stenaar werd Piet Groot onderscheiden met de gouden ere medaille in de orde van Oranje Nassau en kreeg bovendien nog een pauselijke onderscheiding. PRO ECCLESIA ET PONTIFICE. U ziet Piet Groot kan op een arbeidzaam leven terug kijken, wie denkt dat hij zich na z'n pensionering verveelt, heeft het mis want wat is een musicus zonder muziek en dan is er ook nog de postzegel verzameling, muziek op postzegels, met componisten, strijkinstrumenten, tokkelinstrumen- ten, noemt u maar op albums vol. Er wordt deze maand trouwens nog een "ubileum gevierd, z'n veertig jarig uwelijk. Een feestelijke maand voor een groot musicus. C.P.N. HEILOO—EGMOND LIMMEN Op donderdag, 8 juni j.l. is het bestuur van de C.P.N., afd. Heiloo-Egmond- Limmen bijeen gekomen ter bespre king van de verlaezingsuitslag van 31 mei j.L Men kwam tot de conclusie dat gezien de algemene verrechtsing (verlies P.v.d.A., geen zetel PPR/PSP) de CPN zich in Heiloo met 132 stemmen goed heeft gehandhaafd. In Limmen bleef de zetel van Cees Dekker als raadslid voor de CPN behouden en in Egmond werd duidelijke stemmen winst geboekt. Natuurlijk is het jammer dat in Heiloo en Egmond geen zetel werd behaald, maar dat is niet het belangrijkste. De CPN is immers geen verkiezingspartij, die eens per vier jaar de bevolking probeert te verleiden op haar te stemmen, maar een aktie-partij, die voortdurend binnen en buiten de vertegenwoordigende lichamen op komt voor de belangen van de mensen. Zo is onmiddellijk na de verkiezingen de aktie tegen het plan Hofstra gestart, plannen die voorzien in een verzwaring van de hypotheek-lasten door vermin dering van de belasting-aftrek. Juist omdat ook in Heiloo velen op zware lasten zitten, die door deze plannen verder dreigen te worden verzwaard, wil de CPN afdeling Heiloo- Egmond- Limmen ook voor deze mensen opkomen. In verschillende wijken is reeds een stencil verspreid, met een aangehechte strook waarop men adhesie met deze aktie kan betuigen. Mocht men nog niets ontvangen hebben, dan kan men zich richten tot het secretariaat van de afdeling met het verzoek alsnog een stencil te ontvangen. Is de CPN er nu ook al voor de mensen die een eigen huis bezitten, zal men wellicht vragen? Jazeker is de CPN er ook voor die mensen; zoals ze er is voor alle mensen die op een of andere manier door het groot-kapitaal van multinationale bedrijven, banken en wapen-handel in hun belangen worden bedreigd. Zo heeft de CPN ook al meer dan twintig jaar een „advies-bureau voor de werkende bevolking", waar men kosteloos advies kan lo-ijgen bij ontslag- of uitkerings-kwesties, huisvestings moeilijkheden, belasting-zaken enz. Om daarvan gebruik te maken hoef je heus geen lid van de CPN te zijn; in principe wordt iedereen geholpen (geen groot-ondernemers of specu lanten natuurlijk! zoals ook in Heiloo geleidelijk bekend begint te worden. Op 20 juni a.s. wordt een Algemene Ledenvergadering, van de afdeling gehouden. Onderwerpen: de politieke situatie na de verkiezingen, enkele huishoudelijke zaken en de verschil lende werkzaamheden van de afdeling in de nabije toekomst. De genoemde werkzaamheden kosten uiteraard veel tijd. De afdeling roept daarom de CrN-stemmers in Heiloo-Egmond- Limmen op aktief aan deze aktiviteiten deel te nemen en zich voor nadere informatie daaromtrent te vervoegen bij het secretariaat: Schoolstraat 3, Egmond a.d.Hoef, tel. 02206-1551. ALKMAAR - STATION VAN DE WEEKVAN WOENSDAG 21 T/M ZATERDAG 24 JU NI Deze week belooft het een gezellige boel te worden voor Alkmaarders en omwonenden op het station Alkmaar, met veel reisvoordelen en allerlei festiviteiten. Woensdag t/m vrijdag van 11.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. Wij nodigen hierbij de redacties uit om aanwezig te zijn bij de opening van deze feestelijke week, die woensdag om 11.00 uur wordt verricht door burgemeester C.M.L. Roozemond, op het voorplein bij de ingang van de BellotunneL Tevens reikt de burgemeester de prijzen uit aan de winnende klassen van de kleur wedstrijd voor lagere scholen. Het station is één grote gastvrije braderie geworden voor t hele gezin. Er worden demonstraties gegeven van oude ambachten o.a. pottenbakken, weven en spinnem koekplanken snijden en doedelzak-fluitmaken. Kinderen kunnen ritjes maken op de pony 's van het Ponypark Slagharen. De Efteling, het Evoluon, de Beekse Bergen, Autotron-Drunen en Madame Tussaud zijn vertegenwoordigd in een stand. Reisvoordeel voor de Pas 65-houders: zij kunnen (tijdens de Station van de Week-dagen) retour van Alkmaar af kopen tegen het enkele reistarief. Voordeelcoupons te verkrijgen bij de N S-inf or m atiestand. Voor de kinderen wordt woensdag middag een poppenkastvoorstelling gegeven en treedt de sprekende pop „Charlie" op. De kinderen uit Alkmaar en omgeving kunnen die middag gratis gebruik maken van de stadsbussen van de N.Z.H. naar het station. Voorwaarde is wel dat één betalende volwassene meegaat. Zaterdagmiddag kunnen de kinderen gaan genieten van het vrolijke optreden van Hardi en mr. Boembas. De kinderen uit Heiloo en Heerhugo waard kunnen zowel woensdagg- als zaterdagmiddag gratis per trein naar alkmaar. Wederom wel de voorwaarde dat maximaal 2 kinderen (t/m 12 jaar) begeleid worden door 1 betalende volwassene. Deze retours zijn vanaf 21 juni 10.00 uur verkrijgbaar op de betreffende stations. En ook nog reisvoordeel voor de in- en omwonenden van Uitgeest, Castricum, Heiloo, Heerhugowaard en Schagen: een retourtje Alkmaar tegen het enkele reistarief. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 juni kunnen ritten gemaakt worden met een stoomtram van Alkmaar naar Heerhu gowaard en terug. Speciale plaatsbewijzen (f 1.50) zijn verkrijgbaar bij de stand van „Stoom tram Hoor n-Medem blik" op het station. De dienstregeling ziet er És volgt uit Alkmaar V 11.18 (1) 12.20; 13.18 14.18; 15.18; 16.18. Heerhugowaard A 11.28; 12.30; 13.28 14.28; 15.28; 16.28. Heerhugowaard V 11.43; 12.43; 13.43 14.43; 15.43; 16.42. Alkmaar A 11.53; 12.53; 13.53; 14.53 15.53; 16.52 1Alleen op zaterdag 24 juni. Het is zeer zeker de moeite waard om ook een kijkje te nemen bij de stand van de FTS, TRANS en NS die aantrekkelijke aanbiedingen hebben. En als u trek krijgt in een hapje of drankje, dan heeft de stations restauratie ook wel iets voor u in petto. ii nollen. I5LSO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 11