VERENIGINGS NIEUWS 1 msm Eensgezindheid vierde tachtigjarig jubileum met groot concert Causerie over molens bij „Oud Heiloo' WV „Heiloo" hoopt op betere tijden ALLE EENDJES groot eri klein in hout, tin, porselein, koper messing, riet en aardewerk SPORT s«t SPI Piet en Frans Burger met prachtige groente- en fruitzaak in winkelcentrum Malevoort UITKIJKPOST 29 NOVEMBER Vier leden van Eensgezindheid kregen bondsinsigne opgespeld 'mam AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 3 DECEMBER T/M 9 DECEMBER TEL. 333368 -331484 1KIJKPO niU ■Ju WINKELHOF 'T LOO 39 HEILOO w hebt, eerst I Centri W elkaar nodig D uw kei de wa paste en pla moge! TRADITIONEEL NIEUWJAARSBAL 6 JANUARI 1979 Het jubilerende Eensgezindheid, samen met O.K.K. en D. W.S. in de Sporthal t Ter gelegenheid van haar tachtigjarig bestaan werd door muziekvereniging „Eensgezindheid", in samenwerking met de muziekverenigingen O.K.K. uit Oostwoud en D.W.S. uit Venhuizen een feestelijk concert gehouden in de sporthal Het Vennewater. Dit con- jcert, dat bijgewoond werd door veel 't familieleden, vrienden en kennissen en overige belangstellenden, werd geo- Êend door de voorzitter de heer P. •ijkstra. Nadat hij diverse verenigin gen, erelid Modder en wethouder j. Dekker welkom had geheten zette de [heer Dijkstra uiteen hoe het komt dat Eensgezindheid zo oud is kunnen ■worden. .„Niet alles komt namelijk vanzelf. 'Belangrijk is dat men met alles samen jjmoet doen. En dit gebeurt bij Eensgezindheid. Dit jaar werden repetities vrijwel niet verzuimd, als er papier opgehaald moest worden dan jjwaren er genoeg mensen voor te vinden. Jeugdige leerlingen zorgen voor vers bloed in de vereniging, terwijl de Volksmuziekschool nu een harmonie- en fanfare opleiding heeft hetgeen ten goede kan komen aan de muziekver enigingen in Heijoo," aldus de voorzitter. Nadat dè heer Dijkstra nog even gewezen had op de programma's, ontworpen door het jeugdlid van Twuyver en op het concert, dat a.s. 9 december in de Witte Kerk wordt gegeven door muziekvereniging Sint Caecilia ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van Eensgezind heid, vroeg de voorzitter nog om enkele ogenblikken stilte voor het pas overleden bestuurslid van de vereni- de heer A.J.; Verinrk, concert werd: -afgeló'pën zöïidagT avond in de feestelijk aangeklede sporthal geopend door Eensgezind heid dat, evenals O.K.K. en D.W.S. onder leiding stond van haar dirigent Joh. de Gier. Het pittige „Holiday in Rhodos" van Oscar Tschuor en Little Suite" van Jack Harvey werden door het publiek beloond met een hartelijk applaus. Hierna ierna volgde een kort intermezzo, ngelast vanwege het feit dat de heer 1 Beuse uit Purmerend, voorzitter an de Algemene Nederlandse Unie an Muziekverenigingen, nog verplich- ingen elders had. De heer Beuse eliciteerde Eensgezindheid met haar chtigjarig bestaan en ging even in op leze manier van vrije tijdsbesteding, lie alleen te vinden is in België en Nederland. „In de Verenigde Staten A n Canada is men jaloers op ons. Dit Groot zet zich nu al enkele jaren in soort muziek beoefent men vrijwillig voor de jeugd op een wijze, die waarop de heer Beuse bondsinsignes aan enkele leden van Eensgezindheid kon uitreiken. Allereerst werd mevrouw E. Jensch naar voren gehaald. Zeventien jaar geleden begon zij bij Eensgezindheid als slagwérkster, maar later werd zij omgeschoold tot saxofoniste. Als bestuurslid heeft zij inmiddels al veel werk verzet en is ook nauw betrokken bij het jeufdwerk" (jeugdorkest „De Combinatie). Zij kreeg het zilveren bondsinsigne opgespeld. De heer R. v.d.Pol, sinds 1953 lid, eerst als bugelist, later tuba spelend, kreeg eveneens de zilveren bondsinsig ne opgespeld. Een zilveren bonds insigne was ook weggelegd voor de heer M. Beemster, vanaf 1950 lid van Eensgezindheid. Een verguld zilveren bondsinsigne kreeg de heer D. Buwalda. Gestart bij muziekverenigingen in Heerhugo- waard en Langedijk en later terecht gekomen bij Eensgezindheid, is de heer Buwalda nu al meer dan veertig jaar lid van een muziekvereniging, aangesloten bij de A.N.U.M. Na dit intermezzo werd het pro gramma voortgezet met „Esquisses Medievales" van Maurice Faillenot, uitgevoerd door D.W.S. uit Ven huizen. Voor de pauze traden de muziekverenigingen afwisselend ver der op onder leiding van de dirigent Joh. de Gier. Na de pauze volgde een gezamenlijk optreden van de drie muziekvereni gingen onder leiding van de heer Joh. de Gier. Dit gezamenlijk optreden mag een goed succes genoemd Worden, want de vier werken van C.J.N. Cori, Fernand Rogister, R. Beck en G.H. Huff ine werden met verve gebracht. Voordat de heer de Gier begon aan het laatste nummer, een pittige mars van Huffine, dankte de dirigent de orkestleden voor de prettige samen werking. De voorzitter van Eensgezindheid, de heer Dijkstra, zette na afloop van het concert de echtgenoot en echtgenotes van de gehuldigden en mevrouw de Gier nog even in het zonnetje en gaf hun een prachtige bos bloemen. De heer De Groot en de heer De Gier haaide Dijkstra nog even apart naar voren. Eensgezindheid en het jeugdorkest „De Combinatie" draaien grotendeels op deze twee mensen. De heer de pp universiteiten en colleges, maar is fde studietijd eenmaal voorbij, dan ^egt 96 procent de muziekbeoefening vaarwel. Daar heeft men geen harmonie en fanfarekorpsen buiten de universiteiten en colleges". De heer Beuse verklaarde dat subsidies een grote steun betekenen om jonge mensen tot deze vorm van vrije tijdsbesteding te brengen. Eensgezind heid en andere muziekverenigingen vervullen een belangrijke taak in onze consumptiemaatschappij. Nadat de heer Beuse nog zijn waardering uitsprak voor het werk van de muzikale leider, de heer Joh. de Gier, was het moment aangebroken, voor ae jeuga op een bewondering afdwingt. Wat "dirigent Joh. de Gier voor de muziek en voor muziekverenigingen over heeft, mag eveneens wel eens extra genoemd worden. De heer De Gier is met het dirigentschap van Eensgezindheid en andere muziekverenigingen wel elke avond zoet. Alleen zondags heeft hij een „vrije dag". Voor de echtgenotes van deze twee mensen had de heer Dijkstra eveneens een prachtig boeket bloemen. Na nog even gewezen te hebben op het concert van 9 december a.s. in de Witte Kerk kon de heer Dijkstra dit geslaagde concert in de sporthal tegen kwart voor elf afsluiten. De vereniging „Oud Heiloo' hield een bijeenkomst in de zaal van de Gereformeerde Kerk, die wat het aaptal aanwezigen betrof wel wat meer bezoek waard geweest zou zijn. Spreker was de heer Th.J. de Munnik, voorzitter van de Alkmaarse Molen vereniging. Waar zou hij anders over spreken dan over de molens die blijkbaar een groot deel van zijn hart gestolen hebben. Zo boeiend en onderhoudend wist hij er over te vertellen. Bij afwezigheid van de voorzitter werd deze funktie waargenomen door de sekretaris, de heer Admiraal. Deze ging in snel tempo door de agenda heen. Een krediet zal hoogst waarschijnlijk beschikbaar worden gesteld door het gemeentebestuur om een deel van de „Oude Pastorij" te gaan inrichten als Oudheidskamer, waar „Oud Heiloo" dan de supervisie over zal krijgen (krediet is inmiddels beschikbaar gesteld door de gemeente raad, red.). Als aanvulling voor het bestuur wegens vertrek van de heer Oosten dorp had men de heer van Tiel weten te strikken die dan ook door de vergadering geaccepteerd werd. Hierna kreeg de heer Munnik het woord. Aan de hand van dia's wérden alle mogelijke soorten molens vertoond. Bovenkruiers en binnenkruiers, stan- derdmólens en stellingmolens, pal- trokmolens en wipwatermolens. Deze' zijn weer onderverdeeld in houtzaag-, water- en graanmolens. Het was erg indrukwekkend te zien door middel van doorsneden hoe de verschillende maalinrichtingen werken. Er zijn achtkantige molens, molens met een stenen onderbouw maar ook met een onderbouw van hout. De oudste poldermolens zijn de wipwater- molentjes, zoals ook ons eigen wipwatermolentje, sinds kort weer draaiklaar, in het Maalwater. De Alkmaarse Molenvereniging heeft heel wat molens onder beheer. In samenwerking 'met Monumentenzorg is al menig molen voor de ondergang behoed. Toch staan er hier en daar nog fraaie exemplaren die men weer graag in bedrijf en voorzien van roeden zou zien. Er is ook een mogelijkheid om te worden opgeleid tot vrijwillig molenaar. Als je molens hebt maar geen molenaar, dan ben je nog nergens. Verdwijnen de molens, dan verdwijnt ook het vak van molenaar, maar ook dat van molenbouwer en rietdekker. Want een rietdekker, die een fraai rieten dak kan maken, kan nog niet altijd een molen van een nieuw dak voorzien. Een typische stellingmolen is bij voorbeeld de Molen van Piet, een pracht exemplaar, waar we erg blij mee zijn," aldus de heer Munnik. Maar voor het mooi, staat ie teveel in het groen. Een molen moet vrij staan, de wind moet vrij spel hebben. Zoals bijvoorbeeld op de wallen van het stadje Heusden, in het land van Heusden en Altena. Het waren verdedigingswerken, er mochten dus geen bomen op de wallen, dan maar molens, je hebt de wind gratis." De heer Munnik vond het een opvallend verschijnsel dat de molens in Noord-Holland - een paar plaatsen zoals de Zaanstreek en De Zijpe uitgezonderd - altijd zwart geteerd zijn. Of het iets met een eventueel somber karakter van de Noord hollander te maken heeft? Aan de dia's van een gezellig Oudhollands feest op een molen te zien, zou je dat toch niet zo denken. Verteld werd ook nog dat de stand van de wieken vooral een eigen taal spreken. Er is een feesttooi, een speciale bruidstooi, een rouwtooi en in de Zaan zelfs een Luilak-stand. Na een hartelijk applaus en een boekenbon dankte de spreker voor de gelegenheid om over zijn geliefde molens te vertellen. De heer de Munnik hoopte zelfs op meer samenwerking in de toekomst tussen beide verenigingen. MAANDAG 4 DECEMBER Ned.ver.v.Huisvr. b.b. Bouwfonds Plattel vr. zang Sans Atout bridge Alleenstaanden Bouwfonds E.H.K. klaverjassen DINSDAG 5 DECEMBER Doves Gym 9.30-11.00 Yoga 9.30-11.30 Yoga 13.30-15.30 Bej. Soos 13.30-17.00 Strijkorkest 14.00-16.00 WOENSDAG 6 DECEMBER Slank Fit 9.30-10.30 Yoga 9.30-11.30 Nivon Jeugd 14.00-16.00 Falkland toneel 20.00-22.00 Theorie Rijscholen 19.30-21.30 DONDERDAG 7 DECEMBER Bej. Soos 13.30-17.00 Bej. Gym 14.00-16.00 Heilooer Bridgeclub 20.00-23.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-23.00 Damclub Jeugd 19.00-20.00 Damclub sr. 20.00-23.00 HOV operette 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-22.00 Nivon Houtsnijden 20.00-22.00 VRIJDAG 8 DECEMBER Ned. ver. v. huisvr.br. 9.30-12.00 volksdansen bej. 11.00-12.00 Plattel, vr.volksd. 14.00-15.30 Begel ork.v.N.H. 20.-00-22.00 Bahais Geloof 20.00-21.00 Zaterdag 9DECEMBER Alkmaar Big-Band 15.30-17.30 NED. CHRISTEN VROUWENBOND AFDELING HEILOO Tijdens de op 21 november gehouden ledenvergadering trad voor ons als spreekster op mevrouw Woelinga uit Hoorn, die vertelde over de achter- f onden van sprookjes en fabels, en sproke is ,wat aanwezig leeft omdat het waarlijk is gesproken. Het zijn scheppingen van een innerlijk gerijpte ziel: oervormen, die eeuwen lang door ouders aan kinderen zijn doorverteld en in diepste zin gaan over de vragen: wie ben ik, waar kom ik vandaan en waar ga ik naar toe. Het feit dat kinderen zo graag naar sprookjes luisteren komt omdat zij zich identificeren met de hoofd persoon. Onze wezenskern is de jonge vrouw (Assepoester), die de prins van de geest ontmoet: de strijd van de mensen naar een leven van eenheid. Wij hebben toch altijd weer te kampen met de stiefmoeder in ons, d.w.z. de ongelouterde, ongewijde krachten, zoals eigenwijsheid, jaloers heid, eerzucht, ijdelheid, enz., die ons verhinderen een gelukkig mens te zijn. In het verhaal van Doornroosje bijvoorbeeld betekent het overwoe kerde kasteel dat de mens van binnen dicht zit. De prinsen die zich aankondigen zijn de gedachten. Als de tijd voor goede gedachten rijp is, breekt de mens als het ware open. Telkens treft men weer aan het zoeken naar de ware wijsheid. Heen is de weg van het hebben en terug is de weg van het zijn. Men dient geen eigen moraal in het sprookje te leggen. Een hartelijk woord van dank aan deze zeer boeiende spreekster was zeker op zijn plaats. K.V.G. St. MONICA Woensdag 22 november werd de avond voor ons verzorgd door de Heer Drost hoofd van de Reformhuizen te Eden, met in samenwerking van de heer J. Letschert. Eerst vertelde de heer Drost over het ontstaan van de vereniging Reformhuizen. Zo'n veertig jaar geleden werd die opgericht. Maar na de oorlog is het gebruik van Reformprodukten snel toegenomen. Zo'n twee duizend produkten zijn nu in de handel verkrijgbaar. Van verschillende pro dukten kregen we uitleg waarom we ze moesten gebruiken en waar het goed en gezond voor was. Alle Reform produkten zijn zuivere natuur Ïirodukten. n de pauze werd ons een glas druivensap aangeboden. Al met al een leerzame avond en gingen we allemaal met een pakketje met Reformproduk ten naar huis. Donderdag 23 november vertrokken we met de bus naar Arnhem voor een excursie naar de Kema. We werden ontvangen in 't Elektrum gebouw dat is opgericht op verzoek van alle bestaande elektriciteits bedrijven in Nederland, en bedoeld als informatie voor de verbruikers. Dit Elektrum bevat een overzichtelijke tentoonstelling, met o.a. de infor matie over de energiebronnen. We hebben twee kerncentrales in Borsele en Dodewaard. Zij voorzien maar in een klein gedeelte van de totale behoefte aan energie, 't Uranium dat gebruikt wordt moet eerst verrijkt worden. Zo'n verrijkingsfabriek staat in Almelo. Het afval van net verarmde uranium gaat naar een kweekreactor zet het uranium om in plutonium dat daarna als splijtstof bruikbaar is. Het onbruikbare afval van een centrale wordt verpakt in stalen drums, daarna worden ze verpakt- in betonnen containers. Deze gaan weer naar het reactor centrum en worden in zee of in oude zoutmijnen gedumpt. Dan hebben we zonenergie, een manier om zonneenergie te gebruiken is door zonnestralen te laten vallen op chemische stof, die het zonlicht omzet in elektriciteit. Zonnewarmte kan ook door water opgevangen worden voor verwarmingsdoeleinden. Dan hebben we wind energie (de molens) en waterkracht energie, het hoogteverschil tussen eb en vloed kan voor energie benut worden, verder de organische afval (huis en straatvuil) kan in methaangas omgezet worden. Dan is er nog de aardwarmte op zonnige plaatsen komt deze warmte op natuurlijke wijze naar boven o.a. (stoom bronnen). Het verbruik van elektriciteit wordt geregeld in de regelkamer van 't Sep gebouw in Arnhem. De Sep is 't samenwerkings^ orgaan van alle elektriciteits produktie bedrijven. Het was een leerzame en mooie dag. Dames denkt U er aan dat U zich vroeg genoeg opgeeft voor de kerstavond bij een van de bestuurs leden Kosten f 6.-. 9.30-11.30 9.00-12.00 14.00-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 13.30-17.00 20.00-23.00 NED. VER. v. HUISVROUWEN AFDELING HEILOO De Sinterklaasavond gaat gevierd worden op a.s. donderdagavond in de zaal van de Ger. Kerk, aanvang 20.00 uur. Het programma wordt bekend bij binnenkomst in de zaal, het geheel staat in het teken van een ludieke musical. Toegang f 2.50, inklusief konsump- ties. Het was geen best jaar voor de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer „Heiloo". Door het koude weer stonden de vakantiegangers niet in onze gemeente te dringen om hier te overnachten. In totaal voerden 27 bussen meer dan 1000 gasten aan om in Heiloo te overnachten. Buiten de bussen om kwamen verder in totaal iets meer dan 300 gasten, voorname lijk buitenlanders. In totaal waren er ca. 70 gasten minder dan in 1977 en dat is, gezien het slechte weer, nog eigenlijk een meevaller. Dit kon worden meegedeeld op de algemene najaarsvergadering van de VVV Heiloo, die vorige week donderdagavond in het Open Huis werd gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer Timmermans, kon nog meedeelen, dat het pas eigenlijk in de derde week van juli in Heiloo goed vol liep. De informatrice van het VVV-kantoortje kon zich slechts één weekend herinneren, waarin ze het bar druk had. Op de ledenvergadering, waar onder meer ook de erevoorzitter Mr. Breebart en het erelid mevrouw Heijnes aanwezig waren, ging de waarnemend voorzitter de heer Timmermans in op het verdwijnen van de Federatie. De organisatie van de VVV's is nu in drie kleine distrikten verdeeld: Streek VVV Den Helder, Streek VVV Westfriesland en streek VVV Alkmaar en Omstreken. Het plan om te komen tot een opdeling kwam in 1976 naar voren tijdens een buitengewone ledenvergadering van de Federatie. De VVV Heiloo heeft destijds tegen het plan gestemd, maar veel heeft dit niet uitgehaald. Het nieuwe distrikt Den Helder is echter al weer uitgetreden en zal op eigen benen verder gaan. De Federatie zal nu worden ont bonden en het bestuur van de Federatie gaat maatregelen nemen om het gebouw en de inventaris te verkopen. De rente van de opbrengst zal worden bestemd voor algemene propagandadoeleinden. De heer Tim mermans ziet in de nieuwe struktuur nog geen voor- of nadelen voor de VVV Heiloo. De vereniging zal gewoon blijven doorwerken. De heer Timmermans beklaagde zich vervolgens over de geringe subsidie die de .VVV nog steeds van de gemeente krijgt. Ondanks de kostenstijging in de laatste jaren blijft de gemeente volharden in de volgens de VVV te lage subsidie. De VVV Heiloo krijgt een nieuwe voorzitter. De heer Timmermans, die het na het aftreden van de heer Breebaart het zolang waargenomen heeft, kon meedelen, dat de heer Witjes zich bereid heeft verklaard het voorzitterschap over te nemen. Zijn benoeming zal definitief ingaan met de voorjaarsvergadering. DE W.A.O.-SOOS IN HET DIENSTENCENTRUM AAN DE WESTERWEG ELKE MAANDAGMORGEN VAN 9-12 UUR In de recent verschenen kranten werd melding gemaakt van de door het F.N.V. te houden bijeenkomsten voor W.A.O.-ers en A.A.W.-ers, al waar enkele deskundigen kwamen spreken over aktuele onderwerpen, zoals nu b.v. „Bestek '81". Ongetwijfeld werden deze bijeenkom sten door vele betrokkenen bezocht, want er zijn nogal wat W.A.O.-ers met idem zoveel problemen en vragen, die de nodige uitleg en toelichting moeten hebben om alles zo duidelijk mogelijk onder ogen te krijgen. Het is zo dat iemand, die ingevolge de sociale wetgeving een uitkering geniet dikwijls ook zo genoemd en aange duid wordt. Op zich niet zo erg want iemand met b.v. een A.O.W.-uitkering is 65 jaar of ouder, een duidelijke zaak, daar valt weinig over te vertellen. Maar een „W.A.O.er" is jammergenoeg voor velen, zeker als „het" uiterlijk niet waarneembaar is, soms een dankbaar praat-objekt. Waarom is hij of zij in de W.A.O.Ja, dat zouden we wel eens graag willen weten! Afschuwelijk! Dat zullen „de W.A.O.-ers" wel kunnen begrijpen, die zich dagelijks zo bekeken voelen. Een beladen woordelijke benaming en zo trefzeker dat die W.A.O.er soms niet ontkomt aan de gevolgen hiervan, b.v. afzondering, thuisblijven, angst, schaamte, minderwaardigheidsgevoe lens. Nog afschuwelijkerDit gegeven is bij onze soos bekend en wij als groep spreken daar soms over. Het fijne van zo'n kortdurend gesprek is dat je elkaar volledig begrijpen kunt. Je zit toch in hetzelfde schuitje! Zieke en gezonde mensen moeten soms lang praten over ziekzijn alvorens men elkaar goed verstaat. Je blijft voor je gezonde medemens ook altijd patiënt. Je zou wel eens over een ander onderwerp willen praten, maar je status „W.A.O." is vaak het onderwerp van gesprek! De statistie ken wijzen uit dat het aantal mensen, die wegens ziekte niet meer kunnen werken, steeds groter wordt. De te treffen sociale en financiële regelingen hebben natuurlijk onze volledige belangstelling en we willen mee blijven praten. Het is toch voor je toekomst. Het moet een stuk zekerheid worden, afhankelijk ben je al genoeg. Onze maandagmorgen-soos in het Dienstencentrum aan de Wester weg is niet meer weg te denken. Je ontmoet elkaar onder het genot van een kopje koffie en je vindt er een stukje rust. Wij zouden graag eens wat nieuwe gezichten erbij willen zien, b.v. diegenen, die door onze soos-leden gevraagd zijn om ook eens te komen. Wij zitten elke maandagmorgen met 25a 35 mensen uit Heiloo en Egmond, maar deze soos is er niet alleen voor dit aantal Je behoeft nergens lid van te zijn, vrij entree, en als je drempelvrees hebt bel je 's maandagsmorgens telefoon nummer 335296 en Br. P. Jutte weet raad U kunt ook gewoon met een van onze leden afspreken, allicht kent U er een, dan komt U samen! En als u geen behoefte hebt om te komen, om welke reden dan ook, we hebben U wat informatie gegeven, misschien kunt u er iemand mee van dienst zijn. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Maandag 4 december is er weer een soos-avond in het Open Huis. We beginnen om 20.00 uur in zaal 5. Wat gaan we doen? Allereerst zullen enkelen verslag doen van aktiviteiten waaraan ze hebben deelgenomen. Zoals een strandwandeling, een lezing over Simone de Beau voir. Daarnaast krijgt U de kans om U op te geven voor nieuwe aktiviteiten. Enige suggesties: Koffie-concert in De Vest op de zondagmorgen, antieke poppen maken onder deskundige leiding, een duinwandeling op 24 december, en een doe-het-zelf cursus voor de vrouw. Daarna volgt er een stukje cabaret en tot slot kunt U een praatje maken met deze of gene, een kaartje leggen enz. Dus als U denkt: Dat lijkt me wel wat, dat tot ziens op 4 december in Het Open Huis. De werkgroep Harmke de Kruyk tel: 333052, Ans Willemsen tel: 333542. AAFJE TOP HIELD VOORDRACHT VOOR PLATTELANDSVROUWEN De voorzitster mw. A. I. van den Dool - de Graaff kon deze avond heel wat leden en ook gasten welkom heten. Eerst volgden er enkele mededelingen, o.a.: Op de cursus tekenen en schilderen onder leiding van de heer Gras, zijn nog twee plaatsen open. Ook de cursus stoelbekleden is nog niet volgeboekt. Begin januari is in het „Open Huis" een mogelijkheid om met Yoga mee te doen. Hierna bracht Aafje Top, voordrachts kunstenares, op zeer boeiende wijze, voor een aandachtig luisterend ge hoor, „De Vliegende Danstent" van Bruce Marshall. Een verhaal wat zich afspeelde in Edinburgh in Schotland, waar de wonderen de wereld nog niet uit zijn. Het was een avond van puur genieten! WIJK VERENIGING VREDENOORD 't SINTERKLAASFEEST Zaterdag 2 december om 13.00 uur komt de Sint weer in onze wijk. Na een rondtocht door de wijk gaat hij met de kinderen naar de sporthal, waar we het Sinterklaas feest verder vieren, met o.a. poppenkast. Alle kinderen van Vreaenoord zijn van harte welkom, voor de ouders is er beperkte ruimte. Denkt u er nog even aan, om het aanmeldingsstrookje in te leveren voor 30 november zodat we weten op hoeveel kinderen we moeten rekenen. de kinderkommissie. WIJKVERENIGING „PLAN OOST" Aan alle klaverjassers van Plan oost. Elke eerste vrijdag van de maand is er een klaverjasavond. De eerstvolgende avond (en tevens de laatste in 1978) is 1 december! Daarna 5 januari, 2 februari, 2 maart en 7 april 1979. Oud en jong, beginners en gevorder den, iedereen is welkom. Er zijn natuurlijk „fraaie" prijzen, maar de belangrijkste reden om te komen is toch de gezelligheid We beginnen om 20.00 uur en eindigen na drie rondes van twaalf spellen om ongeveer 23.00 uur. Plaats: Kruiskerk-Frederika's hof. Prijs: leden f 1.-, niet leden f 2.-. Werkgroep aktiviteiten voor Volwassenen. HEILOOER STRIJKORKEST In aansluiting op het bericht van het orkest van vorige week, vernemen wij dat de heer W. Emmelot c|e directie van het orkest op zich heeft genomen. De heer Emmelot is Concertmeester van het grootste Bejaarden Orkest in Nederland, een kundig musicus en een groot leider. Het Heilooer Strijkorkest mag zich gelukkig prijzen met Ittfn nieuwe dirigent en het zou ons niet verwonderen indien hij het orkest tot nieuwe prestaties zal voeren. Het bestuur brengt nog ter kennis dat nieuwe leden hartelijk welkom zijn. Repetities op dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur. Meer informatie bij de secretaris de heer Lijfering, tel. 332611. vindt u bij SINTNICOLAAS MARKT I K V. OVERWELDIGEND SUKSES De sintnicolaasmarkt van het Inter kerkelijk Vredes Overleg is een groot sukses geworden. Alle deelnemende organisaties haalden een goede omzet met hun produkten. De kaarsen uit de Coöperatieve Kaarsen fabriek in Soweto waren zelfs uitverkocht. Een nieuwe voorraad kaarsen is onderweg naar de diaconiën van de Hervormde en Gereformeerde Kerken. U kunt straks weer kopen. Daarmee brengt U „Licht in Duister nis" van deze zwarte slaapstad. Met de opbrengst van deze kaarsen helpt U mee aan het scheppen van werkgele genheid in SOWETO. De S.O.S. had een omzet van ruim f 200.- aan koffie, thee, en wijn. Ook deze produkten zijn verbouwd en verzorgd door kleinere Coöperatieve bedrijven in ontwikkelingslanden. Aan de regering van Zuid Afrika zijn 40 kaarten geschreven met het verzoek om de banningsmaatregelen tegen Thomas Manthate, Fatina Meer en Dr. Beyers Naude ongedaan te maken. Voor andere politieke gevangenen stond Amnestie Internationaal op de bres. Ook zij hebben veel belangstel ling. De zendinscommissie van de Neder lands Hervormde Kerk heeft haar medewerking op het laatste moment afgezegd. Wat was de reden? Enkele Zweedse Kerststerren die ten bate van deze groep ter beschikking waren gesteld brachten f 27,50 op. Verschillende mensen namen de gratis proefnummers van het blad Hervormd Nederland mee. We hopen dat dit enkele abbonnees oplevert. De yredeswerkgroep kreeg zelf ook enkele imanciele giften. Na dit sukses gaatdevredeswerkgi graag door met het terugdringen de overdreven bewapeningswedli Ze hoopt dat de agressie omgezet worden in wat meer positief1 gerit daden. Ze hoopt dat de dag niet meer af is dat het goede het van kwade overwint. Op een volgende markt hopen w ook andere organisaties die i inzetten voor het welzijn van wereld, de mensen en de dieren inzetten. ZWEM EN POLOCLUB HEILOO Zaterdag moesten de aspirai jongens la uit spelen tegen de ster: tegenstander in hun poule De Hi uit Wormerveer. Uitslag 7-1 in voordeel van de Hama. Het 2e herenteam moest uit spf tegen A.Z.V.D. uit Assen delft. Luc Sterkman wist voor rust 11 scoren. Na rust werd het via pracl combinatiespel 2-0 door Fn Brinkhuis. Hein Verver wist de i op 3-0 te brengen voordat A.Z., kon scoren 3-1. Robin Boom wist eindstand op 4-1 te brengen. Er werd goed gecombineerd zo deze partij waterpolo gezien mo worden. Alleen het onheuse optreden vai spelers van A.Z.V.D drukte stemming in de kleedkamers. Z. en P.C.-ers: denken jullie eraan voor 1 december op te geven voor film- c.g. bowlingmiddag bij ontspanningscommissie. 3 december geen training te Bei wijk. Winkelcentrum Mallevoort is nu aangevuld met een paar „kleurige" zaken. Eén ervan is de groentezaak van vader en zoon Burger. Een prachtige moderne zaak, ruim van opzet, en smaakvol ingericht, alles naar eigen idee ook zelf uitgevoerd. Een leuk effekt is bereikt door het gebruik van de spiegels. De familie Burger heeft hiervoor 10 jaar in Uitgeest gestaan. Deze zaak wordt nu geleid door moeder en dochter Burger. Het beroep van groenteboer is bij de hele familie duidelijk in goede aarde gevallen, waar ze nu niet alleen de vruchten maar ook de groenten van plukken. Van maandag t/m donderdag is er volop vers gesneden groente. In januari komt er in Mallevoort ook een echte warme bakker bij die ter plaatse zijn brood zal bakken. Bezoekers van het vorige nieuwjaars bal zullen ongetwijfeld nog terug denken aan deze prachtige avond, en zij die daarbij niet aanwezig konden zijn weten zich nog wel verschillende citaten te herinneren uit de diverse kranten. Zoals; „kaarten reeds na 1-1/2 week uitverkocht" —„De met kaarslicht verlichte zaal schitterend bewerkt met honderden witte en rose chrysanten" - „Groot sukses voor de organisato ren" Heiloo is een prachtige traditie rijker". Helaas moesten toen velen worden teleurgesteld om dat zij geen kaarten konden bemachtigen. Dat zal uiter aard ook dit jaar weer gebeuren want de belangstelling is groot. Ook op het komende Nieuwjaarsbal zullen onze gasten weer demonstra- tie's kunnen zien van dansparen uit het dansinstituut De Vries Alkmaar en kunnen de bezoekers ook weer deelnemen aan een te houdü danswedstrijd van Ball-Room dansen Begeleid door ons geweldig orkest2 het weer een nostalgies-weens b worden, waarvan vele jongeren _dw men en waaraan vele ouderen ondt ons nog heerlijke romantische h0 inneringen hebben. Natuurlijk wordt de kleding bij dö sfeervolle omgeving aangepast komen de dames in het lang ofj cocktailkleding. De heren worden i bijpassende kleding verwacht. De kaarten voor dit nieuwjaars!» zijn: en let U goed op: verkrijgt vanaf vrijdagavond 8 december ofl 19.00 uur dus op de koopavond, boekhandel P. Avis Stationsplf Heiloo. Op de daar aanwe plattegrond, reserveert U dan teven» gratis Uw plaatsen in de zaal. Er worden per persoon niet meen-. 4 kaarten tegelijk afgegevea D uitvoering van dit Nieuwjaarsbal plaats vinden in de grote zaal van H» Open Huis, boven het winkelcentrum Het Loo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 10