Eigen bouwers in Baetenburg mode BEGROTING IN DE GEMEENTERAAD PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Gemeenteraad niet gelukkig met snelle totstandkoming van edukatief plan Raad wilde meer informatie omtrent verbouwing Oude Pastorij aul I» B. en W. komen met nieuwe legesverordening ra nwrao, UITKIJKPOST 29 NOVEMBER fi:; i Wet de winter in Gratis Lois posters! Slijterij - Wijnhandel GREEUW TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS KERSTAKTIE HEILOO 1978 UITKIJK! Nijver Tel. O: OVERIG NIEUWS UIT DE RAAD FA. J. DE GRAAFF POLITIEBERICHTEN LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE WEE! VAN 20 T/M 26 NOVEMBER ADVEIMTSDIENST „DE LAATSTE EER" "li'j'i i i A.s. vrijdag wordt het voor B. en W. en de raadsleden en verder voor iedereen die belangstelling mocht hebben voor het wel en wee in de raad een lange zit. Aan de orde komt dan de begroting voor het jaar 1979. De aanvang van de vergadering is gesteld op half vier 's middags. Om nalf zeven wordt een pauze ingelast om het inwendige van de mens wat te versterken, waarna de vergadering om acht uur verder wordt voortgezet. De stukken liggen voor de inwoners van Heiloo tei inzage op donderdag, 30 november 1978 en op vrijdag 1 december 1979 tijdens de kantoor uren op de afdeling algemene zaken en tijdens de openingsuren in de leeszalen van de openbare bibliotheek en leeszaal te Heiloo. WIJZIGINGEN IN DE BEGROTING In de ontwerp begroting zijn nog enkele wijzigingen aangebracht. Zo dient de subsidie aan de Zwem- en Poloclub Heiloo" in de kosten van vervoer naar en van de wintertrainin- gen alsnog te worden gesteld op f 17.400,- (oorspronkelijk begroot f 13.000.-) en stelt het gemeente bestuur voor aan de gemeente Castricum een subsidie te verlenen van f 345.- in de kosten van zwemmen door een inwoner die lid is van de Castricumse Invaliden Sportclub. Voorgesteld wordt verder aan het jeugdorkest ,,De Combinatie" een subsidie toe te kennen van f 925.- in de kosten van een studieweek, de subsidie aan Pappod te bepalen op f 5000,-, vermeerder met f,500,- in de kosten- van huisvesting en de kosten van de Indikatiecommissie Bejaarden oorden alsnog op te nemen. Hier gaat het om een bedrag van f 6200,-. KREDIET VOOR SNEEUWSCHUIVER De gemeente verwacht blijkbaar een witte winter, want op de agenda van de raadsvergadering van a.s. vrijdag staat ook de aanschaf van een „sneeuwschuiver" ten behoeve van net sneeuwvrijmaken van fietspaden. Deze sneeuwschuiver dient ter vervan ging van de bestaande „grondschui- ver welke voor dit doel werd gebruikt. De nieuwe schuiver kan worden gemonteerd op de tractor van de afdeling beplantingen; waardoor we gen c.q. fietspaden met een minimale breedte van 1.80 meter zonder beschadiging aan verharding, bermen of bomen van sneeuw kunnen worden vrijgemaakt. Het college van B. en W. heeft een voorkeur voor de Nido Universeel HYL 160 hydraulische sneeuwschui ver, omdat deze is uitgerust met geleidewieltjes en rubber slijtstrook ter voorkoming van schade aan verharding en materieel, kosten f4910,- inclusief B.T.W. en kosten van montage in Heiloo. REINIGINGSRECHTEN OMHOOG B. en W. van Heiloo achten het gewenst de tarieven van de reinigins- rechten zoveel mogelijk gelijke tred te doen houden met de stijgende lasten. Gezien de vanoverheidswege gestelde limiet voor bijstelling van overheids- tarieven van 3-1/2 procent op jaarbasis wordt voorgesteld het tarief van de reinigingsrechten voor wat het vastrecht betreft te verhogen van f 56.- tot f 58,- per zelfstandig huishouden per jaar en de prijs van zo nodig aan te kopen extra vuilnis zakken van f 11,20 tot f 11,60 per bundel van 20 stuks. Het college van B. en W. zal a.s. vrijdag een nieuwe legesverordening, de „Legesverordening 1979" aan de raad ter vaststelling aanbieden. De nieuwe regeling bestaat uit twee gedeelten, te weten de eigenlijke verordening op de heffing en invordering van rechten onder de naam van leges en een afzonderlijke bijlage waarin de verschillende tarie ven zijn opgenomen. Door de geheel gewijzigde indeling is vergelijking met de bestaande regeling moeilijk, temeer omdat een aantal heffingen is vervallen en enkele nieuwe zijn opgenomen. Een aantal tarieven, is in sterkere mate verhoogd dan de andere, in enkele gevallen wordt geen verhoging voorgesteld en in één geval is het tarief zelfs verlaagd. Bij het opzetten van de nieuwe tarievenlijst heeft het college van B. en W. zich in 't algemeen door de volgende principes en overwegingen laten leiden: 1. De tarieven zijn sinds 1 januari 1972 niet verhoogd en de nieuwe bedragen worden eerst met ingang van 1 januari 1979 van kracht; de verhoging kan dus forser zijn dan conform het overheidstarievenbeleid wordt toegestaan, temeer omdat het in de meeste gevallen slechts om geringe bedragen gaat. 2. Voor vergelijkbare diensten of af te geven stukken moet zoveel mogelijk een gelijk tarief gelden, hetgeen in de bestaande regeling niet het geval is. 3. De tarieven moeten enigszins in de buurt liggen van die welke in de omliggende gemeenten worden gehe ven; te grote verschillen worden door aanvragers niet begrepen en moeilijk geaccepteerd. 4. Teneinde de belangstelling voor de handelingen van het gemeentebestuur niet te doen afnemen en het aankweken van burgerzin te bevorde ren, moeten de tarieven voor een abonnement op de raadstukken niet worden verhoogd; voor bezoekers van raadsvergaderingen is zelfs een specia le vrijstelling gecreëerd. 5. Een aantal tarieven is fors verhoogd teneinde afschrikkend te werken en een ongewenste ontwikkeling tegen te gaan (huwelijksvoltrekking buiten de diensturen en van paren zonder enige binding met de gemeente). In deze gevallen is er een keuzemogelijkheid om tegen normaal tarief of zelfs kosteloos te trouwen, zodat in voorkomende gevallen vrijwillig voor de dure uitzonderingspositie wordt gekozen. 6. Gebruikmaking van het geautoma tiseerde persoonsregister voor inlich tingen uit het bevolkingsregister of voor het verstrekken van een afschrift van c.q. een uittreksel uit het kiezersregister is een dure aangelegen heid. Het tarief is in beide gevallen gesteld op 125 procent van de aan de gemeente in rekening gebrachte kosten. 7. Het tarief voor bouw- en aanleg- vergunningen met gebruikmaking van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is sterk ver hoogd. Nu legt de gemeente Heiloo op elke vergunning ongeveer f 500,- toe, omdat de advertentiekosten meer dan f 700,- bedragen. Wèthouder Bolten metselt samen met de heer Schout et de eerste steen. Afgelopen zaterdag werd het even feestelijk. Wethouder Bolten en de heer Schouten van afdeling grond zaken van de gemeente waren naar plan Baetenburg getogen om aldaar de eerste eerste steen te voor de bouw van negen woningen. Negen woningen, die door negen Heilooèrs zelf gebouwd worden. Het zijn Theo Min, de coördinator, Frans van Westerop, Piet Jonker, Ron Houtenbos, Jan Bot, Mart de Haan, Henk Bolten, Fred Duin en Dick Koning, die sinds september bezig zijn hun ideaal te verwezenlijken: een eigen huis in Heiloo. Negen Heilooërs, die elke avond en elke zaterdag, al dan niet met behulp van familieleden en vrienden, de handen uit de mouwen steken om hun woning te bouwen. Een normale eensgezinswoning, zoals we die in Heiloo veelyuldig kunnen zien, hier naar het ontwerp van Ir. B. van Rossum. De negen Ijjannen gaan samen door totdat de ^Bningen glas- en water dicht zijn.^pfen verwacht omstreeks mei/juni zover te zijn en hierna gaat iedereen verder z'n eigen gang. Voor de meesten betekent dit dan dat in 1980 hun woningen gereed zullen zijn. De eigen bouwers krijgen niet alleen medewerking van vrienden, kennissen en familieleden, maar ook van het bouwbedrijf Immink, die bijvoorbeeld een werkplaats ter beschikking heeft gesteld en van de fa. Kops, die voor de keetjes heeft gezorgd. Zoek een leuke trui bij ons uit! Wat dacht je van een SHETLAND' of een SWEATER i„ vele kleuren? - Zoek 'n fyn shirt uit! Wat dacht je van 'n flanellen shirt? Natuurlijk hebben we daar ook nog 'n bijpassende broek bij: Wat dacht je van de Levis en Lois Spijkerbroeken en ribbroeken? r Voor Junior-mode naar: "W heren- Maandag gesloten. Vrijdag koopavond van 7 tot 9 uur. Het voorlopig edukatief plan, opge steld in enkele maanden tijds, is afgelopen vrijdagavond door de raad vastgesteld. Maar de raad was niet onverdeeld gelukkig met het eind resultaat. De meeste kritiek op dit plan werd geleverd door het P.v.d.A./D'66 raadslid, de heer Tj. Adema, die van mening was dat een plan tot stand was gekomen, dat slechts aan de meest minimale eisen voldoet. De heer J. Breuker van het CDA en mevrouw A.M.E. van der Zee-Mander- sloot waren gauw klaar met de bespreking van het plan De heer Breuker had op zich waardering voor het snelle tot stand komen van dit plan, maar zag ook de nadelen van dit snelle werk. Hij had bedenkingen "tegen enkele subsidieaanvragen, die B. en W. niet wensen te honoreren en hij vroeg zich af hoe het na 1981 moet: op grond van de z.g. brede regeling zullen de gemeentebesturen voor 1 januari 1981 een vierjarenplan (1981 - 1984) moeten indienen, waarin alle aktiviteiten zijn opgenomen, die onder de werkingssfeer van de rijksbijdrageregeling sociaal cultureel werk vallen. Mevrouw A.M.E. van der Zee-Mander- sloot vond het voorstel dóórdacht en evenwichtig. Zij maakte wel bezwaar tegen het voorstel om een bedrag van f1150,- toe te kennen aan de Raad van Kerken voor het organiseren van bijeenkomsten en weekenden voor alleenstaanden. Ze vroeg zich af waar men eigenlijk mee bezig is: een groep apart plaatsen in plaats van te streven naar integratie? Het is voor alleen staanden fyeter om bij wijze van spreken lid te worden van Tinteretto aan met andere lotgenoten in één klas te zitten. Wethouder J.Dekker kon haar gerust stellen. Het gaat niet om groepen alleenstaanden continu bij elkaar te brengen maar veeleer die mensen door gesprekken op het spoor te brengen van wat mevrouw van der Zee zo graag wil integratie. Aanzienlijk meer te vertellen had de heer Tj. Adema van de P.v.d.A./D'66 Combinatie. Op zich was hij wel verheugd in het tot stand komen van een edukatief plan - zijn voorgangster, mevrouw A. Brolsma-Polling had er al enkele jaren geleden op aangedrongen - maar over het eindprodukt was de heer Adema duidelijk ontevreden. De heer Adema was verheugd dat op 25 augustus een krediet vrijkwam voor het opstellen van een edukatief plan. Maar er restte slechts drie maanden voor het doen van het voorstel en de vaststelling. De werkgroep had slechts twee maanden ter beschikking, waarbij bleek dat verenigingen en leden niet eens wisten wat de mogelijkheden waren voor de verenigingen. De voortgang van de aktiviteiten van de werkgroep werd meermalen belemmerd door het niet aanwezig zijn van een ambtenaar tijdens de besprekingen. Het uiteinde lijk resultaat, zo betoogde de heer Adema, kon niet anders dan mager zijn: alleen een inventarisatie en opstellen van subsidiewensen, maar geen analyse, en afweging van belangen. De heer Adema vond het slap en zwak dat de werkgroep zich niet competent voelde om prioriteiten te stellen en dit over te laten aan het gemeente bestuur. De heer Adema verweet het college ook niet gekomen te zijn tot beleidvoornemens. Met prioriteiten, die B. en W. ten aanzien van de susidieaanvragen gesteld hadden was de heer Adema het ook niet helemaal eens. Zijn fraktiegenoot, de heer A. H. Hoogland, vroeg het college te onderzoeken of er in Heiloo belang stelling was voor een moeder-mavo, een dagmavo voor volwassenen in Heiloo. In Heiloo is nog helemaal geen sprake van Tweede Kans onderwijs. Volgens de heer Hoogland treedt er een wisselwerking op als er een moeder-mavo is: de belangstelling zal hiervoor toenemen. De heer Hoogland werd in zijn voorstel later gesteund door het CDA raadslid de heer Visser. Wethouder Dekker had zich inmiddels al terdege geïnformeerd in Alkmaar, waar men de raad gaf voorlopig in Heiloo geen dependance van de school in Alkmaar te starten. Wel zegde de heer Dekker toe een onderzoek in te zullen stellen. De heer Ten Hoope (Heiloo 2000) beschouwde het voorlopige eduka- tieve plan als een eerste aanzet, waar men verder geen al te hoge verwachtingen van mag koesteren. Wethouder Dekker gaf toe dat het haastwerk is geworden, maar, zo stelde hij, men hoeft hier ook weer niet bang voor te zijn. Moet men onder druk werken, dan wordt vaak sneller en efficiënter gewerkt,. In een korte tijd is veel oereikt, maar volmaakt? Nee, dat nu ook weer niet. Het college van B. en W. heeft de subsidieaanvragen zorgvuldig tegen elkaar afgewogen en bepaalde sub sidies de hoogste prioriteit gegeven. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W., het voorlopige edukatieve plan vast te stellen, aangenomen. De raad ging tijdens de gemeente raadsvergadering akkoord met het beschikbaar stellen van een krediet van f 193.000,-- voor de verbouw van de Oude Pastorij en het woonhuis gedeelte ten behoeve van de vereni ging „Oud Heiloo", die de voormalige domineeswoning wil inrichten als oudheidskamer en gedeeltelijk als woonruimte. Het ging echter vrijdagavond allemaal erg moeizaam en het werd uiteindelijk een krappe overwinning voor Hoek stra en Dekker. Diverse raadsleden wilden de beslis sing om krediet beschikbaar te stellen, pas nemen als het college van B. en W. meer achtergrondinformatie over het plan van de Vereniging „Oud Heiloo" heeft gegeven. Zo vroeg de heer Roelofs (VVD) zich af wat de financiële konsekwenties van het plan zijn en waarom dit voorstel uit het totale uitgavenpakket voor 1979 gehaald is. De heer Pieters van het CDA ging mee met de heer Roelofs en vond het verstandiger deze investering te behandelen in samenhang met de andere kapitaalsuitgaven. De heer Hoogland (P.v.d. A./D'66 Comb.) vond dat het college tekort is geschoten in het beschikbaar stellen van dokumentatie. Hij vroeg zich af of het college geen inlichtingen had kunnen inwinnen bij de Culturele Raad van Noord-Holland. De heer ten Hoope (Heiloo 2000) vond het voorstel van B. en W. onvolledig. Het werd voor wethouder Dekker duidelijk, dat de raad op zich de oudheidskamer wel zag zitten, maar Voor Wijnen en Gedistilleerd voordat een beslissing genomen werd, men toch meer duidelijkheid in de gevolgen van het beschikbaar stellen van het krediet wenste. De heer Dekker ging er eens even goed voor zitten en met zijn antwoord maakte hij toch indruk op de raad. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de oudheidskamer stond vorig jaar al op de begroting en werd toen door de, raad goedgekeurd. Nu is het geval dat in december het hoofdgebouw van de Pastorij leeg komt te staan, daar de twee families, die er in wonen, dan gaan verhuizen. En om het gebouw een tijdje leeg te laten staan, ziet de heer Dekker niet zo zitten. Om vandalisme tegen te gaan, moeten ramen en deuren worden dichtgespij kerd, hetgeen weer extra kosten met zich meebrengt. Je moet eens beginnen en om het plan weer uit te stellen De heer Hoekstra vulde later nog aan dat, gezien het feit dat de raadsleden zeker niet afwijzend stonden tegen over het plan, beter nu het voorstel genomen kon worden en dat het college achteraf nog voor aanvullende informatie zal zorgen dan de beslissing uit te stellen, gezien het feit dat voor uitvoering aan het plan kan worden gegeven er nog een lange weg via onder meer G.S. te gaan in. Het voorstel van de heer Roelofs om het voorstel van B. en W. aan te houden werd uiteindelijk toch met 10 tegen 8 stemmen verworpen, zodat het voorstel van B. en W. toch nog werd aangenomen. In deze „Uitkijkpost" treft U zoals ieder jaar een enveloppe aan waarin wij U vriendelijk verzoeken uw kerstgave te doen. Deze enveloppe wordt opgehaald 7 - 8 - 9 december. Met dank voor uw gave, Het kerstcomite Heiloo. voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. S.Euverman. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondel school. De Rank 10 uur Jeugdkapel o.l.v. dhr. Pastoor. Kruiskerk 10 uur ds. J. Ewoldt. Crèche in bij gebouw. Zondagsschool in de Reho- bothschooi. 19 uur ds. J. van der Schee. De Ark 10 uur Jeugdkerk o.l.v. dhr. v. Lo- Chem. Geref. Kerk - Noor der geeststraat 9.30 en 17 uur ds. H. W. Wierda. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. v. d. Schee. H. Avondmaal. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Zie Doopsgezinde Kerk. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar Zie Doopsgezinde Kerk. Doopsgez. Gem. Koningsw. Alkmaar 10 uur Gemeenschappelijke dienst, met 3 predikanten. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond-Binnen, 10 uur ds. F. E. van der Zee. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biéchthoren: Zaterdag 16 -17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaarkoffiebarzaterdagavond) 20 uur Laat, naast de Kapelkerk, .C AKTIE 1 „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat, 64, Alkmaar, tel. 072-123163. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. Indien u geen gehoor krijgt kunt u kontakt opnemen met de Stichting Dienstverlening Heiloo, mevrouw B. Emke. Voor telefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie de rubriek. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: Dr. Kempers, De Achtkant 19; Heiloo, tel. 072-330077. Weekenddienst Apotheek Apotheek „Heylo", Stationsweg 53, Heiloo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Zr. E. Engeringh, Slimpad 4 Heiloo, tel. 072-332719. Spreekuur dinsdag en donderdag van 14-15 uur en 19-20 u. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Dr. P. L. C. M. v. d. Bosch, Kenne- merpark 30, Alkmaar, tel. 072-112969 Sociëteit Alleenstaanden 4 december 20 uur Open Huis. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30- 11 uur; tel. 331144, kantoor v. Aosta- straat 5. Vrijdag, 3 nov. 1978 geen spreekuur. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmendonderdag van 14 - 15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 - 18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Z wangerschaps Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zuster A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 336365; te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezind ten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. NED. RODE KRUIS afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zie ken, invaliden en bejaarden bij het handwerken en verrichten van han denarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize ,,De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl. Mevrouw Bakker, tel. 330504. Algemene Ned. Invalidenbond Afd. Alkmaar: secr.: Melis Stokel* 267, tel. 072-125449; Bergen, Kruisweg 62, tel. 02208-3^ Heiloo, Kenn.straatweg 324 tpl 333797. GEZINSVERZORGING r BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND* werkzaam in de gemeenten AlW Akersloot, Egmonden, Heiloo Limmen. SPREEKUUR DAGELIJKS (m dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.3q 's middags van 13.00 tot 14.00 op de onderstaande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 127$ Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12i_ EgmondenWilhelminastraat 14 r mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerwee29 Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkai toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefoc 072-127066, gehele dag bereikbaar geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hc looër Stichting voor Bejaardenzor Huize "De Loet", De Loet 1, Hel spreekuur iedere le maandag va&: maand van 10-11.30 uur. Stichting Dienstverlening; Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster men E. H. Emke-Wortel maandag vrijdag van 9-10 uur in 't Open Ht Maandag, woensdag en vrijdag j 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibn dusschool zij-ingang links, Wester 294, tel. 335296. Of na afspr. 33! b.g.g. 333770. Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294 Maandag 9-12 uur W.A.O. groen jarten en kaarten. Dinsdag 10-12 uur zangkoor vi ouderen; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les 14-17 uur Bejaarden voor biljart bridgen en klaverjassen. Donderdag 9-12 uur Engelse les 4-5 uur Bejaarden-gymnastiek. Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor jarten, bridgen en klaverjassen. Zondag 2-5 uur Open huis voor deren en alleenstaanden, praten, jarten, bridgen en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden om oj ming in een bejaardenoord dienei worden gericht aan het secretarii van de commissie, Het Loo 19 Heiloo, telefoon 331297. Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-121! tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAJ Kennemerstraatweg 382 - Heil Dag Volwassenen Je Maandag 19.00-21.00 19.00-21 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-11 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-11 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-11 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdelii is bovendien elke werkdag van 10 uur geopend (ook voor niet-ledei Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheé Openingstijden Dinsdag 10-12 14-17 194 Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 10 Zaterdag 10-12 Ji Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl. alléén op woensdagavonden v 7 tot 9 uur bij het secretariaat Greeuw, Tulpencroftlaan 49, tel. 332158. I Het werd afgelopen vrijdagavond een lange raadszitting. Het was pas omstreeks tien minuten over elf dat burgemeester Hoekstra de vergadering kon sluiten. Drie onderwerpen namen veel tijd in beslag: de benoeming van een tijdelijke derde wethouder, het voorlopige edukatieve plan en de verbouwing van een gedeelte van de „Oude Pastorij". Het ingekomen stuk van Gedepu teerde Staten waarin het besluit van de raad het aantal wethouders op twee vast te stellen werd goedgekeurd, leverde nog een reaktie op van het P.v.d.A. raadslid, de heer L. van Dantzig. Hij was diep ontgoocheld Niet zozeer vanwege het besluit, wel omdat de goedkeuring na alle naar voren gebracht pro's en contra's van de raad niet gemotiveerd werd. De heer Tj. Adéma, eveneens van de P.v.d.A./D'66 Combinatie, had zo zijn bedenkingen tegen de naam „Bos wijk", dat B. en W. van Heiloo willen geven aan een in het bestemmingsplan Zuid-West gelegen gebied. Hij vond de naam teveel beloven. Burgemeester Hoekstra was het niet met de heer Adema eens en vond Boswijk best een geschikte naam. Mevrouw van Gelder-Kop (Heiloo 2000) vroeg B. en W. attent te blijven op het fenomeen kabeltelevisie en hiervoor zonodig contact op te nemen met Alkmaar. Om teleurstellingen te voorkomen las burgemeester Hoekstra aan het begin van de behandeling van agendapunt 4 - benoeming van een tijdelijk derde wethouder - uit de gemeentewet voor: Een lid van de raad, die tijdelijk als wethouder optreedt krijgt de halve wethouderswedden, hij krijgt geen vergoeding voor het raadslidmaat schap en de wachtgeldregeling is niet op hem van toepassing. De tijdelijk derde wethouder, de heer J. Breuker, weet nu waar hij aan toe is. Gepraat werd ook nog even over de reorganisatie van het binnenlandse bestuur. In de regio Noord-Kennemer- land is het initiatief genomen om te trachten tot één standpuntbepaling te komen. Hiervoor werd een nota opgesteld die voorgelegd werd aan onder meer de raad van Heiloo. Voor 1 december a.s. moest een standpunt bepaling worden ingenomen. B. en W. konden zich in hoofdlijnen wel verenigen met de nota. De raad sloot zich, na enig commentaar, hierbij aan. Tel. 331025 Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PI AN O VER V OER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Voor de „doe-het-zelver" is nu ook een verhuiswagen ver huizer/chauffeur beschikbaar. Antiek en zilver gestolen Mevrouw O. ontdekte dat in het weekend van 18 en 19 november in haar woning ingebroken was. Haar hele huis bleek doorzocht te zijn en zij vermiste zilveren lepels en vorken, kannetjes, vazen, antieke theebusjes err borden. Vreemde diefstal Vreemd. Wat moet iemand met een verkeersteller? Auto's tellen op het strand? Vorige week maandag werd op de Vennewatersweg een verkeers teller geplaatst. Woensdag was deze teller verdwenen. Compleet, met stalen kast en paaltje, slang en bevestiginspennen. Snelheidscontrole Snelheidscontroles worden in Heiloo nog steeds gehouden. Zo ook vorige week donderdag, 23 november. Op de Kanaalweg werden vier automobi listen aangehouden, op de Verlengde Zeeweg twee en op de Kennemer straatweg vijf. Gladheid sloeg toe op Rijksweg. De kouinval met regen, hagel- en sneeuwbuien heeft ook in onze contreien de automobilisten voor problemen gesteld. In de nacht van zaterdag op zondag en op de vroege zondagmorgen werden, tien automobi listen en één motorrijder hardhandig geconfronteerd met de gladheid op de weg. De motorrijder slipte en kwam ten val, gelukkig zonder ernstige gevolgen. In totaal belandden vijf auto's in| sloot en vijf in de middenberm. Slechts één persoon liep letsel J mej. C.S. uit Beverwijk, die na1 slippartij met haar auto in middenberm belandde. Zij liep hiaï een hersenschudding op. Een toevf passerende arts verleende eerste Dit berichtje maakt duidelijk da weer moeten denken aan snelheid. Natte wegen, heldere en een temperatuur die tot onderl vriespunt daalt: reken maar dat' verradelijke plekken op het wej ontstaan. Hou er rekening mee! Geldbedrag verdwenen Uit een woning aan de Nico Beetsweg is een bedrag van f 60 ontvreemd. De bewoner miste op een ge moment het bedrag en deed aa bij de politie. Sporen van braak werden gevonden. Bankbiljet; zwarte rechter spi schoen; licht bruine gebreide ha schoen; gele plaat voor bromfi rode plastic rechter want; dames-p horloge merk „Vacita"; zwart/ff poes; etui met sleutels; stof kinderschoen met rode zool; knotten rode wol; 2 sleutels „Jj> nee"; rood/blauw kinderwantje; derschoen maat 22; damesfiets model; gouden kettinkje met sten beeld. Onder auspiciën Kerken viridt de Raad donderdag rverKen vinai op aonaeruag december des avonds om half acht J oecumenische adventsdienst plaat het Witte Kerkje. Het onderwerp zijn: „Uw koninkrijk kome..." W van harte, welkom. BEGRAFENISVERENIGING Heerenweg 193, Heiloo Tel. 332252 - 330231

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 2