LOET Kijken en genieten V.O.S.-Cursus PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Spar het beste in de buurt De Loet 5 - Heiloo Makelaardy Interland" B.V. uit de startblokken K laten we WELWEZEN: verzekeringen onroerend goed- bemiddeling hypotheken financieringen 't gaat allemaal om Uw WEL ZIJN Daarom is Let gewoon verstandig U te laten adviseren door iemand die dat komplete pakket persoonlijk en optimaal behandelt. Dit is zo iemand: WEL WMRWfaV POLITIEBERICHTEN BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEIL00 GEVONDEN VOORWERPEN RONDLEIDING HEIL00ER BOS EO IN HEILOO OP DONDERDAG 18 JANUARI BLOEMISTEN IN HET STRIJD PERK OM HET NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP BL0EMSIER- KUNST T979 U kunt immers rekenen op prime, betealbere kwaliteit, keiharde beukprijzen en service. Deze week koffer Omo nu4.79 Liter Spar Halfvolle Koffiemelk nu1.69 Krat Heineken Pils nu10.84 3 flessen Angersberger Bliimchen voor7.95 VRIJDAG EN ZATERDAG: Kilo Vloesbenon (heerlijk voor de soep) nu2.98 Ca. 2 kilo Jaffa Sinaasappelen nu2.69 8 Jaffa Grape Fruit nu1.98 HELE WEEK: UterMik Unox Erwtensoep nu2.19 Literblik Spar Doperwten zeer fijn nu1.35 Rol Verkade Beschuit nu0.79 Pak Spar Pennywafels, 8 stuks nu0.98 BROOD VAN DE ECHTE BAKKER UIT HEILOO en tientallen vaste lage beukprijzen. Ruime parkeergelegenheid. INA EN JAN BUITENHUIS Spar Supermarkt ook op maandagmorgen na 9.30 uur geopend. „DE LAATSTE EER" OPTREDEN DE „VRIJDE GITARISTEN" IN HEERHUGOWAARD AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" DE BAHA'IS EN WERELDRELIGIE DAG A. C. van Walbeek, tandarts GEEN SPREEKUUR van 22 januari t/m 2 februari. th.w.korthouwer UITKIJKPOST 17 JANUARI 197UITKJ.JKP' R.v.H. werd op 8 januari op heterdaad betrapt toen hij aan het zenden was. Nu is alles in beslag genomen. Op 10 januari slipten in een sneeuwstorm 4 auto's op de Kanaal- weg, zij raakten van de rijbaan en reden tegen een boom, schade aan de auto's en de boompjes omvergereden persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dit alles speelde zich in 1 uur tijds af. Een snelheidscontrtröle op de Ken. Straatweg en de Zeeweg leverde in het totaal 21 bekeuringen op. auto's en 2 bromfietsen. 19 Op 6 en 7 januari waren een aantal autodiefstallen gepleegd, het vroor hard dus de meeste auto's waren niet afgesloten. 5 knaapjes van 14-16 jaar zagen hier hun kans en namen verschillende dingen mee. Zondag, werden op de Zeeweg nog twee automobilisten aangehouden die te hard reden. Hoe durven ze! Op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Oude Kennemerstraatweg heeft zich 13 januari een ketting botsing voorgedaan, waarbij zeven auto's betrokken waren. Allen hadden schade en twee moesten worden afgevoerd door de kraanwagen van garage Schilder. GEBOREN: Thijs E. C. z.v. Gerardus M. Bakker en Marianne J. Jager; ONDERTROUWD: Arthur F. Hoorn en Ellen B. Koelman; Antoine P. van den Burg en Yvonne W. C. van der Peet; Johannes A. Pepping en Ingrid van Bedaf GETROUWD: Antonius A. J. de Waard en Christin M. Hoogeland; Lambertus F. Burkels en Maria C. Blom. OVERLEDEN: Blokker, Dirk, oud 57 jaar; Hommes Magdalena A., e.v. van Dusseldorp, oud 44 jaar; ELDERS OVERLEDEN: Koenis, Johanna E. w.v. Dekker, oud 64 jaar Bankbiljet, bos sleutels (3 auto sleutels, 1 huissleutel); metalen honden halsband, blauwe shawl; Saab autosleutel in etui; Bos sleutels w.o. een blauwe autosleutel, zwarte leren dames handschoen; sleutel met haakje H13; sleutel merk ABUS; bruin suède handschoen; sleutelbos ongeveer 20 sleutels, michelinband voor racefiets, grijze plastic regenjas, bril met chroomkleurig montuur, bos sleutels (3 stuks); 2 bastaard honden. De afdeling Noord Kennemerland van het I.V.N. organiseert op zondag 21 januari haar gratis maandelijkse rondleiding door het Heilooer Bos en omgeving. Men vertrekt om 11.00 uur vanaf ,,De Kattenberg" aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Voor eventuele inlichtingen kunt U bellen: 072-613015. Het I.V.N. Informatiecentrum in Bergen a/zee is iedere zondagmiddag van 1 tot 5 uür geopend. In het kader van de aktie ,,EO-Regio" organiseert de Evangelische Omroep dit seizoen een groot aantal manifes taties in het hele land. Eén daarvan wordt donderdagavond 18 januari a.s. in Heiloo gehouden en wel in de Gereformeerde Kerk, Noordergeest straat 9. De avond begint om acht uur en de toegang is vrij. Er worden veel bezoekers verwacht op deze z.g. presentatieavond, die in het teken zal staan van het Evangelie en de mogelijkheden die de EO heeft bij de verkondiging daarvan via radio en televisie. Gesproken zal worden door Ds. W. Glashouwer, voorzitter van de EO, evenals door de heer Jaap de Wit, medeweker van de EO-persdienst. Daarnaast is er veel plaats ingeruimd voor koor- en samenzang. Muzikale medewerking wordt verleend door het Alkmaars Chr. Mannenkoor o.l.v. Dick Hogenhout, de fam. D. de Gier uit Hillegom en Jan van der Velde, orgel. De algehele leiding van de avond is in handen van de heer F. ter Velde. OCHTEND AKTIVITEIT KOFFIEOCHTEND Donderdagmorgen 18 januari komen we weer bij elkaar om 10 uur in de Kruiskerk aan het Frederika's hof. Iedereen is welkom! Inlichtingen: Ans Leijenaar, Groot Barlaken 2. Telefoon 333905. Toegang leden f 1.-, niet-leden f 2.-. Werkgroep aktiviteiten voor volwassenen. VIAM GESPREKSGROEP Vrouwenin allerlei situatie's Leren elkaar kun je emancipatie leren uit een boekje? nee... Actiefactief worden Meedoenin gesprekken; elkaar steunen... meedoen als groep. De Federatieve Vrouwenraad Heiloo overweegt in samenwerking met de Culturele Raad N. H. een VIAM gespreksgroep te organiseren in 't voorjaar van 1979. Men richt zich met deze cursus op leden van vrouwenorganisatie^ en ongeorganiseerde vrouwen, die zich aangesproken voelen door vrouwen emancipatie. Vrouwen die daar vragen over hebben en er uitgaande van hun eigen situatie samen over willen praten, zijn van harte welkom. Afhankelijk van wat de gespreks leidster aanbiedt, kiest de groep een aantal onderwerpen zoals: Emancipa tie in: gezin/opvoeding; huwelijk en samenlevingsvormen, woningbouw; vrouwenorganisatie's; uiterlijk; re clame onderwerp, politiek, kerk en geloof. De nadruk ligt niet op het informatie geven maar op uitwisseling van kennis en ervaring in de groep zelf. Deze gespreksgroep, waarvoor bij de gemeente subsidie zal moeten aan gevraagd, zal bij één komen gedurende 6 wekelijkse bijeenkomsten van 2-1/2 uur, in het Open Huis. Aantal deelneemsters minimaal 12, maximum 16, kosten f 25.- voor de ehele serie. adere inlichtingen over en opgave voor deze gespreksgroep voor uiterlijk eind januari a.s. bij de secretaresse der Fed. Vrouwenraad. J. C. van Duijvendijk-Cambier, Breedelaan 9 Heiloo. Tel. 330259. Zaterdag 12 januari ging de deur van de vroegere schoenwinkel van Boerma weer open voor het publiek. Wie daar binnen kwam, kon z'n ogen niet geloven. De gezellige schoenwinkel van vroeger is omgetoverd tot een deftig makelaarskantoor, overigens zeer smaakvol gedaan door Bouw bedrijf Biesterbos uit Castricum naar een idee van Architectenburo Rens en Leeuwenkamp. En dit is nog maar de eerste fase, er bestaan grootse plannen voor een tweede fase, maar daarover informeren wij U later als de tijd daar is. Een makelaardij dus, die bij de heren W. Kleine, direkteur makelaardij, A. Bakker en P. Schortinghuis, die beiden kunnen bogen op een jarenlange ervaring in assurantiën, in goede handen is. Of U nu uw fiets of uw fabriek wilt verzekeren of iets wilt weten over financiering en persoon lijke leningen, U krijgt hier een deskundig advies. Mocht U bij het binnenkomen, bij Interland even denken dat U in een bloemenwinkel terecht bent gekomen, dan komt dat alleen maar omdat heel veel mensen het driemanschap Kleine, Bakker en Schortinghuis veel succes wilden wensen. U bent erin geslaagd ons te laten zien, hoe schitterend mooi de natuur altijd is, aldus voorzitter B. Freriks in zijn dankwoord aan het adres van een viertal enthousiaste hobbyisten uit Aalsmeer, die op éclatante wijze de leden van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Heiloo, trak teerden op een met veel liefde samengestelde diaserie over de West- einderplassen. Zowel de dia's op zich, de in elkaar overvloeiende presentatie als wel de toepasselijke muziek van o.a. Debussy en Dvorak waren van een zodanige klasse, dat de zaal muisstil genoten heeft. In zijn inleiding deelde de heer Blom mede, dat Aalsmeer hét bloemencentrum van Nederland is, niet alleen als producent, maar nu ook als handelscentrum, want de 2 veilingen van weleer zijn gefuseerd tot één grote; de nieuwe veilinghal is de grootste ter wereld (in oppervlakte groter dan de RAI in Amsterdam). Alhoewel kleinere kwekers nood gedwongen moeten afhaken, komt de tak van de recreatie opzetten. De bagger uit de Westeinderplassen is goed voor de teelt van seringen en violen. Tussen de grote en de kleine poel liggen de seringen-akkers. Om nu tot de diaserie te komen: de heren Steegman en v.d. Stroom hebben 2 jaar lapg praktisch ieder wèekend plaatjes geschoten: meer dan 30Ö0. Hieruit is een serie ontstaan van 350 tot 400 stuks, die door de heer O. Kruger is voorzien van bijbehorende muziek. De Westeinderplassen zijn ontstaan door het turfsteken en vooral door de storm van 1675 die alles onder water zette. Het voorjaar wordt ingeluid door goudgele wilgekatjes, lisdodde, veenpluis, wollegras, groot- en klein hoefblad, dotterbloemen, elzekatjes, speenkruid, zegge, braam, appelbes. Deze appelbes vindt hier één van de weinige groeiplaatsen in Nederland. We zagen hem als bloemen in de lente en in een roodbruine pracht in de herfst. Feeërieke zonsondergangen vanuit verschillende punten aan de plas, en het bootje met de visser in het duister waren van een uitzonderlijke schoonheid. Er wordt hier veel paling gevangen door de beroepsvissers, zowel met de reep als met fuiken. Prachtige vogels zijn hier thuis: fuut, meerkoeten, eenden in vele soorten, waterhoentje, zwaan, gans, blauwe reiger, houtduif etc. Zij vinden in de oeverlanden, de biezen, de beschut ting die ze nodig hebben. De recreatie viert hoogtij: zeilen, surfen, motorboten, zwemmen en duiken. Via een goede bewegwijzering komen we in het natuurgebied en vinden daar: waterlelie, gele plomp, moeraswederik, gele lis, moeras- andijvie, grote ratelaar, mottekruid, welriekende nachtorchis, riet-orchis, kattestaart, moeras-andoorn, honds draf, watermunt, komkommerplant, grote lisdodde, kalmoes, harig wilge roosje, grote egelskop, lelietje van dalen, watertorkruid, moeraswalstro, moeras-spirea, parnassia, leverkruid, erica, kale jonker, pitrus, lijsterbes, poelruit, gewoon glitkruid, konings varen, zonnedauw, gevleugeld helm kruid, moeras-vergeet me niet, heel- blaadje, penningkruid, bitterzoet, hagewinde, dotter, zwanebloem, klap roos, kamperfoelie, waterscheerling, eendekroos. Het spagnum dat hier weelderig groeit, zorgt samen met het mos voor de hoogveen-vorming. Met veel geduld gemaakte dia's van waterjuffers, rupsen en andere insek- ten op kleine veenbes en bosbes besluiten deze rondgang door het natuurgebied, waar de groene kikker zijn geluid flink laat horen. De zeilsport kent veel wedstrijden, die alle met schot en vlag worden gestart. Ieder zichzelf respekterend meer heeft zijn eigen „monsW'. Wij-kennen hier de gele waterwel f, die er gevaarlijk uitzag. Het najaar nadert. Een schitterend kleurenpalet ontvouwt zich voor de kijkers. Een weelde aan roestbruine tinten, paddestoelen... Ook de riet snijder komt in touw. Alle riet wordt machinaal gemaaid. Als dat niet zou geschieden, zou dat het einde betekenen van de rietvegetatie. In de herfst gaat ook de jacht open. De jager heeft een regulerende taak. Hij gaat zeer oordeelkundig te werk... Een takje met een simpele water druppel eraan... dan zeer woest water met orkaangeluid... de winter is in aantocht. En in die winter zorgt de jachtvereniging samen met parti- kulieren en politie voor het voederen van de zwemvogels in de wakken... We moeten zien te behouden wat we bezitten. De filmer vraagt uitdruk kelijk niet de medewerking van ons daaraan, maar zegt dat dat een taak voor ons allemaal is! Na de pauze kunnen de aanwezigen kijken en genieten van technische vondsten zoals dia's gemaakt bij een liedje van Herman van Veen: er bestaat geen medicijn tegen oud en eenzaam zijn. Commentaar van Th. Koomen plus het Feyenoordlied en dan voorzien van dia's van een junioren-elftal, fantastisch De graag kamperende Gerrit Olthuis, die het weer niet mee had, maar toch graag de camera bedient... muziek: walking in the rain... De fascinerende serie Hekwerk en de diaserie met filmisch effekt genaamd: Kermis, op muziek van Liesbeth List: kinderen een kwartje, getuigden van een enorme opmerkingsgave: kijken! Wij hadden geen betere start voor de afdeling Heiloo in 1979 kunnen wensenDe heer Blom beantwoordde de lovende woorden van de voorzitter met te stellen, dat hij als voorzitter van de Nivon te Aalsmeer blij was om de pracht van de Westeinder hier in Heiloo te kunnen laten zien. Hij gaf de aanwezigen de volgende slogan mee naar huis: de natuur is ons kapitaal, laten we alleen de rente gebruiken! In de maandelijkse wedstrijd leidde de heer van Blommestein weer op zijn eigen wijze. Het waren deze keer de grote brandnetel (in bloei), sedert 1 april 1978 is dit een beschermde plant, die alleen op akker e.d. mag worden bestreden... de breedbladige weegbree... de hennepnetel (brandt niet)... en de akkermunt... je moet het maar weten... en je komt het te weten, als je steeds maar weer gaat kijken. en genieten. In de verloting werd o.a. een roos van Jericho verloot, alsmede een paar kleine maar zeer mooie droogbloem- stukjes. De heer Kamer besloot de avond met stil te staan bij het feest van Kerstmis en Nieuwjaar, die geloof en ver trouwen in het leven betekenen. De allereerste pogingen in het prille nieuwe jaar worden reeds gedaan door de hyacinth, de parfumeur bij uitstek. Koop wat spruit-hyacinthen en zet uw huis er vol mee. Het kan niet misgaan! Voer de vogels brood met wat vet er doorheen. Per 1 januari 1979 zijn de kok-, de zilver- en de grote mantelmeeuw tot beschermde vogels verklaard door CRM. In de tuin kunt U niets doen, U kunt wel alvast de prijskranten van de zaadfirma's nakijken. Graag uw aandacht voor F-l hybriden. Op dinsdag 23 januari ?/:s. heeft in het Cultureel Centrum „De Vest" te Alkmaar een distrikt wedstrijd plaats de in de komende maanden over heel het land te houden regionale wedstrijden. Fleurop-Interflora heeft voor het seizoen '78/'79 een serie van deze wedstrijden uitgeschreven, waarvan de winnaars tegen elkaar uitkomen in de strijd om het Nederlands Kampioen schap Bloemsierkunst '79, waarvan de finale plaats heeft op 31 maart a.s. Voor deze distri kts wedstrijd in Alkmaar, die wordt georganiseerd door de Bloemist Winkeliersvereniging Noord-Holland, boven 't IJ, en de Bloemist Winkeliersvereniging Haar lem e.o., heeft Fleurop-Interflora een drietal prijzen beschikbaar gesteld. Een deskundige jury beoordeelt de uitvoering van de opgaven, die omvatten: 1. een plantenarrangement, te maken binnen 30 minuten; 2. een royaal, handgebonden vaas boeket - tijd 30 minuten; 3. een cadeauversiering van 1 a 4 flessen wijn - 30 minuten; 4. een bruidsboeket - mét voorberei ding 60 minuten; 5. een etalagestuk t.g.v. de Inter- flora-week - 45 minuten. De waardering van de jury is gericht op kompositie, kleur, techniek en originaliteit. Daar naast de bloemschik wedstrijd die dag een belangrijke distriktsbijeen- komst wordt gehouden, is eerst van 19.00 tot 20.00 uur de zaal geopend voor bezichtiging der werkstukken door leden en medewerkers, waarna de prijsuitreiking plaats heeft. Deze bloemschikwedstrijd, waarvan er door heel het land zo'n 13-tal wordt georganiseerd, heeft o.m. tot doel het vakman- en kunstenaarschap van de Fleurop-bloemisten te versterken. t)e winnaar van het Nederlands Kampioenschap '79 zal ons land vertegenwoordigen bij de strijd om de Interflora World Cup die in juli 1979 te Melbourne in Australië wordt gehouden. De Federatieve Vrouwenraad Heiloo (een overkoepeling van 10 vrouwen organisaties) overweegt wederom in samenwerking met de Culturele Raad Noord-Holland een V.O.S.-cursus te organiseren. De cursus is bestemd voor vrouwen, leden en niet-leden van vrouwenorga nisaties met lagere school en eventueel 1 of 2 jaar voortgezet onderwijs. Waarom een V.O.S.-cursus? Hebt U ook het gevoel dat onze maatschappij zo ingewikkeld is? Dat het gezin neel anders is dan vroeger? Dat man en kinderen zoveel problemen mee naar huis brengen? Dat politiek zo moeilijk te doorzien is? U bent niet alleen. Er zijn meer vrouwen die er zo over denken. De volgende onderwerpen kunnen wor den besproken: 1. De verandering in gezin en maatschappij. 2. Vrouw en opvoeding, ouders en school. 3. Rolverdeling tussen man en vrouw. 4. Wat kies je voor je geld? 5. Politiek in binnen- en buitenland (krant! 6. Wat doe je, als je er alleen voor komt te staan? U krijgt begeleiding door een cursusleidster, informatie over een aantal onderwerpen, U hoort eens hoe een ander denkt, U kunt ervaringen uitwisselen en uw mening kenbaar maken. De cursus, waarvoor bij de gemeente subsidie moet worden aangevraagd, zal worden gehouden in het najaar van 1979, gedurende 12 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur in het Open Huis. IJ)e kosten zijn f 25,-- voor de hele cursus. In een groep van ongeveer 20 deelnemers zal aan de hand van duidelijk ingebrachte informatie door de cursusleidster, zélf door de cursisten een mening gevormd wor den. Nadere inlichtingen over en opgave voor de cursus voor uiterlijk eind januari a.s. bij de sekretaresse der Fed. Vrouwenraad, mevrouw J.P. van Duijvendijk-Cambier, Heiloo, tel. 330259. voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur gezamenlijke dienst in de Geref. Kerk, ds. Wierda. Crèche al daar. Kinderdienst in de Vondelsch. De Rank 10 uur Jennrdkapellers naar gez. dienst in Gerei. tZei Kruiskerk 10 uür Gezamenlijke dienst in de Geref. Kerk, ds. Wierda. Crèche al daar. Zondagsschool in de Rehoboth- school. 19 uur ds. J. van der Seh De Ark 10 uur Jeugdkerkers naar Gez. dienst in de Geref. Kerk. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 10 uur ds. H. W. Wierda, gez. dienst met Ned. Herv. Kerk; 17 uur ds. Th. M. Middelkoop, Bergen. Hervormde Gemeente Dimmen 10 uur ds. Ouwendijk. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Zie Remonstrantse Kerk. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10 uur Gemeenschappelijke dienst, o.l.v. ds. A. G. Hoekema. Doopsgez. Gem. Koningsw. Alkmaar Zie Remonstrantse Kerk. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a.d. Hoef, 10 uur ds. F. E. van der Zee. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie 'donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267 Heiloo, tel. 072-330906. R.K. KERKDIENSTEN Willlbrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 upr. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthoren: Zaterdag 16 -17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30. u in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: - koffiebarzaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Dimmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAADTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar- Heiloo, tel. 331297. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. Indien u geen gehoor krijgt kunt u kontakt opnemen met de Stichting Dienstverlening Heiloo, mevrouw B. Emke. Voor telefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie de rubriek. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: Dr. A. L. Duijvestijn, Obrig- laan 53, Heiloo, tel. 072-333100. Weekenddienst Apotheek: Hartong van Ark, Langestraat 1 te Alkmaar, tel. 072-113107. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. J. v. Leeuwen, De Kandelaar 22. Heiloo, tel. 072-331021. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Mevr. F. S. L. Hardijzer-V er woerd, tel. 02208-3042, b.g.g. boodschappen dienst 072-123123. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18,00-18.30 uur: Dr. G. H. Ackema, Maasstraat 137, Alkmaar, tel. 072-151375. Vereniging voor Volkhiiisvestiiig „Heiloo" Inlichtingen alléén de eerste en de derde dinsdag van de maand v. 19.30- 20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, in de kamer van het Dienstencen trum. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. Ver. v. Volkshuisvesting „Heilo.o" Inl.: alléén de eerste en derde dins dag van de maand van 19.30-20.30 u. in het Open Huis te Heiloo, kamer Dienstencentrum. In juli geen inlichtingen. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30- 11 uur; tel. 331144, kantoor v. Aosta- straat 5. Vrijdag, 3 nov. 1978 geen spreekuur. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmendonderdag van 14 - 15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110304. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 -18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen, van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschap» Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wykverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur Zuster A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 336365; te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. NED. RODE KRUIS afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zie ken, invaliden en bejaarden bij het handwerken en verrichten van han denarbeid. Bovendien k>p maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize ,,De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl. Mevrouw Bakker, tel. 330504. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van welzijn der zieken, van alle ge: ten, voor bezoek thuis, ziekenhuis verpleeghuis. Secr.: Werkendels] 98, Heiloo, tel. 072-332829. Algemene Ned. Invalidenbond Soosmiddagen de 2e dinsdag en laatste dinsdag van elke maand. Contact-adres: P. G. Schouten, Gil nelaan 6, Heiloo, tel. 072-330690. GEZINSVERZORGING BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkma; Akersloot, Egmonden, Heiloo Limmen. SPREEKUUR DAGELIJKS (maag} dag tot en met vrijdag) g| 's morgens van 8.30 tot 9.30 uisj 's middags van 13.00 tot 14.00 ujg op de onderstaande adressen: 0| Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 12706®] Muidervvaard 396, tel. 612922 Jj (Ontmoetingscentrum "De Rékere's Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, EËj mond aan Zee, tel. 1671 M Heiloo en Limmen: Westerweg 29§] Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkatej toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefooSj 072-127066, gehele dag bereikbaar, g] geen middagspreekuur. g] Heilooër Stichting g] voor Bejaardenzorg gj Spreekuur opnamebeleid van de Hesi looër Stichting voor Bejaardenzorg Huize "De Loet", De Loet 1, Heiloi§] spreekuur iedere le maandag van dg] maand van 10-11.30 uur. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo |j Spreekuur maatsch. werkster mevEï] E. H. Emke-Wortel maandag t/it=j vrijdag van 9-10 uur in 't Open Hu®] Maandag, woensdag en vrijdag vag] 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibroi=ji dusschool zij-ingang links, Wester®] 294, tel. 335296. Of na afspr. 33129®] b.g.g. 333770. fjj Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294: g] Maandag 9-12 uur W.A.O. groen bilgj jarten en kaarten. =j Dinsdag 10-12 uur zangkoor voeg ouderen; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les: 14-17 uur Bejaarden voor biljarterra bridgen en klaverjassen. Donderdag 9-12 uur Engelse les; B 4-5 uur Bejaarden-gymnastiek. Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor bil|] jarten, bridgen en klaverjassen. =i Zondag 2-5 uur Open huis voor oud deren en alleenstaanden, praten, biÈH jarten, bridgen en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden om opne|] ming in een bejaardenoord dienen tg] worden gericht aan het secretariat van de commissie, Het Loo 19 Heiloo, telefoon 331297. Bureau voor rechtshulp 3] Scharloo 41, Alkmaar, tel. O72-12730jfj] tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAJL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.fl 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.G Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.0 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdelir^ is bovendien elke werkdag van 10-' uur geopend (ook voor niet-leden Bibliotheek Het Malevoort IS Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden Dinsdag 10-12 14-17 19- Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 19-2 Zaterdag 10-12 BEGRAFENISVERENIGING Heerenweg 193, Heiloo Tel. 332252-330231 Op vrijdagavond 26 januari treedt in het ontmoetingscentrum De Schakel in Heerhugowaard het gitaristen collectief „De Vrije Gitaristen" op. Het programma bestaat uit twee gedeeltes. In het eerste gedeelte treden vier leden van het collectief op, te weten Loek Das; jazz, Harold Minnema; blues, Theo Salden; Geva rieerd en Flip van Domburg Scipio gevarieerd. Na een korte pauze krijgen liefhebbers de gelegenheid hun kunnen op de gitaar te laten horen. Met dit tweede gedeelte wordt beoogd andere ama teur gitaristen op het podium uit te nodigen zodat er een stimulans en contact ontstaat tussen de gitaristen onderling. De toegang is gratis. TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 MIDDAG VOOR OUDEREN IJs en wederdienende, willen wij proberen a.s. donderdag weer bij elkaar te komen in de Ger. Kerk. U weet het, we beginnen half 3. Wilt U gehaald worden belt u dan 330427. Tot ziens. De boodschap van het Baha'i Geloof is een oproep tot gods dienstige eenheid. Alle godsdiensten uit het verleden verwachten de herschepping van de wereld, het ontstaan van de nieuwe mens en het oprichten voor altijd van Gods Koninkschap op aarde. Volgens het Baha'i Geloof is deze verwachting in vervulling gegaan en wordt het gebeuren in de wereld daardoor bepaald. Er vormt zich een nieuwe samenleving. Een nieuwe aarde onder een nieuwe hemel van besef en leiding. Uit volkeren over de hele aarde staan mensen op die in hun hart anders zijn geworden en daardoor „nieuw" zijn in hun manier van denken en hun wijze van samenleven en samenwerken. De Baha'i gemeenschap van Amster dam organiseert op vrijdag 19 januari een bijeenkomst naar aanleiding van wereldreligiedag in Het „Open Huis" Heiloo vanaf 20.00 uur. GEZINSVIERINGGROEP ST. WILLJBRORDUSKERK. Zondag 21 januari om 11.00 uur is er in de St. Willibrorduskerk de maandelijkse gezinsviering rond het thema: Alles op alles zetten, 'n Goed onderwerp aan het begin van het jaar om kracht bij te zetten aan de goede voornemens, die we gemaakt hebben. Ouders, U bent met uw kinderen welkom in deze viering. In verband met de jaarlijkse inzame ling van de Memisa in het weekend van 3 en 4 februari a.s. komt Br. Benedictus Hes (van de congregatie van het H. Aloysius te Oudenbosch) in de Willibrorduskerk tijdens de vieringen spreken over het werk van de Memisa Hij wil dit doen uit oprechte erkentelijkheid jegens de Memisa en al degenen, die de Memisa steunen, omdat hijzelf jarenlang in de missie van Flores in Indonesië zo dikwijls uit de nood geholpen is met de door de Memisa regelmatig toegezonden pakketten medicijnen. Voor spoedgevallen nemen de plaatselijke collegae waar. assurantie en linancieringsi\antoor rector frederiklaan 21a heiloo telefoon (072) 119070

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 2